Even geen muziek,
behalve bij het filmpje!
  • Terug naar hoofdpagina
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    jennyenwill_2
    www.bloggen.be/jennyen
    Acquisitie bij de favorieten
    wordt niet op prijs gesteld!
    Mijn favorieten
  • Fam. De Jong
  • Schipper Ron
  • Vereniging Maritiem Gezinskontakt
  • Jos Telleman
  • vul PBNC in en je weet waar de kapitein zit!
  • foto's van schepen gespot: KOOPVAARDIJ
  • Gerd Renshof, kunstschilder
  • Nieuws over de scheepvaart
  • De droom van iedere vrouw
  • Kei leuke schoenen!
    Voeg een berichtje toe!
  • FSF
  • Parabens
  • Kevin Durant and garage than three points, 10 shots, garage throw to lose a goal!
  • You Are What You Write In The College Application Essay Forbes
  • JR, defensive Kevin Durant appear superfluous action KD feet apart from sprained my ankle

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Laat vooral een berichtje achter!.......

     

    Inhoud blog
  • Verlof alweer ten einde
  • Job met een gebroken been
  • Reclame voor het prachtige beroep
  • Geest verrijking, geest verruiming
  • Emancipatie
    Foto
    Een interessant adres?
    Foto
    Verhalen van een zeemansvrouw
    Een dag niet gelachen, is een dag niet geleefd.
    09-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gezellige drukte
    Zo het weekend is achter de rug en ik mag zeggen dat het een geslaagd weekend was.
    Ongeveer 90 mensen hebben de tentoonstelling bij ons thuis bekeken en het was gezellig. We hebben één werkje verkocht: het schilderij van ons buurmeisje Laura voor € 1,- Zij kwam namelijk ook kijken naar de schilderijen en vertelde, dat zij ook schilderde. Op mijn vraag of ze wat klaar had, zei ze, dat ze twee werkjes klaar had en daarom beloofde ik haar een plekje op de expositie. Prompt kocht iemand haar werk!
    We hebben heel veel leuke reacties gehad. De foto's volgen binnenkort op dit blog
    Bas heeft dit weekend ook niet stilgezeten. Ze hadden een joppie! De Equinox Seas had ernstige motorstoring en dreef richting de kust. De Rotterdam mocht daarom in actie komen om de kust en het schip voor erger te behoeden. Bijgevoegd een paar foto's:

    09-05-2011 om 07:20 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (0)
    05-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat wil je worden als je groot bent?

    Vandaag las ik op www.nu.nl dat de 3J's maandag met de boot richting Düsseldorf vertrekken. Zij gaan Nederland vertegenwoordigen bij het Songfestival. (Ik had voorheen nog nooit van de 3J's gehoord, maar dat is niet echt maatgevend, omdat ik weinig van de Nederlandse artiesten ken.)
    In ieder geval gaan Jan, Jaap en Jaap met "The Royal Crown", een 5 sterren cruiseschip genieten van een reisje van 24 uur.
    Volgens één van de leden gaan ze met de boot, omdat ze zich daar prettig op voelen, net als hun voorvaderen!

    Als je aan een jongen op de lagere school vraagt wat hij later worden wil, komt er een duidelijk antwoord:
    1: Brandweerman
    2: Kapitein op een zeeschip
    3: Werker in de dierentuin

    Blijkbaar is het zo: kom je uit Volendam, dan wil je Varen!
    (Maar als je uit Cuijk komt, wil je ook Varen )

    05-05-2011 om 09:25 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (0)
    04-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kolonisatie in Europa

    "Kolonie" betekent volgens mijn woordenboek: nederzetting in vreemde, meestal overzeese gebieden, die geannexeerd worden ten bate van het moederland van de kolonisten.
    Bijna niemand weet, dat er in Europa ook een kolonie is: Gibraltar. Deze rots is namelijk van Engeland! Daarmee voldoet de kolonie aan de definitie van 'overzee' .
    Spanje is het er niet mee eens, dat deze strategisch belangrijke rots aan Engeland toebehoort en protesteert regelmatig.
    Nu ligt Bas 1 mijl ten Oosten van de rots en daarom in de territoriale wateren van Gibraltar.
    Gisteren kwam de Spaanse marine pesten: de "Atalanta" oftewel P-74 kwam tussen de ten anker liggende schepen (8 stuks) doorkruisen. Ze riepen iedereen individueel op (dus ook de "Rotterdam") met de orders anker op te gaan, omdat ze illegaal in de Spaanse wateren lagen. Deed men dat niet, dan volgde een boete.
    Natuurlijk kwam de authoriteit van Gibraltar erbij en beval iedereen de orders van de Spaanse kruiser te negeren en te blijven liggen. Er kwamen twee patrouillebootjes van de Gibraltarse marine bij en het circus heeft een uur om elkaar heen gedraaid terwijl men luid aan het roepen was over de VHF! Alles tot vermaak van de bemanningsleden van de ten anker liggende schepen. Het brak de dag mooi!
    Er werd door Gibraltar nog wel gemeld, dat eventuele boetes niet betaald moeten worden en doorgestuurd moeten worden naar Gibraltar waar men het zou afhandelen.

    Bemanning van de Rotterdam: bedankt voor de foto's!

    04-05-2011 om 09:43 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (0)
    02-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kei druk
    Waar ik nu dan mee wakker werd: Osama Bin Laden is dood. Groot nieuws. Ongetwijfeld geeft dat weer de nodige onrust in de wereld, maar de jacht op deze terroristenleider is in ieder geval ten einde.

    Nieuws van een veel kleinere orde is hier in Dalfsen, waar ik het deze week kei druk heb met voorbereidingen.
    Aanstaand weekend is er hier in het dorp namelijk een tentoonstellingsroute waar ik me voor aangemeld heb. Allerlei amateurs (39 in Dalfsen!) laten hun kunsten zien. Het aanbod is gevarieerd: houtsnijwerk, keramiek, glas, sieraden en natuurlijk schilderwerk.
    Bij die laatste creatieve bezigheid heb ik mijzelf samen met een vriendin aangesloten. We hopen ons werk tentoon te kunnen stellen in de tuin.
    Gelukkig heeft Bas me voor het vertrek al geholpen met het creëren van diverse ophangplaatsen, dus dat scheelt een boel. Nu alles nog opvrolijken en aankleden.
    Daarvoor moet natuurlijk het weer meespelen, maar dat hebben we niet in de hand. Vooralsnog ziet het er prima uit!

    Bij deze bent u allen uitgenodigd! Het is van 10.00 tot 17.00 uur op zaterdag 7 en zondag (moederdag!) 8 mei. (De routeboekjes kan men gratis bij de VVV, de bibliotheek en het Kunstpunt bemachtigen.)

    02-05-2011 om 07:37 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (1)
    01-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vervallen
    Soms kun je met je gedachtes ergens anders zitten, zonder dat je dat in de gaten hebt. Tenminste, dat kan deze vrouw.
    Het was prachtig weer gisteren en tussen de bedrijven door, wilde ik even buiten zitten om van het zonnetje te genieten. Je zult net zien, dat ik dan gebeld word, dus nam ik de telefoon mee en om niet niets te hoeven doen een stel folders.
    Heerlijk. Ik had het goed voor elkaar.
    Géén telefoontje gehad en alle folders uitgelezen, bracht ik de boel weer naar binnen en wat bleek: ik had niet de telefoon, maar de afstandbediening van de TV mee naar buiten genomen!
    Soms gaat het bij anderen ook fout, want ik kwam eergisteren bij de apotheek om medicijnen op te halen, bleek ik volgens hun systeem een "Vervallen Vrouw"......
    Ach, altijd beter dan een "Gevallen Vrouw":
     Titiaan

    01-05-2011 om 09:17 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (2)
    30-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.reveille
    Koninginnedag in Nederland! We vieren de verjaardag van de Koningin.
    Hier in het dorp wordt het groter gevierd dan carnaval en gestart met een heuse reveille:

    Dit jaar was het niet de plaatselijke harmonie die de mensen uit bed kwam trommelen, maar een drumband. Op diverse hoeken van de straat bleven ze staan om het feest aan te kondigen en ervoor te zorgen dat dadelijk iedereen op tijd is om de optocht te bekijken.
    Reveille komt van het Franse werkwoord "réveiller" wat ''wekken" betekent.
    Natuurlijk waren we hier al lang uit bed.

    30-04-2011 om 09:43 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (0)
    29-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.The Wedding
    Vandaag kun je er waarschijnlijk niet omheen: William en Kate gaan trouwen!
    1900 mensen zijn uitgenodigd, de bloemen zijn geleverd, de straten geschrobd (door mensen met een taakstraf), de muziek is geoefend en de militairen staan in opperste paraatheid, een liefdadigheidsfonds is opgericht zodat huwelijkscadeau's in de vorm van een donatie gegeven kunnen worden, de media, pers en de paparazzi zijn ingelicht, de taart is gemaakt, het rode pak van William is gestreken en nu is het wachten op de jurk van Kate.
    Het wordt vast een prachtige show! En romantisch.......

    29-04-2011 om 08:59 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (1)
    28-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Weer de Tafelberg?
    Het uitzicht van Bas is gericht op een berg. Niet de Tafelberg deze keer, maar de Rots van Gibraltar. De rots bestaat uit kalksteen waar er door regenwater, enorme grotten zijn ontstaan. Eén van de grootste grotten is de St. Michael's Cave. In de grootste kamer in deze grot, de Cathedral Cave worden regelmatig concerten en andere evenementen georganiseerd.
    25.000 jaar geleden leefden er in de grotten Neanderthalers, maar nu enkel de laatste apenkolonie in het wild van Europa. De apen zijn handig in het stelen vanuit handtassen van onoplettende toeristen en Bas is er geen favoriet van.

    De naam is een verbastering van Djebel Tariq ("berg van Tariq", gegeven door de legerleider, Tariq ibn Zijad, die in 711 de Straat van Gibraltar overstak en er een kasteel bouwde).

    Hoe het enorme rechte (groene) stuk is ontstaan en waar het nu voor gebruikt wordt, heb ik nog niet ontdekt. Het is in ieder geval een onnatuurlijk ogend, recht stuk van de rots. Als er sneeuw zou liggen zou je een prachtige piste hebben!

    28-04-2011 om 00:00 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (0)
    27-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brief, fax, webcam

    De laatste typemachinefabriek in de wereld heeft haar deuren gesloten, zo meldt www.nu.nl het vandaag, maar dat klopt niet. In China, Indonesië en Japan staan namelijk ook nog fabrieken die deze mechanische brievenschrijvers produceren.
    Voor de 'gewone' comsument is het geen middel meer om letters op papier te krijgen, maar de machines worden vooral verkocht aan gevangenissen. Computers en smartphones zijn er over het algemeen verboden (sommige plaatsen uitgezonderd).

    De typemachine heeft geen grote rol gespeeld in de communicatie tussen de zeeman en mij. Wij vonden het veel leuker om de brieven met de hand te schrijven (en daarna te laten ontcijferen ). De brieven werden door kantoor naar de eerstvolgende haalbare haven gestuurd en deden er meestal 2 weken over om aan boord te komen in de stagetijd en véél langer op de zeeslepers. De eerstvolgende haven kon namelijk wel 60 dagen op zich laten wachten. Een brief werd ook wel weer naar huis gestuurd, omdat dat de snelste bezorgmogelijkheid was , of Bas las hem in het vliegtuig op weg naar huis. Wat een verbetering was de fax! Hoewel het duur was, stuurden we één maal in de week een geschreven brief van ongeveer een A4.
    Nu kunnen we gebruik maken van e-mail en is een bericht vrijwel onmiddellijk ter plekke. In die zin heeft de typemachine wel degelijk een grote rol gespeeld, want ik heb mijn typediploma blindtypen gehaald op zo'n hamertjestoestel en dat heeft mijn typesnelheid enorm verhoogd! Zo is het zeemans(vrouwen)leven een stuk aangenamer geworden!
    De nieuwste ontwikkelingen zijn natuurlijk de communicatiemogelijkheden via internet en webcam.
    Wij hebben afgesproken om twee maal per week te communiceren via MSN. En dat is vandaag! Echt wat leuks om naar uit te kijken.

    27-04-2011 om 08:26 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (0)
    26-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zeemansvrouwenstaaltje

    Gisteravond wilde ik thee gaan zetten. Daarvoor staan de attributen in de keuken. In een oogflits zag ik echter iets wat er niet thuishoorde:

    een dikke spin!
    Als rasechte zeemansvrouw heb ik onmiddellijk een foto genomen, een kopje op het beest gezet, om hem vervolgens naar buiten te brengen. Daar kan hij mooi verder groter worden. Dat zie ik mijn buurvrouw nog niet doen.  
    Om u ook mee te laten genieten, is hier de foto:

    26-04-2011 om 08:08 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (1)
    25-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Paasontbijt
    Gisterenochtend was onze dochter niet thuis en daarom hebben we vanmorgen eitjes gezocht. Kei leuk!
    Natuurlijk waren we er zoals ieder jaar een aantal eitjes kwijt, maar na goed tellen in de schaal, bleek, dat het nog om één chocolade eitje ging. De Paashaas had mij ingefluisterd waar de eitjes zoal verstopt waren en toen was het ei snel gevonden!
    Het was leuk, hoewel het natuurlijk nog leuker is als Bas erbij is, maar de feestjes gaan ook gewoon door hier in huis.

    25-04-2011 om 12:40 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (1)
    24-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pasen
    Vandaag is het Pasen! Daarom voor iedereen een:
    Zalig Pasen

    gewenst!
    Voor de Filippijnese bemanningsleden:

    Balaan Pasko sa Pagkabanhaw!

    Het grootste Christelijke feest wordt op de Filippijnen onvoorstelbaar (voor ons Nederlanders) groots gevierd. Met zelfkasteiding, kruisigingen in Pamapange ten Noorden van Manilla, optochten waar heilige beelden rondgedragen worden en kruisweg volgen in 14 kerken. 

    Dit jaar is het stil hier in huis. Onze dochter is gisteren op de vliegclub blijven slapen, zodat het zoeken naar eitjes tot morgen uitgesteld is. Die traditie blijven we lekker volhouden! Kei leuk!

    24-04-2011 om 10:17 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (1)
    23-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.80 jaar
    Vandaag is mijn tante jarig. Ze wordt 80 jaar! Ik ga haar zometeen feliciteren.
    Het 1931 is niet het gemakkelijkste jaar om in geboren te worden, maar nu is ze nog zo fit als een hoentje. En natuurlijk is ze wijzer, want het gezegde is niet voor niets: hoe ouder, hoe wijzer!
    Dinsdag aanstaande viert ze haar grote feest en wij zijn ook van de partij. Helaas is Bas ook hiervoor nèt te vroeg vertrokken; jammer.
    Bas heeft gisteren de haven van Gibraltar verlaten en heeft nu een prachtig uitzicht op de rots (maar duidelijk niet zo'n mooi weer als wij):

    23-04-2011 om 09:31 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (0)
    22-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Begrafenis
    Voor de zeeman die vroeger op zee overleed, was een zeemansgraf meestal de enige oplossing. Het lichaam was namelijk niet lang genoeg houdbaar om het mee te nemen naar een volgende haven. Bovendien gaf het erg veel trammelant in een haven en was het vaak verboden omdat de plaatselijke mensen bang waren, dat ziektes het land in gebracht werden.  
    In Nederland is het zeemansgraf niet toegestaan. Wie dat toch wil, zal moeten uitwijken naar landen waar het wel is toegestaan.
    Dat kan bij voorbeeld in het Verenigd Koninkrijk. Daar zijn op vier plaatsen uit de kust van Schotland en Engeland troggen aangewezen voor zeebegrafenissen. Op deze plaatsen is de zee meer dan 300 meter diep en daar mag niet gevist worden.
    In het Verenigd Koningrijk komt een zeemansgraf ongeveer 25 tot 30 maal per jaar voor. Een firma, de Britannia Shipping Company for Burial at Sea, levert twee keer per maand zeebegrafenissen voor ongeveer € 4.000,-.

    Vandaag ga ik naar een begrafenis.
    Van de dingen die ikzelf moet oplossen, vind ik dit toch wel één van de zwaarste, hoewel het voor de familie natuurlijk nog veel zwaarder is om het verlies van een dierbare mee te maken.

    22-04-2011 om 10:17 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (1)
    21-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.centen
    Het is alweer een jaar geleden, dat het boorplatform Deep Horizon met een flinke brand aan de horizon verdween en zo de grootste milieuramp ooit veroorzaakte. 11 mensen kwamen om het leven, een hoeveelheid van 4 miljoen vaten olie liep in zee en er ontstond een miljarden dollars schade. Obama beval een algeheel verbod op boringen in de Golf van Mexico. Men schat, dat een kwart van de olie die in zee is gestroomd inmiddels is verdwenen, maar echte harde cijfers, die dit aantonen, zijn er niet.
    BP, de huurder van het platform, is nu begonnen om een deel van de schade op de leverancier van preventie materiaal en de eigenaar van het platform te verhalen. Natuurlijk met rechtzaken. (Ik ben benieuwd of de garantieperiode van zo'n blowout preventer nog niet verlopen was.)
    Inmiddels mag Shell weer op zoek naar olie in de Golf van Mexico.
    Blijkbaar is een jaar genoeg om te herstellen van zo'n klap en gaat men dan weer door met de orde van de dag. Er moet tenslotte weer olie in het vat komen. Alles draait om de centen.
     

    21-04-2011 om 00:00 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (0)
    20-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.einde van een verlof
    Gisteren was het feest weer voorbij! Wat vlogen deze weken om. Het was erg vol gepland, maar dat wisten we vantevoren.
    Bas is op de "Rotterdam" die momenteel voor de kant in Gibraltar ligt. Zo dichtbij en toch zo ver weg.
    De reis is weer begonnen. Hopelijk deze keer met meer klussen dan de vorige reis, hoewel mijn lieftallige echtgenoot hoopt, dat ze nog 2 weken niets hoeven doen, zodat hij uit kan rusten van het werk hier thuis. Of deze Lieverkoekjes gebakken worden, merken we snel genoeg!

    20-04-2011 om 09:00 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (1)
    19-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.te waterlating van Flinter America
     Uit de oude doos: kijken of het lukt

    19-04-2011 om 00:00 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (0)
    01-03-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog een half uur
    Over een half uur wordt Bas opgehaald met het bootje en kan zijn thuisreis beginnen.
    Doordat hij maar een uur tijdsverschil heeft met ons hier in het kikkerlandje, lijkt hij heel dichtbij.
    Al met al zal hij ruim 24 uur aan het reizen zijn, dus zó dichtbij is het nu ook weer niet.

    Het varende gedeelte van deze reis viel letterlijk in het water, maar het verlof natuurlijk niet!
    Ik dank u, lezers, voor de interesse en het support en tot over anderhalve maand, want het begin van de volgende reis staat ook alweer gepland voor 20 april! Ik hoop tussendoor nog wel het één en ander te posten, maar het wordt een kei druk verlof.

    Misschien komt hij over een paar jaar wel naar huis met het volgende voertuig! Dan even landen op Lemelerveld en 10 km naar huis rijden....
    In ieder geval sta ik morgenochtend in alle vroegte op Schiphol om hem welkom te heten! Wat spannend is dat toch iedere keer weer!

    01-03-2011 om 09:41 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (1)
    28-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.laatste dag van de maand


    28 februari vandaag; de laatste dag van de maand.
    Het is dit jaar geen schrikkeljaar, dus géén dag extra en voor de winkeliers 5% minder omzet in deze maand.
    Met mijn cijfertjestic voeg ik mij af, of er net zoveel bekende mensen op een schrikkeldag geboren worden als op de dagen rondom deze dag.
    Daarvoor heb ik Wikipedia geraadpleegd, want die geven een mooie lijst van bekende mensen en hun geboortedagen.
    En wat blijkt: voor 29 februari worden er 41 gemeld! En voor de dagen hieromheen staat een gemiddelde van 70.
    De kans meegenomen, dat er iemand op iemand op de schrikkeldag geboren wordt (die is afgerond 1/4) dan zijn er dus opmerkelijk veel(bij Wiki-)bekende mensen geboren op de 29ste!

    Ik ken één schrikkelkind: gefeliciteerd alvast!

    28-02-2011 om 09:43 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (0)
    27-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat je leert van een film
    Eén van de reclames op de radio gaat op dit moment over het stripverhaaltijdschrift Donald Duck. Wat je daar al niet van kunt leren.
    Dit blad wordt hier al meer dan 10 jaar gelezen en dus is onze dochter erg slim.
    Waar ze ook slim van wordt, is films kijken! Dat doet ze het liefst de hele dag!
    Zíj kende als enige in ons gezin het fenomeen 'Groene Flits' namelijk wèl (zie het bericht hieronder en de reactie van de kapitein), want in Pirates of the Caribbean III is dat het moment waarop de "Vliegende Hollander" met de zielen van de doden naar deze wereld kan komen en vice versa!

    Om nog slimmer te worden, wil ze nu natuurlijk alléén maar films kijken!

                        
    Straks denkt ze dat dit soort mannen echt bestaat!                       Deze bestaat natuurlijk wel echt! Whauw

    27-02-2011 om 10:35 geschreven door zeemansvrouw  


    >> Reageer (0)


    >

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs