alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
09-06-2012
Trans Germany voor Christoph Sauser
De vierdaagse Craft Bike Trans Germany sloot vandaag af met een op papier eenvoudig parcours bestaande uit twee hellinkjes van 300hm, 40km lichtdalende vlakke kilometers en een laatste heuveltje van 600hm om ons na 78km in Garmisch-Partenkirchen te brengen. Met een 17 de, 15de, 10de en 13e plek sloot onze landgenoot Robby De Bock de 6 de editie af met redelijk constante resultaten , wat hem een 12 de plaats in de rangschikking opleverde.
Robby De Bock : " Ik stond als 12e geklasseerd, voor me bedroeg de voorsprong van Stefan Sahm reeds 2', achter me volgden zijn ploegmaten op meerdere minuten.
Uit het verleden wist ik dat m'n grootste zwakte in meerdaagsen m'n maag is, rond dag 3-4 krijg ik 's ochtends weinig voedsel binnen, al heb ik liever dat dan krampen die ik telkens in dag 1-2 ervaar. Op de eerste klim echter gaat het tempo strak omhoog en ervaar ik al zowaar een hongerklopke, nooit meegemaakt. Ik sluit puffend (opnieuw) de ruime kopgroep af om hetzelfde patroon 10km later nog eens over te doen. Rond positie 20 duik ik de enige singletrackafdaling van deze meerdaagse in.. om er als vijfde uit te komen in het wiel van Sauser. Het is duidelijk dat de gemiddelde Duitse marathonprof geen kaas heeft gegeten van spectaculaire singletracks. Het volgende uur valt het tempo compleet stil tot we met zo'n 40man zijn en Karl Platt besluit op kop te gaan sleuren. Zoals altijd zie ik meer af op het vlakke dan bergop maar gelukkig dient een klimmetje zich aan waarin m'n opponent Sahm bijna moet lossen. Op de slotklim verdwijnt hij al snel uit zicht en ga ik met vijf anderen de strijd voor plek 13 aan.
We sluiten deze vierdaagse af met 20' afdalen in de hagel tot we de uitgerende finishzone bereiken en mogen gaan sprinten. Dit eresprintje verliep nog redelijk vlot (foto) waarna het tellen werd naar de achterstand die Sahm zou oplopen. Het zijn zo'n drie minuten dus schuif ik hem voorbij, Debertolis echter won de etappe en reed een kleine 4' dicht op mij, waardoor ik netto op plek 12 blijf plakken in het eindklassement, goed voor 35 UCI-punten.
Ik sluit de Trans Germany met redelijk constante resultaten af. De maand juni was sowieso als trainingsperiode gepland met oog op de belangrijke maand juli, wel heb ik geleerd dat de marathontoppers nog een serieus stuk sterker zijn bergop. Bergaf was ik duidelijk bij de besten, maar daar kom je in Duitsland meestal niet zo ver mee. Al bij al, trainingsopdracht meer dan geslaagd ! Dank aan m'n sponsoren die dit mede mogelijk maakten." besluit de Waaslander.
Categorie:meerdaagsen
U23 dames EK Moskou
Slechts 18 dames gingen om 12 uur onze tijd voor 4 ronden, met in het totaal 18,3 km van start in het EK U23 . De omloop was zwaar, niet erg technisch, maar er stond redelijk wat wind in Moskou. De Poolse Paula Gorycka ging er als snelste vandoor, gevolgd door ondermeer de Zwitserse Jolanda Neff en de Nederlandse Anne Terpstra. Aangevoerd door de Franse Pauline Ferrand Prevot, probeerde de achtervolgende groep de schade te beperken.
Paula Gorycka kreeg het moeilijk in de beklimming en de achtervolgers sloten aan.
De Nederlandse Anne Terpstra toonde zich sterk in de afdaling , maar had het bergop ook wat moeilijker, maar bleef bij het ingaan van de laatste ronde in strijd voor de medailles.
De Poolse trok nog maar eens ten aanval, maar de Zwitserse Jolanda Neff ( Wheeler) liet het niet gebeuren. Ook de Nederlandse Merida Bassa bikester gaf zich niet gewonnen en klampte aan. Het zag er naar uit dat Pauline Ferrand Prevot niet haar beste dag had en de strijd om een medaille opgaf. Het was Jolanda Neff die op zoek ging naar de Poolse en naar het goud ; de Zwitserse kon makkelijk wegrijden van Paula Gorycka . Anne Terpstra volgde op 3 sec . in 3 de stelling en had het brons binnen handbereik. Neff had nog overschot en wist in de slotfase nog te versnellen. Ze won het nipt in 1 u 12 minuten. Paula Gorycka reed zich naar het zilver en Anne Terpstra wist het brons te pakken. Terpstra pakte met die 3 de plaats haar 2 de bronzen EK medaille voor Nederland.
De Oekraiense Iana Belomoyna werd om tot nu toe onbekende reden gediskwalificeerd.
Dag vier bracht de deelnemers aan de Trans Germany van Seefeld naar het eindpunt in Garmisch-Partenkirchen , 78 km en 1731 hm.
Een grote groep, met alle favorieten vooraan, nam het voortouw. De Zuid Afrikaanse groenetrui drager David George pakte het puntenklassement en de bergprijs.
Massimo De Bertolis toonde zich aanvankelijk de betere en trok er samen met de Zwitser Thomas Litscher, de winnaar van gisteren , op uit. De voormalige marathon wereldkampioen (2004) en de huidig wereldkampioen U23 kregen al gauw 2 minuten op de achtervolgende groep, met daarin geletrui drager Christoph Sauser. De Italiaans- Zwitserse combinatie draaide bijzonder goed en ze kregen al gauw meer dan 4 minuten voorsprong op de rest.
Bij de dames was de Duitse Silke Schmidt duidelijk de sterkste in de laatste etappe. Melina Landtwing lag 2 minuten achter op Schmidt, daarachter volgde Elisabeth Brandau. De voorsprong van de 2 leiders slonk en de beklimming van de Hausberg zou uitwijzen of het duo De Bertolis en Litscher voor de dagzege kon gaan. Op de slotdag van de Trans Germany wist Massimo De Bertolis de zege binnen te halen. Hij klopte Thomas Litscher met enkele seconden. Daniel Geismayr werd derde. Titelverdediger Christoph Sauser werd pas 11 de in de stromende regen, maar wist zijn leidersplaats te behouden en haalt daarmee zijn derde eindzege op rij binnen.
Onze landgenoot Robby De Bock werd beste Belg met een 13 de plaats en dat leverde de Waaslander een 12 de plaats op in de eindafrekening. Frans Claes strandde op de laatste dag op 32 en moest vrede nemen met de 16 de plaats in het klassement.
top 15
1. De Bertolis Massimo , TEAM AUTOPOLAR VOLVO CANNONDAL 2:46.36,6 2. Litscher Thomas , Felt 2:46.43,0 + 0.06,4 3. Geismayr Daniel , Team Centuiron Vaude 2:48.11,1 + 1.34,5 4. Bettinger Matthias , Team Centuiron Vaude 2:48.22,7 + 1.46,1 5. George David , Nedbank Team 360life 2:48.23,1 + 1.46,5 6. Kaufmann Markus , Team Centuiron Vaude 2:48.53,7 + 2.17,1 7. Dietsch Thomas , Team Bulls 2:48.56,4 + 2.19,8 8. Leisling Matthias, Black tusk Racing by toMotion 2:49.22,5 + 2.45,9 9. Palmberger Rupert, Team Centuiron Vaude 2:49.23,4 + 2.46,8 10. Knox Max 2:49.24,2 + 2.47,6 11. Sauser Christoph , Specialized 2:49.24,8 + 2.48,2 12. Böhme Tim ,Team Bulls 2:49.25,7 + 2.49,1 13. De Bock Robby , Waasland MTB 2:50.36,0 + 3.59,4 14. Marx Torsten , Black Tusk Racing by toMotion 2:50.36,7 + 4.00,1 15. Hardter Uwe ,Team TEXPA-Simplon 2:50.37,0 + 4.00,4
Categorie:meerdaagsen
Claudia Claesen
De 20 jarige Claudia Claesen is gisteren verkozen tot sportvrouw van het jaar in de gemeente Maasmechelen.
De dame van het Fuji MTB Masters team is afkomstig van Opgrimbie en begon in september 2007 met mountainbiken. Na 3 LMTB wedstrijden had ze de smaak te pakken. Ze combineerde met succes de sport met haar studies en gaat na de vakantie als verpleegster aan de slag in het ZOL in Genk.
Categorie:cross country
BLAARMEERSEN BETER GESCHIKT VOOR BK BMX EN BK PISTE
Het Belgisch Kampioenschap Veldrijden zal in 2013 niet plaatsvinden in het Sport- en Recreatiedomein Blaarmeersen in Gent.
Zowel de Stad Gent als de Koninklijke Belgische Wielrijdersbond (KBWB) stellen vast dat door de beperkingen van het domein een kwalitatief en veilig kampioenschap niet kan worden georganiseerd.
De ingrepen die noodzakelijk zouden zijn om dit kampioenschap wel mogelijk te maken in het pas heraangelegde domein, zijn zo ingrijpend dat het stadsbestuur en de KBWB samen hebben beslist om dat niet te doen. Wel wordt tussen de Stad Gent en de KBWB bekeken voor welke kampioenschappen het domein Blaarmeersen wel geschikt is.
We denken hierbij aan de volgende kampioenschappen: - het Belgisch Kampioenschap BMX - het Belgisch Kampioenschap op de piste - het Belgisch Kampioenschap op de weg voor aspiranten Deze kampioenschappen zullen gepland worden van zodra de nu al vastgelegde BKs achter de rug zijn. Het bestek met oproep voor kandidaatstelling van de Stad Gent voor het BK Veldrijden 2013 wordt dan ook niet gegund.
Categorie:Evenementen
Birzman
Geboren uit de behoefte van renners voor onderhoud en reparatie van hun fietsen, wanneer dan ook, heeft Birzman een aantal originele producten ontwikkeld die unieke oplossingen biedt voor reparatie, schoonmaak en onderhoud. Van complete, mobiele werkstations, werkbanken tot lichtgewicht accessoires, pocket-size multitools en pompen. Birzman ontwerpt, ontwikkelt en distribueert een reeks vernieuwende producten en heeft daarbij drie unieke series in het leven geroepen, die ieder met de grootste zorgvuldigheid zijn ontwikkeld om hun eigen oplossingen op fietsgebied te kunnen bieden.
Birzman heeft aan werkelijk alles gedacht. "Ik mag met enige trots zeggen dat ik van heden met de mooie design tools van Birzman mag sleutelen aan mijn Centurion bikes!" zegt Jean Biermans uit Hasselt enthousiast." Birzman heeft een uitgebreid gamma aan producten voor de beginner tot de profi fietsmonteur."
On the go Een fantastische 'on-the-go' tas en stoel in één , die ideaal is om de complete reeks Birzman gereedschappen te dragen. Dit ontwerp maakt het gemakkelijk om een grote hoeveelheid verschillende gereedschappen te bergen. De canvas gereedschaptas vouwt uit tot een comfortabele stoel.
A Gemakkelijk mee te nemen.
B Gemakkelijk op te bergen en ruimte besparend.
C Bergt verschillende soorten gereedschap.
D Opbergfunktie van gereedschap geplaatst onder de stoel maakt het gemakkelijk om gereedschap te pakken.
Bevat: 1 x gereedschapset voor MTB (4 stuks) 1 x inbussleutelset (9 stuks) 1 x schroevedraaierset (2 platte en 3 kruiskopschroevedraaiers) 1 x steek+ringsleutelset (8 stuks) 1 x rubber hamer groot 1 x kabelknipper 1 x ratelsleutelset (7 stuks) 1 x kettingpons 1 x set bandenlichters (3 stuks) 1 x remblokstoppers (3 stuks) 1 x onderhouds- en reinigingsolie
Ralph Naf, Julien Absalon en Jaroslav Kuhlavy doen mee aan het EK in Moskou ; José Antonio Hermida en de Zwitsers Nino Schurter en Florian Vogel niet. Onze enige landgenoot Sven Nys was enthousiast, nadat hij het EK-parcours in Moskou had verkend.
"Het is een mooie omloop, een beetje zoals Zoetermeer. De starstrook is breed en lang. "vertelde hij aan Sporza. "Lastig, met steile hellingen, maar de intensiteit en de ondergrond maken dat ik het zie zitten. En als het zondag regent, is dat een extra troef." Als veldrijder heeft ook het weer dus mee in Rusland. "Het is hier rond de 20 graden, met af en toe regen. Wisselvallig dus en zo heb ik het graag. "
Nys mag als 25 ste starten, zijn beste startpositie dit seizoen; verschillende toppers hebben immers in laatste instantie afgehaakt.
Om naar de Olympische Spelen te gaan , moet Sven Nys zondag in de top 12 eindigen. Eindigt hij daarbuiten, dan spat zijn Olympische droom uit elkaar. Dit EK wordt de laatste kans voor de 33 jarige Nys . "Als het me in Moskou niet lukt, ben ik geen Olympische selectie waard." zei hij in Nove Mesto. " De vorm is goed en ik heb er alles aan gedaan om er te geraken." vertelde hij vorige zondag na zijn overwinning in Antwerpen.
Categorie:EK
08-06-2012
Fort William World Cup DH
Na Val di Sole trok de DH caravaan deze week richting Schotse Highlands voor de derde manche van de RockyRoads UCI Mountain Bike World Cup presented by Shimano. Fort William ontvangt de DH scene op de Aonach Mor . Het circuit van 2,8 km lengte , één van de langste en zwaarste omlopen van het seizoen, ligt er vrij droog bij en dat maakt het bijzonder snel.
De Franse wereldkampioene Emmeline Ragot (MS Mondraker) komt met de beste papieren naar Fort William, al wordt de Britse Rachel Atherton (GT Factory) als de favoriete bij uitstek aanzien. De Britten kijken ook uit naar voormalig wereldkampioene Tracy Moseley, die hier haar enige DH wedstrijd van het jaar zal rijden. Verder behoren Tracey Hannah (Hutchinson United Ride) en Myriam Nicole (Commencal/Riding Addiction) tot de kanshebbers bij de vrouwen.
Bij de heren zijn de verschillen bijzonder klein. Aaron Gwin (Trek World Racing) en Greg Minnaar (Santa Cruz Syndicate) hebben elk één zege op hun conto dit jaar. Gwin is virtueel leider in de rangschikking , maar de Zuid Afrikaanse Santa Cruz biker Greg Minnar won vorig jaar in Fort William en Aaron Gwin werd toen pas vijfde. We wachten met spanning af wie dit keer het laken naar zich toe kan trekken. De Britten Gee Atherton (GT Factory) en wereldkampioen Danny Hart (Giant Factory), zijn vanzelfsprekend super gemotiveerd en hopen voor eigen volk een grootste prestatie neer te zetten.
De Fransman Romain Seigle heeft het EK voor juniores gewonnen. In Moskou ging hij zijn landgenoot Tihouan Carod en de Zwitser Andri Frischknecht vooraf. De Nederlander Jesper Slik , die vrijdag het brons verwierf in de Team Relay, kon stelselmatig opschuiven en werd rmooi zesde.
Van in het begin onstond er een kopgroep van drie met Andri Frischknecht, Romain Seigle en de Italiaan Gioele Bertolini. In de lange beklimming werd duidelijk dat Seigle in het voordeel was en Frischknecht daar in moeilijkheden kwam. De Italiaan Bertolini kon Seigle volgen maar Frischknecht moest in de afdaling zijn achterstand telkens weer goed maken. In drie van de vier af te leggen ronden lukte dat de jonge Zwitser, maar in het begin van de laatste ronde was Frischknecht eraan voor de moeite. Intussen kwam de Fransman Titouan Carod vanuit de achterhoede tot bij Frischknecht en kreeg de Italiaan Bertolini met pech te kampen. Seigle was alleen voorop, maar door de pech van Bertolini kwam het voor de zilveren medaille tot een duel tussen Frischknecht en Carod . Juist in die laatste ronde ging het fout voor de zoon van Thomas Frischkencht. Hij kwam zonder drinken te zitten , moest Tihouan Carod noodgedwongen laten gaan en vrede nemen met de bronzen medaille.
Onze landgenoot Kevin Panhuyzen werd 11 de en eerstejaars junior Mathieu Dehaeze 25 ste. Boris Cara eindigde uiteindelijk als 33 ste, maar had van in de tweede ronde last van buikpijn.
" Ik ben best wel teleurgesteld! Eigenlijk is er niets gebeurd en had ik gewoon een slechte dag vandaag. Daar is niets aan te doen. Nu eerst een paar weekjes rust en dan op naar de volgende grote wedstrijden. Misschien bezoeken we het Rode Plein nog en maandag komen we terug naar huis. " was de korte reactie van Panhuyzen vanuit Moskou .
Mathieu Dehaeze : " Ik ben zeker niet ontevreden, als eerstejaars 25ste worden op een EK is zeker niet slecht. Het ging behoorlijk, ik had het slechter verwacht, nadat ik vorig weekend ziek was. Dus ik kan met een tevreden gevoel terug naar huis, want mijn eerste deel van het seizoen is meer dan geslaagd ."
top 11
1 SEIGLE Romain Fr 1:00:30 2 CAROD Titouan Fr +00:18 3 FRISCHKNECHT Andri Zwi +00:28 4 AUGDAL Eirik No+01:05 5 KORETZKY Victor Fr +01:33 6 SLIK Jesper Ned +01:52 7 VASTL Jan Tsj +02:14 8 SCHMID Beltain It +02:20 9 BERTOLINI Gioele It +02:40 10 ZUMSTEIN Dominic Zwi +03:07 11 PANHUYZEN Kevin B +03:27
Categorie:EK
Hoge Hoek Streetrace Berkel-Enschot
Dit jaar wordt tijdens de 18e editie van de Galgenloop voor de eerste maal de Streetrace georganiseerd. Op 24 juni 2012 gaat dit evenement in het hart van Berkel-Enschot plaatsvinden.
De Galgenloop is een jaarlijks evenement voor hardlopers en betreft een officiële KNAU wedstrijd. Er kan 5km, 10 km en 10 EM gelopen worden en er is een kidsrun. De Streetrace is een nieuw evenement wat door dezelfde organisatie wordt georganiseerd op hetzelfde parcours. De lopers die kiezen voor de 5 km zullen ook over de hindernissen van de mountainbikers gaan.
De mountainbikers gaan over allerlei kunstmatig aangebrachte hindernissen meerdere ronden afleggen over het uitgezette parcours. Er zal worden gereden in verschillende manches over het parcours van 2,1 km. Start en finish zijn bij Boerderij Denissen en het parcours gaat over oa het winkelcentrum.
Maximaal 225 deelnemers, verdeeld over 3 manches, op volgorde van aanmelding en ontvangst betaling.
Met aan het einde een finale manche voor de snelste 45 rijders.
Het inschrijfgeld bedraagt Euro 7,50 per deelnemer.
Zoals verwacht heeft de Zweedse Jenny Rissveds het EK voor dames juniores in Moskou gewonnen. Het zilver ging naar de Franse Margot Moschetti en het brons naar de Duitse Sofia Wiedenroth . De Zwitserse Andrea Waldis van het Colnago SudTirol team werd vierde.
Het latere podium met Rissveds, Moschetti en Wiedenroth trok er in het begin van de westrijd vandoor. Hoe de Zwitserse kampioene Andrea Waldis ( Colnago SudTirol) ook probeerde , ze kreeg het gat op het trio nooit meer dicht. Jenny Rissveds zette zich in de lange beklimming naar de hoogste top voorop en noch Moschetti noch Wiedenroth konden haar van het goud houden.
Net als vorig jaar in Slovakije strandde de Nederlandse Britt van den Boogert op 11. Haar landgenote Annefleur Kalvenhaar werd 19 de in Moskou. " Ik was wel redelijk tevreden. De plaats is niet zo heel erg mooi maar ik denk dat er niet meer uit te halen was in deze race. Het was een super zwaar parcours. In het begin lag ik 11de maar in de 2e en laatste ronde verloor ik iets te veel en moest ik twee plaatsjes prijs geven. Ik heb mijn best in ieder geval gedaan en ga nu nog een paar daagjes genieten. Het is wel een heel apart evenement: met militairen op ieder hoekje of bochtje. Verder is het verboden voor publiek, moet je door metaaldetectoren om bij de verzorging te komen (tja lekker handig, want aan de reservematialen zit altijd wel metaal... maar goed) en spreekt niemand een andere taal als Russisch en kom je nergens zonder accreditatie of paspoort. Echt heel apart, maar wel heel leuk! " was de eerste reactie van Britt VDB.
top 5
1. Jenny Rissveds (ZWE) 54:01 min. 2. Margot Moschetti (FRA) +0:19 3. Sofia Wiedenroth (D) +0:30 4. Andrea Waldis (ZWI) +1:26 5. Aleksandra Podgorska (POL) +1:50
Categorie:EK
top 10 voor Robby De Bock
Vandaag stond op papier de makkelijkste etappe van de Trans Germany op het programma; een kleine 60km,1750 hm en maar 2 bergen voor de boeg. Voor Wereldkampioen Thomas Litscher was het zijneerste zege na zijn operatie aan het zitvlak .Onze landgenoot Robby De Bock sloot de voorlaatste etappe af met een mooie top10 notering.
Robby De Bock :
Al voor de start voel ik me erg slecht en bij de eerste kilometers achter de wagen krijg ik het moeilijk. Op de duur rijd ik nog amper in de top50 dus tijd om me te herpakken, gelukkig breekt net dan de eerste klim aan die goed is voor 500hm over schotterpaden. De kopgroep dunt zienderogen uit en ik ben de als elfde de laatste die aan het wiel kan blijven plakken, in de kopgroep met oa Sauser dus en zonder iemand van Bulls, ze staan nochtans met 4 voor me in het klassement.
Na de klim volgt een asfaltafdaling vol haarspeldbochten. De concurrenten zitten blijkbaar met oververhitte remmen en zo schuif ik enkele plaatsjes verder op, al valt het in het dal stil en zo komen Sahm, Dietsch en Debertolis ons vervoegen. Wat later stijgen we over asfalt naar het dak van deze Trans Germany, goed voor zo'n 650hm klimmen over een zigzagweg zo steil dat ik zelfs af en toe op m'n 26-36 verzet moet overschakelen! Sahm en Debertolis haken snel af, ik blijf over met oa Litscher op zo'n minuut van een kopgroep van negen. Op de tussenstukken is het brommeren geblazen, Litscher (wereldkampioen bij de beloften) kent haast en schuwt de risico's niet, two-wheel-drifting all the way! Het laatste uur is meer cross country stijl met korte klimmetjes en zowaar enkele meters singletrack ! We halen de Zuid-Afrikaan Max Knox en Frans kampioen Thomas Dietsch in maar enkele afdalingen later moet deze laatste het wiel van Litscher lossen.
Twintig km van het einde blijf ik met Dietsch over in strijd voor plaats 10 en 11, op dat moment liggen we zelfs amper 35" achter op de ruime kopgroep. De Fransman die onlangs nog de Ardennen Trophy in La Reid won staat derde in het klassement en heeft dus baat bij een hoog tempo. Bergop en bergaf kan ik hem makkelijk aan, op de tussenstukken is het echter opnieuw brommeren. Uiteindelijk finish ik als tiende op 50" van de kopgroep, in het klassement doe ik een goede zaak en schuif van plek 16 naar de 12e plek door, Frans Claes volgt op 13, daarna Karl Platt, De Bertolis en Tim Böhme van Bulls.
Morgen staan amper 1750 hoogtemeters verspreidt over 75km op het programma, als ik nog wil opschuiven moet ik al 5' en 2' wegrijden van m'n concurrenten, geen evidente zaak, maar in een meerdaagse kan alles! " aldus de Waaslander.
Categorie:meerdaagsen
3 de rit Trans Germany voor Thomas Litscher
Op dag drie kregen de deelnemers 60 km en 1700 hm kregen voor de wielen geschoven. Christoph Sauser, Thomas Dietsch, Konny Looser ,David George, Markus Kaufmann, Daniel Geismayr, Rupert Palmberger, Matthias Bettinger, Max Knox en Thomas Litscher streden voor de bergprijs , maar de Zuid Afrikaan David George ging na de zwaarste beklimming met de meeste punten lopen.
Halfkoers onstond er een kopgroep met Geismayr, Looser, Sauser, George , Markus Kaufmann, Bettinger en Palmberger; op 30 sec volgden Thomas Litscher, Thomas Dietsch , Max Knox , Hardter , Leisling en onze landgenoot Robby De Bock. Het kwam echter tot een hergroepering en de Zwitserse wereldkampioen U23 Thomas Litscher won de sprint voor Matthias Bettinger en Christoph Sauser. Onze landgenoot Robby De Bock kon zich in dit internationale gezelschap vrij goed handhaven , werd verdienstelijk 10 de en verloor geen minuut op de Zwitserse winnaar. Frans Claes ( Connection team) eindigde als 17 de. Waaslander De Bock komt daarmee op 12 en Frans Claes op 13 in de rangschikking.
Bij de vrouwen was Elisabeth Brandau net als gisteren de sterkste en klopte opnieuw de Zwitserse Melina Landtwing.
top 10
1. Litscher Thomas 2:19.37,2 2. Bettinger Matthias 2:19.37,7 3. Sauser Christoph 2:19.37,8 4. Leisling Matthias 2:19.38,3 5. Palmberger Rupert 2:19.38,6 6. Geismayr Daniel 2:19.41,3 7. Looser Konny 2:19.42,2 8. Kaufmann Markus 2:19.42,9 9. George David 2:19.43,4 . 10. De Bock Robby 2:20.28,0
Categorie:meerdaagsen
Jenny Rissvels favoriete bij de juniores
In Moskou strijden vandaag de juniores voor Europees goud. Tussen de 30 dames juniores vinden we naast de Duitse Sofia Wiedenroth en de Nederlandse meisjes Annefleur Kalvenhaar en Britt Van den Boogert, ook de Zweede Jenny Rissveds terug. In Houffalize reed de 17 jarige Zweedse voor het eerst een Eliminator en werd meteen derde tussen de internationale toppers als Eva Lechner, Alexandra Engen, Annie Last , Anneke Beerten enz. s ' Anderdaags in de cross country wedstrijd zat ze met zware benen en daaruit trok ze een les.
Een gemotiveerde Rissveds stond in Nove Mesto opnieuw aan de start, omdat er toen meer tijd tussen de twee wedstrijden was, maar kettingproblemen hielden haar uit de wedstrijd. In La Bresse wist ze haar grote idool Alexandra Engen te verslaan en won haar eerste World Cup Eliminator ooit. " Ik droom er van om ooit wereldkampioene worden, voorlopig wil ik echter in de top 3 geraken! " zei Rissveds.
In Moskou wordt Jenny Rissveds uit Falun getipt al één van de podium kandidates bij de dames juniores. Het deelnemersveld is niet zo groot en buiten Sofia Wiedenroht, Andrea Waldis , Annefleur Kalvenhaar en Britt van den Boogert staan er niet zoveel bekende namen aan de start. Of , de verrassing zou uit onbekende hoek moeten komen! Van de Nederlandse meisjes heeft Britt van den Boogert de meeste ervaring, Vorig jaar legde ze beslag op een mooie 11 de plaats op het EK in Dohnanny. Zal de 18 jarig bikester van het Cube Nutswerk team het in Moskou beter doen en een plaats in de top10 veroveren .
" Het parcours is zwaar, veel klimmen, bomen, een drop en niet zo'n heel technische afdaling , maar alles is wel heel leuk. " aldus VDB.
Categorie:EK
Raid des Terres Noires 2012
Raid des Terres Noires in samenwerking met Universal Bike Racing
24 juni in het Franse Digne les Bains ( Alpes-de-Haute- Provence): 70km en 3500 hm
Het EK circus in Moskou draait op volle toeren. Grote afwezigen zijn Nino Schurter, Jose Antonio Hermida en Manuel Fumic die een rustperiode inlassen en zich focussen op Londen. Topfavoriet is de Tsjech Jaroslav Kulhavy, die in Moskou zijn title te verdedigen heeft. Voor ons Belgen is het uitkijken naar één enkele elite renner : Sven Nys. Aan een 12 de plaats heeft de Belgische kampioen veldrijden genoeg om alsnog naar Londen te gaan ; de omloop van 4,1 km met 239 hm pleit alvast in zijn voordeel .
Met vijf Europese titels in haar kast, behoort de Noorse titelverdedigster Gunn Rita Dahle in Moskou zeker tot de podiumkandidates. De Multivan Merida bikester won de laatste World Cup in La Bresse en hoeft de Franse Julie Bresset niet te vrezen. De sterkse Francaise besloot immers om te rusten. De grote rivale wordt dan de Russin Irina Kalentieva, die is La Bresse paste en volledig naar het EK in eigen land heeft toegeleefd.
Start en finish bevinden zich op een smalle asfaltweg, die onderdeel is van een 15 km lang circuit , speciaal gebouwd voor de Olympische wegwedstijd in 1980. Na de start volgt een eerste korte klim ; de rest van de omloop is dan min of meer een open gebied . Steile en lange klimmen wordt gevolgd door snelle afdalingen . Op het hoogste punt van het circuit komen de renners tweemaal voorbij en heeft men een mooie uitkijk op de miljoenenstad Moskou. Hoewel er weinig technische stukken , zoals stenen of wortels inzitten, belooft het vanwege de hoge snelheid sowieso zware kost te worden.
Categorie:EK
Robby De Bock 15 de in Trans Germany
Vandaag stond de langste rit van de Trans Germany op het programma, goed voor bijna 80km waarvan zo'n 35% over geasfalteerde wegen ging. Punten voor de bergprijs werden al na 6km uitgedeeld, dus werd er erg hard gestart. Onze landgenoot Robby De Bock kwam rond positie 20 boven en kon na een ruwe afdaling als laatste aansluiten bij de kopgroep. Even later viel het echter compleet stil en werd de 'kopgroep' een waar peloton van zo'n 50 renners .
Robby De Bock :
" Na twintig kilometer barstte de koers pas los toen we 300 steile hoogtemeters moesten bedwingen. Thomas Litscher demarreerde, ik kwam boven als 17e met een halve minuut achterstand op de ruime kopgroep. Samen met drie anderen zetten we de achtervolging in, maar al te veel snee zat er bij m'n medevluchters niet op. Het tempo zakte zelfs zodanig dat na 50km een grote groep aangevoerd door Frans Claes ons kwam vervoegen. Ik hield me attent voorin en leidde op de steilere klimstroken waardoor we nog met vijf overbleven. We haalden de leider bij de masters en bullsbiker Tim Böhme nog in en met vijf vatten we de laatste kilometers richting Lermoos aan. FransClaes versnelde op het laatste klimmetje, ik nam over, net voor de top en dook zo als eerste de laatste afdaling in die ging over een lokale freeride-track, cool ! Ik finishte als 15e algemeen en meteen ook 15e elite (gisteren 17e algemeen en 15e elite).
M'n plaats in dit deelnemersveld ligt dus wel redelijk vast, de eerste 14 klimmen gewoon te sterk en eindigden ook vandaag weer enkele minuten voor me. In het klassement schuif ik scratch 1 plekje op en sta zo als 16e geklasseerd. Twee bikers staan voor me op ongeveer minuut, m'n eerste achtervolger telt inmiddels 4' achterstand." aldus de 24 jarige Waaslander.
Categorie:meerdaagsen
EK Team Relay Moskou
goud : Italie zilver: Zwitserland brons : Nederland
Categorie:EK
EK Team Relay
uitslag Team Relay :
1. Italie :1:01:14 (Casagrande 14:23; Bertolini 14:47; Eva Lechner 17:18; Luca Braidot 14:46) 2. Zwitserl : 1:01:18 ( M. Gujan 14:16;D. Zumstein 15:00; Leumann 16:50; Stirnemann 15:12) 3. Nederl :1:01:26 (VD Heijden 14:13; J. Slik 15:31; Anne Terpstra 17:21; HJ Moorlag 14:21) 4. Polen :1:01:31 ( M Konwa 14:24; Brzozka 14:58; P.Konwa 15:22; M. Wloszcozwska 16:27) 5. Tsjechie: 1:01:55 ( J. karnitz 14:27; T. Hurikova 17:18; Fusek 16:00; O. Cink 14.10) 6. Duitsland : 1:02:11 7. Zweden: 1:02:16 8. Rusland: 1:03:08 9. Frankrijk : 1:03:17 10. Spanje: 1:05:00 11. Oekraine : 1:06:02
goud voor Italie
Categorie:EK
Italie boven in Team Relay
De Italianen hebben in Krylatskoye , Moskou het EK Team Relay gewonnen. Op dag 1 van de Europese kampionschappen gingen
Michele Casagrande, Gioele Bertolini, Eva Lechner en Luca Braidot voor het goud. De Zwitsers met als eerste vertrekker Martin Gujan en daarna Dominic Zumstein , Katrin Leumann en Matthias Stirnemann behaalden het zilver voor de Nederlanders, die op het laatste nippertje moesten afrekenen met een zieke Rudi Van Houts, die kampte met maagproblemen. Een sterke Michiel Van der Heijden nam de plaats in van de zieke Nederlandse elite kampioen en reed zich samen met Henk Jaap Moorlag , Jesper Slik en Anne Terpstra naar het brons in de Team Relay.
In de eerste ronde van de aflossingswedstrijd werd de toon gezet ; de Zwitser Martin Gujan, de Italiaan Michele Casagrande , de NederlanderVan DerHeijden, Jan Skarnitz l( Tsjech) en de PoolMarekKonwa namen de eerste ronde voor hun rekening. Michiel Van der Heijden trok op de laatste klim alle registers open en kon al eerste aflossen, gevolgd door Zwitserland, Italie, Polen en Tsjechie. Als laatste kwam Henk Jaap Moorlag in actie en die hield het Poolse team met Maja Wloszcozwska van het podium. Een sterke laatste ronde van Luca Braidot was evenwel beslissend voor de Italiaanse zege. De verschillen waren miniem; Zwitserland strandde op 4sec van de Italianen, Nederland op 12 sec. Met drie beloftes en één junior was Nederland het jongste team van de 11 deelnemende landen.
Het Tsjechischkwartet met Jankarnitzl,TeresaHuříková, MartinFusek en Onderej Cink kwam ,na een derde plaats in Haifa en een vierde in Dohnany 2011, in Moskou niet verder dan een vijfde plaats.
Nochtans reed Ondrej Cink de allersnelste ronde uit de wedstrijd.
De Fransen die vorig jaar in Slovakije de titel veroverden, werden met Victor Koretzky, Romain Seigle, Pauline Ferrand Prevot en Stephane Tempier pas 9 de.