Er is een bont barmsijspopje met 1 jong in het nest, ze had er vier maar een te hevig mannetje heeft er drie uitgekieperd met het gekend resultaat.
Dit jong is al drie keer uit het nest gesprongen alhoewel hij vandaag met moeite 8 à 9 dagen oud is.
Hij zit in een voorgevormd sisal-nestje in een kappel-achtige nestkom. Zonet rond de middag vond ik hem terug op de grond, een beetje verkleumd van de kou en zonder eten in de krop. Wat een deugniet.
Ik heb dan maar met de kropnaald wat eten gevoerd en ook meteen een bloempotje (diameter 10 cm) afgeknipt tot op zekere hoogte die ik dan in het nestkappelletje plaatste met daarin dan het sisal voorgevormd nestje (zodoende is het jong omgeven door een hogere plastiek afscherming en hoop ik nu enkel dat meneer of mevrouw hierdoor nog enkele dagen langer in haar nest blijft).
06-06-2024 om 11:54
geschreven door Frank
|