Wij zijn Stijn en Nele en samen met onze 3 poezen - Fran, Loes en Marieke - wonen we in Diepenbeek. We kiezen bewust voor adoptie en hebben beslist om een kindje uit Ethiopië te adopteren. Wil je op de hoogte blijven van ons adoptieavontuur ? Spring dan regelmatig eens binnen op onze blog !
Groetjes, Stijn en Nele.
Je mag natuurlijk altijd een reactie schrijven op een bericht (onderaan elk bericht) of een berichtje achterlaten in ons gastenboek !
Wil je ons wat vertellen of vragen ?
Mail ons gerust !
Onze 3 " deugnieten " : Loes, Marie en Fran !
De reis naar ons kindje uit Ethiopië
31-01-2009
Nog een toewijzing.
Hallo,
Vanmorgen las ik dat er vrijdag opnieuw een kindje toegewezen werd, een "ouder" jongetje. Ik vond het al een beetje raar dat de wachtlijst deze week niet aangepast werd na de toewijzingen van vorige week. Ik hoopte stiekem dat dit zo was omdat ROH nog toewijzingen zou doen in januari. Volgende week zal de nieuwe wachtlijst waarschijnlijk wel online gezet worden, denk ik. (lees : hoop ik)
Vandaag vernamen we dat er in het totaal 4 toewijzingen gedaan werden : 2 babymeisjes en 2 babyjongetjes. Dat wil dus zeggen dat we zowel voor een meisje als voor een jongen 2 plaatsjes naar voren schuiven.
Het ziet er naar uit dat het voor de maand januari bij deze 4 toewijzingen zal blijven maar we zijn toch tevreden want we schuiven weer wat op! Wanneer de nieuwe wachtlijst online staat zal ik nog eens een poging wagen om te berekenen op welk plaatsje we momenteel staan.
Voor zover we weten zijn er tot nu toe 3 kindjes toegewezen. Gisteren meldde ik reeds de toewijzing van een meisje en een jongetje. Vandaag las ik op de yahoo-site dat er nog één jongetje werd toegewezen, opnieuw binnen onze leeftijdsvoorkeur. Dat wil dus zeggen dat we sowieso enkele plaatsjes naar voren schuiven. Nu maar hopen dat er na het weekend nog enkele toewijzingen bijkomen! Ik hou jullie op de hoogte!
Ik las daarnet op de site van de yahoo-groep dat er vandaag twee kindjes werden toegewezen : een jongetje en een meisje. Of er nog meer toewijzingen gedaan werden weet ik niet maar dat zullen we in de loop van volgende week misschien wel vernemen. Twee kindjes en allebei in "onze" leeftijdscategorie, prima is dat! Dan kunnen we -eindelijk- weer eens wat naar voren schuiven op de wachtlijst. Joepie!!
Een tijdje geleden plaatste ik op deze blog een poll met de vraag wanneer wij volgens jullie een toewijzing mogen verwachten. Er brachten reeds 25 mensen hun stem uit en er waren heel wat stemmen voor april en juni. Februari of maart zullen we niet meer halen vrees ik.
Ondanks het feit dat we de laatste maanden een beetje ter plaatse blijven trappelen, houden we toch de moed erin. (Stijn altijd, ikzelf meestal ) We zouden al heel erg blij zijn indien we het bewuste telefoontje krijgen voor de vakantieperiode van de Ethiopische rechtbanken (eind juni). Duimen jullie mee?
De laatste tijd is het zo dat de tijd tussen een toewijzing en de afreis naar Ethiopië steeds langer duurt. Waar dit in het verleden gemiddeld een drietal maanden was, loopt deze "wachttijd" nu al op tot 4 à 5 maanden. Er worden momenteel heel wat kindjes uit Ethiopië geadopteerd (van over heel de wereld) en dit zorgt voor een achterstand bij de rechtbanken in Ethiopië.
Volgens de mensen van ROH moeten we nog een week of twee wachten op nieuwe toewijzingen. Uit het (2de) nieuwe weeshuis waarmee ROH in de toekomst zal samenwerken moeten we deze maand nog geen toewijzingen verwachten. Eerst moeten er nog enkele zaken in orde gemaakt worden.
Wachten, wachten, wachten ................. meer kunnen we niet doen. Alhoewel, misschien toch eens overwegen om senator te worden, blijkbaar gaat het dan een beetje vlugger.
Dinsdagavond hebben we van de huisarts ons herhalingsspuitje tegen Hepatitis A en B gekregen. Nu moeten we er nog eentje krijgen binnen 5 maanden en dan is dat ook weer allemaal in orde!
ROH gaat in de toekomst werken met een "transithuis". Hier verblijven de kindjes vanaf de toewijzing tot het moment waarop hun nieuwe ouders hun komen halen. Wanneer er dus een kindje toegewezen is, verlaat dit het weeshuis en verblijft het nog enkele maanden in het transithuis. Het transithuis waar ROH mee werkt zou geleid worden door de echtgenote van Bruk, de contactpersoon van ROH in Ethiopië. Bruk regelt alle adopties voor ROH en begeleidt de nieuwe ouders tijdens hun bezoek aan Ethiopië (wanneer ze hun kindje gaan halen).
Vandaag hebben we de kamer voor ons kindje besteld. We hebben het zo neutraal mogelijk gehouden aangezien we niet weten of het een jongens- of een meisjeskamer zal worden. We zullen er wel een maandje of twee op moeten wachten maar dat zal wel lukken zeker. (Alhoewel ... jullie kennen me intussen al en wachten is niet bepaald mijn sterkste kant !!! ) Eens de meubeltjes in het (fris) geverfde kamertje staan, zal ik eens enkele foto's plaatsen.