Ourense naar Lalin. 59km 1280 hm.
Dan ben je thuis uren bezig met je route mooi op de GPS te tekenen en dan kom je hier in de realiteit iets tegen waarvan je thuis achter de computer niet het minste idee hebt. Ik heb op een moment gedacht dat ik mij vergist moest hebben met het pad voor de wandelpelgrims. Dan heb ik het even nagekeken in het boekje en de auteur had hier weldegelijk gemarkeerde stippellijntjes getekend, waardoor ik ervan uit ging dat dit stuk met de fiets te doen was. NIET DUS! Ik weet niet hoeveel kilometers ik mijn fiets omhoog heb geduwd, maar het was vast en zeker meer dan me lief was.
Tegen de middag was ik al pieredood en had ik toch al 15 kilometer gekropen over een tijdspanne van dik 2 uur. Wanneer ik op het punt sta on de N525 te verlaten, neem ik een broodnodige pauze en bekijk ik de opties even. Mijn doel voor vandaag halen was al volkomen onmogelijk en diende noodzakelijk bijgestuurd te worden. Aangezien de stappende pelgrims hier rond de N525 blijven slingeren, besluit ik om die te blijven volgen. Veel autoâs rijden er hier toch niet meer en eer zal vast wel meer slaapgelegenheid zijn dan over het normale pad.
Er staat een ijskoude noordoostelijke wind en het gaat flink omhoog. De perfecte kleding aantrekken is volstrekt onmogelijk. Zweten doe je toch en kou zal je krijgen. Het is hier zo abnormaal koud voor de tijd van het jaar, dat het daarnet een item was op het regio nieuws.
Mijn gemiddelde bewogen snelheid vandaag is 11 km/uur. Ongeveer 5,5 uur heb ik dus vandaag getrapt en gestapt en ik was tot op de bodem leeg toen ik besloot om in Lalin iets te gaan zoeken om te slapen. In eerste instantie was ik zwaar teleurgesteld in mezelf dat ik mijn doelstelling niet had gehaald. Maar morgen aankomen in Compostela zou nog steeds moeten lukken. En dus zullen we morgen alweer zien wat de dag ons brengt.
P.S. de tijdelijke vulling was meer heel tijdelijk. Ze leek wel van suiker en de krater in mijn tand is er helemaal terug.