2,5 jaar is het geleden dat het laatste berichtje hier verscheen. Verschillende mensen vonden het jammer dat ze Mahder haar avonturen niet meer konden volgen. Mensen die we regelmatig zien of horen,die zijn up to date. Maar er zijn ook mensen die we minder zien en die ook altijd met ons meegeleefd hebben. Vandaar dat we de draad terug oppikken.
Mahder is ondertussen een flinke kleuter van 4,5 jaar en wat is er intussentijd allemaal gebeurd? In maart 2011 zei ze de creche vaarwel en stapte ze vrolijk het instapklasje binnen. Zoals altijd in een nieuwe situatie, evalueert ze rustig alles. Maar eens ze het ergens gewoon is, dan gaat ze er 100% voor! Zo ook op haar 1ste schoolfeest. Als een grote gaf ze met veel "schwung" een showke weg als Bumbalu, leuk en ontroerend tegelijk.
In december van datzelfde jaar verhuisden we nog eens een keertje. We hielden de trappen van onze bel-étage woning voor bekeken (tot spijt van Mahder) en ruilde deze in voor een vrijstaande, alles gelijkvloers, woning met grote tuin. Nieuw huis, nieuwe school, toch weer een aanpassing voor onze kleine meid. Maar weerom spartelde ze haar erdoor en voelde zich overal goed in haar vel. Of was het de prinsessenkamer die het hem deed?!
In de 2de kleuterklas zit ze ondertussen, en ze gaat erg graag naar school. Er zitten ook kindjes van de creche in haar klas, maar het is een sociale meid die graag gezien is door velen. Groot wordt ze, en dat gaat niet onopgemerkt voorbij. Haar interesses liggen ondertussen bij Barbie, prinsessen, Dora, My Litttle Pony. Dvd-tjes kijken, verhaaltjes lezen, tekenen, gezelschapspelletjes spelen, verkleden,.... teveel om op te noemen. Maar ook buiten is ze in haar nopjes. Papa helpen in de tuin, trampoline springen, plonsen in haar zwembadje, fietsen.
Eerst blij dat ze begon te praten, nu blij dat ze eens eventjes zwijgt! Een waterval aan woorden, die zowel positief als negatief benut worden. Grenzen aftasten, tegenpruttelen, veel vragen stellen, het hoort er allemaal bij. Maar ook een echt knuffelbeestje die graag kusjes geeft, ik zou kunnen blijven vertellen. Geniet van de kiekjes, zij geven een kort beeld van de voorbije 2,5 jaar.








04-02-2013 om 21:29
geschreven door Iris en J-L 
|