WELKOM OP DE KLEUTERBLOG VAN DE ZILVERBERGSCHOOL!!!

  
    Afbeeldingsresultaat voor herfstblaadjes

   


Thema KL2/3:

Anton
en de blaadjes


Thema KL1/A peuters:

De gevoelens van Jules

Thema KL1/B Peuters :

De gevoelens van Jules


 








Startpagina !
Categorieën
  • A: kleuterblog : algemeen (108)
  • B: juf Sabien en Kristien : KL1A (398)
  • C: juf Famke en Kristien : KL1B (409)
  • D:juf Joke/juf Kris : KL 2/3 A (314)
  • E:juf Heidi : KL 2/3 B (126)
  • F: juf Griet : KL 2/3 C (142)
  • G: juf Kris: bewegingsopvoeding (225)
  • Agenda

    Belangrijke data

    Interessante links
  • handige kleuterhandjes
  • ouders en opvoeden
  • culturele site voor kleuters
  • plezante peutersite !
  • veilig leren en spelen met Bobo
  • groei mee met je kinderen

        aantal bezoekers

    Laatste commentaren
  • Noor (omie en opie Koksijde)
        op de gevoelens van Jules
  • link foto's werkt niet (Pieter-Jan Busschaert)
        op Het is herfst!
  • zwemlesje (omie en opie Koksijde)
        op De Krekel 3 B
  • bedankt (Tineke)
        op GROEN
  • Foto's (Brenda Van Hoye)
        op Muziek
  • Dankjewel juf Griet (Sieglinde)
        op Zo ben ik , zo ben jij...
  • Waterpret (Joke)
        op waterpret op school
  • hoera het is school (Tineke)
        op 1 september
  • dankjewel (omie en opie Koksijde)
        op 1 september
  • Jarigen (Joke)
        op oudercontact donderdag 23 juni
  • Blog als favoriet !
    Archief per jaar
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • -0001
    kleuternieuws

    Leuk dat je onze blog een bezoekje brengt! Kijk even in de linkerkolom en klik op de gewenste categorie, een link,het gastenboek,de inhoud of het archief om de blog te verkennen!
    02-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vakantie: heimwee
    Beste ouders,


    Als peuter of kleuter maken jullie kindjes hun eerste grote vakantie mee.
    Het zijn 2 maanden die je zo goed mogelijk invult, naargelang je werk, je partner, ...
    Het is niet steeds gemakkelijk en het vraagt veel flexibiliteit van jezelf en je kindje dat het nog niet gewoon is om niet meer naar de onthaalmoeder te gaan,
    maar naar een sportkamp, op reis , speelplein, oma en opa,...  te moet vertrekken.

    Op vakantie gaan of uit logeren, betekent veel plezier, maar ook weg uit je vertrouwde omgeving. En veel kinderen vinden dat toch best wel moeilijk. Het centrale kenmerk van heimwee is het voortdurend denken aan thuis, en alles wat met thuis te maken heeft.
    Heimwee is iets wat bij de meeste kinderen zo af en toe de kop op steekt, maar wat niet steeds speelt. Wanneer het kind de omgeving van het vakantieadres wat meer begint te kennen, neemt de heimwee vaak af. De heimwee steekt vooral de kop op, op momenten dat het kind moe is, verdrietig is, zich verveelt,… Ze zijn afhankelijk van de planning van anderen en kunnen minder gemakkelijk zelf een activiteit plannen om hun gedachten te verzetten.

     Heimwee heeft niets met leeftijd te maken. Het komt op alle leeftijden voor. Wel is het bij kinderen sterker, omdat zij niet het idee of gevoel hebben dat ze iets aan de situatie of het gevoel kunnen veranderen. Heimwee is dus een normaal gevoel, dat niet altijd te voorkomen valt. In de meeste gevallen kan een kind hier best mee omgaan.

    De meeste kinderen kunnen er dus na een tijdje mee omgaan. Maar dat wil niet altijd zeggen dat ze er uit groeien, maar doordat er meer ervaring op gedaan is. Hoe vaker een kind uit logeren of op kamp is geweest, hoe kleiner de kans op heimwee. Natuurlijk heeft ook jullie houding een grote invloed. Stimuleer je je kind om te gaan logeren of houd je het liever thuis? Durf je je kind los te laten of wil je ze vooral beschermen?

    Bij zo'n vijftien procent van de kinderen met heimwee, neemt de heimwee sterkere vormen aan. De heimwee heeft een invloed op het kind en zorgt er echt voor dat het plezier in de vakantie ontbreekt.
    Er kunnen wel bepaalde stappen ondernomen worden om de heimwee  te beperken.

    Kinderen kunnen hun heimwee uiten in verschillende gedragingen: een slecht humeur, prikkelbaar, verdrietig, angstig, gestrest, …Bij ernstige heimwee zie je vaak een verminderde eetlust, slaapproblemen of moeilijk gedrag.

    Wat kun je als ouders doen?

    • Kinderen kunnen  veel houvast hebben aan wat vertrouwde spullen van thuis die mee mogen op vakantie. Geef persoonlijke spullen mee: een dekentje, een knuffel, ... Zorg ervoor dat die verre plek een beetje op thuis lijkt of een beetje naar thuis ruikt.

     

    • Spreek af wat ze op een moeilijk moment kunnen doen; hun lievelingsboek lezen, een spelletje spelen, ... Dan voelen ze zich minder hulpeloos als het gemis komt opzetten.

     

    • Geef als ouder aan dat je er op vertrouwt dat de heimwee weer over zal gaan wanneer het kind wat meer gewend is geraakt aan de vakantiebestemming. Het is goed om met het kind te praten over de heimwee, maar daarna ook weer afleiding te gaan bieden.

     

    • Oefen al eens korte uitstapjes met oma en opa, tantes en nonkels of logeerpartijtjes bij nichtjes en neefjes en vriendjes.

     

    • Als je kind niet op kamp of vakantie wil vertrekken, kan je het beter niet dwingen. Dat zal alleen maar negatief bevestigend werken. Als je een 'misschien' hoort, kan je het vertrek stimuleren. Het zou zonde zijn om een leuke vakantie te missen omwille van angst voor de heimwee.

      Boeken voor ouders

      • van Tilburg, M. (2000), Heimwee: hoe ontstaat het en wat kun je eraan doen? Uitgave Kampen: Kok 
      • Baeten, M. (2008), Heimwee, Uitgave Groningen: Wolters-Noordhoff 

      Boeken voor kinderen

      • Vrancken, K. (2006), Cheffie bijt door, Uitgave Amsterdam: Querido
      • Velthuijs, M. (2007), Kikker en de horizon, uitgave Amsterdam: Leopold  


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie *
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    >

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs