Jimmy's Place
"Your moment of zen"
Inhoud blog
  • D-52: Ajax is een wasproduct
  • D-54: Mardi Gras
  • De pancake van de Week, aflevering 5 : Belgische Speelsters in de komende Champions League
  • Mijnen Bompa, de Vermiste Racinger……
  • De Pancake van de week, aflevering 4: MVP-kwadraat Kaja Grobelna
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    15-08-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Croky Cup 2017-2018 ronde 2: KRC Mechelen - Olsa Brakel
    Hoi allen, 

    Het was er dus van gekomen. Na een mooie overwinning van mijn teergeliefde club Racing Mechelen, mochten we aantreden in de tweede ronde van de Beker van België oftewel de Croky Cup, editie 2017-2018. 

    De eerste zaterdag van augustus betekent traditiegetrouw ook Beach Mechelen. In het centrum van Mechelen geven 36 recreantenploegen van minstens 6 spelers of speelsters het beste van zichzelf in de edele sport der Beachvolleybal. Ondergetekende is al 13 jaren de vaste sportieve organisator en ook speaker van dienst. 

    Deze zaterdag houden we echter ook de klok in het oog, want hoe dichter we de avondstond naderen, hoe sneller mijn groen-wit supportershart begint te kloppen. Het volleybaltornooi is netjes gedaan om 19u30. Ideaal om stande pede de 5 km per fiets te overbruggen naar het OVK-stadion. 

    Deze verplaatsing gaat jammer genoeg gedrenkt in een plensbui die doordringt tot de diepste kledinglaag. 
    Maar eens aangekomen op de supporters-tribune verdwijnt de koude en nattigheid voor de voetbal-microbe. Tegenstander in geel-zwart is Olsa Brakel, een ploeg uit de tweede amateurklasse. Enkele jaren nog vaste competitie-tegenstander van ons met een enorm sterke thuisreputatie. Nu spelen ze twee reeksen hoger dan "de Racing". 

    In de eerste tien minuten van de match is er weinig klasseverschil. Brakel heeft meer gestalte en dreigt vooral op stilstaande fasen. Maar het openingsdoelpunt valt aan de goeie kant. Na een fout binnen het strafschopgebied kan Andreas Luckermans de 1-0 op de bordjes schieten van op de stip. Extase bij de enkele honderden opgekomen thuis-supporters. 
    De bezoekers beginnen stereotiep te drukken wat uitmondt in enkele gevaarlijke corners en vrije trappen. Uit één van die corners kan Ringoot met het hoofd gelijk maken in de 35e minuut. We gaan rusten met een billijke 1-1. 

    De tweede helft begon in mineur in een intussen zonnig OVK. Alweer Ringoot kon opnieuw met het hoofd scoren en de bezoekers op rozen zetten(1-2). Er steeg weinig of geen gejuich uit de tribunes omdat het supporterslegioen van Olsa Brakel duidelijk ontbrak. 

    Racing vocht terug en kreeg in het laatste half uur nog minstens drie open kansen op de verdiende gelijkmaker. Maar ook Racing-doelman Ledent onderscheidde zich enkele keren in man-tegen-man situaties. De strijdlust was er bij de groen-witten, maar helaas viel het dubbeltje niet aan onze kant. 

    Olsa Brakel bekert verder en zullen we hen dus volgen bij hun volgende bekermatch. Dit zal een derde ronde-match worden tegen City Pirates Merksem, een ploeg die vorig jaar nog een reeksgenoot van "onze Racing" was. 

    Met nog een beetje vochtigheid in de intussen koude kleren reed is fietsgewijs naar huis. Voldaan, want ik had een leuke pot voetbal gezien. In de komende blogs zal er zeker tijd zijn voor andere sporten dan koning voetbal, maar deze weken zal er ook nog geregeld bekervoetbal uit de Croky Cup passeren. 

    Sportieve groetjes,
    Jims







    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    15-08-2017, 10:45 geschreven door Jims  
    Reacties (0)
    02-08-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Hoi allen, mijn naam is Jimmy Pootemans

    Ik heb besloten om vanaf heden, als notoir sportliefhebber, enkele sportprestaties te belichten die niet altijd het nationale nieuws halen. Zo zullen er vaak wat sporten volgen die minder gekend zijn, maar we beginnen dan toch maar met koning voetbal.

     

    Vorig weekend stond de eerste ronde op het programma van de Croky Cup ofwel de Beker van België Voetbal editie 2017-2018. Zou het niet leuk zijn om er één wedstrijd uit te kiezen en telkens de winnende ploeg te volgen in de volgende ronde? Zo kom je uiteindelijk uit bij de bekerfinale tussen ongetwijfeld eerste klassers uit de Jupiler Pro League.

     

    Normaal speelt de voetbalclub van mijn hart, Racing Mechelen, nooit de eerste ronde die vooral voor provinciale ploegen is weggelegd. Jammer genoeg zijn we met de groen-witten uit Mechelen-Noord naar dit niveau teruggevallen na enkele zware financiële katers. Vorig seizoen begon op dat vlak alvast de rehabilitatie en mijn groen-wit hart vertelt me dat we ook dit jaar een sportief stapje voorwaarts zullen zetten.

     

    Maar, de Croky Cup, eerste ronde dus…..

    DE RACING ofwel Racing Mechelen mocht op bezoek naar de provinciale reeksgenoot Koninklijke Voetbalvereniging Ons Genoegen Vorselaar (http://www.ogvorselaar.be). Deze club met de welluidende naam promoveerde in het tussenseizoen van tweede naar eerste provinciale en kon het meeste van de kernspelers behouden. Geen gemakkelijke opdracht voor Racing met een quasi volledig nieuwe kern. Zijn er eigenlijk nog wel gemakkelijke opdrachten voor de club van mijn hart, na bijna drie jaar van continu verliezen.

     

    Maar met nieuwe goesting, nieuwe moed en een nieuw abonnement keken we deze officiële opener toch graag tegemoet. Dit gevoel kreeg na vijf minuten al een serieuze knauw doordat een gedevieerde bal de openingsgoal voor OG Vorselaar betekende. Ok, met nog 85 minuten te gaan kon alles nog, maar het was alweer op achterstand komen.

     

    Maar de kentering kwam er toch snel. Na een misverstand in de verdediging kon de thuisgekomen zoon Kevin Huysmans al milderen. Even later werd een afgeweken bal van Bram Kerckhofs, ook al een speler met een tweede Racing-carrière, in eigen doel verwerkt door Vorselaar. Meteen 1-2 voorsprong voor DE RACING!

     

    En laat het net op zo’n momenten zijn dat het trouwe supporters-hart toch net iets sneller slaat. Het rustsignaal gaf ook een kwartier interne rust, maar zodra de scheidsrechter de tweede helft inluidde was het volop aftellen. Stel je voor….kwalificatie, winst, verdiende zege….het zijn woorden of termen die we al een tijd niet meer hoorden op DE RACING!

     

    Een pak kansen, een afgekeurde goal van OG Vorselaar, Engelse gezangen bij de groen-witte getrouwen en een uiteindelijk fluitsignaal van de man in het oranje luidden de terechte vreugdekreten in. Zoveel jaren frustratie die steekt in één winstmatch in de Croky Cup. Het doet een supporter toch iets.

     

    Volgende zaterdag volgt aflevering twee van de CROKY CUP, editie 2017-2018. DE RACING neemt in de eigen tempel van het Oscar Van Kesbeeckstadion op tegen een ploeg uit de nationale reeksen en dat is Olsa Brakel. Bij leven en welzijn hopen we op een verlengd verblijf in deze beker-competitie, al zijn we realist geworden als supporter van Racing 2.0

    Bij verlies volgen we vanaf dan Olsa Brakel.  


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    02-08-2017, 22:12 geschreven door Jims  
    Reacties (0)
    Archief per week
  • 04/03-10/03 2019
  • 04/12-10/12 2017
  • 27/11-03/12 2017
  • 06/11-12/11 2017
  • 23/10-29/10 2017
  • 16/10-22/10 2017
  • 09/10-15/10 2017
  • 18/09-24/09 2017
  • 11/09-17/09 2017
  • 28/08-03/09 2017
  • 21/08-27/08 2017
  • 14/08-20/08 2017
  • 31/07-06/08 2017
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs