Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    23-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rivella ROCKET AIR SLOPESTYLE 2011
    Vorige week toonde Sam Pilgrim zich de beste stuntman in de  Rivella Rocket Air Slopstyle 2011 : Zwitserlands grootste MTB Show.
    De Brit won eerder op het jaar al de Vienna Air King in Wenen.

    Opmerkelijk was de prestatie van onze jonge landgenoot Thomas Genon , die in dit internationale gezelschap op de 6 de plaats wist te eindigen.


    uitslag

    1. Sam Pilgrim
    2. Szymon Godzeik
    3. Yannick Granieri
    4. Martin Söderström
    5. Mehdi Gani
    6. Thomas Genon



    Thomas Genon



    Categorie:Freeride
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bike Festival Houffalize
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Deze week werd het eerste  Bike Festival in Houffalize officieel aan de pers voorgesteld.
    Twintig jaar MTB ervaring met 18 World Cups hebben niets gewijzigd aan de motivatie en het enthousiasme van de Waalse organisatoren.
    Ook al wordt er dit jaar geen wereldbekermanche meer gereden, toch zal Houffalize het weekend van 1 mei meer dan ooit het epicentrum van het Belgische mountainbiken zijn. Verspreid over drie dagen komen zowat alle disciplines aan bod: XCO, MX, 4X, DH en trial.

    Op enkele uitzonderingen na zijn alle  internationale toppers aanwezig  in het Ardens dorpje.
    Zelfs Olympisch kampioen Julien Absalon zal opnieuw op de afspraak zijn.
    De afspraak met de mooie, pittige omloop in het gezellige dorpje staat ook genoteerd in de agenda van de Zwitser Nino Schurter en zijn ploegmaat Florian Vogel.
    oa.  Europees kampioen Jaroslav Kulhavy , de Canadees  Geoff Kabush, de Cannondale bikers Marco Aurelio Fontana, Manuel Fumic en Martin Gujan, de Rabobankers  Henk Jaap Moorlag, Emil Lindgren, Fabian Giger  en Niels Wubben  komen naar Houffa om UCI punten te verzamelen.
    De Fransman Maxime Marotte, de Nederlanders  Frank Schotman, Irjan Luttenberg , Jelmer Pietersma, Jeroen Boelen en de Fin Jukka Vastaranta  van Milka Trek nemen het op tegen de Belgen met  oa. Kevin Van Hoovels, Nicolas Vermeulen, Tim Wijnants, Bjorn Brems en Pascal Hossay.
    Wereldkampioen José Antonio Hermida zal  niet aan de start komen, vanwege andere verplichtingen.

    In Houffalize wordt het uitkijken naar Sebastien Carabin. Bij de beloften neemt de Belgische kampioen  het samen met Jeff Luyten en Ruben Scheire op tegen ondermeer de Nederlandse wereldkampioen( juniores) Michiel Van der Heijden, de sterke Pool Marek Konwa, Marco Minnaard, Erik Groen en Tim Lemmers.

    Met Poolse wereldkampioene Maja Wloszczowska  en haar landgenote Anna Szafraniec komt de kruim van  de dames op de Hors Categorie wedstrijd af en de UCI punten .
    Julie Bresset, de Nieuw Zeelandse Rosara Joseph en de Nederlandse dames Anne Terpstra, Rozanne Slik en jawel ; Anneke Beerten hebben het Bike festival op hun programma staan. Zelfs de Noorse legende Gunn Rita Dahle is van de partij tijdens het weekend van 1 mei.

    Afspraak van 29/04/2011 tot 01/05/2011 voor het grootste bike evenement  dat ons landje rijk is,  met het Belgisch kampioenschap DH en fourcross en de 'Houffalize Open Tour '.

    http://www.houffalize-mtb.be/crbst_128.html

    Categorie:Evenementen
    22-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Frans Claes knap derde in Kellerwald marathon
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op zondag 17 april werd in het Duitse Gilserberg de bekende Kellerwald Mountainbike Marathon gereden.  De renners legden drie ronden van 40 km af, goed voor 120 km en 3000 hoogtemeters.  De Nederlander Ramses Bekkenk won voor zijn teamgenoot Bram Rood.  Frans Claes (Connections Mountainbike Team) werd knap 3de, en mocht zelfs in de elite-categorie als 2de op het podium.  Een opvallende en uitstekende prestatie voor marathon-specialist Claes, die dan ook terecht tevreden terugblikt op zijn wedstrijd:

    "Ik ben, gezien de omstandigheden, heel tevreden.  Meer zat er echt niet in vandaag.  De eerste 40 km voelden de benen als lood aan.  Ik kwam dan ook pas als 15de door, niet echt wat je mag verwachten van iemand die naar het WK wil dit jaar.  Was het de opeenvolging van trainingen, of sluimerde een ziekte?  Ik voelde me in ieder geval als een vod en dacht er dan ook sterk aan de pijp aan Maarten te geven.  Maar mijn super-supporters gaven me de moed om te blijven doorgaan.  De laatste 60km ging het opnieuw vlotter en dat bleek dus goed genoeg voor een 3de plaats algemeen, en zilver bij de elites.  Deze wedstrijd kaderde in een trainingsfase en daarom ga ik niet te ver zoeken naar mogelijke oorzaken van deze mindere dag.  Binnenkort komen de belangrijke wedstrijden eraan en het is dan, dat ik er wil staan.  Afwachten wat het zal worden..."


    Connections Mountainbike Team mocht overigens een tweede keer het podium op.  Bert Busselen en Lieselot Cheys werden in de middellange tandem-race 2de.


    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.sfeerbeelden uit Pietermaritzburg
    zonder woorden








    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.World Cup Pietermaritzburg programma
    Zaterdag 23 april
    09:30 World Cup Olympic Cross-country - heren U23
    podium

    11:45 World Cup Olympic Cross-country - dames Elite
    11:47 World Cup Olympic Cross-country - dames U23
    podium

    14:30 World Cup Olympic Cross-country - heren Elite
    podium

    Zondag 24 april
     09:30 World Cup Olympic Cross-country - heren Juniors
     09:31 World Cup Olympic Cross-country - dames Juniors
    podium

    09:30 - 12:00 Official Downhill Training
    13:15 World Cup Downhill - Finale - dames
    14:00 World Cup Downhill - Finale - heren
    podium

    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Paaskamp HagelandMTBschool succesvol!


    Tijdens de 2de week van de paasvakantie vond het eerste paaskamp van de HagelandMTBschool plaats.
    Elke dag werd er gestart met 14 enthousiaste deelnemers aan de voetbalterreinen van Rillaar Sport. In de groep waren enkele oude bekenden maar ook nieuwe gezichten.

    De bedoeling was om de kinderen op een leuke, losse manier te laten genieten van al wat de sport te bieden heeft. Een voedingsspel, het rijden op roadbook, techniektraining, bouwen van parcoursen en allerhande spelletjes stonden op het programma. Op woensdag was er een uitstap naar Bobbejaanland. Dit laatste werd door zowel de kinderen en de ouders als een meerwaarde aanzien.

    Buiten het puur inhoudelijke werd er door de samenwerking met HIGH FIVE ook gezorgd dat de randvoorwaarden goed vervult waren zoals een warme maaltijd, de uitstap, fiscaal attest, een leuke attentie voor elk kind en zoveel meer.

    Bedankt Rhune, Gilles, Mattis, Sam, Stef, Quinten, Jens, Sid, Niels, Mats, Robin, Rick, Arthur, Loic & al hun ouders voor jullie enthousiaste deelname. Ook wil ik de coaches Wim, Jurgen, Bart en Johan bedanken voor hun inzet en zorg voor de kinderen en als laatste al de logistieke partners zoals Nodrugs, High Five, MTBkids.be & Evenza.eu aldus Maarten Gybels.


    Na dit succesvolle Paaskamp zal er tijdens de eerste week van augustus opnieuw een kamp georganiseerd worden.

    Hierover vind je later meer info terug op www.hagelandmtbschool.be.






    Categorie:KIDS
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fourcross Pietermaritzburg
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De eerste manche van de World Cup fourcross leverde heel wat spectakel op. De Nederlandse Anneke  Beerten  en de Australier Jared Graves beheersten de fourcross in Pietermaritzburg . Bij de dames  reed Anneke Beerten haar nieuwe Milka Trek Team naar de zege en won  haar 14 de World Cup .

    De Oostenrijkse Anita Molchick en Katy Curd gingen in de halve finale tegen de grond en reden de kleine finale.
    Anneke Beerten  liet er geen twijfel over bestaan en  toonde zich bijzonder sterk wat er veelbelovend uitziet voor haar optreden in de World Cup cross country van  morgen zaterdag.

    Bij de heren ging  de Tsjechische wereldkampioen Tomas Slavik  in de kwartfinales tegen de vlakte.
    In de kleine finale kwam de Zwitser  Roger Rinderknecht te val en hinderde  zo de Nederlander Joost Wichman die geen aansluiting  meer kon vinden.
     Yeti biker  Jared Graves won met gemak de reeksen en schreef met riant vertoon de eerste World Cup  van 2011 op zijn naam. 
    " Het was een mooie wedstrijd. Mijn start was niet zo goed , maar ik corrigeerde snel. Ik ben blij met deze zege , het is in ieder geval een goed begin." aldus Graves.

    Als beste team mocht het RSP 4cross Racing team met Tomas Slavik , Michal Marosi  en Joost Wichman het podium op,  om de honneurs  waar te  nemen.

    dames finale :

    1. Anneke Beerten (Ned) Milka Trek
    2. Fionn Griffiths (GBr) Team GR
    3. Céline Gros (Fra) Team Morzine-Avoriaz
    4. Lucia Oetjen (Zwi ) 

    kleine finale

    5. Anita Molcik (Oostr)
    6. Katy Curd (GBr) Rose Bikes
    7. Melissa Buhl (USA) KHS


    heren finale:

    1. Jared Graves (Aust) Yeti Fox Shox Factory Race Team
    2. Michal Prokop (Tsj) Specialized
    3. Johannes Fischbach (D) Ghost Factory Racing Team
    4. Michal Marosi (Tsj) RSP 4 Cross Racing Team

    kleine finale :

    5. David Graf (Zwi)
    6. Kamil Tatarkovic (Tsj)
    7. Joost Wichman (Ned) RSP
    8. Roger Rinderknecht (Zwi)

    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DH kwalilicatie Pietermaritzburg
    heren :
    1 Michael Hannah (Aust) GT Factory Nema Eyewear 4:22.158  
    2 Greg Minnaar (ZA) Santa Cruz Syndicate 4:23.185 op 1.027
    3 Julien Camellini (Fra) Team Sunn Montgenevre 4:25.213 op 3.055
    4 Cédric Gracia (Fra) CG Racing Brigade 4:25.470 op 3.312
    5 Gee Atherton (GBr) Commencal 4:25.780 op 3.622
    6 Fabien Barel (Fra) Mondraker Factory Team 4:25.997 op 3.839
    7 Aaron Gwin (USA) Trek World Racing 4:26.145 op  3.987
    8 Sam Hill (Aust) Monster Energy / Specialized / Mad Cat 4:27.112  op 4.954
    9 Duncan Riffle (USA) Giant Factory Off-Road Team 4:27.222 op 5.064
    10 Andrew Neethling (RSA) Giant Factory Off-Road Team 4:28.058op  5.900
    11 Nick Beer (Zwi) Scott 11 4:28.100 op 5.942
    12 Aurélien Giordanengo (Fra) Mondraker Factory Team 4:28.655op  6.497
    13 Fabien Cousinie (Fra) Morewood Unitedride 4:28.840op  6.682
    14 Josh Bryceland (GBr) Santa Cruz Syndicate 4:30.580op  8.422
    15 Bryn Atkinson (Aust) Transition Racing 4:30.934 op 8.776

    dames

    1 Tracy Moseley (GBr) Trek World Racing 5:10.074 
    2 Floriane Pugin (Fra) Scott 11 5:15.905  op 5.831
    3 Emmeline Ragot (Fra) Team GR 5:19.175 9.101
    4 Sabrina Jonnier (Fra) Team Maxxis-Rocky Mountain 5:19.801op  9.727
    5 Céline Gros (Fra) Team Morzine-Avoriaz/Haute-Savoie 5:20.234 op 10.160
    6 Mio Suemasa (Jpn) FFC 5:25.065op  14.991
    7 Myriam Nicole (Fra) Riding Addiction Commencal 5:25.465op  15.391
    8 Petra Bernhard (Oostr) Alpine Commencal Austria 5:25.582op  15.508
    9 Fionn Griffiths (GBr) Team GR 5:27.837 17.763
    10 Emilie Siegenthaler (Zwi) Scott 11 5:29.372 19.298

    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oakley Women Mountainbike Camp
    Livigno  staat bij de mountainbikers hoog aangeschreven en is bekend van het WK in 2005.
    Dit jaar vindt de Oakley stage plaats in het gekende Italiaanse skioord.
    De Duitse Karen Eller en  de Nederlandse fourcrosser Anneke Beerten  nodigen van 28 tot 31 juli enkel de dames uit op het ' Oakley Women Mountainbike Camp'.
    Het trainingskamp biedt voor ieder wat wils ;  er kan  bvb  aan de basis gewerkt worden en in het Bikepark Mottolino  kan  de techniek bijgeschaafd worden, aangezien individuele begeleiding mogelijk is.
    Er is natuurlijk ook tijd om te relaxen ,  het hotel met de sauna en jacuzzi  ligt op amper vijf minuten van het bikepark .
    Livigno verheugt zich op op het Oakley MTB kamp en is bijzonder trots om  Karen Eller en de Milka Trek bikester Anneke Beerten te mogen ontvangen.
    Het feit dat Livigno ligt in de taksvrije zone op  het drielandenpunt Italie- Zwitserland -Oostenrijk is voor de deelneemsters altijd mooi meegnomen.
    De familie  Giacomelli  heet de sportieve  dames van harte welkom in  viersterren Hotel Lac Salin Spa & Mountain Resort gelegen op 180 km van Innsbruck.  

    http://www.x-aces.com/content.aspx?ArticleID=740a25bc-a2e2-4fa1-9d46-c38addad0592

    Categorie:EK
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wielerbond Vlaanderen jeugdopleiding
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    De training voor miniemen en aspiranten ingericht door Wielerbond Vlaanderen  van vorige woensdag in Antwerpen kende een mindere opkomst.
    De 10 deelnemers waren na afloop evenwel super tervreden.
    Nogmaals werd vastgesteld hoe moeilijk de korte maar steile beklimmingen aan de Zeevaartschool te nemen zijn.
    Woensdag 4 mei hebben de miniemen en de aspiranten van WBV nogmaals de gelegenheid om het circuit te verkennen.
     
    De volgende training van WBV is volgende woensdag 27 april om 15u00 in Aarschot (parking Demervallei).

    Inschrijven tot maandagavond 20u00.

    coppers.andre@skynet.be

    Categorie:KIDS
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vaalserberg Challenge 2011
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Fiets en red kinderlevens!

    Op 28 mei 2011 eerste editie van Vaalserberg Challenge
    De Vaalserberg Challenge is een aansprekend en uniek wielerevenement dat bovendien verbonden is aan een goed doel, namelijk Save the Children.
    Naast een prestatieve insteek gaat het hier dus ook om geld bij elkaar te fietsen voor het project 'Stop Kindersterfte'.
    Tijdens het evenement kunnen deelnemers zich laten sponsoren door vrienden, familie, buren en collega's. Alle sponsorgelden gaan direct naar Save the Children.
    Er is geen minimum sponsorbedrag! De deelnemers streven een zo hoog mogelijk sponsorbijdrage op te halen. Iedere euro kan een kinderleven redden! 

    Vaals heeft landelijk een primeur: als eerste Nederlands wielerevenement is er een lange klim opgenomen in het terugkerende parcours. De uitdaging is om dit parkoers zo vaak als mogelijk te fietsen.
    Hoe vaak kun jij de Vaalserberg op fietsen om kinderlevens te redden...?

    The Challenge
    De lengte van de route bedraagt 6,1 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 5 procent. De klim naar het hoogste punt van de Vaalserberg(Drielandenpunt) is 2,9 kilometer lang, met een hoogteverschil van 124 positieve hoogtemeters. Er zijn gedeelte in het parcours met meer dan 9 procent stijgingspercentage. Een echte uitdaging!  Daarna volgt de afdaling naar het monumentale centrum van Vaals.

    De uitdaging voor de deelnemers is om zo vaak als mogelijk het parcours af te leggen en een maximaal sponsorbijdrage bij elkaar te fietsen. De deelnemers kunnen zich inschrijven in verschillende categorieën. Het gaat niet om de prestatie, maar het streven is dat iedere deelnemer minimaal 6 keer het parcours aflegt. De echte getrainde die hards kunnen meedoen aan de Extreme Challenge, namelijk 30 keer of meer de Vaalser Berg op en neer. Dat levert natuurlijk ook het meeste geld op. Iedere euro kan een kinderleven redden! 
    Een aparte categorie is er voor kinderen (vanaf 7 jaar tot en met 12 jaar), namelijk de Kids 4 Kids. Zij zijn sowieso een Held van Vaals als ze mee doen. Zij worden bovendien begeleid door hun ouders of grootouders die kunnen meerijden op gesponsorde elektrische fietsen.

    http://www.vaalserbergchallenge.nl/


    Categorie:cross country
    21-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Four cross kwalificaties
    Pietermaritzburg Zuid Afrika


    kwalificaties: 4X

    heren
    1 Jared Graves (Aus) Yeti Fox Shox Factory Race Team 58.504 
    2 Roger Rinderknecht (Zwi) 1:00.060 op 1.556
    3 Tomas Slavik (Tsje) RSP 4 Cross Racing Team 1:00.250 op 1.746
    4 Graeme Mudd (Aust) 1:00.297 op1.793
    5 David Graf (Zwi) 1:00.330 op 1.826
    6 Johannes Fischbach (D) Ghost Factory Racing Team 1:00.877op  2.373
    7 Joost Wichman (Ned) RSP 4 Cross Racing Team 1:01.457 op 2.953
    8 Michal Prokop (Tsj) 1:01.538op 3.034
    9 Guido Tschugg (D) Ghost Factory Racing Team 1:01.683 op 3.179
    10 Blake Carney (USA) 1:01.774op  3.270

    dames

    1 Anneke Beerten (Ned) Milka Trek MTB Racing Team 1:07.928
    2 Anita Molcik (Oostr) 1:08.506 op  0.578
    3 Katy Curd (GBr) 1:09.055  op 1.127
    4 Melissa Buhl (USA) KHS 1:10.583op 2.655
    5 Céline Gros (Fra) Team Morzine-Avoriaz/Haute-Savoie 1:11.951op 4.023
    6 Fionn Griffiths (GBr) Team GR 1:12.607op 4.679
    7 Lucia Oetjen (Zwi) 1:17.751op  9.823 

    finale fourcross vrijdag 22 april 16 u LIVE op Freecaster TV

    http://freecaster.tv/mountainbike/1014842/uci-world-cup-2011-4x-1-pietermaritzburg-rsa
     

    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Githa Michiels in Munsingen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Met nog een week te gaan voor de eerste Wereldbeker van  Zuid-Afrika , was Münsingen voor de vrouwelijke renners een laatste test. Veel   toppers stonden aan de start van de eerste manche van de Bundesliga.
    Voor onze landgenote Githa Michiels  van het Trek KMC team was het een mooie gelegenheid om  zich  eens te meten met de internationale top.

    " Er werd ons een leuk, mooi, heel snel, maar toch pittig omloopje voorgeschoteld, met enkele leuke technische stukjes. Voor het eerst zou ik mijn nieuwe Trek fully, nl. Top Fuel 9.9 SSL  uit kunnen testen tijdens een wedstrijd.
    Met een heel groot en sterk deelneemstersveld stonden we aan de start. De wedstrijd kon je als het ware bijna vergelijken met een kleine wereldbeker.
    Om 12u15 werd het startschot gegeven en waren we vertrokken voor 6 ronden.
    Ik stond uiterst rechts aan de start, en bij de eerste meters stootte ik met mijn arm tegen een paar mensen die over de omheining hingen. Zonder erg gelukkig . Dan kwam er vrij meteen een kort steil klimmetje. Hier werd ik een beetje naar de kant gedrumd, waardoor ik niet volledig doorkon en me moest inhouden.
    Mijn start was dus weer niet echt goed te noemen. Daar moet ik echt nog werk van maken.

    Eens start verteerd, kon ik weer lekker doorgaan. Ergens tijdens de wedstrijd zou er wel een kabeltje gelost zijn, waardoor ik mijn achtervering niet meer kon blokkeren. Dit was niet echt handig, want daardoor verloor ik toch wel krachten tijdens de klimmen en vlakkere stukken...

    Voor de rest verliep mijn wedstrijd redelijk goed, en kon ik stelselmatig opschuiven...De 3de ronde werd ik wel tijdje beetje opgehouden door andere renster. En in de 4de ronde viel er mijn ketting af, vlak na de afdaling. Hierdoor moest ik weer 2 rensters laten passeren, die ik net had ingehaald. Heb ketting zo snel mogelijk weer proberen op te leggen. Maar op deze snelle omloop, verlies je natuurlijk snel veel tijd. Eens ketting terug erop, kon ik weer aanzetten, en proberen de verloren tijd snel goed te maken. De laatste ronde heb ik nog eens het beste van mezelf gegeven. En na 1u35min37sec wedstrijd gereden te hebben, kwam ik als 23ste dame over de meet.
    Dit 9 minuten achter de uiteindelijke winnares Elisabeth Brandau . " aldus de Antwerpse Trek KMC bikester.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.World Cup 2011
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Voor de eerste manche van de  UCI Mountain Bike World Cup presented by Shimano, keren de renners en de teams de onderbreking van één jaar terug naar Pietermaritzburg. Het wordt een triple evenement in Zuid Afrika met four cross , cross country  en DH.
    De World Cup cross country en downhill  telt zeven wedstrijden , de four cross omhelst na de afzage van Windham nog slecht 5 manches.
    Na Pietermaritzburg splitsen de disciplines en trekt de cross country naar Dalby Forest en Offenburg, terwijl de gravity in Fort William en  het Oostenrijkse Leogang  aan de slag gaat. In juli verhuist de World Cup naar Noord  Amerika met een triple event in Mont St Anne ,gevolgd door de cross country en DH ( zonder 4X) in Windham.

    In augustus komt het circus terug naar Europa voor de DH in La Bresse in Frankrijk en  verwelkomt het Tsjechische  Nove Mesto Na Morave  de zesde  manche van de  cross country. Tenslotte brengt Val de Sole de 3 disciplines terug samen voor de finale in Italie.

    Men verwacht opnieuw een strijd tussen de Franse Orbea biker Julien Absalon en de wereldkampioen van 2010 Nino Schurter, al zou wereldkampioen José Antonio Hermida zich wel eens in de debatten kunnen mengen.

    Bij de dames start de Canadese Catharine Pendrel (Luna) als winnares van de World Cup 2010 , met het nummer 1 en neemt het op tegen de Amerikaanse Willow Koerber en haar teamgenote Georgia Gould. Mogelijke kanshebbers op eindwinst zijn oa de Italiaane Evan Lechner en de voormalige Russische wereldkampioene Irina Kalentieva van Topeak Ergon.

    Nieuw dit jaar is de reeks voor beloften heren , die voortaan  afzonderlijk zal  gereden  worden . Onze landgenoot Sebastien Carabin  zal  met het nummer 4 aan de start komen . Ruben Scheire met 14 en Jeff Luyten met 52 . Aangezien er 55 deelnemers ingeschreven zijn , zal de Belgische juniores kampioen zo goed als  bij de laatsten van start gaan.

    In de DH wordt opnieuw een duel tussen de Brit Gee Atherton (Commencal) en de Zuid Afrikaan Greg Minnaar (Santa Cruz Syndicate) verwacht , en wodt wereldkampioen  Sam Hill (Monster Energy/Specialized) een favorietenrol toebedeeld.

    Vorig jaar werd de competitie bij de vrouwen gedominneerd door de Franse Sabrina Jonnier (Maxxis-Rocky Mountain). Emmeline Ragot (Team GR) en  de Britse wereldkampioene Tracy Moseley (Trek World Racing)  staan echter te springen om Jonnier van de troon te stoten.

    In de four cross wordt de Australier Jared Graves  aanzien als de te kloppen man. Zal de Yeti biker het sterke  RSP  team  van Tomas Slavik en de Nederlander Joost Wichman achter zich kunnen houden ?  De Tsjech Slavik was vorig jaar in staat om Graves de wereldtitel te ontfrutselen en zal dit jaar alles in het werk stellen om de World Cup overall binnen te halen.

    De Oostenrijkse Anita Molcik beheerste in 2010  de World Cup fourcross en kon de Nederlandse Anneke Beerten  achter zich houden.  Beerten  is er klaar voor en kijkt uit naa rhet nieuwe seizoen .
    " Pietermaritzburg is mooi om het seizoen te starten. " zegt de 28 jarige Milka Trek bikster.


    http://www.uci.ch/templates/UCI/UCI5/layout.asp?MenuId=MTYxNw&LangId=1


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Belgen van het MPL Specialized team in Z Afrika
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Dit weekeinde is de eerste wereldbeker van 2011. Wereldkampioen Hermida omschreef  het op Twitter als "the World Cup Battle 2011 is about to start". De startlijsten zijn bekend gemaakt en het is meteen zichtbaar dat we in een pre Olympisch jaar zitten. Dit jaar worden de eerste Olympische nominaties verdeeld en er zijn vele kapers op de kust.
     
    De World Cup is voor de renners van het MPL Specialized MTB Team de rode draad dit seizoen.  De Belgen Jeff Luyten en Ruben
    Scheire zijn na een spoed actie met hulp van een aantal sponsoren vorige week alsnog vertrokken en deze week zijn Irjan Luttenberg, Frank Schotman en Anne Terpstra hun gevolgd.
     
    De startlijsten zijn inmiddels bekend gemaakt en hierin is voor de renners meteen de uitdaging te herkennen.
    Bij de U23 rijden Ruben Scheire en Jeff Luyten. Ruben heeft na zijn zeer goede prestaties van vorig jaar een hele goede startpositie. Hij mag
    vanaf plaats 15 aan de wedstrijd beginnen. Voor Jeff is het zijn eerste wereldbeker in de U23 categorie en start hij op
    positie 45 bijna achteraan. Voor beide heren geld dat top 20/15 de doelstelling is. Maar de wedstrijdstrategie zal gericht zijn
    op meer.
     
    Irjan  Luttenberg en Frank Schotman rijden bij de Elite Heren in een heel zwaar bezette wedstrijd. Beiden staan vrij ver van achteren en zullen zich
    naar voren moeten vechten gedurende de race. De doelstelling in deze eerste wedstrijd is voor beiden om zich bij de eerste 60 te rijden.
    Dit lijkt geen ambitieuze doelstelling, maar het is een enorme krachtsinspanning om van achteruit in een wereldbeker tussen de
    internationale top naar voren te kunnen rijden.
     
    Anne Terpstra start als U23 dame bij de Elite Dames. Deze keuze heeft Anne weloverwogen gemaakt omdat zij vooral de
    competitie opzoekt. Anne is niet bang aangelegd en gaat vol vuur de strijd aan. Dat vuur zal ze zeker nodig hebben, want ze start
    als jongste deelneemster vanaf positie 42.
     
    Een pittige wedstrijd staat onze renners dus te wachten.  De Elite Dames en Elite Heren zijn live te volgen via Freecaster:


    Helaas wordt de wedstrijd van U23 waar de Belgen in starten in de ochtend niet uitgezonden.
     
    Frank Schotman meldde vanuit Zuid-Afrika het volgende: ‘Het parcours is een stuk pittiger dan 2 jaar geleden, maar door een goede verkenning goed te rijden.
    Er zijn wat rotsige secties bijgelegd, dat maakt het lastig. Met de epic en LK's is het goed te doen!’

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sabine Spitz optimistisch
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De zege van Lisa Brandau en de derde plaats van Sabine Spitz  in Munsingen stemt het Central Haibike team optimisch voor de eerste World Cup in Pietermaritzburg.
    Door het perfect teamwerk was enkel de Deense Annika Langvad in staat de Duitse dames het hoofd te bieden en een podiumplaats te bemachtigen in de eerste manche van de Bundesliga.
    Ook de 13 de plaats van de Zwitserse Kartin Stirnemann bleef niet onopgemerkt en leverde het nieuwe  Duitse team de zege  bij de dames beloften op.
    " In Munsingen liep het werkelijk zeer  goed voor ons team. Met de zege van Lisa en mijn derde plaats zijn we erg tevreden. Maandag vlogen we naar Zuid Afrika en woensdag hebben we voor het eerst de  nieuwe  ,6 km lange omloop verkend.  Al hebben ze er tenopzicht van twee jaar geleden  een paar veranderingen aangebracht ; het blijft echt  iets voor de klimmers. De nieuwe technische stukken maken het wel iets interssanter dan in 2009. Hopelijk regent het niet , want  dan wordt het een ramp.
    De bandenkeuze zal dan zeer belangrijk zijn,  al hoop ik de Schwalbe  ' Dirty Dan ' niet nodig te hebben. De weersvoorspellingen zien er echter niet goed uit er is 90% kans op regen , dus dat voorspelt niet veel goeds, en het heeft de afgelopen week al zoveel geregend." aldus de 39 jarige Olympische kampioene vanuit Zuid Afrika .




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lezyne steunt project Rwanda
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De legendarische Tom Ritchey  ontving afgelopen zaterdag een schenking voor zijn Project Rwanda.
    Tijdens de Sea Otter Classic  werden hem door Lezyne  maar liefst 600 fietspompen, tassen , camelbags en diverse materialen  om fietsen te herstellen, overhandigd.

    " Toen ik eenmaal gehoord had van het Project Rwanda zocht ik  een manier om te helpen . Ritchey's  gedrevenheid om de mensen in Rwanda te steunen heeft me enorm aangesproken  en ik hoop in de toekomst nog meer te kunnen doen voor zijn project."  zei Mark Mozart van Lezyne .

    " Water is een luxe en bij ons is dat vanzelfsprekend;  maar in Rwanda dus niet!  Kan je je voorstellen hoeveel nut die camelbags gaan hebben ? Op hun lange tochten tevoet of per fiets  door de verschrikkelijk hitte, kan drinkbaar water van levensbelang zijn. Ook de materialen om fietsen te herstellen zijn daar noodzakelijk. Een band plakken, kennen ze nauwelijks, ze herstellen hem met koorden en  rijden  tot hij helemaal op is . Al deze giften zijn voor de Rwandesen daadwerkelijk een grote verbetering. " sprak Tom  Ritchey  dankbaar.

    Het project Rwanda werd in 2005 opgezet en  de Zwitser Thomas Frischknecht is  samen met Tom Ritchey één van de grote bezielers. Deze twee iconen  zijn ervan overtuigd dat de fiets een belangrijke bijdrage kan leveren in de opbouw van een onderontwikkeld land.


    http://projectrwanda.org/


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fairbairn Capital Old Mutual joBerg2c
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De  Fairbairn Capital Old Mutual joBerg2c  is een negendaags MTB avontuur in Zuid Afrika dat  start op 29 april.
    De 900 km in de buurt van Johannesburg( KwaZulu-Natal)  staan niet bekend als de zwaarsten of de hardsten,  maar wel  als de mooisten.

    De Rwandees Adrien Niyonshuti vormt er een duo met Max Knox , één van Zuid Afrika's beste mountainbikers.
    Vorig jaar mocht ik kennis maken met Niyonshuti en vernam toen dat hij tijdens  de genocide van 1994, zes  broers verloor. Nadien is zijn vader en zijn beste vriend overleden .
     ' Als ik kan fietsen, vergeet ik het verleden . Ik kan hard zijn voor mezelf  en mezelf pijn doen , want  niets is te vergelijken met wat ik tijdens de genocide heb meegemaakt." zei de zwarte biker toen.
    Intussen heeft hij een ticket voor  Londen  2012 op zak en is hij de eerste Rwandese mountainbiker die zijn land zal vertegenwoordigen op Olympische Spelen .
    Dat ticket heeft hij te danken aan zijn vierde plaats tijdens het Afrikaans kampioenschap in februari 2011.
    Enkele weken geleden toonde de 24 jarige MTN biker zich opnieuw sterk in de Cape Epic en  haalde hij samen met  Mannie Heymans de  trui voor beste Afrikanen.
    De organisatoren  van de'  Fairbairn Capital Old Mutual joBerg2c' zijn opgetogen met de komst van het gekende duo.
     " Hun deelname  krikt ons evenement op en daar zijn we bijzonder blij om. "



    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Thomas Zahnd stopt sportieve loopbaan
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Na 13 jaar zet de Zwitserse marathonbiker een punt achter zijn  prof loopbaan.  Van bij de beloften  in 1999 was hij bij het Stockli team en vanaf 2007 aan de slag als prof.
    Vijf keer nam hij deel aan de Cape Epic en drie keer reed de  nu 31 jarige Zwitser de Transalp.
    In oktober vorig jaar won hij voor team DCM samen met Max Knox , de Cape Pioneer in Zuid Afrika.
    Vanaf  2011 zou de marathonspecialist  uitkomen voor het Zuid Afrikaanse DCM team, waar hij in 2010 herhaaldelijk als  gastrenner optrad.  Toen echter de voornaamste renners als Max Knox en Kevin Evans dat team in het begin van dit seizoen verlieten, viel heel de ploeg door elkaar.
    Thomas Zahnd besloot dan maar zijn carriere in schoonheid te eindigen en ermee te stoppen.

    " Stoppen op het hoogtepunt van mijn sportieve loopbaan vond ik geen slecht idee. De motivatie om me  steeds weer op te laden voor de grote confrontaties ontbrak me de laatste tijd.  De goesting om te trainen is veel minder aanwezig dan in het verleden. Met de verandering van team hoopte ik op hetzelfde elan verder te gaan, maar dat is helaas niet gelukt."
    Zijn ervaring  en kennis als renner zal hij benutten om de klanten van'  Radsport Südstrasse ' in Münsingen  van dienst te zijn.
    " Ik verheug me op een gewone dagdagelijkse taak." aldus Zahnd.




    Categorie:cross country
    20-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cuesmes 3 de Wallonia Cup
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zondag aanstaande  gaat de 3 de Wallonia Cup door in Cuesmes bij Mons. Team Barracuda fungeert als gastheer voor dit  evenement op een vernieuwde omloop.

    Micha Van Den Eynde staat op kop in het klassement van de funklasse A voor Roel Cristael ( Kriekel ) en Jurgen Van Vlasselaer ( DW Bikes).

    Met de zege in Dinant en  in Thieusies staat Remy Mertz aan de leiding bij de nieuwelingen. De Waalse Veranda Willems renner scoorde het maximun aantal van 200 punten , Jarno Weemaes volgt op de tweede plaats met 180 punten en staat voor Erno McCrae en Mathieu Dehaeze.

    Bij de dames jeugd gaat het Clemence Baude voor de wind in de Waalse serie. Annelies Derveaux  volgt op de tweede plaats met 9 punten achterstand en Sophie Daniels staat momenteel op drie.

    De Limburger Kevin Panhuyzen heeft na 2 manches al een comfortable voorsprong van 23 punten op de Fransman Florian Trigo en 34 op Boris Cara.
    Nicolas Scheire volgt op de vierde plaats bij de juniores.

    Met  één overwinning op zijn actief prijkt Trek KMC biker Mark Donné op de eerste plaats bij de masters 1 en gaat Filip Thijs en Miguel Fortado vooraf.

    Bij de masters 2 heeft Kurt Tempst  ( MTB Rudi Bikes ) al twee zeges op zak en staat 10 punten voor op Ronny Geerts en  35 op  de Waalse kampioen André Fevrier.

    Petra Mermans voert  na 2 overwinningen het klassement bij de dames aan, voor  Trust bikester Mieke Deroo en Carina Kirssi ( Goeman Scott)

    Pascal Hossay( G Skin Delforche) spant de kroon bij de elites en beloften . De 24 jarige Waal gaat zijn leeftijdsgenoot Tim Wijnants van Milka Trek met 6 puntjes vooraf. Jonas De Backer neemt voorlopig de derde plaats in voor Olivier Labie en Jorgen Flion.
    Vraag is of  Olivier Bruwiere, Jan Dams, Frans Claes en Davy Huygens  in Cuesmes enig weerwerk kunnen bieden en wat van hun achterstand in de puntentelling kunnen goed maken.

    programma :

    Zaterdag 23 april

    - Kid's Trophy O2 bikers
    deze wedstrijd staat open voor alle kinderen van 7 tot 14 jaar
    - 13u00 : Poussins (2004-2003) 15 min
    - 13u30 :
    Pupilles (2002-2001) 20 min
    - 14u15 :
    Benjamins (2000-1999) 35 min
    - 15u00 :
    Minimes (1998-1997) 45 min
    - 16u15 :
    PRIJSUITRIJKING

    Zondag 24 april

    vanaf 7u30 tot 10 u30  toertochten  (19-37-49-63-84km)

    - MERIDA WALLONIA CUP
    - 10u00 : FUN – NIEUWELINGEN – DAMES JEUD
    - 12u00 :
    JUNIORES – DAMES – MASTERS 2
    - 14u30 : BELOFTEN
    – ELITES – MASTERS 1
    - 17u00 : PRIJSUITRIJKING



    Cuesmes, terril de l'Héribus
    Adres: Terrain de Football, Chemin de Bavay - Rue de l'Héribus
    tel : 0497/80.34.84 - 0498/93.56.61
    E-mail: stef@go-d.be - seb@go-d.be

    Categorie:cross country


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs