Heart For Kids
Egypte Luxor El Bayraat.
2009 Impressie Bouworde en Heart For Kids
  • Bouworde Juli 2009
  • Bouworde Augustus 2009
  • Bouworde September 2009
  • Free Education Center Rouzga
  • Inhoud blog
  • renovatie hadana ( kleuterschool ) koom
  • ZWEMDAG
  • zeekamp 2013
  • benzine
  • de crisis slaat hard toe
  • zeekamp 2013
  • sfeerbeelden van het zeekamp 2013
  • bezoek en evaluatie kleuterschooltjes
  • vervroegde opening
  • speelgoed
    MARHABA Heart For Kids Egypte - Luxor
    Zoeken in blog

    Blog als favoriet !
    03-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatse Luxortrip December 2009

    December Trip naar Bayraat. 03 december 2009

    Eindelijk na de vele vluchten dit jaar naar Luxor eens een vlucht die vlekkeloos verliep, op tijd vertrokken, geen schokkende vlucht en op tijd aangekomen in Luxor.

    Het zonnetje doet deugd na de vlucht, alhoewel het niet zo warm is, het is hier ook winter, de lokale bevolking loopt rond in dikke kleren,sjaals en mutsen, voor ons is dit een raar zicht, de temperaturen rond het middaguur lopen op tot 25 C°, in de schaduw is dat nog een goede 20 C°, eenmaal de zon onder is wordt dit een heel ander verhaal, dan duiken de temp naar beneden en blijven schommelen rond de 8 C°.

    Het  is raar aankomen in Gorf, anders loopt het hier vol van kinderen en nu oo zo rustig, de kinderen zijn naar school, s’avonds bijna geen kinderen of andere inwoners op straat, wij kruipen allen samen gezellig rond het kampvuur met een glaasje thee of het avondmaal.

    bruno


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Thuisfront
    03-12-2009, 00:00 geschreven door projectverantwoordelijke  
    20-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Weekend 19-20 September
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    ZONDAG 20 SEPTEMBER

    Dit weekend bezocht de groep nog enkele historische sites. “Zeer indrukwekkend” luidde hun commentaar !

    En zo gaat de laatste week van start. Vandaag is de grote dag van alle moslims want de Ramadan zit erop. En naar aloude traditie sluit men deze periode af met “het Suikerfeest”. Iedereen die het zich enigszins kan veroorloven, koopt voor dit feest nieuwe kleren. De kinderen krijgen wat zakgeld en een cadeautje. Winkels en kraampjes liggen vol met “mierzoete” lekkernijen wat bijdraagt aan de naam “Suikerfeest”. Zo mag iedereen na deze zware beproeving, weer normaal eten en drinken. En voor velen mag ook het “onmisbare” sigaretje terug gerookt worden overdag.

    Weer een unieke ervaring voor onze vrijwilligers. Ook zij voelden de gevolgen van de Ramadan. Ze moesten dan wel niet vasten maar ondervonden toch dat soms simpele dingen anders waren. Zoals ‘smorgens vers gebakken broodjes eten, was niet meer mogelijk. Enkel na zonsondergang konden we brood kopen voor de volgende dag... Jammer genoeg kregen ze ook niet de mogelijkheid om heerlijke gerechten, zoals Kofta (gebakken gehakt) en Kosjerie (macaroni), te proeven. Want dit kon ook pas afgehaald worden vanaf 22u. Deze laatste dagen proberen we dit goed te maken door hen toch nog de plaatselijke gerechten te laten smaken.

    Voor mezelf loopt de “bouwordezomer” vroeger af. Omdat ik wegens dringende redenen vandaag al moet vertrekken naar België. Mijn echtgenoot Nasser neemt mijn taken gedurende de laatste dagen van onze groep over. Gesteund door onze vaste medewerkers. Ikzelf hou zeker telefonisch contact om het verdere verloop van deze laatste week te volgen.

    Ook ik zal deze zomer nooit vergeten. Aangenaam verrast door de grenzeloze inzet van onze Belgische “bouwordevrijwilligers”. Samen bezorgden we de kinderen hier, de zomer van hun leven. Die kinderen hebben hun Belgische vrienden voor altijd in hun hartje gesloten. Bij het afscheid, eind deze week zullen er weer wat traantjes vloeien… aan beide kanten.

    Er werd wel “echt pionierswerk” verricht. 

    En Inch Allah, kunnen we spoedig en met trots ook het eindresultaat van het schooltje in Rouzga tonen. Het verheugt me alvast te kunnen melden dat de nieuwe trap naar de 1e verdiep eindelijk af is. Er zijn ook al afspraken gemaakt om aan de sanitaire ruimte te beginnen.

    DE ZWARE OMSTANDIGHEDEN MAAKTEN HET NIET MAKKELIJK VOOR ONZE VRIJWILLIGERS. EXTREME HITTE ,VERMOEIDHEID EN AANPASSING AAN DE PLAATSELIJKE CULTUUR. MAAR ZE DOORSTONDEN HET ALLEMAAL ZONDER VEEL KLAGEN.

    IK WIL IEDEREEN NOG EEN KEER VAN HARTE BEDANKEN VOOR ALLES WAT ER DEZE ZOMER GEPRESTEERD IS.    

      
    “ALF SHOKRAN” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    MASALAMA
    Ann
    nie


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:Bouworde
    20-09-2009, 00:00 geschreven door projectverantwoordelijke  
    15-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De dagen vliegen voorbij
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    DE TIJD VLIEGT VOORBIJ.

    DANKZIJ DE CREATIEVE GEESTEN VAN ONZE GROEP GENIETEN DE KINDEREN HIER MET VOLLE TEUGEN VAN HET LAATSTE SPEELKAMP.

    TOT IEDERS VERBAZING SPREEKT CINDY EEN AARDIG MONDJE ARABISCH EN IS ZE ER ZELFS IN GESLAAGD OM HET O ZO MOEILIJKE SCHRIFT AAN TE LEREN.

    DAAR BEN IK ZELFS NA AL DIE TIJD NOG NIET TOE GEKOMEN.

    BUITEN DE UREN VAN HET SPEELKAMP PROBEERT IEDEREEN OOK ZOVEEL MOGELIJK BEZIENSWAARDIGHEDEN TE BEZOEKEN.

    ER STOND AL EEN FIETSTOCHT DOOR DE DORPJES OP HET PROGRAMMA MET ALS TUSSENSTOP BEZOEK AAN MEDINET HABU TEMPEL.

                                                       
                                                         

    EEN TRIP DIE BIJ IEDEREEN ERG MEEGEVALLEN WAS.

    ZELF BEN IK MET EEN VIJFTAL JONGEREN EEN KLEINE BANANENPLANTAGE GAAN BEZOEKEN

    MET ALS  EXTRAATJE TWEE NIJLKROKODILLEN DIE WE LIEVER NIET IN DE VRIJE NATUUR WILLEN TEGENKOMEN.

    DE DAG HEEFT UREN TEKORT OM ALLES TE DOEN WAT ER OP HET PROGRAMMA STAAT.

    HET SCHOOLTJE IN ROEZGA MOCHT NATUURLIJK OOK NIET ONTBREKEN OP HET LIJSTJE.

    DAAR DEZE GROEP ZICH ENKEL MET DE KINDEREN BEZIG HOUD ZIJN WE TIJDENS EEN PAUZE GAAN KIJKEN IN HOEVERRE DE WERKEN NU GEVORDERD ZIJN.

    EINDELIJK IS DE TRAP IN AANBOUW EN ZAL ER GESTART WORDEN MET DE BEZETTINGSWERKEN.

    OOK DE ELECTRICIEN HEEFT ONDERTUSSEN ZIJN WERK GEDAAN.

