Hilde: Het aftellen is nu echt begonnen. Gisteren (20 september 2007) kregen we onze papieren van het reisbureau. Indrukwekkend toch hoor. Onze reisbeschrijving omvat 10 pagina's met vermelding van alle details. Voor het eerst heb ik alles eens goed doorgenomen. Toch spannend allemaal vind ik. Peter wist dit eigenlijk al allemaal, want hij had onze reis reeds van in het aller prille begin volledig uitgestippeld. Zijn droom komt nu wel heel dichtbij.
Peter: Eigenlijk begon dit verhaal meer dan 2 jaar geleden toen ik het idee kreeg om voor mijn 40e verjaardag een reis te plannen naar Australië. Een soort van midlife-gedachte kwam in me op. Iets echt speciaals, wat niet iedereen in gedachten heeft en zeker niet alledaags is. Een verre, onbereikbare droom. Wel die droom is nu wel echt heel dichtbij. Slechts 2 weken scheiden ons van vertrek. Onze reis is in samenwerking met Aussi Tours uitgewerkt. Hier volgt een zeer korte beschrjving van onze route down under. Vertrek op 7/11 om 10u en aankomst te Sydney op 8/11 rond 19u. Aldaar verblijven we 4 dagen met bezoek aan de Blue Mountains. Vervolgens vertrek naar Ayer Rock voor 5-daagse tocht tot in Alice Springs. Vandaar gaat het richting Darwin om 6 dagen rond te trekken in een kampeerwagen. De vlucht naar Brisbane is het volgende traject van waaruit we met de wagen langsheen de kust noordwaarts trekken richting Cairns, met oa. bezoek aan Fraser Island, Whitesunday, Great Barrierreef, enz... tot in Port Douglas waar de reis afgesloten wordt.
Deze blog hebben we speciaal aangemaakt voor onze kinderen die even niet meekunnen met ons op reis naar Australië. We vertrekken op zondag 7 oktober 2007 en komen terug op donderdag 8 november 2007. Wij bedanken dan ook onze familie (ouders, zussen) en vrienden (Regina, Linsey, collega's Lochristi, buren,enz) die deze reis ook helpen realiseren door onze kinderen op te vangen en ons te steunen en aan te moedigen dit avontuur aan te gaan. Kortom om er voor ons te zijn. Onze bedoeling is in de eerste plaats om onze avonturen zoveel mogelijk neer te schrijven zodat iedereen hier onze belevenissen kan volgen. Wie wil kan ook naar ons een berichtje doen, en zo blijven we ginder in het verre Australië toch wat dichter bij jullie. Alvast veel leesplezier en hopelijk horen we jullie ook eens. Groeten Hilde en Peter