Vanmiddag waren wij met een aantal scouts- en andere vrienden uitgenodigd bij vriendin R. voor een taartpartijtje. Leuk! Aantal volwassenen: 10. Aantal kinderen: 7. Aantal huisdieren: door mij ongekend, maar toch zeker 5?
U begrijpt: Ayame was behoorlijk onder de indruk. Ze was net wakker toen we binnenkwamen (we waren eigenlijk al een uur eerder ter plaatse, maar ons liefhoofdje was natuurlijk net dàn in slaap gevallen, waardoor we nog een uur hebben rondgereden met mevrouwtje).
Grappig hoe je je eigen kind als de standaard beschouwt. We hebben echter gemerkt dat Ayame op het vlak "braaf bij papa en mama blijven" vol-le-dig atypisch te noemen is. Ayame probeert geen DVD's te molesteren, probeert niet met haar vingers in een stopcontact te poken, probeert niet achter den bureau te sluipen en probeert niet op een barkruk te klauteren tegen alle zwaartekrachtwetten in. Ayame heeft wél na één nanoseconde in de gaten dat mama een ander kindje op schoot heeft en probeert vervolgens dat kindje subtiel weg te werken.
Wreed wijs natuurlijk, al dat leven in de brouwerij, maar sommige van die boefjes mag je écht geen twee minuten uit het oog verliezen. En ik ben ervan overtuigd dat het slechts een kwestie van tijd is voordat Ayame haar actieveld voor deugnieterijen van thuis naar de rest van de wereld uitbreidt. U weze gewaarschuwd.
17-11-2007 om 23:06
geschreven door Leen
16-11-2007
Den draad.
Ayame en ik, soms gaan we eens zomaar op stap samen. Zo ook vanmiddag, toen we bij vriendin De Chocoladekoningin onverwachts op visite gingen. Aanvankelijk zette Ayame haar beruchte Donkere Blik op. Dankzij koekjes en fruitsap wist De Chocoladekoninging dan toch snel ons klein spookje voor zich te winnen, en ook de zachte poezen wisten haar wel te intrigeren (tenminste: tot die vileine beesten haar koekje probeerden te stelen). Ze waagde zich zelfs aan gekke dansjes, kriebelpartijtjes en andere showstelerij. Maar: verder dan één meter week ze niet van mijn zijde. Tja, den draad eh.
16-11-2007 om 21:45
geschreven door Leen
Met dank aan m'n andere broertje en zijn alter ego.
8. Isidoor: de struise Isidoor de Struise: tautologie De struise Isidoor: pleonasme
Don't ask.
.
16-11-2007 om 20:28
geschreven door Leen
15-11-2007
Gekraakt.
Tot voor kort waren de naaste buren van Ayame's mini-crèche krakers. Als dàt niet de coolste crèche van Giel Gent was! Nu, na vele protesten van de onthaalmoeder (die het niet zag zitten dat een torenhoog flatgebouw alle zon uit haar tuintje zou wegnemen), zijn de afbraakwerken begonnen en start binnenkort dan toch de bouw van een niet al te hoog Luxe Appartementsgebouw, met zeer hoge saaiheidsfactor. Tja, zal men gedacht hebben, er zijn toch écht te weinig karakterloze flatgebouwen in dit land. Vroeger daarentegen was het grote raam van het kraakpand een lust voor het oog, met alle gekke oude popjes, grappige LP-hoezen, mooie oude reclames en andere ongelooflijk nutteloze rariteiten die men maar had kunnen vinden erin uitgestald. Dus: moto's, vogels, poezen, bussen, kindjes, fietsers: aan jullie nu om de straat een boeiende plek te houden voor onze kleine meid!
15-11-2007 om 22:20
geschreven door Leen
14-11-2007
Uit de biecht geklapt.
Wij hebben zeer veel appels dit jaar. Dat komt door de twee kleine maar dappere appelboompjes die onzen hof rijk is (ja, allicht, 't zullen perenbomen zijn hoor ik de grapjesmakers onder u al sarcastisch zeggen). Alle appels die nog niet half opgegeten zijn door bolo's hebben we nu verzameld en ik ga die subiet eens tot moes koken zie. Ik hoop dat het lukt, want (en nu komt het ): ik heb nog noooit zelf appelmoes gemaakt. Hoewel wij al jaren bijna dagelijks flink zelf ons potje koken, hebben wij onze appelmoes al altijd uit bokallekes gehaald, of van moemoe, of één keer van mijn papa (ik verschoot mij een bult dat mijn papa dat kon, al wil ik hier zijn keukenprinses-gehalte niet in twijfel trekken). Het einde van een tijdperk dus. Misschien zal ons madammeke nu wél appelmoes lusten, wie weet.
14-11-2007 om 23:02
geschreven door Leen
13-11-2007
Met dank aan m'n broer.
Nog een wijs woordje:
7. Vormheer (priester die de plechtige communies begeleidt).
13-11-2007 om 20:38
geschreven door Leen
Vrees niet, Leen is hier!
Reanimeren, omzwachtelen, Rautek, stabiele zijlig, drukverbanden leggen, een hoofd stabiliseren: ik kan het allemaal! En er komt nog veel meer, want ik ben een Mega EHBO Cursus aan 't volgen. Allez, Mega, dat wil zeggen: hij duurt toch vier dagen. Leek de eerste dag door het trage tempo soms nog een activiteit voor hersendode goudvissen, vandaag (tweede dag) ging het lekker vooruit. Volgende week moet ik daar een les geven samen met collega Zij die Coördineert (of ook wel Babbelt als Beroep). Want ja hoor, ik mag dan daarna lesgeven en getuigschriftjes uitdelen en al. te verkrijgen tegen zacht prijsje
13-11-2007 om 20:36
geschreven door Leen
12-11-2007
Schone taal.
Groot was mijn verbazing vrijdagavond toen ik ontdekte dat vriend Hij die Vaart mij nog als een authentieke Dolle Mina beschouwt. Plots kwamen allerlei verdrongen herinneringen uit mijn scoutsverleden boven, die handelen over het feit dat sommige jongens aldaar mij het prototype van een feministische vrouw schenen te vinden. Hier en daar dierf zo'n stoere kerel in een emotionele bui wel eens toegeven dat hij schrik had van mij omwille van mijn vrijgevochten en onafhankelijke natuur. Stel u voor. Van de weeromstuit bestempelde ik deze autominnende en on-strijklustige ventjes als machotypkes, dit alles in een beste verstandhouding natuurlijk.
Anyhow. In werkelijkheid ben ik een uiterst romantische, gevoelige en fijnbesnaarde ziel. Zo kan de meest melige TV-film me in een mum van tijd de tranen in de ogen doen krijgen, tot groot jolijt van mijn echtgenoot (al gaat die zelf niet helemaal vrijuit, ik denk nu aan The sound of music). Ook de Nederlandse taal, in al zijn facetten, kan me enorm bekoren. En al is het niet helemaal origineel, graag maak ik een lijst van mooie en stoere woorden en zegswijzen. Voel u gerust vrij om zaken toe te voegen. Ook dialect is toegestaan, ja zelfs zelfuitgevonden woorden. Het is een work-in-progress, in willekeurige volgorde. 1. laveren (over vogels dan) 2. kornuit 3. Trekt eu percienne op = zet eens een vrolijker gezicht op 4. loopvogel 5. onbestorven weduwe 6. Hij/zij heeft peper in zijn/haar gat = die persoon is hevig