Houthalen-Helchteren bruist! Uw gemeente in woord en beeld!

13-09-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
We kunnen er niet omheen, dagelijks zit het zowat in het nieuws, het sexueel misbruik dat onder meer in de kerkgemeenschap aan het licht kwam, doet ons allen even stilstaan. Heel de nieuwsberichtgeving roept natuurlijk tal van vragen op bij mensen die ooit met dit misbruik werden geconfronteerd. Er over praten is een belangrijke stap in de verwerking van dit alles.
Het Centrum voor Algemeen Welzijn (CAW) ‘t Verschil start vanaf 28 september met een praatgroep voor Limburgse slachtoffers van seksueel geweld. Het project is uniek in Vlaanderen en heeft tot doel om een luisterend oor te bieden aan de slachtoffers. Daarnaast moet de praatgroep hen helpen bij de verwerking van de negatieve ervaringen.
Slachtoffers van seksueel geweld kunnen vanaf 28 september terecht bij CAW ‘t Verschil voor een groepstraining die bestaat uit acht bijeenkomsten van twee uur. Acht mannen en vrouwen praten in het bijzijn van een psycholoog en maatschappelijk werker over hun nare ervaringen. De begeleiding wordt telkens door dezelfde personen opgenomen.


Thema’s

Bedoeling van de praatgroep is dat de slachtoffers hun verhaal delen met hun lotgenoten en zo uit hun isolement komen. “Tijdens de sessies komen verschillende thema’s aan bod: het eigen verhaal, de relatie met anderen, het aangeven van grenzen, het doorbreken van het isolement en het verhogen van de eigen veiligheid”, zegt maatschappelijk assistente Gwendolyn Scheveneels.

De praatgroep bevat zowel mannelijke als vrouwelijke slachtoffers van minstens 18 jaar. De eerste reeks gesprekken start op 28 september en eindigt op 4 januari 2011 in Hasselt. Volgend jaar worden nieuwe reeksen gepland. De kostprijs voor de acht bijeenkomsten bedraagt veertig euro, wie in aanmerking komt voor een sociaal tarief betaalt twintig euro.  (info: limburgactueel)

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rommelmarkt
De vereniging Warm Hart uit onze gemeente, organiseert op 19 september een gezellige rommelmarkt aan haar lokalen in de Pastorijstraat (voormalig TIKB gebouw). De rommelmarkt gaat door van 10 tot 17 uur. Standhouders kunnen zich nog altijd melden op het telefoonnummer: 0475-528981 of via warmhart@skynet.be.
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
>> Reageer (0)
12-09-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vic Lijnen schrijft boek over Kwalaak.
Klik op de afbeelding om de link te volgen De laatste tijd komen er heel wat boeken over onze gemeente op de markt. Het laatste nieuwe boek is er eentje van de hand van Vic Lijnen. Hij schrijft een verhaal over Kwalaak. Kwalaak is een klein gehucht in het oosten van Houthalen, tussen Meulenberg en Houthalen-Oost.

Vic Lijnen, die in Kwalaak geboren en getogen is, schetst in het boek 'Kwalaak zoals het vroeger was' het ontstaan en de groei van het gehucht tot 1940. Centraal in het gehucht staat de Sint-Leonarduskapel, die in 1952 op een andere locatie heropgebouwd werd. Het boek beschrijft de oude en de nieuwe kapel, het stratenplan, het huizenplan, de boerderijen, het boerenleven en de volksgebruiken in Kwalaak. Ook het Hennenkapelletje, het NATO-schietveld, de Laambeekvallei (Kwalakerbroek), de zand- en leemontginning en enkele interessante anekdotes komen aan bod. De twintig hoofdstukken zijn verlucht met kaarten, documenten en talrijke foto’s. Het boek wordt afgesloten met een fotogalerij van oude foto’s.

‘Kwalaak zoals het vroeger was’, uitgegeven door de plaatselijke heemkring met steun van Mijn Erfgoed, wordt voorgesteld in de Bennewed (Kwalaak) op 18 september en is nadien te bekomen bij heemkring De Klonkviool, Centrum-Zuid 1111 (oud mijngebouw).
E-mailadres: Heemkring@houthalen-helchteren.be.
Kostprijs: 15 euro.

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
>> Reageer (0)
11-09-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sociale tolkendienst zoekt tolken

Er wonen in onze regio heel wat nationaliteiten en dus worden er ook heel wat verschillende talen gesproken. Een bijzonder kleurrijk, intercultureel fenomeen, alleen zorgt het op sommige momenten wel voor wat problemen. In een aantal situaties is het immers moeilijk om met mensen te communiceren die de Nederlandse taal niet machtig zijn. De Sociale Tolkendienst van Limburg is dan ook op zoek naar personen die in zulke gevallen als tolk willen en kunnen optreden. Uiteraard wordt er een vergoeding voorzien bij elke tussenkomst als tolk.

Op donderdag 23 september organiseert de Sociale Tolkendienst in het kader van haar zoektocht naar bijkomende tolken een infosessie. Deze zal doorgaan om 10.00 uur in het Provinciaal Integratiecentrum, Universiteitslaan 3 in Hasselt. De tolkendienst is momenteel op zoek naar Limburgers die naast de Nederlandse taal ook talen als Arabisch, Russisch, Tsjetjeens, Albanees, Turks of Grieks beheersen. Ook voor minder bekende talen zoals Pashtu, Dari, Farsi en Berbers zoekt men nog tolken.

Meer informatie kan je ook terugvinden op  www.limburg.be/tolkendienst of bij het PRIC, Sevim Murat, tel. 011 30 57 53.

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
>> Reageer (0)
10-09-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Brand Bronstraat
In een huis in de Bronstraat in Houthalen heeft vrijdagochtend een zware brand gewoed. Toen de hulpdiensten rond 6 uur arriveerden, was de bewoner ervan al door een buurman uit de woning gehaald. De brandweer van Genk werd opgeroepen en kon de brand uiteindelijk onder controle krijgen (bron; hbvl)
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rafaël Timmermans maakt oorlogsmonument

Op 8 september werd in Helchteren aan het oud-gemeentehuis een bijzonder oorlogsmonument van de hand van kunstenaar Rafaël Timmermans uit Halen onthuld. Rafaël is bekend van het kunstwerk ‘De Handen’ op de Teut in Zonhoven en ‘De Arend’ in het Bokrijks arboretum. Hij werkt vaak met afgedankte materialen en hout. De opdracht voor dit oorlogsmonument ontving Rafaël van Erfgoedwerking Helchteren. Het monument is het slotstuk van een drieluik dat de Erfgoedwerking realiseerde. Hierbij werd het boek ‘Onder den oorlog’ uitgebracht en organiseerde de vereniging vertelmomenten met oorlogsherinneringen. Het monument geldt als eerbetoon aan de gesneuvelden in Helchteren in de oorlog van ’40-’45.

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
09-09-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aantal woninginbraken neemt toe.

 De politie stelde de voorbije week haar jaarrapport voor. Hieruit blijkt dat in 2009 het aantal woninginbraken in de gemeente erg laag was. “Met 65 geregistreerde inbraken scoorden we inderdaad vrij goed” aldus politiecommissaris Lucas op de gemeenteraad. “Maar nu al kunnen we zeggen dat het cijfer in 2010 hoger zal liggen. Begin juli van dit jaar werden al meer dan 50 woninginbraken vastgesteld. Helaas is dit een feit dat zich ook in andere gemeenten voltrekt. Vaak gaat het om rondtrekkende dadergroepen uit het Brusselse of uit de regio rond Charleroi. Zij komen deze richting uit en voeren een reeks inbraken uit” aldus de commissaris. “Het probleem is gekend en wordt ook aangepakt. Onder meer de DAVID-acties worden nog dit jaar gevoelig uitgebreid. Bij DAVID-acties worden specifieke controles gehouden op de invalswegen. Opzet is om de stijging van inbraken op deze manier verder in te dijken.”
(dit artikel kon u deze week nalezen in De Weekkrant)

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe zitdagen voor Stebo

Bij het Infocentrum Wonen van Stebo kan je voortaan zonder afspraak terecht op de volgende zitdagen: 

  • elke dinsdag van 9-11 uur in het sociaal huis, Grote Baan 60
  • elke donderdag van 9-11 uur in het buurthuis Meulenberg, Bremstraat 45

Je kan ook een afspraak maken met:

  • Hassan Zaroual 0479 13 34 08
  • Erwin Vaes 0472 36 37 80

Het Infocentrum Wonen van vzw Stebo

  • geeft advies rond renovatiepremies, premies voor woningaanpassing, fiscale voordelen bij verbouwen...
  • helpt bij de voorbereiding van je bouwaanvraag, beantwoordt allerlei technische vragen …

Dit advies is gratis.

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kleuterjujutsu
Klik op de afbeelding om de link te volgen Kleuters kan je al spelenderwijs op een sportieve manier op weg helpen naar meer weerbaarheid. Een prima sport die hierbij een uitstekend hulpmiddel is, is de jujutsu.

In de sporthal van Houthalen-Oost organiseert jujutsuclub Segawa in samenwerking met het gemeentebestuur een cursus kleuterjujutsu. Kinderen van 4 tot en met 6 jaar kunnen zich inschrijven voor deze cursus die bestaat uit 10 lessen. Door eenvoudige bewegings- en spelvormen maken de kinderen kennis met technieken uit de jujutsu. De lessen duren telkens zo'n 45 minuten. Er kunnen maximaal 15 kinderen deelnemen, er snel bij zijn is dus de boodschap.

De begeleiding gebeurt door gediplomeerde lesgevers. De eerste les start op zaterdag 18 september. De lessen vinden plaats in de sporthal van Houthalen-Oost, telkens op zaterdag van 15.30 tot 16.15 uur. De laatste les is op zaterdag 11 december. Tijdens de schoolvakanties zijn er geen lessen.
Deelnemen aan deze lessenreeks kost amper 10 euro, verzekering en de huur van een jujutsuvest met gordel inbegrepen.
Voor meer info of inschrijvingen kan je terecht bij Nick Goemaere, tel. 0487-505990 of via limburg@vjjf.be. Info over jujutsu vind je ook op www.limburg.vjjf.be.  
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
>> Reageer (0)
08-09-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.OCMW voorzitter schrapt zitdag.
OCMW voorzitster Eefje Van Wortswinkel schrapt haar wekelijkse zitdag. In de plaats daarvan zal ze op afspraak werken. Met dit initiatief hoopt Eefje de burger een kwaliteitsvollere dienstverlening te kunnen aanbieden. Tijdens je telefoongesprek met haar worden niet enkel datum en uur vastgelegd, maar polst de voorzitster ook al even naar je vraag of probleem. Zo kan ze zich inwerken in je dossier en zal de eigenlijke afspraak doelgerichter verlopen. Ellenlange wachtrijen behoren zo ook tot het definitieve verleden. Een afspraak maak je via het nummer 011 600 960.
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (3 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mag je alles eten uit de natuur?

In september heeft onze natuur heel wat vruchten te bieden. Mjam lekker zou je denken! Of nee, daar beter afblijven!
Limburgs Landschap organiseert rond dit thema een wandeling in de natuur van Hengelhoef en dit op 12 september om 14.00 uur.
De smaakpapillen van de deelnemers zullen deze zondag op volle toeren draaien. En dan nog wat recepten erbij om thuis aan de slag te gaan. Jean, een prima hobbykok, weet wat lekker en leuk is. Verwacht je dus aan smakelijke en humoristische verrassingen.Gids van dienst is Jean Dreessen. De wandeling vertrekt aan het bezoekerscentrum van Limburgs Landschap op domein Hengelhoef.

Info: Limburgs Landschap vzw, Dekenstraat 39, 3550 Heusden-Zolder, 011 53 02 50, info@limburgs-landschap.be, www.limburgs-landschap.be

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Open monumentendag
Tijdens Open Momumentendag op 12 september zet onze gemeente de Genaderse Watermolen in de kijker. Bezoekers kunnen alles te weten komen over de meer dan 200-jaar oude molen aan de Laambeek dankzij geleide en vrije wandelingen. Die zullen starten aan de watermolen in de Springstraat 10 in Meulenberg.

Daarnaast wordt er ook aandacht besteed aan het koolmijnverleden van de de gemeente. Gids Jean De Schutter begeleidt tussen 14 uur en 18 uur mensen die daar meer over willen weten doorheen het museum Ons Mijnverleden in het mijngebouw in Centrum-Zuid 1111.

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
>> Reageer (0)
07-09-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een kilootje minder
KAV Helchteren is begaan met de gezondheid van onze inwoners. De vereniging organiseert een reeks bijeenkomsten rond het thema "Een kilootje minder". Bijna de helft van de Vlamingen kampt met overgewicht. Echter, afslanken is niet zo eenvoudig. Met vijf infosessies wil KAV de inwoners informeren over hoe het wel kan. Er wordt gewerkt rond drie pijlers: voeding, beweging en caloriecontrole door goede eetgewoontes.

Iedereen is van harte welkom om deze lessenreeks te volgen. KAV-leden betalen voor de hele reeks 24 euro, niet-leden betalen 30 euro. Inschrijven bij Patricia Vanbockrijck op het nr: 011 60 47 22 of via mail naar kav.helchteren@hotmail.com.
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kelchteren Kermis
Afgelopen zondag werd op domein Kelchterhoef opnieuw Kelchteren Kermis georganiseerd. De vele honderden standhouders op de rommelmarkt en het prima nazomerweer zorgden voor een goede publieke opkomst. Volgens burgemeester Yzermans bezochten in totaal zo'n 12.000 personen dit evenement.
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Flitscamera werkt vlotjes

Begin van dit jaar werd op de Grote Baan in Houthalen-Helchteren een flitscamera geplaatst. De camera staat in het dal, vlakbij drukkerij Haletra. De maximumsnelheid op dat stuk is 70 km/u. Vermoed werd dan ook dat de camera veel werk zou hebben, en dat vermoeden wordt bevestigd. In juli registreerde deze digitale camera maar liefst 977 snelheidsovertredingen.

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
06-09-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Twee eeuwen Houthalen 1700-1900
erfgoedlabelAfgelopen vrijdag werd in het gemeentehuis het boek "Twee eeuwen Houthalen 1700-1900" voorgesteld. Het boek is van de hand van Lode Franssens, ere-burgemeester van onze gemeente. Het boek 'Twee eeuwen Houthalen 1700-1900' toont op een volkse wijze hoe Houthalen en omgeving in deze periode in woord en beeld worden gebracht.

Lode Franssens maakte er een vlot leesbaar geheel van dankzij zijn vlotte pen en een vleugje humor. De pentekeningen in het boek zijn gemaakt door Stefan Wilsens. Professor emeritus Andries Welkenhuysen zorgde voor de academische toets. Archiefbeheerder Zjeff Driesen bezorgde de auteur het noodzakelijke bronmateriaal. Grafisch ontwerpers Sophie Fortemps en Jan van de Wouwer maakten van het geheel een verzorgd eindproduct. Een niet te missen meesterwerk over onze gemeente!

Je kan het boek verkrijgen in de bibliotheek of bestellen bij de Geschied- en Heemkundige kring De Klonkviool.
Prijs: 25 euro tot 1 december 2010, nadien 30 euro. Eventuele verzendingskosten: 6 euro
Betaling via overschrijving op rekening 068-0748470-45 van de heemkundige kring.

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
05-09-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.OKRA Helchteren
Klik op de afbeelding om de link te volgen Het nieuwe schooljaar betekent ook dat meteen het nieuwe startjaar voor heel wat verenigingen.
Ook OKRA Helchteren start met haar verschillende leuke cursussen en ontspanningsmomenten. OKRA richt zich hierbij vooral naar de 55-plussers.
Wij geven u graag hieronder een overzicht van hun aanbod:




Vanaf vrijdag 3 september

  • Petanque
    Liefhebbers zijn welkom elke vrijdag van 14 tot 17 uur aan de sporthal Sportstraat 11B te Helchteren. Zelf voor materiaal zorgen.
    Voor inlichtingen:  011 60 12 96.

Vanaf maandag 6 september

  • Crea: Verschillende technieken voor  breien, borduren, naaien, wenskaarten maken, juwelen ontwerpen en nog zoveel meer.  Deze technieken worden begeleid door een ervaren lerares van OKRA Limburg en gaan door in de fanfarezaal Maastrichterstraat 1 te Helchteren van 13.30 tot 16.30 uur.
    Deelnemingsprijs 6 euro voor de 6 volgende lessen, telkens één consumptie inbegrepen.
    Inlichtingen: 011 60 38 50

Vanaf dinsdag 7 september

  • Elke dinsdag fietstocht. Vertrek aan de Roepsteen  om 13.30 uur. 
    Voor meer inlichtingen: 011 52 16 06.
  • Elke dinsdag turnen in de Roepsteen te Helchteren. 
    Voor meer inlichtingen:  011 52 17 18.

Vanaf woensdag 10 september 2010

  • Elke woensdag fietstocht. Vertrek aan de Roepsteen om 13.30 uur. 
    Voor meer inlichtingen: 011 52 16 06.

Vanaf donderdag 16 september 2010

  • Dansen: lijndans, formatiedans en moderne dans, geen salondans, geen zumba. Geen voorkennis nodig, partner mag maar is niet noodzakelijk.
    Start van danscursus om de 14 dagen voor 2010. Telkens van 16 tot 17 uur in de Roepsteen te Helchteren.
    Prijs: okra-lid: 14 euro, niet okra-lid: 17 euro (verzekering inbegrepen).
    Betalen bij de eerste les. Consumptie niet inbegrepen.
    Voor inlichtingen: Jeanne Moons: 0499 31 48 61
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (4 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een nieuwe speeltuin?
Jarenlang was Kelchterhoef, en in het bijzonder 'De Plas' een aantrekkelijk recreatiegebied in Midden-Limburg. De voorbije jaren verdween echter elke vorm van recreatieve attracties op het domein. Bij veel inwoners rijst nu echter de vraag of het gemeentebestuur niet opnieuw moet investeren in een grote speelplek voor haar inwoners. Daarom lanceren we deze maand een nieuwe poll. Vindt u dat het gemeentebestuur geld moet vrijmaken en moet investeren in een nieuwe, grote, duurzame speeltuin op recreatiegebied 'De Plas' op domein Kelchterhoef, of bent u eerder voorstander van de huidige plannen om er een groen wandelgebied van te maken. Aan u de keuze! Stem mee in onze poll.

Wanneer u dat wenst, kan u ook reageren op deze poll. Dat kan u doen door onderaan dit artikeltje op de button "reageren" te klikken. Als blijkt dat het merendeel van de stemmers vóór een investering is én als we meer dan 300 inwoners hebben die reageren en die vragende partij zijn voor een nieuwe speeltuin, dan kunnen we deze vraag stellen aan de gemeenteraad, dit in het kader van de burgerparticipatie die het nieuw gemeentedecreet toelaat. Het zou de allereerste keer zijn in Vlaanderen dat zo'n vraag vanuit een publieke poll op een website wordt gesteld. Zouden we dat kunnen halen? Laat het ons proberen en stuur ons uw reactie! Alvast bedankt!
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (11 Stemmen)
>> Reageer (3)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sociale Kruidenier 'Wirwarm' opende de deuren

Eerste Limburgse sociale kruidenier opent de deuren

 De vzw Warm Hart opent op 3 september de deuren van de eerste sociale kruidenier in Limburg. De vzw die opkomt voor de belangen van personen die in onze maatschappij in armoede leven, is bijzonder blij dat dit project gerealiseerd kan worden. “De sociale kruidenier is een nieuwe stap die we zetten om de toegankelijkheid naar gezonde voeding te verbeteren voor personen die in armoede leven. Bovendien wordt het een nieuwe ontmoetingsplek voor deze doelgroep, en ook daar is nood aan” aldus Rudy Lauwers van de vzw Warm Hart.

 

Ook armen hebben recht om zelf hun producten te kiezen

De meest recente armoedecijfers tonen helaas geen verbetering. Algemeen aangenomen wordt dat zo’n 1 op 7 Belgen in armoede leeft.

“De drempel om in de armoede verzeild te raken, wordt steeds lager. De economische crisis die nog altijd waait, doet hier geen goed aan” aldus Rudy Lauwers van de vzw Warm Hart uit Houthalen-Helchteren. Deze vzw is een vereniging waarin armen het woord nemen. “We willen initiatieven ontwikkelen om de vaak achtergestelde situaties van personen die in armoede leven, te verbeteren. We organiseren activiteiten en bijeenkomsten waarbij we de armen uit hun isolement proberen te halen” aldus Rudy. “Veel armen schamen zich immers voor hun situatie en komen zo in dat isolement terecht. Dat willen we voorkomen en hiervoor organiseren we wekelijks ontmoetingsmomenten.

Sociale kruidenier heeft een belangrijke functie!

Op 3 september opent de vzw Warm Hart de allereerste Limburgse sociale kruidenier. “In een aantal steden zoals Antwerpen, Lier, Gent en Mechelen bestaat de sociale kruidenier al. In Limburg zijn wij de eersten die dit project opstarten” aldus Rudy. “Een sociale kruidenier is een soort buurtwinkel met een aanbod van voedings-, onderhouds- en verzorgingsproducten en soms tweedehandsartikelen. De grote meerwaarde van een sociale kruidenier is dat de klant zelf producten kan kiezen en een ruimere keuze heeft. Uiteraard worden de producten aangeboden tegen een lagere prijs dan in de goedkoopste supermarkt. De sociale kruidenier biedt geen voedselpakketten aan, klanten kunnen zelf hun keuze maken en betalen hiervoor een kleine vergoeding. Mensen kunnen er wel niet vrij binnenlopen. Op deze manier is dit initiatief geen concurrentie voor de middenstand” legt Rudy ons uit.

Om bij de sociale kruidenier terecht te kunnen, moet men doorverwezen worden door het OCMW. De sociale kruidenier heeft specifieke openingsuren en is niet elke dag open. Bezoekers, die een lidkaart moeten hebben, krijgen een dag toegewezen wanneer ze inkopen kunnen doen. Die lidkaart krijg je van het OCMW als je aan een aantal voorwaarden voldoet. Elke zes maanden wordt de financiële situatie van de persoon opnieuw bekeken. Als hij of zij het nog steeds moeilijk heeft om rond te komen, kan de lidkaart met zes maanden verlengd worden. Het OCMW beslist dus wie toegang krijgt tot de sociale kruidenier.

“Dit initiatief biedt een antwoord op de grote vraag naar een menswaardige voedselhulp. Bezoekers kunnen zelf een keuze maken van de producten die ze nodig hebben. Deze keuzevrijheid is zeer belangrijk. Naast het aanbieden van voedingsmiddelen en hygiëneproducten,  staat ontmoeting ook centraal. Bezoekers worden warm onthaald, krijgen een tasje koffie en kunnen een babbeltje doen. Activiteiten van Warm Hart en samenwerkende organisaties worden ook op die manier bekend gemaakt. Opnieuw een middel om hen uit hun sociaal isolement te halen” besluit Rudy Lauwers.

(dit artikel kon u deze week lezen in De Weekkrant)

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
>> Reageer (0)
04-09-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dieren- en tractorwijding op 't Sonnis
Klik op de afbeelding om de link te volgen De Landelijke Gilde van Helchteren organiseert op zondag 5 september haar jaarlijkse dieren- en tractorwijding op 't Sonnis.
Dit volks gebeuren lokt jaarlijks heel wat toeschouwers. Ook nu weer, gelet op het leuke nazomerweer, zal het evenement volop bruisen. Voor velen wordt het trouwens een gezellig dagje uit aanstaande zondag, immers na je bezoek aan dit evenement van de Landelijke Gilde fiets, wandel of rij je gewoon door naar Kelchterhoef waar het feest 'Kelchteren Kermis' plaatsvindt!

Het programma van de dieren- en tractorwijding ziet er als volgt uit:

  • 7 uur stipt: 10de begeleide paardentocht over het schietveld. Gratis deelname met bevoorrading onderweg. Iedereen met paard (en koets) is welkom. Parking Sonnisstraat.
  • 9 uur: mis voor de gestorven leden van de gilde.
  • Na de mis: wijding van kindertractoren, allerlei huisdieren, paarden en landbouwvoertuigen. Gratis tombola voor alle deelnemers!
  • 10 uur: ontbijt met spek en eieren in de tent.
  • 11.30 uur: talrijke mooie prijzen worden uitgeloot onder de nog aanwezige deelnemers van de dieren- en tractorwijding.

    Doorlopend is er kinderanimatie, springkasteel, optreden fanfare Sint Trudo,… Doe mee aan de wedstrijd uierhangen!! Mooie prijs voor degene die het langste hangt.
  • 0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (3 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Foto
    Beste lezer,
    welkom op deze blog waar je dagelijks nieuws uit onze gemeente vindt. Zelf iets te melden, geef me een seintje!
    Groeten,
    Stijn Van Dingenen
    E-mail mij

    Volg het nieuws van Houthalen-Helchteren ook op facebook:

    Inhoud blog
  • 32ste tentoonstelling van rashoenderclub Het Scharrelhoen
  • Infosessie over elektrische voertuigen in Greenville
  • Rommelmarkt op Kelchterhoef
  • Arrestaties in drugsonderzoek
  • Volks landbouwgebeuren op 't Sonnis
  • Integratie-ambtenaar moet inbedding asielzoekers in woonbuurt verbeteren
  • Misschien is judo wel joúw sport!
  • Gemeente schenkt 1000 euro aan vzw Chautaara
  • Heide stilaan op zijn mooist
  • Slachtbonnen zullen 5 euro kosten
    Foto
    Rondvraag / Poll
    Vindt u dat er een tijdelijke brug moet komen aan het kruispunt Grote Baan - Koolmijnlaan?
    ja
    neen
    Bekijk resultaat

    Laatste commentaren
  • offerschande (Equal)
        op Biedt nieuwe slachtinrichting oplossing voor offerfeest?
  • integratie-ambtenaar (Oma)
        op Integratie-ambtenaar moet inbedding asielzoekers in woonbuurt verbeteren
  • aquagym (zwemles)
        op Aquagym
  • een eigen kijk op kosten (schaapjesteller)
        op Biedt nieuwe slachtinrichting oplossing voor offerfeest?
  • {TITEL_VRIJE_ZONE}
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Hieronder vindt u interessante webadressen uit onze gemeente:


    http://users.telenet.be/jww  
    www.actiefww.com  
    www.avthouthalen.be

    www.bc-helchteren.be

    www.bchouthalen2000.be
    www.bennewed.be

    www.broederkring.be

    www.chirohelchteren.be

    www.chirohelchteren.org

    www.cosimo.be/Meulenberg 

    www.danzav.centerrall.com

    www.dbchouthalen.be

    www.debiekorf.be

    www.delijn.be

    www.denoordzuid.be

    www.diabolichell.be

    www.donboscohelchteren.be

    www.doopie.be 

    www.dropshot.be

    www.fchelson.be

    www.fphouthalen-genk.be

    www.gezinsbond-helchteren.be

    www.groenhouthalen-helchteren.be

    www.gr5wandelaarshelchteren.be
    www.helchterenvv.be

    www.hengelhoef.net
    www.khhoeverheidegalmlillo.be

    www.home.scarlet.be/albert.vandijck

    www.hondenschoolderoedel.be

    www.houthalen-helchteren.be

    www.houthalen-helchteren.cdenv.be
    www.houthalen-helchteren.davidsfonds.be 

    www.houthalensracingteam.be
    www.hvchelchteren.be  

    www.illusio.be

    www.infogids-online.be

    www.jckreasa.be

    www.jeugdhuisthebassment.be

    www.kelchterhoef.be

    www.kreasa.be

    www.ksjhouthalen.be

    www.kwbhelchteren.be

    www.lachfestival.be

    www.lgcc.be
    www.limburgadembenemend.be

    www.mish-mash.be

    www.molenheide.be

    www.mrk-houthalen.be

    www.oc76.be

    www.parkfc.be

    www.poppunt.be

    www.rimo.be

    www.rotary-houthalen.be

    www.schooldeschakel.be

    www.sdhh.be
    www.selishouthalen.be

    www.terdolenfietshappening.be

    www.tvl.be

    www.userstelenet.be/
    ttcpalethouthalen
      
    www.villabasta.be

    www.vlabus.be
    www.wschelchteren.be

    http://www.hhoost.be/
    wijkvereniging/

    Het adres van uw vereniging of organisatie staat er nog niet bij? Geef het ons door en wij voegen het toe.

    Zoeken in blog

    Archief per maand
  • 09-2015
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 12-2014
  • 11-2014
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 09-2005
    Startpagina !
    Blog als favoriet !
    Een interessant adres?
    >

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs