Inhoud blog
  • actie tegen zwerfvuil
  • songtekst heal the world
  • Wat gebeurd er als we doodgaan?
  • songtekst oorlogskind
  • extra films over lijden
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Over mijzelf
    Ik ben kimberly
    Ik ben een vrouw en woon in west - vlaanderen (belgie) en mijn beroep is kinderverzorgster.
    Ik ben geboren op 10/04/1995 en ben nu dus 30 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: fotografie.
    student vives kortijk kleuteronderwijs via afstandsonderwijs
    Religie, Zingeving en Levensbeschouwing

    12-06-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.extra film over zin van het leven

    deze films gaan over de zin van het leven





    Deze drie films hebben te maken met de zin van het leven.


    De tweede film gaat over een meisje die plotseling ernstig ziek wordt .

    Ze krijgt te horen dat er eigenlijk geen oplossing is voor haar ziekte.

    Je ziet de moeder haar wenken tot "God" om haar te helpen met haar ziekte,

    het enige wat ze nu nog kunnen doen is geloven en blijven zoeken naar een oplossing.

    Op een gegeven moment beslist het ziek meisje om op een tak in de boom te gaan zitten ,

    maar ze valt van de tak naar beneden op de grond.

    De ouders krijgen te horen dat ze perfect gevallen heeft ze heeft niks gebroken

    integendeel ze is juist genezen.

    De ouders geloven niet dat dit kan.

    In de film spreekt het meisje ook over het feit dat een bepaalde persoon haar vertelde toen ze

    viel dat alles in orde ging komen en het nog niet haar beurt was om van het leven weg te gaan.


    12-06-2018 om 18:29 geschreven door kimberly  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Zin in (samen) leven
    >> Reageer (0)
    11-06-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat is voor mij geloven?

    wat is voor mij geloven? In wie geloof ik?


    Geloof is voor iedere persoon iets anders.

    Er zijn dan ook verschillende soorten geloven de ene natuurlijk wat sterker

    dan de andere.

    Er zijn weinig mensen die pressies hetzelfde gaan geloven maar

    er kunnen wel altijd gelijkenissen aanwezig zijn.

    Geloof brengt ook de mensen dichter bij elkaar.

    Voor mij bestaat er niet iets als een god waar je in kan geloven.

    In mijn ogen zijn het enkel verhalen die ons tot het geloven van een god aanzetten.

    Door het feit dat we hier als het ware van kleins af mee opgevoed zijn gaan de

    mensen dit gaan geloven tot ze wat ouder zijn en hier meer over te weten komen.

    Oké we worden thuis opgevoed als er iemand sterft om naar de kerk te gaan , of als er

    een koppel gaat trouwen en bij een geboorte van een baby maar verder dan dat komen 

    wij toch eigenlijk niet naar de kerk? 

    Het is niet dat onze ouders iedere zondag naar de kerk gaan nee, ze gaan enkel maar 

    wanneer ze moeten .

    We gaan naar een school die katholiek opleidingen heeft maar wilt dit dan zeggen dat 

    we moeten gaan geloven dat er zoiets bestaat als een God.

    Nee we doen gewoon wat van ons verwacht wordt hoe we als het ware worden opgevoed

    van onze ouders.

    Ik zeg niet dat ik niet geloof in personen of dingen die niet echt bestaan.

    Ik geloof bijvoorbeeld dat de mensen die wij verloren hebben hierboven zijn en over ons waken.

    Ik zie deze personen aan als mijn 'god'.

    Maar de persoon die mensen als 'god' omschrijven geloof ik dan niet in .

    Geloven is voor mij meer in dingen geloven dat je weet of ziet in het echt .

    Ik geloof dan meer op het vlak van "God" de dingen die je kan bewijzen het wetenschappelijke.

    Of de dingen waar je zelf in wilt geloven omdat je dat nodig hebt om iets te kunnen verwerken of verder te gaan met je leven als het ware gaan geloven in de fantasie die je hebt over bepaalde dingen.

    Als ik dit opzoek in de cursus ben ik soort van agnosticisme persoon.

    Dit wil eigenlijk zeggen dat er geen definitieve uitspraak kunt doen over het al of niet bestaan van een god:

     we kunnen dit immers niet weten. 


    Als we ons eens verder verdiepen in de dimensies rond levensbeschouwing kom je tot het volgende.

    Rituele dimensie is iets waar je in meegaat als het ware neem nu je communie , doopsel dit 

    zijn al dingen die je dood in het leven maar is het omdat je er in gelooft er zo mee opgevoed bent?


    De mythologische dimensie is dan eerder een dimensie waar ik niet in geloof . 

    Er is nergens bewijs dat god de wereld heeft gemaakt in 7 dagen .


    De doctrinele dimensie heb ik totaal niet .

    We hebben dan nog de ethische dimensie dit is dan ook een dimensie waar ik in terug kan vinden.

    Je wilt altijd het goede doen voor iedereen en voor de wereld of je nu gelooft of niet.


    Sociale dimensie is ook weer ene die niet aan mij besteed is , ik ga enkel naar de Kerk als het echt moet

    zoals een begrafenis of trouw anders krijg je mij daar niet binnen.

    Maar ik moet dan wel toegegeven wanneer ik ergens op reis ben ik altijd wel eens 

    een kerk ga bezoeken en de schoonheid kan aanvaarden die er is .

    Ook ga ik altijd een kaarsje gaan doen branden voor de mensen die in mijn familie zijn gestorven.

    De laatste is de ervaringsdimensie deze past zeker niet bij mij.




    COLUMN. “Stop met geluk najagen, je wordt er alleen maar ongelukkig van”

    COLUMN. “Stop met geluk najagen, je wordt er alleen maar ongelukkig van”

    Stop met per se gelukkig te willen zijn. Daar word je alleen maar ongelukkig van. Dat is de opmerkelijke boodschap van schrijfster Emily Esfahani Smith. Volgens haar hebben alle hippe geluksgoeroes met hun zelfhulpboeken ons vooral de verkeerde kant opgestuurd. Veel beter is het om op zoek te gaan naar meer zin en betekenis. Dáár word je pas gelukkig van.

    “We leven in een fantastische tijd. In alle opzichten wordt de wereld er alleen maar beter op. Zeker als je in West-Europa of Amerika leeft. We hebben redenen te over om gelukkig te zijn en toch voelen mensen zich miserabeler dan ooit. De zelfmoordcijfers blijven stijgen en steeds meer mensen kampen met een depressie. Dat is toch een vreemde paradox?”

    De schuld van dat alles, volgens Emily Esfahani Smith, die in Canada opgroeide maar nu in Amerika woont? Onze obsessie met geluk. Daarover schreef ze het boeiende boek De kracht van betekenis, dat ze deze ondertitel meegaf: Hoe zin te geven aan je leven. Net de vraag die een jaar lang boven mijn hoofd hangt, en dus moést ik haar spreken toen ze onlangs in Antwerpen was. Benieuwd of zij mij nog goede raad kon geven.

    Perfecte man, perfecte job

    COLUMN. “Stop met geluk najagen, je wordt er alleen maar ongelukkig van”

    Emily Esfahani Smith FOTO: JONATHAN DURLING

    “We denken dat geluk de oplossing zal zijn voor al onze problemen. Ik dacht het zelf ook. Ik heb eveneens de dingen nagejaagd waarvan iedereen je voorhoudt dat ze je gelukkig zullen maken. Ik wilde succesvol zijn, de perfecte man vinden, het perfecte appartement en de perfecte job. Tot ik besefte dat die zoektocht me alleen maar ongelukkiger maakte. Het zorgde ervoor dat ik steeds méér wilde, en me uiteindelijk vooral onvoldaan voelde.”









    “Ik studeerde filosofie, en wat later positieve psychologie. Toen leerde ik dat er steeds meer wetenschappers zijn die wijzen op het verschil tussen een gelukkig en een zinvol leven. Wie geluk nastreeft, die “neemt” vooral. Wie een zinvol leven probeert te leiden, die “geeft” in de eerste plaats. Ik ben ervan overtuigd dat we allemaal eerder op zoek zouden willen gaan naar meer zin, maar geluk is de sirenenzang die ons daarvan afleidt. Het zegt: ik weet hoe je de existentiële leegte die je voelt kan opvullen! Met succes en rijkdom! Terwijl die leegte alleen opgevuld kan worden met meer zin.”

    Nooit beroemd, en dat is OK

    Hoe je dat kan doen, vertelt Esfahani Smith in De kracht van betekenis, waarin ze de persoonlijke verhalen van mensen die ze ontmoette, koppelt aan de resultaten van recent wetenschappelijk onderzoek. En uiteindelijk concludeert ze dat er vier manieren zijn waarop iedereen meer zin kan geven aan zijn leven. Vier pijlers van een zinvol bestaan: ergens bijhoren, een doel hebben, verhalen vertellen en transcendentie ervaren. Bondig uitgelegd? Door relaties en verbintenissen voelen we ons waardevol. Via het vinden van een motiverend doel geven we vorm aan ons leven. Door het uittekenen van de verhaallijn van ons leven, leren we onszelf en de wereld beter te begrijpen. En via het ervaren van transcendentie, via kunst of natuur, voelen we ons verbonden met een groter, betekenisvol geheel.

    “Wat mijn goede raad voor jou, als zinzoeker, zou zijn? Dan moet ik denken aan een artikel dat ik onlangs schreef voor The New York Times, en waar ik veel meer reacties op kreeg dan ik had verwacht: Je zal nooit beroemd zijn, en dat is OK. Daarin had ik het over het idee dat velen koesteren dat je, om een zinvol leven te leiden, vooral iets bijzonders moet doen. Veel jongeren denken dat. Ze vinden dat ze op het einde van hun leven een humanitaire crisis opgelost moeten hebben, of de remedie tegen kanker gevonden moeten hebben, of toch minstens een bedrijf opgericht moeten hebben dat het verschil maakt.”


    Probeer goed te doen

    “Maar dat is helemaal niet nodig. Maak je niet zoveel zorgen over dat zulk soort grote aspiraties. Vraag je eerder af hoe je een verschil kan maken in je kleine kring, je lokale gemeenschap. Het is zoals George Eliot het in 1872 al schreef in haar romanklassieker Middlemarch. “De vrede in de wereld wordt bewaard door mensen die niet herinnerd zullen worden, die rusten in graven die niet bezocht worden, maar die hebben bijgedragen tot de goedheid in deze wereld. Zij zijn de reden waarom onze wereld blijft draaien. Omdat zij trouw hun rol gespeeld hebben in het leven.” En dat zijn wij. De meesten onder ons zijn gewone mensen. En wij kunnen ons leven betekenis geven door gewoon de rol te omarmen die we spelen. Door de kwaliteiten en de talenten die we hebben gekregen ten volle te benutten. Door te proberen om zo goed te zijn als we maar kunnen zijn. Stel je ten dienste van de wereld en probeer goed te doen.”

    “Daarnaast: kijk hoe je de vier pijlers meer een plaats kunt geven in je leven. Vraag je af op welke manier die pijlers nu al een rol spelen, want misschien besef je niet eens hoe ze nu al zin aan je leven geven. Probeer vervolgens om ze ook een rol te laten spelen in het leven van anderen. Je kinderen, je collega’s.”

    Geluksbubbel staat op springen

    Ik neem haar opdracht mee. Maar voor ik afscheid neem, toch nog dit: heeft ze soms niet het gevoel dat ze in de woestijn staat te prediken, als ze ziet dat iedereen toch vooral geluk in elke mogelijke vorm blijft najagen?

    “Volgens mij heeft de geluksbubbel onderhand zijn maximale omvang bereikt. Er is behoorlijk wat onderzoek dat erop wijst dat er een verschuiving plaatsvindt richting zin. Dat we naar een maatschappij evolueren waarin materialisme en succes een minder grote rol spelen en mensen meer waarde gaan hechten aan “zin”-gebonden dingen. Je ziet het hier en daar in scholen, waar men het zogenaamde character education een grotere rol laat spelen. Waar je niet alleen wiskunde moet kennen, maar waar je ook leert over zingeving en morele waarden. Je ziet het zelfs in het bedrijfsleven, waar mensen zich beginnen af te vragen wat hun bedrijf de maatschappij voor zinvols te bieden heeft.”


    Dit krantenartikel ( colum) gaat er over hoe mensen gelukkig zijn in het leven.
    Iedereen denkt altijd maar dat alles perfect moet zijn in het leven om gelukkig 
    te zijn maar dan hebben ze het mis , hoe meer je perfect doet hoe ongelukkiger 
    je wordt want je kan perfectie niet evenaren , het is nooit perfect je leven.
    Wetenschappers hebben het niet over gelukkig zijn maar over een zinvol leven
    hoe je dit best leeft om gelukkig te zijn het gaat niet om wat je hebt in het leven
    maar over de dingen die je doet in je leven de mensen die je helpt om zelf 
    gelukkig te worden.
    Mensen hebben zodanig verkeerde kijk op de wereld dat ze gelukkig zijn ook
    heel anders gaan bekijken.
    Door dit artikel ga je heel anders op het leven gaan kijken.

    11-06-2018 om 00:00 geschreven door kimberly  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Zin in (samen) leven
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat is een PKG-schaal?

    Wat is een PKG-schaal?


    PKG-schaal staat eigenlijk voor Post-kritische Geloofsschaal

    de resultaten van deze test bepalen ze aan de hand van een vragenlijst die je moet invullen.

    Deze lijst gaat over hij je omgaat met het geloof en de Godsdienst.


    In de PKG -schaal vind je 4 geloofsstijlen hieronder vind je een korte uitleg ervan.


    Het eerste dat ik wil bespreken met jullie is de letterlijke - gelovigen

    Zij ontleden als het ware de inhoud van hun geloof aan het kerkelijke . 

    Dit wil zeggen dat ze geloven dat de geloofsinhoud

    onveranderlijk is .

    Zij gaan ook bijna altijd moeilijk vragen proberen te mijden omdat ze ervan uit gaan dat alles hetzelfde moet blijven.

    Deze mensen zijn zeer onzeker van hun geloof.

    Hun manier van geloof heeft hen een positief gevoel maar ter gelijk ook het gevoel van angst en schuld gevoel.


    De tweede is de post - kritisch gelovigen.

    Dit zijn mensen die geloven en symbolisch denken.

    Ze geloven en interpreteren de geloofsverhalen.

    Deze mensen zijn er van bewust dat er zeer veel commentaren over het geloof zijn , maar toch blijven ze 

    naar een oplossing zoeken hoe ze de andere hier bij kunnen helpen.

    Mensen die post- kritisch geloven zijn er niet bang van om andere visies en gewoontes in op te gaan in tegen deel 

    ze staan hier voor open.

    Hun manier van geloven heeft hen kracht en maakt hen gelukkig .



    Als 3 de hebben we de relativisten.

    Dit zijn mensen die symbolisch gaan denken maar eigenlijk meer geneigd zijn om niet te geloven.

    Volgens ging hangt dit af hoe je bent groot gebracht.

    Zij gaan er van uit dat het ofwel thuis aangeboden word of wel niet en dat je dan zelf beslist wat je 

    er mee gaat gaan doen.

    Ook het feit dat mensen gaan geloven in één of andere God afhangt van de cultuur waar in ze leven.

    Deze positie is vaak de meest gekozen voor jongeren of jongvolwassen .

    Hier kunnen we ook spreken over het feit dat het vrijblijvend is , de persoon vertoont geen persoonlijke commitment.


    En als laatste vorm hebben we dan de Externe- kritiek - denkers 

    Deze mensen denken het letterlijke en zijn ongelovig.

    Ze kunnen niet geloven door dat het niet kan bewezen worden en zij namelijk letterlijk denken.

    Alles wat er eigenlijk als verhaal wordt vertelt gaan deze mensen niet gaan geloven.

    Ze zijn ongelovig ook door het feit dat het geen zekerheid kan bieden en dit is wat zij dan wel zoeken.

    Deze mensen hebben het dan wel soort van moeilijk om met mensen om te gaan die dan wel geloven.










    Hierboven vind je mijn resultaten bij het maken van de PKG -schaal.

    Hier zie je veel uiteenlopende resultaten.

    Maar 1 ding merk je er wel aan en dat is dat ik niet gelovig ben.

    Dit is ook iets dat ik mij zeker van bewust ben . 

    Ik ben meer een ongelovige persoon en dat stoort mij ook niet . 

    Niet iedereen gelooft of gelooft even veel als een andere persoon.

    Ik denk persoonlijk dat mijn mening hierover nooit echt gaat veranderen.

    Voor mij zal 'god' nooit echt bestaan.

    Maar ik geloof wel bepaalde verhalen van hem daar moet ik niet om liegen .

    Er gaan altijd wel vragen blijven over wat is er waar en wat niet maar daar gaan we natuurlijk echt antwoorden over krijgen.

    11-06-2018 om 00:00 geschreven door kimberly  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Zin in (samen) leven
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.bespreking casus getuigenis Don Bosco

    welke van de gekregen getuigenissen spreekt je aan en waarom?

    Tijdens mijn opdracht moest ik een van de getuigenissen gaan uitkiezen die 

    ik later zou uitwerken waarom deze mij het meest aanspreekt.

    Ik heb voor de getuigenis van de Don Bosco school gekozen.

    Waarom dit filmpje mij het meest aan sprak was eigenlijk door dat

    er verschillende visies aanwezig waren omtrent geloven.

    Ik vond dat dit soms zeer verschillend kon zijn maar kwam wel tot 

    de conclusie dat al deze mensen wel ergens in geloven de ene natuurlijk meer dan de andere.


    De eerste persoon die aan het woord komt is Marie.

    Zij werkt als opvoedster ter Don Bosco.

    Zij vertelt ons dat ze soms wel eens nood heeft aan een persoon die er altijd voor haar is 

    ook al weet ze eigenlijk dat ze er altijd alleen voor staat.

    Ze vind dat ze er altijd moet zijn voor de jongeren en in hen gaan geloven.

    Ze vind het totaal niet erg om ervoor uit te komen waarom ze erin gelooft en wat haar kracht heeft.

    Ze heeft ook haar redenen hiervoor , het is niet omdat andere mensen niet geloven dat andere hier over moeten zwijgen. 

    Iedereen heeft recht om zijn mening te uiten en te geloven in wat hij wilt. 

    Daarom is de mens dan ook zo uniek.


    De tweede persoon die aan bod komt is Bruno .

    Hij is adjunct - directeur ter Don Bosco.

    Voor hem is geloven net als een vaste grond onder zijn voeten hebben .

    Hij zegt hier iets zeer mooi , wanneer er eigenlijk niemand meer is voor hem of hem kan helpen

    gelooft hij dat er nog 1 iemand is die hem wel kan helpen of er voor hem is en dat is voor hem namelijk

    God want hij is een gelovige persoon.

    Hij vind dat de mens centraal staat en niet de regels het gaat nog altijd om de mens.

    Er zijn natuurlijk altijd wel delen waar ik mee akkoord ga en delen waar ik niet akkoord mij ga maar dat heb je overal . 

    Het is dan ook daarom dat iedereen een andere visie heeft .


    De derde die aan bod komt is Rien.

    Zij werkt als leerkracht ter Don Bosco.

    Je ziet hier ook weer een verschil in omtrent haar visie en die van de anderen.

    Zij vergelijk de dingen die ze doet met de dingen die Jezus heeft gedaan.

    Ze heeft als voorbeeld om er voor de mensen te zijn ze als het ware helpen te dragen en te ondersteunen

    net als Jezus deed.

    Wanneer anderen je meer nodig hebben dan dat je jezelf nodig hebt ga je die gaan helpen en cijfer je u zelf even weg . 

    Ze heeft ook aan in het gesprek wanneer ze in contact komt met kinderen of jongeren die het 

    thuis moeilijk heeft dat ze spontaan meer dingen voor hen gaat doen dan dat er eigenlijk van haar verwacht word.


    Maar ik zou deze dingen dan wel niet gaan vergelijken met Jezus wat hij gedaan heeft .

    Ik zou dit gewoon doen omdat ik zo in elkaar zit en niet in jezelf geloof lijk hoe zij doet.



    En als laatste hebben we dan nog de mening van Stef.

    Hij werkt ook als leerkracht ter Don Bosco.

    Hij is een persoon die de mensen telkens opnieuw een nieuwe kans wil geven.

    Het is niet omdat de vorige klas een slecht moment had dat die dit ook hebben .

    Iedereen verdiend het om een tweede kans te krijgen.

    Telkens opnieuw opzoek gaan naar antwoorden op hun levensvragen en hun helpen voorruit gaan.



    Bijlagen:
    https://www.youtube.com/watch?v=nBp9vrp_E20   

    11-06-2018 om 00:00 geschreven door kimberly  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Zin in (samen) leven
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat is mijn zin van het leven?

    Wat is mijn zin van het leven ?

    Mensen vragen mij veel wie of wat er mij eigenlijk gelukkig maakt.

    Ik zeg dan meestal tegen de mensen dat dit afhangt van de situatie waar ik mij in bevind.

    Wanneer ik eens na een lange tijd weg kan gaan met mijn vrienden maken deze mij gelukkig , 

    of als je samen met de familie een feestje hebt .

    Plezier zorgt ervoor dat je de dingen in het leven veel beter gaat opnemen en gaat beleven.

    Zonder plezier , lachen , liefde zou het leven maar saai zijn.

    Mijn leven zou gaan zin hebben als ik de mensen niet kan helpen.

    Ik leef namelijk om anderen te helpen ook al is het maar mijn vrienden , familie of collega's.

    Mijn job is dan ook iets waar er veel zorg voor anderen aan de pas bij komt.

    Mijn werk heeft me als het waar voldoening in het leven.

    Wanneer ik de mensen een dag niet kunnen helpen heb , voel ik mijn dag niet compleet.

    Er zijn natuurlijk ook momenten in het leven waar je verdrietig bent of ongelukkig

    maar dit is gelukkig maar een klein deel van je leven.

    Het doel van het leven is eigenlijk gelukkig  te zijn waar je ook bent of wat je ook doet .

    Je geliefd voelen door de mensen om je heen , voelen dat je leeft.

    Het leven is niet gemaakt om ongelukkig te zijn . 

    Het leven is gemaakt om te leven , de dingen te doen die je graag doet.

    De mensen zouden meer moeten leven van dag op dag, want 

    voor het het beseft kan het leven plots gedaan zijn en ga je spijt 

    hebben dat je niet geleefd hebt zoals je wou.

    Je kiest zelf wat je leven gelukkig maakt of wie . 

    Er bestaat niks dat het leven niet waard voor is , de keuzes die je maakt 

    is voor jezelf jij kiest wat je doet en niemand anders.

    Geluk maak je zelf .

    Je neemt zowel de negatieve dingen in het leven mee als al de positieve dingen zij maken

     je tot de persoon dat je nu bent . 

    Een mens is niet gevormd in 1 dag, niemand is perfect je moet iedere dag werken aan

     de persoon die je wilt worden. 

    Dit is het zelfde met het leven je kan niet je leven in je handen geworpen krijgen je moet 

    vechten en werken voor het leven dat je zelf wilt .

    Er gaan altijd wel momenten in het leven zijn wanneer je het gevoel hebt dat je het leven wilt opgeven. 

    Maar dan moet je opzoek gaan naar wat je voorruit helpt in het leven. 

    Dit kan een goed gesprek zijn met iemand , een troostende knuffel , rustgevende muziek of 

    gewoon even weggaan van alles. 

    En moest dit allemaal niet werken zijn er genoeg mensen professioneel die je kunnen helpen met 

    jouw problemen je gaat er nooit alleen voor staan.

    De belangrijkste mensen in je leven helpen jouw geluk mede mogelijk maken, 

    zij bepalen deels hoe jouw leven er gaat gaan uitzien maar je beslist dan nog zelf wat je ermee gaat doen.

    Ook je vrienden , familie en werk beinvloeden de manier van leven dit kan op een positieve manier 

    maar ook een negatieve manier zijn . 

    Iedereen heeft een andere kijk op het leven niemand is hetzelfde iedereen is uniek.

    Je opvoeding bepaald ook voor een groot stuk hoe je gaat leven en waar je in gaat gaan geloven.

    Je ouders en familie helpen jou tijdens de opvoeding naar het leven waar je zelf voor kunt gaan kiezen.

    Waar je in gelooft of in wie beslis je zelf , jij maakt de weg van het leven die jij wilt en niemand anders.

    Je moet de mensen niet anders gaan bekijken omdat ze anders zijn , of omdat ze in iemand anders geloven

    dan jij het zijn ook maar mensen net als jij.

    Iedereen verdiend het om gelijk behandeld te worden of om in dingen te geloven.

    Geloof kan veel doen voor bepaalde mensen.








    Bijlagen:
    https://www.youtube.com/watch?v=G5njO7VpExE&index=8&list=PLVEajBLETUlk8tIqWfyWK2Q1R5FFdWamK&t=0s   
    https://www.youtube.com/watch?v=WM8mi3_-Fcw&index=8&list=PLVEajBLETUlk8tIqWfyWK2Q1R5FFdWamK   

    11-06-2018 om 00:00 geschreven door kimberly  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Zin in (samen) leven
    >> Reageer (0)


    Categorieën
  • Eco - logisch?! (8)
  • Samen - leven (6)
  • Wanneer lijden toeslaat (9)
  • Wat is goede in onze samenleving? (7)
  • Zin in (samen) leven (5)

  • Archief per week
  • 25/06-01/07 2018
  • 18/06-24/06 2018
  • 11/06-17/06 2018

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs