Vorige week was dus echt wel druk en de komende 2 weken zullen dat ook zijn.
De walks zijn goed verlopen en ook de meeting i.v.m. de Dutch Language Institute is vlot gegaan.
We staan al een stap verder. We hebben contact gehad met een school in New Jersey en we zouden eventueel een afdeling van hen kunnen worden. Het is namelijk niet zo makkelijk om de subsidies vanuit Nederland vast te krijgen om de language institute op te starten, want we moeten daarvoor 10 leerlingen hebben met een Nederlandse of Belgische nationaliteit. We hebben nu ongeveer 25 kinderen, maar slechts 12 met de verreiste nationaliteit. Om de voortgang te garanderen kunnen we dus beter een afdeling worden van een reeds bestaande "school" met 100 kinderen. We noemen het geen school, want dan krijgen we de Amerikaanse inspectie ook nog eens op ons dak en de Nederlands inspectie is al genoeg. Jaja, ze komen inspecteren. Zowel New Jersey als Chicago hebben al bezoek gehad. Ik hoop dat ze niet het eerste jaar langs komen, want ik ben de enige met het onderwijsdiploma en zal helemaal alleen instaan voor de aanpak, de lessen, de leerlijnen... alles wat dus met het educatieve te maken heeft. Er zullen 2 ouders zijn die de kleutergroep zullen begeleiden en we zijn nog op zoek naar iemand die de niet Nederlandstaligen de taal wil aanleren. Ikzelf zal de kinderen van 5 tot 11 jaar hebben. Zij moeten klaargestoomd worden om elk moment terug in Nederland of Belgiƫ onderwijs te kunnen volgen. De lessen zullen elke dinsdag doorgaan van 15u30 tot 18u.
Donderdag hebben de kinderen hun plantjes in de groententuin geplant. (Foto's zie facebook). Het was een superhete dag.
Zaterdag was het Michel zijn verjaardag. Luna en ik zijn naar de bakker gereden achter croissants, chocoladebroodjes, frambozenbroodjes, stokbrood, rozijnenbrood en een rustiek broodje. Het is wel een half uur rijden voor je er bent, maar het is echt wel lekker en dus de rit waard. Daarna nog de aardbeientaart opgehaald en een dik uur later waren we terug thuis. Dat noemen ze dus "even" naar de bakker gaan. Yanko had ondertussen wat huiswerk gemaakt. Daarna hebben we lekker gebruncht en er een luie zaterdag van gemaakt. Het zwembad was die dag voor het eerst open en in de namiddag zijn we gaan zwemmen. 's Avonds was er basebal game. Amai... saai!!!!. Die mannen slaan dus meer naast de bal dan erop. Het duurde letterlijk uren voor het spel uit was. Het vuurwerk achteraf maakte gelukkig veel goed.
Zondag en maandag zijn we gaan golfen. Maandag was het hier Memorial Day en had iedereen vrij. We hebben een golfclub gevonden waar Luna mee mag komen. Zondag ging het super. Maandag kon ik geen enkele bal maar deftig slaan. Erg frustrerend. Bij Yanko was het net andersom. zondag viel een beetje tegen, maar maandag ging het voor hem super. Tja... Michel.... ik vind dat hij altijd goed speelt, maar zelf vond hij dat het maandag niet zo goed ging. Ik zou blij zijn moest het bij mij altijd zo goed gaan.
Zondag avond zijn we nog naar het BBQ rib festival geweest in Cleveland. Veel ribbetjes kon je krijgen... maar erg duur!!!.
Vandaag was het fieldtrip voor Yanko. Om 8u20 moesten we op school zijn om om 8u30 te vertrekken naar Cleveland waar we met zo'n toeristenbusje rondgereden hebben. Lolly the trolley was wel leuk en nu weten we ook weer iets meer over Cleveland. Het meeste wist ik al, maar de achterbuurten, daar was ik nog niet geweest. Daarna hebben we in het science center de Imax movie Great Lakes gezien. Wel leuk en interessant om te zien hoe ze ontstaan zijn en welke problemen de flora en fauna gekend hebben. Na de lunch hadden de kinderen nog anderhalf uur om in het science center rond te lopen en dan terug naar school. Om 14u waren we terug.
Luna is buiten enYanko is nog bezig met zijn huiswerk. Morgen heeft hij toets over de hersenen, het zenuwstelsel en de spieren. Ook zijn boek moet hij verder uitlezen. Ze hebben 2 weken om een boek te lezen en daar dan 3 vragen over op te stellen die tijdens de discussies zullen besproken worden. 2 weken valt mee... maar in een voor hem nog steeds een vreemde taal is niet zo evident. Maar blijkbaar begrijpt hij het boek toch, want af en toe begint hij te lachen, omdat het grappig is. Als hij klaar is mag hij ook naar buiten gaan.
Ik ga nu met Luna naar de winkel, zodat we deze avond eten hebben. Tot de volgende,