Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
Bart fietst tegen kanker.
Mijn voorbereiding en beleving van de 1000 km Kom op tegen Kanker
31-01-2012
Tussenstand
Na lang in spanning wachten wil ik de tussenstand van mijn rekening meedelen. Na 2 weken sponsors zoeken en kaarsen verkopen staat de teller op 3510 euro! Een schitterend bedrag, maar nog 1490 euro te gaan om te mogen starten. Verder is elke euro meer goed meegenomen. Die kunnen ze goed gebruiken bij het wetenschappelijk kankeronderzoek. Ik wil alvast alle mensen bedanken die een duit in het zakje deden of het nog overwegen, en iedereen die al mee heeft geholpen! We blijven voluit gaan, alles voor het goede doel!
Alles begint stilaan vlot te lopen, zowel de verkoop van de kaarsen als het werven van sponsors. Dus hoog tijd om mij iets meer te focussen op het sportieve. Hoe meer ik er over denk, hoe meer ik besef dat een heel degelijke voorbereiding echt noodzakelijk zal zijn. Eigenlijk ben ik tot op heden heel de herfst en winter rustig blijven fietsen. Enkel eind oktober heb ik twee volledige weken gerust. Dit weekend werd dan ook voor mezelf de officiële start van mijn voorbereiding. Ik heb me voorgenomen om alles rustig op te bouwen. Zowel zaterdag als zondag ben ik er een drietal uurtjes op uitgetrokken. Steeds in goed gezelschap, wat het fietsen nog veel aangenamer maakt. Ik ga proberen in de toekomst wat foto's te nemen onderweg, af en toe een verslag te schrijven en ik ga mijn best doen om mijn gps routes weer te geven. Zo kan mijn blog misschien ook iets bieden voor de fietsende mens onder ons. Verder zal het deze week bibberen worden. Goed aankleden op fiets zal de boodschap zijn.
Mijn collega An heeft een ruime vriendenkring. Spijtig genoeg heeft ook daar kanker zijn weg gevonden. Vanavond was het in Heffen een herdenking ter ere van Gerd Verbruggen. Zij is overleden ten gevolge van borstkanker. An had aan haar partner verteld over mijn actie. Hij vond het een goed idee om mijn actie te komen promoten tijdens de herdenking. Ondanks het feit dat ik Gerd nooit heb gekend, zie en voel je meteen bij het binnenkomen dat ze bijzonder moet geweest zijn. Alle mensen waren allemaal even hartelijk. De echtgenoot en kinderen van Gerd toonden veel sympathie voor mijn initiatief. Heel toffe mensen. Zo'n avonden zijn bijzonder en geven alles een extra dimensie. Mijn rechterhand An heeft nog maar eens laten blijken dat ze een uitermate getalenteerde verkoopster is. Maar liefst 83 kaarsen verkocht, en een heel deel mensen die voor een storting kozen. Gewoonweg super. Enorm bedankt allemaal, familie en vrienden van Gerd.
Zoals beloofd een woordje extra over het parcours. Op dag 1 fietsen we vanuit Mechelen met een stevige omweg (vermoed ik) richting Brussel. Daar mogen we dan lunchen in het Vlaams Parlement. toch wel iets speciaal. Wie weet wie lopen we tegen het lijf. Daarna keren we terug naar gaststad Mechelen. Dag 2 trekken we richting kust. Via Oost - Vlaanderen rijden we naar West - Vlaanderen om in Brugge de innerlijke mens te versterken. Zoals elke dag trekken we daarna terug naar Mechelen. De derde dag staat Limburg op het programma. Hopelijk brengt een stel goede benen ons naar Tongeren. In de schaduw van Ambiorix verorberen we ons middagmaal. Op de vierde en laatste dag toeren we door de provincie Antwerpen. 's Middags zijn we te gast in Brasschaat. Bij leven en welzijn eindigen we dan op zondagmiddag 20 mei op de Grote Markt in Mechelen. Vooraleer we dit kunnen verwezenlijken moeten we wel aan onze 5000 euro geraken. Ik zal echter tot maandag moeten wachten op de stand van mijn rekening. Geen erg, een beetje de spanning erin houden mag wel.
Gisteren hebben we op school de kaap van 200 kaarsen bereikt. Waarvoor mijn oprechte dank aan alle ouders, kinderen, collega's en directeur voor hun hulp. Ondertussen zijn er nog ongeveer 300 kaarsen ergens ten velde. In deze verkoop heb ik ook een goed oog. Morgen krijg ik mijn eerste officiële tussenstand van mijn rekening, ik ben echt benieuwd. Elke vrijdag krijg ik van de mensen van Kom op tegen Kanker een up date van mijn rekening. Verder hoop ik morgen ook het één en ander neer te typen over het parcours dat we te verwerken krijgen. Het was gisteren namelijk de kick off van de 1000 km. Foto's van dit gebeuren kun je terugvinden op www.1000km.be Tot morgen, hopelijk met reeds een mooi startbedrag op de rekening.
We zijn vertrokken. Op dinsdag is mijn actie officieel gestart. Wanneer ik tijdens de kerstvakantie mij definitief inschreef voor de 1000km KOTK had ik in mijn hoofd al een plan uitgewerkt. Het was de bedoeling mijn campagne te voeren op verschillende terreinen. Eentje hiervan was mijn school. (BSGO De Zonnebergen te Walem) Ik hoopte iedereen op school te kunnen overtuigen van het nut van mijn actie. Langs de ene kant was ik er wel gerust in, maar langs de andere kant was het toch even afwachten hoe iedereen effectief zou reageren. Het begon super met de onvoorwaardelijke steun van mijn directeur, niet de minste overtuigingskracht heb ik aan de dag moeten leggen. Ook de oprecht postieve reacties van werkelijk alle collega's deden me enorm deugd. Ik zal het niet met veel woorden zeggen, maar dat raakt me. De reacties bleven komen, zeker na het kenbaar maken van mijn plannen naar de ouders en kinderen toe. Verschillende ouders spraken me spontaan aan om hun steun te betuigen aan mijn actie. Nogmaals een stimulans om er keihard voor te gaan. Ook de kinderen lieten zich niet onbetuigd. Ze begonnen meteen met de verkoop van kaarsen. Vrijdag raakte alles nog eens in stroomversnelling, met een bezoek van de schrijvende pers. Zaterdag verscheen er dan ook een artikel in Het Laatste Nieuws. In de krant verschijnen en me laten fotograferen, het is niet echt mijn ding, maar alles voor het goede doel. Ikzelf vond het best een goed artikel, mijn doel en motivatie werden goed weergegeven. Hopelijk brengt het nog wat extra sponsors mee.
Op mijn blog ga ik iedereen op de hoogte houden over de stand van zaken. Enerzijds over de verworven budgetten, de acties die lopen en ik ga proberen mijn beleving neer te pennen naar aanloop van de 1000 km KOTK. Ik hoop de boel wat op te fleuren met de nodige anekdotes, verhalen vanop de fiets en op tijd en stond een mooie foto. Hopelijk valt alles wat in de smaak en kan ik rekenen op een mooi aantal bezoekers die met plezier mijn schrijfsels lezen. Verder wil ik op mijn blog mijn sponsors bedanken door hun logo te publiceren en een link naar hun website te plaatsen. Zo hoop ik ook voor hen iets terug te kunnen doen.