alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
29-05-2011
dames Offenburg
Voor alle duidelijkheid; 5,1 km was de omloop van Rammersweier. De 86 dames kregen vanaf 10u45 niet minder dan 5 ronden plus de aanloop af te werken. Met nummer 1 ging de jonge Franse belofte Julie Bresset van start. De Deense Annika Langvad , de Duitse Sabine Spitz , de Poolse wereldkampioene Maja Wloszczowska en Lene Byberg uit Zweden werden als favorieten getipt.
Slecht 2 landgenotes bij de elites dames in Offenburg : Belgisch kampioene Kristien Nelen ging met nummer 61 en Githa Michiels met 60 van start. Van Nederlandse zijde vertrok Laura Turpijn op de beste plaats 34 , Nicoletta De Jager 68 en Anneke Beerten ( Milka Trek) met 84. De zon was vroeg in de morgen al van de partij en de sfeer zat er al goed in. Veel volk in het Duitse wijngebied , ambiance verzekerd! Eva Lechner nam de snelste start; en na de startronde zat haar ploegmaat de Zwitserse Schneitter aan de leiding voor Sabine Spitz en de Francaise Julie Bresset. Na de eerste ronde vormde er zich een kopgroep van 12 met alle favorieten vooraan . Julie Bresset gaf het commando aan. Met Spitz, Kalentieva, Byberg , Premont , Lechner en co in de voorhoede beloofde het een spannende strijd te worden in het vrij warme Offenbugr. De Nederlandse Anne Terpstra passeerde op 37 en Laura Turpijn zat in 41 ste stelling.Onze Belgische dames passeerden op plaatsen 63 en 64.
Bij de beloften voerde de Franse Pauline Ferrand Prevot de leiding voor de Hongaarse Barbara Benko. De U23 hadden 4 grote ronden op het menu. In de tweede ronde viel de kopgroep volledig uiteen en bleven enkel Julie Bresset en de Canades Catharine Pendrel over. de Russin Irina Kalentieva zat solo in de achtervolging; met Geogria Gould, Eva Lechner en Lene Byberg op de hielen. Daarna volgde een viertal met Sabine Spitz, Marie Helene Premont , Esther Suss en de Sloveense Blaza Klemencic.
Pauline Ferrand Prevot domineerde de wedstrijd bij de beloften voor de Hongaarse Benko en de Francaise Fanny Bourdon. Onze landgenote Elise Marchal bevond zich half koers in 15 de stelling. De Zwitserse Nathalie Schneitter had zich haar snelle start wat moeten bekopen en zakte naar de 13 de stelling. Anne Terpstra bleef de beste Nederlandse op plaats 34 , terwijl Laura Turpijn steeds verder wegzakte.
Na 1 uur wedstrijd oogde het duo Bresset-Pendrel vooraan nog steeds sterk en reed weg van een viertal met Premont, Byberg, Lechner en Gould. Ester Suss en Blaza Klemencic volgden op 59 sec. Daarna zaten Sabine Spitz, Maja Wloszczowska, Irina Kalentiva en Katy Compton. De Antwerpse Trek KMC bikester Githa Michiels had intussen en 10 tal plaatsen weten goed te maken en zat in 54 stelling, Kristien Nelen uit Essen volgde als 61 ste.
Bresset ging solo de laatste ronde in en reed Pendrel op 25 sec. Het trio Byberg, Lechner en Premont volgde op 30 sec. Daarna een duo Met de Poolse wereldkampioene en Blaza Klemencic.
Pauline Ferrand Prevot wist haar riante voorsprong te behouden en won net als in Dalby Forest de U23 reeks voor Barbara Benko , Fanny Bourdon , de Duitse Mona Eiberweizer en de Noorse Elisabeth Sveum. Elise Marchal finishte als 15 de; haar resultaat was dus merkbaar beter dan in Dalby Forest ,waar de Trek KMC bikester op 20 eindigde.
De 21 jarige Bresset finishte solo en ging in Offenburg de Canadese Pendrel met 41 sec vooaf. Op 3 eindigde Eva Lechner, voor Marie Helene Premont en Lene Byberg.
Catharine Pendrel :" Ik voelde me goed en reed een goede wedstrijd vandaag. Maar ik ben maar voor 90% tevreden. Ik was een tjdje weg met Bresset maar n de Northshore was zij beter en ik verloor daar telkens. Ik moest haar laten gaan, ze was sterker dan ik. Vorig jaar was ze ook al goed bezig. Ik kijk al uit naar de wedstrijd in Mont St Anne, want het seizoen is nog maar pas bezig. Op eigen bodem kan ik zeker nog meer. Ook het WK in Champery staat op mijn verlanglijstje. Dus het kan enkel maar beteren." aldus de Canadese Luna Pro bikester.
Marie Helene Premont " Ik ben tevreden met de vierde plaats.Dit had ik wel verwacht, want de vorm is goed en het ging ook goed hier. Ik hou van deze omloop en kom gragg naar Offenburg ." zei de de Canadese van Maxxis Rocky Mountain.
Georgia Gould : " Ik ben ontgoocheld; Ik zat inhet begin vooraan, maar mijn ketting blokkeerde en ik geraakte in paniek.Ik wist even niet meer wat te doen, ik verloor heel veel tijd. Gelukkig was er iemand in de materiaalpost die me uiteindelijk kalmeerde en hielp. Maar ik konbeter vandaag." vertelde de Luna Pro bikester.
Het Luna Pro team oogstte het beste resultaat en werd gekroond tot het team van de dag. Julie Bresset blijft leider bij de elite dames en Barbara Benko mocht haar witte leiderstrui bij de beloften behouden.
uitslag dames
1 Julie Bresset (Fra) BH - Suntour - Peisey Vallandry 1:28:59 2 Catharine Pendrel (Can) Luna Pro Team op 0:41 3 Eva Lechner (Ita) Colnago Arreghini Sudtirol 1:34 4 Marie-Helene Premont (Can) Team Maxxis - Rocky Mountain 1:48 5 Lene Byberg (Nor) Specialized Racing 2:08 6 Maja Wloszczowska (Pol) CCC Polkowice 2:35 7 Blaza Klemencic (Slo) Felt Oetztal X - Bionic Team 2:50 8 Katrin Leumann (Zwi) Ghost Factory Racing Team 3:10 9 Tanja Zakelj (Slo) Orbea Geax 3:16 10 Esther Süss (Zwi) Wheeler - iXS 3:17 11 Irina Kalentieva (Rus) Topeak Ergon Racing Team 3:21 12 Sabine Spitz (D) Central Haibike Pro Team 3:47 13 Nathalie Schneitter (Zwi) Colnago Arreghini Sudtirol 3:50 14 Katerina Nash (Tsj) Luna Pro Team 4:04 15 Emily Batty (Can) Subaru - Trek 4:18 16 Katherine Compton (USA) Rabobank - Giant Off-Road 4:23 17 Tereza Hurikova (Tsj) Central Haibike Pro Team 4:29 18 Annika Langvad (Den) Team Easton Rockets 4:34 19 Elisabeth Osl (Oost) Ghost Factory Racing Team 4:40 20 Georgia Gould (USA) Luna Pro Team 4:50 ..... 34 Anne Terpstra Ned 51 Laura Turpijn Ned 54 Githa Michiels B 58 Nicoletta De Jager Ned 62 Kristien Nelen B
beloften dames
1 Pauline Ferrand Prevot (Lapierre International) Fr 1:12:33 2 Barbara Benko (Focus MIG Team) Hon op 1:26 3 Fanny Bourdon (GT Skoda Chamonix) Fr 1:28 4 Mona Eiberweiser (Ghost Factory Racing Team)D 1:58 5 Elisabeth Sveum (Team Merida Smart Safety) No 2:10 6 Vivienne Meyer (Colnago Arreghini Sudtirol)Zwi 2:19 7 Rebecca Henderson 2:49 Austr 8 Yana Belomoyna (Infotre ) 3:41 9 Serena Calvetti 3:54 10 Lisa Mitterbauer (Bikepark.ch Scott) 4:19
Categorie:World Cup
Moerbeke Waas PK
Het parcours in Moerbeke Waas was veel draaien en keren met max 2 hoogtemeters, dus er was véél explosieve kracht nodig. Al jaren wordt het provinciaal kampioenschap op die snelle en bochtige omloop gereden, een organisatie van de plaatselijke Bosbikers.
Bij de elites was Davy Huygens de snelste voor Joris Massaer en Ben Kindermans. Huygens werd ook meteen tot kamioen van Oost Vlaanderen gekroond.
Nancy Bober haalde het voor Sabine Bombaert en Anja Geldhof. Ann DeTré van Smart Cycling werd mooi derde. De provinciale titel bij de dames ging naar Sabine Bombaert voor Anja Geldhof en Ann De Tré.
Er waren tien Oostvlaamse nieuwelingen naar Moerbeke afgezakt om een gooi te doen naar de podiumplaatsen en de provinciale titel. Van meetaf aan zat Alexander Loquet in het wiel van Wout Alleman die de hele groep op sleeptouw nam. Alexander kon in het spoor van Wout al in de eerste ronde een klein kloofje slaan. Maar ik voelde dat Wout net iets te snel reed, en met nog vijf ronden te gaan nam ik wat gas terug. Een sterke Elias Van Hecke kwam zo op de rechte stukken aansluiten vertelt Alexander. In de tweede ronde nam ik veel kopwerk voor mijn rekening, maar ik wist dat ik dit niet mocht volhouden tot de laatste ronde. Gelukkig werkte Elias goed mee en kon Thomas Van De Velde niet meer terugkomen. Alexander en Elias reden drie ronden zij aan zij en het leek op een sprint te gaan uitdraaien. Maar in het bochtige bosgedeelte kon Alexander in de laatste ronde een twintigtal meters voorsprong nemen. Ik verken op meerdere dagen het bosgedeelte in Moerbeke, want hier kan je het verschil maken als je weet hoe precies die bochten aan te snijden. Ik versnelde en voelde tot mij verbazing dat Elias moest lossen. Vanaf dan moest ik geconcentreerd blijven om geen fouten meer te maken. Na mijn val in Stoumont had ik dat lesje onthouden. Na de provinciale trui bij de aspiranten, heb ik er nu ook één te pakken bij de nieuwelingen ! besluit Nodrugs biker Alexander Loquet . Wout Alleman won zo zijn eerste wedstrijd bij de nieuwelingen en Alexander Loquet haalde de provinciale trui binnen.
Bij de dames jeugd kwamen er slechts twee meisjes aan de start. De Westvlaamse Annelies Derveaux is momenteel veel te sterk voor Alicia die nog steeds aan haar comeback aan het werken is na haar operatie. Al na de start kwam Alicia alleen te zitten en kon nu en dan haar wagonnetje aanpikken met de nieuwelingen en funrijders. Jammer dat er geen Oostvlaamse tegenstand was. Maar een kampioenentrui is altijd mooi meegenomen. Maar het belangrijkste is voor mij dat ik vandaag progressie voelde. De benen waren nog niet super, maar ik had deze koers een veel beter gevoel dan de voorbije koersen in Cuesmes en Houffalize aldus Alicia.
Bij de huldiging mochten Alicia Franck en Alexander Loquet samen op het podium onder het goedkeurend oog van een fiere Nodrugs team coach, die speciaal vanuit Offenburg was vertrokken om zijn twee poulains aan te moedigen op het kampioenschap. Twee provinciale titels op één dag voor het team ! Met de provinciale titel van Bart De Vocht (Antwerpen) staat de teller al op drie.
Nancy Bober haalde het voor Sabine Bombaert en Anja Geldhof. Ann DeTré van Smart Cycling werd mooi derde. De provinciale titel bij de dames ging naar Sabine Bombaert voor Anja Geldhof en Ann De Tré.
Categorie:cross country
28-05-2011
BMX Super Cross Papendal
Finale uitslagen van de BMX Super Cross in het Nederlandse Papendal
Elite Women
Sarah Walker ( NZL )
Romana Labounkova ( TSJ )
Caroline Buchanan ( AUS )
Magalie Pottier ( FR )
Mariana Pajon ( COL )
Arielle Martin ( USA )
Anetha Hladikova ( TSJ )
Jana Horakova ( TSJ )
Elite Men
Marc Willers ( NZL )
Jelle Van Gorkom ( NL )
Joris Daudet ( FR )
Tory Nyhaug ( CAN )
Edzus Treimanis ( LAT )
Joshua Callan ( AUS )
Brian Kirkham ( AUS )
Sam Willoughby ( AUS )
Categorie:BMX
Foto's beloften Offenburg
De foto's van de U23 wedsttijd staan erop Klik hier recht bij MIJN FAVORIETEN MTB Foto's
2011 Offenburg dag 2 Beloften
Categorie:World Cup
uitslagen beloften
top 20
1 Alexander Gehbauer (Oost) KTM 1:20:05 2 Markus Schulte-Luenzum (D) Focus MIG Team op 0:09 3 Fabien Canal (Fra) GT Skoda Chamonix 0:10 4 Markus Bauer (D) 0:10 5 Matthias Stirnemann (Zwi) Thoemus Racing Team 0:11 6 Stephen Ettinger (USA) 0:18 7 Ondrej Cink (Tsj) Merida Biking Team 0:49 8 Diego Rosa (Ita) Giant Italia Team 1:06 9 Michiel Van Der Heijden (Ned) Rabobank - Giant Off-Road Team 1:24 10 Gerhard Kerschbaumer (Ita) TX Active Bianchi 1:31 11 Jordan Sarrou (Fra) Scott Les Saisies 1:32 12 Marek Konwa (Pol) Milka Trek MTB Racing Team 1:34 13 Ruben Scheire (Bel) MPLSpecialized MTB Team 1:35 14 Ivan Smirnov (Rus) 1:38 15 Jérémy Huguenin (Zwi) Giant Swiss Sr - Suntour 1:40 16 Jeff Luyten (Bel) MPL Specialized MTB Team 1:49 17 Zsolt Juhasz (Hon) Euro One - Cube MTB Team 1:52 18 Marco Minnaard (Ned) Rabobank - Giant Off-Road Team 2:11 19 Luca Braidot (Ita) 2:38 20 Marek Rauchfuss (Tsj) 2:39
Categorie:World Cup
Reacties uit Offenburg
Boris Cara eindigde op 1O6 Ketting problemen trokken een streep door de rekening van de Waalse biker van team Windose. " Ik kreeg kettingproblemen en heb alles op de grote molen moeten afwerken .Ik hing op de 25 ste plaats toen alles in de soep draaide. " zei de Waalse junior.
Jeff Luyten 16 de belofte : " Het gevoel was goed, het was een korte koers en ik wist dat er van het begin tot het einde tempo moest gemaakt worden. Dat is dus gelukt! Op papier ben ik nu gekwalificeerd voor het WK en het EK, en daar ben ik erg blij om." aldus de MPL Specialized biker uit Westerlo.
Rien Terpstra: "18 de plaats is goed gereden, maar het levert geen selectie op, zoal sin Belgie. In Nederland moet je bij de 8 eerste zijn om geselecteerd te worden voor het EK of het WK. Dus dat zal moeilijk worden; Ik ben wel heel tevreden met dit resultaat; Het ging super, al was mijn start niet goed. In de laatste ronde ging het nog kon ik nog enkele plaatsen opschuiven . Het was een mooie omloop en de sfeer hier in Offenburg is uniek." aldus de Nederlander.
Bart De Vocht : "Jammer, ik was de eerste 200 m heel goed weg, maar voor mij viel een Duitser stil. Ik moest wachten en ze reden achter op mij. Mijn ketting was eraf en eer ik terug vertrokken was, zat ik als allerlaatste. Ik probeerde terug te komen, wat aardig lukte, maar ik heb me geforceerd. Ik moest mijn remonte bekopen ." vertelde de Nodrugs biker ontgoocheld over zijn 58 ste plaats.
Ruben Scheire 13 : "Ik heb de start gemist. Daar heb ik veel plaatsen verloren. Ik ben het ook niet meer gewoon van op de derde rij te starten.Ik moet daar dringend aan werken. De kopgroep was niet ver weg ; maar ik werd regelmatig opgehouden door valpartijen van oa Marek Konwa. Mijn finale was echter goed en ik ik weet weer wat me te doen staat." zei de biker van het Nederlandse MPL team.
Michiel Van der Heijden : " Ik had er iets meer van verwacht.Anderzijds ben ik ook maar een eerstejaars en mag ik tevreden zijn met de 9 de plaats. Toen ik in de eerste groep zat ging het te snel. Ik moest passen en kwam alleen te zitten. Het was snel en zwaarvandaag , maar we zaten heel dicht bij elkaar. Nu ga ik wat rust inbouwen, het NK is mijn volgende doel. Voor het EK en WK heb ik de selectie al in Zuid Afrika gehaald, dus ik kan het rustiger aan doen. " zei de Rabobank -Giant biker.
Sebastien Carabin kreeg eveneens kettingproblemen en legde beslag op de 32 ste plaats Fabrice Mels ( Rocky Roads Orbea) finishte op 48 en zijn ploegmaat Jonas De Backer zag een mooie uitslag in rook opgaan door een lekke band in de laatste ronde.De biker uit Vilvoorde eindigde op 63.
Junior Pieter Geluykens kampte de voorbije nacht met diaree en ook Kevin Panhuyzen voelde zich onwel. De valpartij van Kevin Panhuyzen in de eerste ronde draaide uit op een bezoekje aan het ziekenhuis, waar gelukkig geen letsels werden vastgesteld.
Categorie:World Cup
Beloften Offenburg
Een 90 tal beloften gingen van start in de derde World Cup van het seizoen. In Offenburg deed de zon haar best , wat samen met de schitterende zege van Jens Schuermans bij de juniores dat mijn dag , ja zelfs mijn week goed maakte . Kerschbaumer en Gehbauer waren samen met Michiel Van der Heijden de topfavorieten. Van Belgische zijde werd het uitkijken naar Seba Carabin, Ruben Scheire, Bart De Vocht , Jeff Luyten, Jonas De Backer en Fabrice Mels. De aaloopronde en 5 grote rondes van ongeveer 4,5 km stonden voor U23 reeks op het menu in Rammersweier. De Duitser Markus Bauer was het snelst weg en gatrok het lange lint op gang. Na de aanloopronde nam Alexander Gehbauer het commando over . De Oostenrijker ging de Italiaan Gerhard Kerschbaumer, de Fransman Fabien Canal, Markus Bauer en Markus Schulte vooraf. Milka Trek biker Marek Konwa zat zowat in 8 ste stelling en de Nederlander Michiels Van der Heijden maakte de top10 rond.
Na de eerste volledige ronde vormde zich vooraan een kopgroep van 7 leiders , met de Oostenrijker Alex Gehbauer die het iniatief nam. Juniores wereldkampioen Van der Heijden maakte meteen 2 plaatsen goed en zat nu in 8 ste stelling met de Pool Marek Konwa in zijn wiel. Ruben Scheire, Sebastien Carbin en Jeff Luyten bevonden zich tussen de 15 de en de 20 plaats op 42 sec van de koplopers. Jonas De Backer had zich intussen naar de 41 ste stek gereden. Fabrice Mels zat rond de 68 ste plaat en Bart De Vocht was achterop geraakt en zat op 75 na de eerste ronde. 11 leiders kwamen na de tweede ronde voorbij met daarin alle favorieten. In de achtervolgende groep bevonden zich onze landgenoten Ruben Scheire en Jeff Luyten rond de 20 ste stelling ; Seba Carabin had wat plaatsen moeten inleveren en reed op 29. Rocky Roads biker Jonas De Backer wist weer enkele plaatsen goed te maken en reed zich naar de 35 ste stelling. Bart De Vocht was ook terug op dreef en maakte in één ronde een twintig tal plaatsen goed. Op twee ronden van het einde was de Duitser Julian Schelb van de laatste rij opgerukt naar de 17 de plaats. Een opmerkelijke prestatie van de eerstejaars belofte, die het vorig jaar herhaaldelijk opnam tegen de Nederlander Michiel Van der Heijden. Jammer genoeg moest de Lexware biker zijn remonte bekopen en viel een tiental plaatsen terug. Na één uur wedstrijd ging een kopgroep van 8 de laaste ronde in. De Zwitser Matthias Stirneman voerde die kopgroep aan. Michiel Van der Heijden begon solo op 9 aan zijn laatste ronde. Daarna zat een achtervolgend trio met de Italiaan Kerschbaumer, Marek Konwa en Jordan Sarrou. Op 1 minuut volgde opnieuw een trio met Ruben Scheire, Marco Minnaard en de Zwitser Jeremy Huguenin. Jeff Luyten zat op 17 en de Versluys Evenza biker Seba Carabin begon op 34 aan de laatste kilometers.
De Oostenrijker Alexander Gehbauer won de wedstrijd voor beloften met 9 sec voorsprong op de Duitser Markus Schulte- Luenzum en de Fransman Fabien Canal. Aan de meet kwam het tot een spannende sprint waar Markus Bauer vierde werd voor Stirnemann en de Amerikaan Stephen Ettinger. De Tsjech Ondrej Cink werd 7 de en klopte de Spanjaard Diego Rosa . Rabo-Giant biker Michiel Van der Heijden eindigde op 9 en dit voor de Italiaanse Bianchi biker Gerhard Kerschbaumer. Alex Gehbauer blijft met deze zege aan de leiding van het klassement.
reactie : Fabien Canal " Het was wat te zwaar voor mij, ik moest de leiders laten gaan, maar ik ben tevreden met de derde plaats. "
voorlopige uitslag
1. Alexander Gehbauer Oost 2. Markus Schulte D 3. Fabien Canal Fr 4 .Markus Bauer D 5. Matthias Stirnemann Zw 6. Stephen Ettinger USA 7. Ondrej Cink Tsj 8. Diego Rosa Sp 9. Michiel Van der Heijden Ned 10. Gerhard Kerschbaumer Ita ..... 13 Ruben Scheire B 16 Jeff Luyten B 18 Marco Minnaard Ned 32 Sebastien Carabin B 44 Rens De Bruin Ned 48 Fabrice Mels B 58 Bart De Vocht B 63 Jonas De Backer B
Categorie:World Cup
OFFENBURG
BEELDEN DAG 2
start juniores
Boris Cara
Jens Van Rompay
Nicolas Scheire
Andri Frischknecht
Podium Juniores
Forster- Schuermans -Zumstein
podium juniores dames
Categorie:World Cup
uitslag juniores
Jens Schuermans (Bel) Belgium 1:07:07 2 Lars Forster (Zwi) Switzerland op 0:28 3 Dominic Zumstein (Zwi) Scott - Swisspower MTB - Racing 0:36 4 Victor Koretzky (Fra) France 0:39 5 Thijs Zuurbier (Ned) Netherlands 1:07 6 Grant Ferguson (GBr) Great Britain 1:15 7 Maxime Urruty (Fra) Scott Les Saisies 1:35 8 Romain Seigle (Fra) Asptt Definitive Gitane 1:35 9 Pablo Rodriguez Guede (Sp) Spain 1:46 10 Loic Doubey (Fra) Asptt Definitive Gitane 2:01 11 Andri Frischknecht (Zwi) Scott - Swisspower MTB - Racing 2:07 12 Christian Pfäffle (D) Germany 2:11 13 Erik Jonsson (Zwe) Team Dom Cycle - Merida 2:11 14 Didier Bats (Bel) Belgium 2:19 15 Bartlomiej Wawak (Pol) JBG - 2 Professional MTB Team 2:28 16 Thibault Geneste (Fra) Scott Les Saisies 2:34 17 Frantisek Lami (Svk) Slovakia 2:58 18 Rien Terpstra (Ned) MPLSpecialized MTB Team 3:18 19 Fabien Doubey (Fra) Asptt Definitive Gitane 3:26 20 Radim Kovar (Tsj) Czech Republic 3:29 .... 25 Pieter Geluykens B 46 Nicolas Scheire B 94 Jens Van Rompay B
Categorie:World Cup
Jens Schuermans schittert ook in Offenburg
De zon was zaterdagmorgen om 11 u zeker van de partij in Offenburg. Andri Frischknecht mocht zich als leider in het klassement als 1 ste opstellen, gevolgd door onze landgenoot Jens Schuermans en de Fransen, Maxime Urruty, Cyril Granglanden en Thibault Geneste. Pieter Geluykens mocht op de tweede rij plaatsnemen in het gezelschap van Thijs Zuurbier en Didier Bast, die vrijdag op training ten val kwam en zijn pols verstuikte. Kevin Panhuyzen uit Peer mocht met nummer16 naar de start. De Waal Boris Cara vertrok met 40 en bevond zich eveneens in de eerste startbox. Jens Van Rompay ging met nummer 97 in de tweede startbox van start en Nicolas Scheire met nummer 41 vertrok verder op. Andri Frischknecht werd na zij zege in Pietermaritzburg en de tweede plaats in Dalby Forest getipt als topfavoriet, terwijl de Belgen de Limburger Jens Schuermans als voornaamste kanshebber naar voren schoven.
1 startronde en 4 grote ronden kregen de juniores voor de wielen geschoven. Na de aanloop bevonden zich Thijs Zuurbier en Jens Schuermans op 6 en 7 , terwijl Kevin Panhuyzen, Pieter Geluykens en Didier Bats zich in de top 15 ophielden. Na de eerste ronde reed de Fransman Cyril Grangladen aan de kop met de Zwitserse veldrijder Lars Forster in zijn wiel. Jens Schuermans had de Wolfsdrop en de Sanke Pit goed verteerd en bevond zich al in derde stelling. Op vier bevond zich de Fransman Vicotor Koretzky en de Nederlander Thijs Zuurbier zat in vijfde stelling. Scott Swisspower biker Andri Frischnkecht had niet zo'n goede eerste ronde en zat pas in 11 de stelling. Boris Cara op 26 en Jens Van Rompay en Nicolas Scheire zaten samen rond de 50 ste plaats.
In de tweede ronde wijzigde het vooraan en kwamen de Merida Combee ploegmaten Thijs Zuurbier en Jens Schuermans aan de kop te zitten. Lars Forster en Koretzky zaten op vinkenslag . De Brit Grant Ferguson zat op 7 terwijl de Nederlandse MPL Specialized biker Rien Terpstra op een mooie 15 de plaats voorbij kwam. Onze landgenoot Didier Bats ( MTB Langdorp ) hield met zijn verstuikte pols stand op 16 , Boris Cara op 22 en Pieter Geluykens op 23. Nicolas Scheire was opgeschoven naar de 47 ste en Jens Van Rompay was met knieproblemen gezakt naar 56.
Bij de dames juniores was de Zwitserse Neff zonder problemen de sterkste en leidde de wedstrijd voor de Duitse Johana Techt.
Vooraan had Schuermans het heft in handen en kreeg in de derde ronde Dominic Zumstein, de Fransman Koretzky, de Zwitser Forster en Thijs Zuurbier mee. Maxime Urruty, de Spaanse kampioen Roderiguez en Adri Frischknecht knokten in de top 10. Intussen raakte bekend dat Kevin Panhuyzen in de eerste ronde ten val kwam en de wedstrijd diende te verlaten. De Limburgse Trek KMC biker voelde zich voor de start al niet echt goed; hij had vorige nacht meermaals moeten overgeven. In de laatste ronde stelde Jens Schuermans orde op zaken en ging aan de haal. De Limburger won voor de tweede keer op rij en zette na Dalby Forest ook de World Cup voor juniores in Offenburg op zijn palmares. De Zwitser Lars Forster werd tweede voor de Zwitser Zumstein , Vitcor Koretzky en Thijs Zuurbier.
reactie Jens Schuermans :
"Het was eigenlijk dezelfde koers als in Dalby. In de start gingen er een aantal snel vandoor.Ik moest het gat weer dicht rijden.Eerst viel Thijs aan en toen was hzet alle hens aan denk .Toen ik 45 sec had was ik pas zeker. Toen wist ik dat het voor mij was ."
Bij dames bleef Jolanda Neff voorop en won de wedstrijd voor haar landgenote Linda Indergard en de Duitse Johanna Techt. De Nederlandse Britt Van den Boogert ( Cube Nutswerken) werd ondanks een slipertje in de laatste ronde, nog mooi 14de. " Ik had uitzicht op de top 10, maar ik viel stom in de laatste ronde en er reed een junior over me heen." zei Britt VDB.
voorlopige uitslag :
1. Jens Schuermans B 2. Lars Forster Zwi 3. Dominic Zumstein Zwi 4. Victor Koretzky Fr 5. Thijs Zuurbier Ned 6. Grant Ferguson Gr Br 7. Maxime Urruty Fr 8. Seigle Romain Fr 9. Pablo Rodriguez Sp 10. Loic Doubey Fr 11. Andri Frischknecht Zw
Categorie:cross country
27-05-2011
foto's dag 1 Offenburg
de foto's van dag 1 en de eliminator zijn online
Klink hier rechts bij MIJN FAVORIETEN OP MTB foto's
2011 Offenburg dag 1
de mannen van Hulshout
Robby De Bock en verzorger
Manuel Fumic
Thomas Frischknecht- Brian Lopes
Categorie:World Cup
Sprint Eliminator Offenburg
De regen bleef niet uit in Offenburg. Namiddag tijsterden hevige regenbuien de omgeving en de omloop in Rammersweier.
Aan Marco Aurelio Fontana, Manuel Fumic, wereldkampioen Hermida, zijn ploegmaat Ralph Naf , Burry Stander en Moritz Milatz had de winnaar van Dalby Forest Paul Van der Ploeg zijn handen vol. Felt biker Thomas Litscher( tweede in Engeland) was de topfavoriet voor het sprint nummer. Belgisch kampioen Kevin Van Hoovels, Robby De Bock , Brice Scholtes en Fabrice Mels waren de Belgen van dienst. Het spectaculaire evenement werd afgewerkt rond de aankomstzone van de World Cup en niet in het centrum van Offenburg, zoals verwacht. Het bleef tegen de avond droog en 23 dames gingen om 18 uur van start voor hun kwalificatie ronde. Eva Lechner, de Italiaanse winnares van Pickering mocht de spits afbijten. Het was echter Pavla Havlikova die de kwalificatrie ronde won voor de Russin Oksana Rybakova en Eva Lechner. De Tsjechische bleef bevestigen en won de finale voor de Italiaanse Lechner en de Britse Annie Last. Milka Trek bikester Anne Beerten schoot in de reeksen uit haar pedaal en mocht de kleine finale rijden. De Nederlandse fourcrosser behaalde desondank een mooie 10 de plaats.
Bij de heren wafen alle ogen gericht op Thomas Litscher , de jonge Zwitser die in Dalby Forest beslag legde op de tweede plaats en die hier een thuismatch reed. Manuel Fumic zette snelste tijd in de kwalificatie neer en klopte de Amerikaan Brian Lopes en Thomas Litcher. Onze landgenoot Fabrice Mels presteerde super en reed de 12 de tijd. Met de 29 ste tijd ging ook Belgisch kampioen Kevin Van Hoovels naar de reeksen. Robby De Bock en Brice Scholtes konden zich niet plaatsen. Fabrice Mels reed de heat van zijn leven en dwong zelfs Cannondale biker Manuel Fumic in de achtervolging. Mels ( Rocky Roads Orbea) strandde in de kwart finale en legde beslag op de 16 de plaats van de 57 deelnemers; Kevin Van Hoovels ging één ronde verder en was uitzeindelijk goed voor de 9 de plaats. De Zwitserse Felt biker Thomas Litcher haalde het in de finale voor zijn landgenoot Severin Disch en de Duitser Simon Gegenheimer. Martin Gujan werd vierde voor Daniel Federspiel en de 40 jarige fourcrosser Bian Lopes.
Finale Heren
1 Thomas Litscher (Zwi) Felt Oetztal X - Bionic Team
2 Severin Disch (Zwi) Thoemus Racing Team
3 Simon Gegenheimer (D)
4 Martin Gujan (Zwi) Cannondale Factory Racing
5 Daniel Federspiel (Aust)
6 Brian Lopes (USA) Team USA
kleine finale
7 Balz Weber (Zwi) BMC Mountainbike Racing Team
8 Jochen Kass (D) Multivan Merida Biking Team
9 Kevin Van Hoovels (Bel) Versluys - Evenza Team
10 Burry Stander (ZAfr) Specialized Racing
11 Lukas Kaufmann (Zwi) Easton Rockets
12 Marco Aurelio Fontana (Ita) Cannondale Factory Racing
Finale Dames :
1 Pavla Havlikova (Tsje)
2 Eva Lechner (Ita) Colnago Arreghini Sudtirol
3 Annie Last (GBr) British National Team
4 Oksana Rybakova (Rus)
5 Katherine O'Shea (Aust)
6 Lisa Mitterbauer (Oostr) Bikepark.ch Scott
Kleine Finale :
7 Lea Davison (USA) Specialized Racing
8 Alexandra Engen (Zwe)Rothaus Poison
9 Elisabeth Sveum (Nor) Team Merida Smart Safety
10 Anneke Beerten (Ned) Milka Trek MTB Racing Team
11 Blaza Klemencic (Slo) Felt Oetztal X - Bionic Team
12 Katerina Nash (Tsj) Luna Pro Team
Categorie:World Cup
Offenburg
sfeerbeelden
Categorie:World Cup
CRAFT BIKE TRANS GERMANY
Een paar dagen voor de start van de Trans Germany in Sonthofen werden nog enkele bekende namen aan de startlijst toegevoegd. Op 1 juni zal naast titelverdediger Christoph Sauser , de Oostenrijkse wereldkampioen Alban Lakata aantreden.
De 31 jarige marathonspecialist uit Oost Tirool wordt zeker de voornaamste kanshebber op de eindzege op 4 juni. " Ik ga zeker voor de zege , al zal het moeilijk worden.Vorig jaar moest ik de duimen leggen voor Sauser . Dit jaar ga ik om hem te kloppen . Ik ben uit op revanche en wil de Trans Germany graag eens winnen." aldus de Topeak Ergon biker.
Ook de Multivan Merida biker Hannses Genze gaat voor de eindzege. " In 2009 verloor ik de eindzege met 1 minuut. Ik won 3 etappes, maar op een regenachtige dag verloor ik 2 minuten en meteen ook de overwinning. Vorig jaar was ik niet goed, dus dit keer hoop op een podiumplaats". aldus de Europese marathon kampioen van 2005." Het zal zwaar worden, en op de asfalt stukken zal het hard gaan."
Zijn teamgenoot Andreas Kugler is dezelfde mening toegedaan." Het zal spannend worden , maar Sauser blijft de te kloppen man.De 31 jarige Zwitser uit Frauenfeld paste vorig jaar voor de Trans Germany om de Zwitserse marathon titel binnen te halen." Ik ga alvast voor het podium!" aldus de Zwitserse kampioen Kugler.
De Fransman Thomas Dietsch is eveneens één van de grote kanshebber. De 36 jarige drievoudige marathonkampioen kent het klappen van de zweep. In 2008 won hij bij de teams en in 2009 ging hij solo met de eindzege aan de haal.
Categorie:Marathon
26-05-2011
MTBabes roeren zich
De droom van Hanne Geudens , de vriendin van G Skin Delforche biker Joris Massaer , gaat weldra in vervulling. De Alpentour Trophy zelf rijden ipv aan de kant te staan , stond hoog op haar verlanglijstje. Met Eva Bouwen vond ze de ideale partner om aan het Oostenrijks avontuur te beginnen. Van 2 tot 5 juni werpen de twee Belgische dames zich vol overgave in de strijd.
" Net als Hanne droomde ik om aan de Alpentour mee te doen. Volgende week gaan we die droom samen waarmaken. Hanne is een supertoffe MTB meid ,die ik leerde kennen op de Antwerp Ladies 3 hours te Kessel . Intussen hebben we al heel wat kilometers in de benen en zijn steeds onderweg om het mountainbiken voor vrouwen te promoten. We zijn aan elkaar gewaagd en maken altijd veel plezier, het kan dus niet anders dan een plezante bedoening worden volgende week in Oostenrijkse Schladming." aldus MTBabe Eva Bouwen.
Eva Bouwen -Hanne Geudens
Categorie:cross country
Offenburg is er klaar voor
500 bikers uit 60 verschillende landen hebben zich voor de verschillende reeksen van de 3 de wereldbeker in Offenburg gemeld. Nadat Sven Nys forfait moest geven vanwege een spierschuur , Nicolas Vermeulen thuis zit met een gebroken enkel en Tom Meeusen actief is in de Ronde van België , zijn de Belgen op twee handen te tellen. Belgisch kampioen Kevin Van Hoovels ( Versluys Evenza ) vertrekt bij de elites met nummer 43 , terwijl zijn teamgenoot Bjorn Brems met nummer 92 van start gaat. Tim Wijnants 104 , Pascal Hossay 108 , Robby De Bock113, Joris Massaer 121 , Patrick Gaudy 130, Jorgen Flion 140 en Brice Scholtes met 144 gaan vanuit de achterste gelederen op zoek naar UCI punten.
De omloop in het Duitse Rammersweier is gekend om zijn bijzonder spectaculaire stukken ; de Dual Speed , Northshore en Snakepit trekken het grote publiek aan . De befaamde Wolfsdrop staat bekend als het hoogtepunt van de 5,1 km lange omloop : ambiance verzekerd ! " Door de vele wortels is dit een gevaarlijk steile afdaling en blijft concentratie geboden, ook in de zevende ronde . " verwittigt Jorg Scheiderbauer. " Bij regenweer, wordt het parcours een glijbaan, maar ook dat vindt het publiek spannend."
Het team van organisator Jörg Scheiderbauer is nog druk bezig met 20 km lint te spannen en 300 strobalen te bevestigen. De eerste voorbereidingen begonnen al in december en heel wat amateurs hebben de omloop intussen al verkend.
In de aankomstzone staat een grote tribune opgesteld en alles is te volgen op een reuze LED scherm. Vanaf vrijdag zetten 300 vrijwilligers hun beste beentje voor om alles in goede banen te leiden. Offenburg verwacht naar goede gewoonte 20.000 enthousiaste MTB fans. Hopelijk zijn de weergoden deze organisatie gunstig gezind.
programma vrijdag 18 u Eliminator
zaterdag 12 u juniores 15 u beloften 17 u Sport Star
zondag 10u45 dames 10u47 dames beloften 14 u heren
Categorie:World Cup
Stefan Sahm out
Al voor de start van de Cape Epic klaagde de Duitse Bulls biker van pijn in de linker knie. Men dacht in eerste instantie aan een spierverharding , die na intensieve physiotherapie niet verdween. Na de Cape Epic bleef Stefan Sahm last hebben en moest zijn programma aanpassen.
" Op de fiets had ik er niet direct last van. Aangepaste physiotherapie en massages hebben de pijn wat dragelijker gemaakt, maar er kwam geen oplossing. Ik had altijd het gewoel dat er iets mis was en dat ik niet op mijn normaal niveau kon presteren" zei de 34 jarige Sahm. Hij trok voor onderzoek naar de Universiteitskliniek in Freiburg. Daar werd een trombose in de aders vastgesteld, die de bloedtoevoer volledig blokkeerde. In de komende maanden wordt Stafen Sahm met een bloedverdunnend middel behandeld.
" De diagnose was een schok in het begin , maar nu weet ik tenminste wat er scheelde. Als ik bedenk wat er allemaal had kunnen gebeuren , mag ik nog van geluk spreken. Ik heb een goede engelbewaarder gehad, voor hetzelfde geld had een longembolie me kunnen treffen." Daar het risico voor felle bloedingen pertinent aanwezig is, heeft de Duitse Bulls biker alle wedstrijden geschrapt. Dat heeft natuurlijk ook invloed voor het team en de deelname aan de Transalp. Voorlopig werd een inactiviteit van 3 maanden voorop gesteld.
Categorie:cross country
Belgische juniores in opmars
Een sterke lichting juniores moet de Belgische MTB scene nieuw leven inblazen. Daar waar iedereen dacht dat het na Filip Meirhaege en Roel Paulissen maar magertjes gesteld was met de opvolging , komt Filip Meirhaeghe met zijn Be Gold team steeds meer op het internationale voorplan te staan. Zes beloftevolle jonge snaken dienen zich aan. Naast Didier Bats, Pieter Geluykens, Jens Van Rompay en Boris Cara zorgen 2 Limburgers voor de aflossing van de wacht. Kevin Panhuyzen en Jens Schuermans behoren tot het kruim van de jonge lichting en draaien al geruime tijd moeiteloos mee op internationaal niveau.
Blikvanger in binnen en buitenland is ongetwijfeld de Limburgse Merida Combee biker Jens Schuermans.
Vorig jaar boekte hij als eerstejaars junior de zege in het Italiaanse Val de Sole, vorige zondag haalde hij in Dalby Forest zijn tweede World Cup overwinning binnen. Veel tijd om te feesten had de Maasmechelaar niet. Enkele uren na zijn overwinning focuste hij zich al op de volgde wereldbeker in het Duitse Offenburg. " Als Offenburg achter de rug is, dan pas is er tijd om te genieten." Op alle grote confrontatie zal Schuermans aan het werk gaan; het Canadese Mont St Anne en het Amerikaanse Windham werden echter niet in het programma opgenomen. Bondscoach Filip Meirhaege opteerde ook, om vanwege het drukke schema niet naar Val di Sole af te reizen. Het EK in Slovakije en de World Cup in Tsjechie volgen elkaar op. Met het oog op het WK in het Zwitserse Champery dient de nodige rust ingebouwd te worden, vandaar dat de Belgische juniores niet naar Italie zullen afreizen. Naast de wereldbekers , het EK en het WK staat ook het BK in Halle met rode stip in de agenda van de Limburger. Het feit dat hij nog geen Belgische titel op zijn actief heeft, maakt hem des te gretiger om op 17 juli goed te presteren . De 18 jarige Schuermans combineert voorlopig zijn studies met de sport en is bijgevolg regelmatig afwezig op school. . " Ik krijg daarvoor wel de nodig faliciteiten, maar ik moet toch telkens weer de gemiste leerstof inhalen." zegt Schuermans vrij nuchter.
Zijn overwinning in Dalby Forest droeg hij op aan het Merida Combee team uit Woudrichem . " Merida Combee doet heel veel voor mij en ik voel me goed bij het Nederlandse team. Voorlopig denk ik nog niet aan veranderen; ik ben er goed. Niemand legt druk op mij en dat is heel belangrijk."
Zaterdag aanstaande om 12 u gaan de Belgische juniores van start en krijgen ze de Dual Speed, de Wolfsdrop en de Snake Pit voorgeschoteld.
" Offenburg moet me normaal gezien nog beter liggen als Dalby Forest . " zei een optimistische Schuermans.
Wij volgen de prestaties van de Belgen op de voet.
Categorie:World Cup
Specialized schitterde in Dalby
In het koude en sombere Yorkshire was de Specialized biker Jaroslav Kulhavy iedereen te snel af en blijft aan de leiding van de UCI ranking. De Tsjech was trouwens de eerste biker die op een volgeveerde 29" een World Cup won. De Zuid-Afrikaan Burry Stander, eindigde 7 de in de 2 de World Cup , maar streed lange tijd mee voor een podiumplaats. Ondanks een sluimerende verkoudheid bracht de Zuid Afrikaan het er niet slecht vanaf ; zijn teamgenot Jaroslav Kukhavy won de tweede wereldbeker , Christoph Sauser werd 8 ste en de Amerikaan Todd Wells 16 de in Dalby Forest. Met deze resultaten werd Specialized de vituele winnaar bij de teams .
Jaroslav Kulhavy , Stander Burry , Christoph Sauser en Todd Wells zullen met speciale gele nummerplaten in Offenburg aan de start komen.
"Ik had niet zo'n beste dag. Op het laatst zat ik er helemaal door en verloor wat terrein. Ik heb moeten rijden om de 7 de plaats veilg te stellen." zei Burry Stander. " Maar mijn teamgenoten deden het schitterend. "
Categorie:World Cup
25-05-2011
UCI Wereldbeker BMX Supercross Papendaal
Op 26, 27 en 28 mei 2011 worden er voor het eerst wereldbeker wedstrijden gereden op de nieuwe BMX baan op Papendal! UCI BMX Supercross en Papendal zijn trots en blij dat dit internationale spectaculaire event maar liefst 3 jaar lang in Nederland op Papendal plaatsvindt. Zowel nationale als internationale grootheden zullen er jaarlijks aanwezig zijn!
Papendaal is dan ook erg trots dat het gelukt is om een UCI Wereldbeker BMX Supercross wedstrijd naar Nederland te halen. Volgend weekend wordt op Sportcentrum Papendal de tweede wedstrijd gehouden in de UCI Wereldbeker BMX Supercross en dat betekent spektakel, strijd en sensatie. BMX is immers één van de meest spectaculaire onderdelen van de wielersport.