Omdat ondergetekende op zondag aan de slag moest op zijn werk was er op zaterdag 16/3 niet veel keus om Glenn toch zijn wedstrijd te laten rijden. 2 wedstrijden in gans Belgie, eentje op 130Km van de deur en eentje op 110Km van de deur. De keuze viel op het westvlaamse Ichtegem. Wie dacht dat dit een west-vlaamse "platte" koers ging worden kwam snel bedrogen uit. op het einde van iedere ronde diende een strook bergop verwerkt te worden die me dit denken aan de Vlaamse ardennen. Neem daarbovenop nog een windkracht 5 en je weet op voorhand dat het voor de sterke beren zal worden.
109 renners haalden een rugnummer op en hierbij ook een delegatie uit England. Glenn die op aanraden van de begeleiders van de dag zeer lang bleef warm rijden start zeer ver achteraan. Bij de 1ste doortocht heeft de helling in het parcours al een pak slachtoffers gemaakt. Ongeveer 40 gelostten dan al en Glenn zit rond de 50ste positie. Van dan af word het een echtte afvallingsrace. Vooraan word het tempo vrij hoog gehouden en vooral op de strook zijwind is het knokken om gaten toe te rijden omdat Glenn iets te ver achteraan zit. Jammer genoeg kan dit niet blijven duren en wanner in ronde 6 van de 8 er achteraan een breuk valt probeert Glenn nog wel deze dicht te rijden maar lukt hier niet in Gelost dus met nog 2 ronden te gaan en bij het ingaan van de laatste ronde beslist de wedstrijdjury om enkel nog het 35 koppige peleton te laten doorijden. Glenn eindigd zo met een ronde minder gereden te hebben op een 39ste plaats.
Teleurstelling natuurlijk na de wedstrijd bij Glenn en zijn volgers. Een dag later wanner dan alles nog eens bezonken en doordacht is moet je stellen deze uitslag in feite vrij logisch is. Met zijn 56Kg voor 1m76 behoort Glenn tot de fijnsten van het peleton. Wanneer het dan windkracht 5 op een Vlaams parcour is mag je niet verwachtten mee te strijden met de "bonken" van het peleton.
Na de vroege lente van deze week was het terug tijd voor een winteroffensief dit weekend. Hierdoor liet Glenn de geplande koers te Ooike vallen en zou hij startten te Stekene. Hier haalden 80 renners een rugnummer af met daarbij 12 WT waasland renners.
Omstreeks 13u werd de start gegeven en omdat het hier maar over een kortte wedstrijd ging gaat het er direkt fel aan toe. Na 2 ronden neemt een renner van Young cycling team een voorsprong van enkele seconden. Tijd voor de WT waasland boys om te laten zien wie de baas is in het waasland. Met 3, Glenn, Sven en Sascha zetten ze een treintje op en al snel is de groep terug compleet. Hierna volgt er een spervuur aan demarages waarbij Glenn zich ook regelmatig laat opmerken. Doch bij nieuwelingen is weggeraken niet simpel en al zeker niet als clubgenoten het je niet direkt gunnen
Wanneer even later Lennert er van door gaat laat het peleton wel begaan en zo kan deze op stap voor een knappe solo. Bij het ingaan van de voorlaatste ronde vind man in vorm Sven het echter genoeg en samen met Sascha zet hij de achtervolging in. Glenn die niet gedacht had dat dit nog zou gebeuren is wat verrast en moet van te ver komen en mist op een haar na de aansluiting. Aan de aankost wint man in vorm Sven voor 2 WT waasland collega's. Glenn laat zich volledig gedemotiveerd uitbollen over de streep en word zo 60ste.
1 dag later weet Glenn dit alles reeds te plaatsen en kijkt hij alweer voluit vooruit naar nieuwe races en warmer weer. Men kan immers niet zeggen dat hij secht gereden heeft en wees er maar zeker dat hij in deze ervaring de kracht zal vinden om de volgende weken een gooi te doen naar een spraakmakende uitslag.
Na de ijskoude start van vorige week te dottignies volgde deze week een koers dichter bij huis. Op Temse Velle in het vlakke waasland kregen de 57 renners een niet al te vlak parcours voorgeschoteld. 2x een viaduct over de E17 ronden en dit 11X. Na de doorgedreven training van woensdag samen met Glenn kan ik uit ondervinding melden dat dit loodzwaar intervallen is.
Omstreeks 15u, deze maal geen vetraging, werd de start gegeven en zeer uitzondelijk werd de 1ste ronde een verkenningsronde. OP het einde van deze ronde werd al wel gespurt voor een premie van 10 maar het peleton zat nog mooi gegroepeerd met Glenn netjes op de 1ste rijen. Vanaf dan ging de snelheid de hoogte in. Iedere ronde een premie te verdienen dus iedere ronde de laatste Km in strak tempo. Glenn die steeds goed vooraan rijd probeert bij de 3de doortocht eens mee te spurtten maar strand op een 2de plaats Na 4 ronde n Acht Zoran Dhond zijn moment gekomen en probeer enkele malen er van door te gaan. Glenn countert enkele malen maar net wanneer hij denkt dat weggeraken niet direkt zal lukken en even in de buik van het peleton plaatsneemt gebeurt het toch. Eerst geraakt Zoran weg en even later ploegmaat Sven. Glenn die even de rust opzocht heeft hem laten vangen. Na enige tijd, wanneer de voorsprong van Sven groot genoeg is, probeert hij nog enkele malen zelf weg te geraken maar steeds countert het peleton hem. Dan maar wachtten op de laatste ronde en alles op de spurt. Hierin word Glenn 3de maar doordat er de laatste ronde nogmaals 2 wegreden eindigd hij finaal op plaats 7.
Knappe wedstrijd van Glenn en gans WT waasland die met Sven 1ste, Sascha 5de en Glenn 7de 3 pionnen plaatsen in de top 10. Sterk ploegske als je het mij vraagt en benieuwd wat dit verder gaat geven in 2013.