alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
21-10-2013
Brasil Ride 2013
Dag 1
De Zwitser Christoph Sauser en de Japanner Kohei Yamamoto hebben Specialized weer maar eens in de kijker gereden.
In Mucuge , Bahia ging vandaag de Brasil Ride van start met een proloog van 18,6 km.
De beide teamgenoten hebben de snelste tijd neergezet en de vraag is wie hen van de eindzege zal houden.
De Duitsers Steffen Thum & Simon Gegenheimer (Ultra Sports Rose Racingteam) liepen 1 min achterstand op en eindigden als tweede voor het Superior-Brentjens Team met Hans Becking en Jiri Novak . Van de bijna 100 deelnemende teams werd RH Racing met Roel Paulissen en Joahnn Pallhuber 9 de
Bij de masters hebben Bart Brentjens en de Braziliaan Abraao Azevedo de tijdrit gewonnen .
Team Reevax met Peter Paelinck en Steven Pauwels reden deden het voorzichtig in deze miezerige omstandigheden . Op deze zeer technische omloop met veel los zand bezaaid met grote en kleine grillige rotsblokken reden ze zich naar de 10 de stek.
De Duitse Ivonne Kraft won het aan de zijde van de Braziliaan Mateus Ferraz in de mixed categorie. Annabella Stropparo en Piero Pellegrini verloren meer dan 2 min en eindigden op nummer 2.
Onze landgenoten Tinneke Van de Voorde en Stef Plas( Belgian Chain Gang) waren goed voor de 4 de tijd.
Rebecca Rusch en Selene Yeager wonnen het bij de vrouwen voor de Braziliaanse dames Daniela Genovesi en Sabrina Gobbo
top10
1 Sauser Christop-hKohei Yamamoto 00:48:53 Specialized Racing - songinfo
2 Steffen Thum-Simon Gegenheimer 00:49:52 ULTRA SPORTS ROSE
3 Hans Becking-Jiri Novak 00:49:52 Superior-Brentjens MTB racing team
4 Henrique Avancini-Sherman Trezza de Paiva 00:50:29 Caloi Elite Team
5 Hugo Prado Neto-Lukas Kaufmann 00:50:52 FOCUS OCE RACING
6 Luis Leao Pinto-Tiago Ferreira 00:51:08 Esteves
7 Krenn Wolfgang-Oriol Colome 00:51:21 Bike Esteve 2
Met zijn vierde plaats vandaag en de overwinning in het eindklassement van de Merida Wallonia Cup voor juniores zette Robin Wendelen een punt achter het seizoen 2013 dat hij met de steun van DW Bikes uit Overpelt tot een goed einde bracht.
"Ik wil aan iedereen laten weten dat ik volgend jaar naar Goeman Scott ga. " zegt de 17 jarige Limburger uit Bocholt.
"Graag wil ik DW Bikes bedanken voor de fijne tijd die ik daar beleefd heb, maar het is tijd om een stapje hoger te zetten . Jan heeft ons gevraagd of ik bij hem in het team wil komen rijden. Daar hebben we dan ook in toegestemd. Ik zal dus volgend jaar op een Scott 29er rijden. De kansen die ik krijg heb ik voornamelijk aan mijn ouders te danken, die mij altijd steunen en achter me staan . Ik wil ze daarom ook hartelijk bedanken." besluit Wendelen.
Categorie:cross country
Merida Wallonia Cup Brain l'Alleud
De laatste Merida Wallonia Cup werd in Eigenbrakel verreden.
Sebastien Carabin heeft die laatste manche in Brain l' Alleud gewonnen. Hij ging Davy Huygens en Brice Scholtes vooraf. De zege bij de beloften was voor de Fransman Florian Trigo. Hij ging Nicolas Daniels en Robin Vanden Abeele vooraf. Deze laatste wint het eindklassement U23.
Na een mooi resultaat in de Roc d'Azur werd Samuel Maryns Waals kampioen bij de eliten.
Wie anders dan Gerrit Delfosse haalde het bij de masters 1. Hij versloeg Kurt De Pooter (RS Pulderbos) en Mark Donné (Trek KMC)
De Nederlandse Didi de Vries sloot de reeks af met een klinkende overwinning. Bij de dames jeugd nam ze Lotte Van Thillo ( Dare 2b Waasland MTB Team)in de eerste ronde op sleeptouw en die wist haar tweede plek te handhaven;Valerie Schmitz werd derde.
Daarmee schreef de 16 jarige Didi de Vries na 5 manches het klassement van de Merida Wallonia Cup 2013 voor dames jeugd op haar naam.
Pierre de Froidmont ging op het elan van Houffalize en Frejus verder en won het bij de nieuwelingen voor Baptiste Trigo en Stijn Siemons.
Bij de juniores bevestigde Kenneth Coomans . De Trek KMC biker uit Schaffen haalde het voor Jochen De Vocht en Rob Vanden Haesevelde (Dare2B) . Robin Wendelen uit Bocholt werd met pech nog mooi 4 de. Hij had aan die vierde plaats genoeg om het eindklassement naar zich toe te trekken.
In de Funklasse A ging Jef Beyens weer met de overwinning lopen. Aangezien Nick De Vries, zijn voornaamste concurrent dit jaar, aan rust toe was, ging de eindzege in de Merida Wallonia Cup verdiend naar de biker van Vanomobil.
Matthieu Neirynck werd tweede voor Michiel Bonneux en Yannick Leeten, die na zijn sleutelbeenbreuk best tevreden was met zijn 4de plaats.
" Vandaag een super seizoensafsluiter gereden." zegt Michiel Bonneux uit Kozen.
" Bij de start was ik als tweede weg tot aan de eerste afdaling. Daar de grond toch nog even van kortbij gezien om dan als voorlaatste terug te vertrekken. Na een enorme inhaalrace ging ik samen met de derde de laatste ronde in, om dan weg te rijden van hem en 3de te finishen!!! Super tevreden en kijk nu al uit naar volgend seizoen."
Categorie:cross country
Gody Jacobs wint in Brunssum
De Fietssportief .nl Cup was in Brunssum aan zijn tweede manche toe.
Genkenaaar Gody Jacobs ( Ridley) koos voor de Nederlandse wintercompetitie en won met meer dan 1 min voor Leo Crienen.
Crienen uit Baarlo heeft na 2 manches de leiding in het klassement.
top 10
1 Gody Jacobs 00:58:27.110
2 Leon Crienen 00:59:30.034
3 Marcel van Loon 01:01:21.923
4 Jarno Messing 01:02:07.724
5 Lex van Enckevort 01:02:28.486
6 Fabio Porco 01:03:45.573
7 Carlo Porco 01:03:46.236
8 Anton Peeters 01:04:19.630
9 Tim Raaijmakers 01:05:33.823
10 Paul Evers 01:05:40.957
Categorie:cross country
Cape Pioneer, goede start voor Jens Schuermans
Vandaag ging de Cape Pioneer van start ; 7 dagen en 549 km in de omgeving van Oudtshoorn ( Zuid Afrika)
Er werd gestart met een proloog van 14,8 km en 354 hm in Buffelsdrift Game Lodge.
Ariane Kleinhans en de Deense Annika Langvad wonnen het tijdrijden bij de vrouwen in 42 min.
Esther Suss en Jane Nuessli (Wheeler-BMC ) deden er 5 sec meer over. De derde plaats was voor de KleinKarooChicks met Yolande Speedy.
Bij de heren zette het Scott Factory team met Philip Buys en Mattys Beukens de snelste tijd neer. Met 35'39" klopte ze het Asrin team met onze landgenoot Jens Schuermans ( Versluys Pro) en de Zuid Afrikaan James Reid met 18 sec.
Team FedGroup met Brendon Stewart en de Zwitser Konny Looser eindigde 49 sec later op nummer drie voor RE:CM met Waylon Woolcock en Erik Kleinhans.
Nico Bell en Gawie Combrinck (Westvaal Bell Cycling ) vervolledigden de top 5 op dag 1 van de Cape Pioneer.
Liwald Doornbos en Matthijs Eversdijk werden met 37min32 zesde algemeen.
Het Nederlandse Cube Nutswerk team was ook in de andere reeksen succesvol : Micha de Vries & Rick v/d Hanenberg ( Cube Nutswerk) werden met een 16 de plaats op de 140 teams 1ste bij de Masters.
Mirre Stallen en Nard Clabbers wonnen in de Mixed categorie.
Darren Lill ( Cannondale Blend) werd 5 de algemeen en won daarmee de soloreeks.
reactie :
Matthys Beukes : " Het was geen gemakkelijke overwinning . Het ging mij niet zo goed in de beklimmingen en James Reid en zijn Belgische partner Jens Schuermans zijn XC specialisten. We hebben dus goed afgezien om hier te winnen. Meteen na de wedstrijd kwam er een dopingtest en werd er bloed afgenomen. Morgen begint het pas echt, maar we gaan de kat uit de boom kijken en niet te veel energie verspillen, want in de tweede etappe is er heel wat geld te verdienen. "
Categorie:meerdaagsen
Robbert de Nijs bevestigt in strandrace
Na de Nederlandse marathon titel bij de beloften van vorige week, bevestigde Robbert de Nijs met zijn overwinning in de traditionele openingswedstrijd Hoek van Holland -Den helder.
Na 130 km won de Feenstra Felt biker het van Koga biker Bram Rood en zijn teamgenoot Stefan Vreugdenhil .
Recordhouder Ramses Bekkenk, ook dit jaar één van de favorieten voor de eindzege, was al snel kansloos na een lekke band en eindigde uiteindelijk 17 de.
Ploeggenoten Bram Rood en Stefan Vreugdenhil mengden zich wel in de strijd en ze bleven met 3 voorop.
Robbert de Nijs wist Bram Rood in de spurt voor te blijven.
Vreugdenhil kon vanwege een leeglopende achterband niet voor de overwinning meestrijden, de derde plaats was voor hem het hoogst haalbare.
Categorie:Strandraces
Super Enduro Finale Ligure
Na Jerome Clementz en de Australier Jared Graves( Yeti) is onze 16 jarige landgenoot Martin Maes ( GT)3 de geworden in Finale Ligure.
Nicolas Lau, de winnaar van de Transprovence liep zaterdag strafpunten op en moest het stellen met de 6 de plaats.
De Italiaanse Cannondale biker Marco Aurelio Fontona was over de 2 dagen goed voor de 20 ste plaats. Johnny Magis wist beslag te leggen op plaats 47 .
Bij de dames zegevierde de Britse Tracy Moseley ( Trek) voor de Franse Anne-Caroline Chausson en Cécile Ravanel-Rode.
De eindzege in de Enduro World Serie 2013 was voor Jerome Clementz bij de heren, Tracy Moseley bij de dames en Martin Maes bij de juniores
De Australier Mark Frendo, heeft na de proloog ook de 1 ste etappe van de Crocodile Trophy gewonnen . Na de 90 km met 2500 hm van Cairns naar Lake Tinaroo verstevigt hij zijn leiderstrui.
Deze etappe won hij voor de Oostenrijkse prof wegrenner Josef Benetseder en de Canadese marathon kampioen Cory Wallace.
Uit een groep van 30 vroege vluchters trok Mark Frendo samen met de twee Oostenrijkers Wolfgang Krenn en Josef Benetseder weg.
Op goed 1 minuut zaten Cory Wallace en de Tsjech Jan Fojtik , achtervolgd door de Brit Matthew Page , Jiri Krivanek en de eerste Master 1 Mario Färberböck.
Net voor de tweede bevoorrading trok Josef Benetseder ten aanval en nam in de beklimming 2 minuten op Wallace en Frendo.
Op de 10 km lange afdaling naar Kauri Creek verbaasde Mark Frendo , reed het gat dicht en won zijn tweede rit voor Benetseder, Wallace, Krenn en Jiri Krivanek.
De Tsjech Jan Fojtik moest op 30 km voor de meet de wedstrijd verlaten met aanhoudende rugklachten.
Sander Cordeel ( Lotto Belisol), de enige Belg bij de elite heren eindigde op 11 in 4u11:10.
Onze 30 jarige landgenote Liesbeth Hessens pakte haar tweede boemerang en zette op de beklimmingen van het Dinden National Park een sterke prestatie neer.
Mario Färberböck won het bij de Masters 1 voor onze landgenoten Johan en Kristof Schrauwen.
Bij de masters 2 werden de rollen vandaag omgekeerd en won Hans Planckaert (Smart Cycling) voor de Nieuw Zeelander Hamish Morrin.
Door de lezers van het damesblad ' Myself ' werd ze tot 'Schönheit' van het jaar gekozen.
Dat de 41 jarige Duitse uit Murg-Niederhof prat gaat op haar uiterlijk is geen geheim en dat ze naast medailles ook handtassen verzamelt is algemeen geweten.
De laborante van opleiding verbaasde dit jaar met haar overwinning in de World Cup van Andorra, maar dat ze op haar leeftijd in staat was om 2 keer op één jaar een geslaagde comeback te maken, na een zware schouderblessure verdient alle bewondering en respect.
Categorie:cross country
Succes voor de Belgen
De Belgen lieten zich zien in de Crocodile Trophy met een overwinning bij de Masters 1 van Johan Schrauwen en bij de dames van Liesbeth Hessens. Verder legde Kristof Schrauwen beslag op de 3de plaats bij de Masters 1 .
Hans Planckaert legde op de eerste dag beslag op de 2 de.
" Na maanden van intensieve voorbereiding was het dan zover. Ik stond aan de start van de befaamde Crocodile Trophy.
Zaterdagde stond de1ste etappe: 5 rondjes in Smithfield, op een voornamelijk wereldbekerparcours met in het totaal 36 km op het programma.
Ik stond redelijk vooraan aan de startlijn. Eerst een aanloopronde. Ik zat met een goed gevoel. Het parcours bestond hoofdzakelijk uit singletracks, enkel vlakkere stroken en wat beklimmingen. Ik zat zowat in 20 ste stelling. Na een paar ronden kon ik zelfs enkele plaatsen goedmaken. In de derde ronde moest ik echter een master 2 laten voorbijgaan. Ik kon toen mijn plaats behouden en als 18de algemeen en 2de master 2 kwam ik over de finish. 1min32sec na de winnaar van mijn categorie. Yes! Alvast een goed begin. " zegt de biker van Smart Cycling.
Liesbeth Henssens :
" Voila, de kop is eraf, en hoe! Ik ben er al op dag 1 in geslaagd mijn boemerang binnen te halen! Ik wilde deze etappe eigenlijk ook écht wel winnen. Een korte maar heel technische etappe, en als er nu één iets is waar ik gemiddeld beter in ben dan vele andere dames dan zijn het wel technische stukken. De warmte, de afstanden, de wind, dat is me allemaal te onvoorspelbaar en weet je gewoon niet echt tov van de anderen hoe het zal gaan, maar technische stukken, that's mine!! Ik was dan ook 2 keer tot Smithfield gereden om het parcours goed te verkennen, ik wist hoe de bochten elkaar opvolgden, en op welk tandwiel ik alles kon rijden. Ik had dan toch nog een stukje van mijn brede 29'er stuur laten zagen en daar was ik wel blij om, ik glipte vlotjes door de smalle passages waar ik eerder het gevoel had dat ik overal tegen zou knallen. De rit bestond uit één aanloopstrook en met daarna 5 rondjes. Vanaf het begin ben ik voluit gegaan vanaf om toch zeker voor de andere dames in de singletrack te komen. Gelukkig zat ik daarmee zo goed als direct tussen de jongens die ook vlotjes door de bochten kwamen. In de 1ste rond heb ik dan hard doorgetrokken om nog een paar mannen te passeren die net iets te traag naar mijn goesting door de boomwortels en keien geraakten. De 2de ronde zag ik dan wel even sterretjes daarvan maar ik zag niemand meer achter me en de 3de ronde vond ik het ritme terug. 4 en 5 kon ik misschien wel nog harder maar aan de andere kant begin je ook rap fouten te maken als je wat moe wordt en bij de kleinste fout lig je daar op je bek, dus besloot ik maar om niet teveel risico's meer te nemen. Eventjes nog een paniekmomentje toen ik dacht plat te rijden, maar nee, alles bleef in orde en de eerste boemerang was in zicht. Ik kreeg zowaar nog even een emo-momentje op het einde. Gewoon, ik herinner me de eerste keer dat ik over de Croc hoorde: toen Marc Herremans hem uitreed en bij de laatste etappe alle deelnemers hem opwachtten aan de finish. Ik zie het filmke nog voor me en ik was daar toen zo van onder de indruk dat de tranen over mijn wangen rolden, niet alleen van die prestatie maar zeker ook van die kameraadschap onder de deelnemers... Ik weet niet hoeveel jaar dat ondertussen geleden is, maar ik heb altijd ergens in mijn hoofd gehad: ooit ga ik daar naartoe! En voila, zoveel jaar later doe je dat dan gewoon en haal ik ook nog direct een boemerang binnen." aldus de Belgische woonachitg in Zwitserland.
Vandaag begint het echte werk en gaat het van Cairns naar Lake Tinaroo (89 km)
Categorie:Crocodyle Trophy
19-10-2013
Didier Bats naar Goeman Scott
Traditiegetrouw rommelt het weer in het MTB wereldje.
Het is een komen en gaan , een zoektocht van renners naar een nieuw team.
De 20 jarige Didier Bats uit Betekom heeft onderdak gevonden bij Jan Goeman en komt volgend seizoen uit voor het Goeman Scott Cycling Team uit Everberg.
" Zoals de meeste mensen ondertussen wel weten zal mijn huidige ploeg volgend jaar niet meer bestaan. Onder andere financiële problemen zorgden ervoor dat het verhaal niet lang mocht duren. Desondanks houd ik er weer een hoop nieuwe vrienden aan over, en hen wil ik dan ook bedanken voor het feit dat we ondanks alles toch geweldige momenten hebben meegemaakt. Thanks!
Maar nog belangrijker betekende dit alles dus dat ik op zoek moest naar een ander team. En net zoals bij onze collegas op de weg is het niet makkelijk om een plaatsje te vinden. Maar na veel wikken en wegen en rondvragen ben ik dan toch meer dan goed terechtgekomen. Ik zal volgend jaar uitkomen voor het Goeman Scott Cycling Team.
Ik ken Jan Goeman al van het moment dat ik in het MTB wereldje stapte en ben dan ook blij dat ik in een ploeg terecht kom waar ik voor de volle 100% op kan vertrouwen. Op deze manier kan ik in alle rust en vertrouwen werken met het doel opnieuw een stap voorwaarts te zetten. Het is dan ook niet alleen de omkadering die goed aanvoelt, maar gewoon het hele plaatje. Daarbij hoort natuurlijk ook het materiaal, en dat is meer dan in orde. Zo zal ik volgend seizoen opnieuw aan de start staan op een vertrouwde Scott 29er , waar ik alweer met veel verwachting naar uitkijk.
Met deze combinatie ben ik er dan ook van overtuigd dat we volgend seizoen veel mooie momenten en prestaties mogen verwachten!"
Hieronder een reportage opgenomen voor de lokale online tv zender Oud-Heverlee TV met Jasper Biront en Didier Bats .
De Australier Mark Frendo heeft in Smithfield de 1 ste etappe van de Crocodile Trophy gewonnen.
De 19 de editie van de Crocodile Trophy startte in Smithfield nabij Cairns met 80 deelnemers uit 15 landen.
In 1 u 30:14 min won Fredo het voor de Tsjech Jan Fojtik en de Oostenrijker Wolgang Krenn. De 28 jarige biker uit Bribane domineerde heel de wedstrijd ; hij vertrok van bij de start en kon in 5 ronden van 6,2 km een voorsprong van 1min 06 uitbouwen.
Jan Fojtik , de jongere broer van Ondrej , die de Croc in 2008 won, kon op deze vrij technische oploop ook best zijn mannetje staan en ging Wolfgang Krenn vooraf.
De Canadese marathon kampioen Cory Wallace was goed voor de 4 de plaats. Lange afstandsspecialist Wallace gokt meer op dag 5 en 6 met de 163 km van Mt Mulligan naar Granite Creek Dam en dan de 116 km naar Laura .
De Belg Sander Cordeel (Lotto Belisol) eindigde in 1u51:58 op de 14 de plaats.
Onze landgenote Liesbeth Hessens , geboren in Blankenberge maar woonachtig in Italie, won het bij de vrouwen en had meer dan 15 min voorsprong op 2 Italiaanse dames nl Maria Cristina Prati en Giordana Sordi .
Ook bij de masters 1 zat een Belg aan het feest. Met Johan Schrauwen rijden er morgen alvast 2 Belgen in de leiderstrui.
Bij de masters 2 reed Hans Plankaert ( Smart Cycling ) uit Ieper zich naar de 2 de plaats in 1u46:38 en daarmee was hij 1min 32 achter de Nieuw Zeelander Hamisch Morrin.
Elite heren :
1. Mark Frendo (AUST) 1:30:14
2. Jan Fojtik (TSJ) Symbio+ Giant / 1:31:20 / +1:06
3. Simon Gillett (AUST) Amy Gillett Foundation / 2:04:20 / +16:50
Categorie:Crocodyle Trophy
Team Reevax in Brasil Ride
Terwijl Specialized bikers Christoph Sauser en Kohei Yamamoto, de Nederlanders Bart Brentjens en Hans Becking , de Braziliaan Henrique Avancini en Douglas Moi , Luis Leao Pinto en Tiago Ferreira en Roel Paulissen en Johann Pallhuber zich opmaken voor de Brasil Ride zijn ook onze landgenoten Peter Paelinck en Steven Pauwels klaar voor de strijd.
600 km met start en finish in Bahia leveren toch wat twijfels en onzekerheid op voor de Belgen van het Reevax team.
"We zijn bijna een klein weekje in Brazilie en we hebben de afgelopen dagen een eerste indruk gekregen van dit gigantische land. De hagelwitte stranden, lekkere eten en verse fruitsapkes zijn we ondertussen al gewoon. Het verkeer is hier een nog grotere puinhoop als bij ons, maar valt voor fietsers al bij al nog mee. "
De conditie is echter een ander paar mouwen. Bij 'Pepe' Paelinck gaat alles vlotjes maar bij ' Kroki ' Pauwels zijn er alleen maar vraagtekens bijgekomen.
"Iedere keer als hij even op de pedalen duwt, zit hij precies onmiddellijk aan een plafond. De adem wordt afgesneden, de beentjes verzuren quasi onmiddellijk. En dan zijn hier nog geen bergen. Zelfs de dag na een vlak losrij-ritje (zowat iedere dag dus) heeft hij last van zware benen en pijnlijke spieren, precies alsof de hele wedstrijd er al op zit. De conditie was misschien niet super, maar zo geweldig slecht was die nu ook weer niet. En aan slaapgebrek deze week kan het ook niet liggen. Ligt het dan misschien aan de tropische temperaturen? Of de hoge luchtvochtigheid? Of misschien toch nog de weerslag van de vele weken in het buitenland deze zomer? Geen idee, maar het is wel ongelegen met een wedstrijd als de Brasil Ride voor de deur. Of toch gewoon nervositeit voor het onbekende? Vraagtekens, twijfel en onzekerheid troef dus. Niet goed voor het koppeke..." zegt Paelinck.
" Eerst verplaatsen we ons van Salvador naar Mucuge, de startplaats van de Brasil Ride, zowat 500 km landinwaarts. De fietsen zitten alvast braaf terug in hun fietstassen, en onze sportzakken met fris gewassen Reevax tenuetjes staan klaar voor het transport. Overmorgen staat dan de 24 km lange proloog op het programma, met hoogstwaarschijnlijk een eerste antwoord op mijn vraagtekens. "
De Canadese Alison Sydor is opgenomen in de Canadese Sports Hall of Fame. De 47 jarige Sydor is pas de 2 de Canadese wielrenster die deze eer te beurt viel.
Alison Sydor veroverde Olympisch zilver op de eerste Spelen in 1996 en 3 keer het goud op het WK MTB
In 1994 pakte ze de wereldtitel in Vail ( Colorado) , in 1995 in het Duitse Kirchzarten en in 1996 in het Australische Cairns. In 2002 won ze met de Canadese ploeg ook het goud op de Team Relay in het Oostenrijkse Kaprun.
Op WK's onderscheidde ze zich verder met 5 zilveren medailles (1992, 1999, 2000, 2001 en 2003) en 3 bronzen (1998, 1999 en 2004) .
Ze won in haar carriere 17 World Cups en reed zich 13 opeenvolgende jaren (van 1992 tot 2204 ) naar de top 5 op het WK.
Daarnaast pakte ze nog het brons op het WK op de weg in 1991, een gouden medaille op de Pan American Games en 2 zeges in de Cape Epic
Sydor werd in 2007 opgenomen in de Mountain Bike Hall of Fame en in de British Columbia Sports Hall of Fame Class en is naast Steve Bauer de meest verdienstelijke Canadese wielrenner aller tijden.
Categorie:cross country
Bryn Atkinson (Team Norco)
De Australische downhiller Bryn Atkinson, de 31 jarige echtgenoot van de Amerikaanse Jill Kintner staat bekend voor zijn agressieve maar vloeiende rijstijl.
In volgend filmpje toont hij hoe hij zich op het volgend seizoen voorbereidt.
Veel en schoon volk in het Italiaanse Finale Ligure.
Voor oa. Steve Peat, Cedric Gracia, Nino Schurter en Marco Aurelio Fontana alvast een weekendje om van te genieten.
Door een val in de eerste special, kon de 4 de wegens tijdsgebrek niet meer doorgaan.
Dag 1 in Finale Ligure werd dus ingekort en de zege ging naar Jared Graves.
Over de 3 specials klopte de Australische Yeti biker Jared Graves de Fransman Jerome Clementz , Fabien Barel , Martin Maes en Remy Absalon (Commencal) .
De eerste special werd gewonnen door onze jonge landgenoot Martin Maes (GT), hij was sneller dan Fabien Barel en Nicolas Lau.
Lau was de betere in de 2 de ronde en ging Jerome Clementz (Cannondale) en Martin Maes vooraf.
Jared Graves won de 3 de ronde voor Clementz en Lau ;Maes kwam ten val en verloor 20 sec en daarmee het uitzicht op het podium.
Cannondale biker Fontana deed het met de 25 ste plaats niet slecht .
Met haar 59 ste plaats algemeen was de Franse Anne Caroline Chausson de beste dames. De Britse Tracy Mosely eindigde op 61 en was daarmee 2 de. Cecile Ravanel werd mooi derde, Isabeau Courdurier 4 de voor Rosara Joaseph en Anneke Beerten.
In de nieuwe velodrome , niet ver dan het BMC hoofdkwartier in het Zwitserse Grenchen werd het team voor 2014 voorgesteld.
Met Reto Indergand, Ralpf Naf, Julien Taramarcaz, Stephen Ettinger , Julien Absalon, Lukas Fluckiger en Martin Fanger blijven alle bikers van vorig jaar aan boord.
Het Ghost Factory Racing Team begint in 2014 aan zijn vierde seizoen.
Met de Italiaanse Greta Weithaler komt er versterking voor de Zweedse Alexandra Engen, de Oostenrijkse Lisi Osl en de Zwitserse Katrin Leumann.
Nadat de eens zo talentvolle Mona Eiberweiser uit het Duitse Deggendorf de competitiesport vaarwel zegde omwille van aanhoudende rugklachten en Johanna Techt nog niet helemaal hersteld van haar rodel ongeval in 2011, kon het Ghost Factory Racing Team wel wat nieuw bloed gebruiken.
De 17 jarige Weithaler is zeker niet de eerste de beste. Als 1 ste jaars junior won ze de World Cups in Albstadt en Nove Mesto en werd ze derde in Val di Sole.
Aangezien de World Cup voor juniores ter ziele gegaan is , zal Weithaler in 2014 aan de nieuwe Europese serie voor juniores deelnemen.