Inhoud blog
  • Einde trip!
  • Battambang
  • Cambodja
  • Pakse
  • Vientiane
    Reis 2012
    Thailand, Laos & Cambodja
    24-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Slowboat naar Laos

    DAG 10: zaterdag 21 juli 2012

    Vandaag planden we een dagje Chiang Mai. We deden het rustig aan, gingen het centrum in naar het Chiang Mai-museum. Dat stelde jammer genoeg niet zo beister (?) veel voor. We bezochten ook nog enkele tempels. Niet moeilijk in Chiang Mai (vergeleken met Bangkok) want, het stikt hier van de tempels!

    De een na de ander even rijkelijk versierd met goud.

    Het was alweer een superwarme dag dus gingen we op het warmst weer even naar het guesthouse, om wat te bekomen. Jelle had wat info gevonden over 'Night bazar', de avondmarkt die elke dag doorgaat en bij toeval ook nog niet zo gek ver van het guesthouse lag. We zetten onze wandeling in en passeerden alweer een tempel. We staken onze hoofden even binnen en er kwam meteen een jonge monnik op ons af. We dachten eerst dat hij ons weg ging sturen en de tempel wou sluiten. Maar hij was eigenlijk supervriendelijk en probeerde met alle moeite van de wereld een conversatie aan te gaan.

    Hij nam ons zelfs even mee naar de tempel en leerde ons 'bidden'. Hoe we ons moesten zetten, welke bewegingen we moesten maken en dan moesten we nadenken over goede dingen of wensen.

    Ook heeft het blijkbaar belang in welke dag van de week je geboren bent, voor elke dag is er een ander beeld. Maar meer kregen we er niet over te weten want hij kon het niet uitleggen in het engels :)

    Oké, we zetten onze weg verder naar Night Bazar. Een heel toffe overdekte avondmarkt met fijne spulletjes. Jelle kocht een hemd, ik ook een hemd, een kussensloop en een horloge (olozie, op z'n Jelle's).

    Stonden er daar 'dames' met pluimen in hun poep. Hadden we al meteen door dat de dames nog een banana hadden hangen (om Sun's woorden even te gebruiken). Ladyboys dus. Ze deelden flyers uit want iets later op de avond zou er een gratis show plaatsvinden. Dat konden we niet laten liggen, toch?

    En het was er los over! Een optreden van Tina Turner, een man die voor de helft gekleed en geschminkt was in een vrouw, en nog meerdere gekke, pluimige taferelen. Ongelooflijk! (en het contrast met de gesprekken met de jonge monnik van daarvoor was natuurlijk immens)


    DAG 11: zondag 22 juli 2012

    Om 10u kwam het busje ons oppikken richting Chiang Kong. Daar zouden we blijven overnachten om de volgende dag naar Laos over te steken.

    We kregen dus een nieuwe bende die ons enkele dagen zou vergezellen. En toevallig, de twee duitse zusjes vanop de trektocht zaten ook in het busje.

    De rit duurde enkele uren, zo'n 6u. Met een tussenstop in Chiang Rai, de witte tempel. Het was adembenemend mooi! Alles was wit (uiteraard), van onderaan duivelse taferelen, lelijke hoofden, handen, … en naarmate je naar boven ging werden de beelden mooier. Van hel naar hemel, dus.

    Dat was ongeveer de enige sensatie van de dag, maar wel de moeite waard.

    's Avonds hadden we wel nog een leuke babbel met enkelen van de reisgenoten, alweer twee fransen, drie luxemburgers, een handvol hollanders en de twee duitse zusjes.


    DAG 12: maandag 23 juli 2012

    Vandaag alweer vroeg uit de veren. We werden rond half8 naar een nabijgelegen guesthouse gebracht voor een ontbijtje. Alweer ei met beschuitjes en koffie of thee. Daar hebben we een hele tijd met een 30-tal man staan wortelschieten. Een pick-up kwam ons ophalen, we werden naar hier en naar daar gereden en uiteindelijk bij de grens gedropt. Daar aanschuiven voor een stempel en we werden over de Mekong gezet met een klein bootje. Om daar nog meer stempels te krijgen en een visum voor zij die dat niet hadden (wij wel, hihi). De overtocht van de Mekong is dus de grens van Thailand en Laos, de ene kant Thailand, de andere kant Laos, dus.

    Daar hebben we ook nog een hele tijd staan draaien en uiteindelijk rond 12u vertrok de slowboat over de Mekong richting Pak Beng.

    En we hadden bru-te pech! Op onze boot zaten (naast de leuke mensen van gisteren) nog een hele troep Duitsers en Hollanders die er een privé-party van maakten. De boot was nog niet vertrokken of de rum en wodka vloog al in't rond. Niets tegen rum en wodka (uiteraard), maar wel tegen de luide barslechte muziek die werd opgelegd, het schreeuwen en roepen langs alle kanten. Kortom, het was beschamend om in zo'n groep terecht te komen. Er zaten een aantal locals op de boot en die wisten niet wat ze zagen. Enfin, het hele sfeertje was dus omzeep. Respectloos tot en met.

    Maar het zicht was supermooi. Hoge, groene bergen. Hier en daar wilde runderen of geiten die langs het water liggen te herkauwen.

    We hadden wel geluk dat het Franse koppeltje bij ons zat. Fijne mensen. Het meisje Alexia haar grootvader is van Laos, maar is ooit gevlucht naar Frankrijk. Ze hebben oude foto's bij van waar de man ooit woonde en gaan nu op zoek naar die plek. Wel leuk, zo'n missie. Ze was dus uiteraard ook niet opgezet met het gedrag van die mensen op de boot, maar enfin, niets aan te doen.

    Rond 18u kwamen we dan aan in Pak Beng, in de gietende regen op zoek naar onze guesthouse. Want inderdaad, dit was de eerste dag in de gietende regen!

    Morgen nog een dag varen, van Pak Beng naar Luang Prabang. Met alle hoop van de wereld dat we niet weer bij die bende terecht zouden komen ...

    24-07-2012 om 15:25 geschreven door Pelle&Peen


    20-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Trektocht Chiang Mai

    DAG 7: woensdag 18 juli 2012

    Rond 12u kwamen we met de trein aan in Chiang Mai. Heel tof, want we hadden dus een goeie drie uur vertraging en om half 9 zouden ze ons komen afhalen en voeren naar de BMP, backpackers meeting point.

    Gelukkig stond die man er nog, met een plakkaatje met Jelle Van Hoecke. We werden in een camionettje geduwd, en er kwamen nog 9 andere bij. Goed geplet dus. Het was gelukkig niet ver rijden.

    We werden gedropt in het BMP House, daar bleven we even uitpuffen van de treinrit, gingen opzoek naar iets te knabbelen en hadden om 17u30 een afspraak met de gidsen voor morgen.

    Toffe pé'kes. Maar wat er nu precies op de planning stond was ons nog een raadsel.

    DAG 8: donderdag 19 juli 2012

    's Ochtends moesten we al om 8u uit de veren om om 9u naar de bergen te vertrekken. Weer in een busje met 12 man, onze reisgezellen voor de komende twee dagen. Twee Walen, zes Duitsers en twee Fransen. Dan ga je al eens op reis, zit je met alleen maar Europeanen opgescheept ;)

    Onze eerste stop was meteen ook de grootste verrassing. Hoe hard ik (Jelle) ook gezworen had het niet te doen, hebben we een ritje op een olifant gemaakt. En... het was tof. De diertjes werden ook tamelijk goed behandeld en tsjokten rustig voort.

    Daarna begon onze eerste wandeling van ongeveer 20 minuten. Tijdens de wandeling kregen we onze maaltijd: lekkere rijst met groentjes in een bananenblad, meer moet dat niet zijn. Ook verloor er één van de meisjes die bij ons was haar camera in het riviertje, onze franse vriend wou de heisa filmen en ja... ook zijn camera mocht wat baantjes trekken in het kolkende riviertje. Gelukkig hadden we onze begeleider Mr. Sun nog. Die beide camera's uit het water viste (in zijn onderbroek).

    Na het eten trokken we nog anderhalf uur de bergen in. Op zoek naar een mooie waterval, waar we ons aan een verfrissende duik waagden. Daarna nog wat stijle paadjes bewandelen om uiteindelijk bij een Karin-dorpje terecht te komen. We werden er vriendelijk verwelkomd en aten een heerlijke maaltijd. Mr Sun (maar na 19u was het Mr Moon) probeerde ons stomdronken nog wat info over Thailand mee te geven. Vooral de informatie over de ladyboy's en boylady's was hillarisch. Zo beweerde hij zelf 3 maanden ladyboy geweest te zijn, onder het motto: never try, never know! Maar het bleek dan toch niks voor hem. Hij beweerde dat er op de universiteit van Chiang Mai zelfs toiletten zijn voor mannen, vrouwen en ladyboys apart. Hmm … eens checken?

    Enfin, hij kon sappig vertellen in een tamelijk onverstaanbaar thai-engels. Onze gids was dus in orde!

    Hij wilde ook dat iedere taalgroep een liedje zong. Dus zongen we in kanon 'broeder jacob' in het frans, duits, nederlands, engels en deens. Grappige avond.

    DAG 9: vrijdag 20 juli 2012

    De dag erna trokken we verder vanuit het dorpje en bezochten een schooltje, rijstvelden, STIJLE bergpaadjes (zowel op als af) en gingen we bamboo-raften. Met een manneke van 15 die alles in goede banen moest leiden en wel oog had voor de twee meisjes in bikini die bij ons op het vlot zaten. Na een uurtje gezellig dobberen in het plaateslijke riviertje gingen we moe en voldaan terug naar Chiang Mai. We aten lekkere loempia'tjes, stonden verbaasd van de rust (veeeeeeel aangenamer dan in Bangcock).

    Heel fijn is dat het de afgelopen dagen draaglijker weer was. Het was twee dagen heel bewolkt, maar we kregen toch geen regen. Zo tussen 30 en 33 °C.

    Begrijpen wie begrijpen kan, maar Jelle sloeg er wel in om op een totaal bewolkte dag toch te verbranden!

    Uitspraken van Sun onze gids:

    Quote van de tocht: Oh my buddha! (ipv 'Oh my god')

    Motto van de tocht: Never try, never know! (alles eens proberen, dus)

    Morgen staat een dagje kuieren in de stad, een thai-boxmatchke en avondmarktje meepikken op het programma.

    20-07-2012 om 00:00 geschreven door Pelle&Peen


    18-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aankomst Chiang Mai

    DAG 5: maandag 16 juli 2012

    Vandaag vertrokken we (te voet) naar de “big buddah”. Omdat we intussen zo'n hekel hebben aan de opdringerige tuktuk-chauffeurs, besloten we alles te voet te doen. In de voormiddag viel dat nog mee, maar naarmate de dag vorderde was het echt weer puffen geblazen.

    De wegenkaarten in Thailand zijn echt onduidelijk en daarboven proberen de tuktuk-chauffeurs je nog eens op het verkeerde pad te sturen, zodat je toch maar in hun karretje zou stappen. Enfin, de “big buddah” hebben we gevonden. Het was een rustgevende plaats met een tempel aan, en dus een grote gouden buddah. Daar waren enkele monniken in de tempel aan het chanten. Speciaal effect, mooi, meeslepend.

    We gingen verder langs een ander tempelcomplex en keerden nadien weer even naar de kamer terug, om de hitte te doorbreken met een douchke en airco.

    Tegen de avond liepen we alweer wat marktjes af op zoek naar een pet voor Jelle (tevergeefs) en twee "sleeping bags", wel gevonden!

    DAG 6: dinsdag 17 juli 2012


    Vandaag was het een complete rustdag. Om 18u10 hadden we een slaaptrein geboekt richting Chiang Mai.  Een immense stank kwam door onze neusgaten want de treintjes in Thailand rijden blijkbaar op diesel? Blurgh. (en staan dus al een uur op voorhand te ronken) We zijn naar ons rijtuig gestapt en zochten onze plaatsen. Jammer genoeg lagen we niet bij elkaar. Je moest er twee aan twee tegenover elkaar gaan zitten. Wanneer het dan tijd was om te slapen, kwam de meneer de politie onze bedden klaarmaken. Zo werden de zetels dan één bed, en klapte hij bovenaan nog iets open wat nog een bed werd. Wel eens gezellig om te doen, elk bed had een gordijntje en nachtlampje.
    Iets minder gezellig was de rit zelf, daar die erg - érg hobbelig was, hebben we niet zo vast geslapen. Ook jammer was dat het licht niet uit ging 's nachts. En mijn boek van Tess Gerritsen, Koud Hart is uit!

    18-07-2012 om 11:31 geschreven door Pelle&Peen


    15-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verkenning Bangkok

    DAG 4: zondag 15 juli 2012


    Tja, het slapen ging dan toch niet zo goed. Om 23u werden we alweer wakker met het gevoel dat het rond een uur of 5 in de ochtend was. Klaarwakker …

    Jelle had wat filmpjes bij en we keken naar Ice Age 4. Wat later met alle moeite van de wereld weer in slaap proberen vallen. En we werden weer wakker om … 12u 's middags! Huhh?!

    We moesten om 12u natuurlijk uitchecken dus vlugvlug alles gepakt en hop naar beneden. Daar een ontbijtje gegeten en op zoek gegaan naar het bamboo-guesthouse. Uiteindelijk zijn we uitgekomen bij Paul, zo'n 100 m daar vandaan. Hier slapen we voor 5€ de man, met airco, douche (of wat daarvoor moet doorgaan) en internet. Best oké dus.

    Het was al goed na de middag dus heel veel konden we niet meer ondernemen. We zijn naar het water gegaan en met de bootjes de rivier Chao Phraya afgevaren, en dan weer op om in het midden ergens uit te stappen.

    Wel opvallend hoe immens het verschil tussen arm en rijk daar te zien is. Links zie je grote luxehotels uit de grond rijzen, rechts armieterig halfverrotte paalwoningen ...

    Het was wel ellendig warm dus onze wandeling naar de tempels was vrij tevergeefs. Wanneer het wat bewolkter werd gingen we op pad, en toen we twee stappen binnen zetten mochten we weer naar buiten want ze gingen de tempel sluiten, tjah, verdorie. Wel nog wat marktjes afgewandeld.

    Morgen nog een dag Bangkok, dinsdag om 18u de trein op naar Chiang Mai!

    15-07-2012 om 16:20 geschreven door Pelle&Peen


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verkenning Bangkok

    DAG 3: zaterdag 14 juli 2012

    Rond 8u werden we stilaan wakker, raapten we alle spullen weer bijeen en gingen naar beneden voor het ontbijt. Omdat we op het 5de verdiep slapen waren we zo lui om de lift te nemen. En je raad het nooit, de stroom viel uit net toen we op het gelijkvloers waren. (in een gloeiendhete lift) Wij maar bonken op de deur: HEELLLOOOO!!

    We hoorden wat bedrijvigheid aan de andere kant van de deur, wat gesleutel hier en daar. En eventjes later ging de liftdeur traagjes open. Met zo'n vijf Thaikes voor onze neus op een stoel. “Goodmorning!” zei Jelle, en we konden naar het ontbijt. Eind goed, al goed!


    Na het ontbijt zijn we naar de skytrain gewandeld, om zo korter bij het centrum een guesthouse te zoeken. Dat ging erg vlot, van daaruit sprak een man ons aan (één van de zovele die dag...) en raadde ons aan naar het ITAT te gaan, iets van het tourisme. We namen onze eerste tuktuk voor 20 Bath.


    Daar hielp Jood ons verder met het reisplan, een vriendelijke Thaise madam. We hebben zo onze slaaptrein naar Chiang Mai geboekt, en nog heel wat meer tot in Luang Prabang, Laos.

    Enfin, dat was fijn. Een guesthouse voor vandaag boekten we niet, want we gingen op zoek naar het Bamboo-guesthouse, aangeraden door nonkel Geert.

    Jood kende dat guesthouse niet dus gingen we alleen op pad. Alleen jammer dat we het adres niet hadden opgeschreven ...


    Het was in de buurt van Khoasan Road, dus lieten we ons daar deponeren. Toen sprak er ons ne pippo aan die zichzelf opgaf als zijnde van de politie.

    Het verhaal was “ga Khoasan Road niet in om een guesthouse te zoeken, hier zijn te veel dieven, de guesthouses zijn niet veilig, ze stelen je geld en blablabla” “Ga naar het ITAT (blijkbaar het vaste smoesje van de gemiddelde Bangkokiaan) en daar vind je een veilig guesthouse.”

    Terwijl dit gesprek bezig was had zijne compagnon al een tuktuk geregeld voor 10 Bath (ong 25 cent) dus, mits wat tegenstrubbeling van mijnentewege, gingen we hierop in. Maar veel bracht dat niet op, die vent van dat ITAT-ding bood ons een hotel aan van €40!


    Dus, no thanks, en wij daar weer buiten. Mil-jaar. Konden we weer een tuktuk fixen naar waar we eigenlijk wilden zijn.


    Voor de eerste echte dag door Bangkok meteen goed kennisgemaakt met het meest gebruikte voertuigje; de tuktuk. Het windje doet wel goed in deze broeierige hitte, maar het is ook wel vieze lucht happen, tussen al die zware, ronkende auto's.


    Uiteindelijk vonden we een guesthouse (Bamboo was tevergeefs zonder ades) genaamd Happy House, in Phra Athit Road. Het was duurder dan het voorgaande, vergeleken met de service. Geen ontbijt, geen internet, … en we betalen zo'n 590 Bath ...


    Aan deze guesthouse zit ook een restaurantje, dus aten we ons eerste Thaise gerecht. Lekker basic: gebakken noodles met groenten. En het was goed!


    Dan hebben we ons in de hitte door de straten rondom Khoasan Road gewaagd, vol met winkeltjes en prulletjes. Wel wat jammer, want ik had het een beetje autentieker verwacht. Het is in feite te vergelijken met de winkeltjes die je tegenkomt op festivals in België. T-shirts, zonnebrillen, broeken, …

    Ach, dit is dan ook de hoofdstad van Thailand die teert op het tourisme. Niet veel gekocht dus, alleen een zonnebril voor Jelle, die hij morgen waarschijnlijk alweer kwijt is (de 5de van deze zomer ofzo?).


    Na onze fixe wandeling door de straten zijn we 's avonds weer iets gaan eten, alweer erg lekker voor maar 60 Bath.


    Aan lekker eten geen gebrek vermoed ik! En voorlopig dus geen probleem om iets vegetarisch te vinden. Njomnjom.


    Nu ligt Pelle uitgeteld naast mij in bed, laten we maar uitrusten voor morgen. Dan wordt het een dag van tempels bezoeken en alweer veel stappen, pfwiew, het zweet breekt me nu al uit als ik eraan denk!


    Haléluja aan de airco die nu staat te blazen.


    Seeyounexttime!

    15-07-2012 om 16:05 geschreven door Pelle&Peen


    13-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aankomst in Bangkok

    Jawel, hier zijn we dan, in ons eerste stulpje in Bangkok!

    De reis begon donderdag 12 juli om 15u08 met de trein van Hasselt naar Brussel, van daaruit een vliegtuig naar Londen. (met vertraging, grbml) En vanuit Londen een ongeveer 11 uur durende vlucht naar Bangkok. Rond 09u30 (Belgische tijd) kwamen we dan uiteindelijk aan.

    Nu zijn we wel eventjes versuft van de vlucht, kruipen er vroeg in vandaag en met goeie moed om morgen het drukke, warme, welriekende en fascinerende Bangkok in te trekken!

    Seeyousoon!

    13-07-2012 om 00:00 geschreven door Pelle&Peen


    19-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geplande reisroute!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Hiernaast zie je de geplande reisroute.
    Of we deze route echt zullen volgen is nog maar de vraag ...

    Pelle eet alvast een Thais soepke met stokjes om in de stemming te komen


    See you in Bangkok!


    19-06-2012 om 00:00 geschreven door Pelle&Peen



    Archief per week
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 18/06-24/06 2012

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs