Inhoud blog
  • De weegschaal en SMART doelen
  • Zaterdag 12 november 2011
  • Work-out - 12 november 2011
  • status n°1 12/11/11
  • Mijn Eet-plan - stap 1 - Nadenken!
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Dagboek (1)
  • Eet-plan (1)
  • Motivatie (2)
  • stats (1)
  • Work-outs (1)
  • Alyssa's Transformatie naar Fit en Gezond
    Persoonlijk verhaal van een weg naar een fitter en gezonder lichaam
    13-11-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De weegschaal en SMART doelen
    De weegschaal

    Wanneer je start met een dieet is het verleidelijk om elke dag op de weegschaal te gaan staan om te zien of je al vooruitgang hebt gemaakt.
    Toch wordt er steeds aangeraden om je niet elke dag te wegen (en zeker niet 2x per dag). Ondanks het feit dat ik deze tip heel goed ken, kon ik het nooit laten om niet elke dag mezelf te wegen. Er zijn 2 goede redenen waarom je jezelf best niet elke dag weegt:

    1. Wanneer je snel vooruitgang ziet en de kilo's er gemakkelijk af vliegen, kan het zijn dat je onbewust meer eet om jezelf te belonen.

    Je ziet de resultaten van al je inspanningen op de weegschaal en je zal bewust of onbewust vieren dat je het zo goed gedaan hebt. In het begin zal je steeds snel resultaat zien en zal je dan de broeksriem iets minder strak aanspannen waardoor je jezelf gaat saboteren en je misschien op een plateau moment zal komen.

    Het plateau moment in een dieet is een zeer "gevaarlijk" moment. Volgens mij is dat het moment dat de meeste mensen afhaken. Dat is eigenlijk het moment dat je lichaam gewoon is geworden aan al je nieuwe gewoonten. Het is dan nodig om eens alles door elkaar te gooien en je lichaam even moet uitdagen. Je moet daarom niet je dieet en beweeg plan nog strikter maken, maar bv. ander soort eten en anders soort sport of beweeg routines toepassen.

    2. Wanneer je op een bepaald moment of zelfs in het begin niet echt het cijfer op de weegschaal ziet dalen, kan je heel gemakkelijk gedemotiveerd geraken en terug in oude gewoontes hervallen.

    Het is niet omdat de weegschaal aangeeft dat je niet in gewicht bent veranderd, dat je lichaam niet is veranderd. Het is niet voor niets dat we steeds herinnerd worden aan het feit dat spieren meer wegen dan vet.

    Daarom is het dus belangrijk van je maximaal 1x per week te wegen. Naarmate je ook minder weegt zal het moeilijker worden om nog gewicht te verliezen. Dan kan je ook best de tijd tussen het wegen vergroten, bv. 2x per week, 1x per maand. Veel beter is het om je op een aantal andere metingen te focussen:
    - je kleding maat, hoe zit je kleding?
    - metingen van je buik, heup, of andere lichaamsdelen
    - hoe je lichaam aanvoelt: ga eens voor de spiegel staan en kijk naar je lichaam. Waar denk je het meeste 'vet' of massa te verliezen. Voel eens aan dat stukje extra 'massa', onthoud hoe je je voelt wanneer je je hele lichaam afloopt naar plaatsen waar je denkt te kunnen vermageren. En zet je na 1 maand nog eens voor de spiegel
    - uitzicht van je spieren, hoe uitgesproken zijn je spieren?
    - fitness niveau. Als je na een aantal weken een bepaald oefening veel meer en langer na elkaar kan doen, ben je fitter en heb je meer spieren.

    SMART doelen

    De letters van SMART staan voor:
    - Specifiek; je doel moet duidelijk zijn
    - Meetbaar: het moet mogelijk zijn om te beten of je je doel bereikt hebt of niet
    - Acceptabel: je doel moet aanvaardbaar zijn
    - Realistisch: Is je doel haalbaar?
    - Tijdsgebonden: wanneer zal je doel bereikt kunnen worden?

    Op sommige websites of in dieet boeken vind je vaak de tip om SMART doelen te gebruiken. Wanneer je dus zegt, "ik wil vermageren" of "ik wil fit en gezond worden" moet je daar een SMART doel van maken. Ik wil het even hebben over de "T" in SMART. Volgens mij is het niet altijd een even goed idee om een streefdatum te zetten op je dieet-doel. Stel dat je bv zegt "ik start vandaag met mijn eet- en beweeg plan en ik verwacht elke week 0.5 kg te verliezen, dus binnen x weken heb ik x aantal kg verloren." (Dit is allesinds hoe het meestal bij mij ging) Op een bepaald moment kwam ik dan in week 2, en verwachtte ik dus om 1 kg minder te wegen. Maar om de een of andere reden had ik dat dan niet altijd gehaald en dan gaf ik meestal op. Dus hier is ook nood aan een andere aanpak.

    1. Het is belangrijk om doelen te stellen, maar de bedoeling is om de rest van mijn leven fit en gezond te blijven. Dus het uiteindelijke doel is om mijn gewoonten en mind-set zo te veranderen dat ik voor de rest van mijn leven fit en gezond kan blijven.

    2. Daarna is het belangrijk om kleinere mijlpalen te bepalen of tussendoelen.

    3. Bepaal de tussendoelen die je binnen een bepaalde termijn wil halen. Dit zijn de tussendoelen waar je zelf volledige controle over hebt. Bijvoorbeeld:
    Begin met 1x per week te sporten en bouw verder op tot 4 of 5 keer per week
    Begin met elke dag 1 liter water per dag te drinken en bouw verder op tot 2 liter

    4. Bepaal de tussendoelen waarvoor je geen termijn bepaalt. Dit zijn dan eerder de tussendoelen waar je niet volledige controle over hebt, zoals je gewicht. Het kan zijn dat je op een bepaald moment geen gewicht meer zal verliezen, of toch allesinds zo snel niet als je zou willen. Dan kan je jezelf best de tijd geven om er te geraken ipv daar een strikte deadline op te zetten. Bijvoorbeeld:
    Een kleedje met maatje 38 kunnen dragen of bv 40 minuten aan 1 stuk kunnen joggen.

    5. Wees ook flexibel en beschouw de termijn voor je tussendoelen niet als vast. Je kan eens tegenslag hebben en dan moet je gewoon je streefdatum aanpassen. Vergeef jezelf dan ook als je je streefdatum niet hebt kunnen halen

    6. Meet je vooruitgang en erken ook je vooruitgang hoe klein die ook is. Blijf gefocust op je doel. Zolang je blijft doorzetten en je de juiste richting blijft uitgaan kan je je bestemming nog bereiken.

    7. Zorg ervoor dat je ook echt intrinsiek gemotiveerd bent. En dat je dus vanuit het diepste van je ziel je doel wil bereiken en niet dat je moet vermageren om redenen buiten jezelf. Herinner jezelf er dagelijks aan waarom je er voor kiest om voor een andere levensstijl te gaan.

    Ik kijk er naar uit om deze nieuwe aanpak toe te passen! Hopelijk hebben jullie er wat aan gehad.

    Tot later!

    xoxo

    Alyssa

    13-11-2011 om 10:30 geschreven door Alyssa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Motivatie
    12-11-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Welkom
    Welkom,

    Welkom aan alle bezoekers, geïnteresseerden, toevallige reizigers,...

    Wat is de bedoeling van deze zoveelste blog, en dan nog wel over dieet en gezondheid? Wel, om eerlijk te zijn, start ik deze blog voornamelijk voor mezelf. Ik kan uiteraard alles in een dagboek zetten, maar dan kunnen jullie, aandachtige lezers, misschien niet hier en daar wat tips meepikken of inspiratie opdoen. Ik hoop ook natuurlijk dat sommigen van jullie mij zullen steunen en aanmoedigen.

    Het is namelijk zo dat een grote motivator om je leven te veranderen, de mensen zijn die je steunen of waar je bij terecht kan. Eerlijk is eerlijk, alles wat ik tot hiertoe op mijn eentje heb gedaan, heeft grote kans op falen. Het is pas wanneer je weet dat er mensen aan de zijlijn en aan de finish staat dat je die extra kilometer of extra inspanning zonder veel moeite zal halen. Je bent dan trots op jezelf omdat je het gehaald hebt dankzij jezelf, maar ook omdat anderen hebben kunnen meemaken en zien wat je juist bereikt hebt. Willens nillens, mensen hebben bevestiging nodig van vrienden, familie, collega's,...

    Anderzijds is het ook zo dat, zoals zovelen, vele pogingen tot verandering, na een aantal dagen vergeten zijn. Dit is de eerste keer dat ik iets anders probeer. Dit is de eerste keer dat ik mijn verhaal zal delen met mensen die hopelijk geïnteresseerd zijn in mijn verhaal en me 100% kunnen volgen en begrijpen in wat ik doe. Ik wil bewijzen dat het mogelijk is om te veranderen, ook al geloof ik er zelf nog niet volledig in.

    Ik wil ook rust en een evenwicht brengen in de druk die de maatschappij op vrouwen en mannen legt op alle vlakken van ons leven. We voelen ons vaak zo slecht of niet goed genoeg voor de harde wereld die we vandaag de dag moeten trotseren. Meestal zijn we gewoon te hard of te streng voor onszelf, waardoor we juist datgene niet kunnen bereiken dat we willen. Toegegeven als we echt iets willen, dan kunnen we dat bereiken. Het is vooral belangrijk om in jezelf te geloven, je volledig in te zetten voor je doel en je niet te laten doen door negatieve gedachten.

    Dus dat is dan ook wat ik hier wil bereiken en bewijzen. Ik wil gezonder en fitter zijn, ik zal de komende weken en maanden, dagelijks mijn ervaringen delen met jullie. Ik zal dan ook mijn doel bereiken en mezelf blijven uitdagen om mijn resultaten te behouden. Hopelijk volgen jullie mij dan en kunnen we mekaar steunen om te gaan voor een betere versie van onszelf.

    xoxo

    Alyssa

    12-11-2011 om 15:06 geschreven door Alyssa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Motivatie
    Tags:wekom, doel, motivatie


    Archief per week
  • 07/11-13/11 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs