Het leven zoals het is: Soweto
Hier vind je regelmatig een kleine update van mijn doen en laten in Soweto!
Inhoud blog
  • woensdag 15 juli 2009
  • donderdag 9 juli 2009
  • dinsdag 7 juli 2009
  • vanuit men bed!
  • vanuit men bed!
    Gastenboek
  • Hey Nele
  • hallo Nele
  • Dag Nele
  • Hallo Nele
  • hey Nele

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    04-07-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vanuit men bed!
    hier n kort berichtje vanuit men bed!daarnet heb ik die vieze beeste hier over de muur aan mijn bed zien kruipe dus ik ben loe heel dankbaar voor zijn lakenzak! elektr is hier net weer uitgevalle en ik hoor de jongens hiernaast krijsen als meisjes onder de douches met koud water! ik heb al veel leuke reacties gehad op fb! super! :D ik ben blij dat inet hier int winkelcentrum beter is dan in soweto! enfin, nu ga ik ook slape! morgen ist hier misviering!

    04-07-2009, 21:01 geschreven door Nele  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vanuit men bed!
    hier n kort berichtje vanuit men bed!daarnet heb ik die vieze beeste hier over de muur aan mijn bed zien kruipe dus ik ben loe heel dankbaar voor zijn lakenzak! elektr is hier net weer uitgevalle en ik hoor de jongens hiernaast krijsen als meisjes onder de douches met koud water! ik heb al veel leuke reacties gehad op fb! super! :D ik ben blij dat inet hier int winkelcentrum beter is dan in soweto! enfin, nu ga ik ook slape! morgen ist hier misviering!

    04-07-2009, 21:00 geschreven door Nele  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vanuit men bed!
    hier n kort berichtje vanuit men bed!daarnet heb ik die vieze beeste hier over de muur aan mijn bed zien kruipe dus ik ben loe heel dankbaar voor zijn lakenzak! elektr is hier net weer uitgevalle en ik hoor de jongens hiernaast krijsen als meisjes onder de douches met koud water! ik heb al veel leuke reacties gehad op fb! super! :D ik ben blij dat inet hier int winkelcentrum beter is dan in soweto! enfin, nu ga ik ook slape! morgen ist hier misviering!

    04-07-2009, 21:00 geschreven door Nele  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.wihaaaaaa
    eindelijk succesvol foto's kunnen uploaden op facebook!!!! :D

    take a look and comment ^^

    04-07-2009, 13:15 geschreven door Nele  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zaterdag 4 juli

    zaterdag 4 juli 2009

     

     

    Aangekomen in het weeshuis ‘Amazing Grace’ in Malelane!

    Amazing zou ik het hier niet direct noemen, zeker niet als je het vergelijkt met het weeshuis waar ik vier weken ben verbleven…

    Na een busrit die twee uur langer duurde dan voorzien, is Loe (de andere vrijwilliger die hier zijn project doet) mij komen oppikken en zijn we samen naar hier gekomen.

    Met ‘hier’ bedoel ik het weeshuis dat bestaat uit kleine hutjes: een grote slaapzaal voor zo’n vijftien jongen tot en met vijftien jaar, twee kleine kamertjes voor de meisjes, ieder zo’n vijf bedden en nog een kamer voor de oudere jongens. Er is hier een peutertje dat nog niet kan stappen en dat slaapt bij de twee ‘toezichters’ en blijkbaar slapen er bij hen ook nog twee kindjes op de grond.

    De jongens en meisjes hebben beiden een groeps’douche’. Deze bestaan uit leidingen die boven hun hoofd stoppen, te vergelijken met een douche nemen onder een tuinslang. J Warm water kennen ze hier niet en de allerkleinsten douchen zich ’s morgens (in de kou) buiten onder de kraan.

    De wc’s voor de kinderen hebben geen deuren. J

    In Othandweni had elk huisje een huismoeder die verantwoordelijk was voor de kinderen, hier hebben ze een wasvrouw, kookvrouw en een klusjesman die bijna constant hier verblijven. De kinderen voeden dus eigenlijk elkaar op. Het is geweldig om te zien welke verantwoordelijkheid ze nemen en hoe ze naar elkaar luisteren. De oudste neemt telkens de verantwoordelijkheid over de jongeren.

    Er is hier een jongen van twaalf, maar hij lijkt wel acht of negen jaar oud. Hij loopt dus heel fel achter op zijn lichamelijke ontwikkeling en is heel vaak ziek omwille van HIV. Ook is er een jongen met een mentale handicap, volgens mij zwaar autisme.

    En’t laatste ‘anderslijkende’ kindje dat ik hier gezien heb tot nu toe, is een meisje van zo’n dertien jaar schat ik, en zij zit of staat de hele dag alleen rond te kijken en te staren. Loe zei dat ze waarschijnlijk schizofreen is, ik denk dat ik er straks eens naar toe ga.

    Ze eten hier allemaal samen in een zaaltje, ’s morgens en ’s middags pap waarvan ik niet wil weten waar het uit bestaat en ’s avonds de pap die eruit ziet als eerdergegeten rijst. Aangezien ik hier op’t verblijf slaap heb ik gisterenavond met de kinderen meegegeten en volgens mij was de pap met azijn gemaakt ofzo! J

    ’t hutje waar ik slaap is eigenlijk meer een krotje. Je komt binnen in de keuken, er zijn twee slaapkamers met twee bedden en een badkamer met een bad, wc en een lavabo.

    Ik ben heel blij dat het nu winter is, aangezien het dan het minste regent. Het huisje is immers niet waterdicht en je kan heel goed zien dat het hier vaak zo’n vijf cm onder water staat. J

    De keuken bestaat uit een tafel met twee stoelen, een frigo en een elektrisch kookplaatje.

    ’t Weeshuis hier kent geen elektriciteit noch warm water. Een bad nemen ga ik dus niet doen en de frigo is buiten werking. Wel is er een stroomgenerator die elke avond zo’n twee à drie uur werkt en zorgt voor licht en elektriciteit. Alleen het licht in de keuken werkt, dus staan de deuren van de slaap- en badkamer steeds open.

    Hmmm… Er komt hier net een keverachtig beest over de tafel gekropen… Ik denk dat ik hier best niet teveel rond kijk. J

    Ook lakens kennen ze hier niet! Mijn bed bestaat uit een matras en een deken en ik ben natuurlijk zo slim en sympathiek geweest mijn laken op mijn project achter te laten. Hopelijk mag ik vanaf vandaag Loe’s lakenzak lenen! J

    Zo dadelijk ga ik naar de winkel om eten te kopen voor de rest van de week, aangezien ’s avonds het elektrisch vuurtje werkt, kan ik daar ook gebruik van maken!

    Afwassen doe ik in de lavabo in de badkamer onder een kraantje dat 24/7 lekt alsof de kraan helemaal open staat. Ook het toilet lekt deftig water, dus moet je steeds het waterkraantje dichtdraaien. De slaapkamer naast de badkamer heeft al een leuk uitziende vocht-/schimmelplek! J

    De kinderen hebben hier ook niks van warme kleren en lopen van ’s morgens tot ’s avonds rond in hun T-shirtjes die ze na enkele dagen binnenstebuiten draaien :p

    De kleinsten kennen ook geen ondergoed.

    Het weeshuis ligt hier net langs de spoorweg waar regelmatig een trein, het meest gevaarlijke vervoer in ZA, voorbij geraasd.

    Aangezien ik nu in’t warmste deel van ZA zit, zijn de temperaturen hier ook stukken beter dan in Soweto, Johannesburg. De zon is hier stukken warmer, dus ik kan overdag in een T-shirt rondlopen en wanneer het donker wordt, koelt het niet zo fel af als daar. Maar ’t is hier natuurlijk nog steeds niet zo warm als het momenteel in België is… J

    Sinds gisteren is mijn vliegticket ook gewijzigd en ik keer op 21 juli terug naar België en zal  er dus weer zijn de 22ste! J

     

    Tot later!

     

     



    04-07-2009, 12:59 geschreven door Nele  
    02-07-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.donderdag 2 juli 2009

    donderdag 2 juli 2009

     

    Mijn laatste dagje in Othandweni! Mijn laatste keer in dit winkelcentrum…

    Alles is hier de afgelopen dagen zijn gewone gangetje gegaan… Mijn vlechtjes zijn er ondertussen ook weer uitgehaald en morgenvroeg vertrek ik richting Malelane, waar ik een weekje zal verblijven in het weeshuis waar Loe werkt.

    Mijn datum van terugkeer staat nog steeds niet vast, ik hoop dat daar snel verandering in komt!

    Gisteren heb ik een bezoekje gebracht aan mam Tutu, een van de huismoeders hier. Ze leeft in zo’n typisch Afrikaans “huisje”. Bij het binnenkomen, stonden we in een kamertje dat volgens mij ineens badkamer, woonkamer, keuken als slaapkamer was. Ze nodigde mij vriendelijk uit om te gaan zitten, op het bed, bij gebrek aan tafel en stoelen. Ze wou mij per sé iets te drinken aanbieden en vond wijn daar heel geschikt voor. Aangezien ze niets meer in huis had, werden we (zij, haar man, David, Sypho en ik) in de auto geduwd om in de plaatselijke “taverne” flessen wijn te gaan halen. Het was best lekker! J

    Deze namiddag ben ik uitgenodigd weer terug te gaan, deze keer om het plaatselijk bier te proeven!

    Na ons bezoekje aan mam Tutu zijn we met ons drieën naar de cinema geweest en iets gaan drinken. Toen we om negen uur de taxi terug wouden nemen, stond er geen enkele ter beschikking, de chauffeurs hun dag zat er blijkbaar al op… Probleem!

    Dus wij te voet richting OT. David hield mij vast langs de ene kant, Sypho langs de andere terwijl we toch moedig bleven teken doen voor een taxi. Na enkele honderd meters hadden we geluk en konden we nog eentje te pakken krijgen! David en Sypho waren nog nooit zo blij. Blijkbaar was het toch onveiliger om door het donker te voet naar huis te gaan, dan ze lieten uitschijnen…

    Vanmorgen ben ik met een vrouw in de nursery mee naar’t plaatselijke hospitaaltje geweest, om twee kindjes te laten meten en wegen.

    Toen ik uit het consultatiekamertje kwam met Jack, een van de kleintjes, verstomden de stemmen in het wachtzaaltje en keken drie paar ogen mij vol verbazing aan. J

    Nu ja, een blanke met een zwart kindje, ’t blijft iets apart blijkbaar!

     

    Straks leg ik de laatste hand aan mijn bagage en hoop ik dat het nog een fijne namiddag en avond gaat worden!

     

    Ook wil ik nog even zeggen dat ik ontzettend jaloers ben op jullie allemaal!!

    Zo’n mooi weer dat jullie hebben, terwijl ik hier helemaal wegkruip tussen de dekens!

    Maar’t is jullie gegund… Zolang het volgende maand nog steeds zo’n mooi weer is!

     

     

    xXx Nele



    02-07-2009, 13:02 geschreven door Nele  
    Archief per week
  • 13/07-19/07 2009
  • 06/07-12/07 2009
  • 29/06-05/07 2009
  • 22/06-28/06 2009
  • 15/06-21/06 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 01/06-07/06 2009
  • 25/05-31/05 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 20/04-26/04 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 30/03-05/04 2009
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Blog als favoriet !
    Zoeken in blog


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs