Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    27-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.CRAFT BIKE TRANS GERMANY

    Een paar dagen voor de start van de Trans Germany in Sonthofen werden nog enkele bekende namen aan de startlijst toegevoegd.
    Op 1 juni zal naast titelverdediger  Christoph Sauser , de  Oostenrijkse wereldkampioen Alban Lakata aantreden.

    De 31 jarige marathonspecialist uit Oost Tirool wordt zeker de voornaamste kanshebber op de eindzege op 4 juni.
    " Ik ga zeker voor de zege , al zal het moeilijk worden.Vorig jaar moest ik de duimen leggen voor Sauser . Dit jaar ga ik om hem te kloppen . Ik ben uit op revanche en wil de Trans Germany graag eens winnen." aldus de Topeak Ergon biker.

    Ook de Multivan Merida biker Hannses Genze gaat voor de eindzege.
    " In 2009 verloor ik de eindzege met 1 minuut. Ik won 3 etappes, maar op een regenachtige dag verloor ik 2 minuten en meteen ook de overwinning. Vorig jaar was ik niet goed, dus dit keer hoop  op een podiumplaats".  aldus de Europese marathon kampioen van 2005." Het zal zwaar worden, en op de asfalt stukken zal het hard gaan."

    Zijn teamgenoot Andreas Kugler is dezelfde mening toegedaan." Het zal spannend worden , maar Sauser blijft de te kloppen man.De 31 jarige Zwitser uit Frauenfeld paste vorig jaar voor de Trans Germany om de Zwitserse marathon titel binnen te halen." Ik ga alvast voor het podium!" aldus de Zwitserse kampioen Kugler.

    De Fransman Thomas Dietsch is eveneens één van de grote kanshebber. De 36  jarige drievoudige marathonkampioen kent het klappen van de zweep. In 2008 won hij bij de teams en in 2009 ging hij solo met de eindzege aan de haal.


     


    Categorie:Marathon
    26-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MTBabes roeren zich
    De droom van  Hanne Geudens , de vriendin van  G Skin Delforche biker Joris Massaer , gaat weldra in vervulling. De Alpentour Trophy  zelf rijden ipv aan de kant  te staan , stond hoog op haar verlanglijstje. 
    Met Eva Bouwen vond ze de ideale partner om aan het Oostenrijks avontuur te beginnen. Van 2 tot 5 juni werpen de twee Belgische dames zich vol overgave  in de strijd.

    " Net als Hanne droomde ik om aan de Alpentour mee te doen. Volgende week gaan we die  droom samen waarmaken. Hanne is een supertoffe MTB meid ,die ik leerde kennen op de Antwerp Ladies 3 hours te Kessel . Intussen hebben we al heel wat kilometers in de benen en zijn steeds onderweg om het mountainbiken voor vrouwen  te promoten. We zijn aan elkaar gewaagd en maken altijd veel plezier, het kan dus niet anders dan een plezante bedoening worden volgende week in Oostenrijkse Schladming." aldus MTBabe Eva Bouwen.


    Eva Bouwen -Hanne Geudens

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Offenburg is er klaar voor
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    500 bikers uit 60 verschillende landen hebben zich voor de verschillende reeksen van de 3 de wereldbeker in Offenburg gemeld.
    Nadat Sven Nys forfait moest geven vanwege een spierschuur , Nicolas Vermeulen  thuis zit met een gebroken enkel  en Tom Meeusen actief is in de Ronde van België , zijn de Belgen op twee handen te tellen. 
    Belgisch kampioen Kevin Van Hoovels ( Versluys Evenza ) vertrekt bij de elites  met nummer 43 , terwijl zijn teamgenoot Bjorn Brems  met nummer 92 van start gaat.
    Tim Wijnants 104 , Pascal Hossay 108 , Robby De Bock113, Joris Massaer 121 , Patrick Gaudy 130,  Jorgen Flion 140 en  Brice Scholtes met 144 gaan vanuit de achterste gelederen op zoek naar UCI punten.

    De omloop in het Duitse Rammersweier is gekend om zijn  bijzonder spectaculaire stukken ; de Dual Speed , Northshore en Snakepit trekken het grote publiek aan . De  befaamde Wolfsdrop staat bekend als het hoogtepunt van de 5,1 km  lange omloop : ambiance verzekerd !
    " Door de vele wortels is dit een gevaarlijk steile  afdaling en blijft concentratie geboden, ook in de zevende ronde .  " verwittigt Jorg Scheiderbauer. " Bij regenweer,  wordt het parcours een glijbaan, maar ook dat vindt het publiek spannend."

    Het team van organisator Jörg Scheiderbauer is nog druk bezig met 20 km lint te spannen en 300 strobalen te bevestigen. De eerste voorbereidingen  begonnen al in december en heel wat amateurs hebben de omloop  intussen al verkend.
      
    In de aankomstzone staat een grote tribune opgesteld en alles is te volgen op een reuze  LED scherm. 
    Vanaf vrijdag zetten 300  vrijwilligers hun beste beentje voor om alles in goede banen te leiden. 
    Offenburg verwacht  naar goede gewoonte 20.000  enthousiaste MTB fans.
    Hopelijk zijn de weergoden deze organisatie gunstig gezind.

    programma
    vrijdag
    18 u Eliminator

    zaterdag
    12 u juniores
    15 u beloften
    17 u Sport Star

    zondag
    10u45 dames
    10u47 dames beloften
    14 u heren

     


    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stefan Sahm out
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Al voor de start van de Cape Epic klaagde de Duitse Bulls biker van pijn in de linker knie. Men dacht in eerste instantie aan een spierverharding , die na  intensieve physiotherapie niet verdween. Na de Cape Epic bleef Stefan Sahm last hebben en moest zijn programma aanpassen.

    " Op de fiets had ik er niet direct last van. Aangepaste physiotherapie en massages hebben de pijn wat dragelijker gemaakt, maar er kwam geen oplossing. Ik had altijd het gewoel dat er iets mis was en dat ik niet op mijn normaal niveau kon presteren" zei  de 34 jarige Sahm.
    Hij trok voor onderzoek naar de Universiteitskliniek in Freiburg. Daar werd een trombose in de aders vastgesteld, die de bloedtoevoer volledig blokkeerde. In de komende maanden wordt Stafen Sahm met een bloedverdunnend middel  behandeld.

    " De diagnose was een schok in het begin , maar nu weet ik tenminste wat er scheelde. Als ik bedenk wat er allemaal had kunnen gebeuren , mag ik nog van geluk spreken. Ik heb een goede engelbewaarder gehad, voor hetzelfde geld had een longembolie me kunnen treffen."
    Daar het risico voor felle bloedingen  pertinent aanwezig is, heeft  de Duitse Bulls biker alle wedstrijden geschrapt. Dat heeft natuurlijk ook invloed voor het team en de deelname aan de Transalp.
    Voorlopig werd een inactiviteit van 3 maanden voorop gesteld.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgische juniores in opmars
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Een sterke lichting juniores moet de Belgische MTB scene nieuw leven inblazen.
    Daar waar iedereen dacht dat het na  Filip Meirhaege en Roel Paulissen  maar magertjes gesteld was met de opvolging , komt Filip Meirhaeghe  met zijn Be Gold team steeds meer op het internationale  voorplan te staan.
    Zes beloftevolle jonge snaken dienen zich aan. Naast Didier Bats, Pieter Geluykens, Jens Van Rompay  en Boris Cara zorgen 2 Limburgers voor de aflossing van de wacht. Kevin Panhuyzen en Jens Schuermans behoren tot het kruim van de jonge lichting  en draaien  al geruime tijd moeiteloos mee op internationaal niveau.

    Blikvanger in binnen en buitenland is ongetwijfeld de Limburgse Merida Combee biker Jens Schuermans.

    Vorig jaar boekte hij als eerstejaars junior de zege in  het Italiaanse Val de Sole, vorige zondag haalde hij in Dalby Forest zijn tweede World Cup overwinning binnen. Veel tijd om te feesten had de Maasmechelaar niet. Enkele uren na zijn overwinning focuste hij zich al op de volgde wereldbeker in het Duitse Offenburg.
    " Als Offenburg achter de rug is, dan pas is er tijd om te genieten."
    Op alle grote confrontatie zal Schuermans  aan het werk gaan;  het Canadese Mont St Anne en het Amerikaanse  Windham werden echter niet in het programma opgenomen.
    Bondscoach Filip Meirhaege opteerde ook, om vanwege het drukke schema niet naar Val di Sole af te reizen. Het EK in Slovakije en de World Cup in Tsjechie volgen elkaar op. Met het oog op het WK in  het Zwitserse Champery dient de nodige rust ingebouwd te worden, vandaar dat de Belgische juniores niet naar Italie zullen afreizen. 
    Naast de wereldbekers , het EK en het WK staat ook  het  BK in Halle  met rode stip in de agenda van de Limburger. Het feit dat hij nog geen Belgische titel op zijn actief  heeft, maakt hem des te gretiger om  op 17 juli goed te presteren .
    De 18 jarige Schuermans combineert  voorlopig  zijn studies met de sport en is bijgevolg regelmatig afwezig  op school.  . " Ik krijg daarvoor wel de nodig faliciteiten,  maar  ik moet  toch telkens weer de gemiste leerstof  inhalen." zegt Schuermans vrij nuchter.

    Zijn overwinning in Dalby Forest droeg hij op aan het Merida Combee team uit Woudrichem .
     " Merida Combee doet heel veel voor mij en ik voel me goed bij  het Nederlandse  team. Voorlopig denk ik nog niet aan veranderen; ik ben er goed. Niemand legt druk op mij en dat is heel belangrijk."

    Zaterdag aanstaande om 12 u gaan de  Belgische juniores  van start en krijgen ze de  Dual Speed, de Wolfsdrop en de Snake Pit voorgeschoteld.

    " Offenburg moet me normaal gezien nog beter liggen als Dalby Forest . " zei  een optimistische Schuermans.

    Wij volgen de prestaties van de Belgen op de voet.

    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Specialized schitterde in Dalby
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In het koude en sombere Yorkshire was de Specialized biker  Jaroslav Kulhavy iedereen te snel af en blijft aan de leiding van de UCI ranking. De Tsjech was trouwens de eerste biker die op een  volgeveerde 29" een World Cup won.
    De Zuid-Afrikaan Burry Stander,  eindigde 7 de in de 2 de World Cup , maar streed lange tijd mee voor een podiumplaats. Ondanks een sluimerende  verkoudheid bracht de Zuid Afrikaan het er niet slecht vanaf ; zijn teamgenot  Jaroslav Kukhavy won de tweede wereldbeker , Christoph Sauser  werd 8 ste en  de Amerikaan Todd Wells 16 de in Dalby Forest.  Met deze resultaten werd Specialized de vituele winnaar bij de teams .

    Jaroslav Kulhavy , Stander Burry , Christoph Sauser en Todd Wells zullen  met speciale gele nummerplaten in Offenburg aan de start komen.


    "Ik had niet zo'n beste dag. Op het laatst zat ik er  helemaal door en verloor wat terrein. Ik heb moeten rijden om de 7 de  plaats veilg te stellen." zei Burry Stander. " Maar mijn teamgenoten deden het schitterend. "




     


    Categorie:World Cup
    25-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.UCI Wereldbeker BMX Supercross Papendaal

    Op 26, 27 en 28 mei 2011 worden er voor het eerst wereldbeker wedstrijden gereden op de nieuwe BMX baan op Papendal!
     UCI BMX Supercross en Papendal zijn trots en blij dat dit internationale spectaculaire event maar liefst 3 jaar lang in Nederland op Papendal plaatsvindt. Zowel nationale als internationale grootheden zullen  er jaarlijks aanwezig zijn!

    Papendaal is  dan ook erg trots dat het gelukt is om een UCI Wereldbeker BMX Supercross wedstrijd naar Nederland te halen. Volgend weekend  wordt op Sportcentrum Papendal de tweede wedstrijd gehouden in de UCI Wereldbeker BMX Supercross en dat betekent spektakel, strijd en sensatie.
    BMX is  immers één van de meest spectaculaire onderdelen van de wielersport.

    Papendal Hotel & Congresscentrum
    Papendallaan 3
    6816 VD Arnhem
    Telefoonnummer: (+31) (0)26 483 79 11
    Faxnummer: (+31) (0)26 482 18 53

    http://www.bmxholland.com/nl.aspx





    Categorie:BMX
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Londen 2012
    een voorsmaakje










    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Team Bank Delen 2 de in Kester
    Een team van 8 amateur bikers werd samengesteld om aan de 24 u van Kester deel te nemen : Nicola Staelens, Gert-Jan Staelens, Dieter Staelens, Tim Baert, Bart Carette, Nico Filez, Mathieu Blancke en Kurt Vankeirsbilck maakte het 'Team Bank Delen ' uit.
    Wat startte met een terloopse opmerking tijdens de Brusselse Antiekbeurs , is uitgegroeid tot een mooie prestatie! Het gelegenheidsteam behaalde de 2de plaats op de 24 uren van Kester Mountainbike Race! BikePoint-Niner-Team was  was net een maatje te groot.

    Kurt Vankeirsbilck :

    " Via via vernamen we dat er een paar bikers waren binnen' Bank Delen ' die interesse hadden,  en zo werden  wij  gevraagd  om deel te nemen aan de 24 uren van Kester. We zouden het de naam “Team Bank Delen” geven, daar de fietstenues al voorradig waren.  En zo geschiedde !
    Aangekomen op de site van Kester (motorcrossterrein) waren we alvast aangenaam verrast door het parcours tijdens het verkenningsritje: leuke technische singletracks in het bos met enkele technische afdalingen, afgewisseld met beklimmingen die na verloop van tijd heel veel pijn gingen doen! We zaten immers op een heuvel en doken de vallei in om er vervolgens weer uit te komen.  Het parcours was 3 km lang en wij wisselden mekaar elke ronde af, de bedoeling was om na 24 uur zoveel mogelijk rondjes af te leggen!

    Voor de startronde hadden we onze sterkste pionnen, Nicola Staelens  en Bart Carette , ingezet en ja, we zaten al in 3de positie van de 58 deelnemende teams!  Na enkele ronden merkten we al snel dat het BikePoint-Niner-Team een klasse te sterk was, zij namen onmiddellijk een voorsprong, die nooit meer in bedreiging is gekomen en zij zouden uiteindelijk dan ook winnen, bravo!  Maar het zou een spannende strijd worden om de 2de plaats!  Het S-Bikes Team en Team Bank Delen wisselden regelmatig van plaats 2 en 3.  In het S-Bikes team zaten o.a. kleppers zoals Ken Van Den Bulcke en Dirk Rossignol die telkens sterke rondetijden reden.  Maar blijkbaar hebben zij een slaappauze ingelast, want om 5u ’s morgens hadden wij onze voorsprong uitgebreid tot 13 minuten, maar toen sloeg het noodlot toe: 2 maal kettingbreuk en een lekke band reduceerden onze voorsprong tot 7 minuten en toen werden de S-Bikers blijkbaar wakker en kwamen zij terug tot op anderhalve minuut !!! Wij gooiden ons dan letterlijk en figuurlijk met ons volle gewicht in het parcours en persten er alles uit, ronde na ronde bleef het spannend! Met vereende krachten en motivatie reden wij in de laatste 2 uren het hart uit ons lijf, elkeen gaf het beste van zichzelf  en de anderhalve minuut werden 2 minuten, 3 minuten … en ja, onze 2de plaats was binnen! De sterkte van ons team zat hem duidelijk in het feit dat we allen aan mekaar gewaagd waren, het niveau zat volledig in de “breedte”.  We legden uiteindelijk 168 ronden af, goed voor 520 km.
    Ik wil dan ook het volledige Team Bank Delen bedanken voor deze super prestatie, alsook de dames voor de fantastische ondersteuning: het inrichten van de tent, het ervoor zorgen dat we geen honger of dorst hadden en hun fijne aanwezigheid maakten het voor ons net dat beetje draaglijker, chapeau!"





    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ives Verbruggen 3de plaats in 24uren mtb solo in Italië
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ives Verbruggen  behaalde de 3de plaats in 24uren MTB solo van Finale Liguire Italië
    Afgelopen weekend vond in het Italiaanse  Finale Liguire de 24uren MTB plaats voor solo’s en teams.

    Ook dit jaar kregen de renners een prachtig vernieuwd en zeer technisch MTB parcours voorgeschoteld. Een ronde was goed voor 12km en wel 500hm, allemaal onverhard met zeer vele single trails.
    Om 13.00u werd de start gegeven (Le Mans start).  In de eerste ronde kwam Ives door als 5de.  Rond 18.00 reed hij op de 2de plaats en ’s nachts kwam hij even aan de leiding. 
    Het was een strijd tussen 1 en 2.

    De eet- en verzorgingspauzes werden ingekort om zeker geen tijd te verliezen.
    Rond 07.00u in de morgen, na 18u wedstrijd, kreeg Ives maagproblemen.  De opgenomen voeding kon niet meer verteerd worden.  De benen hadden de kracht niet meer om elke ronde het tempo hoog te houden.
    Uiteindelijk moest hij tevreden nemen met een verdienstelijke 3de plaats.  Vorig jaar was de wereldkampioen solo masters 1  uit Molenstede goed voor de tweede plaats.

    top 3

    1. Springer Rudi  (Oostenrijk) met 29 ronden
    2. Warner-Smith Matthew (Australië) met 28 ronden
    3. Ives Verbruggen (België) met 26 ronden

    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BK marathon Eijsden
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De 7de Bart Brentjens Challenge in Eijsden, die verreden zal worden op zondag 9 oktober 2011,  zal tevens gelden als het NK en het BK.  
    Net als in 2009 zal deBB Challenge met start en finish in Eijsden het strijdtoneel zijn van zowel het Nederlands als het Belgisch kampioenschap marathon . 
     
    Inmiddels heeft de organisatie in samenwerking met Bart Brentjens de routes zoals die afgelopen jaren verreden werden, verbeterd.
    Vorig jaar werd de 6e Bart Brentjens Challenge op zondag 10 oktober verreden.

    Na een zwaar bevochten rit door de Belgische Voerstreek en het Limburgse heuvelland heeft Bart Brentjens zijn eigen challenge gewonnen. In de sprint moest hij tot uiterste gaan om Jeroen Boelen van zich af te houden, nadat Tim Wijnants en Jelmer Pietersma de sprint hadden aangetrokken.  

    De inschrijvingen zijn geopend.

    Wil jij deelnemen aan de NK of BK? Of altijd al eens op een echt kampioenschapsparcours willen rijden? Schrijf je dan nu in!

    http://www.bartbrentjenschallenge.com/index.php?pageId=5&stap=inschrijving-regelement


    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kaufmann en Sundstedt winnen Ketterer Bike Marathon
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De tweede manche van de Duitse Stevens MTB reeks betrof de Ketterer Bike Marathon  in Bad Wildbad.
    Zowel de lange afstand van  83 km als de 57 km waren goed bezet door elite bikers,  die deze wedstrijd op de Sommerberg  als voorbereiding op de World Cup van aanstaande zondag in Offenburg benutten.
    De Duitse Bulls biker Karl Platt en de Finse Pia Sundstedt gingen als favorieten van start.
    In  het centrum van Bad Wildbad vertrok de elfde editie van deze Bike Marathon.
    Een kopgroep van vier met  Christian Schneidawind (Team TEXPA Simplon), Karl Platt (Team Bulls), Markus Kaufmann en Matthias Bettinger (beiden Team Centurion-Vaude) bleef vrij lang samen.  Het kwam tot een spannende spurt tussen  Kaufmann en Schneidawind waarbij Kaufmann aan het langste eind trok.  Matthias Bettinger vervolledigde het podium terwijl Karl Platt vrede moest nemen met de vierde plaats.

    In 3:40:54 won  Pia Sundstedt de marathon  met 17 minuten voorsprong op Milena Landtwing. Met dit resulataat wordt de Finse meteen één van de topfavorieten voor het WK marathon  in Italie.

    Onze landgenoot Peter Paelinck van Team Reevax werd  8 ste  bij de masters 2  op de lange afstand.

    De jonge  Duitse belofte Mona Eiberweiser (GHOST Factory Team)  was de sneltste dame op de 57 km.


    83 km Heren:

    1. Markus Kaufmann (Centurion-Vaude)- 03:14:49
    2. Christian Schneidawind (Team Texpa Simplon)- 03:14:50
    3. Matthias Bettinger (Centurion-Vaude) - 03:16:13

     83 km Dames :
    1. Pia Sundstedt (Team Rocky Mountain) - 03:40:54
    2. Milena Landtwing (Centurion-Vaude) - 03:57:33
    3. Annette Griner (FXXCycles.com) -4:00:55

    57 km Heren:
    1. Christian Kreuchler (Team TEXPA Simplon) - 02:16:16
    2. Michael Schuchhardt (Team TEXPA Simplon) - 02:17:40
    3. Andreas Kleiber (Rothaus Poison-Bikes) - 02:18:34

    57 km Dames:
    1. Mona Eiberweiser (GHOST Factory Team) - 02:28:30
    2. Almut Grieb (www.team-woba.de) – 02:50:05
    3. Gabi Stanger (Centurion/Hepco-Becker) – 02:51:45


    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Senegal Classic 2011
    De Senegal Classic is een unieke manier om Senegal te doorkruisen op een mountainbike.
    De tocht brengt de deelnemers  van 11 tot 19 november 2011 van  langs een nooit eerder gereden parcours, vanuit de hoofdstad Dakar naar het hart van Senegal, Tambacounda. Onderweg maken ze kennis met verschillende projecten van Vredeseilanden, want naast een sportief avontuur en een onderdompeling in de Afrikaanse cultuur is de Senegal Classic ook een fondsenwervend event.
    Het unieke kader, het prachtige landschap en de Afrikaanse cultuur zijn de ideale mix voor een onvergetelijke belevenis met Filip Meirhaeghe als coach!






    http://www.senegalclassic.be/

    Categorie:Evenementen
    24-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. 3 de World Cup Offenburg
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Voor de vijfde keer op rij ontvangt Offenburg de UCI Mountainbike World Cup. In Rammersweier  treft de wereldtop zich, kampen Olympische en Wereldkampioenen voor de zege en worden helden geboren. Geen wonder dat Offenburg voor de tweede maal tot beste evenement  van het jaar werd gekroond.  Hier worden bikers niet als renners behandeld, maar als vedetten , als onderdeel  van één grote show.
    Organisator  Jörg Scheiderbauer en zijn team hebben zelfs een nieuw evenement  aangetrokken. Met de Eliminator Sprint op vrijdagavond hopen ze op een schot in de roos. Het knock out systeem, een gevecht van man tot man, levert spektakel van het begin tot het einde. De  finale met de  4  wordt ongetwijfeld  de apotheose van de avond.
    Hoogtepunt blijft de XC wedstrijd en het duel Absalon-Schurter houdt menigeen bezig.
    Julien Absalon komt zijn titel als  Mr. Offenburg verdedigen. De Fransman haalde vier op vier op Duitse bodem , maar krijgt  hoe langer hoe meer concurrentie uit Zwitserse hoek . Met de jonge Nino Schurter staat de volgende generatie klaar. Ook vorig jaar kwam het tot een spannend duel tussen die twee , met Julien Absalon als uiteindelijke winnaar. 
    In Pietermaritzburg won Nino Schurter  de eerste World Cup van 2011 en verwees de Olympische kampioen naar de tweede plaats. In Dalby Forest eindigde Absalon tweede en ging Schurter  min of meer de mist in.
    Kondigt de aflossing van de wacht zich aan, of kan Absalon de jonge garde van antwoord dienen op zijn geliefkoosde omloop.

    Zondag om 14 uur volgen we de ontknoping van dit duel.
    De dames vertekken  zondagvoormiddag  om 10u45.

    Voor het FELT ÖTZTAL X-BIONIC Team van Jorg Scheiderbauer is de World Cup  een thuismatch.
    Thomas Litscher en Blaza Klemencic kennen het parcours als hun broekzak en hopen  hun team naar het podium te rijden. U23 Thomas Litscher is een geduchte kandidaat voor de Elimimator Sprint die vrijdag om 18 u in het centrum van Offenburg gereden wordt. In Dalby Forest  werd Litscher tweede,  in deze vrij nieuwe discipline , na zijn teamgenoot  Paul Van Der Ploeg.

    Zondag  om 13 u komt de  Milka athleet en skispringer Martin Schmitt  handtekeningen uitdelen aan de Milka stand.

     

     


    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Omroep Brabant volgt Cape Epic

    Omroep Brabant doet verslag vanuit Zuid-Afrika over Cape Epic

    Wat voor wielrenners de Tour de France is, is voor mountainbikers de Cape Epic. Een haast heilige wedstrijd voor liefhebbers en professionals die jaarlijks wordt verreden door het ruige landschap van Kaapstad en omgeving. Van 27 maart tot en met 3 april werden er door zo’n 600 amateurduo’s acht etappes verreden. De Cape Epic kende ritten tot 143 kilometer en in totaal werd twee keer de Mount Everest aan hoogtemeters bedwongen. Omroep Brabant sloot zich dit jaar aan bij de Cape Epic-karavaan om de Nederlandse  teams te volgen! 

    CAPE EPIC 2011 REPORT OP OMROEP BRABANT VRIJDAG 27 MEI

    Aanstaande vrijdag wordt er een reportage over de Cape Epic uitgezonden op Omroep Brabant. Dit is vanaf 18.00 en de uitzending wordt ieder uur herhaald. Het is wederom een fijn staaltje mountainbikeglorie  met leuke gesprekken en mooie beelden. Hier is alvast een voorproefje te zien:

    http://www.omroepbrabant.nl/?news/1556561113/Cape+Epicde+heilige+graal+voor+mountainbikers.aspx


    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sven Nys out voor onbepaalde duur
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Een spierschuur van 1,5 cm houdt Sven Nys uit de World Cup van Offenburg. Zijn val in de Wereldbeker van Dalby Forest heeft nefaste gevolgen voor de renner van Landbouwkrediet.  Aan de tweede manche van het seizoen hield  hij immers een dikke knie  over met alle gevolgen vandien. Op zoek naar de kwalificatie voor Londen 2012 is dit een serieuze streep door de rekening van de Balenaar. In Offenburg wilden hij aan de norm voldoen en punten pakken.
    Dit verdict is niet bevorderlijk voor de startpositie van Nys in de volgende internationale confrontaties. Op het EK in Slovakije of het WK in Champery krijgt de 34 jarige  Balenaar  een volgende kans, maar het feit dat hij nog geen enkele punt kon pakken, speelt niet in zijn voordeel..
    " Ik wil mij Olympische droom nog  niet opbergen. "  vertelde Nys , die maandag de Olympische omloop in Londen  ging verkennen en niet ontevreden was over zijn conditie.

    Of Nys klaar zal zijn voor de Belgacom GP in Averbode valt  nog af te wachten.



    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jean Christophe Peraud
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De Fransman Jean Christophe Peraud gokt voorlopig nog op twee paarden.
    Als renner bij AG2R ging hij  zondag  in  Dalby Forest  heel onopvallend van start met nummer 114. De jarige renner ( 34 ) reed zich naar een mooie 37 ste plaats.
    " Het was een mooi parcours en het ging wel goed. Ik ben blij dat ik weer wat kan mountainbike , ook al koester ik geen enkele ambitie; dit is enkel ter voorbereiding van het wegseizoen." zei de ex renner van de Belgische Omega Pharma-Lotto ploeg .
    Net als vorig jaar zal hij starten World Cup in Offenburg.
    Aangezien hij  in Duitsland vanop de 55 ste plaats mag vertrekken hoopt hij op een plaats in de top15. De omloop in Rammersweier ligt hem wel; in 2009 legde hij daar  beslag op de derde plaats.







    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Streetrace Steenwijk op 20 juli 2011
    Op woensdagavond 20 juli organiseert  stichting MTB Steenwijk in het centrum en over de stadwallen voor de 3de keer de streetrace

    Vanaf nu is het mogelijk om  in te schrijven voor de streetrace, welke vereden zal worden  in de binnenstad van Steenwijk en o.a. zal gaan over de wel bekende stadswallen met wellicht het spectaculaire trapje.

    Ga de uitdaging aan en zet je zelf op de kaart, speel je in de kijker bij de scouts van de verschillende teams die Steenwijk en omstreken rijk is. Wie weet wordt jij de opvolger van Ype Weijdema, Erik Groen of Johan Dolstra.

    Er wordt gereden in 2 klassen, te weten de Licentiehouders en de Funklasse. Dit jaar worden de rondes geregistreerd door een jury en een tijdregistratie systeem

    Douche en omkleed gelegenheid

    De Meenthe Stationsplein 1 8331 GM Steenwijk.

    http://www.mtb-steenwijk2000.nl/

    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wout Alleman neemt snelle start
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Zaterdagnacht kwam er een serieuze regenvlaag over Eupen . Om 10 u  zondagmorgen gingen de nieuwelingen van start. Wout Alleman startte snel  in de derde Merida Wallonia Cup, maar moest als eerstejaars nieuweling wat gas terug nemen en eindigde op de zesde plaats .
    De 15 jarige West Vlaaming werd 2 de in zijn leeftijdscategorie.

    Wout Alleman :

    "In  Eupen kregen we opnieuw een ferme startklim voorgeschoteld ; wel zeker anderhalve kilometer lang ! Ik vertrok weer vrij vlot en goed halverwege hoorde ik de toeschouwers roepen : “ Wout , rustig aan ; er is niemand mee ; je zal je opblazen “ . Ik keek achterom en inderdaad , ik had ruim 30 meter voorsprong . Deze keer had ik het eigenlijk niet door dat er niemand volgde.. de benen helemaal stil houden was nu ook geen optie, dus reed ik verder tot ik boven was . Eens het voetbalveld opgereden had ik al onmiddellijk Jarno  Weemaes mee en de anderen volgden in een langgerekte lus.
    Het tempo lag zeer hoog .  In het bos leek het alsof het maar bleef klimmen . Velen hadden last van de rug en bij mij begon de rug ook wat op te spelen . De eerste ronde kwam ik nog rond 5de positie door de materiaalpost ( maar wel al op geruime achterstand van de eerste 4 waaronder ploegmaat Jarno Weemaes die op de kop ging ). De tweede ronde voelde ik het alweer wat minder gaan en kwamen Tomas Coudere en Alexander Loquet over mij gereden . Ik had last van keelpijn en waarschijnlijk mocht ik toch mijn snelle start wat bekopen .  Ik wist wel dat wanneer ik het een ronde wat rustiger zou doen het nog kon lukken om enkele renners terug te pakken. Ik kwam dan ook in een 8ste positie door de materiaalpost gereden.  De laatste ronde heb ik dan terug alles gegeven ( het ging weer wat beter ) en zo kon ik enkele leeggereden rennens als Alexander en Tomas terug voorbij en kwam als 6de over de eindmeet . Tevreden … maar volgens de supporters zat er misschien wel meer in ,indien ik niet zo de kop zou trekken in de start  . Ondanks de keelpijn toch een mooie plaats op het schitterend parcours gereden ! En de weergoden bleven onze wedstrijd ook gunstig gezind , in tegenstelling tot de koers erna , waarbij de hemelsluizen helemaal opengingen. " aldus de Trek KMC biker.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sven Nys verkent Londen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In het gezelschap van bondscoach Rudy De Bie  verkende Sven Nys vandaag het MTB parcours van de  Londen 2012. Ondanks een gezwollen knie , gevolg van een valpartij in de tweedewereldbeker in Dalby Forest,  verkende hij de omloop in Essex.

     "De mensen hebben hier mooi werk geleverd," zegt  Nys op zijn site . "Dit zijn parcoursen die mij echt liggen, overzichtelijk en snel. De nieuwe rotsen zijn best wel technisch. De favorieten voor de wedstrijd hier zullen de gebruikelijke namen zijn. Dit is echt wel mountainbiken, al zullen de echte klimmers hier toch wat benadeeld zijn."
    De mensen hebben hier mooi werk geleverd," zei Sven. "Dit zijn parcoursen die mij echt liggen, overzichtelijk en snel. De nieuwe rotsen zijn best wel technisch. De favorieten voor de wedstrijd hier zullen de gebruikelijke namen zijn. Dit is echt wel mountainbiken, al zullen de echte klimmers hier toch wat benadeeld zijn." zei Nys , die  met veel vocht in de knie op weg is naar Belgie voor een onderzoek in het ziekenhuis van Herentals.

    Intussen raakte bekend dat  Fidea biker Tom Meeusen de omloop in Londen niet verkende en zondag  29 mei niet zal starten in Offenburg.
    Aanstaande donderdag  gaat de renner uit Essen aan de slag in de Ronde van Belgie .
    Daarna staan  de Belgacom GP van  Averbode en Malmedy op zijn programma.
    Meeusen koestert weinig ambitie voor de Olympische Spelen van  volgend jaar in Londen.
    " Het zou niet realistisch zijn. Om te mogen starten moet ik immers de top 12 halen of twee maal  in de top 16 rijden , en dat lijkt me  haast onmogelijk " liet hij zich ontvallen. De ontgoocheling na Dalby Forest was enorm.  " Ik was van plaats 130 naar 49 opgeschoven en dat in 7 minuten wedstrijd. Toen is heel de derailleur  afgebroken en was niet meer te herstellen. Ik ben op singel speed naar de camper gereden . Jammer, want ik had een super dag en goede benen."






    Categorie:cross country


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs