Ik ben Rudi, en gebruik soms ook wel de schuilnaam kartix.
Ik ben een man en woon in Bonheiden (België) en mijn beroep is technisch bediende.
Ik ben geboren op 29/11/1957 en ben nu dus 67 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: o.a. fotografie, electronica, indoorkarten, computers..
Materiaal
Canon 20D
Sigma 10-20mm f4-5.6 EX DC HSM
Canon EF24-105 f4 L IS USM
Sigma 18-50mm / f2.8
Canon EF50mm f1.8 II
Sigma 70-200mm f2.8 HSM APO
Sigma 180mm f3.5 EX IF APO HSM macro
Sigma 50-500mm f4-6.3 EX APO RF HSM DG
Canon MP-E65 f2.8 macro
Sigma 1.4x & 2x teleconverters
Sigma EF500DG ST
Manfrotto 055PRO
Manfrotto RC322 ballhead
Kartix fotoblog
In horam vivere betekent: leef van dag tot dag (letterlijk leef van uur tot uur) !
Dagelijks minstens 1 nieuwe foto. Uw commentaar of beoordelingen zijn altijd welkom.
01-06-2007
St.Romboutstoren is verplaatst
Met de zomer in aantocht werd de Sint Romboutstoren maar temidden het groen gezet .
Eergisteren nog eens 't Ven bezocht, hopende op libellen maar ze zijn daar altijd wat later dus nog geen libel gezien. Plots bemerkte ik wat beweging op de grond tussen de dorre bladeren. Het waren een heleboel heel kleine bruine kikkertjes van nog geen twee centimeter groot die alle kanten uitsprongen. Eentje bleef wat langer zitten en kon voorzichtig benaderd worden. Langer is relatief, niet meer dan enkele foto's werden me gegund waarop ook hij/zij verdween.
Waterjuffer in oranje-bruin-wit. Heb te laat gemerkt dat ik geen foto heb met de tekening van de segmenten bijgevolg kan ik niet opzoeken welke waterjuffer het is. Maar het ging me hier om de close-up. Gebruik gemaakt van 180mm macro + 1,4x TC en 20mm tussenring.
Vanochtend nog eens afgezakt naar het Torfbroek in Berg. Heb er een heleboel mooie macro opnames kunnen maken van onder andere een aantal libellen zoals deze Gewone Beekoeverlibel en de Viervlek. --> Update: geen Gewone oeverlibel maar een Beekoeverlibel die blijkbaar zeldzamer zijn dan de Gewone oeverlibel.
Op iedere poel/plas waarvan ik weet dat er kikkers op zitten is het deze dagen een kwaken van jewelste. Op sommige plaatsen telde ik 24 kikkers per vierkante meter.
Best grappig: je hoort het gekwaak van verre, nadert voorzichtig tot er een je opmerkt (kikkers reageren voornamelijk op beweging) en plots is driekwart van de populatie onder water verdwenen en wordt het stil. Blijf een minuut stilletjes zitten en ze komen zo weer boven om kort daarna weer van wal te steken met een heus kikkerconcert.
Nog eentje uit Damme van zondag laatstleden. Ik heb 51 foto's van die dag in een album gestoken, als je wil kan je een kijkje nemen.
Het verloop van de dag was als volgt: Om 10u begon de wandeling vanaf parking net buiten het centrum, richting Damse Vaart. Vandaar naar het natuurgebied Damse Wallen waar we het een en ander opstaken van de Natuurpuntgids Martin. Het was al middag toen we teruggingen. Een broodje en een ferme pint als middagmaal. Ondertussen reed de ene na de andere oldtimer ons voorbij, Damme lag blijkbaar op het pad van een rally voor oudjes. In de namiddag ging het te voet richting Blinker en Stinker (Leopoldkanaal en Schipdonkkanaal) en daarna naar Oostkerke. Toen begon het te regenen en hebben we gezellig samengezeten in cafe De Knotwilg. Al bij alwas het een erg geslaagde zondag geworden.
Eentje vanuit de schuilhut in natuurgebied Damse Wallen, een kluut. Jammer genoeg waren de vogels op een verre afstand verwijderd en is dit zowat de enige foto die wat detail kan vertonen. Behalve enkele kluten en bergeenden was ook een Kleine zilverreiger aanwezig maar echt te ver weg voor een goede foto. Martin, onze Natuurpuntgids had zijn telescoop bij zodat we de zilverreiger toch nog goed konden zien.
Gisteren werd via BelgiumDigital een shooting day gehouden in het schilderachtige Damme. En ik was mee van de partij. Het werd een gezellige dag en ik heb weer wat gezichten kunnen plakken op een aantal forumleden. Een albummetje is in de maak maar dit klassiek zicht om u al warm te maken
Vroeger toen we klein waren gingen we geregeld sprinkhanen vangen, hier in de buurt waren genoeg velden. Zelfs naast ons huis lag een veld waar heel wat insecten zich thuis voelden. Nu staan er huizen en om sprinkhanen te zien moet je al wat verder weg.
Heel af en toe kom ik wel eens een minder algemeen bekend insect tegen zoals deze bloedcicade die netjes voor me bleef poseren. Niet moeilijk om te achterhalen waar het beestje zijn naam vandaan heeft, de rode vlekken zijn overduidelijk aanwezig.
Sinds het terug "Belgisch weer" is komen de mussen weer lustig af op al het lekkers dat op de voederplank ligt. Meestal kijken de mussenvrouwtjes de kat uit de boom en wachten van een afstand tot de mannetjes aanwezig zijn. Het blijft leuk om ze zo bezig te zien. Deze foto's zijn gisterochtend genomen, niet zo bijster veel licht waardoor voor iso800 werd gekozen om nog een redelijke sluitertijd te bekomen. Ze zijn namelijk uit de hand getrokken met de Bigma op 500mm, achter glas. Er kwam wat Photoshopwerk aan te pas om een beter contrast te bekomen en om de ruis weg te krijgen.
In het voorbije weekend heb ik op verschillende locaties veel waterjuffers gefotografeerd. En voor de eerste keer werden er zelfs in onze eigen tuin waterjuffers (twee azuurjuffers en een vuurjuffer) aangetroffen. De hier getoonde azuurjuffers deden hun ding in het Mechelse Vrijbroekpark.
Rups van de rietvink (Euthrix potatoria Linnaeus). De rietvink is een nachtvlinder die in broekbossen, langs vijvers en plassen, vochtig laagland en struwelen voorkomt. Meer uitleg over de rietvink op de VlinderNet website. En vreten dat ze kunnen!
In 't Ven, een klein beschermd natuurgebied in Bonheiden zag ik dit wit pluizige plantje waarvan de naam me onbekend is. Pluisjes ongeveer twee cm lang. ondertussen is gevonden, namelijk veenpluis. Meer informatie over veenpluis.
Mijn vrouw is een grote kikkerfan. Overal in ons huis staan of hangen beeldjes van kikkers in allerlei kleuren en afbeeldingen. Tot grote tevredenheid zit er sinds enkele jaren ook een echte kikker ergens in de tuin alhoewel we hem dit jaar nog niet hebben gezien. Verleden jaar zat hij plotselings zelfs in huis, wat er een beetje over was waardoor ondergetekende kon zorgen dat hij terug buiten werd gezet . Ook in de tuin wordt de "kikkerposturekestrend" doorgezet.
In de zon is het voor lieveheersbeestjes en ander klein grut heerlijk vertoeven op de rug van zo een kikker