We vertrokken vol goede moed met de grote bus naar het bos.
Maar we hebben het niet droog gehouden vandaag!
Amper in het bos begon het heel hard te regenen!
Daarom zijn we ook iets vroeger terug gekomen.
Eens we terug in onze school waren heeft juf Caroline het verhaaltje verteld wat we in het bos gevonden hadden.
We hadden dan ook nog rustig de tijd om een lekkere pruim te eten op "fruit-dag"!
Mmm!!!
En omdat er veel vuile schoentjes bij waren, zijn we fijn in de zaal spelletjes blijven spelen, maar helaas zijn hier geen foto's van want juf Kim haar fototoestel was moe van de wandeling! "Batterij plat"
Geniet mee van de foto's!
-x-
Onderweg met de grote bus van Bo!
Kabouter Leesgraag en Spin waren heel erg verdrietig, ze waren hun knuffel kwijt.
Aan de hand van de opdrachten die verstopt waren in het bos vonden we knuffel op het einde van de wandeling terug.
Nee, Jules is niet 2 dagen achter elkaar jarig. Vandaag vieren we de verjaardag van grote Juul, Maar hij leek het nog niet te beseffen want terwijl de verjaardagstoel al voor hem klaarstond ging hij toch gewoon op de bank zitten. Nadat hij de stoel gevonden had kreeg hij meteen een kroon van de juf. Zou hij het zijn kroontje mooi vinden? Even in de spiegel kijken...
Ja, eventjes overdonderd van alle aandacht en de kroon op zijn hoofd maar Juul was er heel blij mee. Zeg Juul hoeveel kaarsjes moet de juf op de taart zetten? Juul telt zijn vingers 1 2 3.
Dan zingen wij in koor : "Kaarsjes, kaarsjes, op de taart want het is feest vandaag. Kaarsjes, kaarsjes, op de taart want feesten doen we graag!" Blazen maar! Juul heeft een flinke longinhoud want de kaarsjes waren in één keer uitgeblazen. HOERA!
Joepie, nu is het tijd om pakjes open te maken. Ook dit heeft Juul al geoefend want op één twee drie is het pakje open. Waw! We kregen 2 boekjes van Bumba. Dankjewel Juul en mama en papa, hier gaan we nog veel kijk- en leesplezier mee beleven.
De juf vertelt ook nog een verhaal van Kleine Beer. "Kleine beer is jarig."
Nu mocht Juul een geschenkje kiezen uit de verjaardagdoos van de juf. Hij wist meteen wat te kiezen. Hij koos een sleutelhanger van visje "Nemo" Zou zijn kenteken (vis) hier iets te maken mee hebben? Veel plezier Juul met je Nemo sleutelhanger.
Nu gaan we samen naar de zaal waar we veel plaats hebben om te zingen en te dansen voor onze Juul. "Lang zal hij leven, lang zal hij leven,... Hoera!"
Daarna het ei-eiliedje. Het gaat als volgt : "Ei, ei, ei wij zijn zo blij, dat er iemand jarig is en dat ben jij!" Kriebel, kriebel, gelukkige verjaardag, Juul en een dikke kus van ons allemaal.
Nu terug naar ons klasje om een mooie tekening te maken voor Juul. Daar maakt de juf een album van zodat hij later nog kan terugdenken aan de perenklas met alle vriendjes.
Oh, en nu waar alle vriendjes naar uitkijken : smullen van de lekkere chocoladecake die Juul voor ons meebracht en heerlijk appelsiensap drinken, hmm, dat smaakt.
Voor we naar huis gaan musiceren we onze verjaardagsmedley nog een keer met héél véél plezier voor ons jarig vriendje.
Dan krijgt Juul van Fenna zijn album met de tekeningen en natuurlijk ook een dikke kus in naam van ons allemaal.
Joepie! Juul krijgt kleine Jules mee naar huis voor hopelijk een geweldige logeerpartij.
Veel plezier jongens en tot maandag dan hopen we alles te weten te komen over jullie weekend samen. Daaaaag!
Deze morgen bij het binnengaan van de klas merkten mijn kleuters onmiddellijk op dat er iets speciaal te gebeuren stond. Er hingen vlaggetjes in onze kring. De juf had ze geknipt van de schilderwerkjes die we in de loop van de week gemaakt hadden voor de verjaardag van Jules. Ook de verjaardagstoel stond klaar voor Jules.
Jules mag zijn kroontje bewonderen in de spiegel en wij? Wij kijken mee.
Waw! Jules kreeg heel veel verjaardagkaarten, zo mooi! We hebben ze samen opengemaakt en alle lieve wensen gelezen. Daarna heeft de juf alle kaartjes opgehangen zo kan Jules er nog naar kijken. Dankjewel lieve pennenvrienden voor jullie medewerking.
Na het bewonderen van de kaartjes was het nu tijd om er de taart bij te halen met kaarsjes natuurlijk. Jules heeft met de hulp van ons allemaal de kaarsjes uitgeblazen.
Jules had ook een pakje bij voor de klas en wij mochten even helpen met uitpakken.
We kregen een prentenboek over een jarige spin " Jonnie"
Overal waar Jonnie komt maakt iedereen zich gillend uit de voeten, zelfs als hij jarig is en wil trakteren met een lekkere taart. Dan eet hij de taart maar helemaal in zijn ééntje op! Jonnie is een hele lieve spin , maar niemand weet het, alleen wij.
De juf heeft het verhaal verteld en daarna mocht Jules op zijn beurt een cadeautje kiezen uit de cadeautjesdoos van de juf. Jules vindt kiezen moeilijk. Zou hij een boekje kiezen of een eendje ? Nee, hij koos een auto.
Nu was het tijd om samen te dansen en te zingen van : " Lang zal hij leven, lang zal hij leven in de gloria,..." HIEPPERDE PIEP, HOERA!
Nu maken we een mooie tekening voor Jules.
Daarna mochten we lekker smullen van al het lekkers dat Jules meebracht. HMMM! Cake en slagroom. Voor ons mag er elke dag wel iemand jarig zijn.
Ei, ei, ei, wij zijn zo blij dat er iemand jarig is en dat ben jij! Kriebel, kriebel, Jules en een dikke kus, PROFICIAT!
Na de speeltijd speelt de juf Tik Tak voor ons. Natuurlijk in het thema "Jules is jarig!"
Nadien spelen mijn kapoentjes zelf Tik Tak. Op de juiste muziek, met de schuivende bekers.
Jules krijgt ook nog een mooi album met daarin een tekening van alle vriendjes van de klas, een mooie herinnering van deze speciale dag.
Zo vieren de peuters van de perenklas hun jarige vriendjes, leuk, hé! En morgen beginnen we eraan want dan is "Juul" jarig. ( dus fruit meegeven is morgen overbodig ) Slaaplekker, fuifnummers!