alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
25-04-2010
BMX Promo wedstrijd Zolder
Volgende week zondag 2/05/2010 heeft in ht Limburgse Zolder een promo-wedstrijd plaats . De vernieuwde Lotto BMX-track is aangelegd. De afwerking zal waarschijnlijk tegen het Belgisch Kampioenschap volledig klaar zijn.
De ideale gelegenheid om kennis te maken met de UCI WK waardige Lotto-track Circuit Zolder, dat door de Amerikaan Tom is aangelegd. Mark Wauters en het BMX bestuur nodigen iedereen uit om deze wedstrijd te benutten als voorbereiding op het Belgisch Kampioenschap.
Categorie:BMX
Kim Saenen wint Sundern-Hagen
1600 biker hebben zich zaterdag aangemeld voor de marathon in Sundern Hagen . Voor de Nomadesk bikester Kim Saenen werd het de eerste echte marathonzege van dit jaar : ze schreef de SKS bike marathon in Duitsland op haar naam. Kim Saenen , werd op de 100 km, 62 ste algemeen en stond eerst bij de mannen geklasseerd.
Het misverstand werd tijdig recht gezet , zodat de dame uit Diest alsnog het hoogste schavotje op kon. Sofie De Wulf van het Graville-Trust team mocht als derde mee het podium op bij de dames.
Bij de heren moest de Nederlander Ramses Bekkenk vrede nemen met de derde plaats. Voor 4 voudig winnaar Bekkenk was de concurrentie dit jaar net iets te sterk. De overwinning op de 100 km ging naar de Duitse kampioen Johannes Sickmüller . " Al na 80 km wist ik dat de zege er vandag niet in zat voor mij " vertelde Bekkenk. Zijn landgenoot Bram Rood haalde met zijn vierde plaats het podium niet. Ook onze landgenoot Patrik Wellens had zijn zinnen gezet op de marathon in Sudern-Hagen. De Trek KMC biker uit Tessendero werd echter tot opgave gedwongen met een kapotte derailleur.
Petra Mermans was dan weer de snelste dame op de 55 km
55 km dames 1. Petra Mermans (Belgie) 2. Maren Flender 3. Annette Kolf
100 km dames 1. Kim Saenen (Bel) 2. Anne Stein-Kirch 3. Sofie de Wulf (Bel )
100 km heren 1. Johannes Sickmüller 2. Stefan Danowski 3. Ramses Bekkenk 4. Bram Rood 5. Koen Van Haaster 6. Bart Van Hecke 7. Wouter Cleppe 8. Mark Donné 9. Ralph Berner 10. Ulrich Rose 11.Martijn Roelofs 12. Rob VD Werf 13. Guido De Jong 14. Tjeerd Govaert 15. Hans Plankaert
Categorie:Marathon
Michiel Van der Heijden eist favorietenrol op
De Nederlander van het Merida Combée ging op het elan van Munsingen verder en bevestigde in Dalby Forest andermaal zijn goede conditie. Na Anne Terpstra vorig jaar in Madrid , is Michiel Van der Heijden de tweede Nederlandse junior die zich laat opmerken in een World Cup. Na een sterk winterseizoen, met een 4 de plaats in de Wereldbeker cyclocross, zet VDH zijn opmars gewoon verder. Onze landgenoot Jens Schuermans werd mooi tweede, de derde plaats was voor de Brit Steven James.
Met de 3 tenoren James, Van der Heijden en Schuermans aan de leiding viel de wedstrijd bij de juniores al in de eerste ronde in zijn plooi. In de aanvangsronde reed Jeff Luyten op 5, Bart De Vocht op 6, Jens Vanderkinderen op plaats 11 , Pieter Geluykens op 15 en Fabrice Mels op 16. In de tweede ronde nam Van der Heijden afstand en reed het duo Jens Schuermans en de Brit Steven James op 25 sec. Saeco biker Jeff Luyten kon zich op de vijfde plaats handhaven, terwijl Bart De Vocht enkele plaatsen moest prijsgeven. Jens Vanderkinderen was aan een opmars begonnen en reed zich van 11 naar 9. Trek KMC biker Pieter Geluykens had intussen ook een plaatsje weten goed te maken en zat in 14 de stelling, de eerste jaars junior remonteerde in de derde ronde nog tot de 9 de plaats, om in de eindfase terug te vallen naar de 12 de stek. Michiel Van der Heijden deed dus wat van hem verwacht werd en ging na 4 ronden en 27,28 km, solo naar de finish. Net geen minuut later reed zijn Limburgse teamgenoot Jens Schuermans na een sterke wedstrijd, als tweede over de meet , terwijl Steven James het podium in eigen land vervolledigde. Belgisch kampioen Jeff Luyten wist zijn 5 de plaats te behouden en Nodrugs biker Bart De Vocht legde eervol beslag op de 8 ste stek. De 15 de plaats was voor Jens Vanderkinderen , die zich de inspanningen van de eerste ronde moest bekopen en naarmate de wedstrijd vorderde, wat gas diende terug te nemen. G Skin Delforche biker Fabrice Mels moest vrede nemen met de 16 de stek. Met twee teamgenoten op het Engelse World Cup podium mag het Merida Combee team best tevreden zijn. Het Wilhelmus klonk voor de verdiende winnaar en de aanwezige Nederlanders waren best trots op Michiel Van der Heijden.
Bij de juniores dames ging de zege eerder verrassend naar de Oostenrijkse Lisa Mitterbauer. Toch nam de Francaise Julie Berteaux een goede start en derhalve ook de eerste ronde voor haar rekening. De 17 jarige Lisa Mitterrbauer slaagde er in de Francaise bij te benen en ging na 20, 46 km solo naar de eindmeet. Op 1min 31 finishte de Franse favoriete op nummer 2, terwijl de Chileense Laura Munizaga , tot ieders verbazing als derde over de meet bolde in Dalby Forest . Onze Waalse landgenote Elise Marchal nestelde zich van in de beginfase op de vierde plaats, een plaats die ze tot het einde wist te behouden. De belgische kampione finishte 7 minuten na de Oostenrijkse winnares.
uitslag heren juniores
1 Michiel Van Der Heijden (Ned)
1:18:26
2 Jens Schuermans (Bel)
op 0:54
3 Steven James (GBr)
1:36
4 Maxime Salmon (Fra)
2:22
5 Jeff Luyten (Bel)
2:35
6 Jonas Pedersen (Den)
4:02
7 Denny Lupato (Ita)
4:43
8 Bart De Vocht (Bel)
4:55
9 Fabian Paumann (Zwi)
5:02
10 Emilien Viennet (Fra)
5:30
11 Mitchell Codner (Oostr)
5:34
12 Pieter Geluykens (Bel)
5:49
13 Kenta Gallagher (GBr)
6:04
14 Thibault Poussin (Fra)
6:51
15 Jens Vandekinderen (Bel)
7:06
16 Fabrice Mels (Bel)
7:25
dames juniores :
1 Lisa Mitterbauer (Oostr)
1:10:40
2 Julie Berteaux (Fra)
op 1:31
3 Laura Munizaga Holloway (Chi)
4:04
4 Elise Marchal (Bel)
7:17
5 Katy Winton (GBr)
11:31
6 Michelle Vollenweider (Zwi)
17:26
Categorie:cross country
24-04-2010
27 juniores in Dalby Forest
Slechts 27 juniores maken zich op voor hun eerste World Cup van het seizoen 2010 ; een groot verschil met de opkomst in de eerste Bundesliga te Munsingen. Moeilijk om op voorhand een prognose te maken, maar de Nederlander Miciel Van Der Heijden wordt algemeen als topfavoriet beschouwd. Zijn prestatie in Munsingen loog er niet om ; de Nederlander heeft al vroeg op het jaar de vorm te pakken en vindt in Yorkshire een omloop naar zijn hand. De sterke Duitse en Zwitserse junioren lichting heeft de trip naar Engeland niet gemaakt ; dus is het uitkijken naar onze Belgische delegatie.
Filip Meirhaeghe heeft enkele toppers in zijn rangen en met Belgisch kampioen Jeff Luyten heeft hij mogelijk een podium kandidaat in huis. Saeco biker Jeff Luyten heeft met Jens Vanderkinderen een teamgenoot die wel eens een rol van betekenis zou kunnen opeisen en de Belgische kleuren met brio kan verdedigen. Ook Bart De Vocht is er klaar voor en vindt in Dalby Forest de geknipte omloop . Het vertrouwen is er , de conditie ook, dus wordt er heel wat verwacht van de 17 jarige Nodrugs Concept biker uit Emblem. Met de Limburger Jens Schuermans hebben we nog uitzicht op een ereplaats. De biker van het Merida Combée team is sterk aan het seizoen begonnen en heeft dit jaar al in enkele grote wedstrijden met de bloemen mogen zwaaien. Voor de eerste jaars junior uit Maasmechelen is het nog wat aftasten , maar hij schuwt de internationale confrontatie zeker niet. Nog zo'n beloftevolle eerste jaars junior is Pieter Geluykens. De jonge Vlaming van het Trek KMC team, die woonachtig is in Aarlen zal zeker heel wat ervaring kunnen op doen, en tevens zijn mannetje weten te staan. Voeg daar bij Fabrice Mels van het G Skin Delforche team en de Belgische delegatie moet in staat zijn om zich in de picture te rijden op deze zeer mooie omloop.
Bij de juniores meisjes is Belgisch kampioene Elise Marchal onze enige hoop. De Waalse G Skin Delforche bikester uit Mettet heeft er een schitterend voorjaar opzitten. De opkomst is ook in deze reeks aan de magere kant. Met 8 meisjes op de startlijsten, moet een dichte ereplaats haalbaar zijn voor het Belgische talent . Algemeen wordt de Franse Julie Berteaux als kanshebber bestempeld , maar de koers moet natuurlijk nog gereden worden.
Wij wensen de Belgen alvast veel geluk in Dalby Forest .
Categorie:cross country
World Cup Houffalize
Traditiegetrouw vertrekt er vanuit Zonhoven een bus naar de tweede wereldbeker manche in Houffalize. Aan Café het Zonneke vertrekken de Limburgse supporters zondag 2 mei om 8 u 30 per bus richting Ardennen.
Inschrijven kan op tel. 011/ 82 50 62 of in Café 't Zonneke Halveweg 47 Zonhoven prijs 7
Categorie:cross country
Miguel Martinez weg bij G Skin Delforche ?
Zoals eerder gemeld zal Miguel Martinez niet rijden in Dalby Forest, ook niet in Houffalize of in de overige Wereldbekers. Uit een gesprek met Simon Gueuning in Olne kon ik opmaken dat het niet goed gaat met Mini Mig. De financiele kant geraakt niet opgelost en de kleine Fransman kampt nog steeds met rugproblemen. Er werd geen nieuwe sponsor gevonden die Martinez op de loonlijst wou plaatsen. Sinds het afhaken van zijn Franse sponsor Atalian enkele maanden geleden, heeft hij geen cent meer ontvangen, zelfs geen verplaatsingskosten. De voormalige Olympische kampioen verkeert in een moeilijke familiale en financiele situatie en er zou naar verluidt een einde gekomen zijn aan de samenwerking met het Belgische G Skin Delforche team.
Waarschijnlijk zal hij zich uit de competitiesport terug trekken en de droom van een comeback laten varen. Had hij wel echt de middelen en de moed om terug te keren, geloofde de MTB wereld nog in een gevallen ster ? Martinez heeft sinds zijn definitief afscheid in 2006, veel tijd verloren met zoeken naar oplossingen. Misschien wordt het nu echt tijd om de bladzijde om te draaien.
Categorie:cross country
Thomas Litscher wint shorttrack in Dalby Forest
Twee dagen voor de eigenlijke World Cup heeft Thomas Litscher de sprint finale in het centrum Pickering gewonnen. Op 8 km van Dalby Forest waren enkele duizenden supporters getuigen van het spektakel . De sprint begon met een tijdrit waarvan de 32 beste tijden weerhouden werden. 2 Zwitsers en twee Duitser haalden de finale, die eerder verrassend door de Zwitser Litscher werd gewonnen voor Manuel Fumic, Ralph Näf en Jochen Käß. De Italiaan Marco Aurelio Fontana werd vijfde Thomas Frischknecht nam samen met enkele 'legendes' deel aan de Pro Sprint Eliminator. Nick Craig, Rune Hoydahl en Bart Brentjens zagen het sprintnummer wel zitten . De Zwitserse teambaas wees er echter op dat deze discipline meer moet zijn dan een shownummer, wat voorlopig hoofdzakelijk afgewerkt wordt voor het spektakel en het geld.
Bij de dames won de Italiaanse kampioene Eva Lechner de sprint voor de Zwitserse Nathalie Schneitter en Katerina Nash.
Categorie:cross country
Freecaster TV
De fans van Freecaster TV hebben het al door : de populaire uitzendingen van de World Cups zijn niet meer gratis beschikbaar. Om een lang verhaal kort te maken biedt Scott Mountainbikes iedereen een gratis codenummer aan en geeft zodoende de gelegenheid om de eerste Werldbeker in Dalby Forest te volgen. Wordt fan op Facebook en je krijgt een codenummer toegewezen. Het codemummer laat je toe om op Freecaster TV de LIVE uitzendingen gratis te volgen
Op voordracht van bondscoaches Filip Meirhaeghe en Rudy De Bie, heeft de Sport-Technische Commissie volgende renners aangeduid om deel te nemen aan de Wereldbeker MTB in Dalby Forest ( Gr. Br. ) op 24 en 24 april 2010
Dames Juniores: Elise Marchal
Dames Elite: Maaike Polspoel
Heren Juniores: Bart De Vocht Pieter Geluykens Jeff Luyten Fabrice Mels Jens Schuermans Jens Vanderkinderen
Categorie:cross country
Voeding-en verzorginsclinic
Vele bikers zitten met vragen ivm voeding tijdens trainingen en marathons. Kris Hertsens zou graag de bikers informeren en dit in samenwerking met Sponser Sport Food en Cepsocks Voor deze infoavond wordt geen inkomgeld gevraagd.
Uitnodiging infoavond:
Vrijdag 21 mei 2010 om 19u30
Een uiteenzetting over hoe je te verzorgen voor, tijdens en na het trainen of rijden van tochten en wedstrijden.
·Te hard gefietst?
·Te lang gefietst?
·Te weinig gedronken?
·Te weiniggegeten?
·Last van maag en darmen.
·Niet genoeg uitgerust van die vorige trainingsrit?
Katrien Lescrenier (Cepsocks) en Rudi Liekens (Sponser Sport Food) zullen op al die vragen een passend antwoord geven.
De infoavond vind plaats bij Horizonbuitensport, Kokkelbeek 48 , 9100 St-Niklaas
Ook Exqi Sport besteedt regelmatig aandacht aan de MTB sport . Zo geven ze alle manches van Mountainbike Xfree: Nissan Raid ( downhill in België) uit . bvb vandaag om 18.15 : Mountainbike Xfree: Nissan Raid Godefroy
Zondag om 21 u is er een samenvatting van UCI Mountainbike World Cup Dalby Forest (Yorkshire) http://www.exqisport.be/
Categorie:cross country
Mountainbike trainingen in Vlaams-Brabant.
AFDELING VLAAMS-BRABANT vzw
Provinciebaan 4A3110 Rotselaar
tel: 016/22.26.50 016/22.92.50
Op volgende woensdagen zal er een mountainbike training worden verzorgd door de Vlaams-Brabantse afdeling van WBV. De MTB-trainingen worden georganiseerd vanuit het Provinciaal Wielercentrum Vlaams-Brabant ( Vlaams Wielercentrum Eddy Merckx)
De voormalig wereldkampioene downhill is terug en heeft haar zinnen gezet op het WK DH in Mont Sainte Anne. Op regelmatige basis gaat Leigh Donovan terug deelnemen aan wedstrijden en hoopt dit jaar te starten in vijf grote evenementen. Met een vijfde plaats zowel in de dual slalom als in de DH in de Sea Otter, was de 38 jarige Donovan best tevreden. Om de 20 ste verjaardag van de Wereldkampioenschappen te vieren zou ze er wat graag bij zijn op het WK in Canada.
Het eerste WK ooit werd gehouden in Durango in 1990. Het is intussen 15 jaar geleden dat de Amerikaanse de regenboogtrui veroverde in Kirchzarten . Verder won ze nog zilver in 1996 in het Australische Cairns en in 2001 was ze goed voor brons in Vail. In 2001 stopte ze met competitie en opende een boetiek in Temecula, Californie. Intussen is ze moeder van een bijna vijf jarige dochter en is realistisch over haar comeback. Het zal echter niet vanzelf gaan en de jonge Amerikaanse vrouwen, zoals Melissa Buhl hebben tegenwoordig heel wat in huis. Donovan heeft in al die jaren aan snelheid moeten inboeten, maar kan nog steeds bogen op heel wat ervaring en techniek. " Mijn grote droom is dat mijn dochter me zou kunnen zien rijden op het WK in Canada. Het zou cool zijn , want ze wordt die week net vijf jaar ."
Categorie:Downhill
MTB training van WBV voor miniemen en aspiranten.
Een twintigtal bikers waren aanwezig voor deze training op het parcours van deAntwerp MTB.
Het parcours dat is uitgezet tussen de Schelde, Oosterweelsteenweg en Zeevaartschool is bijzonder technisch! Het was even zoeken naar enkele afdalingen en klimmetjes die geschikt waren voor de verschillende kwaliteiten van de deelnemers.
Zelfs voor de beste 14-jarige aspiranten is de meerderheid van de afdalingen en de klimmetjes te moeilijk. Deelnemers aan de Kids Challenge van 8 april zijn gewaarschuwd: ook al zullen de moeilijke stukken niet in het parcours worden opgenomen toch is een voorafgaande verkenning aangeraden!
Na een training van 3 uur was een duidelijke progressie bij elke deelnemer waar te nemen.
Zelfs de bocht onder de brug (louter op basis van de middelpuntvliegende kracht want een echt pad is er niet) die in het begin als onmogelijk werd beschouwd werd door de helft van de deelnemers op het einde perfect genomen.
Volgende training: woensdag 28 april in Houffalize (niet voor miniemen, wel voor aspiranten en nieuwelingen).
Op woensdag 5 mei is het Antwerp MTB parcours weer de speelplaats van onze Kids.
Vlaams MTB coach André Coppers waarschuwt voor een uiterst technisch parcours in Antwerpen . " Eén van de meest technische parcours in België en zelfs de internationale toppers zullen hier met de nodige problemen moeten rekening houden. Een verkenning is zeker aangeraden! "
Categorie:cross country
World Cup nieuws
- De Noorse Lene Byberg heeft intussen Dalby Forest bereikt en heeft het parcours al verkend : " Een mooi rondje! " zegt de Specialized bikester " In ieder geval veel beter dan de Sea Otter in Californie, daar was het meer een wegkoers. Ik zie het hier wel zitten ."
- Mede door financiele problemen en problemen met zijn rug, ziet Miquel Martinez integenstelling tot eerdere berichten, af van deelname aan de World Cups 2010 . Hij is druk bezig met een eigen MTB school uit de grond te stampen in het Franse Fayence. De kleine Fransman hoopt er begin september aan de slag te gaan.
- Ruben Scheire is niet afgereisd naar Dalby Forest. Voor de Saeco biker kwam de World Cup net iets te vroeg op het seizoen. Als eerste jaars belofte focust hij zich op de tweede manche in Houffalize en hoopt zich in Offenburg te kunnen tonen. Zondag zal hij in Mons van start gaan.
- Team Trek Brentjens is met de boot onderweg van Ijmuiden naar New Castle . Jelmer Pietersma vergat zijn paspoort en zal pas morgen kunnen afvaren .
- Ook Merida bikers José Hermida en Ralph Naf kozen voor plan B en namen de boot in Zeebrugge. Op hun weg sliepen ze in een hotel in Brussel en na 14 uur varen zijn ze eindelijk in Engeland aangekomen.
- Ralph Naf vindt in Dalby Forest een kolfje naar zijn hand. " Ze hebben er werk van gemaakt . Een mooi parcours, echt iets voor mijn 96 fully. Ik hoop zondag zo goed te presteren als in Munsingen ! " liet de Zwitserse Merida biker weten.
- De jonge Fransman Alexis Vuillermoz is aangekomen , maar zijn bagage nog niet. Geen schoenen , geen uitrusting ; het zal dus even behelpen worden voor de biker van team Lapierre.
- De Spaanse Marga Fullana zal dus niet starten in Engeland. Keelpijn en koorts houden haar uit de wedstrijd. Tegen Houffalize hoopt ze volledig hersteld te zijn.
- Specialized biker Burry Stander vindt de omloop 'cool ' en denkt dat het echt iets is voor zijn 29"er ." Het is hier niet echt zo technisch " ! zegt de wereldkampioen bij de beloften.
Categorie:cross country
SYMPATEX BIKE Festival Garda Trentino powered by NISSAN
Aan het Italiaanse Garda Meer vindt van 30 april tot 2 mei de 17 de editie van het intussen legendarische SYMPA TEX BIKE Festival Garda Trentino plaats. Vrijdag opent het festival met de Specialized Enduro Ride , de King of Dirt met de Californische extreme biker Bobby Root versus Arne Tschugg en als afsluiter de Scott Night Sprint. Zaterdag is het "Marathon Day"; in de ROCKY MOUNTAIN BIKE Marathon Garda Trentino hebben bikers de keuze uit 4 verschillende afstanden . Voor de " Ronda Extrema" van 105,3km met 3561 hm worden renners uit heel de wereld verwacht. Zondag staat volledig in het teken van de jeugd.
Terwijl iedereen zich focust op de eerste World Cup van het seizoen in Dalby Forest , mogen we Houffalize niet uit het oog verliezen. Op zondag 2 mei zal Houffalize, het Mekka van de MTB, voor de 18 de maal de Wereld Beker cross country verwelkomen. Op vraag van de verantwoordelijken van de UCI zal de editie van 2010 volledig in het teken staan van innovatie. De omloop werd ingekort tot 5,54 km , maar heeft naar verluidt zijn legendarische selectiviteit behouden. Het tracé in Houffalize concentreert zich in de buurt van de brandweerkazerne, en wordt door insiders als zeer spectaculair en technisch bestempeld. Vorig jaar werd de wedstrijd bij de heren beheerst door Julien Absalon en ging Marga Fullana voor de overwinning bij de dames. De Spaanse kampioene hoopt volledig hersteld te zijn voor de tweede World Cup in Houffa, de opener aanstaande zondag in Dalby Forest moet ze wegens een hardnekkige verkoudheid aan zich laten voorbij gaan.
programma : zaterdag 1 mei 12 u : open reeks elites-beloften-masters 14 u30 : World Cup juniores 14 u31 : World Cup juniores dames 16 u 30 : open reeks nieuwelingen, juniores, dames , Fun A 18 u : open reeks fun B niet vergunninghouders 20 u 30: World Cup finale 4X
zondag 2 mei 9u tot 15 u : Beker van Belgie Trial 10 u 45: World Cup dames 14 u 30 : World Cup heren
De Duitse Sabine Spitz zal niet deelnemen aan de eerste World Cup van het seizoen in Dalby Forest. Het Central Pro team zal het in Engeland dus zonder haar aanvoerder moeten doen. Noodgedwongen stelt het Duitse team zijn hoop in de Oostenrijkse Lisi Osl , die vorige zondag in Munsingen op het elan van vorig jaar verder ging , wat meteen de overwinning opleverde. Met nieuwkomer Anja Gradl ( foto) hopen ze in de top10 te eindigen.
Tijdens de afwezigheid van Sabine Spitz gaan deze 2 dames op zoek naar UCI punten ; ze hebben immers een World Cup titel te verdedigen.
De huidige wereldkampioene marathon en Olympisch kampioene 2008 is dus nog niet volledig hersteld van een operatie die ze eind vorig jaar onderging. Aangezien de 38 jarige Duitse twee maanden achterstand heeft opgelopen , zal ze Houffalize eveneens aan zich laten voorbij gaan. Het team verwacht dat Spitz haar comeback maakt voor eigen volk op 22 mei in Offenburg . Ook de Duitse Mona Eiberweiser zal niet starten in Dalby Forest. De getalenteerde eerste jaars belofte moet zich voorlopig even concentreren op haar studies.
Naast de 23 jarige Anja Gradl van het Central Pro team komen nog 3 Duitse meisjes aan de start in de openingswedstrijd. Adelheid Morath (25) van het Felt-Ötztal-Team, Hanna Klein (22) van Rothaus-Cube, en Elisabeth Brandau , de 24 jarige winnares van Nieuwkuijk
Categorie:cross country
26" of 29 "
26 " of 29 " : that's the question ! In Europa is de 29" nog niet ingeburgerd, maar in Amerika vervangt hij stilaan de 26". Giant stelde op de Sea Otter zijn Anthem 29 voor en had met Carl Decker de winnaar van de Super D in zijn rangen.
In Monterey stelde Specialized de S-Works 29er carbon voor en het volledige team kwam met grote wielen voor de dag. Specialized biker Todd Wells won als eerste de shorttrack. 6 van de zeven besten beschikten over een 29", enkel de Canadees Geoff Kabush moest het met een 26 " stellen , aangezien Rocky Mountain nog niet over de nodige technologie beschikt.
De volgende dag nam Burry Stander de XC voor zijn rekening. In de cross country reden 4 van de 5 toppers met grote wielen. Ook hier moest Geoff Kabush het onderste uit de kan halen om zijn tweede plaats veilig te stellen . Van de top 5 was de Canadees opnieuw de enige met een 26". Winnaar Burry Stander, Todd Wells , Christoph Sauser en zelfs onze landgenoot Roel Paulissen , reden met grote wielen. Wereldkampioen Paulissen , die als vijfde eindigde in de Sea Otter , trad voor het eerst in een officiële competitie met de Flash-29-inch aan. Is dit een duidelijk signaal of lauter een modeverschijnsel ? Zal de 29" een keerpunt worden in de evolutie van de mountainbike wedstrijden ? De grote merken zoals Giant, Specialized, Cannondale en Subaru -Gary Fisher geven in ieder geval de toon aan.
Categorie:cross country
CFR : een straf verhaal
Op enkele uitzonderingen na zijn alle luchthavens weer open. Het leed is voorlopig geleden en het gaat goed met het Europese luchtverkeer. Enkele dagen geleden was de toestand nog anders. Renners en teams hebben hemel en aarde bewogen om tijdig in Dalby Forest te geraken en ze zijn inventief geweest.
De renners van het Cannondale Factory Racing team spannen de kroon. Vraag het maar aan Roel Paulissen. Roel Paulissen, Manuel Fumic en Marco Aurelio Fontana vlogen van Californie ( Sea Otter ) naar Amsterdam . Vandaar zouden ze naar het Engelse Leeds vliegen. Die vlucht werd vanwege de vulkaanuitbarsting geannuleerd. Ten einde raad boekten ze een ferry van Rotterdam naar Engeland en vatten het idee op, om met de fiets van Amsterdam naar Rotterdam te rijden. Op weg naar Rotterdam ondervonden ze zoveel tegenwind en ze realiseerden zich dat ze nooit op tijd in Rotterdam zouden aankomen om de ferry te nemen. Met wereldkampioen Roel Paulissen op kop zochten de 3 CFR bikers snel een treinstation en kochten 6 tickets ( 3 voor de renners en 3 voor hun fietsen ) en hoopten op tijd te zijn voor de afvaart in Rotterdam.
Ze hebben het gehaald, ze zijn intussen met veel omwegen in Dalby Forest aangekomen en .... hebben een straf verhaal.