Flamenco is de muziek en dans die we kennen van Tv of als toerist beleefden in Spanje.
Over de oorsprong van deze muziek is men het niet eens.
Er zijn er die de oorsprong zoeken bij de de gezangen in moskeeën en synagogen waar er op die manier, reciterend, gezongen werd. Het was rappen avant la lettre.
De laatste Moren en Joden verlieten vanaf 1492 Andalusië waar ze tot het einde van de " reconquista " nog verbleven.
In andere delen van Spanje waren ze al eerder verjaagd.
Sommigen zoeken verwantschap met muziek uit de Magreb.
De meerderheid houdt het bij zigeuners die in Spanje rondreisden.
Ze wisten dat die uit het noorden kwamen maar dat was voor hen allemaal een pot nat.
De Spanjaarden waren omstreeks die tijd grotendeels analfabeet, zeker op het platte land en hun kennis van de landen die hogerop dan de Pyreneeën lagen was gering. In de 16° en 17° eeuw waren ze verenigd met onze streken.
Uit de Nederlanden kwamen ook kerkzangers en muzikanten om religieuze plechtigheden op te luisteren.
Dat waren de Flamencos of Vlamingen.
Flamenco had een negatieve betekenis voor hen : het waren die arrogante en onbeschofte lieden, zowel de zigeuners als de Vlamingen.
Vergeten we niet dat onze Keizer Karel in Gent geboren was.
In Spanje was hij koning Carlos I, die later keizer werd als Karel V.
In Spanje was hij de eerste koning met die naam, maar als keizer had hij al vier voorgangers met die naam gehad.
Bijlagen: FLAMENCO.jpg (7.9 KB) large_flamenco .2.jpg (130.5 KB)
01-05-2015, 00:00
Geschreven door RolandVDV 
|