Foto
Inhoud blog
  • Dirk Vos ontvangt eretitel in de gemeenteraad
  • Ni dieu, ni maître
  • stuurloos land: een regelrechte schande
  • Kris Vleugels schoffeert holebi's
  • Lentekriebels
    Zoeken in blog

    Dirk Vos blogt...
    tijd om uit je kot te komen
    25-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ik keek en bezweek -3
    Toen ik de voorbije week keek... waren er zaken waarvoor ik bezweek

    Geld afhalen is helemaal niet gratis

    Het was te mooi om waar te zijn. Begin dit jaar kwam het uigebreid in 't nieuws: je kan nu ook geld afhalen van je eigen rekening in gelijk welke selfbank van gelijk welke bank. En de dienstverlening zou gratis zijn! Mag ook wel, want de banken verdienen behoorlijk wat aan het beheren van jouw en mijn geld. Wie meer geld laat beheren, die heeft de mogelijkheid om een maximaal rendement te halen met een minimum aan kosten. De duurste rekeningen zijn deze van wie relatief weinig geld plaatst.

    Nu blijkt dat de banken toch kosten aanrekenen wanneer je geld afhaalt in een ander agentschap. O nee, niet zomaar. Wie een duurdere beheersformule koos, een duurdere rekening dus, die betaalt minder. Wie een eenvoudige zichtrekening heeft, kiest voor een goedkope formule, die betaalt vrij veel. In sommige banken zelfs 70 eurocent per verrichting.

    Wie heeft een goedkope rekening? Inderdaad... wie weinig verdient, studenten, jongeren... Uitgerekend die mensen hebben nogal eens wat cash nodig. En vermits zij niet over grote bedragen beschikken, zijn er meer kleine afhalingen en dus meer kosten.

    De rijken worden rijker en de armen worden armer. En door wie worden de rijken rijker? Weer juist... door het geld te halen bij wie het niet heeft.

    Politieke crisis kost 2,5 miljard

    Bloklettert één van de krantenkoppen deze week. De gouverneur van de nationale bank slaat alarm. We gaan pijlsnel achteruit door de aanslepende regeringsonderhandelingen. Een onnodig verlies van 2,5 miljard, omdat we geen regering hebben die maatregelen kan nemen. Overheidsgeld is hetzelfde als belastingen. Dat wat u en ik bijdragen aan de staat (soms met pijn in het hart) dus. Welnu, 2,5 miljard van dit geld, zal besteed worden een het betalen van kosten die vermeden konden worden. Weggegooid geld. Onnodig weggegooid geld.

    Aantal mensen dat hun energiefactuur niet kan betalen is verdubbeld

    Nog een krantenkop. Steeds meer mensen krijgen een energiebegrenzer, omdat zij hun factuur niet meer kunnen betalen. Het zijn natuurlijk niet de hogere inkomens die met dit probleem geconfronteerd worden. Wel steeds vaker mensen met een gewoon gemiddeld inkomen en zéker mensen met een laag inkomen. En die groep stijgt onrustwekkend snel. Niet enkel de prijzen van levensmiddelen stijgt, ook die van energie. Warmte, licht en huishouden komen in gevaar. Energie die opgewekt wordt door fossiele brandstoffen wordt extreem duur. De andere energie, deze die opgewekt wordt in kerncenrales, moet mee stijgen, want ook kerncentrales worden gevoed met stroom uit de klassieke bronnen. Bovendien is kernenergie, wat men oo moge beweren, gevaarlijk. Het laatste grote incident vond plaats in Japan, waar een zeer moderne kerncentrale gesloten moest worden en behoorlijk wat radioactief materiaal ontsnapte. Waar we nog steeds niet echt in investeren, is in hernieuwbare energie. Ondoenbaar zeggen tegenstanders... en lobbyisten van Electrabel.

    25-11-2007 om 14:48 geschreven door Dirk Vos  




    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Mijn favorieten
  • Wie ik ben
  • Groen! Nazareth-Eke
  • Groen! nationaal
  • mijn fotoboeken

  • Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Archief per week
  • 31/12-06/01 2008
  • 28/07-03/08 2008
  • 09/06-15/06 2008
  • 14/04-20/04 2008
  • 24/03-30/03 2008
  • 04/02-10/02 2008
  • 28/01-03/02 2008
  • 31/12-06/01 2008
  • 24/12-30/12 2007
  • 17/12-23/12 2007
  • 19/11-25/11 2007
  • 12/11-18/11 2007
  • 29/10-04/11 2007
  • 22/10-28/10 2007
  • 15/10-21/10 2007
  • 26/09-02/10 2005


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs