Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    13-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mons MTB Endurance geannuleerd

    De Endurance op en rond de Terril de l'Héribus in Cuesmes voorzien op 18 augustus , gaat wegens onvoorziene omstandigheden niet door





    http://www.monsmtb.be/

    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Waregem gastheer voor eerste BK eliminator
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Zondag 19 augustus krijgt het West-Vlaamse Waregem, niet toevallig dé bakermat van het City Mountainbike Challenge gebeuren, de eer om het allereerste Belgisch kampioenschap XCE (eliminator) in te richten. Op het inmiddels vertrouwde parcours op en rond de Grote Markt in hartje binnenstad wordt er in de categorieën dames en heren elites gestreden om de Belgische titel.

    Met de organisatie van dit BK eliminator schrijft de CMC opnieuw geschiedenis. Wereldwijd gezien vinden er dit seizoen immers slechts drie andere kampioenschappen plaats. Met het Nieuw-Zeelandse Rotorua (Oceanisch kampioenschap), Balgach (Zwitsers kampioenschap) en het Oostenrijkse Saalfelden (wereldkampioenschap op 9 september) verkeert de CMC dan ook in select gezelschap.

    Deelnemers aan het BK werken eerst een individuele tijdrit af die bepalend is voor de indeling van de reeksen. Deze reeksen worden afgewerkt volgend het bestaande CMC concept. De zes beste Belgische heren uit die reeksen rijden vervolgens de finale van het BK XCE. Deze zal plaatsvinden voor de finales van de CMC. De zes beste dames van de tijdrit plaatsen zich rechtstreeks voor hun BK-finale. Beide finales worden verreden over twee ronden.

    Iedereen vanaf de leeftijd van 17 jaar (categorie junior, belofte of elite, met vergunning uiteraard) kan deelnemen aan dit kampioenschap. Opgelet! Op basis van de scratch uitslag wordt er slechts één trui bij de dames en één trui bij de heren uitgereikt. Dit BK XCE vormt een apart onderdeel van wat inmiddels de vierde manche is van de CMC 2012, In Waregem komen met andere woorden eveneens alle andere vertrouwde categorieën aan bod..

    Ondertussen is het wedstrijdseizoen 2013 reeds in volle voorbereiding. Het vernieuwde CMC-concept is door de steden die dit seizoen reeds zijn aangedaan zeer goed ontvangen geweest.
    Met de recente manches in Roosendaal en Rotterdam zijn de eerste stappen in Europa gezet, waarbij de . Nederlandse organisatoren zeer enthousiast reageerden. Recent verzorgde de CMC ook tweemaal een presentatie op Braziliaanse bodem, tot algemene tevredenheid van de aanwezigen. Aangenomen mag dan ook worden dat het lijstje van kandidaat-steden voor de komende seizoenen alleen maar langer zal worden.

    www.citymtbchallenge.be


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Julien Absalon ontgoocheld
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vier jaar van hard werken, verdwenen ook voor Julien Absalon in een paar minuten. Na de eerste passage van de Rock Garden reed de Franse titelverdediger lek en al zijn dromen  over een derde Olympische titel verdwenen als sneeuw voor de zon.
    De 31 jarige Orbea biker , die weldra de overstap maakt naar BMC , kwam niet meer in het Olympisch  hoofdstuk voor. Hij reed op zo'n 55 sec van de 3 leiders , maar verdween met stille trom.

    Hij droomde van iets groots, maar een hattrick zat er niet in voor de vijfvoudige wereldkampioen.
    " Toen ik aan de finish het bord zag met 25 ste en 55 sec achterstand, wist ik dat ik verslagen was en dat alle kansen op een medaille verdwenen waren. Dit is het ergste scenario wat ik kon bedenken. Ik was op alles voorbereid , maar een mechanisch probleem, daar had ik niet op gerekend . Het ontnam  me  meteen alle kansen om mijn  titel te verdedigen. Een slechte dag kon ik accepteren, maar dit kan ik moeilijk aanvaarden. "  zei  Absalon onmiddellijk aan de toegestroomde pers.
    " In twee jaar tijd heb ik honderde rondjes afgelegd en nooit lek gereden , waarom dan hier. "

    Terwijl Marco Aurelio Fontana, Nino Schurter en Jaroslav Kulhavy duelleerde voor de medailles , bleef Absalon vertwijfeld achter en stond ontgoocheld de pers te woord.
    " Ik weet  echt niet wat ik moet doen . Moet ik nu stoppen of revanche nemen op het WK ? Hier rest me enkel nog enkele verplichtingen na te komen en naar huis te keren."

    Of Absalon over vier  jaar in Rio present zal zijn, valt nog af te wachten.
    Als Londen zijn laatste Spelen zijn geweest, had de grootste  MTB kampioen aller tijden, beter verdiend.








    Categorie:Olympische Spelen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Chouffe Marathon
    De vijfde editie van de Chouffe marathon was een kolfje naar de hand van Joris Massaer.
    De marathon specialist  van Los Pedalos uit Pepingen  won met overmacht de 90 km en dit voor de Nederlander Bas Peters.

    Met deze overwinning was Massaer meteen ook de beste master 1. In de reeks + 30  ging hij Bas Peters en Sebastien Fauvez vooraf.

    Met een derde plaats was Bart Van Hecke de snelste elite. Op het podium werd hij geflankeerd door de Nederlanders Lommers en Kleynen.
    Hans Planckaert van Smart Cycling  pakte met de vijfde plaats algemeen de zege bij de masters 2 voor Willems en Santema.

    Bij de dames ging de Nederlandse  Laura Turpijn ( MPL Specialized) onze landgenote Petra Mermans en Kristien Achten  op de lange afstand vooraf.
    Op de 60 km ging de zege naar Sara Mertens van Team C Bear;  Mieke de Roo werd tweede en eindigde voor Kristien Nelen.


    90 km  overall
    1.  MASSAER Joris  3:31:08 
    2.  BAS Peter  3:40:13 
    3.  VAN HECKE Bart  3:44:02 
    4.  LOMMERS Marcel  3:51:35 
    5.  PLANCKAERT Hans  3:57:06

    60 km  overall
    1.  SZRAUCNER Sébastian  2:26:51 
    2.  ACHOURI Thomas  2:30:06 
    3.  SLECHTEN Johan  2:35:42 
    4.  LAENEN David  2:35:46 
    5.  BAJOT Steve  2:39:25 

    volledige uitslagen : www.chronorace.be


    Joris Massaer




    60 km : Mieke de Roo-Sara Mertens- Kristien Nelen


    90 km : Petra Mermans- Laura Tuprijn- Kristien Achten

    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. 'Lekke band verpest alles'
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Sven  Nys speelde geen rol van betekenis in de Olympische mountainbikewedstrijd. Materiaalpech nekte de Kannibaal van Baal op de omloop van Hadleigh Farm.
     
    Sven begon uitstekend, maar kreeg af te rekenen met pech.
    "Die lekke band heeft alles verpest", doet Sven achteraf het verhaal. "Ik had een goeie start en kon heel wat plaatsen opschuiven. Op het moment dat ik achteraan lek rijd, hang ik rond de vijftiende plaats. Ik zag het groepje waar ik wilde inzitten voor mij rijden. Ik had alles onder controle, het zag er goed uit."

    "Maar dan rijd ik lek op een stomme steen, op zowat het verste punt van de materiaalpost. Ik verlies een minuut en word verplicht mij te forceren. Daardoor verkrampte alles. Ik had geen kracht meer en de pijn in mijn rug was na een tijd niet meer te verdragen. Ik heb toch nog geprobeerd verder te doen want je wil niet opgeven. Maar voor de laatste ronde besefte ik dat ik me niet belachelijk wilde laten maken en ben ik afgestapt. Niks aan te doen. Dat is sport. Het was gewoon pech. Dat heb je niet in de hand."

    "Een ontgoocheling wil ik deze wedstrijd niet noemen", gaat Sven verder. "Daarvoor was het al een veel te mooie prestatie om hier op de Spelen te geraken. Maar de top 20-plaats van Kevin bewijst nog eens dat hier veel mogelijk was. Mijn conditie was heel goed. Ik heb het alleen niet kunnen tonen."

    http://www.svennys.com/


    Categorie:Olympische Spelen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Crankworx Whistler
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Terwijl de Fransman Jerome Clementz  de Enduro in Whistler  voor zijn rekening nam , won de Brit Brendan Fairclough de Dual Speed & Style  voor de Spanjaard Andreu Lacondeguy en de Amerikaan Kyle Strait.



    De Canadees Steve Smith  won 's werelds langste DH.  Op de 12 km lange Garbanzo DH versloeg hij de Colombiaan Marcelo Gutierrez Villega en de Australische legende Chris Kovarik.

    Bij de vrouwen was Casey Brown de snelste  in de Garbanzo DH , voor Miranda Miller en de plaatselijke  Claire Buchar.


    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Kids Topcompetitie
    Podia  Butgenbach :

    Poussins : 1. Tim REX , 2. Eliah GRANDJEAN , 3. Yordi CORSUS.
    meisjes :  1. Edwige DE LIE, 2. Elisabeth ULLENS

    Pupilles : 1. Dante COOREMANS,  2. Konstantin REX ,  3. Noah DE GRAEF
    meisjes  : 1. Marie SCHREIBER,  2. Vénus MULLER.
    Benjamins : 1. Nathan MASSOZ, 2. Louis DECOSTER, 3. Dries JANSSENS
    meisjes : Rune DEBREMAEKER 
    Minimes : 1. Tom VAN INGELGOM, 2. Leo NIESSEN, 3. Rémi CARA



    In bijlage de stand van de topcompetitie MTB Kids 2012 na 5 van de 6 wedstrijden.
    Renners in groene kleur staan zeker in het eindklassement, renners in oranje kleur moeten nog aan de laatse wedstrijd deelnemen.

    Laatste wedstrijd voor de topcompetitie is in Blegny op zaterdag 25 augustus.

    Bijlagen:
    Klassement na Butgenbach Topcompetitie MTB Kids.xls (99.5 KB)   


    Categorie:KIDS
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.La Bataille des Ardennes - Gomzé Andoumont

    Een zomerweekend na een vrij droge week :  ideale omstandigheden voor een Ardennen marathon. Dat dachten  niet enkel een aantal Limburgers met  oa. Kristof Houben en Maarten Wauters, maar ook Gentenaar Miciel Van Aelbroeck, die de overwinning naar zich toe trok . Hij haalde het voor Maarten Wauters (Vanomobil )  en Brice Scholtes.

    Bij de dames was  Belgisch kampioene ( Fun)  Alice Pirard  de snelste. Ze klopte Elke Rogge en Delphine Brits; Claudia Claesen werd vierde.
    De organisatoren kozen voor hun 23e editie voor één marathon afstand: 65km met 1750 hoogtemeters.

    "Het parcours was ondanks de hoogtemeters relatief snel, want de ondergrond was droog en stofferig.  " zegt winnaar Michiel Van Aelbroeck.
    Heel aangenaam was het feit dat het chronoparcours gescheiden was van de toertochten.
    Na de Transmaurienne voelden de benen nog prima, maar ik voelde dat ik wat rust nodig had. In de week was er voor die extra rust geen tijd dus sliep ik zo lang mogelijk om vervolgens als één van de laatsten van start te gaan in Gomzé. Ik ging van bij de start op zoek naar een ritme dat ik minstens een drietal uur kon volhouden en behield waar mogelijk de snelheid uit de afdalingen voor de eerste klimmeters. Na 20km kwamen we dicht bij Lorcé en de beklimmingen rond Ninglinspo, Chefna, Stoumont, La Gleize… zorgden voor een pak hoogtemeters op weinig tijd. Hier en daar verraste de organisatie ook met een leuke singletrack. Uiteraard waren zowel de hoogtemeters als de singletracks niet te vergelijken met wat we een week eerder in de Transmaurienne te verwerken kregen. De laatste 20km waren terug sneller en ik had nog reserve om te versnellen. Het weggezakte gemiddelde ging opnieuw de hoogte in en na 2u45’43” stond ik terug aan de finish. Dit bleek goed voor de snelste tijd! Maarten Wauters was samen met Kristof Houben van start gegaan.
    Kristof reed lek in de finale, Maarten reed door en werd 2 de op een tweetal minuten. Thuisrijder Brice Scholtes werd op ongeveer drie minuten derde.  Alice  reed de snelste tijd bij de dames en dus mochten we allebei op het hoogste trapje plaatsnemen. Bij het wassen van de fiets bleek dat ik toch wat geluk had bij een ongeluk. Er was een nagel dwars door mijn achterband heen gegaan. Hij doorboorde het loopvlak en kwam er aan de flank terug uit. Gelukkig hield de combinatie van NoZisch anti-lek vloeistof met een Schwalbe band met SnakeSkin verstevigde flanken stand!" aldus  Van Aelbroeck ( Waasland MTB Team) .

    Mark Donné ,  had een goede dag  en na een zeer zware trainingsweek eindigde hij als 4 de algemeen en winnaar bij de master.
     " Ik  was zeer verwonderd dat ik met deze klasbakken en lichtgewichten vooral bergop zolang meekon.
    Tot de eerste bevoorrading deed ik veel kopwerk, maar op de meest steile klimmen daarna moest ik uiteindelijk de rol even lossen, de logica zelf. Maar ik bleef voluit koersen en strijden, verloor ze maar net uit het oog, en na een half uur achtervolgen, op stukken vals plat bergop en afdalingen, kon ik toch weer aansluiten. Maar uiteraard moest ik na ruim 1uur45 weer lossen steil bergop en zat helaas alleen in de laatste 20 kilometer, met heel veel vlakke stukken of licht dalend bergaf. Vaak ook met de wind op kop, een enorm nadeel dus zo 2 tegen 1.
    Kristof reed helaas nog lek, maar ik kwam net achter Maarten binnen op minder dan 2min. Had mezelf dus flink verbaasd. We waren op dat moment ook de 2 snelsten. Nadien kwam Michiel  VA met een nog snellere tijd, en Brice Scholtes  zette zich nog tussen ons in. Ik bleef echter winnaar bij de masters en werd 4de algemeen na 3 zeer goede jonge wolven." aldus de Trek KMC bike ruit Hamont.








    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mongolia Bike succes voor Team Reevax
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De mistieke tempel met zijn 108 torentjes en de religieuze serene sfeer versterkte het  onbeschrijfelijk voldaan gevoel  dat zich over  elk van de finishers van deze Mongolia Bike Challenge meester maakte.
    De avonturen van de voorbije elf dagen;  het afzien, de ontberingen, de hitte, de kou, vreugde en verdriet,  flitsten razendsnel  voorbij

    "  Yes, we made it!"  juichen  ook de Belgen van Team Reevax  .
    "  Na elf dagen zit de Mongolia Bike Challenge erop en  het werd zelfs een onverhoopt succes." 

    De mannen van Reevax zwaaiden de scepter bij de masters .
    Steven' Kroki ' Pauwels  had de sterke Duitser Thomas Wettemann tegen en eindigde  uiteindelijk als tweede in de Mater 1-categorie.

    Peter 'Pepe' Paelinck won het eindklassement  bij de Masters 2 voor 3 Spanjaarden.
    Met zijn zesde plaats overall  haalde  Paelinck een mooie totaalklassering en eindigde  vlak na de profs.  " Deze uitdaging is  meer dan geslaagd, en ook wij bleven niet ongevoelig voor de emoties die bij dergelijke intense belevenissen naar boven komen." besluit de 44 jarige Paelinck uit Bekkevoort.

    De Canadees Cory Wallace trok de eindzege naar zich toe.

    Bij de vrouwen legde Liesbeth Hessens uit Blankenberg beslag op de tweede plaats in de rangschikking.
    Ze moest  enkel de Australische  Elisabeth Adamson met 6 min 17 laten voorgaan.




    Categorie:meerdaagsen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Forestbikers Tourtocht Aaarschot
    18-19 augustus




    Categorie:Evenementen
    12-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kevin Van Hoovels 19 de in Londen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op de Olympische Spelen in Londen heeft Kevin Van Hoovels een negentiende plaats behaald.
    Vertrokken vanop de tweede rij werd hij direct na de start al opgehouden. Hij diende voet aan grond te zetten en vertrok opnieuw als derdelaatste.
    Gans de wedstrijd was de kopman van het Versluys team op achtervolgen aangewezen. Finaal strandde hij als eerste Belg op plaats negentien, op luttele seconden van de Nederlander Rudi Van Houts die als zeventiende over de finish kwam gereden.
    Na een desastreuze start had Van Hoovels in het begin van de tweede ronde heel wat plaatsen goedgemaakt. Hij bevond zich in 28ste stelling en schoof in diezelfde ronde nog eens drie plaatsen op. In de twee daaropvolgende ronden wist hij die 25ste plaats te behouden om in de vijfde ronde opnieuw terrein goed te maken en als 21ste de finish te passeren.
    Finaal zou de Begijnendijksnaar nog twee renners weten in te halen.
    Wat er juist misliep in de start weet ook Kevin niet. “Ik kreeg alvast een ‘kwak’ van Kabush (Canadees, nvdr.), werd verplicht een andere lijn te nemen en voor ik het wist stond ik te voet. Na nog geen minuut wedstrijd was alles om zeep. Enorm frustrerend. Over de conditie mocht ik zeker niet klagen. Natuurlijk was de motivatie na die mislukte start wel iets minder. In de afdalingen bijvoorbeeld nam ik geen risico’s meer. Negentiende is op zich een goed resultaat, maar mits een deftige start had er vandaag veel meer ingezeten. Deze Spelen waren een unieke ervaring waar ik zo veel mogelijk van proberen heb te genieten“, vertelde Kevin na afloop.

    Een negentiende plaats dus in wat voor Van Hoovels zijn eerste Olympiade was. Vooraf was top-12 het doel en zonder die slechte start zat dit er in.
    “Ondanks die slechte start mogen we toch tevreden terugblikken op Kevin zijn wedstrijd. Ik denk niet dat ik hem ooit al beter heb zien rijden, al geeft die negentiende plaats natuurlijk wel een verkeerd beeld. De voorlaatste ronde diende hij nog een halve minuut toe te geven op het groepje met Van Houts en Naf, aan de finish bedroeg het verschil nog een handvol seconden. Zonder dat oponthoud ben ik er van overtuigd dat top-10 mogelijk was vandaag. Het is nu zaak dit vormpeil door te trekken tot aan het WK, waar Kevin een parcours op zijn maat aantreft“, aldus teammanager Niek Lingier.

    Categorie:Olympische Spelen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hermida valt naast het podium
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    José Antonio Hermida eindigde 4 de in Londen en dat tijdens zijn 4 deelname aan de Olympische Spelen.
    " Ik ben er gelukkig mee." zegt de Spanjaard. " Iedereen had wel iets voor gedurende de wedstrijd.  Velen zullen denken 'wat als ....',  maar het was voor iedereen hetzelfde. Ik voeld me goed en zat mee vooraan in de kopgroep. Toen Abslon op de klim in de problemen kwam , verloor ik kostbare tijd. Ik probeerde samen met Burry Stander terug bij de 3 leiders te geraken en dat lukte . Maar in de voorlaatste ronde ging mijn ketting er af  en ik moest de vier laten rijden. Ik wist dat Burry zijn vroege inspanningen zou moeten bekopen en kon hem in de slotfase terug pakken."

    Hermida klopte de Zuid Afrikaan Burry Stander  in de laatste meters. " In de laatste ronde moest ik alles op alles zetten, ik moest die vierde plaats zien te behouden, voor het geval er met één van de 3 leiders iets zou gebeuren.  Een medaille zat er immers nog altijd in.  Het is dus niet gebeurd, maar ik ben gelukkig met het resultaaat. Ik heb alles gegeven. Ik kon het nivaeu van de 3 koplopers aan en het verschil zat hem in kleine details." zei de Multivan Merida biker trots.

    "Uiteindelijk  is de cirkel rond!" zegt  de 33 jarige Spanjaard. " Ik startte in Sydney 2000 met een vierde plaats en
     had daar problemen met mijn ketting. Nu 12 jaar later overkomt me exact hetzelfde."



    Categorie:Olympische Spelen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Slotdag
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De Olympische Spelen 2012  ijn ten einde, de teerlingen geworpen, de medailles verdeeld
    De MTB wedstrijd op de slotdag leverde noch de Belgen noch de Nederlanders een extra medaille op.
    Sven Nys moest opgeven, Kevin Van Hoovels werd 19 de en de Nederlander Rudi Van Houts finishte op 17.
    Net als Sven Nys ging Van Houts voor een plaats bij de beste acht.
    Maar  ook de Multivan Merida biker uit Luyksgestel kon  zijn  ambitie niet waarmaken. De 28-jarige Nederlander kwam niet verder dan de 17 de plaats.
    " Het ging helemaal niet zoals ik wilde. Ik had een goede start , maar daarna een paar tegenslagen. Het werd dus niet wat ik verwacht had.''

    Van Houts had aanvankelijk nog wel een plek bij de beste tien in zicht, maar hij verloor in de derde ronde de aansluiting met een groep toen hij een kleine uitschuiver maakte. "Later liep mijn band ook nog leeg en moest ik extra lucht erbij doen'', zei de Brabander. "Ik had gewoon niet de 'goede benen' vandaag . Helaas, maar blijft wel de mooiste sport. "

    Voor Sven Nys waren het zijn laatste Spelen en zijn laatste MTB wedstrijd.
    Het zal wennen worden zonder dit icoon. Zijn prestaties en  zijn gevatte uitspraken zullen altijd herinnerd worden.

    Zelden heb ik een mooier mens ontmoet.  Een groot sporter die door zijn veelzijdigheid en vastberadenheid  veel indruk gemaakt  heeft.







    Categorie:Olympische Spelen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eiger Bike Challenge
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Alexandre Moos heeft voor de tweede keer de  Eiger Bike Challenge in Zwitserland gewonnen. Na  zijn overwinning in 2009 zat hij opnieuw aan het feest.
    In  4:21:38  won hij zijn vierde manche  in de  iXS Swiss Bike Classic. Lukas Buchli en Urs Huber vergezelden hem naar het podium.

    Urs Huber was na de zeges in 2008 , 2010 en 2011 de topfavoriet en wou vandaag zijn 27 ste verjaardag vieren. Na zijn overwinning in de  Ischgl Ironbike twijfelde niemand  meer aan zijn goede vorm.
    Pech hield Huber  echter van de derde zege op rij.
    Alexandre Moos wist van de situatie te profiteren en pakte de zege  met bijna vijf minuten voorsprong op Lukas Buchli. Urs Huber moest noodgedwongen vrede nemen met de derde stek.

    Stockli biker Urs Huber is op revanche uit. Zaterdag wordt  immers de Grand Raid tussen Verbier en  Grimentz gereden.

    De Zuid Afrikaanse Ariane Kleinhans  kon bij de vrouwen  haar leidersplaats verstevigen . Ze won het afgetekend  voor Andrea Kuster en Cornelia Hug.
    Na 5 van  8  manches in de reeks heeft de Zuid Afrikaanse de leiding in de Zwitserse marathon reeks.

    Op de 55 km won Sepp Freiburghaus. Voor de  biker van Team Thömus was het zijn tweede iXS-Classic zege van het seizoen.
    Zwitsers U23 kampioen Matthias Stirnemann  werd tweede voor Dumeni Vincenz.

    heren (88 km):
    1. Alexandre Moos  4:21:38
    2. Lukas Buchli  +4:47
    3. Urs Huber  6:28.
    4. Hansueli Stauffer  9:46
    5. Andreas Kugler  9:57
    6. Konny Looser  12:5.
    7. Damian Perrin 27:20
    8. Philipp Gerber  28:40
    9. Patrick Tresch 30:35
    10. Vincent Bader  32:27

    dames (88 km):
    1. Ariane Kleinhans (ZAfr) 5:48:31
    2. Andrea Kuster  + 13:09
    3. Cornelia Hug  27:43
    4. Sabrina Baumgartner  38:59
    5. Martina Lux  48:43

    Heren (55 km):
    1. Sepp Freiburghaus 2:41:05
    2. Matthias Stirnemann  + 2:35
    3. Dumeni Vincenz 3:06
    4. Stefan Peter  5:27
    5. Claude Koster  5:50

    dames (55 km):
    1. Jane Nüssli  3:14:27
    2. Nadia Walker  +1:25
    3. Sofia Pezzatti  14:10

    Stand
    IXS classic (5/8):

    heren : 1. Aleandre Moos (ZWI)
    dames: 1. Ariane Kleinhans (ZAFr) 

     

     


    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MTB Olympische Spelen 2012
    Uitslag

    heren 

    1 Jaroslav Kulhavy (Tsje) 1:29:07
    2 Nino Schurter (Zwi) 1:29:08
    3 Marco Aurelio Fontana (It) 1:29:32
    4 Jose Antonio Hermida Ramos (Sp) 1:29:36
    5 Burry Stander (ZAfr) 1:29:37
    6 Carlos Coloma Nicolas (Sp) 1:30:07
    7 Manuel Fumic (D) 1:30:31
    8 Geoff Kabush (Can) 1:30:43
    9 Alexander Gehbauer (Oost) 1:31:16
    10 Todd Wells (USA) 1:31:28
    11 Stephane Tempier (Fr) 1:31:30
    12 Jan Skarnitzl (Tsj 1:31:48
    13 Gerhard Kerschbaumer (It) 1:32:02
    14 Ondrej Cink (Tsje) 1:32:16
    15 Samuel Schultz (USA) 1:32:29
    16 Marek Konwa (P) 1:32:41
    17 Rudi van Houts (Ned 1:32:53
    18 Ralph Näf (Zwi) 1:32:58
    19 Kevin van Hoovels (Bel ) 1:33:01
    20 Karl Markt (Oost) 1:33:18
    21 Daniel McConnell (Aust) 1:33:22
    22 Sergio Mantecon Gutierrez (Sp) 1:33:46
    23 David Joao Serralheiro Rosa (Port) 1:33:50
    24 Rubens Valeriano (Bra) 1:34:23
    25 Florian Vogel (Zwi) 1:34:36
    26 Catriel Andres Soto (Arg) 1:35:13
    27 Kohei Yamamoto (Jap) 1:35:26
    28 Hector Leonardo Paez Leon (Col) 1:36:02
    29 Jean-Christophe Peraud (Fr) 1:37:07
    30 Marc Bassingthwaighte (Namibia) 1:37:17
    31 Sergji Rysenko (Oekraine) 1:37:32
    32 Piotr Brzozka (Pol) 1:38:37
    33 Periklis Ilias (Grie) 1:38:51
    34 Moritz Milatz (D) 1:38:59
    35 Philip Buys (ZAfr) 1:40:11
    36 Paolo Cesar Montoya Cantillo (C Rica) 1:41:19
    37 Evgeniy Pechenin (Rus) 1:41:40
    38 Chun Hing Chan (Hong Kong) 1:41:59
    39 Adrien Niyonshuti (Rwanda) 1:42:46
    40 Marios Athanasiadis (Cyprus) 1:43:25

    Derek Horton (Guam) gedubbeld
    Weisong Tong (People's Republic of China) gedubbeld

    DNF Julien Absalon (Fr)
    DNF Max Plaxton (Canada)
    DNF Liam Killeen (GrBr)
    DNF Andras Parti (Hong)
    DNF Sven Nys (Bel)

    DNS Robert Forstemann (D)
    DNS Michael Vingerling (Ned)
    DNS Sam Bewley (NZl)

    Categorie:Olympische Spelen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Goud voor Jaroslav Kulhavy
    De 27 jarige  Tsjech Jaroslav Kulhavy  schrijft verder geschiedenis . 
    Als  regerend wereldkampioen  had zijn seizoen perfect  afgestemd op de Olympische Spelen. In Londen klopte hij topfavoriet Nino Schurter in de spurt.  Marco Aurelio Fontana , de Italiaanse kampioen, werd met een afgebroken zadel mooi derde.  Kulhavy maakte zijn grote droom waar en denkt nu aan een carrier op de weg.

    De Tsjechische ploeg onder leiding van Viktor Zapletal, die bestond uit 3 renners,  reed zich met de 12 de plaats van Jan Škarnitzl en de 14 de plaats van belofte Ondrej Cink in de kijker.

    Voor Kulhavy was het zijn derde Olympische deelmane. In Sydney 2000 reed hij niet uit en in Peking 2008  werd hij  als 18 de  afgevlagd.
    Naar verluidt maakten de blauwe  rubberen laarzen  die  hij tijdens de podiumceremonie droeg, deel uit van de Tsjechische outfit.

    Het Olympisch goud in Londen is een kroon op het vele werk en een erezaak voor het Specialized team.

    Olympische medailles

    Atlanta 1996
    1. Bart Brentjens (NED)
    2. Thomas Frischknecht (ZWI)
    3. Miguel Martinez (FRA)

    Sydney 2000
    1. Miguel Martinez (FRA)
    2. Filip Meirhaeghe (BEL)
    3. Christoph Sauser (ZWI)

    Athene 2004
    1. Julien Absalon (FRA)
    2. Jose Antonio Hermida (ESP)
    3. Bart Brentjens (NED)

    Peking 2008
    1. Julien Absalon (FRA)
    2. Jean Christoph Peraud (FRA)
    3. Nino Schurter (ZWI)

    Londen 2012
    1. Jaroslav Kulhavy ( TSJ)
    2. Nino Schurter ( ZWI)
    3. Marco Aurelio Fontana ( IT)






    Categorie:Olympische Spelen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sven Nys geeft op
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Sven is er op de slotdag van de Spelen in Londen niet in geslaagd een Olympisch diploma in het mountainbiken te behalen.
    De Kannibaal van Baal stapte in Hadleigh Farm na 24,4 km wedstrijd af.
    Eerder in de race had hij na een technisch defect al een tiental plaatsen moeten inleveren. Hij was nochtans goed vertrokken en lag een tijdje in zestiende positie.

    Volgens Sporza was Sven Nys  bijna letterlijk een gebroken man na zijn opgave.
    Door een probleem met zijn rug moest hij er  vroegtijdig de brui aan geven. "Ik reed net achter een groepje waar ik mee meekon. Ik moest even naar mijn tempo zoeken, maar ik hoefde niet over mijn toeren te gaan. Dat was ideaal."

    "Net toen ik voelde dat ik kon aansluiten, reed ik lek op een heel slecht moment. Ik dacht dat ik zou vallen en wou dat corrigeren met mijn lichaam. Daarbij heb ik mijn rug scheefgetrokken."
    "Ik moest met een lekke band de klim op, maar het ging niet. De pijn aan mijn rug was niet te houden. Ik had geen macht meer. Het was ook nog ver tot aan de materiaalpost. De afdaling was er te veel aan. Daar heb ik mijn rug helemaal "om zeep" geholpen."
    "Ik had graag uitgereden, maar het had geen zin om voort te rijden. Dat hoort bij de koers en dat hoort ook bij de Spelen. Sommigen gaan teleurgesteld naar huis en sommigen gelukkig." zei de Balenaar na  zijn laatste wedstrijd .

    Kevin Van Hoovels hield de Belgische eer hoog en legde beslag op de 19 de plaats.

    Categorie:Olympische Spelen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kulhavy wint goud in Londen
    LIVE

    7 rijen van 8 deelnemers aan de start voor het evenement van het jaar.Schurter, Kulhavy, Absalon met nummer 1 , Burry Stander, Vogel, Hermida , Fumic en Fontana vertrokken in Essex  vanop de eerste rij. Onze landgenoot Kevin Van Hoovels stond samen met oa Moritz Milatz en Rudi Van Houts op de tweede rij.
    Met nummer 40  moest Sven Nys op de vijfde en voorlaatste rij plaats nemen. Slechts 10 onbekende buitenlanders stonden achter hem.

    Kan de Balenaar beter doen dan de 9 de plaats in Peking?
    7 ronden en de aanloop van 400 m kregen ze voor de wielen geschoven dwz : 34,1 km .
    De Zwitsers Schurter en Vogel namen een bliksemstart , met Absalon, Fumic, de Pool Konwa en Fontana in het wiel.  Kevin Van Hoovels raakte al vrij snel in de problemen en vertrok bijna als laatste terug.
    Nys zat zowat in 15 de stelling
    Een zevental  trok sterk van leer. Met Schurter, Fontana,  Konwa, Kulhavy, Fumic , Vogel en Hermida . Doch er kwam weer een hergroepering.

    Terwijl Schurter de eerste ronde voor zijn rekening nam,  leek het of Absalon lek stond .
    Jaroslav Kulhavy,  Nino Schurter en Marco Aurelio  Fontana kregen een gaatje op José Antonio Hermida. 
    Rudi Van Houts op 12 , Sven Nys volgde na enkele haperingen op 17 en  Van Hoovels kwam terug naar de 29 ste plaats.
    De Italiaanse kampioen Fontana hield vooraan wonderwel stand .  De Spanjaard Hermida  op 4 kreeg het gezelschap van de Zuid Afrikaan Burry Stander.
    Na Kevin Van Hoovels, kreeg ook Sven Nys problemen , na een half uur wedstrijd  reed hij  achteraan  lek en verloor  veel kostbare plaatsen. Rond de 30 ste plaats kon de Balenaar terug vertrekken. Van Hoovels was hem intussen voorbij gegaan en reed in 25 ste stelling ; Nys zat dan als 34 ste.

    Na het leiderstrio Schurter, Fontana en Kulhavy , kwam het duo met Burry Stander en José Antonio Hermida, en daarna de Fransman Stephane Tempier met de jonge Oostenrijker Alexander Gehbauer.
    Titelverdediger Julien Absalon was intussen uit de wedstrijd verdwenen. 

    Samen met  Multivan Merida biker  Hermida slaagde  Burry Stander er in om het gat op de leiders te dichten en er onstond een kopgroep van 5.
    Na het vijftal reed Tempier in gezelschap van Gehbauer,  daarna Manuel Fumic, Todd Wells, Florian Vogel, Carlos Coloma , Geoff Kabush en Rudi Van Houts op 13.
    Kevin Van Hoovels en Sven Nys streden voor een plaats in de top 25.

    Stephane Tempier en  Alex Gehbauer reden op 20 sec van het vijfdelige kopgroepje.
    In de derde ronde na zowat 20 km bepaalde Burry Stander even  het tempo,  maar Nino Schurter reageerde alert en bleef het commando voeren.

    Bij het ingaan van de vierde ronde bleef de achterstand van Tempier en Gehbauer  op de leiders ongeveer 20 sec.
    De posities vooraan wisselden regelmatig , maar  toen de Tjech Kulhavy een tandje bijstak, moest José Antonio Hermida de rol even  lossen.De Spanjaard kon echter vrij gemakkelijk terug aansluiting vinden en  het vijftal was terug verenigd.

    Op de achtergrond probeerde de Duitse Cannondale biker Manuel Fumic het gat op Tempier en Gehbauer dicht te rijden . Voorlopig  hadden de Belgen op 24 en  28  het moeilijk om in de top 20 te geraken.

    Vooraan haperde de Italiaan Fontana even en daarvan konden Schurter en Kulhavy profiteren om enkele meters voorsprong te nemen. Op dat moment moesten Stander en Hermida helemaal passen.
    Kulhavy trok nogmaals ten aanval, maar kreeg er Schurter nog Fontana af. 
    Bij Burry Stander en José Antonio Hermida was het vet  voorlopig van de soep , en de medailles leken  weg.
    Intussen werd ook de Nederlander  Rudi Van Houts door pech getroffen en zag zijn top 15 notering  in rook opgaan en was het ook over en out voor Sven Nys.
    De Duitse kampioen Manuel Fumic was opnieuw opgerukt naar de 6 de plaats,  gevolgd door  de Spanjaard Carlos Coloma , de Oostenrijker Gehbauer , de Canadees Geoff Kabush en de Fransman Stephane Tempier ( TX Active Bianchi) .
    Intussen dook  Kevin Van Hoovels , de enige Belg in de wedstrijd de top 20 binnen.

    20.000 toeschouwers zagen het trio Schurter, Kulhavy en Fontana samen de laatste ronde ingaan. 
    De grote verrassing kwam dit keer van Marco Aurelio Fontana, die zijn 2 concurrenten  een meter gunde. Hermida en Stander zaten op 13 sec. maar de medailles leken weg.  De strijd om het goud was nog niet beslecht en Burry Stander en Hermida gaven de strijd niet op.

    Als Fontana ten aanval trok, moest Schurter zich dubbel plooien en moest Kulhavy het begeven.
    De Tsjech moest een gaatje laten en liet Fontana en even rijden.  De Specialized biker kon herpakken en terug aansluiten.
    De strijd tussen Fontana en Schurter en Kulhavy  liep hoog op en het werd heftig .
    Zou Nino Schuter dan toch de opvolger van Julien Absalon worden.
    Fontana moest al eerste de rol lossen en Kulhavy voerde de druk op. Fontana reed zonder zadel en dat was de oorzaak van zijn terugval.
    Zou pech hem een bronzen  medaille kosten ?

    Kulhavy toonde zich bijzonder sterk en lostte Schurter voorlopig niet. Het kwam tot een sprint en hoe Schuter ook aandrong, Jaroslav Kulhvay werd de nieuwe Olympische kampioen.  In  u 29 :07 pakte hij het goud met 1 sec voorpsrong op Nino Schurter , die vrede moeste nemen met het zilver.
    Fontana haalde nog net het brons, voor Hermida en Burry Stander ;  de verschillen waren echter  klein.
    Carlos Coloma werd zesde en Fumic zesde, Geoff Kabush eindigde als 8 ste voor Alex  Gehbauer en Todd Wells.  Tempier viel met zijn 11 de plaats net uit de top 10.
    Rudi Van Houts strandde na een lekke band op 17 en Kevin Van Hoovels,  na de strubbelingen  in de start , op een mooie 19 de plaats.
    De Rwandees Adrien Nyonshuti reed de Olympische wedstrijd uit en finishte op 39, beter dus dan verwacht. 

    top 10
    1    Jaroslav Kulhavy (Tsjechie) 1:29:07
    2    Nino Schurter (Zwitserland)  1:29:08
    3    Marco Aurelio Fontana (Italie)  1:29:32
    4    Jose Antonio Hermida Ramos (Spanje)   1:29:36
    5    Burry Stander (Zuid Afrika)  1:29:37
    6    Carlos Coloma Nicolas (Spanje)  1:30:07
    7    Manuel Fumic (Duitsland )1:30:31
    8    Geoff Kabush (Canada)  1:30:43
    9    Alexander Gehbauer (Oostenrijk)  1:31:16
    10   Todd Wells  (USA) 1:31:28




    Categorie:Olympische Spelen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hadleigh Farm Essex
    beelden

















    foto's :  Jan Nemec

    Categorie:Olympische Spelen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Annie Last 8 ste en uiterst tevreden

    De Britse Annie Last boekte in Londen een indrukwekkende  8 ste plaats en haalde  meteen ook het  felbegeerde Olymypisch diploma binnen .
    In de Olympische  MTB wedstrijd  voor vrouwen nam de 21 jarige Last uit  Derbyshire een blitsstart en gaf samen met Julie Bresset het tempo aan. Last staat bekend om haar snelle start en pakte de leiding in de aanloopronde.
    Zes rondjes van 4,5 km  kregen  de dames op Hadleigh Farm te verwerken.
    In de beginfase kreeg de dames van het Milka Brentjens team  het gezelschap van de Franse Julie  Bresset en de Zwitserse  Katrin Leumann . Later kwamen Sabine Spitz, Georgia Gould , Catherine Pendrel en Irina Kalentieva sterk opzetten.

    In Londen toonde de 23 jarige Bresset zich oppermachtig en kroonde zich de jongste Olympische kampioene ooit.  Titelverdedigster Sabine Spitz vocht als een leeuwin  en haalde op 40 jarige leeftijd het zilver naar Duitsland  , terwijl de Amerikaanse Georgia Gould vrede moest nemen met het brons.

    Echter, de grootste gejuich kwam er toen  Annie Last  finishte .
    Met de nodige vastberadenheid en inzet eindigde de jonge thuisrijdsters als 8 ste ; ze werd daarmee de enige Briste die na Caroline Alexander in Sydney 2000 een Olympische MTB wedstrijd uitreed.

    Bart Brentjens "Dit is een geweldige prestatie van Annie Last in het grootste sportevenement ter wereld. Ze heeft een ongelooflijke stap vooruit gezet dit jaar. Pas  21 jaar en 8 ste eindigen  op de Olympische Spelen is een grote prestatie, ze gaat een mooie toekomst tegemoet. Complimenten aan de organisatie ; het is  een mooie, en er heerst een geweligde sfeer. "aldus de Nederlandse teamchef.

    De bikester van het Nederlandse Milka Brentjens team was de jongste van de top tien finishers. 




    Categorie:Olympische Spelen


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs