Zoeken in blog

"Allerlei linken"

Google maps

Google nieuws

Google vertalen

Den Bosrand


Routeplanner

fietsen in Oost-Vlaanderen

Vertalen met AltaVista

Vertalen met Google

Bureaublad achtergrond
Archiefkast

Recepten zoekmachine
 
Zandstorm creatief atelier


Verstuur één kaartje

Infolijn
schoolvakantie's

Millenniumschool

Take my hand

Lucky-Birds

ABC gezondheid

Tuinadvies

Kruiden

"Gastronomisch plezier"

 
Degustation

 Dôme

Het gebaar

 Eric Fernez

Kruidenmolen

 In de Wulf

"Kranten"

Nieuwsblad

Het laatste nieuws

Gazet van Antwerpen

De zondag

De standaard
"Vrouwenblad"

Libelle

Flair

Nina

Plusmagazine

Story

Lili
Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003
    Betoverend veelzijdig

    21-03-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.21 maart 2007 de eerste dag van de lente

    Op 21 maart 2007 was voor ieder van ons op school een droevige dag.
    Laura was overleden. Ze had na een zware ziekte de strijd opgegeven.
    Vandaag op de eerste dag van de lente en op goede vrijdag
    herdenken we  met het ganse schoolteam deze lieve meid,
    de klasgenootjes van het 5de leerjaar zullen deze dag op een intense manier beleven.



    Laura we vergeten je niet.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Als een sterretje huilt

    Ode aan Laura (door Joaquim)

    Een sterretje pinkte haar traantjes weg
    Het was toch ook wel zielig zeg
    Ze had een andere ster zien vallen
    Ja, ze keken naar haar, met hun allen
    Het was ook zo een treurig gezicht
    Daartoe trok de hemel zich helemaal dicht
    Er was opeens zoveel verdriet in de hemel
    De tranen stroomden het was een geschitter en gewemel
    Het was ook zo een vreselijk triest om te zien
    Zij was zo mooi en groot geweest en scheen wel voor een ster of tien
    Ze was zo een prachtige grote ster
    Zij kwam van zo hoog en zo oneindig ver
    Die mooie ster was gevallen haar hemelse tijd was nu voorbij
    Zij kreeg een andere taak en was daarmee ook wel blij
    Zij moest de kindersterren leren, hun lichten te doen ontwaken
    En hen daar bij te helpen en hen vol liefde daarvoor te maken
    Ontluikende sterretjes overspelen soms hun licht
    Daar was nu haar aandacht op gericht
    Zij mocht de nieuwe sterren leren hun lichtjes aan te steken
    Er was geduld voor nodig, om hen dat te leren was gebleken
    De gevallen ster huilde af en toe nog een traan
    Maar vond het prettig dat al de sterren, zo met haar waren begaan
    Al die sterrentranen zorgde voor zoveel reg
    Het overstroomde alle akkers en de wegen
    Die grote zoete en zilte tranenvloed
    Was voor de aarde nodig en ook goed
    Zelfs de sterren hebben soms verdriet
    Alleen de mensen zien en merken dat niet.

    Joaquim 18/03/2008


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Etiquette is weer hip

    Veel interesse voor paaskamp waar jongeren regeltjes leren.Ouders hechten weer belang aan etiquette. Dat blijkt uit het succes van 'Culi Stars', een kamp voor jongeren waar etiquette en leren koken centraal staan. 'Ook jongeren hebben weer behoefte aan regeltjes', zegt etiquettespecialist Kevin Strubbe.

    Tijdens de paasvakantie zullen veertig jongeren van 14 en 15 jaar in de hotelschool van Koksijde kookles en etiquette volgen. 'Er waren veel meer inschrijvingen dan plaatsen', zegt Kevin Strubbe, die de jongeren etiquette zal bijbrengen. 'Door het succes organiseren we nog drie kampen in de zomervakantie. Daar kunnen ook jongere kinderen terecht, vanaf 11 jaar. Hoe vroeger je eraan begint, hoe beter.'

    Strubbe is de auteur van het boek Etiquette is hip en ziet het belang van etiquette toenemen. 'Het is de derde keer dat we zo'n kamp organiseren, samen met telelvisiekok Jeroen De Pauw, bekend van onder andere het Eén-programma Zonnen en Garnalen', zegt Strubbe. 'Jaar na jaar groeit de belangstelling. Bij het begin van zo'n kamp komen veel ouders naar mij en zeggen: 'Als jij erin slaagt onze zoon deftig te laten eten, zonder dat hij van tafel loopt of met zijn voeten onder zich op de stoel zit, proficiat. Want ons lukt het niet.'

    De meeste ouders gaan met twee uit werken, waardoor er minder tijd is om kinderen etiquette bij te brengen, denkt Strubbe. 'Of de ouders weten het gewoon zelf niet. Ik hou er niet van dat de jeugd altijd de schuld krijgt van een gebrek aan beleefdheid. Volwassenen moeten hen wel eerst het goede voorbeeld geven en dat gebeurt vaak niet.'

    Dat de jongeren tegen hun zin naar zo'n kamp gestuurd worden, relativeert Strubbe. 'Er zitten er wel tussen. Maar de meeste jongeren zijn zelf geïnteresseerd om te leren koken en etiquetteregels te leren.'

    De etiquetteregels zijn volgens Strubbe geen last maar een voordeel. 'Zo weet je hoe je je moet gedragen in elke situatie. Ik geef veel voorbeelden aan de jongeren. Als ze voor het eerst bij de ouders van hun lief mogen gaan eten, is het toch handig te weten hoe ze een glas wijn moeten vasthouden of welk bestek ze eerst moeten gebruiken. Iedereen denkt dat jongeren regeltjes verafschuwen, maar ik merk dat ze behoefte hebben aan een houvast.'


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eten tegen rimpels
    Tover je keuken om tot een schoonheidssalon
    Botox? Te akelig. Luxecrème? Te duur. Schoonheidsspecialist? Te lange wachttijd. Ga puur natuur als u uw rimpels te lijf wil gaan. Helpt het niet tegen de rimpels, dan hebt u toch gezond gegeten.

    Er zijn recepten die speciaal samengesteld werden om u te verlossen van uw rimpels. Toegegeven, dat klinkt bizar. Toch is het niet zo vreemd als je bedenkt dat sommige ingrediënten, zoals vitamine A (uit caroteen), erom bekend staan dat ze de schadelijke stoffen in de huid neutraliseren. Met andere woorden, ze helpen rimpels te voorkomen, gaan huidinfecties tegen en zorgen er zo voor dat uw huid er gewoon gezond uitziet. De meest effectieve stoffen zitten in bepaalde fruitsoorten - als mango of ananas - en groenten.

    Een stel Amerikaanse wetenschappers en diëtisten hebben de handen nu in elkaar geslagen. Ze combineerden de huidverjongende voedsel-elementen met basisrecepten, en stelden zo een kookboek samen met gerechten die uw rimpels te lijf gaan.

    De recepten zijn alvast gemakkelijk, zelfs voor absolute beginners. Voor wie zijn keuken wil omtoveren tot een schoonheidssalon, hier alvast de top-tien van de ,,Rimpelvrije gerechten''.

    1. Pastasaus met wortel
    Meng geraspte wortel onder de pastasaus. Niemand die de flintertjes zal opmerken, maar intussen doet uw huid zich tegoed aan het 'rimpelvermijdende' caroteen.

    2. Salade met verse spinazie
    Mik wat verse spinazieblaadjes in uw salades. Spinazie bevat meer caroteen dat de sla zelf.

    3. Fruitige milkshake
    Maak een milkshake met vanilleyoghurt en vers fruit. Fruitzuren zijn goed voor uw huid.

    4. Meloen met bubbeltjes
    Voor een speciaal dessert: leg gekoelde meloenballetjes in een glas champagne en garneer met verse muntblaadjes.

    5. Nachtelijk fruit
    Zorg dat er altijd perzik in huis is, vers, bevroren of desnoods in blik. Voor een nachtelijke eetbui zonder schuldgevoel.

    6. Snack gezond
    Zet steeds een schaaltje verse paprika in reepjes in de ijskast. Met een gezonde dipsaus is het een slimme oplossing voor snelle trek of onverwachte gasten.

    7. Go tropical
    Ben je fruit beu? Probeer dan eens de nieuwe smaak van de exotische tegenhangers voor onze appel: papaya.

    8. Voeg broccoli toe
    Broccoli is een gezondheidheidsbom en het past bijna overal bij. Experimenteer probleemloos bij spaghetti, salades en rijstgerechten.

    9. Vervang tomaat door papaya
    Voor de durvers: bij pittige koude salsa-recepten kan je de tomaat eens vervangen door papaya. Niet alleen schiet het caroteengehalte de hoogte in, maar het is ook een avontuur voor je smaakpapillen.

    10. Kies je sap
    In plaats van altijd voor dezelfde smaken te gaan - en dus op te geven uit verveling - kan je kiezen uit totaal nieuwe smaken van vruchtensap. Wat dacht je van apebroodboomsap? Of tamarinde?


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De gedichten van Hugo Claus
    Het eerste hoogtepunt, De Oostakkerse gedichten (1955), zet de toon voor het hele werk van Hugo Claus: de spanning tussen animaal en seksueel vitalisme en een scherpe en erudiete intelligentie, die met motieven en citaten uit onder meer de klassieke literatuur speelt.
    Zijn poëzie is zeer divers: van sociaal geëngageerd via experimenteel en associatief tot zeer persoonlijke liefdeslyriek. In de latere poëzie (o.a. De sporen, 1993) slaat Claus een meer abstracte en postmodernistische richting in.

    Vijftigers
    Samen met Remco Campert, Gerrit Kouwenaar, Simon Vinkenoog en Lucebert bevond Hugo Claus zich in de voorste gelederen van de nieuwe generatie Nederlandstalige dichters. Die generatie van de Vijftigers drukt haar stempel door een antitraditionele, antirationele, anti-esthetische, experimentele kunstvorm te omhelzen die ontvankelijk is voor invloeden uit de Nieuwe Wereld. Na 1960 valt de groep uiteen en gaan de leden elk hun eigen weg.

    Intelligentie & passie
    Hugo Claus was geen groot lyricus, en hoewel zijn stijl helder en puntig was, kan hij evenmin een groot satiricus of epigrammenschrijver worden genoemd. Zijn poëzie werd echter van meet af aan gekenmerkt door een ongewone mengeling van intelligentie en passie, waaraan uiting wordt gegeven in een medium waarover hij zo'n snelvingerige controle heeft dat de kunst onzichtbaar wordt.

    Veel korte stukken uit zijn oeuvre zijn hooguit vluchtig en occasioneel, maar desondanks is het in vrij overvloedige mate doorspekt met gedichten waarvan de verbale concentratie, de gevoelsintensiteit en de intellectuele reikwijdte hun auteur een plaats onder de beste Europese dichters van het einde van de twintigste eeuw garanderen.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gestresseerde ouders maken hun kinderen ziek
    Dat wees het  Amerikaans onderzoek uit. Naast hun eigen gezondheid, halen de gestresseerde ouders ook die van hun kroost onderuit. Kinderen van stressy mama's en papa's melden zich immers vaker ziek dan kinderen van rustigere ouders.

    Noteren
    Amerikaanse onderzoekers vroegen de ouders van 170 gezonde kinderen tussen 5 en 10 om hun gezondheid in de gaten te houden gedurende drie jaar. Elk ziektesymptoom moesten de ouders opschrijven, en telkens het kind zich niet goed voelde moest de temperatuur genoteerd worden.
    Elke zes maanden werden de volwassenen aan een psychiatrische test onderworpen, waarin zowel stressniveau als symptomen van angst en depressie werden gemeten.

    1000 keer ziek
    In de hele onderzoeksperiode waren de kinderen meer dan 1.000 keer ziek, het vaakst in de winter. Diepere analyse toonde aan dat kinderen van gestresseerde ouders disproportioneel vaker ziek waren. Deze kinderen vertoonden ook een hogere activiteit in de witte bloedcellen, wat betekent dat ze een infectie aan het bevechten zijn. Dit staat in schril contrast met de gestresseerde volwassenen, die net een zwakker immuunsysteem hebben.

    Echt ziek?
    Toch blijft de vraag of de kinderen van stressy ouders werkelijk vaker ziek zijn, of deze ouders hun kinderen gewoon gemakkelijker thuis hielden, waarschuwt immuunexpert David Jessop. "Ouders moeten zich niet al te ongerust maken. De studie is relatief klein, en de resultaten roepen nogal wat vragen op."

    Zo wijst Jessop op het aantal ziektes die bij de kinderen is vastgesteld. "Misschien zijn de deelnemende ouders wel angstiger, waardoor ze sneller een ziekte menen te herkennen, terwijl dit niet zo is." Bovendien werd het stressniveau van de ouders niet verder onderzocht. Ook bestaat de kans dat de kinderen doen alsof ze ziek zijn om extra aandacht te krijgen van de ouders, hoewel dit hun verhoogde immuunactiviteit niet verklaart.edp

    >> Reageer (0)
    20-03-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leonardo da Vinci's fresco 'Het Laatste Avondmaal'.
     


    Witte Donderdag is de donderdag voor Pasen. Herdacht wordt het Laatste Avondmaal,
    dat Jezus aan de vooravond van zijn kruisdood met zijn leerlingen heeft gevierd.
    Tijdens het Laatste Avondmaal heeft Jezus de Eucharistie en het Priesterschap ingesteld.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.één van de tien machtigste vrouwen ter wereld

    Ze staan aan het hoofd van bedrijven die miljoen waard zijn, beslissen met één pennentrek over het lot van miljoen staatsburgers tegelijk en rijven soms een vet salaris binnen. Het Amerikaans zakentijdschrift Forbes zette de tien machtigste vrouwen ter wereld op een rijtje, Nina licht ze door.

    Over hoe ze door het glazen plafond breken en nadien genieten van de kleine dingen des levens, zoals blootvoets rondlopen op kantoor.AMC

    Angela Merkel (53) Bondskanselier van Duitsland.
    Staat gekend als wetenschappelijk, analytisch en rechtlijnig logisch, als doctor in de fysica. Aan het hoofd van de grootste economische macht van Europa en de derde economische wereldmacht mag Angela Merkel zich de machtigste vrouw ter wereld noemen. Op wereldconferenties toonde ze zich een sterke leider en onder haar daalde de werkloosheid in Duitsland.

    Merkel groeide op als domineesdochter in Oost-Duitsland en werd politiek actief na de val van de Berlijnse muur in 1989. 'Köhls meisje', zo luidde haar bijnaam lang, omdat de toenmalige bondskanselier van de christen-democratische CDU haar politiek lanceerde en aanstelde als minister in zijn kabinet.

    Toen haar mentor betrokken raakte in een schandaal rond partij financiering nam ze afstand van hem. Zoals pubers zich losmaken van hun ouders, schreef ze in een open brief. In 2000 schopte ze het tot partijvoorzitter. Haar achternaam komt van haar eerste man. In 1998 trouwde ze voor de tweede keer, met een hoogleraar scheikunde. Joachim Sa'ller schuwt de media en bleef weg op de ceremonie waarop ze werd ingezworen als bondskanselier.

    'Waar was haar man?' blokletterde een krant. Hij heeft het thuis op tv gevolgd, klonk het bij Merkel, die voor haar verkiezing al had verteld dat haar man graag zijn carrière wilde behouden. Kinderen heeft Merkel niet. In de campagne werd dat tegen haar gebruikt door de vrouw van haar tegenkandidaat Schröder.

    De meeste vrouwen zijn bezig met hoe ze een job en een familie moeten combineren. Stoppen ze best met werken? Hoe moeten ze hun kinderen grootbrengen? Dat is niet de wereld van mevrouw Merkel. 'Geslachtsloos' wordt Merkel soms genoemd. Misschien omdat ze nooit haar vrouwe-lijkheid uitspeelde.

    Wie iets te zeggen heeft, heeft geen make- up nodig, Was haar motto. Maar sinds ze bondskanselier is, heeft ze een stijladviseur in dienst.
    Per jaar verdient ze 261.500 euro.

     


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatste deel van gekakel bij de boer

    Wat piept er in de pot?
    Vleeskippen of vleeskuikens zijn kippen of hanen die speciaal voor het vlees worden gekweekt.

    Als de kuikens uit het ei komen worden ze naar grote stallen gebracht. Er zitten ongeveer 15 kuikens per m2. Omdat de kuikens nog te klein zijn om zichzelf te verwarmen, wordt de temperatuur op zo'n 35°C gehouden. De diertjes kunnen naar hartenlust eten en drinken. Na enige tijd kunnen de kuikens zelf hun temperatuur regelen en dan moet er zelfs geventileerd worden, want die diertjes geven veel warmte af.

    Wanneer de kippen of hanen op leeftijd van 6 tot 10 weken oud geslacht worden, spreekt men over een braadkip. De kippen of hanen wegen dan rond de 2 kilo en worden als gewone braadkippen verkocht.Een piepkuiken is een jonge kip of haan die wordt geslacht als ze 4 tot 6 weken oud zijn. Een piepkuiken wordt als een delicatesse beschouwd.

    Vieze beestjes?
    Salmonella, een griezelig woord dat de mensen kippenvel bezorgt. Misselijkheid, buikpijn, braken, diarree, ... dit zijn enkele symptomen die de bacterie veroorzaakt bij de mens.

    Hoe raak je besmet?
    Door besmette voedingswaren te eten zoals een eventueel besmet ei en kip.
    Om dit alles te voorkomen, moet je zorgen voor een goede hygiëne in je keuken. Zorg ervoor dat eieren, bereidingen op basis van eieren en kip bewaard worden in een goede koelkast. Bak je voedsel op temperaturen hoger dan 65°C. Was je handen en je keukentoestellen die in contact komen met deze voedingswaren voor en na het gebruik.

    Het aantal besmettingen is de laatste jaren flink afgenomen. Door de inzet van de pluimveehouders worden de dieren ingeënt en worden de hennen driemaal per jaar gecontroleerd. Indien er besmette hennen zijn, kunnen de eieren enkel verkocht worden als ze gepasteuriseerd zijn. Er zijn heel veel varianten van de bacterie waardoor die nooit helemaal zal verdwijnen.

    Als je de juiste hygiënische maatregelen in acht neemt tijdens het koken, kan je besmettingen voorkomen. En voorkomen is beter dan genezen.


    Agenda: samen de boer op!
    Vandaag 20 maart: Boers, een dag waar kinderen een echte boerderij bezoeken en boerderijwerk verrichten. In organisatie van de kinder-boerderij De Lange Schuur te Oostende meer info op de site delangeschuur


     


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kip met een kroontje

    Benodigdheden: (voor 4 personen)
    1 kip , 50 gram boter, champagne of droge witte wijn, 300 gram sinaasappels, 50 gram rozijnen, zout, peper, citroensap.

    Voorbereidingen:
    Schoongemaakte kip wassen, kruiden en de poten samenbinden, wegzetten in een koude ruimte (koelkast).
     
    Vervolgens 60 minuten braden en wanneer de kip rood wordt telkens besprenkelen met champagne of wijn, daarna verkrijgt men de saus.

    De gare kip in porties snijden, verwijder de botjes, doe het geheel weer terug in de pan.

    Sinaasappelen wassen, de schil afpellen, in blokjes snijden en de pitten verwijderen, uitstrooien op de kip samen met de gewassen rozijnen en kruiden, het geheel een momentje smoren en dien wat citroensap toe.


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.D'Heye middeloude duinen in Bredene

    Het gebied ligt op de grens van Bredene en De Haan en is vlot te bereiken: vanaf tramhalte Bredene-Renbaan een halve kilometer landinwaarts rijden, wandelen of fietsen.

    D'Heye bestaat uit middeloude duinen, ontstaan tijdens de Romeinse tijd. Sinds hun ontstaan zijn deze duinen niet meer door de zee overspoeld geweest. Ze ontsnapten dus aan de grote overstromingen in de derde en zevende eeuw. Sedert  de derde eeuw is er een permanente menselijke aanwezigheid van vissers, jagers, strandjutters en schaap-herders. Tot aan de eerste wereldoorlog, toen de Duitsers er een grote batterij plaatsten, werd het gebied vooral gebruikt voor schapenteelt. De arme schrale duingronden lieten niet veel andere landbouwactiviteiten toe.

    In het gebied bevindt zich het Jacobinessenhof, de boerderij die in het begin van de zes-tiende eeuw werd gebouwd door de monniken van het Sint-janshospitaal in Brugge. Na de eerste wereldóorlog werden verschillende activiteiten uitgeoefend in d'Heye: men deed er aan zandwinning, er werd een tijdlang een paardenrenbaan uitgebaat en vanaf 1925 begonnen de eerste verkavelingen. Dankzij het duinendecreet geldt momenteel een bouwverbod in het gebied.

    Sinds de tweede wereldoorlog wordt het gebied bovendien gebruikt als waterwinningsgebied.
    Kenmerkend voor d'Heye is de kalkarme grond, waardoor we een specifieke flora krijgen. De percelen in eigendom van de VMW werden 40 jaar lang niet gemaaid of begraasd en zijn daardoor enorm vergrast. We vinden er genaald schapegras (enige vindplaats in België), zandzegge, geknikt zwenkgras, echte witbol en duinriet. Natuurpunt laat het terrein nu begrazen door een kudde Galloways. En de resultaten mogen er zijn:
     
    Zandblauwtje, geel walstro, rolklaver, duinreigersbek, hazenpootje en klein tasjeskruid. Rond de relicten van struikheide werd geplagd, om de struikheide zelf nieuwe kansen te geven. In september 2002 werden ruim 350 nieuwe plantjes geteld. Het plaggen is echter ook interessant voor schapezuring (waarop de kleine vuurvlinder haar eitjes legt), zandhaarmos, zandblauwtje en vogelpootje. Op de struikheide komen heel wat vlinders hun nectar zoeken, waaronder het bruin blauwtje, een sterk bedreigde soort.
     
    In de struwelen broeden braamsluiper, grasmus, roodborsttapuit, spotvogel en ransuil; andere broedvogels in het gebied zijn patrij , groene specht en steenuil. In de winter is d'Heye een rustgebied voor de zeldzaam geworden houtsnip en een jaaggebied voor sperwer, blauwe kiekendief en slechtvalk. Een leuk neveneffect van" de begrazing is het tevoorschijn komen van een 100-tal wasplaten, donkergele tot oranjerode paddestoelen. Ze worden ook wel de orchideeën onder de zwammen .genoemd. De percelen die door Aminal werden aangekocht hebben een uitgesproken landbouwverleden.



    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Welk dieet past bij jou?
     
    De Goed Gevoel-dieetbijbel heeft zijn naam niet gestolen: het is hét naslagwerk voor wie wil afvallen geworden. 24 top-diëten worden onder de loep genomen: wat is het, voor wie is het geschikt (en voor wie niet), wat zijn de voor- en nadelen en wat vindt een diëtist er van?

    Mét tips en recepten
    Zo krijg je niet alleen een volledig beeld van wat het dieet inhoudt, maar ook wat het kan doen en wat je er (niet) van kan verwachten. De handige dieettips, snelle recepten en extra uitleg krijg je er gewoon bij.

    Zowel Atkins, Montignac als Sonja Kimpen komen aan bod, net als een bloedgroep-, oer- of zwemmende draakdieet. Of wat te denken van het detox-, menopauze- of lichaam en geest-dieet?

    Mooie foto's, degelijke kaft
    En dat is nog niet alles: dit naslagwerk moet een tijdje meegaan, en dus werd het in luxe-versie uitgebracht: een degelijke kaft, rijkelijk geïllustreerd met mooie foto's en stevig papier dat wel wat kan hebben. Voor 4,95 euro is de Dieetbijbel van jou.

    Nog niet overtuigd? In elke Dieetbijbel zit een bon die tot 20 euro korting geeft voor Dieetlijn. Waar wacht je nog op?

    Dieetbijbel, 4,95 euro, nu verkrijgbaar in de betere krantenwinkel.

    >> Reageer (0)

    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ziekteverzekeringen kosten voor

    Mensen die er een gezonde levensstijl op nahouden,

     kosten meer aan de ziekteverzekering dan zwaarlijvige mensen en rokers. Dat komt omdat ze langer leven. In tegenstelling tot wat algemeen wordt aangenomen, werkt preventie dus helemaal niet kostenbesparend. Dat schrijft het medische weekblad de Huisarts.

    Nederlandse onderzoekers berekenden de gezondheidskosten over het hele leven bij mensen die aanvankelijk twintig jaar en zwaarlijvig waren. Hun situatie werd vergeleken met die van rokers en van mensen met een gezonde levensstijl.

    Daaruit bleek dat zwaarlijvige personen tot aan de leeftijd van 56 jaar de hoogste kosten veroor-zaakten. Daarna werden de rokers duurder. Maar door verschillen in levensverwachting waren de totale uitgaven uiteindelijk het hoogst voor gezond levende mensen en het laagst voor rokers. Zwaarlijvige personen vormen de middenmoot.

    Rokers hebben blijkbaar relatief 'goedkope' verwikkelingen in vergelijking met zwaarlijvige personen. In die zin kan dus gezegd worden dat preventie helemaal niet kostenbesparend werkt, hoewel dat algemeen wordt aangenomen. belga/adv

    >> Reageer (0)
    19-03-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pluk de dag
     

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koudste Pasen in dertig jaar op komst

    Paaszondag 2008 wordt wellicht de koudste Pasen sinds 1975, met maxima rond 5 graden. Het is ook 95 jaar geleden dat Pasen zo vroeg valt, op 23 maart.
     

    Wie al in de nacht van zaterdag op zondag paaseieren wil verstoppen, riskeert dat die de volgende dag bevroren zullen zijn. Zowel zaterdag- als zondagnacht kan het op meerdere plaatsen vriezen, waarschuwt weerman David Dehenauw.

    Vroege Pasen
    Op paaszondag 1964 en 1975 werden de koudste maxima (4 graden) genoteerd in Ukkel. Ook in 1982 was het met 6,4 graden koud op paasdag. Als het toch, tegen de verwachtingen in, 7 graden zou worden, is dat even fris als Pasen 1986. "Dit jaar valt Pasen een dag na de theoretisch vroegst mogelijke datum voor Pasen", zegt Dehenauw. Het is sinds 23 maart 1913 geleden dat Pasen zo vroeg viel. Ook in 1856 viel de feestdag op deze datum. De warmste paasdagen waren op 17 april 1949 met 28,7 graden en in 1984 met 23,6 graden.

    Sneeuw
    Volgende week wordt het wisselvallig met voorjaarsbuien. Als er 's nachts een bui valt, zal dat sneeuw zijn. In de Ardennen is de neerslag sowieso sneeuw en wordt het een witte Pasen. Tegen het einde van de maand verwacht de meteorologist maxima die schommelen rond 10 graden.belga/gb

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Met het gezin samen op de fiets

    De gloednieuwe brochure van ‘Gezinnen op de fiets' is er! Hierin staan meer dan 200 gastgezinnen, die tegen een vriendenprijsje kamer en ontbijt aanbieden aan fietsers en wandelaars.

    Sinds de start van ‘Gezinnen op de fiets' in 1998 is het aantal gastgezinnen en vakantiegangers alleen maar gestegen. Wie een meerdaagse fiets- of wandeltocht plant, zoekt in de brochure naar gastgezinnen en neemt zelf contact met hen op.

    Op vertoon van het fietspasje dat bij de brochure hoort, zijn de sportievelingen daar op de afgesproken dagen van harte welkom. De gastgezinnen doen hun uiterste best om hun gasten met raad en daad bij te staan (toeristische informatie, het adres van de fietsenmaker, enzovoorts).

    Voor een kamer met ontbijt wordt maximum 16 euro per volwassene en 8,5 euro voor -12 jarigen gevraagd. De vriendschap en de gezelligheid krijg je er gratis bij!

    Voor meer informatie kan je terecht op VZW gezinsbond


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De scharrelkippen en de scharrelkip met vrije loop

    Kut-kut-kedei  iedere kip legt een ei

    Scharrelkippen
    blijven altijd in de stal, maar ze zitten niet in kooien. Ook in deze stallen gelden huisvestingseisen. Er mogen maximum negen leghennen gehouden worden per m2. Een derde van het grondoppervlakte is dicht, er zijn dus geen roosters op dat deel. De grond is bedekt met strooisel, zoals gehakseld stro of zand.

    De kippen nemen graag een stofbad, met het strooisel komt de pluimveehouder tegemoet aan die behoefte. Elke kip heeft 15 cm zitstok, kippen zitten graag op een stok als ze slapen. Ze voelen er zich veiliger. Er zijn legnesten aanwezig met open drinktorens of drink-potten.

    Niet alle leghennen leggen hun eieren in het nest. Dat is wel vervelend voor de pluimveehouder want hij wil niet dat kippen eieren kapot trappen.
     
    De scharrelkippen kunnen zich natuurlijker gedragen dan de batterijkippen. Maar de landbouwers moeten meer opletten want het bepalen van de pikorde kan verwondingen en kannibalisme veroorzaken. Om die reden brandt of knipt hij het puntje de snavel af.

    De scharrelkip met vrije loop
    Deze kippen krijgen net als de scharrelkip meer plaats, een zitstok, legnesten, strooisel. Het grote verschil is dat zij overdag vrij naar een buitenweide mogen. Deze weide moet voor het grootste deel begroeid zijn. Iedere kip moet minimum 4 m2 ter beschikking krijgen. Ze krijgen ook bijkomend voedsel net als de andere kippen.


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kabeljauw met tomatencompote

    Receptje: lekker van bij ons (voor 4 personen)



    Ingrediënten
    800 g kabeljauwfilet met vel, 6 tomaten, 2 courgettes, 1 ui, 1 takje tijm, 1 blaadje laurier, 1 teentje look, 1 takje rozemarijn, 1 dl groentebouillon, 25 g boter, olijfolie, zout

    Bereiding
    Pel en ontpit de tomaten. Snipper de ui en hak de tomaten. Stoof de ui glazig, voeg de tomaten toe, kruid met tijm, laurier, look, rozemarijn en zout.

    Laat goed inkoken tot smeuïge massa. Verwijder de kruiden en houd warm. Snijd de courgettes in lange, fijne slierten. Giet wat olijfolie in een wok, bak de courgettespaghetti kort en bevochtig met een weinig bouillon. Bind de saus met boter en kruid met zout.

    Warm de oven op 160°C. Verdeel de kabeljauwfilet in 4 porties. Bak ze kort op het vel in hete olijfolie. Smeer de compote op de ongebakken zijde en gaar een 5 tal minuten verder in de warme oven.

    Schik de courgettes samen met wat kookvocht in een diep warm bord en leg hierop de vis.

    Tip: Het visvlees van de kabeljauw is stevig maar laat makkelijk los als de vis gaar is. De smaak van kabeljauw is fijn en eindeloos te combineren.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoegaarden lanceert 'Hoegaarden citron'

    Hoegaarden speelt in op de behoefte aan nieuwe smaken met de komst van de lente.

    'Hoegaarden Citron' heet de telg, waarin 'de unieke smaak van witbier verenigd wordt met een vleugje citroen en limoen', aldus het persbericht.

    Hoegaarden Citron bevat 3 procent alcohol en wordt geschonken in een tulpglas. Voor mannen die denken dat dit een vrouwendrankje is: "Uit onderzoek bij een breed publiek, blijkt dat dit bier zowel onze mannelijke als vrouwelijke landgenoten aanspreekt."

    Met de lancering van het nieuwe bier worden ook een reeks nieuwe, grappige bierkaartjes gelanceerd. Nu nog de zon, en de lente is compleet.edp

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stijgende vraag naar mannelijke babysit
    Jongens worden vaker gevraagd als babysit, vooral in gezinnen met zonen waar een vader ontbreekt, of de vader vaak van huis is. Nederlandse babysitcentrales schatten dat tien procent van de gezinnen specifiek naar een mannelijke babysitter vraagt. De reden ligt voor de hand: in het onderwijs hebben de jongens steeds meer vrouwen om zich, en de moeders willen dat ze ook kunnen leren van mannen.

    Vrouwen begrijpen het niet

    "Ik heb het idee dat vrouwen jongens niet altijd goed begrijpen. Ze vinden hen vaak te druk, terwijl zo'n man gewoon zegt: 'ga maar lekker rennen, dan gaat het wel over'", getuigt een moeder in de Nederlandse krant BN De Stem. Over haar 'manny' is ze helemaal in de wolken. "Ze gaan voetballen of spelen samen, het is fantastisch. Mijn zoon is een echte jongens-jongen, hij heeft een mannelijk rolmodel nodig."

    Voorbeeldfunctie
    Hoogleraar pedagogiek Louis Tavecchio vindt het een positieve evolutie. "Oppassende jongens bewijzen dat ook mannen perfect zorgtaken aankunnen. Ze krijgen een voorbeeldfunctie." Lees: Hoe meer er zijn, hoe normaler dat wordt.

    Volgens Tavecchio is die stijgende vraag naar manny's logisch. Vrouwen begrijpen hun drukke zoontjes niet altijd, terwijl mannen er gewoon in kunnen meegaan, legt hij uit.edp

    >> Reageer (0)


     Eigen hoekje

    't Blogkrantje

    Place2beyvette

    Yvi magazine

    Yvi pagina

    Intro

    Medium 4 you


    "Uit Kuurne"

    Centrumschool

     

    Go santiago


    Mordekoi

    Marc van Roosje




    "Vrije tijd"

    Motel-Saint-Michel

    Le CLos domange
    (Igé)


    Het boerderijleven
    voor kinderen

    Warandehof

    Pieterkenshoeve

    Reutelhoeve

    't Klein Gerigt

    Wilgenhof

    Populierenhoeve

    Schraevenacker

    Klein Burkelhof

    Hof de Abeeleboom

    De Bouwhoeve

    Predikerhof
     
    Jos theys boerderij

    Hageland

    Wambashoeve


    Het Weidehof

    "Franse streken"

    Vakantiestreken in frankrijk

    1/Savoie mont blanc maurienne

    2/Aube en champagne

    3/Ardeche

    4/Aubergne

    5/ De Jura

    Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs