Deze morge de luiken open gedaan en wat zagen we, een prachtige blauwe lucht en een warm zonnetje !!! Op naar Macerata om naar de winkeltjes te gaan kijken,viel wel een beetje tegen, ik veel eer winkls verwacht en vooral bekende. De zon scheen dus besloten we dan maar om een "terrasje" te gaan doen, want terrasje doen zoals thuis kennen ze hier toch niet echt hoor. Even besproken wat de verdere plannen gingen zijn en dan op naar een nieuw plekje in de zon. We kwamen een zonnig terrasje van een pizzeria tegen, oké we blijven wel gewoon hier en houden een uitgebreide lunch 3 uur hebben we van het zonnetje genoten met een lekker voorgerecht, een heerlijke pizza en een jammie dessert. Om 3 uur ging den boel daar toe, de zon was ondertussen achter een huis gekropen, dus besloten we maar om het grote park op te zoeken en daar verder van het zonnetje te gaan genieten. Zalig, mijn neeftje/nichtje was ondertussen moe geworden en heeft dit ook effe duidelijk gemaakt aan de mama, tijd voor een dutje in het zonnetje. Kheb ook zo den indruk da hij/zij de italiaanse keuke erg lekker vindt, want die babybuik ziede gewoon hier me de dag groeie !!!
Het zonnetje weg, wij ook weg, richting de winkel om al het lekkers voor morgen al te gaan kopen. Als dinner eens iets nieuw geprobeert dak hier enkel naar maar heb gegeten en ik moet zeggen het is va de eerste keer goed gelukt, was nu niet zo moeilijk maar om hier te goei te achterhale wat er juist in moet is nog niet zo simpel. Het is spaghetti soep met iets kaasachtig in, een favoriet van mij als snel gerechtje. Verder tv en blog aanvullen avond, morge gedaan me de rust, dus dan profitere we er nu nog maar van !!!
Een echt relax dagje gehad met enorm veel zon (25 graden) zodat we nog eens wat extra vitamientjes konden opdoen
Zalig geslapen alle 2 (3), heerlijk ontbeten en dan tijd om te vertrekken richten een grottenbezoekdagje. Eerst de grotten in Osimo, dit waren meer kerkers maar toch mooi om te bezoeken, enkel spijtig dat we buiten het seizoen zijn en enkel maar een italiaanse gids krijgen, wel lieve mensen want we hebben niet moeten betalen doordat we eigelijk geen uitleg gekregen hebben. Niet slecht, weeral wat extra centjes voor ergens anders. Van de ene grotten op naar de andere in Genga, daar graken net zoals alle andere plaatsen was ook nu een hele beproeving, geen kaart, geen gps, maar half weten waar we juist heen moeten, maar ik moet zeggen, wa zijn elke keer over al geraakt en terug geraakt, soms moeten terug draaien, soms de weg moeten vragen met mijn schitterend Italiaans Maar we trekken onze plan wel, kmoet wel zeggen, zo af en toe mogen ze hier wel is wa meer dorpsrichtingen plaatsen ze da is toch wel wa me ons in den auto ze !! Onderweg was ons baby'tje moe geworden en dan heeft ons mama ook een schoon dutje gedaan,al goe da kik mijne weg zo goe kende Effe pitstop houde want da na dutje hebbe we allemaal honger, wa een uitzicht hebbe we weeral tijdens onze lunch. En nu, grotten tijd, dit was nu echt wel PRACHTIG, gewoon adembenemend, echt wel de moeite waard om te bezoeken... We hadden ook gezien dat er nog een herfstfeest te doen was in he dorp, dus na de grotten op naar daar. Niet zo erg veel te zien,maar wel een leuk sfeertje en ik heb een muts gekocht (mijn eerste in 15 jaar of zo ) Er was ook een plaatselijke "fanfare" groep,ikke natuurlijk ne foto daar van trekke, hadde die da toch wel gezien zeker en hebbe ze ons dan maar getrakteerd op een liedje, stonde we daar effe in de schijnwerpers voor heel die straat daar Na een uurtje hadden we het wel gezien en zijn we huiswaards gegaan, 1,5u hadde we voor de boeg, kei donker, amper de weg wete, ja da was me de rit weeral ze !!!
Eindelijk thuis,tijd voor spaghetti al la Evelien en het heeft weeral gesmaakt !!! De rest van de avond gezellig onder ons dekentje voor de buis en pc !!
Eindelijk nog eens een nachtje achter de rug met wat slaap, want de laatste 4 nachten was dat gene vette ze !! Deze voormiddag zijn we de heilige gaan uithangen in Loreto (bedevaartsoord) mooie kerk maar daar blijft het dan ook bij voor ons. Wat wel wat minder was toen we hier buiten kwamen was de regen... Ook het ondergrondse stadje moest ik laten zien aan ons Joke, dit was wel wat beter dan al da kerkgedoe hoor !! Onze afsluiter in Loreto was... ... een lekkere pizza !!! Op naar mijn school want de leerlingen hadden een Halloweenshow, komen we daar aan, mijn leerkracht niet te zien, even bellen, ah maar de show is verzet naar 11u i.p.v. 14u, ik had een bericht in gesproken... Ja lap hé ! Hier kon ik dus niet mee lachen ze, steekte op de laatste moment nog een dansje en liedje ineen voor die leerlinge en dan late ze maar amper wete da het verzet is. (Om 22u had ze gebeld, ni gezien, en geen idee wa er in da italiaans bericht ston, bleek da ze toch iets had ingesproke, i.p.v. dan nog is terug te belle na da kik al is terug had gebeld) Nu wassek echt wel in mijn gat gebete ze Terug naar huis, geen planning meer, da regende hier nog altij, ikke slecht gezind, leuk ze... Na wat te hebbe rondgesurfd op het internet hadden we ergens een dorp gevonden waar ze Halloween vierden en dan hebben we maar besloten om daar een kijkje te gaan nemen.
Een rit van een uur, een gedoe om parkng te vinden, nog altij rege, eigelijk geen kat te zien daar, begon daar later da gepand, jong toch, ik begon het toch stillaan op mijn zenuwe te krijge van die Italiane en hun mentaliteit hier ze !!!
Doordat er nog niet erg veel te zien was, waren we maar eerst iets gaan eten, best wel gezellig hier hoor !!! Laat de Halloweentocht beginnen... ... knappe heksen... ...enge kerkhoven... ... giga spinnen, bbrrrrr... ...zombies die u maar bleve aanstare... ... een knabbeltje voor onderweg... ...spoken... ...vampieren... ...en nog vele andere en rare wezens !! Op het einde stonden er nog wat fastfoodkraampjes te wachten en opnieuw regen. Doordat we er al evenrond liepen en het als maar later werd, besloten we dan maar om terug naar huis te rijden. Het was koud en nat en voor goed te zijn begon alles daar pas echt in gang te schieten tegen 22u, maar tegen dan hadden we het daar wel gezien en we moesten nog iets meer dan een uur terug rijden in de pikkendonker (straatverlichting kenne ze hier ni echt ze)
Een dagje met wat ups en downs gehad, maar we hebbe ons geamuseerd en weer vanalles beleefd.
Weeral zo goed al niet geslape deze nacht... ... maar deze morge wel minder ziek opgestaan en voor de moment is het al precies zo goed al weg, yes !! Na een lekker ontbijtje is het tijd om de benen te strekken, op naar de dinsdagmarkt, buite kei schattige babykleertjes was er niet zo erg veel te zien, de zaterdagmarkt is veel beter Dan zijn we maar verder gaan wandelen want vandaag was het wel prachtig weer, zalig dat zonnetje en dat uitzicht. Maar als ik die berg zo zie, ben ik toch bij dat ik hier ben en niet daar, brrrr... Zo een goed weer, tijd voor een lunchke opt terras met een schitterend uitzicht, ah zalig Veel te veel geten, maar wel weer lekker, effe een stop thuis houden en eens een kijkje gaan nemen van op het dak, adembenemd hier. Tege da het terug warmer wordt, ga ik nog veeeel tijd hier doorbrenge denk ik Mooi weer, waarom dan niet een kijkje gaan nemen aan de zee, een beetje frisjes, maar wel erg rustgevend... Helemaal uitgewaaid, IJSJESTIJD Kunde een beetje kieze Joke Jamjam !!! Zo goed als uitgeteld terug naar huis gereden, samen gedinneerd in de zetel, mag ook al eens... ... en verder een rustig tv avondje met ons 2 ...euh... 3tjes !!
Al een beetje beter opgestaan deze morge al goe !!! En dan aftellen tot we kunnen vertrekken naar de luchthaven. Ook nu weer was het vliegtuig te vroeg en had de verwelkoming wel een beetje beter gekunnen !!! Maar eindelijk is het zover, na anderhalve maand zie ik nog eens familie en nog wel met een babybuikje !!!! Na een nogal regenachtige trip terug (ik heb gereden ), tis hier vandaag echt Belgisch weer geweest, koud en nat... hebben we een eenvoudige lunch gegeten en wat voor de tv opgewarmt. Nu dak eindelijk nen auto heb werd het tijd om eens ne grote winkel op te zoeke en te zien wa lekkers ze hier allemaal hadden. De koffer vol tijd voor een lekker cappucino'ke Wat wa minder was, platten band opgelope,geen idee hoe, maar hier stonde we nu wel... al goe da Alessandro in de buurt was en zijn kameraad ons een lift naar huis wou geven. Een lekkere maaltijd samen bereid... ...met een lekker niet-alcoholisch drankje en olijfje... ... en dan smullen maar!!! Da mag ons Joke wel meer make voor mij ze !!
Nu rustig in de zetel een filmpke zie en dan op naar morge
Wat een verschrikkelijke nacht, eerst tot 3u (lag er om 1.30u in) wakker gelegen van de maagpijn en de kou, uiteindelijk ne motilium ingenome en een extra deken, begon da eindelijk over te gaan, begonnen verschrikkelijke keelpijn en neverstopte kop te krijge... daar ook iets voor ingenome, uiteindelijk tege 5u in slaap gevallen. Om 9.30 wassek al terug wakker en ik voelde mij alles behalve goe. Tis ni waar he: ik ben ziek !!! Da is weeral ne moment ze, kan da nu geen week wachte. Enkele uurtjes doorgebracht op de zetel me nen hoop medicatie in mij... De vriende hier hadde afgesproke om te gaan wandele in de bergen en vroegen of ik meeging. Na een uurtje voelde ik me al wat beter, we hebben same geluncht, ik heb nog een pilleke genome en dan toch maar besloten om mee te gaan. Misschien da die berglucht nog wel goe voor mij is. Na bijna 2 uur rijde was ik blij dat we er waren, al da gehobbel, jongens toch... Ferm veel wind hier en maar 4 graden, maar wel een prachtig uitzicht !! En dan wandelen en klimmen maar, we waren bijna boven toen dat het daar toch wel begon te sneeuwen zeker !!!! Het duurde niet lang of iedereen was al terug benede, dit was toch een beetje te veel van het goede voor de rest Op weg naar huis zijn we nog een kastanje festival tegen gekomen en hebbe we uiteraard even een pitstop genomen en al maar goe ook want ik begon stillaan zo mottig als iets te worre in diejen auto (reispillekes vergete te pakke, en 4u in den auto in die berge is gewoon TE lang voor mij) Even bekomen en wat gepofte kastanjes knabbelen. Terug thuis gekomen en moge dinneren met te familie, ze kijken allemaal uit naar de komst van ons Joke morge maar waren toch wat bezorgt over mijn ziek zijn...
En nu mijn bedje in (22u) en hope dak morge een pak beter ben
De namiddag doorgracht op de zetel om wat te bekomen van gisteren, toch een beetje te veel gedronke en vooral te veel verschillende dingen en dat vonden mijn kopje en maagje toch ni zo leuk ze. Dus dan geven we ze maar de nodige rust en pillekes ; Tegen dat alles zo goed al terug in orde was, was het weeral tijd om naar het volgende etentje te gaan. Ook hier weer nieuw volk lere kenne, kheb de laatste 2 weke al veel niewe mensen lere kenne en das helemaal ni slecht voor mij, het begint eindelijk allemaal wat om gang te komen.
Het eerste dak ook hier weer in mijn handen kreeg was wijn Kheb het maar gehouden bij 2 mini glaasjes ze, verder enkel water voor de dees. Ook hier stonden er weeral rare combinaties op de menu, maar ik heb niet slecht geten. Nadien werden we getrakteerd op een mini concertje, een rustig avondje met een rustig muziekje. Het enige dat we moesten doen was genieten. Ik heb ook eens een goed gesprek gehad met Simone (neef van Alessandro) Enkele jaren gelede hebben ze in een academie een project opgestart, maar moesten het stilleggen omdat iedereen naar het buitenland trok (school, werk, vakantie) Maar nu is iedereen terug en willen ze het project terug opstarten en mij erbij betrekken. Het project houdt in dat iedereen een cursus van iets geeft, in mijn geval is dat engels, je wordt hiervoor betaald en de mensen en kinderen kunnen hierdan aan deelnemen. Ze willen met dit project 'Recanati' bekender maken en de mensen kennis laten maen met andere of nieuw dingen. (of toch zo iets). Binnen 2 weken gaan we eens een bezoekje brengen aan de academie en dan moet ik laten weten of ik wil meedoen. Ik ben eens benieuwd
Na een rustig dagje men bedje in om wat slaap in te halen !!
Na gisteren een kort en minder dagje in het school te hebbe gehad, had ik vandaag er een lange dag opstaan. Op naar het 2de leerjaar, en ge kunt al rade waarover het ging, HALLOWEEN !!! Bijna elke klas krijgt hetzelfde liedje aangeleerd en hier was het niet anders, juf Evelien mocht weeral laten hoor goed ze kon zingen... Herhalen, herhalen, herhale tot we er bijna bij neervallen 1 uurtje zangles, 1 uurtje knutselen, oh wa leren ze hier toch veel engels Tijd om wa pompoenen te knutselen om de klas wa aan te kleden in het thema Op naar het 5de, mijn lieve ik wil 2 extra uurtjes engels geven zodat "mijn" leerlinge hun liedje kennen tegen woensdag. Eenvoudig was dit niet en ik moet zeggen om ee 5de leerjaar te zijn, mijn kleuters in Belgiëluistere begot beter naar mij dan de dees hier ze,af en toe hebbe ze dan ook een iets minder lieve juf Evelien gezien ze !!! Het enige dak nu kan doen is hope da ze het een beetje kenne tege een woensdag... Na een uurtje zijn we ermee gestopt,zoveel herhalen is niet goe voor mijn stem ze !!! We hebben uitglegd dat ze tege woensdag kostuums moeten meebrengen voor het liedje (ik ben eens benieuwd) maar voor de zekerheid hebbek het uur nadien toch maar op internet maskers gaan zoeken zodat ze deze kunnen opzetten indien he nodig is
Nog eens geten in de school, wat ware de kids toch weerblij Het 3de leerjaar om af te sluiten,weer halloween maar buiten de leerlingen hun zinnen verbeteren op papier hebbek ni zoveel gedaan tijdens de les, de juf heeft het andere werk gedaan. (kmoet zegge, kwas blij da de les gedaan was ze)
Naar huis voor een powernapke, ne helen dg int school doorbrenge is de dees nimeer gewoon ze !! en er stond mij nog ne lange nacht te wachte.
We werden normaal om 20.30u opgepikt, het was 21u,we komen daar te laat aan, maar we waren wel de eerste !! Na veel te lang hebbe moete wachte kregen eindelijk eten, om 21u moest iedereen aan het retaurant zijn, om 22u kwamen de laatste er eindeijk aan, tja das den italiaansen tijd hé , allemaal goe en wel maar de dees had wel ferm veel honger ondertusse ze !!!! 2 soorten pasta gekregen, ee buffet met vanalles en nog wat (gebraad, salami, pham, gekruide patatjes, frietjes, pizza'tjes, gekruide tomten en courgette en een specialiteit van de omgeving, gevulde olijven met vlees met een korstje van paneermeel, raar maar nog net zo slecht) Wat ik wel heel raar vond de speciliteit van het restaurant van vis, ik heb van nen helen avond gene vis gezien ze !! Dessert tiramisu, jammie, of tochniet hij was gemaakt met een drank waar anijs in zat, da koekske is bij mij toch blijve ligge ze... En hier draaide het allemaal om,de neef van Alessandro was afgestudeerd als dokter en daar moest op gegeten en gedronken worden !!! Om 0.30u hadden we ons buikje rond gegeten en gingen we nog een danske plasseren in de discotheek (alle afgestudeerden waren daar met hun genodigen,nen hoop volk dus) Een drankje hier een dansje daar Jaja ik heb mij ferm goe geamuseerd!!! Om 5 uur lag de dees in haar bed met toch wel een beetje te veel op ze Das ook ni moeilijk hé, eerst nen hoop wijn bij het ete, da glas was nooit leeg (ni mijn schuld ), dan bij den dessert cider,na het mini koffie'tje, geproefd van weet ik veel wat, ma twasni goe, ook va limoncello, dieje was ni slecht. In de discotheek 2 mochito's en nog iets anders van sterken drank, geen idee wa, we krege da in ons hande gestopt en nen have redbull-cola (veel te zoet, maja tege dan maakte da al ni veel meer uit
Nen hoop ete, nen hoop drank en gene frank moete uitgeve, ah nee, de familie moest ni betale en ik ben familie ik stond op de gastenlijst als Evelien Salvucci (naam van Alessandro) Jaja ik word helemaal Italiaans !! Evelien Salvucci, klinkt zo slecht nog ni hé
Niks speciaal vandaag te vertellen ze, 2 uurtjes les das al.
Het waran wel geen uren engels, maar da beginnek hier al stillaan gewoon te worre ze. De les was verplaatst en de dees wist natuurlijk weer van niks hé !!
Nadien nog een toertje gaan lopen en verder niet zoveel uitgestoken, wat tv gezien en achter de pc gezeten.
Kmoet ni elken dag kweet ni wa allemaal gedaan hebbe he, een rustig dagje mag af en toe ook wel eens...
Halloween komt steeds dichter en dichter, vandaag 3 klassen gedaan, 3 keer Halloween gehad !! Mijn geliefde 5de leerjaar leerlingen hadden een klein probleempje, elke klas heeft een dansjeof liedje voor volgende in het engels en mijn kids ni, da zal wel zijn !!! Na een beetje te hebben rond gesurfd op internet had ik dit liedje gevonden:
If you're a monster and you know it, wave your arms. If you're a monster and you know it, wave your arms. If you're a monster and you know it, than your arms will surley show it. If you're a monster and you know it, wave your arms.
Witch: than you laugh Gost:BOOHOO Wolf: give a howl Pumpkin: make a scary face
Wa ware die blij da kik me zo'n geweldig idee was afgekome, een giga applaus voor juf Evelien !!! Kben zelf zooo lief dak vrijdag 2 extra uurtjes vrij maak om de leerlingen het liedje en dansje ana te leren.
Dan was het de beurt aan het 4de, ook hier Halloween uiteraard, wat woorden op het bord moeten schrijven en nadien een tekst moeten lezen en schrijven over wat Halloween is.
Tot slot het 2de, Halloween overal, de kids wat in het oog gehouden terwijl ze woorden rond Halloween aan het overschrijven waren van het bord, zo dikwijls da die iets anders schrijve, ni normaal. Ook hier hebbek mijn beste engels moete bovenhalen en een Halloween tekst moeten voorlezen.
En erg actieve dag voor mij in de school, EINDELIJK !!!
De kids vonde het geweldig en ik ook, en ik moet zeggen mijn schrijf talenten op het bord beginnen vorderingen te maken
Verder nog eens een toetje gaan lope en een aangenaam avondje voor d tv en pc gehad !!
Een beetje van alles gedaan vandaag. Te beginnen met les te geven in het 1ste leerjaar. Het is bijna Halloween en dat merk je ook aan de lessen, een halloween liedje, de leerlingen begrepen er toch niet zoveel van hoor, het aanduiden van de juiste figuren lukte nog net. Nadien hebben we het herstdansje nog eens geoefend en dit maal ging het al een stuk beter, algoe Dan les in het 4de leerjaar, klein probleem ze hadden helemaal geen engels die moment, raar want de leerkracht had me wel die uren doorgegeven, de nieuwe uren gevraagd en dan maar tijdens haar les rekenen mijn nieuwe uurrooster in elkaar gestoken, tis toch ook altij iets hier hé. De volgende les, hopelijk nu meer geluk in het 3de leerjaar. Jaja, ze hadden engels. Te beginnen met een werkblad waarop ze een pompoen moesten vervolledigen en happy halloween moest schrijven. Het enige da ge dan kunt doen is in de klas rondwandele en kijken hoe de leerlingen het werkblad invullen. De juf had haar voorbereidingen gedaan, ik mocht het sprookjes van "the sleeping beauty" voorlezen en nadien de verkorte versie op het bord schrijven, eindelijk wat actie voor mij !!!
De rest van de dag heb ik geskipt, een neef van de familie had diploma uitreiking en ik mocht ook mee gaan, niet slecht want dan heeft iedereen mij al eens gezien tegen het feestje op vrijdag !! En ik heb ineens ook eens gezien hoe ze dit hier in Italië doen, helemaal anders dan bij ons hoor !!! Die moeten op de moment van u diploma uitreiking nog hun laatste examen doen, voor familie,vrienden en uiteraad de leerkrachten, dan hebbek nen hoop stress ze !! Nadien kregen ze hun diploma, een koker met iets in en een van bladeren en rozen gemaakte kroon, raar ze !! (da volk is 25 jaar of ouder) Iedereen heeft zijn papiertje ontvangen, tijd voor de receptie, ge komt daar binne en op elke tafel staan wel andere nog ingepakte dingen. Blijkbaar moet iedereen hier zelf voor zin ete en drank zorge voor de familie en de vrienden, raar !!!
Na wat gedronken en gegeten te hebben op de "receptie" zijn we maar terug naar huis gereden en heb ik weeral met de familie mogen eten. Wa benne kik toch blij da kik zoveel mag ze, kheb hier al veel nieuwe, rare en erg vreemde dinge voorgeschoteld gekregen, maar gelukkig mocht ik de meeste dingen toch, een enkel ding komt er ni in mijne mond, maar verder, laat maar kome...
Terug een normaal week dus vanaf vandaag ook terug gaan werke Twas wel maar voor 1tje maja, vandaag hebben de leerlingen van het 1ste leerjaar een engelstalig liedje geleerd over Halloween waarbij ze de gepaste vingerpopjes hadden gemaakt. (Ik moet het toch blijve zegge ze, alsek die hier zo allemaal bezig zie, vraag ik mij toch af wat die leerlingen hier op het einde van het schooljaar hebben geleerd ze, die zijn meer niks aant doen of aant kleure dan iets anders ) Na het ene uurtje les, buite wat rondgelope want binne liepek toch alleen maar in de weg voor de kuisvrouw, al goe dat het hier goe weer is Ook meteen even in het reisbureau binnen gesprongen om te zien wat ik volgende week met ons Joke kan gaan doen, maar het kwam er eigelijk allemaal opneer dak het zelf maar wat moet uitzoeke, zoveel info en vervoer hebbe ze hier niet. Tijd voor mij dus om eens in de folderkes te duike !!
Om 17u was er een vergadering in de school, met alle leerkrachten van alle scholen, uiteraard verstonnek er ni veel van, maar ik weet wel dat wanneer ze over het onderwerp engels begonne, da den hoofddirecteur fameus uit zijn kramme is geschote ze, ni normaal gelijk da dieje tege iedereen bezig was !!! Nu moetek toch is gaan uitzoeke waar het juist over ging ze, hier en daar iets op gevange,maar het fijne wetek ni tegoei, ma da was percies of da hij ni goe von da we engels gave !!!!
Een vergadering van 3 uur lang in een taal da ge ni versta, wa wasse kik blij dak thuis was Nog geen 2 minute binne of ik werd al weer uitgenodigd voor het dinner, de padre des huizes was jarig, party-time !!! Van groot tot klein was iedereen aanwezig. Wa voor een schattig kindje hebbe die hier toch, Lucilia is echt om op te ete me die grote kijkers van haar, vandaag was de eerste keer dak ze is wa langer zag dan 2 minuten. Ik kan ni wachte totdat da klein spruitje van ons Joke kan vasthoude ze !!!!!!
Int dorp was er vandaag een kastanje festival aan de gang, natuurlijk moetek is een kijkje gaan neme om te zien wat dit inhoud hé !! Niet zo heel groot daar, maar het was wel een aangename om daar rond te lopen en naar de mensen te staren. Je kon er een 200tal soorten paddenstoelen bezichten, wa nen hoop, maar ik denk wel dat dit iets leuk is om met de leerlingen te bezoeken Ze hadden er verschillende kraampjes met lekkernijen die je kon proeven en kopen. Uiteraard kon je er ook kastanjes kopen, gewone of gepofte, die a la minute werden gepoft. Een gezellig sfeertje daar. Na een uurtje daar te hebbe rondgelopen, terug naar huis met mijn niet erg lege handen Verder vandaag niet zo erg veel gedaan, maar kheb wel 2 keer met de hele familie gegeten, nonna (oma) is op bezoek, schattig vrouwtje En elke keer na het eten help ik mee de tafel afruimen en dan gaat het van, nee dat is niet nodig, wij doen dat wel. Het is niet de gewoonte dat gasten mee afruimen... Voor mij heel normaal, dus dan doen we dat toch gewoon en nadien gaat het dan van, dank je wel, je bent erg lief !!!
Langs een kant raar dat ze zeggen dat gasten niet mee moeten afruimen want ze zeggen de hele tijd dat ik bij de familie hoor en geen gast ben !! Vrijdag hebbek een feestje, ik betaal 25 voor de cadeau en dergelijke, 2 dage later, hier is je geld terug, de familie moet niet betalen en jij hoort bij de familie, spendeer je geld maar aant iets anders !! Echt super lieve mensen hier
Na al die drukte van afgelope week, hou ik het vandaag kalm en maak ik eindelijk tijd om mijne facebook en mijn blogje hier aan te vullen. Want 4 dagen achter staan trekt er toch ni op ze !! Deze avond nog eens gedinneerd met de familie en ik ben ook ineens uitgenodigd voor de lunch morge middag. En ik wou deze week zo goed als niet meer eten na zo'n giga eetweek als afgelope week, lap weeral om zeep !! Dan zulle we de rest van de dage maar wa meer gaan wandele en lope zekers
De laatste dag van de comeniusweek, om 10u is op de mensen van Hungarije na iedereen gepakt en gezakt om terug naar hun eigen land af te zakken. De 2 leerkrachten en 2 leerlingen krijgen een extra dagje in Italië dus dan laten we ze toch kennis maken met de zee !! Riviera del Conero, prachtig hier, helemaal alleen op het strand luisterend naar de golven... Helemaal tot rust gekomen houden we nog een korte stop in Loreto (bedevaardsoord) en Porto Recanati (zee) Lunchen doen we dit keer bij een leerkracht thuis, ook dit was weer zeer lekker en de kids konden van heerlijk Italiaans ijs genieten !! En dan op naar de luchthaven in Ancona. Onderweg naar daar even stoppen om een heel oude kerk te bezoeken en van het uitzicht op de haven va Ancona te genieten. Iedereen zit op het vliegtuig, nu terug naar huis en even tijd maken voor een sïesta, zo'n lange en drukke dage benne kik hier nimeer gewoon ze. Na een powernapke, mijn eige omklede en klaarmaken om voor de eerste keer in Recanati een stapje in de wereld te gaan zetten !! Wat een aparte week wel niet kan doen voor mijn, kheb 1 Italiaanse lere kenne en nu kennek nen hoop Italianen !! Kei goe voor mij, dan kanek is wa meer buitekome !!!
Veel te vroeg uit ons bed gemoeten om Macerata te bezoeken. Na een eindje rijden zijn we aan gekomen in Macerata, staan we klaar om het eerste museum te bezoeken mogen we geen foto's trekken... Op de plafondsschilderingen na vond ik het nu niet echt een wow, geen foto's, geen ramp dus. (geen foto's beschikaar) Volgende museum eentje met allerlei koetsen,dit was wel mooi om eens te bekijken, van de eenvoudigste tot de meest ingewikkelde koetsn zag je hier. We hebben zelfs een ritje in een koets mogen maken, net echt !! Eindhalte van het museum was een prachtige kamer van uit de 17de eeuw. Dit was wel een wow !! In het midden van het centrum in Macerata vind je dit: Enkel spijtig dat er alleen maar optredens tijden juli en augustus zijn. Dan terug naar Recanati want de lunch is op ons aan het wachten Na een lekkere lunch en enkele bezoekjes in de klassen van mijn leerlingen waren we weeral op weg naar het volgende... ... dit keer was het een bezoek aan een olijfolie makerij en een wijn makerij. Enkel 3 maanden op een jaar kun je deze mensen aan het werk zien, wat heb ik toch weeral eens geluk !! Het ziet er allemaal maar raar en niet echt smakelijk uit, maar het eindresultaat mag er zeker zijn, dit was echt wel lekker olijfolie Volgende makerij de wijn, ben ik blij dat ik deze al 3 weken eerder heb bezoek, sinds vorige week ligt alles hier stil, het druiven pluk seizoen is gedaan, ik heb toen een paar specialeke gehad en nu was er geen knijt te zien Na al de uitleg was het tijd voor een hapje en een drankje, ook hier hadde ze voor ons al een heel buffet klaar gezet, met heerlijke wijn. Terug in Recanati en al wachtend tot wanneer het dinnertijd is, gaan we een aperitiefje drinken in de lounge bar van het hotel. Staat er daar toch wel nen hoop kleine proevertjes klaar zeker, dit is aperitieven in Italië, je betaalt je drinken en krijgt er gratis alle proevertjes bij, nu wetek ook ineens hoe het komt dat iedereen hier pas om 20u gaat ete, die aperitieve hier eerst van 17u tot 19u !!! Na al dat aperitieven tijd voor het farewell dinner. Ook hier nen hoop eten, de plaatselijke leerkrachten en ouders van de gastgezinnen bereiden van alles en nog wat voor zodat we weeral met een gevuld buikje naar huis kunnen. Ook bij deze weet ik nu weeral hoe het komt dat je hier nergens een traiteur of cateringbedrijf ziet, die brengen gewoon naar hun feestjes hun eige ete mij !! Vandaag weer een erg leerrijke en lekkere dag gehad !!!
Eindelijk de pizza mag de oven in !! Ohh, kei lekker, betere pizza dan home-made kan er toch ni zijn hé !!
Na al dat feesten zullen we nog maar wat verder feesten zeker met een drankje uit de lounge bar van
het hotel van de leerkrachten.
Weer optijd uit de veren want de studenten van het laatste middelbaar staan ons op te achten om ons een rondleiding te geven in Recanati.Te beginnen met een practig uitzicht en een bezoek aan het plaatselijke theater. Hier willek wel eens een theaterstuk komen zien hoor. Dan een bezoekje aan de burgemeester brengen en genieten van de temperatuur hier !! Lunchtijd in mijn school, nog maar pas alles op en we horen kinderstemmen, bleek dat de leerlingen van het 1ste leerjaar vol ongeduld op ons aan het wachten waren in de gang omdat ook zij iets hadden vorbereid voor ons. Ook anderweg moet een mens wat fun kunnen maken hé Eerst even halt houden bij een typsche oud Italiaans huis, op de beneden verdieping houden ze in de zomer een pottenbakkerijcursus. Volgende halte, de kinderpizzeria. Maar voor we aan de pizza's beginnen ontdekken we dat er ook een kinderboerdeij aanwezig is. De eerste dieren die ik hier zie buiten honden en katten ! Nog even genieten van het uitzicht hier en dan... ... pizzatime !!! We zulle is zien wa we der van bakke ze Zou da nu echt werke? Wat een hoop werk... Eindelijk de pizza mag de oven in !! %%%FOTO21%%% %%%FOTO22%%% Ohh, kei lekker, betere pizza dan home-made kan er toch ni zijn hé !! %%%FOTO23%%% %%%FOTO24%%% Na al dat feesten zullen we nog maar wat verder feesten zeker met een drankje uit de lounge bar van het hotel van de leerkrachten. %%%FOTO25%%%
Na de kennismaking met de leerkrachten onderling is het tijd om kennis te maken met de leerlingen. De eerste verwelkoming kregen we door de leerlingen van het middelbaar. Ze hadden een muzikale verwelkoming voorbereid. Er was ook een korte voorstelling van de verschillende landen: 3 leerkrachten van Finland, 2 van Schotland, 2 van Polen met 2 leerlingen en 2 van Hongarije met 2 leerlingen. Ook de allerkleinsten stonden op ons te wachten, ook zij hadden een liedje en dansje voor ons voorbereid. Zooo schattig !!! Na een korte rondleiding in de klassen, kregen we nog een leuk cadeau'tje en haddende leerkrachten voor een proevertje gezorgd. In mijn school kregen we een lekkere lunch aangeboden en bezoeken we de leerlingen tijdens de pauze. Wat zie je die kids toch keer op keer openbloeien als er nieuwe mensen op bezoek komen !! De leerlingen moesten terug aan de slag en wij ook: projectmeeting ! Wat was is blij dat dat gedaan was, 5 vershillende landen, dan komt het al wel eens voor dat er zijn die een andere idee hebben (lees Schotland) man, man toch !!
Effe een break voor de leerkrachten en dan... ... jaja weeral etenstijd !! Ditmaal waren we uitgenodigd bij een leerkracht thuis: een fishdinner. Eindelijk vis voor mij na 4 weken,da woont hier vlak aan de zee en da eet hier nooit vis, ik snap die Italiane toch ni ze !! Mosseltjes, rijst met inktvis en inkt,pasta met zeevruchten, puree met zalm,... Wat heeft me dat toch allemaal gesmaakt. Tijd voor een feestje, uit volle borst beginnen allen Italianen te zingen, wa nen hoop fun !! Na een heel leuke en gezellige dag nog even een foto nemen van deze mooie plek by night en dan bedje in want het zijn lange dagen deze week !!
Ik ben de dag goed begonne met een lekker (en normaal) ontbijtje Wat is het volgende dat we gaan doen? Eten en drinke uiteraard !! Vandaag zijn de leerkrachten en studenten gearriveerd van 5 verschillende landen voor het comeniusproject. En het eerste dat we allemaal samen hebben gedaan is genoten van het uitzicht, het eten en de drank... Jammie !!! Oooh, eindelijk nog eens frietjes !!!
Na de kennismakking en de heerlijke lunch zijn we een bezoekje gaan brengen aan het plaatselijke museum, klein, maar wel mooie muur en plafondschilderijen. Het was maar een kort bezoekje aan het museum, nog snel een groepsfoto maken en dan iedereen naar zijn bed sture want er zijn er verschillende bij die maar 3 uurtjes geslapen hebben en stikkapot zijn. De siësta is gedaan en wat gaan we nu doen?? Jaja,goed geraden, eten en drinken !! Ditmaal op een speciale plaats, de gang van mijn school !! De plaatselijke leerkrachten hadden elks een gerecht gemaakt waarvan we mochten smullen, weer veel rare en speciale dingen geproefd. Uiteraard moet er ook gevierd worden dat iedereen hier is en op een leuke week !! Vandaag al een heel erg leuke dag gehad met al de leerkrachten, dit is een heel goed begin voor de rest van de week !!