    DE RAMADAN HEEFT ONZE VOOROPGESTELDE DATUM VAN AFWERKING DANIG VERSCHOVEN. WE ZULLEN HEEL WAT LANGER MOETEN WACHTEN OP DE EINDAFWERKING DAN WE GEHOOPT HADDEN. MAAR INCH ALLAH ZAL NA HET SUIKERFEEST ALLES IN EEN STROOMVERSNELLING KOMEN.

    TOT GAUW

    ANNIE EN NASSER


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Bouworde
    15-09-2009, 21:42 geschreven door projectverantwoordelijke  
    14-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maandag 14 september

    MAANDAG 14 SEPTEMBER
     
    Vandaag is de groep extra vroeg opgestaan zodat ze “voor” hun speelsessie nog wat cultuur kunnen opsnuiven. Abdu fietst met hen door enkele dorpjes tot aan de tempel. Zo krijgen ze onderweg een realistisch (hard) beeld over de leefomstandigheden van de gezinnen hier op Westbank.

    Op weg naar de “vallei van de koningen”, kruisen ze de 2 enorme “MEMMNONS”. Die op zich maken al indruk. Op de bestemming aangekomen, bezoeken ze “MEDINET HABU” tempel. Deze tempel is niet zo bekend bij de doorsnee toerist en dus veel rustiger. Maar zeker de moeite waard, vooral ook om de goed bewaarde kleuren. In de grotere toeristische tempels, soms zelfs niet meer aan te treffen ! Deze tempel moet zeker ook niks inboeten over taferelen en hiërogliefen. Enorm indrukwekkend. (zie foto’s)

    Tegen de tijd dat de fietstocht erop zit, zal de Koranschool (KITAB genoemd naar het boek de KORAN) afgelopen zijn. En dan kan er gestart worden met spelen en knutselen.
     
    MASALAMA en tot binnen enkele dagen…


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Bouworde
    14-09-2009, 00:00 geschreven door projectverantwoordelijke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag 13 september
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

     ZONDAG 13 SEPTEMBER
     
    Na een deugddoend weekend, begonnen onze jongeren met opgeladen batterijtjes aan een nieuwe week.
     
    De kinderen genieten met volle teugen van hun laatste speelkamp, nog net voor aan het nieuwe schooljaar te beginnen. Dit start na het “Suikerfeest”, het einde van de Rammadam.

                                                                                   

    Ongelooflijk, maar net als in België, hangen weken op voorhand de winkels hier ook al vol met boekentassen en uniformen. Voor de meeste gezinnen in de dorpen,  vormt dit een serieus probleem. Die hebben amper genoeg geld om maandelijks voldoende voedsel te kopen. Dus helemaal niks over voor uniformen alleen al. Nasser besluit dat we hier moeten ingrijpen en voorziet 20 gezinnen uit de buurt een budget om toch de schoolinkopen te kunnen doen. School gaan is immers belangrijk want deze kinderen vormen de toekomst van Egypte. 
     
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Bouworde
    14-09-2009, 00:00 geschreven door projectverantwoordelijke  
    10-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ramadanmaaltijd

    Woensdag 9 September.

    Vandaag wordt een speciale dag.
    Naar jaarlijkse gewoonte organiseren Nasser en ik (Annie) voor iedereen uit de omgeving, voor vrienden en familie uit de buurt een Ramadan – maaltijd.
    Al vroeg in de ochtend is er een ploeg bezig met de versieringen aan te brengen en de voorbereidingen aan het treffen voor het koken van een overheerlijke Egyptische maaltijd.

    Op het Menu: Lamsvlees – Rijst –Gemengde groentesla – Bamia - Molochia, Fassoulia en Zonnebrood.

    Zonnebrood: (zie foto links)is handgemaakt brood dat gerezen in de vroege ochtendzon en
                       gebakken in houtgestookte oven, is heel gemakkelijk te herkennen
                       aan de 3 of 4 wangetjes die in de omtrek van het brood zijn genepen.

