alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
13-08-2012
Forestbikers Tourtocht Aaarschot
18-19 augustus
Categorie:Evenementen
12-08-2012
Kevin Van Hoovels 19 de in Londen
Op de Olympische Spelen in Londen heeft Kevin Van Hoovels een negentiende plaats behaald. Vertrokken vanop de tweede rij werd hij direct na de start al opgehouden. Hij diende voet aan grond te zetten en vertrok opnieuw als derdelaatste. Gans de wedstrijd was de kopman van het Versluys team op achtervolgen aangewezen. Finaal strandde hij als eerste Belg op plaats negentien, op luttele seconden van de Nederlander Rudi Van Houts die als zeventiende over de finish kwam gereden. Na een desastreuze start had Van Hoovels in het begin van de tweede ronde heel wat plaatsen goedgemaakt. Hij bevond zich in 28ste stelling en schoof in diezelfde ronde nog eens drie plaatsen op. In de twee daaropvolgende ronden wist hij die 25ste plaats te behouden om in de vijfde ronde opnieuw terrein goed te maken en als 21ste de finish te passeren. Finaal zou de Begijnendijksnaar nog twee renners weten in te halen. Wat er juist misliep in de start weet ook Kevin niet. Ik kreeg alvast een kwak van Kabush (Canadees, nvdr.), werd verplicht een andere lijn te nemen en voor ik het wist stond ik te voet. Na nog geen minuut wedstrijd was alles om zeep. Enorm frustrerend. Over de conditie mocht ik zeker niet klagen. Natuurlijk was de motivatie na die mislukte start wel iets minder. In de afdalingen bijvoorbeeld nam ik geen risicos meer. Negentiende is op zich een goed resultaat, maar mits een deftige start had er vandaag veel meer ingezeten. Deze Spelen waren een unieke ervaring waar ik zo veel mogelijk van proberen heb te genieten, vertelde Kevin na afloop.
Een negentiende plaats dus in wat voor Van Hoovels zijn eerste Olympiade was. Vooraf was top-12 het doel en zonder die slechte start zat dit er in. Ondanks die slechte start mogen we toch tevreden terugblikken op Kevin zijn wedstrijd. Ik denk niet dat ik hem ooit al beter heb zien rijden, al geeft die negentiende plaats natuurlijk wel een verkeerd beeld. De voorlaatste ronde diende hij nog een halve minuut toe te geven op het groepje met Van Houts en Naf, aan de finish bedroeg het verschil nog een handvol seconden. Zonder dat oponthoud ben ik er van overtuigd dat top-10 mogelijk was vandaag. Het is nu zaak dit vormpeil door te trekken tot aan het WK, waar Kevin een parcours op zijn maat aantreft, aldus teammanager Niek Lingier.
Categorie:Olympische Spelen
Hermida valt naast het podium
José Antonio Hermida eindigde 4 de in Londen en dat tijdens zijn 4 deelname aan de Olympische Spelen. " Ik ben er gelukkig mee." zegt de Spanjaard. " Iedereen had wel iets voor gedurende de wedstrijd. Velen zullen denken 'wat als ....', maar het was voor iedereen hetzelfde. Ik voeld me goed en zat mee vooraan in de kopgroep. Toen Abslon op de klim in de problemen kwam , verloor ik kostbare tijd. Ik probeerde samen met Burry Stander terug bij de 3 leiders te geraken en dat lukte . Maar in de voorlaatste ronde ging mijn ketting er af en ik moest de vier laten rijden. Ik wist dat Burry zijn vroege inspanningen zou moeten bekopen en kon hem in de slotfase terug pakken."
Hermida klopte de Zuid Afrikaan Burry Stander in de laatste meters. " In de laatste ronde moest ik alles op alles zetten, ik moest die vierde plaats zien te behouden, voor het geval er met één van de 3 leiders iets zou gebeuren. Een medaille zat er immers nog altijd in. Het is dus niet gebeurd, maar ik ben gelukkig met het resultaaat. Ik heb alles gegeven. Ik kon het nivaeu van de 3 koplopers aan en het verschil zat hem in kleine details." zei de Multivan Merida biker trots.
"Uiteindelijk is de cirkel rond!" zegt de 33 jarige Spanjaard. " Ik startte in Sydney 2000 met een vierde plaats en had daar problemen met mijn ketting. Nu 12 jaar later overkomt me exact hetzelfde."
Categorie:Olympische Spelen
Slotdag
De Olympische Spelen 2012 ijn ten einde, de teerlingen geworpen, de medailles verdeeld De MTB wedstrijd op de slotdag leverde noch de Belgen noch de Nederlanders een extra medaille op. Sven Nys moest opgeven, Kevin Van Hoovels werd 19 de en de Nederlander Rudi Van Houts finishte op 17. Net als Sven Nys ging Van Houts voor een plaats bij de beste acht. Maar ook de Multivan Merida biker uit Luyksgestel kon zijn ambitie niet waarmaken. De 28-jarige Nederlander kwam niet verder dan de 17 de plaats. " Het ging helemaal niet zoals ik wilde. Ik had een goede start , maar daarna een paar tegenslagen. Het werd dus niet wat ik verwacht had.''
Van Houts had aanvankelijk nog wel een plek bij de beste tien in zicht, maar hij verloor in de derde ronde de aansluiting met een groep toen hij een kleine uitschuiver maakte. "Later liep mijn band ook nog leeg en moest ik extra lucht erbij doen'', zei de Brabander. "Ik had gewoon niet de 'goede benen' vandaag . Helaas, maar blijft wel de mooiste sport. "
Voor Sven Nys waren het zijn laatste Spelen en zijn laatste MTB wedstrijd. Het zal wennen worden zonder dit icoon. Zijn prestaties en zijn gevatte uitspraken zullen altijd herinnerd worden.
Zelden heb ik een mooier mens ontmoet. Een groot sporter die door zijn veelzijdigheid en vastberadenheid veel indruk gemaakt heeft.
Categorie:Olympische Spelen
Eiger Bike Challenge
Alexandre Moos heeft voor de tweede keer de Eiger Bike Challenge in Zwitserland gewonnen. Na zijn overwinning in 2009 zat hij opnieuw aan het feest. In 4:21:38 won hij zijn vierde manche in de iXS Swiss Bike Classic. Lukas Buchli en Urs Huber vergezelden hem naar het podium.
Urs Huber was na de zeges in 2008 , 2010 en 2011 de topfavoriet en wou vandaag zijn 27 ste verjaardag vieren. Na zijn overwinning in de Ischgl Ironbike twijfelde niemand meer aan zijn goede vorm. Pech hield Huber echter van de derde zege op rij. Alexandre Moos wist van de situatie te profiteren en pakte de zege met bijna vijf minuten voorsprong op Lukas Buchli. Urs Huber moest noodgedwongen vrede nemen met de derde stek.
Stockli biker Urs Huber is op revanche uit. Zaterdag wordt immers de Grand Raid tussen Verbier en Grimentz gereden.
De Zuid Afrikaanse Ariane Kleinhans kon bij de vrouwen haar leidersplaats verstevigen . Ze won het afgetekend voor Andrea Kuster en Cornelia Hug. Na 5 van 8 manches in de reeks heeft de Zuid Afrikaanse de leiding in de Zwitserse marathon reeks.
Op de 55 km won Sepp Freiburghaus. Voor de biker van Team Thömus was het zijn tweede iXS-Classic zege van het seizoen. Zwitsers U23 kampioen Matthias Stirnemann werd tweede voor Dumeni Vincenz.
DNF Julien Absalon (Fr) DNF Max Plaxton (Canada) DNF Liam Killeen (GrBr) DNF Andras Parti (Hong) DNF Sven Nys (Bel)
DNS Robert Forstemann (D) DNS Michael Vingerling (Ned) DNS Sam Bewley (NZl)
Categorie:Olympische Spelen
Goud voor Jaroslav Kulhavy
De 27 jarige Tsjech JaroslavKulhavyschrijft verdergeschiedenis . Als regerend wereldkampioen had zijn seizoen perfect afgestemd op de Olympische Spelen. In Londen klopte hij topfavoriet Nino Schurter in de spurt. Marco Aurelio Fontana , de Italiaanse kampioen, werd met een afgebroken zadel mooi derde. Kulhavy maakte zijn grote droom waar en denkt nu aan een carrier op de weg.
De Tsjechische ploeg onder leiding van Viktor Zapletal, die bestond uit 3 renners, reed zich met de 12 de plaats van Jan karnitzl en de 14 de plaats van belofte Ondrej Cink in de kijker.
Voor Kulhavy was het zijn derde Olympische deelmane. In Sydney 2000 reed hij niet uit en in Peking 2008 werd hij als 18 de afgevlagd. Naar verluidt maakten de blauwe rubberen laarzen die hij tijdens de podiumceremonie droeg, deel uit van de Tsjechische outfit.
Het Olympisch goud in Londen is een kroon op het vele werk en een erezaak voor het Specialized team.
Olympische medailles
Atlanta 1996 1. Bart Brentjens (NED) 2. Thomas Frischknecht (ZWI) 3. Miguel Martinez (FRA)
Sydney 2000 1. Miguel Martinez (FRA) 2. Filip Meirhaeghe (BEL) 3. Christoph Sauser (ZWI)
Athene 2004 1. Julien Absalon (FRA) 2. Jose Antonio Hermida (ESP) 3. Bart Brentjens (NED)
Peking 2008 1. Julien Absalon (FRA) 2. Jean Christoph Peraud (FRA) 3. Nino Schurter (ZWI)
Londen 2012 1. Jaroslav Kulhavy ( TSJ) 2. Nino Schurter ( ZWI) 3. Marco Aurelio Fontana ( IT)
Categorie:Olympische Spelen
Sven Nys geeft op
Sven is er op de slotdag van de Spelen in Londen niet in geslaagd een Olympisch diploma in het mountainbiken te behalen.
De Kannibaal van Baal stapte in Hadleigh Farm na 24,4 km wedstrijd af. Eerder in de race had hijna een technisch defect al een tiental plaatsen moeten inleveren. Hij was nochtans goed vertrokken en lag een tijdje in zestiende positie.
Volgens Sporza was Sven Nys bijna letterlijk een gebroken man na zijn opgave. Door een probleem met zijn rug moest hij er vroegtijdig de brui aan geven. "Ik reed net achter een groepje waar ik mee meekon. Ik moest even naar mijn tempo zoeken, maar ik hoefde niet over mijn toeren te gaan. Dat was ideaal."
"Net toen ik voelde dat ik kon aansluiten, reed ik lek op een heel slecht moment. Ik dacht dat ik zou vallen en wou dat corrigeren met mijn lichaam. Daarbij heb ik mijn rug scheefgetrokken."
"Ik moest met een lekke band de klim op, maar het ging niet. De pijn aan mijn rug was niet te houden. Ik had geen macht meer. Het was ook nog ver tot aan de materiaalpost. De afdaling was er te veel aan. Daar heb ik mijn rug helemaal "om zeep" geholpen."
"Ik had graag uitgereden, maar het had geen zin om voort te rijden. Dat hoort bij de koers en dat hoort ook bij de Spelen. Sommigen gaan teleurgesteld naar huis en sommigen gelukkig." zei de Balenaar na zijn laatste wedstrijd .
Kevin Van Hoovels hield de Belgische eer hoog en legde beslag op de 19 de plaats.
Categorie:Olympische Spelen
Kulhavy wint goud in Londen
LIVE
7 rijen van 8 deelnemers aan de start voor het evenement van het jaar.Schurter, Kulhavy, Absalon met nummer 1 , Burry Stander, Vogel, Hermida , Fumic en Fontana vertrokken in Essex vanop de eerste rij. Onze landgenoot Kevin Van Hoovels stond samen met oa Moritz Milatz en Rudi Van Houts op de tweede rij. Met nummer 40 moest Sven Nys op de vijfde en voorlaatste rij plaats nemen. Slechts 10 onbekende buitenlanders stonden achter hem.
Kan de Balenaar beter doen dan de 9 de plaats in Peking? 7 ronden en de aanloop van 400 m kregen ze voor de wielen geschoven dwz : 34,1 km . De Zwitsers Schurter en Vogel namen een bliksemstart , met Absalon, Fumic, de Pool Konwa en Fontana in het wiel. Kevin Van Hoovels raakte al vrij snel in de problemen en vertrok bijna als laatste terug. Nys zat zowat in 15 de stelling Een zevental trok sterk van leer. Met Schurter, Fontana, Konwa, Kulhavy, Fumic , Vogel en Hermida . Doch er kwam weer een hergroepering.
Terwijl Schurter de eerste ronde voor zijn rekening nam, leek het of Absalon lek stond . Jaroslav Kulhavy, Nino Schurter en Marco Aurelio Fontana kregen een gaatje op José Antonio Hermida. Rudi Van Houts op 12 , Sven Nys volgde na enkele haperingen op 17 en Van Hoovels kwam terug naar de 29 ste plaats. De Italiaanse kampioen Fontana hield vooraan wonderwel stand . De Spanjaard Hermida op 4 kreeg het gezelschap van de Zuid Afrikaan Burry Stander. Na Kevin Van Hoovels, kreeg ook Sven Nys problemen , na een half uur wedstrijd reed hij achteraan lek en verloor veel kostbare plaatsen. Rond de 30 ste plaats kon de Balenaar terug vertrekken. Van Hoovels was hem intussen voorbij gegaan en reed in 25 ste stelling ; Nys zat dan als 34 ste.
Na het leiderstrio Schurter, Fontana en Kulhavy , kwam het duo met Burry Stander en José Antonio Hermida, en daarna de Fransman Stephane Tempier met de jonge Oostenrijker Alexander Gehbauer. Titelverdediger Julien Absalon was intussen uit de wedstrijd verdwenen.
Samen met Multivan Merida biker Hermida slaagde Burry Stander er in om het gat op de leiders te dichten en er onstond een kopgroep van 5. Na het vijftal reed Tempier in gezelschap van Gehbauer, daarna Manuel Fumic, Todd Wells, Florian Vogel, Carlos Coloma , Geoff Kabush en Rudi Van Houts op 13. Kevin Van Hoovels en Sven Nys streden voor een plaats in de top 25.
Stephane Tempier en Alex Gehbauer reden op 20 sec van het vijfdelige kopgroepje. In de derde ronde na zowat 20 km bepaalde Burry Stander even het tempo, maar Nino Schurter reageerde alert en bleef het commando voeren.
Bij het ingaan van de vierde ronde bleef de achterstand van Tempier en Gehbauer op de leiders ongeveer 20 sec. De posities vooraan wisselden regelmatig , maar toen de Tjech Kulhavy een tandje bijstak, moest José Antonio Hermida de rol even lossen.De Spanjaard kon echter vrij gemakkelijk terug aansluiting vinden en het vijftal was terug verenigd.
Op de achtergrond probeerde de Duitse Cannondale biker Manuel Fumic het gat op Tempier en Gehbauer dicht te rijden . Voorlopig hadden de Belgen op 24 en 28 het moeilijk om in de top 20 te geraken.
Vooraan haperde de Italiaan Fontana even en daarvan konden Schurter en Kulhavy profiteren om enkele meters voorsprong te nemen. Op dat moment moesten Stander en Hermida helemaal passen. Kulhavy trok nogmaals ten aanval, maar kreeg er Schurter nog Fontana af. Bij Burry Stander en José Antonio Hermida was het vet voorlopig van de soep , en de medailles leken weg. Intussen werd ook de Nederlander Rudi Van Houts door pech getroffen en zag zijn top 15 notering in rook opgaan en was het ook over en out voor Sven Nys. De Duitse kampioen Manuel Fumic was opnieuw opgerukt naar de 6 de plaats, gevolgd door de Spanjaard Carlos Coloma , de Oostenrijker Gehbauer , de Canadees Geoff Kabush en de Fransman Stephane Tempier ( TX Active Bianchi) . Intussen dook Kevin Van Hoovels , de enige Belg in de wedstrijd de top 20 binnen.
20.000 toeschouwers zagen het trio Schurter, Kulhavy en Fontana samen de laatste ronde ingaan. De grote verrassing kwam dit keer van Marco Aurelio Fontana, die zijn 2 concurrenten een meter gunde. Hermida en Stander zaten op 13 sec. maar de medailles leken weg. De strijd om het goud was nog niet beslecht en Burry Stander en Hermida gaven de strijd niet op.
Als Fontana ten aanval trok, moest Schurter zich dubbel plooien en moest Kulhavy het begeven. De Tsjech moest een gaatje laten en liet Fontana en even rijden. De Specialized biker kon herpakken en terug aansluiten. De strijd tussen Fontana en Schurter en Kulhavy liep hoog op en het werd heftig . Zou Nino Schuter dan toch de opvolger van Julien Absalon worden. Fontana moest al eerste de rol lossen en Kulhavy voerde de druk op. Fontana reed zonder zadel en dat was de oorzaak van zijn terugval. Zou pech hem een bronzen medaille kosten ?
Kulhavy toonde zich bijzonder sterk en lostte Schurter voorlopig niet. Het kwam tot een sprint en hoe Schuter ook aandrong, Jaroslav Kulhvay werd de nieuwe Olympische kampioen. In u 29 :07 pakte hij het goud met 1 sec voorpsrong op Nino Schurter , die vrede moeste nemen met het zilver. Fontana haalde nog net het brons, voor Hermida en Burry Stander ; de verschillen waren echter klein. Carlos Coloma werd zesde en Fumic zesde, Geoff Kabush eindigde als 8 ste voor Alex Gehbauer en Todd Wells. Tempier viel met zijn 11 de plaats net uit de top 10. Rudi Van Houts strandde na een lekke band op 17 en Kevin Van Hoovels, na de strubbelingen in de start , op een mooie 19 de plaats. De Rwandees Adrien Nyonshuti reed de Olympische wedstrijd uit en finishte op 39, beter dus dan verwacht.
top 10 1 Jaroslav Kulhavy (Tsjechie) 1:29:07 2 Nino Schurter (Zwitserland) 1:29:08 3 Marco Aurelio Fontana (Italie) 1:29:32 4 Jose Antonio Hermida Ramos (Spanje) 1:29:36 5 Burry Stander (Zuid Afrika) 1:29:37 6 Carlos Coloma Nicolas (Spanje) 1:30:07 7 Manuel Fumic (Duitsland )1:30:31 8 Geoff Kabush (Canada) 1:30:43 9 Alexander Gehbauer (Oostenrijk) 1:31:16 10 Todd Wells (USA) 1:31:28
Categorie:Olympische Spelen
Hadleigh Farm Essex
beelden
foto's : Jan Nemec
Categorie:Olympische Spelen
Annie Last 8 ste en uiterst tevreden
De Britse Annie Last boekte in Londen een indrukwekkende 8 ste plaats en haalde meteen ook het felbegeerde Olymypisch diploma binnen . In de Olympische MTB wedstrijd voor vrouwen nam de 21 jarige Last uit Derbyshire een blitsstart en gaf samen met Julie Bresset het tempo aan. Last staat bekend om haar snelle start en pakte de leiding in de aanloopronde. Zes rondjes van 4,5 km kregen de dames op Hadleigh Farm te verwerken. In de beginfase kreeg de dames van het Milka Brentjens team het gezelschap van de Franse Julie Bresset en de Zwitserse Katrin Leumann . Later kwamen Sabine Spitz, Georgia Gould , Catherine Pendrel en Irina Kalentieva sterk opzetten.
In Londen toonde de 23 jarige Bresset zich oppermachtig en kroonde zich de jongste Olympische kampioene ooit. Titelverdedigster Sabine Spitz vocht als een leeuwin en haalde op 40 jarige leeftijd het zilver naar Duitsland , terwijl de Amerikaanse Georgia Gould vrede moest nemen met het brons.
Echter, de grootste gejuich kwam er toen Annie Last finishte . Met de nodige vastberadenheid en inzet eindigde de jonge thuisrijdsters als 8 ste ; ze werd daarmee de enige Briste die na Caroline Alexander in Sydney 2000 een Olympische MTB wedstrijd uitreed.
Bart Brentjens "Dit is een geweldige prestatie van Annie Last in het grootste sportevenement ter wereld. Ze heeft een ongelooflijke stap vooruit gezet dit jaar. Pas 21 jaar en 8 ste eindigen op de Olympische Spelen is een grote prestatie, ze gaat een mooie toekomst tegemoet. Complimenten aan de organisatie ; het is een mooie, en er heerst een geweligde sfeer. "aldus de Nederlandse teamchef.
De bikester van het Nederlandse Milka Brentjens team was de jongste van de top tien finishers.
Categorie:Olympische Spelen
Leadville 100
Alban Lakata en Rebecca Rusch hebben in Colorado de Leadville Trail 100 MTB gewonnen.
Ongeveer 2000 deelnemers uit 35 landen namen de start in deze zware en legendarische ultra marathon .
Rebecca Rusch won de 160 km in 7:28:06, en verbeterde daarmee haar eigen record van 2011 met meer dan 3 minuten. De Britse Sally Bigham werd tweede in 7:34:35 en Pua Mata finishte als derde in 7:38:04.
Bij de mannen kon de Oosternrijker Alban Lakata de Zwitser Christoph Sauser afhouden. Lakata won in 6:32:24 voor Specialized biker Christoph Sauer ( 6:34:51) en de Amerikaan Jeremiah Bishop (6:41:58 ). Frederico Ramirez eindigde als vierde in Leadville( Denver) .
Sind 1994 is de Leadville het grootste MTB evenement van Noord Amerika. Dave Wiens, Lance Armstrong en Floyd Landis wonnen de Leadville 100 in het verleden.
In 2010 won Levi Leipheimer in een tijd van 6:16:37, en verbrak daarmee het record van 6:28:50 dat Lance Armstrong realiseerde in 2009.
Na een deugdoende vakantie hernam Rune Debremaeker de MTB-competitie voor Kids in Butgenbach. Als énige vrouwelijke deelneemster stond ze tijdens de Benjamins-reeks goed "haar manneke".
Categorie:KIDS
Julien Absalon naar BMC
De kogel is door de kerk.
De Fransman Julien Absalon tekende voor twee seizoenen bij de Amerikaanse- Zwitserse wielerploeg van Philippe Gilbert. Tot nu toe steunde BMC enkel de Duitse mountainbiker Moritz Milatz , de Amerikaan Stephen Ettinger en de Zuid Afrikaanse belofte Candice Neethling. De Olympische kampioen van Athene 2004 en Peking 2008 reed tot eind 2006 voor Italiaanse Bianchi en maakte dan de overstap naar het Spaanse Orbea. De 31 jarige, vijfvoudige wereldkampioen wordt vandaag getipt als topfavoriet en een derde opeenvolgende Olympische MTB titel zou een unicum zijn.
Categorie:cross country
3 uurs Olen
De 3 uren MTB van Olen, een organisatie van het team Cyber12, werd zaterdag op de Teunenberg verreden. Met 18 rondejes legde het Bike Inn team beslag op de eerste plaats. De Apres Bikers werden tweede voor het Kriekel Cycling Team.
Bij de solo bikers ging de overwinning naar Eli Smeyers uit Geel. De Moozes biker haalde het voor Bert Verboven en Giovanni Heylen.
Team Indrana uit Geel won het bij de gemengde teams voor MTB Cyber 12 en de Bergaaten.
top 10
1.MTB BIKE INN TEAM 3:06:13 2.APRÈS-BIKERS 2 3:08:43 3.KRIEKEL CYCLING TEAM 3:09:18 4.KRIEKEL CYCLING TEAM 2 3:13:49 5.LILSE BIKERS A 3:13:50 6.NUTRIMAX CYCLING TEAM 3:15:41 7.LILSE BIKERS B 3:16:10 8.SMEYERS ELI ( solo) 3:06:18 9.MTB P1 3:06:30 10.MTB P2 3:06:31
Categorie:cross country
11-08-2012
Zilver voor Sabine Spitz
Terwijl Julie Bresset het Franse volkslied meeprevelde , stond de Duitse Sabine Spitz lachend te glunderen op het podium in Londen
De 40 jarige Spitz uit Murg-Niederhof had immers het zilver behaald en was daar bijzonder fier op. In Hadleigh Farm moest ze enkel in de 23 jarige Francaise Julie Breset haar meerdere erkennen. Het had haar dochter kunnen zijn. De tweede Duitse deelneemster Adelheid Morath werd 16 de. Tegen Bresset was niets te beginnen, maar aan de Amerikaanse Gerogia Gould had de Duitse Haibikester haar handen vol. Maar zelfs na een val in de vierde ronde, liet Spitz zich niet uit het lood slaan. Aan haar schuivertje hield ze een schram aan de knie over. Ze verloor daardoor 10 seconden op Bresset, maar wist Georgia Gould achter zich te houden. " Gelukkig dat het niet erger was." zegt de Duitse uit het Zwarte Woud.
Een halve ronde had ze nodig om te bekomen. Dan wist ze de Amerikaanse Luna Pro bikester af te schudden en haar tweede plaats veilig te stellen ; Julie Bresset was dan al gaan vliegen. " Door die uitschuiver was het tempo gebroken en Julie kon daar afstand nemen. Wat het zonder die val geworden was, zullen we nooit weten, maar Julie was bijzonder sterk." zei Spitz tevreden.
Speciaal voor haar laatste Olympische Spelen had ze een fiets van 7,2 kg ter beschikking. " Rio 2016 zal ik op een andere manier beleven. Maar ik weet dat het goed vertoeven is op het strand van Copacabana." lacht ze gelukkig.
Categorie:Olympische Spelen
Wolfram Kurschat wint XC Neustadt
Voor het derde jaar op rij werd in Neustadt de Sigma XC Trophy gereden . Rond het Sportcentrum van Haardt werd een vrij technische omloop van 2 km met 100 hm aangelegd. Wolfram Kurschat ( Topeak Ergon ) , de Duitse kampioen van 1999, 2007 en 2009 won het voor Bulls biker Stefan Sahm en Andy Eyring (Bergamont).
Het weer is ideaal in Londen ; de dames staan klaar voor een historische strijd op een moderne, compacte en spectaculaire omloop van 4,7 km .
In drie rijen van 8 en 1 rij van 6 werden ze opgesteld.
De Canadese Catharine Pendrel met nummer 2, Gunn-Rita Dahle (3 ) , Julie Bresset ( 4 ) , Annie Last ( 5 ) , Irina Kalentieva ( 6 ) , Sabine Spitz ( 1 ) en Emily Batty ( 7) namen plaats op de eerste startrij. De Franse Bressetvieldonderdag optraining en hield er 7draadjes in haar elleboog aan over, en ook haar landgenote Pauline Ferrand Prevot komt met 4 hechtingen aan de start. Naar verluidt liep de Canadese Emily Batty dinsdag op training een barst in haar sleutelbeen, maar verkoos toch te starten op dit belangrijk Olympisch event. .
De Briste Annie Last verdrong Sabine Spitz in de start en zette zich meteen op kop. Bresset, Lechner, Nash , Leumann waren de eerste achtervolgers. Julie Bresset zette zich al vrij snel op kop van een vijftal. Maar er volgde een hergroepering en met 12 zaten ze voorop. Gunn Rita Dahle kwam al in de beginfase ten val en kwam zodoende niet in de voorste gelederen voor. Wereldkampioene Pendrel kwam sterk naar voor en nestelde zich bij het jonge geweld ; Bresset en Last . De Duitse Sabine Spitz kon vooraan aanklampen , maar kreeg de Zwitserse Katrin Leumann op de hielen. Katerina Nash , Blaza Klemencic, Irina Kalentievia en Tanja Zakelj maakten na een half uur wedstrijd de top 10 rond. Bresset, Spitz, Pendrel en Annie Last werder terug gegrepen . De Tjechsiche Nash reed het gat op het viertal dicht en nu zaten ze met 8 vooraan. Titelverdedigster Sabine Spitz liet een sterke indruk na en zette zich geregeld aan de kop. Pendrel en Bresset gaven voorlopig geen krimp, maar de plaatselijke Annie Last moest een gaatje laten. Dat gaatje kreeg Annie Last ondanks de aanmoedigingen van het thuispubliek niet meer dicht.
Julie Bresset ( BH Suntour ) gooide alles in de strijd en kreeg de 40 jarige Olympische kampioene Spitz mee. De Amerikaanse Georgia Gould kwam sterk opzetten en maakte samen met de Canadese Pendrel jacht op het leidersduo. Georgia Gould reed vrij gemakkelijk naar de 2 koplopers toe, Penrel moest een gaatje laten en kreeg Annie Last en Irina Kalentieva mee. Zonder noemenswaardige tegenslagen , leken de podiumplaatsen halfkoers al verdeeld. Bresset reed met gemak voorop, maar kreeg er Spitz of Gould voorlopig niet af.
In de derde ronde reed Bresset zich een voorsprong van 4 sec op Spitz en Gould bij elkaar. Irina Kalentieva had 32 sec achterstand en Pendrel zakte naar plaats 7 op 48 sec. Gunn Rita Dahle had haar dag helemaal niet ; ze kreeg, na een val in de beginfase, ook nog af te rekenen met een lekke band en gaf op. Sabine Spitz kwam lichtjes ten val en hield Georgia Gould op in de afdaling , zodoende kon Bresset 17 sec uitlopen. Gould drukte door en kon de Duitse Spitz wat afschudden, terwijl de Russin Kalentieva op vier nog altijd niet uitgeteld was.
Sabine Spitz ( Haibike) toonde zich bijzonder strijdvaardig en ging opnieuw over de Amerikaanse Georgia Gould van het Luna Pro team. Gould had bergop alle moeite van de wereld om het tempo van Spitz te volgen. De 23 jarige Francaise leek op weg naar het goud en werd luid aangemoedig door zo'n 20.000 toeschouwers.
Na één uur wedstrijd liep de achterstand van Spitz op tot 33 sec en Gould moest nog 5 sec meer prijsgeven. Irina Kalentieva bleef hangen op 4 voor Annie Last , Esther Suss , de Poolse Dawidowicz en Catharine Pendrel. In volle finale gaf de Amerikaanse Gould zich niet gewonnen, maar op 5 km van het einde lag het zilver niet binnen haar bereik.
Op Bresset stond ook in Londen geen maat, maar de 40 jarige Duitse kampioene kwam zeer verrassend voor de pinnen. Gould en Kalentieva waren echter nog niet uitgeteld . Sabine Spitz was nog niet uit de greep van Gould , de Amerikaanse bleef in de running voor het zilver en brak voorlopig niet.
Met 57 sec voorsprong ging Julie Bresset de laatste ronde in. De strijd om het zilver tussen Sabine Spitz en Georgia Gould laaide hoog op. De Russische Topeak Ergon bikester inirna Kalentieva kreeg het gat niet dicht en bleef op 4 hangen, terwijl de Zwitserse Esther Suss opgerukt was naar de vijfde plaats.
Met veel brio trok de Bretoense Julie Breset naar de meet. Sabine Spitz kreeg aan Georgia Gould een moeilijke klant. Het werd niet enkel voor Bresset een ware triomftocht , ook Sabine Spitz verdiende alle respect voor haar schitterende prestatie. Spitz leek op weg naar de derde Olympische medaille uit haar lange carriere. Ze haalde goud in Peking 2008 , brons in Athene 2004 en streed voor het zilver in Londen 2012 . Gould kwam in de slotfase geen meter dichter bij en de Duitse Spitz was op weg naar het zilver.
De wereldkampioene bij de beloften 2011 genoot in de laaste meters met volle teugen en wordt na deze zege door kenners beschouwd als een waardige opvolgster voor Julien Absabon. Het duel voor zilver werd gewonnen door Sabine Spitz. De Duitsr haalde het na anderhalf uur wedstrijd voor Georgia Gould.
De Russin Irina Kalentieva strandde op 4 en Esther Suss ( Wheeler) op 5 voor een bijzonder sterke Alexandra Engen. Annie Last moest voor eigen volk vrede nemen met de 8 ste plaats. Voor Catherine Pendrel was de 9 de plaats eerder ontgoochelend , terwijl de 23 jarige Tanja Zakelj dan weer heel tevreden als 10 de over de finish bolde. De gekwetste Subaru Trek bikester Emily Batty werd mooi 24 ste. Gunn Rita dahle en de Colombiaanse Laura Abril Restrepo reden hun wedstrijd niet uit.