We beginnen onze donderdag met poppenkast. Mijn kapoentjes wachten gespannen af. Aha, daar is Jan Klaassen! Hij vraagt om samen te zingen en dan zorgt hij ervoor dat de gordijntjes opengaan. "Jan Klaassen, Jan Klaassen, Jan Klaassen ben je thuis? Doe open dat gordijntje en kom dan met Katrijntje."
Joris is blij want zijn vriendinnetje mag komen spelen. Katrien wil met de bal spelen maar Joris maakt zich boos en pakt de bal af van Katrien met de mededeling: "Die bal is van mij daar mag jij niet mee spelen!" Zo gaat het ook met een auto en de blokken. Het is telkens lachen als Joris het speelgoed afpak.
Totdat Katrien begint te wenen dan zijn mijn kapoentjes onder de indruk.
Gelukkig is oma in de buurt en zij praat met Joris over delen, samen spelen, het weer goedmaken en lief zijn voor elkaar.
Joris heeft de boodschap begrepen en vanaf dan spelen Joris en Katrien samen met de bal, de auto en bouwen ze samen een toren. Veel leuker!
Nu naar de hoekjes om te spelen en juf Carla hoopt dat haar kapoentjes de verborgen boodschap, in het poppenkastverhaal, in de praktijk zullen toepassen.
Nu even tijd maken om te smullen van lekker fruit.
Na "goeiemorgen" zingen en het ophangen van onze kentekens ontdekten mijn kapoentjes een nieuw vriendje. Inderdaad vandaag zat "Amna" ook in onze kring. Welkom Amna wij hopen dat ook jij je snel thuis zal voelen in onze klas.
Juf Carla bracht vandaag een hele grote tekening mee. Eerst goed kijken en dan mogen we vertellen.
Maar het bleef heel erg stil! Dan is de juf maar begonnen met het stellen van vraagjes. "Waar is het kindje met de boekentas?" "Welk kindje heeft verdriet?" enz... Dat ging veel beter
Nu op naar onze speel-en leerhoeken : Wie wilde mocht knippen en plakken :
Maar ook in de andere hoeken was er veel om te spelen en te leren :
Van spelen en leren krijgen we honger. Vandaag is het tutti-fruttidag wat gaan we smullen? OJEE! Kerstomaatjes.
Sommige kindjes roepen al meteen : "Dat eet ik niet" anderen zeggen niets maar kijken een beetje sip. We gaan wel allemaal proeven zegt de juf en zij geeft het goede voorbeeld Hmm, lekker, zegt de juf. Alle vriendjes namen dapper een tomaatje en proefden ervan. Hihi, sommige gezichtjes spraken boekdelen.
Toch waren er ook vriendjes die het lekker vonden en nog meer wilden.
Gelukkig hadden verschillende kindjes toch fruit in hun boekentas en hebben we dat geschild en gedeeld. Oef, lekkere banaan en appel.
Na de speeltijd nog even in de hoeken spelen :
Tot slot zingt de juf van Hansje en Grietje. Hans en Grietje zijn twee vingerpopjes die graag zingen en dansen. Maar zij maken ook graag een praatje met de vriendjes van de perenklas. Tot groot jolijt van mijn kapoentjes!
Na de speeltijd een speellied : "Zoveel vriendjes bij elkaar." Klap in je handen en draai nu maar. Jij bent mijn vriend ik geef je een zoen, laat ons samen een dansje doen. Tra-lalala-lalala-liere, tra-la lala, lala, la x2
Nu verzamelen we in onze kring om eerst goed na te denken over in welke hoek we graag willen spelen. De juf laat een foto van de hoek zien en vertelt wat je eer kan spelen. Daarna is het voor veel peuters makkelijker om een keuze te maken.
Veel vriendjes kozen voor een nieuwe uitdaging aan de creatafel nl. KNIPPEN en PLAKKEN
Oeps, vergeten te vertellen! Vanaf vandaag zal Niels stage doen bij ons in de perenklas, gedurende drie weken. Welkom Niels in onze klas
We starten met een "Nieuw Jaar" en ook met nieuwe vriendjes. In het perenklasje komen er 5 kapoentjes bij. We roepen heel blij : Welkom! Amna, Dess, Fay, Fien en Finn. Wij zijn super blij met nieuwe vriendjes erbij. Eerst mogen de nieuwe vriendjes een kenteken kiezen. daarna hangen wij allemaal onze eigen peertje in de boom.
Alex is vandaag het vriendje van de dag en zorgt voor Jules!
De juf wilde alles weten over de nieuwjaarsbrief met bijhorend vuurwerk. Of mijn kapoentjes het leuk vonden om zelf vuurwerk te maken? Of mama en papa het leuk vonden? Maar helaas pindakaas! De juf is niets te weten gekomen. Enkel Lena vertelde dat mama de boom reeds had opgeruimd en Louis-Emile wist te vertellen dat hij was gaan zwemmen.
Mijn kapoentjes hadden geen zin in vertellen wel in spelen. En dat doen we dan ook. Onze nieuwe vriendjes vonden meteen iets naar hun zin. We zullen ze even voorstellen. Dess Fien
Fay Finn
Amna was er vandaag nog niet zij zal wat later instappen.
Vandaag is het maandag en dan is het al snel tijd om te gaan sporten. Eerst even kennismaken met meester Jens en dan beginnen we eraan.
Vandaag 2 vliegen in één klap : Bewegen en de kleuren leren.
Balletjes opruimen doen we flink.
Dan uitdaging nummer 2: Snel reageren op een signaal. Iedereen deed flink mee ook onze nieuwkomers.
Hoera! Nog één nachtje slapen en dan ... nieuwe vriendjes in ons perenklasje. Welkom, Amna, Dess, Fay, Fien en Finn! Wij zijn zeer blij met jullie erbij Hopelijk voelen jullie je snel thuis, hier bij ons in de perenklas. Wij wensen ook een goede start aan de zeven vriendjes die na de kerstvakantie naar de klas van juf Caroline mogen gaan. Veel succes Ariana, Daan, Ensar, Jana, Jeff, Maud en Siënna.
Enkele sfeerbeelden van leuke activiteiten tijdens onze kerstweek : Een kerstpraatplaat. De juf zegt : "Ik zie, ik zie,... ... iets groen, het is rond met een rode strik. Wie kan het vinden? Hoe heet het, waarvoor dient het? Samen vragen we ons dingen af en zoeken en vinden antwoorden.
We oefenen vlijtig ons Nieuwjaarsgedicht :
Enkele leerlingen van het vijfde leerjaar komen een kerstverhaal vertellen :
Finn kwam kennismaken. Want na de vakantie mag hij naar de perenklas komen. Maar Finn niet alleen hoor, ook Amna, Dess, Fay en Fien. Helaas was juf Carla ziek toen zij in de perenklas waren dus van hen nog geen foto's maar dat maakt de juf goed na de vakantie. Welkom lieve vriendjes! We hopen dat jullie je snel thuis zullen voelen in ons klasje.
5 nieuwe vriendjes komen erbij maar ook 7 vriendjes schuiven door naar het appelsienenklasje van juf Caroline. Zij mochten regelmatig gaan kennismaken met de nieuwe klas, juf en vriendjes.
Deze morgen alle lampen uit behalve de kerstlichtjes. Geen goede morgenlied maar wel "jingle bells"
Dan was het de beurt van de juf want zij wilde een verhaal van Jules vertellen.
Papa rijdt met Jules naar de boomkwekerij. Daar kiest Jules een mooie spar. Als ze die naar de auto slepen, merkt Jules dat de naalden prikken. De boom kan maar net door de voordeur en is te groot om in de mand te zetten. papa moet er eerst een stuk afzagen. Jules en zus mogen de boom mee versieren. Het wordt een prachtige kerstboom en een gezellige kerstsfeer.
Nu verder werken aan onze Nieuwjaarsbrief en attributen!
Na de speeltijd oefenen we onze Nieuwjaarsversje. Nu zijn jullie zeker nieuwsgierig, niet? Maar we verklappen nog lekker niets! Nu samen oefenen : Het is piep piep piep het is piep piep piep piep piep piep piep piep piep censuur
Ons nieuw thema : Kerstmis vieren, boom versieren, zetten we vandaag verder nadat juf Katja er al volop mee begonnen was door de afwezigheid van de juf wegens ziek.
Eerst even bij praten en dan oefenen wij ook ons Nieuwjaarsgedicht. Nu fruit eten zodat we op tijd klaarstaan om te gaan sporten. Vandaag met meester Jens want meester Leroy zal voor langere tijd afwezig zijn vanwege zijn schouder. Meester Leroy was er vandaag wel bij om de nieuwe sportleraar op weg te helpen. Meester Jens is het echter gewoon om aan kleutertjes van deze leeftijd les te geven want hij doet dit ook op woensdagnamiddag. De eerste les ging dan ook super vlot en mijn kapoentjes vonden het heel leuk.
Na het sporten en de speeltijd zijn we onmiddellijk met het schilderen van onze nieuwjaarsbrief begonnen.