Inhoud blog
  • Dinsdag 30-01-2018, terugreis
  • Moeraki Boulders, zicht vanuit de studio op Akaroa, Akaroa Harbour
  • Maandag, 29-01-2018, Dunedin, Akaroa, Banks Peninsula
  • Otago Harbour Dunedin, noorden van schiereiland Dunedin, meeuw ...
  • Zondag 28-01-2018, The Catlins-Dunedin
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Een fantastische reis ...

    07-12-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Donderdag 07-12, Dunkeld-Robe

    Na het ontbijt en voor het vertrek richting Robe nog even een leuke wandeling gemaakt achter het hotel. Daar konden we de beide grote bergen, die deel uitmaken van The Grampians National Park in volle glorie fotograferen. De zon was alvast van de partij en het beloofde een mooie dag te worden. Nog even gaan kijken naar de kangoeroes nabij de Race Course van Dunkeld, maar slechts enkele dieren gezien die, zodra we arriveerden, de benen namen.

    Langs het Visitor Center geweest om te vragen of er onderweg naar Robe nog bezienswaardigheden waren. De dame van het center raadde ons aan om langs Cape Bridgewater aan de kust te rijden. Daar konden we een wandeling van meer dan een uur doen om de zeehonden te zien die zich daar huisvesten. Jammer genoeg begon het onderweg te regenen en toen we uiteindelijk arriveerden aan Cape Bridgewater goot het pijpenstelen. Snel iets gegeten in het locale café en maar doorgereden naar Robe.

    Gps deed weer zeer rare dingen zodat we de wegenkaart erbij moesten halen. Toch nog een vrij lange rit gedaan in de gietende regen en per toeval terechtgekomen op een transportroute van de road trains. Een road train or land train is een soort van vrachtwagen die in Australië, Canada, Mexico en de VS op een efficiënte manier goederen vervoert. De term Road Train wordt vooral gebruikt in Australië. Je kan het vergelijken met een vrachtwagencabine met 2 of 3 opleggers die van 27,5 tot 36,5 m lang kunnen zijn. Ze zijn ook een pak hoger dan de onze. Deze vrachtwagens rijden aan de maximum snelheid en wijken voor niets of niemand. Het zijn dus gehaaide wegreuzen. Omdat het zo goot en omdat we zoveel road trains tegenkwamen die steevast over de witte lijn gingen (zeker als ze een bocht namen) kozen we bewust om via een andere weg naar Robe te rijden. Het was een beetje té gevaarlijk!

    In het zonnige Robe gearriveerd rond half 5 in de namiddag. Onze cottage lag juist buiten het stadje Robe en we vonden de sleutel in een telefoonkastje op de veranda. Even later bezoek gekregen van de eigenaar. Die kwam zich voorstellen. De vragen die we nog hadden, konden we hem stellen vooraleer een douche te nemen.

    Eten kon blijkbaar in Victoria Street, de hoofdstraat in Robe. Eerst zijn we te voet vertrokken, maar we vonden het nogal frisjes en hebben daarom de auto genomen om te gaan eten. Goed rondgekeken om de verschillende restaurantjes te vergelijken, maar uiteindelijk toch maar gekozen voor een pizzeria. We hebben echter geen pizza gegeten ;-). Paul had een lasagna met lookbrood en ik had een heerlijke salade met kip, peer, pesto en parmezaan.




    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)


    Archief per week
  • 29/01-04/02 2018
  • 22/01-28/01 2018
  • 15/01-21/01 2018
  • 08/01-14/01 2018
  • 01/01-07/01 2018
  • 25/12-31/12 2017
  • 18/12-24/12 2017
  • 11/12-17/12 2017
  • 04/12-10/12 2017
  • 27/11-03/12 2017
  • 20/11-26/11 2017
  • 13/11-19/11 2017
  • 06/11-12/11 2017
  • 30/10-05/11 2017

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs