Inhoud blog
  • Dinsdag 30-01-2018, terugreis
  • Moeraki Boulders, zicht vanuit de studio op Akaroa, Akaroa Harbour
  • Maandag, 29-01-2018, Dunedin, Akaroa, Banks Peninsula
  • Otago Harbour Dunedin, noorden van schiereiland Dunedin, meeuw ...
  • Zondag 28-01-2018, The Catlins-Dunedin
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Een fantastische reis ...

    16-12-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zaterdag 16-12, Coober Pedy-Marla

    Vanochtend Coober Pedy bezocht. We hebben ‘maar’ 234 km te rijden op de Stewart Highway, dus we hebben tijd zat; het is toch altijd maar rechtdoor … ;-)  Tijdens onze rit vroegen we ons af wat die kleine bergjes in het oh zo eentonige landschap van rode aarde met steppegras waren. Waar opaalzoekers het landschap hebben omgewoeld, ligt het vrijwel boomloze terrein bezaaid met bergen aarde. Waar men dus dacht opaal te vinden, begon men te graven en liet men de afval achter. Dat verklaart de ligging van deze hopen aarde. Zij liggen soms op kilometers afstand van elkaar.

    Eerst een bezoek gebracht aan de Old Timers Mine. Deze biedt een fascinerend inzicht in de wereldberoemde opaalmijnindustrie van dit outback‑stadje. Met een helm op het hoofd vertrokken door de nauwe gangen van de mijn en hebben geleerd hoe mensen heel hun dag ondergronds doorbrachten in vreselijk erbarmelijke omstandigheden. Soms kostte het weken om een gat te boren in de rotsen vooraleer men kon ‘graven’ naar opaal. Opaal is een amorfe variëteit van kwarts. Opaal kan kleurloos zijn, wit, melkachtig blauw, grijs, rood, geel, groen, bruin en zwart. Het opaal is één van de mineralen die fossielen vormen of kunnen vervangen. Zo zagen we fossielen van schelpen in opaal.

    Sommige mensen hadden in de mijn een klein appartement, een kinderkamer en een keuken uitgehouwen in de rotsen. Het was er lekker koel en het was dichtbij het werk. Je moet nl. weten dat de temperaturen hier hoog kunnen oplopen. Je vindt hier ook een gamma van historische gereedschappen, zoals lampen, een gemotoriseerde lier, een theodoliet van een landmeter en een originele Royal Flying Doctor First Aid Kit om geïsoleerde bewoners te behandelen en te redden. Ook een tandartsstoel en apparatuur die de tandarts gebruikte, kom je hier tegen.

    Net op tijd om het voederen van kangoeroes te zien in het Josephine’s Gallery & Kangaroo Orphanage. De eigenaars hebben een art‑gallery en zorgen al 15 jaar voor de opvang van gewonde of zieke kangoeroes. Ze hebben er momenteel 3 en een joey (baby kangoeroe). We mochten ze voederen. De snack bestond uit gedroogde vruchten en wasabinoten. Heel voorzichtig knabbelden de dieren aan de noten en toen er niets meer op mijn hand lag, likte Shauni mijn hand helemaal schoon. Zo lief!

    Volgens de reisgidsen leven en werken de mensen in Coober Pedy voornamelijk ondergronds. Maar we ondervonden dat dit niet helemaal waar is. In Coober Pedy gebeurt heel veel bovengronds. Er zijn een restaurants, bars, hotels, shops bovengronds, maar je vindt er tevens een ondergrondse orthodoxe kerk, Saint Elijah’s. Daar zijn we ook een kijkje gaan nemen. Heel speciaal!

    We logeren in Marla Travellers’ Rest in Marla. Marla is een service centre aan de Stuart Highway. Buiten het service centre is er geen bebouwing. Het ligt immers in het midden van de Australische outback. Toch vind je hier een kleine supermarkt en een tankstation. Marla ligt aan The Ghan spoorlijn. De trein doet de plaats 4 x per week aan. Voor de rest is er totaal niets te zien in dit hete oord. Hoewel, er lopen hier veel aboriginals rond die door de ober van het restaurant aangemaand worden schoenen aan te trekken … ;-)




    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (2)

    16-12-2017
    wauw wauw

    Linda en Paul wat een top verhalen ik lees ze alle dagen enja Linda hoe jij dit alles zooooo prachtig neerschrijft kan ik geloven dat het heel mooi is alles wat jullie tot hier toe gedaan hebben.

    Wij wensen jullie nog een heel fijn verder verlof toe en blijven mee genieten van jullie verslagen en hele mooie foto's.

    Dikke kus van ons twee xx 

    16-12-2017 om 18:10 geschreven door gerda


    Mijn

    Is dat niet akelig zo naar beneden in die mijn.Moet een zalig gevoel zijn om kangeroes eten te geven. 

    16-12-2017 om 13:07 geschreven door Wiske



    Archief per week
  • 29/01-04/02 2018
  • 22/01-28/01 2018
  • 15/01-21/01 2018
  • 08/01-14/01 2018
  • 01/01-07/01 2018
  • 25/12-31/12 2017
  • 18/12-24/12 2017
  • 11/12-17/12 2017
  • 04/12-10/12 2017
  • 27/11-03/12 2017
  • 20/11-26/11 2017
  • 13/11-19/11 2017
  • 06/11-12/11 2017
  • 30/10-05/11 2017

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs