Er is werk aan geweest, er zijn tranen voor gestort, maar het is eindelijk gelukt: Jolien kan alleen fietsen! Ze geloofde het eerst zelf niet en was verbaasd toen ze merkte dat Els 'r niet meer vasthield. Nu is ze supertrots: "Papa, ik kan het, ik kan het, ik kan het!" Bravo, Jolien!
15-03-2009 om 18:05
geschreven door :-)
de baas
Lize: "Jolien, braaf, hé!" Lize: "Jolien en Hanna: kalm!"
15-03-2009 om 18:01
geschreven door :-)
10-03-2009
ziek, maar
Nooit te ziek om gek te doen, die Jolien. Met 39° en meer is ze toch niet te beroerd om eens lekker haar tong uit te steken... Zo kennen we haar.
10-03-2009 om 08:08
geschreven door :-)
09-03-2009
mopje van Hanna
"Er liepen eens twee tomaten over straat. Er kwamen twee fietsen aan. Eén fiets reed één tomaat voorbij en weet je wat de andere tomaat zei? Dag komkommer!"
09-03-2009 om 07:47
geschreven door :-)
08-03-2009
op de kinderboerderij
Nu het zonnetje dapper haar best doet moeten we ervan profiteren. Jasjes aan, schoenen aan. "Jasje aan, Lize!" ;-) en dan naar de kinderboerderij! Lize en Hanna waren aanvankelijk nog niet half zo dapper als de zon. De schaapjes bezochten ze dan ook voornamelijk op papa's arm. Laveren tussen keutels en eenden maakte ze gelukkig ook wat vertrouwder met de dieren zelf... en er waren "superschattige lammetjes". Aaien was er niet bij, daarvoor waren die kleintjes veel te springerig en te vlug.
"Bij de kippen hatten wij ook koenkoenen gesien", beweerde Lize. De agressieve haan van bij moemoe indachtig bleven de zusjes daar liever bij uit de buurt, maar de jonge geitjes onder de rode lamp kregen een heel voorzichtige aai. Hanna vertrouwde de cavia niet, maar borstelde dan wel met de nodige argwaan en terughoudendheid de rug van een "ponypaardje".
Aan de blikken is het niet te zien, maar ze hebben zich ontzettend geamuseerd op de kinderboerderij. "Mama, raad eens wat de poes gedaan heeft? In een meisje zijn hand gebeten!" en "Leentje heeft kippen gevangen!" zijn daarvan het overtuigende bewijs.
08-03-2009 om 19:58
geschreven door :-)
Barbie
Eerlijk? Ik ben allesbehalve een Barbiefan! Maar wanneer je Lize zo ziet genieten van het spelen met de poppen...
08-03-2009 om 18:16
geschreven door :-)
modeshow
Jolien krijgt zo stilaan ook de bijhorende kuren en dit weekend was het weer zover: modeshowtijd! Vanmorgen was er zelfs een hoofddekselspecial... Kijk en geniet!
08-03-2009 om 18:10
geschreven door :-)
Kijk, een vlek!
Het was al een tijdje het favoriete spelletje van de zussen, maar dat ook popjes weten wat volgt op "Kijk, een vlek", dat was nieuw. ;-) Lize voelde het meteen: "neuzeke trek"!
08-03-2009 om 18:06
geschreven door :-)
01-03-2009
"doren, doren roosje"
Ze zijn helemaal in de ban van Doornroosje, onze drie dochters. Met de prinsessenjurken zouden ze gaan slapen, maar dat doen échte prinsessen -gelukkig- ook niet. Ze schminken zich zo opzichtig dat Jolien gister meer op Vampirella dan op Mathilde leek en ze gedragen zich deftig en voornaam, zoals dat nu eenmaal van koninklijke jongedames wordt verwacht.
Lizes koorts piekte vannacht nog tot een ongerust makende 40°; vanmorgen is ze de diva in het prinsesselijk paleis, met kuren waar alleen de jongste prinsessen mee weg komen. En hoe! ;-)
01-03-2009 om 10:14
geschreven door :-)
28-02-2009
creatief denken ;-)
Omdat Lize ziek is konden we vandaag niet op bezoek bij Jevgenia, zeer tegen de zin van Jolien, die zich er duidelijk op verheugd had. Ze was allerlei scenario's aan het bedenken om toch maar te kunnen gaan: - Dan laten we Lize toch gewoon in de auto zitten? suggereerde ze onder andere.
28-02-2009 om 23:24
geschreven door :-)
1 jaar kleutergeklets!
Jawel, op 1 maart 2008 verschenen de eerste berichtjes op deze blog. Lize kon nog niet praten, maar wel al veel duidelijk maken. Hanna's tekeningen beperkten zich tot wat lijnen op een blad. Jolien vroeg zich af of Hanna altijd in de sprookjesvakantie verjaart en vertelde doodleuk dat ze haar neus had afgesnoten.
Zeggen dat er in één jaar tijd veel is veranderd is een open deur intrappen, maar foto's verraden soms meer dan woorden. Ter vergelijking enkele foto's van 15 maart 2008 en van donderdag 26 februari 2009.
Op naar een volgend jaar!
28-02-2009 om 00:00
geschreven door :-)
27-02-2009
Was het leuk in Planckendael, meisjes?
Domme vraag, natuurlijk! Kijk maar naar die gezichten, die spreken boekdelen.
27-02-2009 om 10:15
geschreven door :-)
Planckendael: de dieren
"Papa, ik heb een pelikaan zien vliegen." - Hoe zag hij eruit? "Een lange, scherpe, rode bek en zwart met witte veren..." - Zou het ook een ooievaar kunnen geweest zijn?
We hadden in elk geval wel af en toe geluk. Hoewel vele dieren zich warm oprolden in hun nestje binnen, kregen we er ook een heleboel van verrassend dichtbij te zien.
27-02-2009 om 10:11
geschreven door :-)
het leukste van Planckendael
Niets leuker dan een speeltuin, zelfs in Planckendael. Hanna en Lize bleven lang rondjes draaien aan de draaipaal. Jolien had intussen al de toren beklommen. Lize wou er ook op om van de glijbaan te kunnen en toen kreeg Hanna er ook zin in. Aanvankelijk zag ze de klim niet zitten, maar met een beetje hulp en wat "je kunt het" ging het meer en meer alleen... Bravo, Hanna!
27-02-2009 om 10:02
geschreven door :-)
25-02-2009
opgedragen aan...
Voor wie is je mooie tekening, Lize? - Voor Flore! Ik heb de naam van mijn letter gemaakt!
25-02-2009 om 11:57
geschreven door :-)
24-02-2009
poseren in de badkamer
Papa, je moet nog een foto trekken van mij met m'n schmink. Jolien was ontzettend blij met haar bloemenkroon die ze op het feestje van Caroline had gekregen. Voor, tijdens en na het tanden poetsen haalde ze haar beste smile boven, terwijl Lize intussen de poezenvermomming uitprobeerde. Hanna vond dat zij niet kon achterblijven, ook al was het grootste deel van haar schmink intussen eraf gewassen.
24-02-2009 om 09:56
geschreven door :-)
18-02-2009
vijf boekjes, Lize!
Lize kent de weg in de bibliotheek van Mortsel. Ze gaat recht naar de peuter- en kleuterhoek. - Je mag vijf boekjes kiezen, zeg ik. Lize brengt er al meteen een eerste. - Zullen we ze hier leggen, stel ik voor. Hier, op de zetel. Dat is één, zeg ik heel nadrukkelijk. - Nog vier, voegt Lize er tot mijn grote verbazing aan toe!
(Een tijdje later is ze klaar met zoeken. "Papa", roept ze. "Hier ben ik. Toon me je boekjes eens." Ze komt parmantig op met toegestapt met, jawel, ... vijf boekjes!)
18-02-2009 om 19:07
geschreven door :-)
Hoe heet het?
Uit de bureau klinkt muziek terwijl ik Lize aan het afdrogen ben na haar bad. - Welke muziek is dat? vraagt ze. - Dat is muziek van Nirvana. - Wie zingt het? - Kurt Cobain. Zeg het eens: Kurt Cobain. - Is een beetje moeilijk voor mij.
18-02-2009 om 18:57
geschreven door :-)
16-02-2009
Verjaardagsfeestje Hanna - fotoverslag (2)
Nog meer foto's:
16-02-2009 om 21:51
geschreven door :-)
Verjaardagsfeestje Hanna - fotoverslag (1)
Nog één keer was het feest voor Hanna's verjaardag. Hier een greep uit de vele (volgens sommigen te vele) foto's: