Ik ben Rudi, en gebruik soms ook wel de schuilnaam kartix.
Ik ben een man en woon in Bonheiden (België) en mijn beroep is technisch bediende.
Ik ben geboren op 29/11/1957 en ben nu dus 67 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: o.a. fotografie, electronica, indoorkarten, computers..
Materiaal
Canon 20D
Sigma 10-20mm f4-5.6 EX DC HSM
Canon EF24-105 f4 L IS USM
Sigma 18-50mm / f2.8
Canon EF50mm f1.8 II
Sigma 70-200mm f2.8 HSM APO
Sigma 180mm f3.5 EX IF APO HSM macro
Sigma 50-500mm f4-6.3 EX APO RF HSM DG
Canon MP-E65 f2.8 macro
Sigma 1.4x & 2x teleconverters
Sigma EF500DG ST
Manfrotto 055PRO
Manfrotto RC322 ballhead
Kartix fotoblog
In horam vivere betekent: leef van dag tot dag (letterlijk leef van uur tot uur) !
Dagelijks minstens 1 nieuwe foto. Uw commentaar of beoordelingen zijn altijd welkom.
16-12-2006
Leuven #1
Vandaag in Leuven rondgelopen maar niet alleen. Ik deed mee aan een zogenaamde Shooting Day (SD) georganiseerd door een forumlid van BelgiumDigital. Er worden wel meer zulke SD's georganiseerd maar dit is de eerste waar ik aan deelnam. Deze keer was er een voorwaarde aan verbonden, je mocht enkel met een prime lens werken. Dat is een lens met vaste brandpuntinstelling, geen zoomlens dus. Dat maakt het wat moeilijker om goed te kadreren en om een goed standpunt te vinden. Ik nam mijn 50mm f1.8 mee. Ondanks de regen hebben we ons allen goed geamuseerd. Morgen meer foto's genomen tijdens de SD.
Tegen een algemene fotografieregel in die luidt dat je moet vermijden om het onderwerp centraal te plaatsen heb ik dat toch maar gedaan . Het benadrukt de ruimte om de aalscholver heen. Behalve boven- en onderaan iets weggesneden (en mijn standaard kader) is er geen nabewerking op uitgevoerd. De kleur komt van de opgaande zon die in het water wordt weerkaatst.
Ook vanmiddag heel even het Vrijbroekpark in geweest al was het maar voor een kwartiertje. Toch nog 3 eekhoorntjes gezien alsook deze vrouwelijke koolmees die enorm gelukkig was met haar halve okkernoot. Gistermiddag ook nog een roodborstje gekiekt, zat wel wat verderweg maar ik vind het toch nog een leuke foto.
Nog eens een HDR'ke omdat ik het plezant vind om daarmee te experimenteren. Deze bestaat uit 3 afzonderlijke opnamen (-1, normaal en +1 belichtingsstop) wat je kan zien aan de standen van de roterende bladen van de windmolen, geheel rechts op de foto. De oranje achterkant van een storend verkeersbord werd weggewerkt. Wie weet waar dat bord stond?
Vanmiddag tijdens de lunchpauze drie kwartier in het Vrijbroekpark in Mechelen rondgelopen op zoek naar een eekhoorntje. Ik heb ze wel door, die rakkertjes. Als je lang en goed kijkt dan zie je ze plots, meestal hoog, in een boom zitten. In 1 boom zag ik er gelijktijdig drie waaronder degene op de eerste twee foto's . Ook aan zijn/haar lunch bezig In totaal zeven eekhoorntjes gespot, niet slecht op zo'n korte tijd vind ik. Eens ze onraad ruiken dan spurten ze van tak naar tak, van boom naar boom en maken soms spectaculaire sprongen. Dan wordt fotograferen echt moeilijk maar ik heb toch een redelijk gelukte foto (derde foto). Een kleiner (jong?) exemplaar was zo roekeloos dat het een serieuze vrije val maakte van naar schatting 8 meter hoog. Gelukkig zonder erg want een tel later spurtte het alweer de boom in.
Nog eentje van gisterochtend. Ik hoop dat het koudegevoel er een beetje uitspringt. Uiteindelijk was het toch maar enkele graden boven nul op dat moment.
Vertel het niet voort en zeg niet dat het van mij komt Als je geen geld wil uitgeven aan boeken over fotografie of fotobewerking dan kan je altijd eens je opsteken in de nieuwsgroep alt.binaries.e-books.technical. Hierin worden allerhande technische boeken en tijdschriften gepost over uiteenlopende onderwerpen als electronica, houtbewerking, booglassen, legermateriaal enzovoort. Maar dus ook over fotografie en bewerking.
Legaal zullen de pdf en chm documenten niet zijn en ik wil downloaden zeker niet aanmoedigen maar ze zijn nu eenmaal "in de aanbieding". U doet er dus mee wat u wil onder uw verantwoordelijkheid.
Een greep uit de meestal engeltalige onderwerpen die aan bod kwamen voorbije maanden zijn: Fotografie: digitale fotografie, poses voor modellen, close-up fotografie, wildlife, vogels in de natuur, zwart-wit, compositie, belichting, basistechnieken, belichting naaktfotografie, huwelijksfotografie, kleurbeheer -correctie en -temperatuur, portetfotografie, over camera RAW, hacking cameras, mini tutorials, Russische cameras, Nikon D70, ... Bewerking: PhotoShop (7, CS, CS2) handleidingen, PS tips, PS Elements 4, digital art, restauratie en retoucheren, Paintshop Pro, ...
Qua tijdschriften heeft men o.a. eens alle edities van Digital Camera World gepost. DCW is een heel goed Engels magazine dat tegenwoordig Digital Camera noemt en waarvan ik de meeste maandbladen ooit gekocht heb. Ook hun website is de moeite waard, wat meteen de tweede tip is
De meeste documenten zijn in pdf-formaat (Adobe Reader nodig om ze te tonen) sommigen zijn in chm-formaat (geen extra software nodig om ze te openen onder Windows). Om de nieuwsgroepen te bekijken en er uit te downloaden kan u best een newsreader als Agent of NewsLeecher installeren. Agent wil bij mij wel chm-files binnenhalen maar zijn daarna niet te openen. NewsLeecher heeft er geen probleem mee.
Vanochtend, Mechels Broek, net op tijd voor de zonsopgang. Beetje mist boven de weiden zorgt voor extra sfeer.
Tegen de zon in fotograferen kan mooie beelden opleveren maar vraagt ook enkele aandachtspunten. - door de zoeker kijken naar het felle zonlicht kan (ernstige) schade toebrengen aan uw oog! - een gewoon digitaal point&shoot fototoestel (geen spiegelreflextoestel) kan schade oplopen aan de sensor wanneer dit teveel en te lang zonlicht krijgt. Vergelijk het met het vergrootglas waarmee je een blad papier kan doen branden. - een zonnekap op de lens helpt flare te voorkomen of te verminderen. Ik hou steeds de zonnekap op mijn lenzen, zowel binnen als buiten. Enerzijds om invallend strooilicht te vermijden, anderzijds als bescherming van het voorste lenselement.
Keren we terug naar Augustus 2004. Vakantie in de Ardennen. Ook de abdij van Orval stond op het programma al was het op een regenachtige dag. Deze foto werd met mijn toenmalig fototoestel, een Minolta DiMAGE A1 genomen, uit de hand op 1/6s. Het was één van de eerste toestellen die een beeldstabilisator ingebouwd heeft wat toelaat tragere sluitersnelheden te gebruiken. En dat werkt prima, wat deze foto bewijst. De techniek wordt nu ook in DSLR's verder gezet en heeft een groot financieel voordeel: je hoeft geen dure gestabiliseerde lenzen aan te schaffen. Een tweede reden waarom ik deze foto toon is dat ik een "vergeten website" van mij opnieuw heb opgedist om in de aandacht te brengen. Niet dat er hoogstaande, fototechnische wondertjes zijn te bewonderen maar het toont hoe ik fotografeerde in 2004 en 2005. Nabewerking had ik ook nog niet zo onder de knie. En blijkbaar hield ik toen van verzadigde kleuren, neem maar eens een kijkje als je tijd hebt.
Hoogstwaarschijnlijk is dit een zwarte kraai maar ik twijfel nog want de spitsere snavel lijkt op die van een juveniele roek. Kraaien vindt je overal ondanks het feit dat het eigenlijk schuwe vogels zijn. Wat eten betreft zijn ze niet kieskeurig en als paar heel trouw.
Het tweede grootste park van Mechelen is het Tivolipark. Naast wandelwegen vind je er het Tivoli kasteel waarin een restaurant, traiteurdienst en een orangerie voor de snellere hap zijn ondergebracht. Verder herbergt het park een kinderboerderij met o.a. pauwen, raskippen, geiten, konijntjes en een klein dierenpark met ezel, varkens, schapen, kalkoenen en andere viervoeters. Meer over Tivoli park.
er is een nieuwe mogelijkheid voorzien als alternatief voor het archief dat al gauw onhandig en weinigzeggends is. Onder de hoofding Maandelijks fotografisch overzicht (rechts onder de klok) zal per maand een link naar een aparte overzichtspagina worden voorzien. Daarin enkel en alleen de thumbnails (verkleinde de versies) van mijn foto's die op de blog die maand werden getoond. Wanneer u op een foto klikt dan wordt u naar de betreffende dag op mijn blog geleidt. Momenteel is er nog maar 1 pagina klaar (start van de blog in juni) maar de rest zal weldra volgen. Het vraagt wat werk maar ik denk dat het makkelijker, overzichtelijker en directer werkt dan simpelweg het archief na te gaan. Het archief werd van "per week" naar "per maand" gebracht, u kan het natuurlijk ook nog blijven gebruiken.
Nog eentje van zondag, gefotografeerd onder de lichttent. Het is mijn wireless router die eigenlijk alleen maar in het weekend dienst doet omdat ik dan de laptop van het werk mee naar huis neem om daarmee draadloos op het internet te surfen.
Een lichttent dient als hulp om studio opnames van voorwerpen te maken zonder harde schaduwen of lichtreflekties te verkrijgen. Er bestaan commerciele lichttentjes van klein tot groot maar het kan ook zelf gemaakt worden. Heb de mijne ook zelf gemaakt: een frame uit pvc pijpjes , T-stukken en ellebogen (elektriciteitsbuizen) met daarover een oud wit laken gedrapeerd. Als achtergrond een groot stuk stevig wit papier van 84 x 60 cm. Voor kleine voorwerpen gebruik ik gekleurde A4 bladen die ook voor de lampen kunnen worden opgesteld. Als belichting gebruik ik 3 burolampjes maar soms ook extra omgevingslicht. Soms zet ik een halflichtdoorlatende zak (waarin computermateriaal wordt verpakt) over de lampjes als deze frontaal voor het onderwerp worden geplaatst. Op die manier wordt het licht toch nog diffuus, al is het wel opletten geblazen voor de warmteontwikkeling van de lampjes.
Niet alleen met papier bezig geweest (zie gisteren) maar ook onder andere wat biertjes onder de lichttent gezet. En daarna lekker soldaat gemaakt. Dat noemt men het aangename aan het ... *kuch* ... aangename paren .
Wat doe je op een regenachtige en winderige zondag? Je bezighouden met gekleurde blaadjes papier, lichtinval en een fototoestel De min of meer geslaagde pogingen zie je hier.
"Oeps", dacht de zwarte zwaan, "ik moet mijn kop buigen of ik pas niet helemaal in de foto".
De zwarte zwaan is een vogel die eigenlijk niet tot de natuurlijke avifauna van Europa behoort maar ze werd ooit vanuit Australië naar hier gebracht. Er zijn in het wild overlevende populaties her en der in Europa.
Gelukkig is wandelen en afval in de vuilbak werpen wel toegestaan Fotograferen mag blijkbaar ook nog want toen een politiepatrouille voorbijkwam werd ik met bedenkelijke blikken bekeken maar wel gerust gelaten.
Het roodborstje is een algemeen voorkomend en bekend vogeltje. Vrouwtje en mannetje zien er hetzelfde uit. Dichte vegetatie en open plekken in parken en tuinen zijn hun favoriete locaties. Het vogeltje verdedigt zijn territorium als geen ander waardoor we het praktisch gans het jaar door zien en horen. Als het echt koud wordt dan zijn ze vaak erg mak en kennen weinig vrees. Dit exemplaar liet zich vanmiddag makkelijk fotograferen, op enkele meters van mij verwijderd.