Rudy reed met een BMW F650GS, 800cc, bouwjaar 2008 met verlaagde vering, verhoogd scherm en alu koffers van Hepco&becker Sofie bestuurde een BMW F650, 650 cc, bouwjaar 1997 met givi koffers
met DPM over de Vlaamse Ardennen
De drie daltons van de Everest Winter Expeditie 88-89; Maurits, Herman, Rudy
Flying parapente round Mt. Babadag, Oludeniz TR
Elbroes 5642 m
RUSLAND
rockclimbing in Spain
Hola amigos y familia !
Bienvenido - Welkom - Willkommen - स्वागत - Karibu - приветствовать - boas vindas - welcome - selamat datang - chào mừng- ย Welkom op onze blog!
16-02-2011
vervolg rustdag in Salta
Alhoewel de dag droog begon, is het nu toch aan het regenen. De rustdag heeft deugd gedaan, eindelijk eens mails kunnen beantwoorden enz Morgen rijden we verder via de routa 9 die naar het schijnt heel mooi moet zijn, richting Quiaca, grens met Bolivië. Van daaruit keren we terug naar beneden en dan naar links richting Chili, over de pas de Jama 4400 m hoog en zo naar Salar de Atacama. Hieronder e wat foto'kes van Salta en een wonder Alain, er stond een Pan te blinken op de Plaza 9 de Julio, ongelofelijk. 's middags zijn we gaan eten in de Mercado Central: 14 pesos ( 3 euro ) voor een bord met kip, salade, rijst en fritten
16 feb Salta : rustdag
We gaan na 62 dagen en 11.000 km te hebben gereden, eindelijk eens een rustdag nemen ! Eens uitslapen, lekker eten, internetten en opzoek gaan naar info hoe we de moto's kunnen hierlaten zodat we volgend jaar kunnen terug komen om Bolivië, Peru, Ecuador en Columbia ( Ja goemie, we komen er aan ! ) te doorkruisen.
15-02-2011
15 feb - Quilmes - Salta : 302 km
De lieve muiskonijntjes liepen nieuwsgierig rond onze tent maar wij konden niet blijven. We moeten de ketting dringend veranderen en staken weer van wal. Op weg naar Cafayate passeerden we de ene bodega na de andere. Kilometers wijngaarden tussen groene valleien. Plosteling werd el jefe gestoken door een bij in haar broek en stond na enkele seconden stil, sprong van de moto en stond even later in haar onderbroek te dansen voor een restaurant. El comandante heeft het kunnen filmen maar gelukkig niet kunnen fotograferen !
Even later weer op weg, veranderde de natuur naar ruige rode bergen met mooie sculpturen. Soms leken de bergen in twee gescheurd zoals Garganta del Diablo wat een spectaculair beeld geeft. Na een vermoeidende rit kwamen we aan in het groene Salta. Geen tijd verloren en opzoek gegaan naar een garage die ons kon helpen. Het tandwiel bleek in slechtere staat dan gedacht. Aangezien er geen BMW gagare is, moest een gelijkaardig tandwiel uitgeslepen worden en gaten herboord... maar het resultaat was meer dan OK, we kunnen weer bollen JIEPIE
's morgens zagen we dat de ketting van de oude bmw weerom aangespannen moest worden en dit na 1 dag bollen. In een nabijgelegen garage bekeken ze de boel en werd duidelijk hoe slecht het achterste tandwiel er eigenlijk aan toe was. We lieten het gezond verstand zegevieren; geen 500 km ripio langst Antofagasta de la sierra waar de baan er slecht zal bij liggen door het afgelopen weer maar wel asfaltbaan tot in Salta, een grote provinciestad waar we de moto in orde kunnen zetten. Vandaag werd nogmaals duidelijk hoe veel regen hier de laatste dagen gevallen is. Heel veel modder ligt langst de kant van de straten en regelmatig moeten we water doorkruisen. Dit weer is ook volgens de inwoners abnormaal. De wind is fris ook al is het 22 graden, wolken hangen dreigend rond de bergen en 's avonds is er meestal onweer en dit voor een streek waar het rond 40 graden heet moet zijn en er geen druppel valt...
De videocamera heeft er gisteren de brui aan gegeven heel spijtig en de oudste van de BMW's begint rare geluiden te maken bij het schakelen en het nemen van putten en de ketting is versleten (zucht). Hopelijk laat hij ons niet in de steek ... Toen we de pas van Miranda met de rode rotsen en cactussen over waren gestoken, kruisten we een fietser... en niet zomaar een fietser: Bert, de zoon van charles riep rudy zijn naam en toen wisten we wie het was. Zijn tocht startte in La Paz in Bolivië half januari. Hij gaat zuidwaarst richting Ushuaia en zijn reis verliep kennelijk al moeizaam door het slechte weer. maar gisteren had hij zo maar eventjes 220 km gefietst, amaai ! Na een korte lunch moesten wij hem al uitwuiven door een naderend onweer. Wij wensen hem veel sterkte en plezier de komende vele kilometers. Vlak na zijn vertrek, stopte er een motard met identiek dezelfde moto als rudy de zijne! Deze Noor reed solo door peru, bolivië en ecuador om nu via de routa 40 argentinië af te dalen tot in Ushuaia. Zijn ervaring met Grimaldi was nog rampzaliger als de onze; 3 weken duurde het eer hij zijn moto vrij kreeg, met extra geld natuurlijk. Ook de BMW garage in Buenos Aires had hem als XXX behandeld, net zoals ons. Het gaat je goed, Kent Moller !
korte gezellige lunch met bert
bert en zijn fiets
de moto's zijn gelijk maar de motards niet; Rudy en Kent met de GS650
12-02-2011
12 feb Villa Nueva - Guandacol : 261 km
de eerste 50 km van de 88 km ripio verliepen goed met uitstekend weer! Toen we weer een gendarmepost gepasseerd waren, werd de "weg" slechter en slechter totdat de rivier zich eigen maakte van de weg... slik ( zie bijlage filmpje ) Met net geen natte voeten kwamen we heelhuids toe op de asfalbaan in Iglesia. Vandaar werd het verder braden aan 32 graden langst ongelofelijke panorama's! Soms leek het of we op een andere planeet zaten, zo onwezelijk... In guandacol was maar 1 hotel dus we hadden geen keuze en doken het zwembad in
Een mooie dag begon en die werd in gezet met een wandeling in de lavavelden met zicht op cordilleras. We kregen eindelijk wat bergen te zien ! Toen de wolken weer kwamen opzetten reden we verder en zagen in Calingasta het befaamde kerkje te zien. De hete zon dreef ons verder maar net voorbij Villa Nueva kleurde de lucht heel donker. Enkele bliksems verder keerden we onze karretjes en vroegen in Vila Nueva aan een "gendarmeria" kazerne om te mogen schuilen. Onze tent werd opgezet in de garage en uiteindelijk kwam het onweer niet tot daar... tja
wandeling PN Leoncito
op de top van Co Leoncito
kerkje van Calingasta
een kerkhof zoals je in de westernfilms ziet
10-02-2011
10 feb (vervolg): Villavincencio - PN Leoncito : 184 km
De R149 volgende, reden we in een vallei tussen twee grote bergketens. Beiden waren echter bedekt met wolken en maar af en toe zagen we een topje. Toen we de Bareal de Leoncito gepasseerd waren, ( een groot uitgedroogd meer) sloegen we af naar het gelijknamend NP. Hier staan 2 observatoriums om naar de sterren te loeren. De grootste heeft een lens van 50 ton en is bestand tegen een aardbeving met een kracht van 10 op de schaal van Richter! Men kan ze zelfs 's nachts bezoeken maar met dit weer hadden we weer eens pech. Dan maar een gewone overnachting onder de tent in de regen want het rieten dak hield niks tegen
10 feb : Villavincencio ...
Wij zijn nu in Uspallata en rijden verder richting Calingasta om via Villa union en verder te reizen. Hier zitten we in het droge noorden met zoutvlakten, bizare rotsformaties en de grootste bergen van de Andes; Aconcagua 6950m en Ojos de Salado 6879m. Spijtig dat de wolken hier vroeg opkomen en het zicht ontnemen. De pas die we overstaken was gigantisch leuk ! Boven was het maar 5 graden warm en even later kregen we zicht op de Andesketen met mooie rotsen.
09-02-2011
9 feb : Pareditas - Villavincencio: 135 km
Noodgedwongen stoppen in Mendoza voor een groot onderhoud, vervanging van de remplaatjes en tot reparatie van de ventilator die was komen vast te zitten door het stof of zand. De rempomp van de achterste rem van de F650 zwarte bmw is niet te herstellen dus zal het behelpen worden met het remmen op de motor. Het factuur was niet mals omdat luxegoederen veel duurder zijn dan in Europa maar we kregen wel een superservice waarbij de moto's grondig gekuist werden. In de krant stond nieuws over het hevig onweer waarvoor we gisteren moesten schuilen bij een familie. Daarna reden we nog even verder tot aan een camping niet ver van Villavincencio.
krant van 9 feb;
das waar ;
zicht op de Andes
familie die ons onderdak gaf bij de hevige regen 9 feb
08-02-2011
8 feb : Malarqüe - Pareditas: 323 km
We maakte de verkeerde keuze om de betonweg te volgen via San Rafael; oersaaie rechte baan tussen pampas. Net voor San Rafael echter maakte we een ommetje om naar een canon te gaan zien maar ook daar moesten we rechtsom keren omdat de baan te zanderig was. Door ons gewicht zakken we te diep weg en is sturen een ramp. Net aangekomen in Pareditas brak een hevig onweer los. We reden de baan af en parkeerde onze moto's bij een gezin die in een oude garage woonde. Het werd een leuke babbel met natuurlijk maté, de gewoonte bij Argentijnen. Maté is een mengelmoes van kruiden die in een potje wordt gedaan met suiker en heet water. in het potje staat een buisje waaruit je de mate opzuigt. Het is traditie bij ontvangst van vrienden, dat de mate de ronde doet tussen de genodigde.
Valle Grande
dorp 25 de Mayo
zicht op de Andes
07-02-2011
7 feb : Buta Ranquil - Malarqüe: 265 km
Gisteren hadden we ontmoeting met de 'europese vader' van Cadel Evans; George Probst die argentinië afreist met (natuurlijk) de fiets. Zijn website noemt l'enfer du sud en we bergijpen waarom. Toen we 's morgens op de baan waren, passeerde we hem na 30 km, hij was kennelijk vroeg vertrokken. Een 30 tal km verder zagen we nog een dappere fietser. Hij bleek een fransman te zijn die ook de wereld rondtrekt. Als je ziet wat die mannen presteren, wel hoedje af en alle respect ! Onze weg liep door lavavelden en prachtige schilderijen van bergen in alle kleuren. Aangekomen in Malarque zochten we een garage om de achterrem van rudy te vervangen maar geen geluk. We zullen daarvoor in mendoza moeten gaan kijken. Misschien geen 160 km ripio via de routa 40 maar een omweg met beton via San Rafael, die keuze moeten we morgen maken.
George Probst en rudy
06-02-2011
Routa 40
foto's van routa 40 tussen Las Lajas en Buta Ranquil met een kaart waarop te zien is waar we ongeveer zitten; (kaart klik om te vergroten)
6 feb: Rio Litran - Buta Ranquil 326 km
Hoera er is er één jarig vandaag hiphip hoera ! El Comandante werd er 55 !!
We werden geconfronteerd met een nieuw fenomeen; woestijnzand. Ongevraagd en onverwacht tangodansen met de moto ! Het zicht was weer fenomenaal mooi en we waren blij dat we deze binnenweg genomen hadden. Eénmaal terug op de gewone baan trokken de valleien open en leek het net of we terug in de ampas reden. Op de middag zaten we in La Cajas en trokken verder richting Noorden via de routa 40 naar Buta Ranquil. Het was een vermoeiende dag met veel warmte 32 graden en de kilometers lieten zich voelen.
05-02-2011
5 feb Pilolil - Rio Litran : 185 km
De ochtend was fris maar het zicht geweldig. De weg liep steeds naast een rivier en in de valleien was er veel mooi groen terwijl de bergen dor en soms zeer rotsig waren. Iets voorbij Alumine sloegen we links af richting het nationaal parc Lanin. Dit bleek een prachtige keuze wat ook hier was de natuur mooi met de monkeypuzzletree's en vele meren. Juist het laatste stuk was wat minder omdat we stof hapte telkens een maf ons kruiste. Het weer was subliem, heel lekker warm met geen wolkie aan de blauwe hemel ! Overnachting aan een rivierke zonder bijtende forellen onder de aappuzzelboom.
04-02-2011
4 feb Va. Angostura - Pilolil : 194 km
ongelofelijk maar waar, er scheen zon toen we wakker werden wauw, rap ontbijt genomen, visgerief gekocht omdat el jelfe het vliegvissen eens wilde proberen en weg. De routa de los 7 lagos was een tegenvaller; de ene bus na de andere hobbelde over de weg en de meren waren niet bijzonderder dan hetgeen we al gezien hadden. In San Martin los Andes ( een oostenrijks stadje ) deden we inkopen en verlieten voorbij Junin de los Andes de betonweg en daarbij ook de drukte. In de verte zagen we de vulkaan Lanin 3776m , de hoogste van patagonie en daarna verdwenen alle bomen. De groene bergen maakte plaats voor een westernachtig gebied. De eerste rivier die we tegenkwamen werd onze overnachtingplaats. Onnodig te zeggen dat het vliegvissen van el jefe geen vis op de tafel bracht ;-)
03-02-2011
3 feb : Pajantos CHI - Angostura ARG: 80 km
Tijdens de nacht waren er sterren te zien maar tegen de ochtend zat alles weer potdicht; het regende niet, het goot ! Ijskoude regen met bakken uit de hemel gekieperd ( 5 graden ) staken we als verzopen en bevroren kiekens de grens over ... en daar bleek het niks beter te zijn. We vonden een droog onderkomen in een motel bij Angostura en hopen op beter weer om de ruta de 7 lagos te kunnen berijden. Het was echt zonde van het weer want de pas ging tussen 2 prachtige besneeuwde vulkanen waarvan we geen piep hebben gezien
02-02-2011
2 feb : Liluco - Pajantos: 278 km
Alhoewel de zon op de tent scheen, dreigde onweerswolken in de verte en dreven ons van het eiland Chiloe af. De oversteek met de ferry duurde amper 30 minuten en voor ons lag terug het vaste land Chili. Puerto Montt lieten we links liggen en verlieten de autosnelweg aan Frutillar om binnendoor te rijden naar Entre lagos. Vanhieruit ging de baan tussen de 2 grote meren en klom naar een pas op 1305 m hoogte. Alvorens de pas en terzelfde tijd de grens met Argentinie over te steken, draaide we een grindwegje in om te overnachten. Een gastvrije familie liet ons schuilen voor de hevige regen, gaven ons thee met een gebakken eitje en lieten ons overnachten in een aanpalende woning. We waren direct verliefd op de prachtige ligging en na lang overleg over de belachelijke lage prijs, ziehier ons nieuw vakantiehuis;
01-02-2011
1 feb : Cucao - Liluco: 157 km
Chiloe heeft buiten de nationale parken niet veel aan ruige natuur te bieden omdat er veel hout gekapt werd en er veel aan veeteeld gedaan wordt. Wat ze wel nog hebben zijn kleine visserhaventjes en dito huisjes met kerkjes ;-) Quemchi was de leukste haven die w zagen en waar we rauwe mosselen met citroen proefden mmmm We volgden de kustlijn aan de oostkant tot aan een vierhuizengroot gehucht om te overnachten tussen de vogels
31-01-2011
31 jan: Castro - Cucao: 70 km
Castro, de derde oudste stad van Chili sedert 1567, heeft al drie aardbevingen, één oorlog, drie grote vuren en één tsunami overleefd ! Veel van de oude gebouwen zijn er de dag van vandaag niet meer maar sommige "palafitos" staan nog steeds recht. Deze kleurrijke kleine huisjes op palen vindt je nog op drie plaatsen. Daarna reden we verder naar het nationaal parc van Chiloe dat niet veel gaf tenzij je een wandeling van een dag of twee maakt, hetgeen we niet zagen zitten. De baan stopte in Cucao en op de terugweg zagen we een onweerstaanbaar campingplekje aan Lago Cucao met bijhorende zonsondergang !
email: rudy828@hotmail.com
Druk op onderstaande knop om ons te e-mailen.
Vul bij email Uw eigen email-adres in.
Rudy was kliminstructeur bij het leger en beklom de Everest en daarna meermaals de hoogste bergen van de 7 continenten. Buiten het bergbeklimmen zit ook het vliegen, rotsklimmen en het parapente hem in het bloed.
Sofie geeft les als sportinstructeur, beklom al meerdere bergen en ging vroeger duiken, valschermspringen en skiën. Nu is het op de rotsen en in de wolken dat ze vertoeft...
***************** Samen op reis gaan is ons grootste plezier en telkens we ergens geweest zijn, krijgen we zin naar een nieuw avontuur…