Op 22 december 2006 werd Kyano getroffen door een kwaadaardige hersentumor (medulloblastoom) na 31 bestralingen en 15 maanden chemo is Kyano nu volop aan het revalideren en dit is een dagboek die we bijhouden over hoe het nu is met Kyano na zijn hersentumor
De zenuwen slopen weer door ons geen voor de komende onderzoeken die gepland zijn op 15 september.
Kyano heeft er al zeker geen zin meer in, weer in die machine die zoveel kabaal maakt.
Ik begrijp hem héél goed want 45 minuten stil liggen in een machine die zoveel lawaai maakt is niet plezant maar op deze manier kunnen we uitsluiten dat de tumor weg blijft. Maar Kyano, de mama blijft die 45 minuten volledig aan je zijde met een koptelefoon op haar oren en ook op de jouwe en een loodzware short aan. Dan volgt het oor onderzoek terug om te kijken of zijn oortjes weer niet verzwakt zijn want elke keer als we terug gaan moeten wij steeds horen dat de oortjes verzwakken. Wat chemo allemaal niet aanricht. Dat deze dag dan maar snel weer voorbij is , maar ja dan is het weer een 2 tal dagen bang afwachten.
Zo verder gaat hier alles naar believen , mama heeft gisteren opeens beslist om toch een andere feestzaal te nemen voor de communie , omdat die andere feestzaal voor velen toch wat ver ging zijn. Het concept blijft hetzelfde en ben héél zeker Kyano dat jij volgend jaar een héél mooi feest krijgt met alles erop en eraan. Op school vind hij het niet zo leuk voorlopig maar hij moet nog wennen aan het feit dat hij een grote stap heeft gemaakt van kleuter naar eerste leerjaar, is ook niet niks voor hem , altijd veel mogen spelen en plots is het stil zitten en iets leren.
Athena amuseert zich met haar typles en haar Frans , nu word het blokken he meisje. Maar het lukt je wel.
De eerste schooldag is weer al voorbij , hier zijn ze beiden goed gestart zonder traantjes , Athena was wat onwennig bleef zolang mogelijk bij de mama staan totdat mama moest vertrekken met Kyano naar school.
Kyano kwam toe op school met de mama want mama had speciaal voor deze dag een dagje verlof genomen.
Zo fier als een gieter met zijn nieuwe Club Brugge boekentas ging hij mee met de begeleidsters naar de klas.
Toen hij vanavond naar huis kwam vroeg ik hem hoe het geweest was en Kyano zei mama het is saai ik moet veel te lang blijven stil zitten , das nu wel efkes moeilijk te begrijpen als je van de kleuterklas komt waar je veel mocht spelen en dan opeens niet meer ,dan kan ik best geloven dat het wat saai was voor hem en zeker zoals Kyano is ( een springveer in het veld).
Zus vond het leuk , het is een leuke juffrouw Mia.
De boeken worden hier straks gekaft das een werkje voor de papa want die is hier een krak in.
Verder gaat hier alles goed , blij dat we terug mooi weer hebben zodat we weer kunnen genieten van elkander in de gezonde buitenlucht , iets gaan eten gaan drinken en noem maar op .
Hier start de Izegemse kermis terug dit weekend , dus zullen we eens terug zotjes gaan doen met de kids.
De 40 ste editie van de Jumbo-Run zit er intussen weer op , dit jaar gingen ze richting Deerlijk naar de folklore.
De kids hebben zich allen geamuseerd en de olifant Jumbo kon weer niet ontbreken natuurlijk , vorig jaar 156 deelnemers , dit jaar 160 deelnemers dit blijft in stijgende lijn gaan. Ook de mensen stonden talrijk langs de straten om hartelijk te zwaaien naar de kinderen.
Mama is dan zaterdag nog vlug naar Nederland geweest om ons hondje Tycha op te halen . Welkom Tycha in ons gezin.
De kinderen zijn in de wolken dat ze eindelijk thuis is . Het is een héél speels hondje maar zo lief .
Na een tijdje geen nieuws van ons zijn we hier terug met mooie foto's van onze deugd doende vakantie in spanje olé.
Na een lange rit zijn we terecht gekomen in een fantastisch goed hotel volgens dat het maar een 3 sterren was vonden wij het tip top in orde nooit geen overvol zwembad wat voor de kids héél leuk was en altijd ligstoelen vrij. Het eten was meer dan in orde veel variatie maar niet goed voor de lijn , de mama wat bijgekomen maar de papa ook zulle en de kids ja frietjes he die durven niet zo goed proeven van de lokale eetfestijnen maar het was dik in orde. Onze kamer was meer dan groot genoeg met 2 terrassen erbij . Wel na 4 dagen heeft onze kapoen hier eens zot gedaan met zus en als resultaat een grote gabe op het voorhoofd 3 draden erin en gestript , wij moeten zeggen die dokters in spanje moet je lang op wachten héél lang maar de resultaten mogen er zijn. Dus 5 dagen geen zwembad , dus hebben mama en papa wat plannetjes gemaakt om naar de zoo te gaan in barcelona , barcelona zelf ook eens bezocht want we zaten er maar op 50 km van dus niet ver.
Een aquapark gedaan met veel glijbanen nadat Kyano zijn draadjes er terug uit waren , wat hebben die zich geamuseerd , en de mama die dag goed verbrand ( te lang in de zon blijven hangen maar zalig) Papa voelde zich net weer een kind en amuseerde zich rot. Zus heeft weer enkele vrienden leren bij kennen en wij enkele ouders spijtig dat ze zover wonen ( Den haag) . We hebben ons allen geamuseerd veel gerust en van elkaar genoten. ZALIG.........
We hebben ook veel gedaan maar teveel om op te noemen ,ik weet alleen dat we weer zo'n 4000 km op de teller staan hadden.
Zo met ons gaat hier alles supergoed , onze kapoen is terug naar de vakantiewerking op school. En ja de vakantie zit er jammer genoeg bijna op voor de kinderen . En wij kunnen weer een gans jaar dromen waar we volgend jaar naartoe gaan.
Zaterdag vertrekt Kyano terug met moto en zijspan voor de jumbo-run , wij hopen op goed weer want dat weer hier amai.