Ons eerste weekje vol kleurenpret zit erop.xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
De voorbije week stond het kleur rood en blauw centraal. Geen paniek als je kleuter nog moeite heeft om deze kleuren te herkennen. Ze moeten de tijd krijgen om zich (abstracte) begrippen zoals kleur eigen te maken .
Jonge kleuters laten experimenteren met verf is heel belangrijk. Daar horen natuurlijk ook vuile handen bij. We hebben de voorbije week dan ook heel veel geknutseld aan ons eigen kleurenboekje van Jules. Zo kunnen de kleuren ook thuis herhaald worden .
Maandag, dinsdag en woensdag waren onze rode dagen. Fijn dat de kindjes vaak in het dezelfde kleur gekleed waren. Dat was telkens een leuk vertrekpunt.

Ook in de klas werden de hoekjes aangepast aan het kleur : rode plasticine, rode krijtjes,

De kleurentovenaar was ook telkens van de partij. Weet je dat hij gewoon water kan omtoveren in blauw of rood water. Daarbij zingt hij het volgende lied :
Op maandag kleefden we snippers op onze rode bloem en op dinsdag mochten we kliederen met onze handjes in de rode verf. Juf maakte er dan een afdruk van. Kijk maar!

Dinsdag heeft juf ook weer getoverd. Ditmaal niet met water maar met rode voorwerpen. Wij mochten raden wat verdwenen was.
Woensdag luisterden we naar het mooie verhaal van Het kleine kleurenkoetje .
Het kleine kleurenkoetje vond het erg jammer dat ze nergens op de boerderij een aardig vriendje had.

Aan de werktafel schilderen we het hoofd van Jules voor ons kleurenboekje.

Donderdag startte onze blauwe dagen. Dank aan alle mamas ( en papas) voor de aangepaste kledij.:lol:

We mochten vingerstempelen met de blauwe verf en op vrijdag had juf verschillende kleeffiguurtjes op tafel gelegd. Wij mochten enkel de blauwe eruit zoeken om dan op te kleven. Leuk hoor !! 
In de zaal speelden we een kleurenspel met de kleurendobbelsteen en de grote blokken.

Maandag staat het kleur geel centraal . Woensdag en donderdag groen.
Vrijdag sluiten we ons thema af met een kleurenfeest. Is het mogelijk om op die dag uw kleuter in éénzelfde kleur te kleden?
Groetjes en een prettig, zonnig weekend !!!!
juf Sabien

|