    Molochia: Is een bladgroente dat een smaak heeft tussen spinazie en
                    zurkel,deze wordt in het seizoen  vers klaargemaakt, een beetje boter verhitten,geplette look erin,
                   dan een vleesbouillon in de pot en daar de versnipperde molochia in en zachtjes laten sudderen
                        
    Bamia: Bamia is een beetje hetzelfde als molochia maar is geen bladgroente, de
                    vrucht gelijkt een beetje  op kleine augurken en lopen naar onderen
                    spits toe. De smaak is iets anders dan molochia hoofdzakelijk hangt de
                              smaak af van de persoonlijke smaak van de bereider.

    Fasoulia: witte bonen in tomatensaus, op egyptische wijze.

    Als dessert wordt er Basbousa geserveerd, een plaatselijk lekkernij.

    Deze maaltijd wordt een aparte belevenis voor de jongeren. Het is voor allen de eerste keer dat ze zoiets meemaken. Tegelijk worden ze geshoqueerd en geconfronteerd als ze vernemen dat het een puur mannelijke aangelegenheid is, dat de vrouwen er onder geen beding mogen aan deelnemen.
    Een zucht van verlichting of is het van onterechte ongerustheid gaat door de groep als ze vernemen dat de kinderen wel mogen deelnemen aan het eetfestijn.
    Toch blijkt en blijft de groep het moeilijk hebben met het feit dat de vrouwen niet mogen deelnemen aan het festijn, de emoties worden nog uitvergroot omdat deze groep uit 9 meisjes en 1 jongen bestaat, waardoor ze misschien een beetje het gevoel krijgen dat ze persoonlijk geviseerd worden.

    Iedereen geniet dan toch met volle teugen van de Egyptische maaltijd weliswaar op het dakterras van waar er  gretig fotootjes worden genomen van het tafereel dat zich beneden afspeelt.

    Zo is onze jeugd terug een ervaring rijker.
    Groeten
     Annie.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Bouworde
    10-09-2009, 00:00 geschreven door projectverantwoordelijke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 2 confrontatie

    Dinsdag 8 September


    De eerste ochtend hebben ze mogen uitslapen, iets na de middag is de oversteek naar West – Bank.
    Terug verwondering alom bij het zien van het schrille contrast tussen Oost en West-Bank. Iedereen is er het over eens dat de natuur op WestBank prachtig is.
    Na een korte infosessie wordt de lunch geserveerd, er wordt volop van genoten van de eerste maaltijd op Egyptische bodem, die een mengeling is tussen Egyptische en Vlaamse kookkunst.

    De groep is zeer enthousiast en besluit om meteen na de lunch erin te vliegen, voor ze het goed en wel beseffen zit de eerste dag er op.

    Tot binnenkort Annie


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Bouworde
    10-09-2009, 00:00 geschreven door projectverantwoordelijke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bouworde 3 September

    Bouworde Groep 3 – September

    Maandag 7 September

     vanavond komt onze derde en laatste groep vrijwilligers naar Luxor.
    Daar een bacterie besloten heeft mijn lichaam te gebruiken als speelterrein moet ik forfait geven om samen met Nasser naar de luchthaven te gaan, Nasser start  alleen naar de luchthaven. Tegen 23 uur staat hij klaar aan de uitgang, de klok tikt maar verder, er is geen spoor te bekennen van onze groep 3.
    Na  zzeeeeeeeeeeeeer lang wachten komt de groep toch naar buiten, heel snel wordt het duidelijk waarom het zo lang heeft geduurd.
    Inch Allah hebben we al verschillende keren gebruikt, deze groep kan onmiddellijk kennis maken met het echte Egypte.
    Naar goede, trouwe gewoonte heeft Egyptair weer voor een stunt gezorgd, blijkt dat ze in Cairo de groep in twee hebben gesplitst en op de koop toe op twee verschillende vluchten met één uur verschil ertussen.
    Het is dan ook laat voor iedereen in zijn bedje ligt.

    aan iedereen een goede nachtrust gewenst


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Bouworde
    10-09-2009, 00:00 geschreven door projectverantwoordelijke  
    31-08-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De dag van het vertrek

    ONGELOFELIJK HOE SNEL DE TIJD GAAT WANT HET BOUWKAMP VAN DE TWEEDE GROEP ZIT ER OOK OP.
    WEER MOETEN DE KINDJES AFSCHEID NEMEN VAN HUN BELGISCHE VRIENDEN.
    VRIJDAGMORGEN OM 5 UUR STAAN ONZE GASTEN MET PAK EN ZAK KLAAR AAN DE RECEPTIE VAN HET HOTEL.
    DOOR DE RAMADAN IS MEN IN EGYPTE REEDS OMGESCHAKELD VAN ZOMERUUR NAAR WINTERUUR
    EN DAT HEEFT TOT GEVOLG DAT DE VLUCHT NAAR CAIRO REEDS VERTREKT OM 7 UUR.
    INCH ALLAH ZIJN ER DEZE KEER GEEN VERTRAGINGEN OF HINDERNISSEN EN KAN DE GROEP
    MAKKELIJK HUN AANSLUITENDE VLUCHT NAAR BRUSSEL HALEN.
    OOK VOOR ONS IS HET ALTIJD EEN BEETJE MOEILIJK OM AFSCHEID TE NEMEN
    WANT IN DIE DRIE WEKEN IS ER EEN HECHTE BAND ONTSTAAN  MET DE JONGEREN.
    TOEN WE DE EERSTE DAG DE OVERSTEEK MAAKTEN NAAR WESTBANK,
    WAS IEDEREEN VERBAASD OVER HET GROTE VERSCHIL MET OOSTBANK.
    EN TIJDENS ONZE EERSTE WANDELING OP WESTBANK SCHROKKEN ZE VAN NOG ZOVEEL ARMOEDE…
    NIEMAND VERWACHTTE DIT WANT IEDEREEN KENT “EGYPTE” UIT DE REISBROCHURES EN VERDER DAN EEN VLUCHTIG BEZOEK AAN
    DE VALLEI VAN DE KONINGEN OF HATSJEPSUT KOMEN DE MEESTE MENSEN NIET.
    HET WERKELIJK LEVEN ONTGAAT HEN EN ZE ZIEN NIET MEER DAN DE GLAMOUR VAN DE LUXUEUZE HOTELKETENS.
    EEN OPMERKING DIE IK OOK NOG HOORDE BEHALVE DE VELE ARMOEDE : “DAT JE HIER WEL ECHT VOELT DAT JE IN AFRIKA ZIT !”
    WEL, NU BEGIN SEPTEMBER VERWACHTEN WE DE DERDE EN LAATSTE GROEP EN
    WE KIJKEN VOL VERWACHTING UIT NAAR HUN KOMST.
     
    MASALAMA EN TOT GAUW
    ANNIE


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Bouworde
    31-08-2009, 00:00 geschreven door projectverantwoordelijke  
  • Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Hulp steeds welkom: Heb je kinderkledij voor peuters van 0 tot 6 jaar te veel contacteer ons, de peuters in Egypte zull
    Salaam a Leikum

    Druk op onderstaande knop om te reageren in mijn forum

    Categorieën
  • Bouworde (138)
  • Hulp steeds welkom (4)
  • Symphatisanten (7)
  • Thuisfront (5)
  • Archief per week
  • 01/07-07/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 19/11-25/11 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 22/08-28/08 2011
  • 01/08-07/08 2011
  • 25/07-31/07 2011
  • 18/07-24/07 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 28/02-06/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 03/01-09/01 2011
  • 27/09-03/10 2010
  • 31/05-06/06 2010
  • 26/04-02/05 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 14/12-20/12 2009
  • 07/12-13/12 2009
  • 30/11-06/12 2009
  • 14/09-20/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 31/08-06/09 2009
  • 24/08-30/08 2009
  • 17/08-23/08 2009
  • 10/08-16/08 2009
  • 27/07-02/08 2009
  • 20/07-26/07 2009
  • 15/06-21/06 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 29/11-05/12 -0001
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs