Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    29-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geoffry Maes wint eerste Flanders Cup
    Gisteren stond ook voor de masters 1 de eerste wedstrijd van de Flanders Cup in Bambrugge op het programma.
    De weerberichten voorspelden regen,  maar die was gelukkig zeer beperkt en van korte duur , zodat het parcour er al bij al vrij droog bij lag.
    Zoals gewoonlijk  stonden de masters 1 samen met de elties en beloften aan de start en vertrokken zo’n twee minuten na de elites ; er moesten  in totaal 8 ronden afgelegd worden.
    Wereldkampioen Geoffry Maes, Belgisch kampioen Gerrit Delfosse en  Limburger Peter Douha namen de beste start. Op een technisch strook waar dat er even gelopen moest worden merkt Douha dat de ketting van het voorste tandwiel is gegaan en probeert hij dit al lopend terug in orde te krijgen. Dit lukt echter niet zonder problemen en na enige tijd zijn we dus terug vertrokken en op achtervolgen aangewezen. Maes en Delfosse wachten natuurlijk niet en Douha moet serieus rijden om het gat te dichten. Even achteromkijkend merken ze dat ze al een 100m voorsprong hebben op de achtervolgende groep. De 2 de en 3 de ronde blijft dit drietal samen en bouwen ze hun voorsprong uit.
    In de 4e ronde kan Douha een kloofje uitbouwen door in een technisch klimmetje te blijven rijden en neemt zo een vijftal seconden op Maes en Delfosse. Maes kan het gat nog dichten en voor Delfosse lukt het net niet waardoor ze vooraan met twee overblijven. Samen proberen ze de kloof met Delfosse ronde na ronde te vergroten en op dit parcour is samenwerken toch wel een voordeel, zeker op de lange stukken waar de wind in het nadeel stond. In de 6e ronde komt Douha onverwachts alleen aan de leiding door een technisch probleem bij Maes. Deze moet even de materiaalzone in om het probleem op te lossen en Douha krijgt zo een 25-tal seconden kado. Delfosse en Maes komen zo terug samen te zitten en proberen het gat op Douha dan ook samen te dichten. Het lukt alleen Maes om terug aansluiting te vinden bij Douha en ze gaan dus samen de laatste ronde in. De inspanningen beginnen voor Douha door te wegen en op de korte klimmetjes kan Maes kan enkele meters nemen. Maes kijkt nog even achterom en ziet dat hij weg is en vanaf dan laat hij het tempo niet meer zakken.
    Het stukje op de weg neemt Gerry Werckx , Douha nog even  op sleeptouw , om zo de kloof proberen te dichten maar Maes is bijzonder sterk en begeeft niet. Wereldkampioen Geoffry Maes is dus de verdiende winnaar, een mooie tweede plaats voor de Limburger Peter Douha  van het Janssen Cycling team en een derde plaaats voor Belgisch kampioen Gerrit Delfosse. Filip Thijs reed een constante wedstrijd maar viel met zijn vierde plaats naast het podium bij de masters 1.

    Peter Douha was na afloop zeer tevreden dat hij na de overstap van de funklasse A naar de masters 1 mee op het podium mocht.

    uitslag :

    1. MAES Geoffry
    2. DOUHA Peter
    3. DELFOSSE Gerrit
    4. THIJS Filip
    5. DONNÉ Mark
    6. FEYAERTS Wim
    7. DEBEYNE Aaron
    8. FEYAERTS Bart
    9. VASCO Bruno
    10. VANDEN BON Jurgen



    Peter Douha


    Maes- Delfosse

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kris Henderieckx chrono Andenne
    Klik op de afbeelding om de link te volgen


    " In alle vroegte trok ik samen met Kris Hertsens naar Andenne, een dorp vlakbij Namen, om daar een chrono van 65 km af te haspelen. We kozen voor de laatste groepsstart om 9 uur. Tactisch een nadeel, aangezien je dan veel toertochtrijders in moet halen, maar dat uurtje extra slaap konden we wel gebruiken.

    De start verliep de eerste kms geneutraliseerd achter de motor, daarna werden we de eerste zware helling op gestuurd. Kris vloog direct naar de kop, met mij in het wiel. Op het steilste stuk nam ik over en alleen Kris kon volgen. Met z’n tweeën reden we direct een erg strak tempo.

    Regelmatig kwamen we in een technisch bosje met leuke afdalingen en pittige hellingen, afgewisseld met snellere stukken. Regelmatig moesten we ons ook behendig tussen de soms veel trager rijdende tochtrijders wriemelen. We kondigden onze komst dan ook steeds duidelijk aan, maar niet iedereen was even gewillig om even aan de kant te gaan. Begrijpelijk, iedereen wil genieten, maar toch ook jammer…
    Ik kon mijn hoge tempo 45 km aanhouden, waarbij Kris maar net kon volgen in het wiel. Geen probleem, hij is een ploegmaat en had een zware week achter de rug. Op een bepaald lastige helling vol stenen kreeg ik het ineens erg moeilijk en vanaf toen was het vooral aan Kris om tempo te maken. Dat lukte aardig, al moesten we de laatste 2 hellingen stapvoets afwerken door het vele volk voor ons en was ik vond ik de aankomst niet direct. Hierdoor kwam Kris Hertsens nog een minuutje voor mij aan. Een definitieve uitslag was er nog niet toen we doorgingen, maar met 2u55 sta ik zeker op het podium.

    Conclusie: mooie tocht met veel variatie, uitgebreide bevoorradingen, maar jammer genoeg wat weinig aandacht voor de chrono. Zo was er nauwelijks controle, konden sommige pijlen wat beter hangen, reden we over hetzelfde parcours als de tochrijders en was er geen podium noch prijzen voor de eersten.

    Volgend weekend trek ik samen met Kris  Hertsens en zijn MTBclinics naar Borzée om er een weekendje door te trainen, op Paasmaandag rijden we door naar Grand-Halleux voor de prachtige wedstrijd daar. " aldus Kris Henderieckx van team NomaDesk.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Fun A voor Ben Kindermans
    Ongeveer  80 deelnemers werden in de funklasse A& B opgetekend : 40 in elke reeks.
    Bij de vergunninghouders vormde zich in de beginfase een viertal met Porters, Christael, Wauters en Kindermans. De Belgische kampioen van het Bikesport Probike team trok er in de tweede ronde alleen op uit en reed solo naar de overwinning in de fun A.
    In het achtergebleven trio zat Maarten Wouters in de greep van de 2 teamgenoten van het Kriekel Cycling team.
    Robin Porters kwam als sterkste uit de strijd en reed zich met 3 sec voorsprong naar de tweede plaats. De spurt om de derde plaats werd gewonnen zijn ploegmaat Roel Christael , die Maarten Wauters van het Janssen Cycling team wist te verschalken.
    Voor Robin Porters en zijn achterban betekende deze podiumplaats een welverdiende opsteker na zijn knie operatie en de lange revalidatie periode die hij doorworstelde.

    In de reeks B , de mannen zonder vergunning dus,  mocht Mario De Gucht als eerste het podium op ;
    Na een spannende finale klopte hij Karel De Wael en  Andy De Maesschalck.




    Porters - Kindermans- Cristael

    Fun B

    Ben Kindermans

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Chico heerst in Bambrugge
    In de kleuren van het organiserende MTB Dream team nam Bran Van Wijmeersch de snelste start bij de juniores. Daarna namen de  Limburgers Davy Houben en Jens Scheurmans het rest van de 32 deelnemers op sleeptouw.
    In de eerste ronde ging Bart De Vocht naar de leiding , maar de Nodrugs biker reed kort nadien lek en  moest de leiderplaats afstaan aan Merida biker Jens Schuermans.
    De Vocht herpakte zich snel en eiste opnieuw de tweede plaats op. In de vierde ronde werd de voormalige Belgische kampioen opnieuw door pech getroffen en zonk de moed hem in de schoenen. Zelfs coach Maarten Gijbels krabde zich twijfelend  in de krullen .
    Bram Van Wijmeersch wist van de situatie te profiteren en nestelde zich nu in tweede stelling. In de laatste ronde vond De Vocht de juiste spirit terug , gaf het volle pond en wist Bram Van Wijmeersch  in extremisch van de tweede plaats te houden. 
    Didier Bats viel met zijn vierde plaats net naas thet podium bij de juniores. Saeco biker Jans Vanderkinderen had heel de wedstrijd met pech te kampen, kreeg problemen met de ketting , reed lek en finishte op de vijfde stek.

    Bij de dames vond Joyce Vanderbeken een omloop op haar maat , waar ze haar ervaring als veldrijder ten volle kon benutten. In de beginfase bood Petra Mermans nog enig weerwerk, maar de Trek KMC bikester was haar buikgriep van vorige week nog niet te boven en moest in Vanderbeken haar meerdere erkennen. Ilse Vanderkinderen vervolledige het damespodium in Bambrugge.

    " Ik ben heel erg blij met deze overwinning , die ik opdraag aan mijn grootvader die op sterven ligt. Ik heb vandaag speciaal voor hem gereden. Dit heb ik voor hem gedaan ." zei Joyce Vanderbeken onmiddellijk na afloop.

    Enkele uren later kwam het  bericht dat haar grootvader intussen overleden was.
    " Ik ben blij dat ik vandaag de wedstrijd gewonnen heb voor hem. Hij was de hele tijd in mijn gedachten." liet Joyce weten.

    Bij de masters was het uitkijken naar het eerste optreden van Nico Berckmans. Na de overwinning van het Kustcriterium was de overstap naar de masters 2 nu wel degelijk een feit.
    Wat we van de 41 jarige  biker uit Balen moesten verwachten was één groot  vraagteken.
    Al gauw werd duidelijk wat Chico in zijn schild voerde.
    Met een achterstand van 4 minuten vertrokken de masters 2 en  Chico sloot al in de eerste ronde aan bij de staart van de juniores.
    Als een pletwals ging hij tekeer en ging tot het uiterste , om uiteindelijk alle juniores op te rapen en zelfs een sterke Jens Schuermans bij te benen.

    Patrik Wellens ( Trek KMC )  ging matig van start en wist zich in de eerste van de 7 rondes naar de tweede stelling te rijden. Samen  met ploegmaat  Ivan Porters ging hij een groep van 9 achtervolgers vooraf.
    Bij die achtervolgers vond  Ronny Geerts  al snel aansluiting, nadat hij als allerlaatste master aan zijn wedstrijd begon.
    Al in de tweede ronde brak de zadelpen van Patrik Wellens af en moest hij noodgedwongen de materiaalpost in. Zijn ploegmaat Porters kwam bijgevolg in tweede stelling te zitten,  terwijl  Ronny Geerts inmiddels  al opgerukt was naar de derde plaats. De Fujy MTB master zette zijn opmars verder en ging  met gemak over  Ivan Porters. Ook Patrik Wellens vond zijn ritme terug en verwees Porters naar de vierde plaats.
    In de vijfde ronde streden Wellens en Geerts zij aan zij voor de 2 resterende podiumplaatsen ;  Nico Berckmans wat immers al binnen.
    Wellens toonde zich de sterkste in de eindfase  en legde beslag op de tweede plaats. Ronny Geerts eindigde na een prachtige remonte  en met een dosis tegenslag op een verdienstelijke derde plaats. Porters viel ondanks een sterke prestatie,  naast het podium bij de masters 2.
    Chico verbaasde vriend en vijand met een ruime voorsprong  van 10 minuten en deed de concurrentie blozen.

    " Voor mij zijn 2 toeren iets te weinig ! " zei Chico aan de meet. " Ik heb de kat wat uit de boom gekeken en de koers  gecontroleerd.  Eerst wou ik er niet naar toe rijden , maar wat moest ik anders doen ?

    volledig uitslagen zie : www.chronorace.be







    Categorie:cross country
    28-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Flanders Cup Bambrugge
    In Bambrugge - ErpeMere ging de eerste Flanders Cup  onder een stralende zon van start.
    Om 10 uur opende de nieuwelingen het sportieve gebeuren en kregen 5 pittige ronden voor de wielen geschoven.
    Jens Van Rompaey nam de snelste start ,gevolgd door Maxim Boulanger en Mathieu Dehaeze.
    Al in  de eerste ronde kwam Kevin Panhuyzen  ( Trek KMC ) vooraan aansluiten en  nam samen met Van Rompaey enkele meters op Boulanger ( Pervélo ) en Jasper Maes. Het leidersduo bouwde zijn voorsprong uit tot 18 sec. Half koers kwam er reactie van  Maes en Boulanger die de jacht openden op de koplopers. De voorspong van Van Rompaey en Panhuyzen bedroeg in de voorlaatste ronde nog goed 26 sec. Jaspers Maes wist zich intussen af te scheiden van Maxim Boulanger die op 43 sec van het trio volgde.
    In de laatste ronde werden de inspanningen van Jasper Maes beloond  en vond hij aansluiting met de twee koplopers. Spijtig genoeg kreeg de sterke Maes in de finale af te rekenen met pech en kwam  hij al lopend  met een gehavende fiets richting finish. Intussen kwam het tot een spurt met Van Rompaey en Panhuyzen, waarin de Goeman Scott biker aan het langste eind trok .
    Maxim Boulanger bereikte als derde de meet en een ontgoochelde Jasper Maes moest vrede nemen met de vierde plaats .

    " Ik wist dat ik de sterkste was vandaag. In de voorlaatste rond trok ik eens even door en ik kon wegrijden. Kevin kwam nog terug, maar  van toen wist ik dat ik hem kon kloppen. Het was net alsof we een toertocht aan't rijden waren" vertelde Jens Van Rompaey onmiddellijk na afloop.


    Bij de dames jeugd had Steffi Derveaux geen tegenstand. Het Noorse meisje dat normaal gezien  in de jeugdreeks mee moest  starten, had het blijkbaar  niet goed begrepen en vertok bij de dames.
    Voor Steffi Derveaux was dit de ideale gelegenheid om er na al het blessureleed een doorgedreven training van te maken. De bloemen,  haar aangeboden door haar eigen MTB Dream team waren in dit geval mooi meegenomen .






    Panhuyzen - Van Rompaey - Boulanger

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BMX Topcompetitie Zolder
    De BMX Topcompetitie  ging van start in het Limburgse Zolder.

    Bijlagen:
    Uitslag van de Topcompetitie 1 te Zolder.doc (53.5 KB)   


    Categorie:BMX
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Racer Bike Cup Buchs
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Buchs heeft de Zwitserse seizoensstart niet gemist. 750 bikers uit 13 landen gingen van start op een vernieuwde en  aangepaste omloop.

    Bij de elites domineerden de buitenlanders,  vooral de Duitsers en de Itlianen  kwamen goed voor de dag .
    Europees kampioen Ralph Naf was afgelopen week  wat ziekjes en moest de strijd staken. Tony Longo reeds van start tot aankomst aan de leiding. Zelfs toen hij in de vierde ronde lek reed en onze landgenoot Roel Paulissen samen met de Duitse kampioen Wolfram Kurschat kwam aansluiten,  herpakte de 26 jarige Italiaan vlug , nam de leiding terug over en wist die tot op het einde te behouden. Na het uitvallen van Ralph Naf was de 21 jarige Thomas Litscher de beste Zwitser op de zesde plaats.

    Voor wereldkampioen marathon  Paulissen was het de eerste echte confrontatie met de absolute top. De vernieuwde training heeft dus duidelijk al de vruchten afgeworpen. Volgens trainer Paul Ponnet is alles volgens plan verlopen. “Dankzij het Paysmaker® Sport Training Management System heb ik alles beter kunnen opvolgen. Met dit systeem kan ik het trainingseffect beter opvolgen. Laat de wedstrijden maar komen!” Aldus Paul Ponnet.

    De koers in Buchs was normaal  gezien een snelle omloop met één klim en één afdaling. Toch besloten de weergoden hier een stokje voor te steken. Het regende afgelopen nacht en hierdoor werd het een zwaar en lastig parcours.
    " Vandaag was het weer zo 'n koers met Kurschat in zijn typische stijl.
     De Duitser kan niet afdalen en probeerde hierdoor alles in de beklimming. Dat lukte hem aardig zodat Tony Longo en ik steeds moesten achtervolgen. Elke ronde konden we hem terug inhalen voordat we de aankomst bereikte. In de voorlaatste ronde kon Tony Longo de sterke Kurschat volgen. In de afdaling was Longo veel sterker en kon hierdoor wegrijden. Ik hoopte op Kurschat in te kunnen halen, maar het lukte niet meer. Derde plaats in deze koers is goed voor mij. Ik heb namelijk wat last van de luchtwegen, maar dat is geen uitvlucht. Tony Longo was de beste vandaag.” vertelde de trotse Roel Paulissen vlak na de wedstrijd. Marco Aurelio Fontana en Manuel Fumic, de twee ploegmaten van Paulissen bij Cannondale RF eindigde op 4 en 5.
    Na zijn neusbreuk in de Maremma Cup hervatte de Duitser Moritz Milatz de competitie met een 8 ste plaats.

    De overwinning bij de vrouwen ging naar de Oostenrijkse World Cup winnares Lisi Osl voor de  Zwitserse meisjes  Nathalie Schneitter en de kampioene  Kathrin Leumann

    uitslag :

    heren

    1. Tony Longo (ITA)1:38:54,2
    2. Wolfram Kurschat (D)
    3. Roel Paulissen (BEL)
    4. Marco Aurelio Fontana (ITA)
    5. Manuel Fumic ( D)
    6. Thomas Litscher (ZWI)
    7. Jhonny Cataneo ( ITA)
    8. Mortiz Milatz ( D)
    9. Robet mennen ( D)
    10.Gerard Kerschbaumer ( ITA)

    dames

    1. Elisabeth Osl (Oost) 1:27:10,6
    2. Nathalie Schneitter (ZWI)
    3. Katrin Leumann (ZWI)
    4. Anja Gradl (D)
    5. Elisabeth Brandau (D)
    6. Marielle Saner-Guinchard (ZWI)
    7. Petra Henzi (ZWI)
    8. Mona Eiberweiser ( D)
    9. Alexandra Engen ( ZW)
    10. Sarah Koba ( ZWI)



    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pro XCT Fontana, California
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De opener van de  Amerikaanse Pro XCT in Fontana was een kolfje naar de hand van de Noorse Lene Byberg.
    De  Specialized bikester nam  meteen het voortouw , voor de Amerikaanse Willow Koerber en Georgia Gould.
    In de 2 de van de vier af te leggen rondes koos Lene Byberg het hazenpad .
    Lange afstandsspecialiste Pua Sawicki  kwam vanuit de achterhoede sterk opzetten en pikte haar concurrenten één voor één op.
    In de laatste ronde zette ze nog een tandje bij en raapte nog Willow Koerber op en verzekerde zich zo van een mooie en verdiende 2 de plaats.

    Georgia Gould , de winnares van 2009  nam een goede start, maar  moest vrede nemen met de 6 de plaats. Vorig jaar legde Byberg in Fontana al beslag op de tweede plaats.

    Niet  de  Australier Sid Taberlay won zoals vorig jaar de wedstrijd in Fontana, maar  wel Tod Wells .
    Samen met de Canadees Geoff Kabush maakte de Amerikaan de wedstijd hard en spurtte voor de overwinning. Max Plaxton  vervolledigde het podium bij de heren.


    uitslag dames :

    1. Lene Byberg (Specialized)1:38:58
    2. Pua Sawicki (Okolestuff.com)op 1:16
    3. Willow Koerber (Subaru/Gary Fisher)2:39
    4. Kelli Emmett (Giant)2:47
    5. Allison Mann (Rock n' Road Cyclery)2:50
    6. Georgia Gould (Luna)3:34
    7. Heaher Irmiger ( Subaru )5:55
    8. Mical Dyck ( Trek)6:04
    9. Emili Batty ( Trek WR )
    10.Amanda Sin (3 Rox Racing )

    Heren:

    1.Todd Wells (USA) Specialized 1.46.15
    2.Geoff Kabush (Can) Team Maxxis-Rocky Mountain
    3.Max Plaxton (Can)  Sho Air Specialized
    4.Sid Taberlay  (Aus )Sho -Air Specialized
    5.Sam Schultz (USA) Subaru-GaryShoair/Specialized
    6.Derek Zandstra (Can) 3 Rox Racing
    7.Barry Wicks (USA) Kona


    Categorie:cross country
    27-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BMX Supercross Madrid
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Een record aantal deelnemers  (170 ) werden opgetekend  voor de eerste manche van de  BMX Supercross in het Spaanse Madrid.
    Sam Willoughby en  Laetitia Le Corguille kwamen als sterksten uit de strijd.
    De 19 jarige Sam Willoughby toonde zich in de kwart finale al van zijn beste kant  ; in de halve finale werd hij gekopt door de Nederlander Raymon Van Der Biezen.
    De  Australische overall winnaar van 2009 ging in de finale de Amerikaan Connor Fields en de Nederlander Ivo Van Der Putten vooraf . Maris Strombergs uit Letland,   die zijn halve finale won, eindigde als vierde. De 2 Belgen Arnaud Dubois en Toon Jacobs sneuvelden in de kwalificaties.


    Bij de dames ging de zege naar de Franse Laetitia Le Corguille. De zilveren medailliste van Peking 2008 liet in de finale de Britse Shanaze Reade en de Australische kampioene Caroline Buchanan achter zich.
    Het was nochtans de  21 jarige Britse Reade die  als snelste vertrok, maar de meer ervaren Francaise moest laten voorgaan.
    Van de Nederlandse meisjes haalde enkel Maartje Hereijgers de finale. In  haar halve finale kwamen vier van de 8 meisjes ten val , maar de Europese junior kampioene 2009  wist zich gelukkig buiten de strubbelingen  te houden.

    uitslag finale heren  :

    1. Sam Willoughby
    2. Connor Field
    3. Ivo van der Putten
    4. Maris Strombergs
    5. Raymon Van Der Biezen
    6. Ramiro Marino
    7. Like Madill
    8. Quentin  Caleyron




    Categorie:BMX
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. World Cup Trial : Serre-Chevallier afgelast

    In december 2009 maakte de UCI de officiele trial kalender 2010  bekend. De openingsronde zal zoals vorig jaar  plaats vinden in Ripoll, Spanje van 21 tot 23 mei. Het Italiaanse  Biella is gastheer voor de tweede ronde in juni

    In Frankrijk stonden 2 World Cups geprogrammeerd nl Serre-Chevallier in juli en Saint François Longchamp in augustus.
    Zopas raakte bekend dat de  3 de ronde in Serre-Chevallier niet zal doorgaan.
    In 2010 trekt de World Cup competitie niet naar de andere kant van de wereld en blijft de trial scene in Europa.

    Het WK gaat door in Mont St Anne in Canada en het EK zal  in Duitsland gereden worden.


    Kalender 2010 update :

    21.05.2010 23.05.2010 UCI Trials World Cup Ripoll-Catalunya SPA 2
    10.06.2010 13.06.2010 Balaton Bike Fest - Trials European Cup Balatonfüred HUN 3
    26.06.2010 27.06.2010 UCI Trials World Cup Biella ITA 2
    02.07.2010 04.07.2010 European Trials Championships Melsungen GER 3
    24.07.2010 25.07.2010 UCI Trials World Youth Games  ? POL X
    31.07.2010 01.08.2010 UCI Trials World Cup Antwerp BEL 2
    07.08.2010 08.08.2010 UCI Trials World Cup St François Longchamp FRA 2
    31.08.2010 05.09.2010 UCI Trials World Championships Mont St. Anne CAN 1

    Categorie:Trial
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cape Epic dag 7 algemeen
    Na de bloedstollende ontknoping bij de elite heren werd het ook vrij spannend bij de masters.
    Het Cyclelab team van Shan Wilson en Andrew Mclean blijft bevestigen.
    Met hun 22 ste plaats algemeen en een tijd van 4.48.07 sleepte ze opnieuw de overwinning in de wacht, dit keer echter met 41 sec voorsprong op hun Zuid Afrikaanse collega's Corrie Muller & Robert Sim , die in hun kielzog op  plaats 23 eindigden.
    Adrian Enthoven bolde  samen met Gary Marescia op meer dan 5 minuten als nummer 3 over de meet. De vierde plaats ging naar het Nieuw Zeelandse R&R Sport team . 
    Na enkele belabberde dagen ging het gisteren en vandaag veel beter met het Belgisch 2extreme team. Dirk Rossignol en Ronny Roelandts eindigde vandaag als vijfde,  wat hen de zevende plaats in de rangschikking opleverde.  Met nog geen minuut achterstand op de 6 de kunnen de Belgische masters morgen in de slot etappe misschien nog een plaatsje goedmaken.  De overmacht van Shan Wilson en Andrew Mclean is overduidelijk als men bedenkt dat hun voorsprong op Adrian Enthoven  & Gary Marescia  bijna 2 uur bedraagt.

    Tegen de zusjes Noergaard valt niet te beginnen en zonder tegenslag halen de Deense meisjes morgen de eindzege binnen. De tweede plaats  bij de vrouwen was andermaal  voor het duo Ivonne Kraft & Hannele Steyn-kotze ,  terwijl de Zwitserse Giuliana Vitali samen met Tamara Horn de top 3 vervolledigde.  De uitslag van vandaag is meteen ook de stand in de rangschikking op één etappe van het einde.

    Yolande Speedy  & Paul Cordes  boeten niets aan kracht en doorzettingsvermogen in. Bij de mixed koppels reden ze hun Zwitserse concurrenten op bijna 8 minuten. Bärti Bucher & Esther Süss finishten als tweede voor Nico Pfitzenmaier & Sally Bigham .
    Ook deze uitslag is  gelijk aan de rangschikking.

    Morgen valt met de rit van Oak Valley naar Lourensford het doek over de 7 de editie van de Absa Cape Epic. De etappe over 65 km met 1640 hoogtemeters is de kortste uit de serie, maar zeker niet gemakkelijk.
     







    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lingier Versluys in glansrol
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vol goede moed en zo goed als het kon,  kwamen de Nederlanders Bart Brentjens en Jelmer Pietersma vandaag aan de start. Voor Brentjens was het direct duidelijk - dit zou een zware dag worden.
    Zijn longen leken niet genoeg lucht te krijgen en  bij de eerste klim moest er al gelost worden. Jelmer vloog in de beginfase een bocht uit,  waarbij hij zijn knie bezeerde. Het tweetal gaf echter niet op en kwam alsnog op gang. De Flückiger's gingen er vandaag met de winst vandoor, voor de Bulls en Multivan Merida 2.
    Trek-Brentjens eindigde als 12e en stijgt een plaatsje in het algemeen klassement naar de 6e positie.


    Niet alleen de Fluckigers reden zich in de kijker, ook voor het  Belgische Lingier Versluys team was vandaag een glansrol weggelegd.
    " The Belgian's are back " riep de speakers het uit toen Nicolas Vermeulen en Kevin Van Hoovels als 6de over de meet kwamen gebold .

    Wat een prestatie, zeker toen ze zich volop in de kijker reden door een 20tal kilometer alleen voorop te rijden.

    Jammer dat de grote namen ook nog absoluut een etappe wouden winnen, anders had er misschien wel meer ingezeten .
    Maar in de op één na meest uitgezonden wielerwedstrijd (500uur TV) worden geen geschenken meer uitgedeeld.

    Deze morgen was het Lingier Versluys plan duidelijk, indien Kevin zich goed voelde ,  gingen ze  aanvallen van zodra het  kon.

    De wedstrijd begon met een reeks korte klims dito afdaling, dit voor zo'n 30km tot aan de voet van de zwaarste klim van de dag.

    Van na het start signaal, tegenover sommige andere dagen, hadden nog  meer ploegen hun zinnen op deze etappe gezet en werd er meteen hard gekoerst.

    Of zoals Nicolas na de koers zei : " de hele wedstrijd werd er gereden aan cross-country  tempo, zo snel ging  het."

    Na 30 km zaten Vermeulen  en Van Hoovels in een achtervolgende groep op 1 minuut 20 seconden.

    Aan de voet van de langste klim konden Nicolas en Kevin samen met Evans en Lakata  naderen tot op 30sec van de leiders.

    Toen de leiders even de verkeerde weg namen, reden Nicolas en Kevin alleen aan de leiding,  het MTN duo Evans-Lakata moest dan de rol lossen.

    De lange klim namen de Belgen volledig voor hun rekening en kwamen boven met 40seconden voorsprong op  het Scott-Swisspower team ,  de Bulls, Trek WR en Merida.

    Even konden ze nog verder uitlopen tot een 1 minuut 30,  maar dan vonden de Zwitserse  Scott-Swisspower bikers  het moment om ook hun kans te wagen en een etappe binnen te halen.

    10km verder werden onze landgenoten terug ingelopen door 4 koppels. Sauser-Stander volgde op een minuut.

    In de daarop volgende technische single tracks reden Schurter en Vogel alleen weg en namen snel tot 2 minuten voorsprong.

    De ontstuimige Zwitsers namen  dan de verkeerde beslissing om niet bij te tanken aan de 3de bevoorrading ( na 78km ) , wat de andere ploegen wel deden.

    In de laatste 5kilometers waren de Nino Schurter en Florian Vogel volledig leeg gereden en finishten pas als 5de.

    Christoph Sauser en Burry Stander , haalden in de finale onze landgenoten  nog  in  en reden naar stek 4.

    Na 3 moeilijke dagen toont het Lingier-Versluys team aan dat het geen toevalstreffer was dat ze na 2 dagen op plaats 5 stonden.
    In ieder geval hebben ze zich goed in de kijker gereden en zitten ze vanavond vast en zeker uitgebreid in het TV overzicht.

    Na voldoende rust en een goede massage van de Zuid-Afrikaanse verzorger geraken ze morgen  hopelijk ook goed de dag door.

    Morgen de laatste etappe : Oak Valley - Lourensford!

    Klassement na rit 7

    1.  Bulls 1 Men 27:02.46,4
         Karl Platt Germany & Stefan Sahm Germany

    2.  Songo-Specialized by DCM Men 27:13.36,9
        Christoph Sauser Switzerland & Burry Stander South Africa

    3.  MTN Qhubeka Topeak Ergon Men 27:22.12,5
         Kevin Evans South Africa & Alban Lakata Austria

    4.  Trek world racing Men 27:26.11,7
         Lukas Flückiger Switzerland & Mathias Flückiger Switzerland

    5. Multivan Merida 1 Men 27:45.44,4
        Hannes Genze Germany & Andreas Kugler Switzerland

    6. Trek-Brentjens Men 28:03.47,4
        Bart Brentjens Netherlands & Jelmer Pietersma Netherlands

    7.  Multivan Merida 2 Men 28:04.24,4
         Jose Hermida Spain & Rudi Van Houts Netherlands

    8. DCM1 Men 28:05.13,6
        Silvio Bundi Switzerland &Thomas Zahnd Switzerland

    9.  Sanfindit.co.za / Full Dynamix Men 28:22.45,4
        David George South Africa & Massimo Debertolis Italy

    10. DCM2 Men 28:38.30,8
         Brandon Stewart South Africa & Max Knox South Africa
    ..
    17. Lingier-Versluys Men 29:35.49,4
          Nicolas Vermeulen Belgium & Kevin Van Hoovels Belgium



    met dank aan  team manager Niek Lingier in Zuid Afrika

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oak Valley Cape Epic dag 7
    Rechtstreeks

    De 7 de etappe met start en aankomst  in Oak Valley werd gekenmerkt door  korte steile klimmetjes ;  zo van 5 minuten klimmen en  15 sec dalen over  een afstand  van 99 km met in het totaal 2160 hm.
    Na de zware rit van gisteren, verwachtte me de schifting zowat na 40 km bij de beklimming naaar de Lebanon Highlands Plantation.
    Een groep met 10 teams ging er in  de eerste kilometers vandoor. Daarin alle favorieten met ook de Belgen Nicolas Vermeulen en Kevin Van Hoovels vooraan.
    Bij de eerste bevoorrading na 29 km wedstrijd zaten nog 5 duo's voorop. De gebroeders Fluckiger ( Trek ), Scott met Nino Schurter en Florian Vogel, de Bulls met Sahm en Platt, Merida met Van Houts en Hermida, en  het Songo team met Sauser en de Zuid Afrikaan Burry Stander.
    Met amper één minuut achterstand volgde een groep  van 6 teams, met  Rabobank , MTN en het Lingier Versluys team.
    Het geteisterde Trek Brentjens team moest ook ditmaal de rol lossen en keek in de beginfase al  tegen 5 minuten  achterstand op.
    Bart Brentjens  kwam in de derde etappe ten val en zijn  gekneusde ribben blijven hem parten spelen.  Na de overwinning in de 2 de etappe was dit ongelukkig voorval  een serieuze domper op hun knappe prestatie. Toen Jelmer Pietersma werd geveld door buikgriep kon het Nederlandse team zijn ambities  helemaal opbergen.
    Na 2 uur wedstrijd,  bij de beklimming van de Dassenberg was het Belgische Lingier Versluys team goed op dreef en zat tegen ieders verbazing aan de leiding.
    Ze wisten 1 minuut te pakken op de  Bulls, Scott, Trek WR,  Merida 1 & 2 , MTN  en Songo met Christoph Sauser in moeilijkheden.
    Intussen begon het  hard te regenen en  kwam er een hergroepering .  Vermeulen & Van Hoovels wisten zich vooraan te handhaven tussen Scott , de Bulls  en Merida.  Christoph Sauser en Burry Stander moesten de rol lossen en werden op 1 minuut gereden, terwijl  MTN met Evans en Lakata op  1min30 volgden.
    Bij de tweede bevoorrading reden de leiders de verkeerde kant op,  wat hen 3 minuten kostte.
    Het Lingier Versluys team eiste nog steeds de hoofdrol op  en reed 20 sec voor Scott, Trek, Merida 1 , de Bulls en Merida 2 uit. Sauser en Stander hadden de goede benen van de dagen voordien niet terug gevonden en volgden op 1min 40 . MTN met Evans en Lakata in moeilijkheden zaten toen op 3 min. De achterstand van Brentjens en Pietersma liep op naar 6min15.

    Na 80 van de 99 af te leggen kilometers barstte de wedstrijd pas goed open. Wereldkampioen Nino Schurter trok samen met Florian Vogel ten aanval. José Hermida en Rudi Van Houts kregen problemen en verloren veel tijd in de materiaalpost. Trek Brentjens en MTN zakten intussen steeds verder weg .
    Het Scott Swisspower team van de Zwitsers trok na 2 mindere dagen nog eens alle registers open en namen 2 min op de Sahm-Platt, Mathias en Lukas Fluckiger en José Hermida met Rudi Van Houts.
    Christoph Sauser had zijn dag niet , moest steeds meer tijd prijsgeven en verloor 3min30. Ook de Belgen moeten hun inspanningen wat bekopen, maar  voor Vermeulen en Van Hoovels  was alles nog speelbaar en ze streden samen met team Songo voor een plaats in de top5.

    Met 3 minuten voorsprong gingen Schurter en Vogel de laatste 10 km in. Ook de gebroeders Fluckiger staken een standje bij.

    De spanning steeg ten top toen  de leiders in de eindfase lek reden en de Zwitsers van Trek WR en de Duitse Bulls hen voorbij snelden.
    Christoph Sauser ging  met Burry Stander  naar de 4 de plaats, Schurter en Vogel hervatten op 5 en  Lingier Versluys reed in zesde stelling.
    De berichten dat  Scott lek reed, werden  al gauw tegengesproken.  ' Gewoon leeg ' was de conclusie achteraf ! Trek wint voor de tweede maal op rij.
    Eens te meer bogen de Duitse Bulls op hun ervaring en  doen de beste zaak met hun tweede plaats . Stefan Sahm en Karl Platt bouwen op één etappe van het einde hun voorpsprong uit op het Songo team van Sauser & Stander. Ondanks hun 8ste plaats  blijft MTN met Evans & Lakata op de 3 de plaats in het klassement.

    voorlopige uitslag .
    1. Mathias & Lukas Fluckiger 4:11.58,9
    2. Stefan Sahm en Karl Platt 4:12.05,3
    3. José Hermida en Rudi Van Houts 4:13.36,7
    4. Christoph Sauser en Burry Stander 4:15.59,8
    5. Nino Schurter en Florian Vogel 4:16.11,3
    6. Nicolas Vermeulen en Kevin Van Hoovels 4:18.42,0
    7. Hannes Genze en Andreas Kugler 4:19.47,9
    8. Kevin Evans en Alban Lakata 4:21.31,5
    9. Emil Lindgren en Fabian Giger 4:24.43,2
    10. David George en Massimo Debertolis 4:25.02,1
    11. Jaco Venter en Adrien Niyonshuti 4:26.10,1
    12. Bart Brentjens en Jelmer Pietersma 4:26.52,4







     

    Categorie:cross country
    26-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Frank Schotman herstelt na operatie
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Frank Schotman van het Nederlandse Stappenbelt Specialized Mountainbike team,  heeft met serieuze tegenslag te maken gekregen.
    Na zijn terugkeer van het trainingskamp op Cyprus werd bij hem teelbalkanker in een vroeg stadium geconstateerd. Kort na de openingswedstrijd in Berlicum werd Frank geopereerd. Vandaag werd bekend dat na die operatie geen kankercellen in het lichaam zijn achtergebleven.

    Verdere behandeling - behalve intensieve nacontrole - is dan ook niet nodig.

    Na droomstart werken aan comeback

    Het seizoen van Frank Schotman kende een ware droomstart. Op Cyprus werd hij in een internationaal rennersveld derde in het totaalklassement van de Sunshine Cup. Kort daarop reed  Frank met grote overmacht naar een eerste plaats in de openingswedstrijd in Berlicum.

     Door de fysieke terugslag die Frank momenteel meemaakt is zijn trainings- en wedstrijdplan gewijzigd. De komende weken gaat hij zijn training weer oppakken. Afhankelijk van hoe dat gaat zal Frank naar verwachting in de loop van het voorjaar weer aan de start verschijnen.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Phil Wood overleden
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Phil Wood, de oprichter van de gelijknamige firma is op 83 jarige leeftijd in California overleden.
    De laatste jaren van zijn leven verbleef hij bij één van zijn zes kinderen.
    Hij richttte  in 1971 ' Phil Wood Company ' op en specialiseerde zich in naven , trapassen , tandwielen en andere componenten.
     In 1991 verkocht hij zijn bedrijf aan Peter Enright en een groep van investeerders. 
    Woods was gekend om zijn vernuft en het uitvinden van nieuwe werktuigen en machines.

    '"Ik ben blij dat ik hem een week voor zijn dood nog heb gesproken" zegt Enright. " We hebben wat bijgepraat over fietsen en business.  Hij was gelukkig op de ' farm' van zijn dochter en hield zich voornamelijk bezig met de opvoeding van zijn kleindochter. Dat hij zijn bedrijf aan mij verkocht heeft, daar heeft hij nooit spijt van gehad."

    Phil Woods zou in juli 84 jaar geworden zijn. Zijn vrouw Vada stierf op 18 december 2009.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FELT ÖTZTAL X-BIONIC Worldcup Team

    De bikers van het Duitse Felt Otztal team gaan aanstaande weekend op vier verschillende plaatsen aan de slag.
    In de Oostenrijkse Kamptal-Klassik-Trophy vertrekken Blaza Klemencic, Manne Reis en Charly Markt.

    Adelheid Morath schreef zich in voor de eerste manche van de Racer Bikes Cup 2010 in het Zwitserse Buchs, op de grens met Lichtenstein.  De 25 jarige Duitse komt er  oa. de World Cup winnares Lisi Osl en nieuwkomer Mona Eiberweiser tegen.

    Simon Scheiber en Sabrina Enaux zijn terug uit blessure leed en niets staat hun optreden in de openingsmanche van de  Coupe de France in Saint Raphael nog in de weg.

    Jörg Scheiderbauer  ,de organisator van de World Cup in Offenburg , in klaar om aanstaande weekend zijn persoonlijk record in de marathon van Freiburg te verbeteren. Na zijn  ontgoochelende prestatie in de Ironman in China is de manager van het FELT ÖTZTAL X-BIONIC Worldcup Team  weer helemaal fit en klaar voor de confrontatie.




    Sabrina Enaux

    Adelheid Morath

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lingier Versluys achtervolgt door pech
    Na dagen van pech en verkeerd rijden hebben Lukas en Matthias Fluckiger er op moeten wachten, maar vandaag was het eindelijk zover en konden ze de 6de rit op hun naam zetten.
    De Zwitserse broertjes haalden het voor Chistoph Sauser en Burry Stander en de Duitse Bulls tandem Stefan Sahm en Karl Platt die wel stevig de leiderstrui om hun schouders houden. Voor team Songo-Specialized was dit wel misschien de laatste kans om veel tijd goed te maken op het Bulls team.
    Nicolas Vermeulen en Kevin Van Hoovels eindigden op de 14de plaats.
    Ondanks de aanhoudende maagproblemen van Kevin verliep het vandaag een stuk beter.
    Nicolas  Vermeulen nam Kevin op sleeptouw en na de eerste bevooraadingzone vormde zich een 2de groep met
    een 4-tal koppels; Kevin, Nicolas,  José Hermida en Rudi Van Houts, Team Brentjens, Rabobank en DCM die de strijd aangingen voor een 8ste plaats. Jammer genoeg zat er geen nieuwe top-10 notering in vandaag.
    Pech achtervolgde het Lingier Versluys team ;
    in de finale viel Nicolas en daarna reed hij nog lek ook.
    Een resultaat waarmee ze in de gegeven omstandigheden best wel tevreden  zijn. Het klassement zal de komende 2 dagen niet veel meer veranderen.
    We hopen dat onze landgenoten nog éénmaal een top-10 notering te kunnen behalen.

    Uitslag rit 6
    1. Trek World racing Men 4:37.22,6 / 23:14.12,8
        Lukas Flückiger Switzerland &Mathias Flückiger Switzerland
    2. Songo-Specialized by DCM Men 4:40.00,8/ 22:57.37,1
        Christoph Sauser Switzerland &Burry Stander South Africa
    3. Bulls 1 Men 4:40.00,9 /22:50.41,1
        Karl Platt Germany &Stefan Sahm Germany
    4. MTN Qhubeka Topeak Ergon Men 4:43.36,1 /23:00.41,0 
        Kevin Evans South Africa & Alban Lakata Austria
    5. Multivan Merida 1 Men 4:46.16,3 /23:25.56,5
        Hannes Genze Germany &Andreas Kugler Switzerland
    6. MTN Energade Men 4:49.15,7 /26:46.21,0
        Jaco Venter South Africa & Adrien Niyonshuti Rwanda
    7. Bulls 2 Men 4:52.00,0/ 24:32.01,9
        Thomas Dietsch France & Tim Boehme Germany
    8. DCM1 Men 4:54.17,8 /23:32.32,5
       
    Silvio Bundi Switzerland & Thomas Zahnd Switzerland
    9. Rabobank-Giant Off Road Men 4:59.24,1/ 23:47.11,7
        Emil Lindgren Sweden & Fabian Giger Switzerland
    10. Multivan Merida 2 Men 4:59.47,8 /23:50.47,7
        Jose Hermida Spain &Rudi Van Houts Netherlands
    .....
    14. Lingier-Versluys Men 5:01.03,0 25:17.07,4
          Nicolas Vermeulen Belgium & Kevin Van Hoovels Belgium

    Klassement na rit 6

    1. Bulls 1 Men 22:50.41,1
        Karl Platt Germany & Stefan Sahm Germany
    2. Songo-Specialized by DCM Men 22:57.37,1 
       Christoph Sauser Switzerland & Burry Stander South Africa
    3. MTN Qhubeka Topeak Ergon Men 23:00.41,0 
       Kevin Evans South Africa & Alban Lakata Austria
    4.Trek world racing Men 23:14.12,8 
        Lukas Flückiger Switzerland & Mathias Flückiger Switzerland
    5. Multivan Merida 1 Men 23:25.56,5 
        Hannes Genze Germany & Andreas Kugler Switzerland
    6. DCM1 Men 23:32.32,5
        Silvio Bundi Switzerland &Thomas Zahnd Switzerland
    7. Trek-Brentjens Men 23:36.55,0
        Bart Brentjens Netherlands 2-2 Jelmer Pietersma Netherlands
    8. Rabobank-Giant Off Road Men 23:47.11,7
        Emil Lindgren Sweden & Fabian Giger Switzerland
    9. Multivan Merida 2 Men 23:50.47,7
        Jose Hermida Spain & Rudi Van Houts Netherlands
    10. Sanfindit.co.za / Full Dynamix Men 23:57.43,3
         David George South Africa & Massimo Debertolis Italy
    .....
    17. Lingier-Versluys Men 25:17.07,4
          Nicolas Vermeulen Belgium & Kevin Van Hoovels Belgium






    Bron : Niek Lingier,  
              team manager Lingier Versluys vanuit Zuid Afrika

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Absa Cape Epic dag 6
    Het  is en blijft een spannende bedoening en ook de 6 de etappe in de Cape Epic kende een dramatische ontwikkeling.
    Worcester - Oak Valley hield 123 km in met 2240 hoogtemeters en gelukkig was het rijden in koele en dus vrij aangename weersomstandigheden.
    Het  Zuid Afrikaanse DMC team met Brandon Stewart en Max Knox trok als eerste ten aanval. Een gat van anderhalve minuut volstond niet en ze werden ingelopen door  jagende Bulls, Songo,  MTN , Merida en Trek WR met de gebroeders Fluckiger.
    De Bulls keken de kat uit de boom  , reden tactisch en op safe en lieten het werk wijselijk  over aan Christoph Sauser en Burry Stander.
    In de eerste zware beklimming knapten Burry Stander en Kark Platt het werk op, terwijl Alban Lakata het moeilijk kreeg en terrein moest prijsgeven. Door toedoen van zijn ploegmaat Kevin Evans kon het MTN team weer aansluiten en we kregen opnieuw vier leiders ; Songo , Bulls,MTN en de jonge Zwitsers van het Trek team.
    Na 3 uur wedstrijd kwam het Multivan Merida team met Hannes Genze en Andreas Kugler samen met MTN 2  en Bulls 2 de bij de kopgroep.
    Op dat cruciaal moment kreeg het team van Sauser en Stander pech en speelde Thomas Dietsch  ( Bulls 2 ) het ploegenspel. De Fransman zette alles op alles en trok goed door om Songo zo ver mogelijk achter te laten. Van tactiek gesproken! De Specialized bikers herpakten vrij snel  en reden hun achterstand in een mum van tijd  weer dicht.
    De gebroeders Fluckiger zagen intussen hun kans , gingen aan de haal en lieten  het duo Sauser-Stander samen met Platt-Sahm 1 minuut achter zich.  Op 20 km van het einde  volgde MTN met Evans en Lakata  in vierde positie op  1min 30 sec.
    In de slotfase klom het Zwitserse Trek  duo gezwind omhoog en moest MTN  steeds meer tijd prijsgeven,  iets wat Evans -Lakata waarschijnlijk de tweede plaats in de rangschikking zou kosten.
    Lukas en Mathias Fluckiger toonden zich in de laatste pittige klim super sterk en haalden  het met 2min 37 voorsprong op Christoph Sauser & Burry Stander en Karl Platt & Stefan Sahm. MTN eindigde vandaag 4 de , verliest 4 minuten en moet  zoals verwacht zijn tweede plaats afstaan aan  de Specialized bikers. De Duitse Bulls met Sahm en Platt blijven in het geel, Songo klimt naar  2 ,  maar knabbelt niets van de 7 minuten achterstand af .
    Rabobank met  Emil Lindgren en Fabian  Giger kwam als 9 de over de meet, Bart Brentjens verbeet de pijn en finishte met Jelmer Pietersma op 11 . De 14 de plaats was voor het Belgische Lingier Versluys duo  Nicolas Vermeulen & Kevin Van Hoovels.

    Bij de dames zwaaiden het Deense duo  Kristine en Sofie Noergaard andermaal de plak. Niet moeilijk als we bedenken dat de voornaamste concurrente Ivonne Kraft gisteren haar vader op 70 jarige leeftijd verloor . Toch besloot  de Duitse Kraft om in deze moeilijke omstandigheden verder te rijden en de Cape Epic 2010  op te dragen aan haar overleden  vader. Met een achterstand van 3 minuten en nog  2 etappes voor de boeg  is alles  nog speelbaar.

    Het Zuid Afrikaanse team met Yolande Speedy en Paul Cordens finishte als 24 st overall en pakken opnieuw de overwinning bij de mixed koppels.

    Bij de masters is tegen  Shan Wilson en Andrew Mclean  geen kruid  gewassen.  Het Zuid Afrikaanse duo finishte op de 20 ste plaats algemeen in een tijd van 5:16.27,85 en klopten Corrie Muller & Robert Sim met  5 minuten. Adrian Enthoven eindigde  samen met Gary Marescia op drie . Onze landgenoten Dirk Rossignol en Ronny Roelandts  bolden in het kielzog van de nummers 4 en 5  over de meet en blijven op 8 in het klassement. 

     
    voorlopige uitslag :

     1. Lukas Flückiger (Swi) & Mathias Flückiger (Swi) Trek World racing
     2. Christoph Sauser (Swi) & Burry Stander (RSA) Songo-Specialized DCM
    3. Karl Platt (Ger) & Stefan Sahm (Ger) Bulls 1
     4. Kevin Evans (RSA) & Alban Lakata (Aut) MTN Qhubeka Topeak Ergon
     5. Hannes Genze (Ger) & Andreas Kugler (Swi) Multivan Merida 1









     

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Roel Paulissen start in Buchs
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Aanstaande zondag gaat de Racer Bikes Cup in Zwitserland van start.

    In Buchs wordt de aftrap gegeven van  de Zwitserse competitie , wat voorheen de Swisspower Cup noemde.
    Sinds jaar een dag staat de Zwitserse MTB serie hoog aangeschreven en trekt ze de internationale top aan.

    Dit jaar zal onze landgenoot Roel  Paulissen samen met  Ralph Näf, Martin Gujan, Moritz Milatz, Manuel Fumic, Wolfram Kurschat en Marco-Aurelio Fontana aan de start komen  in Buchs.
     
    Na de valpartij in Cyprus hoopt  wereldkampioen Paulissen het goed te doen.

    “Het is een eerste test met vele wereldtoppers. Ik ben benieuwd wat ik er van zal maken. Natuurlijk wil ik winnen en zal ik mijn uiterste best doen. Hopelijk heb ik zondag een beetje geluk.”aldus Paulissen vanuit Italië.

    Bij de dames neemt de Oostenrijkse Lisi Osl het ondermeer op tegen Katrin Leumann, Petra Henzi, Nathalie Schneitter en Hanna Klein.

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vincent Seynave out !

    De inmiddels 32 jarige Vincent Seynave kreeg de MTB microbe in 2004 te pakken. Toertochten was zijn passie en niets wees er op dat hij nog ooit competitie zou rijden. Naar aanleiding van zijn valpartij in Thieusies en de daarop volgende operatie voelde ik de Eliza Orbea biker uit Wervik aan de tand.

     

    Wanneer is het allemaal begonnen voor jou ?

    Ik was al van mijn 5 jaar aan  het voetballen en in 2004 kwam er plots het mountainbiken bij.

    Per  toeval op verlof in Houffalize, toen daar de  World Cup  plaats vond  : ik ging ook mee rijden en ik was meteen verkocht. Van toen af aan werd er toch wel meer gebiked , dan gevoetbald.

    Het volgende jaar nam ik een vergunning en was vertrokken, ik had me lid gemaakt bij de "Frontbikers" uit Ieper.

    Daar reed ik zo'n 4 jaar ,maar het was louter  recreatief. Ik was ondertussen gestopt met voetballen en keek uit naar een team dat wedstrijden reed.

    Zo kwam ik bij "De Groene Linde" van Ieper terecht.

    Allemaal jonge, toffe kerels waar ik eigenlijk al geregeld mee optrok. Van het één kwam het ander , en ik werd dus lid van het team.

     

    Wat veranderde er ?

     

    Veel ! Dat jaar kwam er een complete verandering in hun ploeg . De naam veranderde in Casa Verde Racing Factory.  Er kwamen nieuwe kleren, nieuwe renners, en daar was ik er  eentje van.

    Voor mij was dit allemaal nieuw :  ploegvoorstelling, teamfietsen, een stand op de wedstrijden, mensen die bevooraden..it was fun.

     

    Casa Verde bestaat dat nog ?

     

    Neen, dit jaar kwam er dus  weer een belangrijke verandering. Het werd  Eliza-Orbea met weer nieuwe sponsers , nieuwe kleren en andere  bikes.

    Het nieuwe bestuur heeft er meteen werk van gemaakt en de ploeg met een UCI statuut beloond ! Nu zitten we dus met een A team (UCI renners) en een B team.

     

    Kon jij er wat van opsteken ?

     

    Voor het eerst werd er specifiek getraind op de mountainbike, wat me tot op heden goed uitkwam in de wedstrijden en mij in Pepingen een eerste podiumplaats in de funklasse opleverde !

     

    Hoe verliep het seizoen verder ?

     

    Jammer genoeg kwam ik vorige zondag in Thieusies  ten val ; balans een gebroken sleutelbeen!

    Woensdag ben ik  geopereerd en er werden plaatjes en bouten ingestoken.  Dus nu is revalideren aan de orde , al hoop ik zeer gauw terug te kunnen fietsen! Graag had ik er terug gestaan tegen de Grand Prix in Antwerpen, om dan de week erna de LCMT te kunnen aanvangen.

    Nu, we zien wel waar we komen.... en geduld is een schone deugd !

    En..hoe gaat het nu met je ?

    Het is wel een grote snee en ik heb nog pijn, maar kan me behelpen met pijnstillers. Ik ben terug thuis en het begint  al terug te kriebelen. Ik hoop snel terug op de rollen te zitten.


    Bedankt , Vincent en een spoedig herstel.






    Vincent Seynave in betere tijden

    Categorie:Interview


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs