samen met de vriendjes uit de straat hebben we 2 sneeuwmannen gemaakt. en "skieten" kan je volgens maarten ook in de sneeuw. of iets van die aard.
27-12-2009 om 12:38
geschreven door :-)
sneeuwpret
leuk zoveel sneeuw en dan nog in de vakantie!!
27-12-2009 om 12:34
geschreven door :-)
21-12-2009
Hanna leert schrijven
Wat wil je? Joliens eerste schrijf- en leespassen krijgen alle aandacht; Hanna kan natuurlijk niet achterblijven. Vlotjes spelt ze Hanna, Senna, mama en papa. Ook het woordje 'voor' gaat zonder problemen: meestal verschijnen de woorden op tekeningen 'voor mama', 'voor papa', 'voor Senna'...
21-12-2009 om 21:40
geschreven door :-)
scrabblen met Jolien
Nu ze al een beetje kan lezen en schrijven gaat er een hele wereld open voor Jolien. Vanavond speelde ze Scrabble met mama. Puzzelen met letters en lezen wat het oplevert: boeiend!
21-12-2009 om 21:37
geschreven door :-)
nog meer sneeuw
Wanneer iedereen binnen blijft, omdat het zondag is en weekend dus en vakantie en bovendien aan het sneeuwen en bibberkoud, dan trekken we onze mutsen, sjaals, warme sokken en jassen aan en trekken we met slee en plastic zakken naar de speeltuin. Zot, maar zo plezant!
21-12-2009 om 21:35
geschreven door :-)
kerstfeest in de kleuterschool
Hanna had zich ongewild verstopt achter andere kindjes; Lize daarentegen stond midvoor te pronken met haar kerstoutfit. Allebei zongen ze uit volle borst mee met de kerstliedjes die ze van achter naar voor konden opdreunen. Het hielp waarschijnlijk tegen de kou, want zo lang stil staan is geen makkelijke klus, en zeker niet voor kleuters.
Na het optreden waren Lizes tenen zo bevroren dat ze maar weinig plezier meer kon beleven aan de kerstmarkt. Een warme chocomelk kon er nog in, maar ze was pas echt gelukkig toen vava voorstelde hen op de slee naar huis te trekken.
21-12-2009 om 21:30
geschreven door :-)
doop van Sterre-Marie
Sterre-Marie wordt gedoopt! Die boodschap volstond om onze drie dametjes behoorlijk zenuwachtig te maken, gelukkig vooral voor de doop begon. Jolien had zoals gewoonlijk iets minder geduld dan de zussen, maar het hielp dat ze af en toe wat konden participeren...
21-12-2009 om 21:23
geschreven door :-)
kerstfeestjes
Het eerste kerstfeestje dit jaar was al op 11 december, in mama's school. Jolien, Hanna en Lize verkenden eerst de speeltuigen en het springkasteel, maar ontdekten algauw het cadeautjeshuis en het pannenkoekenkraam. Het kampvuur vonden ze dan weer heel wat minder: teveel rook. Toen ze het te koud kregen, trokken ze naar de kleurtafels, waar ze minstens tien kerstkaartjes kleurden. Hanna dicteerde wat erop moest staan, meestal iets als: "Kom je ook naar ons kerstfeestje?"
21-12-2009 om 21:19
geschreven door :-)
20-12-2009
vlinder
Lize: "Kijk eens wat ik gevonden heb: een vlinder." papa: "Een echte?" Lize: "Neen, een alsoffe."
20-12-2009 om 09:26
geschreven door :-)
19-12-2009
hik
Hanna verslikt zich in haar glas water. Lize: "Hanna, ben jij de hik aan 't doen?"
19-12-2009 om 18:01
geschreven door :-)
stem
Hanna: "Josje haar stem is zuiverig als kristal, want dat heeft ze gezegd op tv."
19-12-2009 om 17:58
geschreven door :-)
17-12-2009
smosjes
Onze kinderen zijn dol op 'smosjes': broodjes of gewoon zelfs boterhammen met kaas, vlees, ei en groente tussen. Wou Lize maandagmorgen toch ook een smosje! Ze had al 'speculazepasta' op haar boterham gesmeerd, maar wou daar met alle geweld nog iets bij.
Wat zeg je dan? Tegen een kind dat vraagt om groente? We hadden nog geraspte wortelen staan, hebben het netjes op haar boterham gestrooid en ze heeft het 'smosje' smakelijk opgegeten.
17-12-2009 om 13:47
geschreven door :-)
16-12-2009
Sint buiten, Kerst binnen
Ze zijn onverbiddelijk: op 7 december vliegt de Sint weer naar Spanje en worden het 'bakske stro' en de kerstboom van stal (of liever, van de zolder) gehaald. De Urbanuskersthit wordt by the way door alledrie de dochters luidkeels meegebruld.
Niets fijner dan een kerstboom versieren en dus kon papa de drie kids optillen zodat ze ook in de top hun kerstballen en slingers en figuurtjes konden ophangen Of toch iets wat fijner is: zélf kerstballen kleuren en uitknippen en die er nog eens bij hangen in de boom! Zeg niet dat ze niet creatief zijn!
16-12-2009 om 11:29
geschreven door :-)
blitzbezoek aan de zoo
Er zullen toch geen verklede mensen zijn? Dat was Hanna's belangrijkste bekommernis toen we op Sinterklaaszondag even binnenliepen in de Zoo. Het was al zeker na drieën, het had geregend en warm was het ook al niet. Heel wat dieren zaten warm voor hun kachel of hun tv, maar wie er was, was in zijn nopjes. De chimps, die vaak alleen hun rug laten zien, waren toch enigszins gecharmeerd door de drie huppelaapjes die wij bij ons hadden. De eendjes waren dan weer minder gesteld op Lizes nogal opdringerige gezelschap en kozen het eendenpad.
Jolien bewees opnieuw de belangrijkste evolutionaire theorieën door aan het giraffenhek te hangen, maar onze meisjes konden hun krachten absoluut niet meten met steenbokken en roofvogels. Het leverde wel enkele mooie (en door de vele lichtweerkaatsingen af en toe ook heel wat minder mooie) foto's op.
16-12-2009 om 11:23
geschreven door :-)
Hanna sport
Af en toe krijg ik weer een nijdige blik wanneer ik mijn fototoestel boven haal, maar het zou zo jammer zijn om er geen foto's van te maken: Hanna in topvorm op het parcours van de 'bewegingsschool'. Over een dunne balk lopen is één van haar favorieten. Als het met een bal moet gebeuren, vindt ze dat weer wat minder. Een echt meisje, quoi. :-p
16-12-2009 om 11:17
geschreven door :-)
Sint, Sint, Sint!
Het kon weer niet op dit jaar. Niet alleen kwam de Sint tot twee keer thuis (één keer om de brieven op te halen en één keer op zaterdag 5 december). Hij kwam ook nog eens bij de scouts (voor Jolien), bij de turnclub (voor Hanna "maar Cindy heeft de zakjes verstopt"!) en in het muziekmuseum!
Ook daar, in het museum, hadden ze hun schoentje klaar staan, onder het motto 'hoe meer er staat, hoe meer je kunt vangen' en jawel, de Sint had er niet alleen de obligate snoeperij in gestopt, maar ook nog eens een muziekinstrumentje, aangepast aan de leeftijd! Bovendien kwam Jan De Smet er 'elk zijn goeiendag' zeggen en zingen. Voor hem stonden er muzikale cadeautjes klaar, waar hij kinderliedjes uit toverde. In geen tijd zongen alle kids mee uit volle borst: 'Opruimen! Ik wil nooit meer...' of 'Steek je vinger in de lucht, in je schoen, onder je neus...'
Boven op een platform konden de meisjes een 'rammeldoosje' maken en versieren. Lize kreeg er zelfs een heuse strik rond. Die had weer haar charmes gebruikt om iets meer gedaan te krijgen. ;-) Beneden luisterden ze ook nog naar twee Sintverhalen, maar die waren wat lang voor de jongsten.
En thuis? Kregen ze toch wel het gevraagde playmobilhuis, zeker? Alleen het poesje niet. Dat was jammer, maar al bij al snel vergeten en vergeven.
Hanna vroeg het toch even voor alle zekerheid: "Jullie hebben dat toch niet gedaan, hé?" Euh, eum... Nee, hoor... (Ai ai! En wij die dachten dat Jolien een pientere was...)
16-12-2009 om 11:11
geschreven door :-)
tegen de chauffage
Haar tanden poetsen wou Jolien dicht "tegen de chauffage" doen, want dat is warmer. Taalmens als ik -kuch kuch- ben, wees ik mijn dochter erop dat "chauffage" het Franse woord is voor "verwarming". (Ik kan het niet laten.) Jolien is sinds K3 met een 'Frans liedje' op de proppen kwam enorm geboeid door die taal. - Jolien: Papa, vroeg ze, ken jij nog meer Frans? - papa (moet altijd een beetje opscheppen): Oh, ik ken veel Frans hoor! - Hanna (die de hele conversatie aan het volgen was): Hoeveel stukken?
16-12-2009 om 10:52
geschreven door :-)
12-12-2009
binnenkort...
Binnenkort meer over de Sint, de Sint, de Sint en ook nog een paar andere dingen... ;-)
12-12-2009 om 19:22
geschreven door :-)
09-12-2009
plonsen
Wie dacht dat Jolien haar handen al helemaal vol had met leren rekenen, lezen en schrijven is eraan voor de moeite. Vanmiddag plonsde ze ook nog eens haar zwembrevet van 25 meter bijeen. Trots als een zeeotter was ze, en terecht!
(De échte zeeotter intussen, ja, die van de Zoo, tolde zo hard rond in zijn badkuip dat Lize bijna stikte in een lachstuip...)
09-12-2009 om 21:32
geschreven door :-)
03-12-2009
scoutsweekend
Een paar weken geleden ging Jolien op Smurfenweekend met de scouts. "De kleinste zijn de fijnste" is een slagzin die op maat geschreven lijkt voor haar en aan de foto's te zien was het er best wel plezant, op dat scoutsweekend...