Inhoud blog
  • 29.07.2011 LA-Brussel Back home...
  • 28.07.2011 Laatste vakantiedagje
  • 27.07.2011 Beverly Hills + Venice Beach
  • 26.07.2011 LA-beaches
  • 25.07.2011 Hollywood
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    USA MET KIDS 2011

    12-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.11.7.2011 San Francisco dag 2

    Het vroeg gaan slapen van gisterenavond was vanochtend voelbaar. Om 5.45u waren er 2 wakker en niet van plan ons nog wat rust te gunnen. We hebben er dan maar van geprofiteerd en waren er vroeg bij om te ontbijten.  Geen overvolle ontbijtzaal deze keer en Kristof wordt al een meester in het bakken van wafelsJ de jongens die begonnen aan hun “gezond ontbijt” konden na een yoghurtje de drang toch niet weerstaan en gingen toch weer voor de zoete lekkernijen : muffins, een wafel en warme chocomelk die zonder suiker al superzoet was.

    Ideaal dus om vroeg op stap te gaan zoals gepland naar de beroemde “cable cars” voor ons ritje.  We waren de eerste in de rij en zo liep alles volledig volgens plan. De tram rammelde en kraakte volop, maar deed zijn werk en bracht ons naar boven en beneden over de steile straten van San Francisco. De mannen die nog manueel de tram draaien en bedienen zijn zeker geen watjes want dat is toch werken geblazen. Axel en Miguel genoten, voor hen was het net een ritje zoals dat van in een pretpark en tijdens de terugrit stapten we af bij het meest kronkelende straatje van de wereld “Lombard Street” (althans toch een deel ervan). We lopen ze eens op en neer met de trappen en ik ben onder de indruk van de chauffeurs die de rit aangaan en in een slakkegangetje de bochten nemen steil naar beneden. Volgens Kristof is het echter een “piece of cake” en hij beslist dit morgen persoonlijk te gaan bewijzen. Ik laat het toe enkel en alleen omdat we de zwaarste verzekering genomen hebben op onze wagen ;-)

    Het is heel koud vandaag en er is veel wind, niet aangenaam om uren in rond te hangen dus gaan we even rust nemen op onze hotelkamer. Blijkt dat we gisteren echt een uitzonderlijk mooie dag hebben gekend. We hebben vandaag kunnen skypen met de mama’s en papa en de zus. Toch super hoe het internet ons zo dicht bij elkaar houdt!

    Nog even de bus op naar het centrum om te eten, jawel... frieten en hamburgers @ Macy’s. Ik neem mezelf voor morgen voor de verandering eens geen frieten te eten. Ze vergeten ze hier dan ook altijd te schillen voor ze ze frituren, en kappen er een kilo zout over.  Mijn darmen denken er ook zo over en we keren zo snel mogelijk terug naar het hotel. Er zijn geen toeristenbussen meer te zien dus nemen we de taxi. Axel en Miguel stonden te springen als zotten blij om het ritje met de opvallende gele wagen, terwijl het binnenin toch maar heel gewoon bleek te zijn.

    Terug in de kamer is de dag voor ons voorbij. Lekker badderen, rondhangen en de balans opmaken van deze mooie stad die we morgen zullen verlaten. Ik ben heel blij hier geweest te zijn, maar vond 2 dagen toch wel voldoende om een goede indruk te krijgen. Mensen die niet met kinderen naar hier willen komen hebben ongelijk, de onze hadden het hier best naar hun zin. De Cable car, bus over de brug, de steile straten, het jungle restaurant en de zeehonden (die er niet waren) maken dit echt een attractie voor groot en klein. Morgen op weg naar onze 3000km lange rondrit met ongetwijfeld een stuk hogere temperaturen. Op weg naar een volgend avontuur...

    12-07-2011 om 02:57 geschreven door sigkri  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (7 Stemmen)
    11-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op ontdekking in San Francisco 10.7.2011

    Vandaag op ontdekking in San Francisco. Toch nog net op tijd wakker geraakt om te gaan ontbijten, en we waren niet alleen! We zien mensen met hun bord naar boven gaan wegens een propvolle (kleine) ontbijtzaal. Gelukkig was ik alert en toen mensen aanstalten maakten om te vertrekken pikte ik zonder pardon hun plaatsje in. Vandaag was het zoete dag : warme chocomelk en vers gebakken wafels door Kristof met suikersiroop jammie!  Dan op het gemak het badje in en tegen de middag konden we op pad.

    Eerst gingen we naar de waterkant in de hoop onderweg een hop-on hop-off bushalte tegen te komen, niet dus... Wel kwamen we aan de opstapplaats van de bekende cable cars waar deze nog steeds met de hand worden gedraaid. We kochten een ticket maar uiteindelijk bleek de rij te lang en zag ik het wachten niet zitten, het ging ook niet echt vooruit. Morgen wat vroeger op pad en opnieuw proberen dus.

    Weer op zoek naar een toeristenbus en nu hadden we meer geluk, voor het rode licht stond er ééntje te wachten en toen we vroegen waar de opstapplaats was mochten we gauw instappen. Meteen naar boven op het dak uiteraard gelijk “de echte” en weg waren we. De eerstvolgende stop was die vlak voor onze hoteldeur, tja... Het was nog heel bewolkt en frisjes maar na de middag was er geen wolk meer te zien en straalde de zon. We besloten eerst de tour te nemen die over de Golden Gate brug reed en nestelden ons aan Union Square op een andere bus. Union square is het shopping-center van de stad en ook al is het zondag ALLE winkels waren open, ook de grote ketens. Op een ander moment zou ik hier wel een dagje willen in verdwalen en onze visa zijn werk laten doen, maar tot jolijt van mijn jongens is mijn rug het daar niet mee eens...

    We nestelen ons dan maar op de achterste bank bovenaan de dubbeldekker en op doktersvoorschrift ben ik lekker egoistisch en leg ik me languit, me niets aantrekkend van de afkeurende blikken van de anderen.  Tot Kristof ineens opmerkt ons kodak-tasje te zijn vergeten op de vorige bus met nog 2 SD kaarten erin.  Aan de medewerker gaan vragen of hij zijn collega kon opbellen en de vriendelijke man kwam ons vertellen dat het terecht was en we het tegen de avond konden gaan oppikken, oef... Gelukkig (en iedereen die me kent weet dit) ben ik op reis als het ware versmolten met de kodak en zat hij niet in de tas maar hing hij rond mijn nek, ik kon dus gerust verder mijn gangetje gaan. Dan over de brug, kan ik mij vooral herinneren : koud, koud en wind, wind. Daar waar het centrum zonnig en warm is hangen er boven de brug wolken en mist. Wel een super gevoel erover te rijden en de jongens vonden het dak van de bus zelf ook wel tof.

    Volgende stop Fishersman’s Wharf. Het zakje van de kodak was ook terecht en we kwamen er met een “tip” vanaf, jeuj!  Op het plannetje van de busdienst stond een jungle restaurant afgebeeld dat daar gelegen was,  onderweg hadden de jongens beslist daar te willen gaan eten en zo geschiedde.  De omkadering was echt de max voor jonge kinderen. We waanden ons midden in de jungle met special effects, namaak wilde dieren die bewogen water, echte vissen en oooooveral groene bladeren van muur tot plafond. We genoten ervan om Axel en Miguel zo te zien glunderen van al dat moois en intussen hebben we lekker gegeten.  Kristof een ribbeke (al mag de “ke” er wel af, was zo een 40cm breed) en ik kreeg daar een ganse kip op mijn bord.

    Dan naar de honderden zeehonden die volgens alle toeristische boekjes dagelijks liggen te zonnen bij pier 39. En we vonden de locatie, maar niet de zeehonden L De drijvende houten vlotten waren leeg en in de verre verte zagen we slechts 2 diertjes liggen, dat was wel een tegenvaller maar onze Miguel relativeerde alles met de woorden “ze zijn vast een frisse duik gaan nemen” tja zo zie je maar hoe snel kinderen zich erbij neer leggen. Pier 39 was wel supergezellig, druk, vele winkeltjes en heel mooi echt een aanrader voor groot en klein. Langs de vele winkeltjes gingen we terug richting hotel, voor mij de zwaarste tocht tot nu toe. De bussen reden niet meer dus wandelen was de enige optie...langs de vele winkeltjes, die me ongetwijfeld in een andere situatie uren plezier zouden verschaffen, maar nu liet ik ze links liggen. Verstand op nul en doorgaan maar, bergop deze keer. Om 7 uur lokale tijd terug in de hotelkamer, heb het toch maar gehaald! Dan als een blok in slaap gevallen, morgen weer een nieuwe dag en die zou vroeg beginnen blijkt nu J

    11-07-2011 om 16:48 geschreven door sigkri  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    10-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het vertrek 9.7.2011

    Dendermonde-Chicago-San Francisco

    7u30 was het toen we 'sochtends de deur achter ons dicht trokken. De jongens waren de avond ervoor nog vol leven en gaan slapen was niet makkelijk, ongetwijfeld waren ze wat zenuwachtig voor wat hen de volgende dag te wachten stond en ze waren niet alleen.

    Zaventem en de weg ernaartoe verliep vlot, ook dankzij onze 2 bereidwillige chauffeurs. We hadden super plaatsjes in het vliegtuig op de eerste rij dus niemand voor ons en wat extra beenruimte, wel leuk als je weet dat je 8,5 uur de lucht in moet. Onze jongens deden het ook voortreffelijk en hielden zich bezig met spelletjes, muziek luisteren en onze Miguel met ne keer of tien gaan "plassen";-)

    In Chicago aangekomen door de douane-check gescreend, gefotografeerd en vingerafdrukken genomen. Ik vraag me toch af wat een enorme administratie hier achter zit en of dit niet wat te veel van het goede is. Men mag bij wijze van spreken met een pistool rondlopen, maar een gezin op vakantie wordt behandeld als een crimineel... Chicago zelf was een ander verhaal. Het vliegtuig dat ons naar San Francisco moest brengen was netjes op tijd, maar ik kon meteen zien aan de bemanning dat er iets niet klopte. Ze waren druk in discussie en niet veel later kregen we te horen dat het vliegtuig een mechanisch probleem had en niet ging kunnen vertrekken. Vanaf toen was het wachten... en wachten... Axel en Miguel waren nog altijd verbasend flink. Ze deden spelletjes en entertainde een kleine Amerikaanse medereiziger die in de ban was van hun speelgoedkoffertje. Terwijl plofte ik me neer plat op de grond en begon de pijn door de spierontspanners en de pijnstillers die ik had genomen door te sijpelen. Uiteindelijk hebben we 7 uur wachtend doorgebracht eer we met een ander vliegtuig konden vertrekken. Was te verwachten want ze moesten dan ook nog een hele nieuwe bemanning optrommelen en dan ben je ineens al een paar uur verder.

    Dan op  het vliegtuig waarbij onze jongens meteen in slaap vielen, het was dan ook al 2 uur 's ochtends Belgische tijd. We waren moe en het wachten in Chicago heeft ons alle 4 wel gebroken. Vier uur later geland in San Francisco en op zoek naar de koffers en de huurauto. Daarvoor moesten we eerst nog een "airtrain" nemen en alles verliep vlot. De jongens waren weer goed wakker en stapten flink met ons mee zonder zagen en zeuren, dit hadden we echt niet verwacht! Aan de autohuur ons door een gladde Amerikaan met ne smile tot achter zijn oren zonder we het zelf beseften een upgrade van onze wagen laten aansmeren. We vertrokken met een dubbel gevoel en een paar honder dollar minder op onze Visa kaart, gelukkig viel de wagen goed mee. Groot (uiteraard) en veel plaats voor onze koffers. Axel en Miguel ontdekten alle snufjes van hun nieuwe vervoermiddel voor de komende 3 weken en zagen dat het goed was.

    De GPS die ik thuis al volledig had voorzien met de nodige routes werkte perfect en gelukkig met rijstrookaanduiding, heb je hier wel nodig... Vlot kwamen we aan het hotel blij in ons bedje te mogen duiken. Op dat moment had ik niet echt het wauw-gevoel en hoopte ik alleen dat het allemaal de moeite was. De droom was wel heer veraf en de vermoeidheid weegde zwaar door. De stad in het donker was behalve supersteil nog niet echt indrukwekkend te noemen. Vanochtend werden we na een korte nacht wakker in onze toch wel ietwat verouderde hotelkamer, en zagen door het raam de Golden Gate Bridge in zijn vol ornaat naar ons lachen, weliswaar nog wat gehuld in de mist. Dan denk ik ja... Het wordt misschien toch wel nog de moeite ;-)

    10-07-2011 om 18:31 geschreven door sigkri  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (7 Stemmen)
    18-06-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog 3 weekjes &

    Hallo iedereen,

    We zijn nu precies 3 weken voor onze “grote oversteek” en ik ben momenteel volop bezig met afwerken van het “to do” lijstje, het aanmaken van deze blog is daar één onderdeeltje van. Het is eerst en vooral de bedoeling voor onszelf en onze 2 jongens Axel en Miguel een leuke herinnering te hebben. We zullen alleszins een hoofdrol spelen in het verhaal, valt alleen nog af te wachten wie “the main roll” in de wacht zal slepen J. Dat het eindpunt in Hollywood/LA ligt is dan ook toepasselijk maar wel toevallig.  Het is ook mooi meegenomen dat familie en vrienden ons ook kunnen volgen, op die manier besparen we een hoop aan telefoonkosten. Hopelijk brengen we zo een beetje zon voor de thuisblijvers tijdens een typisch Belgische zomer. Nu alleen nog hopen dat de beloofde internetverbindingen hun werk zullen doen…

    In oktober reeds begonnen we aan de voorbereidingen : reis uitstippelen, hotels en vliegtickets boeken, reisverslagen lezen,… In december stak ik dan een domme stoot uit waardoor het doorgaan van onze reis maandenlang op de helling kwam te staan. Nu 3 weken voor afreis ziet het er naar uit dat het toch gaat lukken, al zal iedereen zich moeten aanpassen aan moeke’s beperkte mobiliteit. Onze jongens zien dit alvast als een voordeel, aangezien ze niet van het wandelende type zijn.  Benieuwd of ze er nog hetzelfde gaan over denken na de vele lange autoritten… We gaan er alleszins het beste van maken. We vertrouwen volop op vake Kristof om ons door de meer dan 3000km lange tocht te loodsen.

    Veel leesplezier en reacties tussendoor zijn altijd welkom! Groetjes Sigrid, Kristof, Axel & Miguel.

    18-06-2011 om 14:59 geschreven door sigkri  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (9 Stemmen)

    Archief per week
  • 25/07-31/07 2011
  • 18/07-24/07 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 13/06-19/06 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs