Inhoud blog
  • Dinsdag 30-01-2018, terugreis
  • Moeraki Boulders, zicht vanuit de studio op Akaroa, Akaroa Harbour
  • Maandag, 29-01-2018, Dunedin, Akaroa, Banks Peninsula
  • Otago Harbour Dunedin, noorden van schiereiland Dunedin, meeuw ...
  • Zondag 28-01-2018, The Catlins-Dunedin
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Een fantastische reis ...

    21-01-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag 21-01-2018, Hokitika-Franz Joseph Glacier

    Vrij laat vertrokken omdat we tijdens het ontbijt nog met andere gasten gepraat hebben. Eerst bezochten we het National Kiwi Centre in Hokitika. Hier konden we tegen NZD 21/persoon (dit was 60+ tarief) de kiwi’s bezoeken. Kiwi’s zijn eigenlijk nachtdieren en slapen overdag. Rond 21.00 uur worden ze actief. Je kan de grootte van een kiwi vergelijken met die van een kip. Het is een loopvogel die niet kan vliegen. Ze zijn nagenoeg blind en hebben een lange bek die ze constant gebruiken om voedsel te zoeken in de grond. Ze hebben een grijsbruine kleur en vrij stekelige veren. Paul noemt mij soms ‘kiwi’ … Tja, mijn haartjes moeten dringend heel gekleurd worden …

    Eerst werden de ‘eels’ (palingen) gevoederd en pas daarna de kiwi’s. Er zaten welgeteld 2 kiwi’s in het verblijf. Een vrouwtje en een mannetje. Het vrouwtje bleek bij aanvang constant het mannetje achterna te zitten, zodat hij zich helemaal terugtrok en zich niet meer liet zien. Het vrouwtje had duidelijk de leiding. We zagen dan ook het vrouwtje in het donkere verblijf constant heen‑en‑weer lopen en haar bek in de grond te steken om voedsel te zoeken. Zelfs nadat ze voedsel kregen toegediend op een schoteltje bleek de kiwi het voedsel moeilijk te vinden. Echt wel grappig … Het was er heel donker, maar zodra je ogen aan de duisternis gewend waren, kon je ze vrij goed observeren.

    Onderweg geluncht en rond 13.15 uur gearriveerd aan het Glenfern Villas Hotel. Er bleek niemand aanwezig te zijn, maar er was een telefoon beschikbaar. Toen we eindelijk iemand aan de lijn kregen, bleek dat we pas konden inchecken om 14.00 uur. Vermits we geen drie kwartier konden wachten, hebben we dan maar koers gezet naar de Franz Joseph Glacier. Deze gletsjer is 12 km lang en ligt ongeveer op een 20 km afstand van de Foxgletsjer. Het gebied rond de twee gletsjers is een onderdeel van het Te Wahipounamu, een park dat een natuurerfgoed is van UNESCO. In het verleden was de gletsjer van onderaan te bezichtigen, maar door de instabiliteit is dit tegenwoordig niet meer mogelijk.

    De gletsjer was niet zomaar te bereiken. Hiervoor moest je een wandeling van 1,5 uur doen (heen en terug). Het pad was vrij breed, maar bezaaid met stenen. Het was dus moeilijk en vermoeiend lopen. We deden er ongeveer een uur over om tot de gletsjer te geraken. Onderweg kleine, maar erg leuke watervalletjes gezien en prachtige foto’s kunnen nemen. De weergoden waren ons weer gunstig gezind want we konden de gletsjer in de zon fotograferen. Even gerust aan de gletsjer en dan de terugtocht aangevat. We waren ongeveer 2 uur onderweg (foto’s en selfies inbegrepen).

    Nadien besloten we naar de Fox Glacier te rijden, ongeveer 21 km verderop. Er was een lookout die ongeveer heen en terug 20 min in beslag zou nemen. Die hebben we eerst gedaan. Het was niet echt de moeite want de gletsjer was maar van heel ver te bewonderen.

    Toch aan de wandeling begonnen naar de Fox Glacier, maar na ongeveer een 20‑tal minuten beseften we dat we nog niet halverwege waren en zijn dan maar teruggekeerd naar het hotel. De receptie was immers maar open tot 19.00 uur en we moesten nog inchecken.

    Aan de receptie dadelijk een restaurant in de buurt gereserveerd (Alice May). Een shuttlebus zou ons ophalen en naar het restaurant brengen en weer terug. Maar eerst even het verhaal van Alice May, waarnaar het restaurant genoemd is. Alice May kwam uit een groot en zeer katholiek gezin. Rond haar twintigste raakte ze zwanger van haar vriendje, maar haar kindje werd dood geboren. Plots wilde de vader niet meer trouwen met Alice, waardoor ze het heft in eigen hand nam en haar vriend 4 x in de borst schoot met een revolver die in haar handtas zat. Daarna probeerde ze de hand aan zichzelf te slaan, maar om de een of andere reden mislukte dit. Ze moest de gevangenis in, maar werd na 6 jaar weer vrijgelaten. Ze hertrouwde en kreeg nog 6 kinderen van haar nieuwe man.

    Morgen gaan we naar Wanaka, zo’n 286 km verder …




    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (2)

    03-02-2018
    Met spoed geld nodig? Wij helpen u verder!
    Met spoed geld nodig? Wij helpen u verder! Bent u door de huidige situatie in de problemen geraakt of dreigt u in de problemen te raken? Via deze weg geven wij u de mogelijkheid om een nieuwe weg in te slaan. Als vermogend persoon voel ik me verplicht mensen die het moeilijk hebben bij te staan en ze een kans te geven. Iedereen verdiend een nieuwe kans en aangezien de overheid het laat afweten, zal het van anderen moeten komen. Geen enkel bedrag is te gek voor ons en de looptijd bepalen we in onderling overleg. Geen verrassingen, geen extra kosten, maar gewoon de afgesproken bedragen en verder niks. Wacht niet langer en reageer op dit bericht. Geef aan welk bedrag u wilt lenen en wij nemen contact met u op om alle mogelijkheden door te nemen. contact met ons op karlcarrey27@gmail.com Met spoed geld nodig? Wij helpen u verder!

    03-02-2018 om 08:13 geschreven door Karl Carey


    21-01-2018
    Yep

    Hebben vandaag ook juist een programma gezien van kiwis ( vogels allee kiekens ) ze leggen wel een groot ei 

    21-01-2018 om 16:43 geschreven door Wiske



    Archief per week
  • 29/01-04/02 2018
  • 22/01-28/01 2018
  • 15/01-21/01 2018
  • 08/01-14/01 2018
  • 01/01-07/01 2018
  • 25/12-31/12 2017
  • 18/12-24/12 2017
  • 11/12-17/12 2017
  • 04/12-10/12 2017
  • 27/11-03/12 2017
  • 20/11-26/11 2017
  • 13/11-19/11 2017
  • 06/11-12/11 2017
  • 30/10-05/11 2017

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs