Via via hadden we vernomen dat er afgelopen vrijdag een verkiezingsdebat zou plaatsvinden in jeugdhuis Alfa. Wij dachten dat daarmee onze grote kans gekomen was: dáár zou de burgemeester zich toch wel vertonen!? Wij dus vrijdagavond vol goede moed naar het jeugdhuis, waar we ons incognito onder de aanwezigen begaven
Bij onze aankomst was er van de burgemeester nog geen spoor te bekennen. Een snelle blik op ons horloge stelde ons gerust: hij had nog wel wat tijd om zich van Brussel naar Brakel te haasten. Naarmate het aanvangsuur van het debat dichterbij kwam en de burgemeester weg blééf, werden we echter steeds nerveuzer
Er zou toch niets gebeurd zijn? Inmiddels was het 20u25, nog vijf minuten voor de start, en nog steeds géén burgemeester. Ook van zn blauwe kompanen geen spoor.
Tot onze ontzetting besloot de moderator het debat te beginnen zónder de VLD. Onze eerste reactie was er één van woede: wat durft die moderator wél! Zomaar beginnen zonder de aanwezigheid van de éérste burger van het land! Schandalig!
Al snel bleek dat we te snel geoordeeld hadden over de brave moderator: de burgemeester en zijn vrienden (waaronder ook de kameraden van de SP.A) wílden niet komen! Daarmee wilden ze protesteren tegen de aanwezigheid van een bepaalde ondemocratische partij. Zware fans van de burgemeester als we zijn, dachten we eerst: goed zo burgemeester! Dat is een kwestie van principe: als je geen tijd maakt om te luisteren naar de gewone Brakelaar, dan moet je zeker geen tijd maken om te luisteren naar die deugnieten van het VB! Uit het debat achteraf bleek overigens dat die van het VB behalve enkele clichés niet veel te vertellen hadden, begrijpelijk toch dat de burgemeester daar zn tijd niet wilde insteken: liever stemmen gaan ronselen op één of andere receptie!
Maar achteraf begonnen we na te denken
Als je nog niet eens in debat wil treden met iemand, hoe democratisch ben je dan bezig? Als je weigert om met open visier voor een kritisch publiek in debat te treden met de oppositie, hoe democratisch ben je dan bezig? En zijn ook de N-VA, Groen! en CD&V, die wél ernstige dingen vertelden op het debat, ondemocratische partijen aangezien de burgemeester en zn kornuiten door hun houding ook een debat met hén vermeden?
Hoe langer we erover nadachten, hoe meer we tot de conclusie kwamen dat er meer aan de hand moest zijn. Temeer: in het parlement moet onze burgemeester haast elke dag debatteren met het VB en toch blijft hij dáár niet weg. Allemaal zéér vreemd toch!
Voor ons werd het duidelijk: onze burgemeester durfde niet komen uit grote schrik! We hadden al langer een vermoeden maar nu zijn we zeker: onze burgemeester wordt bedreigd! Zouden die snoodaards van VB misschien iets van plan zijn? Of zitten die gekken van de N-VA erachter? Of wie weet heeft de CD&V wel iets bedisseld? Of zijn t de groene die onze burgemeester bedreigen?
Zo zit de vork dus in de steel: onze burgemeester is op de vlucht omdat hij voortdurend bedreigd wordt! Wij laten het hier uiteraard niet bij! Wij zullen die schurken opsporen!
Mogen we wel een handje hulp vragen? Heeft ú onze burgemeester gezien en werd hij achtervolgd? Laat het ons weten! Waar is de burgemeester???
|