Aniway op reis 2019
Archief per week
  • 16/09-22/09 2019
  • 09/09-15/09 2019
  • 02/09-08/09 2019
  • 26/08-01/09 2019
  • 19/08-25/08 2019
  • 12/08-18/08 2019
  • 05/08-11/08 2019
  • 29/07-04/08 2019
  • 22/07-28/07 2019
  • 15/07-21/07 2019
  • 08/07-14/07 2019
  • 01/07-07/07 2019
  • 24/06-30/06 2019
  • 17/06-23/06 2019
  • 10/06-16/06 2019
  • 03/06-09/06 2019
  • 27/05-02/06 2019
  • 20/05-26/05 2019
  • 13/05-19/05 2019
  • 06/05-12/05 2019
    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

    Blog als favoriet !
    Gastenboek
  • Eerste bezoek van je Blog
  • zomaar

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    25-08-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 103 – Zondag 25-08-2019 – Münster Km 66 – Lüdinghausen Km 35

    Weer goed geslapen hier.  Het is weer zonnig deze morgen en voor het ontbijt nog eens gaan zwemmen.

    Vertrokken te 09:55 uur vlak na de passage van twee vrachtschepen die zo ongeveer onze snelheid aanhielden.  Een rustige vaart van  ongeveer 9 km/uur. Ter hoogte van Hiltrup namen we deze keer de oude route van het kanaal.  Deze loopt vlak langs het fabriek van BSAF en het dorp in tegenstelling van het nieuwe stuk kanaal dat een grote bocht eromheen maakt.  Het is hier maar 2,3 m diep maar dat is voor ons meer dan voldoende.  Langs het kanaal zit een hele rij vissers en er wordt druk geroeid.  We kwamen net terug achter de twee vrachtschepen terug op het grote kanaal.  In Senden passeerden we weer de nieuw aangelegde lage steiger maar die bleek nog altijd niet afgewerkt en open te zijn.  Onderweg leken de dijken van het kanaal weer op een strand, overal lagen zonnekloppers en werd er gezwommen. We voeren verder tot de kade aan km 35 ter hoogte van Lüdinghausen waar we aanlegden.  Er vertrok net een sportboot op de plaats die wij meestal verkiezen (zo ver mogelijk van de brug om zo weinig mogelijk last van het lawaai van het verkeer te hebben) en konden daar dan vast maken.  We zijn eerst weer gaan zwemmen voor we gingen eten. Na het eten de administratie weer wat bijgewerkt en met Kris, Rho , Danny en Bomma gebeld die laten weten hadden dat zij daar op bezoek waren.

      

    Burg Lüdinghausen met het poortgebouw.  De mooie watermolen in het centrum.

    Namiddag de auto opgehaald.  We reden van de kade naar het centrum van Lüdinghausen waar we tree Burgen vonden namelijk Burg Lüdinghausen (Renaissancestijl) en Burg Vischering waar een museum gevestigd is en waar concerten gehouden worden.  Beide burgen hebben één of meerdere slotgrachten. Het mooiste vonden wij Burg Vischering waar een mooi park rond ligt, waar binnen de eerste slotgracht de bijgebouwen dienst doen als horecazaken en waar een ophaalbrug over de slotgracht ligt.  Het dorp lijkt ons zeer gezellig met smalle straatjes en nogal wat terrasjes. Het dorp heeft nog een werkende watermolen pal in het centrum. Rondom enkele mooie terrasjes. Buiten het oude dorpsdeel liggen meerdere winkels en kmo bedrijven.

       

    Burg Vischering met de brug over de burggracht en een bijgebouw. Veld tagetes onderweg.

    Na het bezoek aan het centrum reden we langs het riviertje de Vischering Stever.  Dat oude pad tussen de bomen op de oever leidde ons vervolgens naar de Gronerbach die we hier overstaken en waar het pad het bos inging. Vervolgens arriveerden we in het gehucht Elvert en vervolgens terug het bos in tot we op de dijk van het oude Dortmund-Ems-Kanal arriveerden en daarlangs tot in Senden reden.   Hier ging het pad lang het Schloss Senden. Deze oude site is voor het grootste deel aan het vervallen. De twee laatste gebouwen van het U-vormige grondplan zijn serieus aan het verzakken.  Het rechtse deel lijkt zo weg te zakken in de slotgracht.

      

    Schloss Senden bekeken van op enkele zijden. Het rechtse hoekgebouw is serieus aan het verzakken.

    Waar de Dümmer uitmondt in de Stever volgde het pad de loop van de Stever tot aan het kerkplein maar dat was afgezet wegens werken. Van daaruit reden we verder tot het kerkhof waar de auto stond (19 km). Dit was weer een mooi ritje langs enkele eeuwenoude paadjes mooie gebouwen en voor de rest in de pure natuur.



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    T -->

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs