Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    04-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Yeti / Fox Racing Shox Factory team 2010
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Yeti is ongetwijfeld één de sterkste teams in het WK mountainbike circuit.

    Team veteraan, Jared Graves, die  de World Cup 2009 domineerde in de fourcross , blijft. 
    Reeds zes jaar maakt de 27 jarige Australische wereldkampioen deel uit van het Yeti team.
     
    Het  Amerikaanse wonderkind, Aaron Gwin, die de World Cup downhill afsloot met een top10 plaats blijft eveneens aan boord.
    Aangezien hij zich nog maar twee jaar bezig houdt met mountainbiken,  wordt  er volgend jaar veel van hem verwacht.

    Sam Blenkinsop, zal voor een ander team uitkomen in  2010 . Het feit dat hij voor Lapierre zou kiezen, werd tot nu toe nergens bevestigd.
    De 21 jarige Nieuw Zeelander finishte in Schladming op de tweede plaats na Sam Hill.

     Yeti Cycles is gevestigd in Golden, Colorado. Het bedrijf heeft bijna vijfentwintig jaar  race-ervaring en richt haar product ontwikkeling vooral op snelheid.




    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Steffi Derveaux op weg naar herstel
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Voor de 17 jarige dame van het Dreamteam Granville Gartazi  komt er hopelijk licht aan het einde van de tunnel.
    In de aanloop van het BK in Malmedy kwam Steffi Derveaux op training ten val en brak haar pols. Ze diende en operatie te ondergaan en ging voor 6 weken het gips in. Daarna kreeg ze een brace.
    Het seizoen 2009 bij de dames jeugd ging daardoor helemaal de mist in voor de bikester uit Zwevegem.  Eerst doken er problemen op met de knie en daarna kwam de polsbreuk.

     Na veel kommer en kwel moet ze op 13 januari van volgend jaar opnieuw onder het mes.
    " Ik moet dus  terug geopereerd worden aan mijn pols. " vertelt Steffi.  " Om alle titanium stukjes eruit te halen. Mijn pezen stoten dit metaal af vandaar dat het er wel uit moet. Trainen zal dan een weekje niet lukken, maar nu en ook na de operatie  vliegen we er zeker nog in. " klinkt een strijdvaardige Steffi , die de seizoensstart bij de dames jeugd niet wil missen.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MTB Soccer Cup in Kirchzarten
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De MTB Soccer Cup werd in 2005  door de Duitse en Zwitserse mountainbike scene  in het leven geroepen.
    Na 3 keer Freiburg en één keer  in het Zwitserse Bern,  is nu Kirchzarten aan de beurt. 
    De vijfde editie van de  sportieve seizoensafsluiter  vindt  zaterdag 5 december,  niet ver van Freiburg  plaats en gaat van start met 16 teams. Het geliefde voetbaltornooi krijgt een aantal vedetten aan de aftrap.
    Team Württemberg met Stefan Sahm en Torsten Marx heeft zijn titel van 2008 te verdedigen.
    Team 'Baden' met Moritz Milatz ( foto ), Benjamin Rudiger en marathonspecialist Tim Böhme  wil het beter doen dan vorig jaar, toen het in de halve finale strandde.


    Voor het meisjes team treden Hanna Klein, Barbara Benko en  Helen Grobert aan en de vraag is natuurlijk of zij hun mannetje kunnen staan en hun mannelijke tegenstanders van antwoord kunnen dienen.
    Ook de pers doet wat graag zijn duit in het zakje : Erhard Goller, Thomas Giger en Jochen Haar zijn de voerballers van dienst en zorgen vast en zeker voor de nodige animo.






    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bikers for Maarten, kortweg B4M

    In september jongstleden heeft B4M opnieuw deelgenomen aan de Duchenne Heroes mountainbiketocht, een meerdaagse mountainbiketocht van Wiltz (Lux) naar Nijmegen (Nl), die in het leven geroepen is om geld in te zamelen voor het onderzoek naar de ziekte van Duchenne. Dit jaar waren we met 20 deelnemers en 5 begeleiders het grootste team Het werd opnieuw een zeer geslaagde en plezante deelname voor alle deelnemers, al was er één geblesseerde opgever na een zware val.

    Om te kunnen deelnemen moest er per deelnemer 2.500 euro ingezameld worden. Met 66.000 euro zijn we daar ruimschoots in geslaagd en hadden we het hoogste bedrag van alle teams. In totaal hebben 300 bikers deelgenomen aan de mountainbiketocht die alles samen een fabelachtig bedrag van 1.000.000 euro heeft opgeleverd.

    Dit hebben we enkel kunnen realiseren door uw financiële steun, waarvoor niet alleen wij maar ook alle Duchenne families U enorm dankbaar zijn. Dank zij uw steun komt de genezing van deze vreselijke spierziekte een stapje dichterbij.

    De bedragen worden door Duchenne Parent Project (www.duchenne.nl) doorlopend besteed aan verschillende onderzoeksprojecten, die op wetenschappelijke basis worden geselecteerd. Op de hierboven vermelde website is meer informatie beschikbaar. Eén onderzoek heet met een moeilijk woord exonskipping en biedt goede vooruitzichten op stabilisatie van de ziekte.

    Volgend jaar zal er een Belgische editie plaatsvinden van Duchenne Heroes met aankomst te Leuven. Niemand minder dan Filip Meirhaeghe is medeorganisator. Alle info is terug te vinden op www.duchenneheroes.be.
    Bikers for Maarten zorgt alweer voor een stunt door een vrouwenteam af te vaardigen. Wij hopen opnieuw op jullie steun te mogen rekenen.


    was getekend : Bikers for Maarten , B4M

    http://www.b4m.be/


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cecile Ravanel - Rode
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De Franse kampioene mag terugblikken op een geslaagd seizoen.
    In het begin van 2009 had de 28 jarige biker van Team Lapierre het  echter moeilijk.  Ze had moeite om in de World Cups een plaats in de top20 te rijden.
    Mevrouw Cedric Ravanel laste wijzelijk een pauze in , veranderde midden in het seizoen van trainer en ging met Stephane Girard in zee.
    Daarna volgde het Frans kampioenschap , waar ze voor de tweede keer op rij de titel wist te bemachtigen. Op het WK in Canberra gaf ze het beste van zichzelf en  eindigde als 7 de. In het Zwitserse Champery  bevestigde ze opnieuw met een zevende plaats en Schladming ( Oostenrijk ) sloot ze als 9 de af . 
    Cecile Ravanel Rode begon met mountainbiken in 1999 en maakt sinds 2006 deel uit van  het Franse Team Lapierre.
    In 1998 werd ze opgenomen in de Nationale ploeg van haar land.

    Volgend jaar ziet ze nog positiever tegemoet ,  ze hoopt  immers dat de nieuwe aanpak zijn vruchten zal afwerpen.




    Categorie:cross country
    03-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.White Style mountain bike slopestyle competition
    De slopestyle mountainbike contest zal te gast zijn in het Oostenrijkse Leogang op 29 januari 2010.
    Voor de 5 de maal op rij heeft  de Brit Grant " Chopper "  Fielder gezorgd voor een unieke combinatie van sneeuw en hout om zo meer dan 20 van 's werelds beste riders uit te dagen.
    Grant heeft enige veranderingen beloofd , maar de  keywords zijn  nog  altijd "groter, beter, extremer". Hij denkt zelfs aan een sneeuwhut of iglo.
    Dit jaar kwamen 23 bikers uit 12 landen Europese landen aan de start  met oa.   Andreu Lacondeguy, Martin Soedertstroem, Benny Korthaus, Lance McDermott, Trond Hansen, Yannick Granieri, Amir Kabbani en Sam Pilgrim.
    De 20 jarige Andreu Lacondeguy ( Sp)  won  begin dit jaar de contest voor de Brit Lance McDermott
    Voor 2010 zijn de Europese bikers opnieuw uitgenodigd, maar wordt de lijst aangevuld met enkele Amerikaanse toppers.
    Vrijdagnamiddag worden de kwalificaties  gereden  ; de prijzenpot bedraagt 4000 €.


    renners 
    Niki Leitner (AUT)
    Brandon Semenuk (CAN)
    Jan Toth (CZE)
    Andreu Lacondeguy (ESP)
    Lluis Lacondeguy (ESP)
    Yannick Granieri (FRA)
    Benny Korthaus (GER)
    Amir Kabbani (GER)
    Marius Hoppensack (GER)
    Andi Wittmann (GER)
    Mischa Breitenstein (SUI)
    Martin Söderström (SWE)
    Linus Sjöholm (SWE)
    Lance McDermott (UK)
    Grant Fielder (UK)
    Sam Pilgrim (UK)
    Paul Basagoitia (USA)
    Greg Watts (USA)
    Cam McCaul (USA)
    Tyler McCaul (USA)

    http://www.bikepark-leogang.com/

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Australie bespaart op XC
    De Australische Wielerbond  zet het  ' High performance mountain bike cross country programma ' stop op het einde van dit jaar.
    De steun van de Federale Overheid bedroeg dit jaar aanzienlijk minder dan in 2008 , terwijl de kosten van training, voorbereiding en reizen fors zijn gestegen.  
    De vooruitzichten voor extra financiële middelen zijn  ontoereikend  om het huidige programma  verder te handhaven. 
    De Wielerbond blijft werken aan de ontwikkeling en de groei van de mountainbike discipline en hoopt dat het  XC programma in de toekomst kan terugkeren . Coach Neil Ross blijft op post om cross county toppers te begeleiden. Hij zal eventuele kandidaten voor de Olympsiche Spelen  bijstaan op hun weg naar Londen 2012.
    Cross country werd in 1996 een Olympisch discipline en  voor Australie  was er nooit een medaille in het bereik.  Australie bracht wel verschillende wereldkampioenen in de downhill en four cross voort , maar  deze disciplines komen niet aan bod op de Olympsiche Spelen. Vandaar dat de  ingekrimpte gelden , elders beter besteed kunnen worden.
    Het XC  programma bracht wel een aantal getalenteerde wielrenners voort, met wereldkampioen Cadel Evans  op kop.

     


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bas Mulder voor de derde keer geveld door kanker

    Opgeven is weer geen optie voor de Nederlandse mountainbiker Bas Mulder, die voor de derde keer  sinds 2006 geveld is door lymfeklierkanker.

    Twee keer overwon Bas Mulder (23) de lymfeklierkanker. Zijn overwinning vierde hij anderhalf jaar terug bovenop de Alpe d’Huez. Die berg beklom hij zeven keer op de fiets om geld bij elkaar te krijgen voor het kankerfonds. Bovenop die berg bezwoer hij zijn beste fietsvrienden dat dit de definitieve overwinning was op non-Hodgkin, de naam van de ziekte. Maar de sluipmoordenaar sloeg opnieuw toe. Exact drie jaar na de eerste keer slecht nieuws, kreeg hij op 21 augustus 2009 voor de derde keer een telefoontje: de kanker was terug.

    Weer doorloopt de Harderwijkse mountainbiker de hele medische molen om de kanker te overwinnen. “Ik was een keiharde doordouwer, het overwinnen van de ziekte zag ik als een wedstrijd. Een enorme marathon. En opgeven is geen optie, nog steeds niet. Maar er is wel wat veranderd in mijn bewustzijn”, vertelt Bas. Een bleek ingevallen gezicht zit aan de andere kant van de keukentafel aan de Swingdreef. Ziek van de bestralingen, maar zijn geest is helder. “Helderder dan ooit. “ Bas aarzelt even, kijkt wat onzeker naar buiten. “Ik heb een wat gekke ervaring gehad. Ik heb een indiaan ontmoet.” Weer blijft hij even stil, dan steekt hij echt van wal. “Als iemand mij twee jaar geleden een verhaal over een indiaan had verteld die hem zou helpen een ziekte te overwinnen, dan had ik ook gedacht: ‘die heeft een steekje los’. Maar afgelopen maanden ben ik een aantal keer bij deze man geweest. Hij is een medicijnman uit een indianenstam in Canada. Toen hij een jaar of veertig was, heeft zijn stam gezegd: ‘je moet in Europa de mensen vertellen over onze cultuur en over de natuur’. Het heeft niets met iets paranormaals te maken. Maar deze man zegt dat we als Westerse mens veel te ver van de natuur af zijn komen te staan. Onze Westerse gewoontes zijn niet gezond. Alle smaakstoffen die we eten, hoe wij met onze omgeving omgaan, de straling van van alles en nog wat, het kan gewoon niet goed zijn.”

    “Ik vind het wel moeilijk om te vertellen. Ik heb telkens ergens het gevoel dat ik mensen moet overtuigen, maar ik wil ook heel graag dat mensen het ook zien. Er is meer tussen hemel en aarde. Wat precies, dat weet ik niet, maar wat deze indiaan vertelt, voelt zo waar. Het is een ander bewustzijn. Natuurlijk zoek ik een oorzaak voor mijn ziekte. Geen dokter weet waar kanker vandaan komt. Wat is de bron? In mijn oude buurt Stadsweiden hebben drie andere jongens van mijn leeftijd lymfeklierkanker gekregen. We zaten ook allemaal op atletiekvereniging Athlos en woonden in een straal van 100 meter van elkaar. Ligt het dan aan het water in de wijk? Of aan de spoorbaan in de buurt? Of komt het door de grote electriciteitscentrale vlak naast de atletiekbaan? Het kan toch geen toeval zijn.” Bas hoopt nu door de gesprekken met de medicijnman de bron van zijn ziekte te vinden en er voor te zorgen dat het niet meer terugkomt. “Het kan door simpele veranderingen, biologisch en gezond eten. Ik voel me sterker, eet meer. Ik gebruik bijvoorbeeld ook de magnetron niet meer. Waarom zou je je melk moeten opwarmen met straling?”

    “Maar ik wil wel een ding voorop stellen: het is ter ondersteuning van de medische wereld. Je hebt de kant van de indiaan en de medische kant. Het een sluit het ander niet uit. De indiaan pakt de bron aan door aan te geven dat ik gezond moet leven, de medische wereld bestrijdt de symptomen.” En die medische wereld gaat de komende weken een uitgelezen staaltje techniek gebruiken om Bas te helpen de kanker te overwinnen. “Ik krijg een stamceltransplantatie. Mijn broertje Steph is mijn donor. Bij hem gaan ze stamcellen uit zijn bloed halen die ze bij mij weer inspuiten. Hierdoor krijg ik zijn afweersysteem en dat moet de strijd met de kanker aangaan.” Maar die transplantatie was bijna niet doorgegaan. “Mijn leven is soms net een rollercoaster. Nog niet eens een maand geleden, op 6 november, kreeg ik van mijn arts te horen dat het afgelopen was. Hij gaf me nog een paar maanden, want de kanker was zo agressief. Zelfs in het bestraalde gebied kwam het terug. Maar de maandag erna gaf hij aan het toch te willen proberen.”

    “Ik ben niet bang voor de dood. Natuurlijk denk ik er wel eens over na. Maar dat weekend in november was echt verschrikkelijk. ‘Dit was het dan, Bas’, dacht ik. Maar als het gebeurt dan gebeurt het. De zekerheid dat je blijft leven heeft niemand. Misschien is de kans dat ik door mijn ziekte eerder dood ga wel groter, maar die kans heeft toch geen effect op een individueel iemand. Die kans gaat over een hele populatie, het zegt mij niets. Ik was al nooit goed in statistiek. Ik heb mijn fietsvriend Sander Bouwens beloofd om de Transalp te gaan fietsen. De ultieme droom voor een mountainbiker. Daar ga ik echt voor.” vertelde Bas Mulder moedig aan  het Nederlands dagblad : Het Kontakt.
    Van 8 tot15 december wordt hij opgenomen in het UMC. Op 14 december zal zijn broertje Steph zijn  cellen afstaan en de dag daarop zal hij ze in zijn bloedbaan opnemen. In de dagen voor de transplantatie wordt hij vijf dagen behandeld met chemotherapie.


    http://weblog.basmulder.org/
     


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.José Antonio Hermida in Taiwan
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Naar jaarlijkse gewoonte is de Spanjaard  na bijna 13 u vliegen vanuit Frankfurt  aangekomen in  Taipei ( Taiwan ) voor een bezoek aan de hoofdzetel van Merida.
    De renner van het Multivan-Merida team reist jaarlijks naar de Taiwanese fabrieken  om ondermeer kennis te maken met de technische staf van Merida en zal samen met 3000 gegadigden deelnemen aan een wedstrijd die de sponsor organiseert.
    Dit is een  niet te missen afspraak  , niet verpicht maar plezant en nodig voor de sfeer. Een aantal renners zullen van de gelegenheid gebruik maken om Azie te  ontdekken.


    Hermida, de veteraan  in de ploeg,  bezoekt Merida nu voor de vijfde keer : "Merida is een zeer ernstig en professioneel bedrijf. Het niveau van de technologie die ze toepassen op hun producten is erg hoog en daarom is het zo belangrijk dat wij in nauw contact blijven met de ingenieurs en de product managers. De communicatie tussen ons verloopt vlot, gedurende het hele jaar, maar het is altijd goed om elkaar te ontmoeten in het tussenseizoen, wanneer er minder druk op de ketel zit ", aldus de 31 jarige  renner uit Puigcerdà.
    Hermida zal niet terug zijn voor 7 december, dus hij zal niet aanwezig zijn op de volgende Spaanse Cycolcross Cup.

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. MTB en WTK in Kelchterhoef
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vorige zondag was  het Lommelse Kattenbos het toneel van de WTK veldrit ; op Sinterklaasdag gaan de cyclocrossers aan de slag aan de Houthalense Plas in Kelchterhoef met start om 13 u.

    Om 11u30 staat een mountainbikewedstrijd geprogrammeerd met de deelname van  enkele grote namen. Plaatselijke toppers als de gebroeders Maarten en Tim Wijnants maken hun opwachting in dit prachtige decor rond de plas in Houthalen-Helchteren.
    Jimmy Tielens zal niet starten op Houthalense bodem en rijdt zondag de cyclocross in Averbode.
    De wedstrijd is zowel  toegankelijk voor vergunninghouders als niet vergunninghouders.




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Open kampioenschap Kattenbos Lommel
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Afgelopen zondag richtte MTB Kattenbos in samenwerking met de Stad Lommel het eerste Lommels kampioenschap  voor mountainbikers in.
    Aan de Stedelijke Basisschool de Schommel werd gestreden in drie categorien. 
    Belofte  Piet Leppens , die we kennen uit de LMTB serie werd  de  algemene winnaar ,  wat hem in  de reeks - 29 jarigen de Lommelse  titel opleverde. Leppens won voor Thomas Peeters en Martijn Lomans.
    De plaatselijke renner trad in de namiddag nog aan in de LMTB  en verdedigde  aan de andere kant van Kattenbos zijn tweede plaats in het eindklassement voor beloften.

    Met zijn tweede plaats algemeen klopte Dirk Van De Schans , Erwin Bogaerts en Georges Gerrits in de categorie 30-44 jaar.

    Op de mooie omloop in Kattenbos wist Eric Vyncke  ( foto) zich tot kampioen van zijn stad te kronen in de reeks +45 jarigen voor Piet Driesmans en Robert Van De Kerkhof.

    uitslag overall :
    1 Leppens Piet -29 Lommel 1 1
    2
    Van de Schans Dirk 30-44 Lommel 1 1
    3
    Vyncke Eric 45+ Lommel 1 1
    4
    Luiten Bert 30-44 2
    5
    Van Loon Mark 30-44 3
    6
    Bogaerts Erwin 30-44 Lommel 4 2
    7
    Driesmans Piet 45+ Lommel 2 2
    8
    Gerrits Georges 30-44 Lommel 5 3
    9
    Van Loon Tom -29 2
    10
    De Bock Sven 30-44 6
    11
    Van de Kerkhof Robert 45+ Lommel 3 3
    12
    Geeraerts Glen -29 3
    13
    Peeters Thomas -29 Lommel 4 2
    14
    Berghmans Yvo 30-44 Lommel 7 4
    15
    Loomans Martijn -29 Lommel 5 3

    Op zondag 4 juli 2010 is Kattenbos weer gastheer voor de 100 km .
    Deze marathon wordt  wegens het toenemende succes onderverdeeld in :  100km marathon met individuele tijdsopname:
    100km marathon
    zonder individuele tijdsopname:

     


     


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.World Cup finale Windham
    Het ziet er naar uit dat de World Cup finale in het Amerikaanse Windham  toch gewoon zal doorgaan. De laatste weken doken er geruchten op , als zou het event in 2010 afgelast worden wegens financiele problemen.
    De UCI hield de officiele beslissing in beraad tot op 1 december. Naar alle waarschijnlijkheid zal het evenement toch plaatsvinden een week voor het WK in Mont Ste Anne, Canada .




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Südtirol Dolomiti Superbike
    Deze marathon doet bij de meeste Belgen  zeker een belletje rinkelen.
    Roel Paulissen werd immers in 2008 voor de eerste keer wereldkampioen marathon in Zuid Tirool.
    De 16 de editie van de Südtirol Dolomiti Superbike vindt plaats op 11 juli 2010 in Niederdorf . De start wordt om  7u30 gegeven en omvat de gebruikelijke afstanden nl. 119,9 km met 3822 hoogtemeters en 56,9 km met 1688 hm. Tijdens de wedstrijd kan iedere deelnemer  nog beslissen voor welk afstand hij gaat.
    Niederdorf  , de plaats van start en aankomst  is gelegen in het hart van het Hochpustertal in de Dolomieten.
    Massimo De Bertolis  ( It) was dit jaar de sterkste biker op de lange afstand en klopte de Fransman Thomas Dietsch en de Italiaan Gilberto Simoni.
    De Duitse Katrin Schwing won  de wedstrijd bij de dames in een tijd van 5:40:04.




    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Royal Vélo Club Ottignies Blancs Gilets

    De RVCOBG  is druk bezig met de voorbereiding van het nieuwe seizoen en organiseert een stage voor leden van de wielerschool. 
    Van  21 tot 24 december  telkens van 9.00-16.00 in Heze, rue Felix Lacourt 174.
    Het programma voorziet de eerste trainings module voor de samenstelling van het medisch dossier, alsook  technische sessies voor mountainbikers en wegrenners.

    De eerstvolgende training voor mountainbikers vindt plaats aanstaande zaterdag in  Hèze  van 9:30 tot 11:30, onder leiding van Luc Laurent, Michel Henin en Fred Seykens.
    Zondag 6 december  worden de wegrenners verwacht om 10.00 uur, nog steeds in Heze, voor introductie .
    Woensdag, 9 december is Bois des Rêves gastheer voor de activiteiten van de wielerschool onder de deskundige  leiding van 
     Matthieu Neyrinck, Luc Laurent, Thierry Pirard en Laurent Saublens.
    Verder zullen een aantal leden zondag vanaf  9 u. deelnemen aan de toertocht in Pécrot .
     

    De Royal Velo Club  meldt  dat Lize Struyf, die volgend de kleuren van het Waalse  team zal verdedigen, tweede is geworden op het kampioenschap cyclocross voor aspiranten ( 12 jaar ) .

     


    Categorie:cross country
    02-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.CRAFT BIKE TRANS GERMANY
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De  Trans Germany zal plaats vinden van 2 tot 5 juni 2010.
    300 km met 10.000 hoogtemeters  dienen in 4 dagen afgehaspeld te worden.
    Vier reeksen komen aan bod : heren, dames, masters en grand masters .
    De vierde editie  van de Trans Germany is nu al een onverhoopt succes.
    Van de 800 voorziene plaatsen gingen er de eerste 3 dagen maar liefst 500 de deur uit.
    Vandaar dat de organisatie opteerde om  er nog 200 extra  aan toe te voegen.
    Sinds de opening van de inschrijvingen op 16 november zijn er al 800 van de 1000 plaatsen  weg. 
    Geinteresseerden moeten dus snel beslissen.

    Voor de editie van 2010 heeft onze landgenoot Erik Evers al een ticket op zak. De biker van het MTB Rudi Team tracht in de voetsporen te treden van Hans Planckaert , die dit jaar bij de masters beslag legde op de tweede plaats.
    De Fransman Thomas Dietsch  van het Duitse Team Bulls ging  in 2009 voor de zege bij de heren.


    meer info op : http://www.bike-transgermany.de/




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Craft Bike Transalp
    Vanaf zondag 6 december kan men online inschrijven voor de Craft Bike Transalp powered by Nissan.
    Van 17  tot 24 juli  2010 wordt de 13 de editie van de meerdaagse door de Alpen gereden.

    De start zal zoals in 2008  in Fussen gegeven worden en voert over het Oostenrijkse Imst en Ischgl naar het Zwitserse Scuol. Daarna gaat het de Italiaanse grens over,  richting Livigno.
    Voor de eerste keer brengt de Transalp de renners naar Ponte di Legno . Dan volgt Male dat reeds in 2002 en 2006  werd aangedaan. Via Madonna di Campiglio  bereikt de caravaan  zoals 3 jaar geleden Riva del Garda. De aankomst ligt al voor de 11 de keer aan het Gardameer. De deelnemers hebben dan ongeveer 600 km en 20.000 hoogtemeters in de benen.


    meer info http://www.bike-transalp.de/



    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rage Against the Machine
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Wat heeft " Killing in the name", één van de grootste successen van Rage Against the Machine met " Wheels4Live"  te maken?
    De 41 jarige Timothy Robert Commerford of kortweg Timmy C nam afgelopen zomer deel aan de Race Across America ( RAAM ) en steunde daarmee de projecten van  mountainbike legende Hans Rey.  
    De  getattoeerde bassist van de legendarische rockband Rage Against The Machine kreeg  in 1993 door zijn schoonvader  de MTB microbe te pakken en is sindsdien een verwoerd mountainbiker.
    Als vriend en weldoender  verleende hij  al verschillende jaren  zijn steun aan  Wheels4life.

    Deze VZW  voorziet mensen in ontwikkelingslanden van fietsen als transportmiddel. Fietsen die broodnodig zijn  voor transport, voor schoolgaande jeugd,  hulpverleners, voor arbeiders die anders  de verre afstanden van en naar het werk te voet dienen af te leggen. Er zijn projecten lopend in Mexico, Nepal, Zuid Afrika , Kenya  enz. De vereniging komt tussen in 20 derdewereldlanden.

    Wheels4Life  werd opgericht door voormalig wereldkampioen Hans ' No Way' Rey.
    Hans Rey werd geboren in Duistland in 1966 en  is sinds 1987 verbonden met  GT. 20 jaar was hij prof en hij reist nog steeds de wereld rond om de mountainbikesport te promoten. Hij demonstreerde zijn talenten in 60 verschillende landen over heel de wereld en  wil graag iets terug doen voor de vaak arme  mensen die hij op zijn weg ontmoette. Rey is zich bewust van de kansen die hij  kreeg door zijn sport en is dankbaar voor de carriere die hij kon uitbouwen.

    http://wheels4life.org/


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sportwetenschappers plannen hoogte record
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Duitse sportwetenschappers willen een nieuw hoogte record vestigen. Begeleid door bergbeklimmer Andre Hauschke plannen Hülsemann Frank en Mark de Marees een recordpoging in het noorden van Chili. 
    Het  project  "Null  auf 6000"  gaat over een totale afstand van 350 km , met de bedoeling  om in vier dagen,  tot boven de 6000 m te fietsen.

    De tocht  per mountainbike van de Stille Oceaan naar de top van de vulkaan, Ojos del Salado (6893 m) wordt begeleid door de vorsers aan de Sport Universitiet van Keulen. De bedoeling is om  in het voorjaar van 2010  al fietsend de hoogste vulkaan ter wereld en de twee hoogste berg van Amerika te bedwingen. Iest wat al fietsend ,  nog nooit eerder gelukt is.
    Tijdens de recordpoging  worden  zowel  fysiologische metingen gedaan,  als bloed en urine stalen verzameld voor latere analyse . De sport staat hier ten dienste van de wetenschap en elke gekende en ongekende verandering ten gevolge van deze ongebruikelijk extreme belasting, wordt geanalyseerd en onder de loep genoemen.

    Dokter Frank Hülsemann (37) en Mark de Marees (43) zijn actief in het  Research Center voor topsport aan de Duitse Sport Universiteit van Keulen en hebben per fiets en tevoet al heel wat ervaring  opgedaan in ruige en onherbergzame regio's .
    Frank Hülsemann is  dus helemaal niet aan zijn proefstuk toe. Hij reed  ondermeer de " Zijderoute ":  een 14400 km lange mountainbike tocht  van Europa naar Azie , en nam dit jaar deel aan de Transalp.
    Op 1 december werd  het project  officieel  aan het grote  publiek voorgesteld.

    bron  : http://www.exyle.de/bio/bio.html

    Categorie:varia
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gilberto Simoni & Maurizio Fondriest gulle gevers
    De twee wielrenners uit Trentino hebben zich van hun beste kant laten zien.
    Vrijdag schonken Fondriest en Simoni  tijdens een persconferentie een aanzienlijk bedrag aan het goede doel.
    Maurizio Fondriest  steunde de leukemie patienten in Padua en Gilberto Simoni gaf de  mucoviscidose vereniging een duwtje in de rug.
    De geschonken bedragen werden verzameld in augustus van dit jaar,  tijdens de Folgaria Megabike 2009.  
    Aan de Gibo Simoni marathon ( 81 km )  namen heel wat  binnen en buitenlandse toppers deel.
    Hij werd gewonnen door Leonardo Paez voor Marzio Deho en Alexej Medvedev en leverde 7000 € op.

    De 9 de editie van Folgaria Megabike Gibo Simoni-Marathon vindt plaats op zondag 29 augustus 2010 en wordt meteen het officieel afscheid van Gilberto ' Gibo ' Simoni.
    Dit belooft een onvergetelijk feest te worden voor de aanhangers van de intussen 38 jarige tweevoudige winnaar van de Giro.






    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Julien Absalon in Cessange
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Voor Julien Absalon was het een goede gelegenheid om zich te meten met andere tegenstanders en zien wat er gebeurt aan de andere kant van de grens.
    De tweevoudig Olympische kampioen nam zondag  de start in het Luxemburgse  Cessange .
    Een vrij grote groep vertrok op dit zeer technisch en modderig circuit  van 2,9 km.
    De start was een beetje moeilijk voor Absalon, omdat hij niet op de eerste rij stond . Hij herstelde dat vlug en ontsnapte met 2 andere renners.
    In de tweede ronde  ging de meervoudige wereldkampioen aan de haal en nam afstand van zijn  tegenstanders in  de afdalingen en  op technische stukken , die er uiterst glad bijlagen. De Fransman wist zijn voorsprong tot de finish te behouden.
    Julien zal  aanstaande zondag zijn laatste cyclo-cross : het regionale kampioenschap in Volcrange rijden.

    uitslag :

    1    ABSALON Julien    LA VOGE VTT    FRA19800816    48'45
    2    WURTH Benn    LC KAYL    LUX19820202    50'10
    3    JUNKER Jérôme    VV TOOLTIME PREIZERDAUL    LUX19751127    50'21
    4    BAUSCH Gusty    LC KAYL    LUX19800225    50'40
    5    SCHLECHTER Pit    LC TETANGE    LUX19901026    50'58

    Categorie:cross country


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs