Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    02-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hans Urkens geeft forfait in Winterslag
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Enkele supporters zochten in Winterslag vergeefs naar hun favoriet Hans Urkens . Op de startlijsten ontbrak de man uit Beerse en niemand wist waarom.
    De 34 jarige biker van het Trek KMC team formuleerde zijn afwezigheid als volgt :

    "Hoewel ik vastberaden was om mijn seizoen te rekken tot aan het BK marathon ben ik noodgedwongen begonnen aan mijn rustperiode..
    Noodgedwongen omdat ik voel dat het lichamelijk op is. De laatste weken waren voor mij een echte marteling, op de de trainingen liep het voor geen meter  en in de wedstrijden voelde ik dat ik tijdens de minste inspanning de uitputting nabij was ,  m.a.w. het vat was compleet leeg.

    Toch was de drang nog hoog om te starten in Winterslag. Mijn 9de plaats in het klassement en de dubbele punten in Winterslag zorgde een beetje voor de boost die ik nog nodig had. 

    Maar de nacht voor de wedstrijd word ik door het werk opgebeld.... en ik kon vertrekken. Nagenoeg de hele nacht op de been en maar een paar uurtjes slaap doen me toch maar beslissen om voor dit seizoen de handdoek te gooien. Ik zou er toch alleen maar meer  slecht dan goed aan doen zou ik op dit loodzware parcours starten.

    Ik kan zo enkele weken eerder aan mijn rustperiode beginnen. Hierdoor hoop ik niet dezelfde fout te maken als vorig jaar toen ik nagenoeg meteen na het seizoen met enkel 1week rust vollenbak terug ben beginnen trainen. In deze "rustperiode" kan ik meteen al het werk dat thuis gedurende het seizoen is blijven liggen afwerken, zodat ik in mijn voorbereiding me ten volle op het nieuwe seizoen kan concentreren."

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.iXS marathon serie 2010
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De data van de Zwitserse iXS marathon serie zijn bekend. Om in aanmerking te komen voor een plaats in het eindklassement dienen 5 van de 8 wedstrijden gereden te worden.

    #1 Monte Generoso Bike Marathon 
    06.06.2010
    #2 Elsa Bike Trophy, Estavayer-le-Lac
    13.06.2010
    #3 EKS-Goldenrace, Schleitheim
    27.06.2010
    #4 Swiss-Bike-Masters, Küblis
    18.07.2010
    #5 Eiger Bike Challenge, Grindelwald
    15.08.2010
    #6 Nationalpark Bike Marathon, Scuol
    28.08.2010
    #7 O-Tour Bike Obwalden
    12.09.2010
    #8 Iron Bike Race, Einsiedeln
    26.09.2010
     

    Categorie:Kalender 2014
    01-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Specialized aan de top
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De IMTTO of  ' International Mountain Bike Teams, Tech support &  Organisers'  opgericht in 2001,  koos Specialized  als beste merk van 2009.  Het IMTTO vertegenwoordigt  zowel de internationale teams,   de grote merken als de  organisatoren van internationale wedstrijden.
    Met 648 punten haalde Specialized het van de 67 deelnemers . Trek werd tweede met 415 punten  en eindigde voor Giant dat 404 punten kreeg.
    Specialized kwam goed uit de verf dankzij het World Cup team met Lene Byberg, Burry Stander, Todd Wells en Christoph Sauser.  
    Trek presteerde sterk zowel in de cross country als  in downhill met renners als Liam Killeen, Lukas Flückiger, Matthias Flückiger, Andrew Neethling, Tracy Moseley en  Justin Leov.
    Giant
    reed zich in de kijker met Oliver Beckingsale & Adam Craig.
    Alle merken die aan de World Cups deelnamen scoorden punten. Er waren punten te verdienen  in de World Cups en tijdens het WK. Bij de mannen telden de plaatsen binnen de top 20 zowel in cross country, downhill en four cross ; bij de vrouwen kwamen de plaatsen binnen de top10 in aanmerking.

     IMTTO kampioenschap voor merken top20


    1. Specialized = 648 pnt
    2. Trek = 415
    3. Giant = 404
    4. Intense = 375
    5. Scott = 361
    6. Yeti = 359
    7. GT = 348
    8. Santa Cruz = 324
    9. Commencal = 303
    10. Merida = 269
    11. Orbea = 235
    12. Rocky Mountain = 227
    13. Ghost = 205
    14. Cannondale = 164
    15. Evil = 162
    16. Massi = 154
    17. Lapierre = 127
    18. Sunn = 127
    19. Rotwild = 109
    20. Norco = 108


    Categorie:cross country
    Tags:IMTTO
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Offenburg breekt records
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De NISSAN UCI Mountain Bike World Cup in Offenburg brak alle records qua media belangstelling.

    Van Abu Dhabi tot Zimbabwe was de World Cup op TV te zien ; 205 landen toonden beelden van  de 2 de wereldbeker van het seizoen . Meer dan 10 miljoen kijkers volgden de verslaggeving  verspreid over 600 uren zendtijd.

    Verschillende bekende zenders zoals ESPN,  Eurosport,  BBC , Kanaal +  en ZDF  hebben aandacht besteed aan het MTB gebeuren op Duitse bodem.
    Met 25 u ligt Spanje duidelijk voor op Frankrijk dat 8,75 u  MTB uitzond. Belgie  liet gedurende 6,5 u beelden uit Offenburg zien, Zuid Afrika 6 u  en Luxemburg 4 u . De Duitse kijkers konden  de World Cup in Rammerweier amper 1,5 u volgen. Organisator  Scheiderbauer Sports GmbH is zeer tevreden met deze cijfers.
    “  Het aantal zenders en de totale zendtijd is nog gestegen ten opzichte van voorgaande jaren. Zelfs het aantal kijkers is in 2009 sterk  aangegroeid. Wij zijn trots op deze vooruitgang ; het is een erkenning voor het harde werk. “ zegt Jörg Scheiderbauer.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cadel Evans van mountainbiker tot wereldkampioen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Evans ,geboren op 14 februari 1977 is een Australisch wielrenner en voormalig mountainbiker. Hij is de eerste Australier ooit die wereldkampioen op de weg  bij de profs wordt.
    Voordat hij in 2001 de overstap naar het wegwielrennen maakte, stond Evans aan de top in het mountainbiken. Rijdend voor het team Volvo Cannondale MTB, won  hij in de periode van  1997 tot 2000 maar liefst 8 World Cups en de wereldbeker mountainbike in 1998 en 1999 . Hij werd 9  de op de Olympische Spelen in Atlanta 1996 en zevende in Sydney 2000 . Al werd hij nooit wereldkampioen , werd  hij destijds algemeen  beschouwd als een van de meest getalenteerde mountainbikers van zijn generatie.
    Al heel jong startte hij met BMX en  in 1991 begon hij  met mountainbiken. Evans woont in Zwitserland, rijdt voor het Belgische Silence Lotto team en wordt vaak bestempeld als 'een moeilijke jongen '.
    Op 27 september  verraste hij vriend en vijand door wereldkampioen op de weg in het Zwitserse Mendrisio te worden. In de laatste ronde ontsnapte hij samen met  Aleksander Kolobnec en Joaqium Rodriguez uit een selecte groep renners. Nog voor de laatste beklimming reed hij van zijn medevluchterd  weg om uiteindelijk solo aan te komen met een halve minuut voorsprong .

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Pat McQuaid baas van de UCI

    Op het 178 ste  UCI congres gehouden in het Zwitserse  Lugano tijdens het WK in Mendrisio  werd Pat McQuaid   opnieuw verkozen tot voorzitter van de UCI.

    McQuaid  die reeds 4 jaar aan het hoofd stond van de Internationale Wielrenunie was de enige kandidaat en werd herkozen voor een termijn van 4 jaar ( 2010-2013)
    De Ier ( oud-wielrenner en sportbestuurder ) die inmiddels 60 is,  volgde in 2005 de Nederlander Hein Verbruggen op.
    Op de persconferentie achteraf verklaarde hij gelukkig  te zijn  met de integratie van para-cycling in de UCI,  met BMX als Olympische sport en met het dopingbeleid dat de sport opnieuw geloofwaardig moet maken .

     


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Francisco Mancebo wint marathon kampioenschap

    Wegrenner Francisco Mancebo  bewees aardig met de mountainbike over weg te kunnen door het Spaanse marathon kampioenschap te winnen en 1700 deelnemers te verslaan. De Spanjaard won in Cordoba de marathon van 85 km en meteen ook de titel in een tijd van  3:17:53 . Mancebo  was 1 min 13 sec sneller dan Marc Travter  en 3 min 44 sec sneller dan Adolfo Garcia.

    Dit  trio ontsnapte vroeg in de wedstrijd ; Travter en Mancebo bleven het langst samen , uiteindelijk viel Travter terug en ging de zege naar de 33 jarige renner van het Rock Racing Team.

     

    Na enkele dagen rust vertrekt Mancebo naar  Chihuahua, Mexico waar hij voor de derde keer op rij de Vuelta Ciclista Chihuahua Internacional zal trachten te winnen.


    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Granny Awards
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Wie is de beste mountainbiker van 2009 ?



    Op 7 november kom je het te weten. Dan organiseert MTB 2 Media de Granny Awards. De beste mountainbikers van de lage landen worden genomineerd. In elke reeks wordt er telkens de beste in de bloemetjes gezet. Hij of zij mag zich dan beste mountainbiker van het jaar 2009 noemen.

    Beste mountainbiker Benelux:
    Hierin worden Belgen en Nederlanders genomineerd. Diegene met de beste prestaties op internationaal vlak wint! De genomineerden worden volgende week woensdag bekend gemaakt.

    Beste mountainbiker van België:
    Hier zullen de beste Belgen het tegen elkaar moeten opnemen. Ook worden er alleen punten gegeven op nationale wedstrijden. De winnaar wordt dan nationaal kampioen oftewel de beste van het jaar 2009.

    Meer informatie kan je vinden op

    http://www.mountainbikervanhetjaar.be/


    30-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Marzio Deho en Eva Lechner winnen 8 ste Gimondi bike
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Marzio Deho en Eva Lechner  hebben de achtste editie van de Gimondi bike in Iseo gewonnen.
    In de beginfase van de wedstrijd trachtten de Colombiaan Leonardo Paez en de Rus Alexey Medvedev  te ontsnappen.  Paez reed vrij vroeg in de wedstrijd lek.
    Op vier kilometers van het einde begonnen  Medvedev, Bettelli, Lazzaroni, Deho en Bianchi in die volgorde aan de laatste beklimming.
    In de slotfase ging Marzio  Deho naar de leiding met in zijn wiel de Rus Medvedev. Na 38,6 km finishte Deho als eerste in een tijd van 1:20:00, Medvedev werd tweede en Pierluigi Bettelli  derde.
    Gerhard Kerschbaumer, de beste junior van 2009 ,  finishte iets meer dan 3 min later op de 14 de plaats.

    Bij de dames ging Eva Lechner in het gezelschap van Elena Giacomuzzi  na 9 km aan de haal. Lechner  trok ten aanval , liet de concurrentie achter en won voor het eerst de Gimondi bike in een record tijd.


    heren :
    1 Marzio Deho (Ita) 1:19:49  
    2 Alexey Medvedev (Rus) 0:00:11  
    3 Pierluigi Bettelli (Ita) 0:00:16  
    4 Oscar Lazzaroni (Ita)    
    5 Ramon Bianchi (Ita) 0:00:23  
    6 Mirko Celestino (Ita) 0:00:57  
    7 Mike Felderer (Ita) 0:01:04  
    8 Andrea Tiberi (Ita) 0:01:20  
    9 Giuseppe Lamastra (Ita) 0:01:24  
    10 Hector Leonardo Paez Leon (Col) 0:02:05  
    11 Andrea Giupponi (Ita) 0:03:03  
    12 Cristian Cominelli (Ita) 0:03:04  
    13 Jhon Jairo Botero Salazar (Col)    
    14 Gerhard Kerschbaumer (Ita) 0:03:05  
    15 Paolo Alberati (Ita) 0:05:02


    dames :
    1 Eva Lechner (Ita) 1:33:08  
    2 Elena Giacomuzzi (Ita) 0:04:19  
    3 Elena Gaddoni (Ita) 0:06:14  
    4 Sandra Klomp (Ita) 0:07:45  
    5 Serena Calvetti (Ita) 0:11:42


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Marco Aurelio Fontana
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De grote afwezige  op de GP Roel Paulissen in Winterslag was  de 24 jarige Cannondale biker Marco Fontana. De Italiaan was na de World Cup in Schladming echt aan  vakantie toe ;  het vat was compleet af . Anders was hij zeker  naar Belgie gekomen,  omdat hij weet dat hij hier vrij  populair is en op een aantal trouwe fans kan rekenen. Naar eigen zeggen zou hij  rust nemen tot december en dan aan de slag gaan in het veldrijden.
    Zondag gaat  Fontana naar de W.B.cyclo-cross kijken in Treviso om te supporteren voor zijn vriendin Elisabetta Borgia .
    In die wedstrijd zullen oa.ook  onze landgenotes  Sanne Cant  en Joyce Vanderbeken aantreden.

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Steve Peat’s 2009 Battle Royal
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Op 10 & 11 oktober wordt de 10 de editie van de Battle Royal in Doncaster Moto Park gehouden  .
    Voor diegenen die het niet weten , Battle Royal is een race party  met minibikes en motocrossers georganiseerd door wereldkampioen DH Steve Peat. Voor de meesten is het een unieke kans om de oude  machines zoals de Honda Skool Z50’s nog eens van stal te halen en vooral om veel lol te maken. Op passende wijze met goede muziek , veel bier  : het handelsmerk bij uitstek van Peaty en motorengerong wordt al 10 jaar  het einde van het seizoen gevierd.
    Volgens Steve Peat himself zou dit wel eens de laatste uitgave van dit evemenent kunnen zijn.
    Zal dit  werkelijk de allerlaatste Battle Royal worden  ?



    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bundesliga 2010
    De  Bundesliga MTB zal in 2010 bestaan uit zes wedstrijden  + één extra manche voor beloften in Goseck.
    Münsingen, Heubach, Albstadt,  St Margen , Wetter en Saalhausen  zijn achtereenvolgens gastheer voor de Duitse serie.  
    De internationaal hoog aangeschreven serie heeft twee wedstrijden 'Hors Class' haar programma staan.  'Bike the Rock '  in Heubach en de  'Gonso Albstadt MTB Classic'  in Albstadt voldeden in 2009 ruimschoots aan de UCI voorschriften  en krijgen  in 2010 het label  HC opgeplakt.  In 2010 zijn daar de meeste UCI punten en het hoogtste  prijzengeld te vergaren.
    Bad Salzdetfurth ( vorig jaar nog Bundesliga ) richt het Duitse XC kampioenschap in.
    Op  10 & 11 april  gaan  in Goseck enkel de beloften van start in een C2 wedstrijd.

    Bundesliga :

    17. & 18 april: Münsingen (C1)
    15. & 16  mei: Heubach (HC)
    12. &13 juni: Albstadt (HC)
    3. & 4  juli: St. Märgen (C1)
    14. &15 augustus: Wetter/R. (C1)
    18. & 19  september: Saalhausen (C1)


    Categorie:Kalender 2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Racer Bikes Cup 2010 Zwitserland
    Racer Bikes Cup 2010

    27./28.03.2010 Buchs C1
    10./11.04.2010 Lugano/Tesserete  C1
    08./09.05.2010 Solothurn C1
    29./30.05.2010 Plaffeien  C1
    05./06.06.2010 Champéry  C1
    19./20.06.2010 Engelberg C1
    03./04.07.2010 Flims C2
    17./18.07.2010 Gränichen
    21./22.08.2010 Muttenz/Basel  HC

    Categorie:Kalender 2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kalender 2010
    op algemene aanvraag :
    voorlopige data

    Bijlagen:
    2010.doc (50 KB)   


    Categorie:Kalender 2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. UCI Kalender 2010
    voorlopige data

    Bijlagen:
    UCI Mountain Bike Calendar.doc (1.8 MB)   


    Categorie:Kalender 2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gunn Rita Dahle op schema voor 2010
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De Noorse Gunn Rita Dahle  is op weg om  in de beste omstandigeheden  aan volgend seizoen te beginnen . Op haar eigen tempo werkt ze momenteel een aantal wedstrijden  af.
    Na het behalen van de Europese titel marathon  in Estland trok de Noorse naar  het Engelse  Newnham Park nabij Plymouth ;  naar de plaats waar ze in 10 jaar geleden  tweede werd in de World Cup en in de sprint geklopt werd voor  de Spaanse Margarita Fullana .

    Het  was  de Britse Annie Last die de westrijd bij de vrouwen op haar naam schreef . Kate Potter werd tweede en Suzan Clarke  eindigde als derde.
    De vijfde plaats in de Britse Mountainbike serie ging naar  de 36 jarige Gunn Rita Dahle Flesjå , die begin dit jaar voor het eerst moeder werd.

    In de categorie  van de mannen ging de overwinning met een confortabele voorsprong  naar  Oliver Beckingsale, die profiteerde van de  val van  Liam Killeen . De Tsjech Jiri Hudecek  legde beslag op de tweede plaats voor Dave Fletcher en Kritian Hyneck.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jean Biermans
    De 35 jarige master uit Maastricht ruilde zopas Univega voor het Santos Continental MTB Team. Samen met een fototgraaf  trok Biermans naar de Grotten van Maastricht/Canne. De kiekjes werden genomen rond de Duivelsgrot  ; één van de mooiste stukjes natuur uit de regio.












    Everything is possible with a disability

    Categorie:cross country
    29-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mooie afsluiter voor Kristien Nelen

     

    Met de 6 de plaats was de Pervélo bikester uit Essen de beste Belgische in Winterslag. Die 6 de  plaats in een internationaal damesgezelschap leverde haar de derde podiumplaats op in het Benelux klassement.
    Na Laura Turpijn en Monique Zeldenrust mocht Kristien Nelen  de bloemen in ontvangst nemen in Winterslag.

    "
    Zaterdag voelde ik me niet al te best waardoor ik de verkenning beperkte tot één rondje. De benen waren goed, nu nog die misselijkheid.
    Zondag stond er veel concurrentie aan de start: Turpijn, Zeldenrust (36e WK), Erlandsson (Zweden), Ketonen (Finland), Michiels en enkele sterke Hollandse meiden: Van Meurs-Boek en Groen. Opvallend was Joyce Vanderbeken die niet startte maar wel aanwezig was. Ondanks dat ze aan de leiding stond in het klassement en het waren dubbele punten.

    Ik had last van de maag, veel zenuwen. Goed vertrokken maar eens aan de terril werd er ingehouden en gekeken. Turpijn werd de kop opgedrongen en derest wachtte af, de groep waaierde breed uit en ik kon onmogelijk voorbij. Aan de klim werd er versneld en gestreden voor het spoor. Ik kwam achter Petra Mermans te zitten en twijfelde om voorbij te gaan maar dit zou onnodige krachten kostten doordat het ander spoor heel los lag en ik was bang om een fout te maken. Hetzelfde probleem op de snelle afdaling.

    Eens op de klim nam ze buitenbocht en kon ik voorbij, ik nam het wiel van Zeldenrust. Het leek alsof ik nog niet diep moest gaan, vreemd. Verderop ging Zeldenrust voorbij Michiels en kwam ik achter de Saeco-bikester. Na de startronde kwam ik als 5e door, een fietslengte van Githa. Ik werd op de hielen gezeten door Van Meurs en Groen. Op de klim kwam van Meurs me met een versnelling voorbij die ik niet kon beantwoorden. Nog steeds klimmende ging ik op mijn beurt Githa voorbij. Ik reed precies in "cruise control", vlot maar kon niet diep gaan. Toen kwam ook Groen erover maar ditmaal kon ik gewoon aanpikken, ik had geen problemen met haar klimtempo.
    Op dat moment haalden de eerste juniors ons in en werd het een beetje chaos waardoor ik haar wiel kwijt was. Ze had een 5tal meter, ik probeerde de kloof te dichten. Even leek dit te lukken op de steilste klim maar daarna liep ze terug uit. Aan de meet had ze zo'n 20seconden, ik reed in 6e stelling, de maagpijn was bijna weg. Ik had wel wat schakelproblemen vooraan al bleef dit gelukkig beperkt, ik verloor er alleen wat tijd mee.

    De 3e ronde bleef ik jacht maken op de Nederlandse. De Finse Ketonen kwam sterk opzetten maar ik begon me stilaan beter te voelen. Ze naderde tot in mijn wiel en kwam er zelfs even over, ik voelde dat ik sterker was, zette mij terug op kop en verhoogde het tempo. Al snel moest ze een paar meters prijsgeven en de rest van de ronde kon ik die voorsprong wat uitdiepen. Na die 3e ronde had ik een halve minuut voor en nu pas begon ik er precies door te komen. Ik voelde me beter.
    De voorlaatste ronde kwam ik terug dichter op Groen maar het was de Zweedse Erlandsson die ik het eerst in't vizier kreeg. Het werd een felle strijd waarbij ze uit mijn klauwen wist te blijven. Toch was het nog oppassen voor de Finse die ook niet wou afgeven.

    Ik werd 6e en 1e Belgische op een dikke minuut van de Zweedse die lang in 3e positie lag. Ik had het gevoel van maar 2 of 3 rondes (van de 5) echt gekoerst te hebben en misschien zat er wel meer in. Zeker als ik bedenk dat ik het tempo van Groen aan kon, zij werd nog 4e.
    Tot mijn verbazing was het niet Turpijn maar een sterke Zeldenrust die won! Nu werd het nog spannend voor het klassement... Ik ging losrijden en toen ik terugkwam hoorde ik mijn naam afroepen. Nog net op tijd voor het podium van het eindklassement: een 3e plek naast Turpijn die won en Zeldenrust werd 2e. Toch nog een mooie afsluiter en eindelijk mijn eerste podium Benelux Cup. Er hangt een mooie geldprijs aan vast en die kan ik zeker goed gebruiken om volgend seizoen de kosten te dekken (al zal ik daar helaas niet mee toekomen).

    Mijn trainer Kris Henderieckx won bij de Masters.
    Misschien start ik 11/10 nog in de allerlaatste koers. Ik hoop dat dit de UCI-koers "Roc d'Azur" is in Frankrijk, ik wacht nog op reactie van de Bond. Anders zal het het BK Marathon worden. 4/10 zal ik niet starten in de Hondsrug Classic (Nl) wegens cursus-en werkverplichtingen, jammer want dit is een UCI klasse 1 wedstrijd."
    aldus een tevreden Kristien Nelen.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leander Bertels in LMTB
    Klik op de afbeelding om de link te volgen In Winterslag streed Leander Bertels voor een plaats in de top 10 om zo zijn  7 de plaats in het eindklassement van de Benelux Cup te behouden.
    Bertels  was nog niet volledig hersteld van zijn ziek zijn van de week voordien ,  maar voelde zich toch al veel beter dan  in Malonne.
    De 16 jarige junior uit Broechem heeft misschien de fout gemaakt om onmiddellijk met Michiel van Der Heyden mee te willen gaan en door die snelle start heeft hij zich toch wel  wat opgeblazen. Daardoor viel hij van een goede start plaats  al vrij snel terug naar een 18de plaats. In de derde ronde voelde Bertels  de goede benen terug komen en is hij aan een inhaalrace begonnen met als eindresultaat plaats 10 in de dagwedstrijd en plaats 7 in het eindklassement.
    De renner van ASBL Red Bikers Ecole VTT  was dus toch wel tevreden met het resultaat in Winterslag.
    Aanstaande zondag start hij in de  LMTB  .
    De serie van 8  wedstrijden begint  op 4 oktober in Reppel en eindigd op 29 november in Lommel.

    Daarna staat volledige rust  en  daaropvolgend de voorbereiding op het nieuwe seizoen op het programma.

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Michael Rasmussen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Na een schorsing van 2 jaar  rijdt de Deen sinds kort voor een Mexicaans Team : Tecos de la Universidad Autónoma de Guadalajara.
    Het is algemeen geweten dat mevrouw Rasmussen van Mexicaanse afkomst is. ; waarschijnlijk vandaar.
    De  MTB wereldkampioen van 1999 keert eerdaags op TREK  terug naar zijn eerste liefde  en neemt deel aan de Popobike ;  een mountainbike wedstrijd van 50 km in Mexico. Het Popobike festvial heeft plaats van 16 tot 18 oktober en  ondermeer Lenoardo Paez,  Marzio Deho en Johnny Cattaneo zullen het tegen de 35 jarige Rasmussen opnemen.


    Categorie:cross country


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs