Binnenkort wordt de misdaadserie recht op recht uitgezonden. Zal jij kijken ?
Rondvraag / Poll
Vanaf juni wordt de politieserie 'Heterdaad' heruitgezonden. Zal jij kijken ?
Rondvraag / Poll
Wat is jouw mening over onze puntenpolls ?
Schrijf je in voor de nieuwsbrief en extra informatie
Geef je e-mail adres op en klik op onderstaande knop om je in te schrijven voor de maandelijkse nieuwsbrief en regelmatig krijg je ook extra informatie in je mailbox.
discussieer hier over de onderwerpen die op deze blog te lezen zijn.
"FICTIEREEKSEN BLAAST EERSTE KAARSJE UIT" Op dinsdag 26 januari 2010 bestond fictiereeksen exact 1 jaar waarin in het totaal 21.000 (éénentwintigduizend) mensen onze website bezochten. Naar aanleiding daarvan hebben we voor binnenkort enkele aangename verrassingen voor onze bezoekers klaarliggen.
Hoeveel punten (op 5) geef je aan de eerste aflevering van het nieuwe seizoen FC de kampioenen ?
Rondvraag / Poll
De relevatie van de herfst van 2009 ?
FICTIEREEKSEN BLAAST BINNENKORT EERSTE KAARSJE UIT Op dinsdag 26 januari 2010 viert Fictiereeksen zijn eerste verjaardag en rond die periode zullen we onze bezoekers op een aantal zeer aangename verassingen trakteren.
Rondvraag / Poll
wat vindt jij van de 1e aflevering va code 37?
Rondvraag / Poll
Welke aflevering van de 14de reeks f.c. de kampioenen vind jij het beste ?
HLZHI : Brandweer, HLZHI : OCMW, HLZHI : Vissershaven, HLZHI Gevangenis en HLZHI Trouwen liggen al enkele jaren te wachten op hun uitzending.
In september wordt HLZHI Brandweer uitgezonden, HLZHI OCMW en Gevangenis volgen begin 2010.
HLZHI Brandweer brengt een duidelijk beeld van hoe het er aan toe gaat in een brandweerkazerna, de vele stakingen die er georganiseerd worden, ...
'HLZHI Brandweer', vanaf september.
23-05-2009
Vanavond :Wuthering Heigts
Na de kostuumdrama's Cranford en Tess Of The D'Urbervilles volgt nu deze gloednieuwe serie. Gloednieuw is echt wel het woord want de serie is zelfs in de UK nog maar zeer recent uitgezonden.
Wuthering Heights is een nieuwe bewerking van het bekende boek van Thomas Hardy. Eén brengt de reeks in twee lange films op het scherm.
Heathcliff wordt gekweld door de herinnering aan zijn overleden geliefde Cathy. Hij leerde haar jaren geleden kennen toen hij als wees aankwam op Wuthering Heights. Toen ze volwassen werd, moest ze kiezen tussen een leven van zekerheid en comfort met Edgar Linton of een passioneel bestaan aan de zijde van haar zielsverwant Heathcliff. Jaren later heeft haar beslissing ingrijpende gevolgen voor haar dochter Catherine.
'Wuthering Heights', vanavond na F.C. de kampioenen op Eén, om 21u10. De kampioenen zijn er om 20u35 en de 'dieren in nesten special' over olifant Kai-Mook is er om 20u00. vanavond om 20.00u op Eén. vanavond om 20.35 op Eén.
22-05-2009
Finale A Touch of Frost komt eraan
De finale van A Touch of Frost wordt eind 2009 of begin 2010 uitgezonden op canvas en itv.
ITV heeft beslist om voor de grote finale van A Touch Of Frost drie verschillende slotscènes te draaien.
Momenteel vinden de opnames van de allerlaatste tweedelige aflevering plaats. Uiteraard is acteur Sir David Janson van de partij om gestalte te geven aan de knorrige speurder.
In de aflevering, If Dogs Run, tracht Frost de gevaarlijke crimineel Gerry Berland te laten veroordelen. Die tracht zn oplichtingspraktijken te verdoezelen door zich voor te doen als succesvol zakenman.
Jason, die al een tijdje uit het uitbollen was, zegt dat er een gepast einde zal zijn. "Ik heb de speurder veertig films lang gespeeld. Hij was een groot deel van mijn leven. We filmen drie slotscènes, waaruit we de beste zullen kiezen. Bovendien zal op deze manier ook minder informatie naar de buitenwereld lekken".
DE RUBRIEKEN WIJZIGINGEN EN PROGRAMMA-INHOUDEN zijn volledig bijgewerkt ! (zie linkerkolom)
buiten de tv-première van Dear Frankie staan tal topfilms voor u klaar : Schindler's list, Pearl Harbor, Shangai Knights, Jurassic Park III, Pirates of The Carribean - The curse of the black pearl, maar ook de premières van Pirates Of The Carribean - Dead Man's Chest en Pirates of The Carribean - At world's end.
Pearl Harbor TRAILER : http://www.youtube.com/watch?v=PIPBtP02yKc 'Pearl Harbor' op vrijdag 29 mei: Deel 1 is er om 21.00 (21.00-22.40) na de seizoensfinale van 'Thuis', deel 2 is er om 23.00 (23.00-00.15) na 'het journaal laat'
De vrijdagavond is de avond van de Buitenlandse films, de zaterdagavond daarentegen staat in het teken van Vlaamse films. Wat dacht u van de première van Ben X, Windkracht 10-Koksijde Rescue en de indringer ? En verdor nog eens 'de zaak Alzheimer' op uw tv-scherm. de première van Ben X ziet u in de maand juli, de première van Windkracht 10-Koksijde Rescue en de première van de indringer ziet u in augustus, de heruitzending van 'De zaak Alzheimer' is ook voor augustus.
overzicht topfilms op vrijdagavond (elke maand een aantal topfilms) mei : Pirates Of The Caribbean: Curse Of the black Pearl ; Pirates of the caribbean 2: Dead Man's Chest , Pearl Harbor juni: Shindlers List , shangai knights juli : Jurassic Park 3, Ben X (première) augustus : Dear Frankie(première), Pirates of The Caribbean III (première), Windkracht 10-Koksijde rescue (première), De indringer (première), de Zaak Alzheimer.
19-05-2009
De Toekomstplannen van ABC en NBC
Wat is er in de aanbieding voor volgend seizoen?
Bij ABC valt op dat er nog weinig vertrouwen is in Ugly Betty. De serie moet het voortaan zien te rooien op vrijdagavond, ook wel de grafkelder genoemd. De reeks met America Ferrera verloor in de loop van het derde seizoen 16% kijkers.
De zender pakt vanaf september uit met een humoravond op woensdag. Daar komen nieuwe series te staan met o.a. Courteney Cox en Kelsey Grammer in de hoofdrol. De nieuwe serie Flash Forward, waaromtrent al veel te doen was op internet, mag als locomotief dienen voor Greys Anatomy. Andere blikvangers zijn Eastwick, gebaseerd op de film Witches Of Eastwick uit 87, en The Deep End, een nieuwe gerechtsserie.
Worden geschrapt; According To Jim, Life On Mars, Pushing Daisies, Jonny Lee Millers Eli Stone en Dirty Sexy Money.
Het typeschema
maandag: Dancing With The Stars, Castle dinsdag: Shark Tank, Dancing With The Stars, The Forgotten woensdag: Hank, The Middle, Modern Family, Cougar Town, Eastwick donderdag: Flash Forward, Greys Anatomy, Private Practice vrijdag: Supernanny, Ugly Betty, 20/20 zaterdag: Saturday Night College Football Zondag: Americas Funniest Home Videos, Extreme Makeover: Home Edition, Desperate Housewives, Brothers & Sisters
NBC Bij NBC is er volgend seizoen één grote verandering. De zender offert zn ruimte tussen 22u en 23u op tijdens de week en plaatst er de talkshow van Jay Leno. Hierdoor zijn er vijf uren per week minder voor dramareeksen.
30 Rock komt terug. Ook Chuck, Friday Night Lights, Heroes, Law & Order, Law & Order: Special Victims Unit, Parks And Recreation, Southland, The Biggest Loser en The Office zijn weer van de partij.
Het lijstje met geschrapte titels is vrij groot. Crusoe, de serie in samenwerking met BBC, stopt na één reeks. ER is ook afgelopen, net als Kings, Knight Rider, Life, Lipstick Jungle, Medium, My name is Earl en My Own Worst Enemy.
Er starten tien nieuwe series, met titels als Day One, Mercy, Parenthood en Trauma.
Jean Philip De Tender, de netmanager van Eén, maakte maandag de balans op van het voorbije televisieseizoen. Hij toonde zich een tevreden man: "Ondanks de moeilijke financiële situatie heeft Eén zijn beste seizoen ooit achter de rug." Eén heeft afgelopen televisieseizoen een glansprestatie neergezet.
In het najaar van 2008 en het voorjaar van 2009 kon de zender de openbare omroepopdracht beter dan ooit combineren met een hoge waardering van de kijker en de hoogste marktaandelen uit zijn geschiedenis: in vergelijking met vorig jaar klom het algemene marktaandeel voor de periode september tot mei van 30,5 procent tot 33,0 procent.
Mooie cijfers, maar die komen niet uit het niets. Netmanager Jean Philip De Tender: "Kijkcijfers en marktaandelen zijn voor een openbare zender geen doel op zich. Ze zijn niet meer dan het resultaat van een weloverwogen aanpak en een blijvende bekommernis om kwaliteit af te leveren. Eerst en vooral zijn we onverminderd blijven inzetten op onze 'DNA-programma's' Blokken, De rode loper, De zevende dag en Thuis. Zij vormen de fundamenten van Eén. We hebben niet nagelaten om ze dit seizoen zowel vormelijk als inhoudelijk stevig te vernieuwen.
Ten tweede hebben we nieuwe programmatitels ontwikkeld en gelanceerd. De afgelopen negen maanden hebben maar liefst veertien nieuwe programma's het licht gezien. We hebben daarbij bewust gevoelige onderwerpen een plaats op televisie gegeven. Denk maar aan Doodgraag leven, Voorbij de grens en Homeless World Cup.. Niet iedereen kijkt graag naar zo'n programma, maar wie kijkt, blijkt onder de indruk. Zo kreeg Voorbij de grens van de kijkers een bijzonder hoge waardering van 8,8 en was het daarmee het hoogst gewaardeerde televisieprogramma van het seizoen. 'Doodgraag leven' deed het bijna even goed met een waardering van 8,5. We hebben de voorbije maanden ook internationaal gelauwerde fictie afgeleverd met De smaak van De Keyser, Fliken 10 en een heuse hype ontketend met Van vlees en bloed. Het consumentenmagazine Ook getest op mensen, ten slotte, heeft samen met het tweede seizoen van Volt bewezen dat 'de debatfrequentie' op woensdagavond werkt.
Ten slotte proberen we meer dan ooit efficiënt te produceren en slim te programmeren. Efficiënt produceren doen we bijvoorbeeld door het 6-uurjournaal uit te zenden vanuit een kleinere studio op de nieuwsredactie, zodat de technici die daardoor vrijkomen elders kunnen worden ingezet. Bij slim programmeren denk ik onder meer aan Dierendokters: Australië en Safari, twee budgetvriendelijke aankoopprogramma's die door een goede timing op zondag ruim een miljoen kijkers trekken. Of aan Terug naar Siberië of De Bende van Wim, twee ijzersterke programma's uit eigen huis die dit seizoen een tweede leven kregen op Eén."
De eindbalans is dus uitermate positief. Eén is er met zijn gevarieerde aanbod meer dan ooit in geslaagd om heel Vlaanderen te bereiken en zijn openbare omroepopdracht ten volle te vervullen en dat binnen zeer moeilijke financiële contouren.
'1000 zonnen' wordt 1000 keer beter
Vanaf 1 juni bekijkt '1000 Zonnen' het leven weer van de zonnige kant. Geena Lisa, Giovani Oosters, Olav Grondelaers, Herman Verbruggen en een hoop enthousiaste reporters trekken de hele vakantieperiode de straat op om het zomergevoel in al zijn vormen vast te leggen.
De zomer komt eraan en dat betekent dat 'Man Bijt Hond' binnenkort weer plaatsmaakt voor zijn zomerse tegenhanger '1000 Zonnen'. Met een flinke portie dagelijkse actualiteit en bijna allemaal nieuwe rubrieken zorgt '1000 Zonnen' tijdens de zomer opnieuw voor een luchtige kijk op het leven van elke dag.
De start van het bouwverlof, de laatste werkdag van de ministers, stress voor de herexamens of gewoon een barbecue voor de hele buurt; elke gelegenheid is goed om de werkende, studerende of van de zon genietende medemens een microfoon onder de neus te duwen.
Onder het motto Kom eens uit uw kot! geeft '1000 Zonnen' dan weer tips voor een fijn dagje uit met vrienden en familie. Afsluiten doet het programma naar goede gewoonte met De stoel, die stilaan een begrip wordt in Vlaanderen. Een reporter poot ergens ten velde een zomerse strandstoel neer en de kijker die als eerste de plek herkent en plaatsneemt in de stoel, gaat naar huis met vliegtickets voor een heerlijke vakantie.
Nieuwe rubrieken De kijkers zullen misschien nog enkele rubrieken herkennen van vorig jaar, maar het overgrote deel van de items is nieuw. '1000 Zonnen'-chef Giovani Oosters roert dit jaar niet zelf in de potten maar zet enkele bekende Vlamingen achter het fornuis, Geena Lisa dompelt zich onder in de badpakkenspecial, Olav Grondelaers stort zich vol overgave op de kunst en Herman Verbruggen werkt zich in het zweet om zich een strak lijf aan te meten voor de zomer. Elke dag van de week serveert '1000 Zonnen' verschillende rubrieken, maar voor de gelegenheid zetten we de meest opvallende even op een rij:
MAANDAG: Evenement '1000 Zonnen'-kok Giovani Oosters laat ook deze zomer weer van zich horen. Hij trekt er elke zondag met 1000 zonnen op uit om samen met een bekend duo te koken. Het bekende duo roert in de potten en Giovani stuurt bij waar nodig.
DINSDAG: De badpakkenspecial Wie afstemt op de badpakkenspecial om schaarsgeklede deernes te zien, is eraan voor de moeite. In de badpakkenspecial stuurt '1000 Zonnen' Geena Lisa elke week op pad om te kijken hoe mensen een bad pakken. Ze probeert onder meer chocoladebaden, champagnebaden en luxueuze bubbelbaden uit, maar vreest ook de openbare baden in Antwerpen en de Marollen niet. Allen daarheen!
WOENSDAG: 60 seconden kunst In 60 seconden kunst port Olav Grondelaers de kijkers aan om een minuut naar een vreemd kunstwerk te kijken. Hij doet dat op zijn eigen, speelse manier. 60 seconden kunst is een piepshow waarin mensen heel even genieten bij iets uitzonderlijk eenvoudigs. Kunst.
DONDERDAG: De picknick Elke donderdag nodigt een bekende Vlaming een andere bekende Vlaming uit voor een picknick op zijn favoriete plek. De genodigde weet niet met wie hij gaat picknicken, maar wel dat hij ooit al eens te maken heeft gehad met die persoon. Walter Grootaers nodigt bijvoorbeeld Chris Lomme uit omdat hij ooit haar schoonheid bezong in het liedje Verliefd op Chris Lomme. De bekende Vlaming die uitnodigt, brengt de picknick mee!
'10 jaar later' '1000 Zonnen' viert deze zomer zijn tiende verjaardag. In 2000 trok een reporter van het programma naar het vijfde leerjaar van de lagere school met de vraag 'wat wil je later worden?' Tien jaar later confronteert '1000 Zonnen de aspirant-brandweermannen, -astronauten en -ballerina's van weleer met hun antwoorden van toen. Waar staan zij nu, tien jaar later?
VRIJDAG: Strak de zomer door Van zodra de eerste zonnestralen door het wolkendek priemen, schieten duizenden mensen hun sportschoenen aan. In de zomer willen ze immers kunnen pronken met een strak figuur. Herman Verbruggen voegt zich bij de fitnessende en wellnessende massa en probeert de laatste trends in work-outland uit. Hangmatyoga, aquacycling, kickfun, paaldansen, sightjoggen, slacklinen, Herman wordt al moe als hij eraan denkt, maar houdt vol.
ZATERDAG: Déjà-vu Elke zaterdag diept '1000 Zonnen' een vakantiefoto op uit de oude doos. De mensen op de foto verzamelen op de plek waar de foto genomen werd om het vakantiemoment opnieuw te beleven.
Vaste waarde op Eén Dat de kijkers '1000 Zonnen' en hun dagelijkse dosis vers zomernieuws op prijs stellen, blijkt uit de cijfers. De afgelopen jaren groeide het programma steeds meer uit tot een vaste waarde in het zomerse schema van Eén. Bij de start van het programma in 2000, dat toen nog 1000 zonnen en garnalen heette, wist het al ruim 400.000 kijkers te boeien, maar tien jaar later heeft 1000 zonnen met gemiddeld 570.000 kijkers en 37,5 procent marktaandeel in de zomer echt een vaste afspraak met de Eén-kijker. Vorig jaar bewees 1000 zonnen met uitschieters tot 971.394 kijkers en 49,6 procent marktaandeel nogmaals dat het een echte zomertopper is.
'1000 Zonnen', vanaf maandag 1 juni van maandag tot zaterdag om 19.35 uur op Eén.
Vanaf maandag 8 juni presenteert Marcel Vanthilt de gloednieuwe zomertalkshow 'Villa Vanthilt' op Eén. Negen weken lang ontvangt hij interessante gasten en artiesten in zijn eigenste villa, een vakantiehuis met tuin en terras dat hij vier weken neerpoot in het hartje van Gent en vijf weken in het centrum van Hasselt.
Op maandag 8 juni opent Marcel Vanthilt de deuren van 'Villa Vanthilt', zijn eigenste vakantiehuis vanwaaruit hij negen weken lang een nieuwe zomertalkshow zal presenteren op Eén. In het begin van de zomer vestigt hij zich met zijn Villa Vanthilt op het Sint-Pietersplein in Gent. Na de Ronde van Frankrijk duiken het huis en zijn eigenzinnige bewoner weer op aan het Kolonel Dussartplein in Hasselt.
Ode aan Eames Villa Vanthilt is een architecturale ode aan The Eames House, het icoon van de moderne architectuur van de Amerikaanse architect Charles Eames, dat dit jaar zijn zestigste verjaardag viert. Villa Vanthilt is ruim tweehonderd vierkante meter groot en heeft behalve twee verdiepingen ook een terras en een tuin.
In 'Villa Vanthilt' zal Marcel Vanthilt tijdens de zomer in totaal bijna tweehonderd gasten ontvangen. Nationale gasten zitten zij aan zij met internationale gasten en zowel bekende figuren als onbekende mensen met een goed en actueel verhaal zijn welkom. De avond wordt steevast afgesloten met een sterke muzikale act.
Zonsondergang in 'Villa Vanthilt' Opvallend is dat 'Villa Vanthilt' niet alleen van maandag tot donderdag, maar ook op zondag zijn deuren wagenwijd openzet. Die zondagse uitzending krijgt wel een andere invulling dan de 'Villa Vanthilt' op weekdagen. Op de laatste dag van de week heeft Marcel Vanthilt het telkens over één bepaald thema en nodigt hij gasten uit die iets met dat thema te maken hebben.
Ten slotte gaat het programma als eerste talkshow in lange tijd helemaal live. Een hele zomer lang zal de zon dus ondergaan in en tijdens 'Villa Vanthilt'. Wie erbij wil zijn, kan het schouwspel bekijken van in de voortuin.
Niet tijdens de Tour 'Villa Vanthilt' loopt van maandag 8 juni tot en met donderdag 2 juli en van maandag 27 juli tot en met zondag 30 augustus. Tussen die twee perioden maakt het plaats voor 'Tour 2009', het programma dat de Ronde van Frankrijk omkadert.
'Villa Vanthilt', van maandag tot donderdag en op zondag omstreeks 21.55 uur op Eén.
17-05-2009
Een gloednieuw programma: Belgische Route Belge
BELGISCHE ROUTE BELGE
De combinatie van een spelprogramma, een documentaire en een quiz.
BELGISCHE ROUTE BELGE
Televisieprogramma VRT en RTBF met Phara de Aguirre en Christophe Deborsu
De makers van het programma zijn op zoek naar Vlamingen die drie dagen lang willen meewerken aan een televisieprogramma (VRT - RTBF) waarin Vlamingen en Walen samen een spel spelen. Twee taalgemengde groepen nemen het tegen elkaar op onder leiding van bekende journalisten van resp. de VRT en de RTBF.
Spreek je middelmatig of goed Frans, ben je in staat om enkele kilometers te lopen (in je eigen tempo), ben je nieuwsgierig genoeg om drie dagen lang met een groep Walen door België te trekken én ben jij een echte levensgenieter? Heb je een eigen mening over België, Vlaanderen en Wallonië? Kan je je drie dagen vrij maken begin september? Mannen en vrouwen tussen 18 en 65 jaar, geboren in België kunnen zich tot maandag 25 mei kandidaat stellen bij kaat@sylvesterproductions.be. Schrijf een brief van ongeveer één bladzijde waarin je jezelf voorstelt, liefst met foto.
Belgische Route Belge is een programma van sylvesterproductions voor Eén - La Une.
De reeks wordt eind 2009 op tv uitgezonden. Het zal een soort opvolger van '1 jaar gratis' zijn, alhoewel dit een heel ander genre is. In de voorlopige planning staat dat Belgische Rout Belge vanaf zaterdag 19 december 2009 op Eén wordt uitgezonden, om 21.20, na nieuwe afleveringen van F.C. de kampioenen(reeks 20 van F.C. de kampioenen start zaterdag 12 dec 2009 om 20.35).
16-05-2009
Baantjer terug op tv: moeilijke tijden voor De Cock en Vledder
De Cock en Vledder hebben al veel meegemaakt, maar zoveel als ze dit jaar meemaken, hebben ze nog nooit meegemaakt. Corruptie op Bureau Raampoort, een moordenaar die rondloopt in de televisiewereld, het zusje van Keizer en cafébaas Lowietje die verdacht worden van moord, de moord op kennissen van Commissaris Corneel Buitendam, een snuifje cluedo, een moord in de duivenwereld, een reeks prostituees die vermoordt worden en bovendien ook nog eens ritueel verminkt zijn. En wat dacht u van een moord in het circus of de moord op een Elvis-imitator of een sexclub waarin al het personeel op een dag vermoordt wordt ? Bovendien moeten de Cock en Vledder afrekenen met stemmen uit het verleden. Dit ziet u allemaal in nieuwe, spannende baantjer-afleveringen deze zomer op Eén. 'Baantjer', op maandag, woensdag en zondag omstreeks 21.00 op Eén, vanaf 31 mei.
Een restaurant voor Carmen, een gulden schoen voor de beste speler, een rechtszaak tussen de kampioenen en hun nieuwe buurman Fernand, Xavier die als verzekeringsagent door het leven gaat, Doortje en haar geheime dagboek, de kampioenen voeren een toneelstuk op, Pascale 30 jaar jonger, De kampioenen worden er van beschuldigt het veld vervuild te hebben, Boma die een heus besparingsplan afkondigd en zich bovendien laat opnemen in een ontwenningskliniek, het café krijgt versterking van Siska, Marc en Bieke gaan samenwonen, een nieuwe kieper, een Spaans kerkhof onder het voetbalveld, Marc die een nieuwe boma-worst ontwikkeld, Xavier blijkt Homo, Pascale ontmoet de liefde van haar leven : Maurice, en nog veel meer....
F.C. De kampioenen, vanaf maandag 1 juni van maandag t/m vrijdag om 20.05 op Eén. (zaterdag om 20.30) in juli en augustus enkel op vrijdag & zaterdag. (momenteel wordt F.C. de kampioenen iedere zaterdag om 20u40 uitgezonden)
2de reeks Criminal Justice in de maak
Criminal Justice krijgt vervolg
De serie was in januari op Eén te zien.
De BBC heeft opdracht gegeven om een tweede reeks te maken van Criminal Justice.
Maxine Peake zal in de vijf nieuwe episodes de hoofdrol spelen. Ze vertolkt Juliet Miller, een dame in ernstige problemen. Andere hoofdacteurs zijn Matthew Macfadyen, Denis Lawson, Steven Mackintosh en Sophie Okonedo.
De opnames gaan al volgende maand van start in de Britse hoofdstad en de buitenwijken. De serie zal volgend najaar te zien zijn op BBC One, vijf avonden na mekaar.
ZATERDAG : DE grote finale (Eurovisiesongfestival)
eurovisiesongfestival 2009
het programma
Het Eurovisiesongfestival zie je live op Eén en Eén HD. De rechtstreekse uitzending van de finale van het 54ste Eurovisiesongfestival gaat door vanuit de Olympic Indoor Arena in Moskou, Rusland op zaterdag 16 mei. Voor de commentaar zorgen André Vermeulen en Anja Daems. > zo kijk je Eén HD > de officiële website: www.eurovision.tv
zaterdag 16 mei: de finale
Stemmen op jouw favoriete kandidaat kan enkel tijdens de show, nadat de presentatoren de lijnen geopend hebben. Sms XX naar 3470 of bel naar 0905 567 XX. Vervang de XX door het volgnummer van de kandidaat waarvoor je wenst te stemmen. Stemmen voor de Belgische inzending kan uiteraard niet.
1. Litouwen Sasha Son: Love
2. Israël Noa en Mira Awad: There must be another way
3. Frankrijk Patricia Kaas: Et s'il fallait le faible
4. Zweden Malena Ernman: La voix
5. Kroatië Igor Cukrov feat. Andrea: Lijepa Tena
6. Portugal Flor-de-Lis: Todas as ruas do amor
7. Ijsland Yohanna: Is It True?
8. Griekenland Sakis Rouvas: This Is Our Night
9. Armenië Inga & Anush: Jan jan
10. Rusland Anastasia Prikhodko: Mama
11. Azerbeidzjan AySel & Arash: Always
12. Bosnië & Herzegovina Regina: Bistra voda
13. Moldavië Nelly Ciobanu: Hora Din Moldova
14. Malta Chiara: What if we
15. Estland Urban Symphony: Rändajad
16. Denemarken Brinck:Believe Again
17. Duitsland Alex Swings Oscar Sings: Miss kiss kiss bang
18. Turkije Hadise: Düm tek tek
19. Albanië Kejsi Tola: Carry Me In Your Dreams
20. Noorwegen Alexander Rybak: Fairytale
21. Oekraïne Svetlana Loboda: Be my Valentine! (Anti-crisis Girl)
De kloof tussen de Vlaming en zijn politici helpen dichten.
Martine Tanghe, Goedele Wachters en Ivan De Vadder brengen zondagavond 17 mei, live vanuit het Vlaams Parlement, het eerste verkiezingsdebat op gang in Vlaanderen 09. Naar wat wordt er gepeild?
Wat is het vertrekpunt voor Vlaanderen 09?
Vlaanderen 09 stoelt op een grootschalig sociaal onderzoek bij 5500 Vlamingen dat werd afgenomen tussen half maart en begin april. Het is het grootste dat ooit is gebeurd met het oog op de verkiezingen.
Het uitgangspunt van de enquête was wat is uw ideale maatschappij? Hiervoor kreeg de burger waarden en overtuigingen over mens en maatschappij voorgelegd, die zij naar hun aanvoelen beoordeelden. Bijvoorbeeld: vind je rechtvaardigheid, openheid belangrijk? Ben je hoopvol over de toekomst? Vindt iemand die wil werken, altijd werk?
Het resultaat is een soort mentale kaart waarbij we antwoorden kregen over waar de Vlaming persoonlijk belang aan hecht, wat zijn overtuigingen en aspiraties zijn in het leven. Hierdoor hebben we in kaart kunnen brengen waar de Vlaming werkelijk wakker van ligt.
In een volgende stap hebben we die resultaten afgetoetst aan de standpunten van politieke partijen.
Wat is er uniek aan dit onderzoek?
Bij de vorige verkiezingen werkten we op basis van de resultaten van Doe de Stemtest. Die waren zeker waardevol maar dit onderzoek is veel diepgaander dan Doe de Stemtest. Er is werkelijk nog nooit zon diepgravend onderzoek geweest in aanloop naar de verkiezingen. Wij dromen hier als TV-maker al jaren van om gebruik te kunnen maken van een onderzoek dat echt laat zien wat leeft bij de mensen, wat hen bezig houdt om de politici daarmee te confronteren. Dat is in feite de kern van elke verkiezingsuitzending, maar we voelen ons als tv-maker voor de eerste keer ondersteund door de resultaten van een grootschalig onderzoek.
Daarom is dit onderzoek echt een primeur. Eindelijk weten we waar de Vlaming van wakker ligt, en waar wélke Vlaming van wakker ligt. Maar ook, of de politieke partijen wel van hetzelfde wakker liggen als de Vlaming? De kloof tussen de Vlaming en zijn politicus in beeld gebracht dus.
Wat krijgen we te zien in de show?
In de eerste plaats de resultaten van dit onderzoek, en daar zijn toch enkele merkwaardige vaststellingen. Bij een aantal themas zoals de staatshervorming, de economische crisis en de geloofwaardigheid van onze politici gaan we dieper in op die resultaten. We zijn op pad gegaan in Vlaanderen op zoek Vlamingen die hun wedervaren vertellen. En op zondagavond nodigen we opnieuw een aantal mondige, wakker Vlamingen uit om hun mening over die themas te verduidelijken.
Twaalf politici luisteren naar die mening, en bespreken hoe ze tegemoet kunnen komen aan de bekommernissen en de ergernissen van de Vlaming. Wij hebben van elke partij de voorzitter uitgenodigd, en van de grote Vlaamse partijen nog een Vlaams boegbeeld.
Uiteindelijk volgt er nog de commentaar van drie wijze en bekende Vlamingen: Carl Devos, politoloog aan de Gentse Universiteit; Jan Callebaat van Why5Research, die het onderzoek voor de VRT heeft verricht, én professor Kerkelijk Recht Rif Torfs.
Wat willen jullie bereiken met Vlaanderen09?
Vlaanderen09 moet een aanzet zijn voor de Vlaamse kiezers, waarvan een kwart nog onbeslist was midden april, om meer informatie te vergaren over de inzet van de verkiezingen. En wie wil, krijgt daartoe de kans in een hele reeks programmas op radio, tv en online. Daar, op de website van deredactie.be vind je trouwens het volledige onderzoek vanaf zondagavond 17 mei
'Vlaanderen 09', zondag om 22.15 op Eén.
Welke moorden lost Witse deze zomer op ?
Een seriemoordenaar in een bejaardenhuis, een geweldadige overval met moord, een schilderijendiefstal, roofmoord, moord op een juwelier, de moord op een binnenschip, een aanslag op Van Deun en nog veel meer moorden. Bovendien ontdekt Witse dat Van Deun een boekje bijhoudt waarin hij alle fouten van Witse opschrijft. De teamsfeer is niet geweldig dit seizoen.
'WITSE', vanaf 4 juni, iedere donderdag omstreeks 20.35u op Eén.
tip : stem ook in onze verschillende polls over Witse, baantjer, kampioenen : zie zowel linker als rechterzijde van onze website. of bekijk de programma-inhouden : linkerkolom van onze website.
DE ZOMER VAN 2009 VAN EEN HIER HET VOLLEDIGE OVERZICHT. Een varrassende, kwaliteitsvolle zomerprogrammering.
Alle journaals blijven op post : 13u, 18u, 19u, 22u45 + doorlopende herhalingen snacht's (na middernacht) tot 9 u ochtends Ook de rode loper blijft de ganse zomer door.
1000 ZONNEN zoals gewoonlijk is ook 1000 zonnen weer van de partij iedere zomer, MET ELKE DAG VERSCHILLENDE NIEUWE RUBRIEKEN ! '1000 zonnen', van maandag tot zaterdag om 19.35 op Eén. 'de compilatieaflevering', iedere zondag om 19.45 op Eén.
DE PREMIEJAGERS Deze zomer komt er een tweede, gloednieuwe reeks van de premiejagers. Ook de 2de reeks zal gepresenteerd worden door Bruno Wynendaele. 'De premiejagers', vanaf maandag 29 juni van maandag t.e.m. vrijdag om 20.00 op Eén.
ZOMER 2009 In de zomer van 2009 keert ook zomer 2009 terug, een talkshow met een grote varieteit aan gasten. de show wordt afwisselend gepresenteerd door Marcel Vanthilt en Ben Crabbé JUNI (va. week 2) 'Zomer 2009', van maandag tot donderdag om 22.05 op Eén. AUGUSTUS 'Zomer 2009', van maandag tot en met donderdag om 21.50 op Eén.
TOUR 2009 Ook Karl Vannieuwkerke komt terug op het scherm in de zomer van 2009, natuurlijk met zijn talkshow tour 2009. 'Tour 2009', in juli, van maandag tot en met zondag om 21.50 op Eén.
WITSE een echtscheiding, een ruige motorrijder die in Witses straat komt wonen en dan vermoord wordt, kunstzwendel, schilderijvervalsing, moord op politiemensen, een aanslag op collega Van Deun, een moord op een schip, een doodgereden kind, corrupte artsen, een vermoorde enquetrice en nog veel meer zaken die Witse volgende zomer voorgeschoteld krijgt. 'Witse', iedere donderdag om 20.35 op Eén
BAANTJER A) NIEUWE afleveringen op zondag, maandag, woensdag moordzaken in een dansschool, corruptie op bureau raampoort, een model dat op de catwalck wordt neergeschoten, moord onder feministen, moord in een luxerestaurant,Lowietje in de problemen, Sinterklaas die vermoord wordt, en de moord op een oud-collega, een dode duivenmelker, een buitenaardse moord zijn allemaal zaken die De Cock en Vledder deze zomer zullen oplossen 'Baantjer 7-8-9, iedere maandag en woensdag om 21.05 op Eén. Het startschot wordt gegeven op zondag 31 mei om 21.45, Met Het eerste deel van de spannende dubbelaflevering 'De Cock en de moord op het vertrouwen'. Het tweede deel daarvan ziet u maandag 1 juni om 21.05, vanaf dan zijn de nieuwe baantjers er iedere maandag en woensdag om 21.05.
B) zaterdag: heruitzending sommige afl van reeks 1-2-3-4 een lijk in een leeuwenkuil, de moord op een schip, iemand die vermoordt wordt met een schaar, een gastronomie-recensist die wordt vergiftigd, een bejaarde man die dood gevonden wordt in een koelcel, een dodelijk kopje koffie, concertleden die worden uitgemoord, een seriemoordenaar, een moord in een school, de aanvoerder van een politieke partij die op gruwelijke wijze vermoordt wordt, de moord op een heks, de moord in een louche club en met Stille Asdriaan, een vermoorde Serviër, en nog veel meer moorden allemaal in baantjer. JUNI : 'De moord in het Kremlin', zaterdag 6 juni om 21.55 op Eén. nadien : geen baantjer (herh) meer op zaterdag, enkel nog nieuwe afl op ma & wo
FC DE KAMPIOENEN Een restaurant voor Carmen, een gulden schoen voor de beste speler, een rechtszaak tussen de kampioenen en hun nieuwe buurman Fernand, Xavier die als verzekeringsagent door het leven gaat, Doortje en haar geheime dagboek, de kampioenen voeren een toneelstuk op, Pascale 30 jaar jonger, De kampioenen worden er van beschuldigt het veld vervuild te hebben, Boma die een heus besparingsplan afkondigd en zich bovendien laat opnemen in een ontwenningskliniek, het caf頫rijgt versterking van Siska, Marc en Bieke gaan samenwonen, een nieuwe kieper, een Spaans kerkhof onder het voetbalveld, Marc die een nieuwe boma-worst ontwikkeld, Xavier blijkt Homo, Pascale ontmoet de liefde van haar leven : Maurice, en nog veel meer.... JUNI : 'Fc de kampioenen', van maandag tot en met vrijdag om 20.05 op Eén, op zaterdag om 20.30 JULI & AUGUSTUS : iedere vrijdag & zaterdag om 20.30 op Eén.
VERBORGEN GEBREKEN 'Verborgen gebreken' is een nieuwe Nederlandse reeks over een makelaarskantoor in Amsterdam-Zuid. Twee rivaliserende zussen staan aan het roer van het bedrijf en proberen het te maken in een wereld waarin goed geld te verdienen valt, maar lang niet iedereen te vertrouwen is. Het kantoor davert op zijn grondvesten wanneer Bob, de vader van de zussen en eigenaar van het bedrijf, dood wordt teruggevonden JUNI : 'Verborgen gebreken', iedere dinsdag om 20.40 op Eén.
SEDES EN BELLI (Reeks 2) Sedes & Belli is een 13delige fictiereeks die zich afspeelt in en rond het Oostendse detectivebureau 'Scan', het zusterbedrijf van 'Scan Security'. 6 detectives, stuk voor stuk vertolkt door rasacteurs, krijgen te maken met afpersing, fraude, diefstal, moord, brandstichting en nog van dat lekkers. Begin dus alvast te watertanden... 'Sedes en Belli', iedere dinsdag om 20.30 op Eén vanaf juli !
HLZHI: Planckendael (reeks 2) Dierenpark Planckendael: een oase van rust en ruimte op een boogscheut van Mechelen. Planckendael is in vele opzichten anders dan andere dierenparken. Het is een jong, ruim en open wandelpark met grote dierenverblijven. In Planckendael tracht men de natuurlijke leefomgeving van de dieren zo goed mogelijk te benaderen. Vandaar de thematische indeling van het dierenpark in vijf continenten: Europa, Azië, Afrika, Amerika en Oceanië.
In 'Het leven zoals het is: Planckendael' maken we kennis met de dieren én hun verzorgers. De gemoedelijke, familiale sfeer van het park heeft ook zo zijn invloed op de verzorgers. Het is een groep goedlachse, extraverte persoonlijkheden die na vele jaren dienst in Planckendael vaak een intieme band hebben opgebouwd met hun dieren. Er wordt gelachen en met elkaar de draak gestoken, maar vooral goed voor de dieren gezorgd.
JUNI : 'HLZHI Planckendael', iedere maandag + woensdag om 20.40 op Eén.
HLZHI : De Zoo In nieuwe afleveringen neemt Eén je opnieuw mee naar Antwerpse dierentuin. De serie speelt zich grotendeels af achter de schermen van de Zoo, op plaatsen waar je als nieuwsgierige bezoeker in normale omstandigheden niet kan of mag komen. We volgen de verzorgers tijdens hun werk, maar ook ervoor en erna. En uiteraard leren we ook de dieren beter kennen.
'HLZHI : De Zoo', vanaf maandag 29 juni iedere maandag en woensdag om 20.30 op Eén.
THE BILL Wie is de seriemoordenaar ? Dat is de vraag waar we een antwoord op zullen krijgen, in The Bill. In juni herhaalt men de oude afleveringen, in de loop van juli starten de nieuwe, nog niet uitgezonden afleveringen. 'The bill', van ma t/m do om 23.10 op Eén.
KOPPEN en KOPPEN XL Koppen en koppen xl blijven verder lopen tijdens de zomer en wordt gepresenteerd door Wim de Vilder en Annelies van Herck. JUNI : Koppen, iedere dinsdag & donderdag om 20.40 op Eén JULI & AUGUSTUS : 'Koppen', iedere dinsdag & donderdag om 20.30 op Eén.
DE AARDE VANUIT DE HEMEL REEKS 2 ! Gloednieuwe afleveringen van de aarde vanuit de hemel, iedere zaterdag om 20.00 op Eén.
ER IS OOK NOG EEN GLOEDNIEUWPROGRAMMA OP DE ZONDAGAVOND, JAMMER GENOEG IS HIER NOG GEEN INFORMATIE OVER BEKEND.
VUURZEE (HERH reeks 1) iedere vrijdag om 23.40
KATARAKT herhaling van deze prachtserie, op zondag
BESTE VRIENDEN op zondag
HET SCHEMA 1. De Maand JUNI ! 1900 het journaal 1940 1000 zonnen 2000 het weer 2005 Fc de kampioenen
Maandag 2040 HLZHI : Planckendael / De Zoo 2110 Baantjer 2200 De stemming 2009 / Zomer 2009 2250 het journaal laat 2315 Mr. Bean(H) / the bill
Dinsdag 2040 Verborgen Gebreken 2125 Koppen 2200 De stemming 2009 / Zomer 2009 2250 Het journaal laat 2315 Mr. Bean (H) / The bill
Woensdag 2040 Planckendael / De Zoo 2110 Baantjer 2200 De stemming 2009 / Zomer 2009 2250 Het journaal laat 2320 Mr. Bean (h) / the bill
Donderdag 2035 Witse 2130 Koppen 2205 De stemming 2009 / Zomer 2009 2255 Het journaal laat 2320 Mr. Bean (h) / the bill
Vrijdag 2040 filmavond (topfilms en premières, ...) (2200 de stemming 2009)
Zaterdag 1900 het journaal 1930 het weer 1935 1000 zonnen 1955 Lotto, joker 2000 De Aarde vanuit de hemel (reeks 2) 2030 FC de kampioenen (h) 2105 De stemming 2009 /Film 2155 Baantjer (6 juni, h) / Film 2245 het journaal laat 2310 The border (N)
Zondag (va. 14 juni) 1900 het journaal 1920 Sportweekend 1945 1000 zonnen 2005 het weer 2010 beste vrienden 2105 Katarakt 2155 Villa Vanthilt 2245 Het journaal laat
JULI & AUGUSTUS maandag tot en met zaterdag 1900 het journaal 1935 1000 zonnen 1955 het weer (op za om 19.30)
maandag 2000 de premiejagers 2030 HLZHI De Zoo 2100 Baantjer 2150 Tour 2009 / Zomer 2009 2245 Het journaal laat 2310 The bill
dinsdag 2000 de premiejagers 2030 Sedes en Belli (reeks 2) 2120 Koppen 2150 Tour 2009 / Zomer 2009 2245 Het journaal laat 2310 The bill
woensdag 2005 de premiejagers 2030 HLZHI De Zoo 2100 Baantjer 2150 Tour 2009 / Zomer 2009 2245 het journaal laat 2315 The bill
donderdag 2000 de premiejagers 2030 Witse 2125 Koppen 2155 Tour 2009 / zomer 2009 2245 Het journaal laat 2310 The bill
vrijdag 2000 de premiejagers 2030 FC de kampioenen 2100 Film (premières, ....) (2230 tour 2009) 2245 het journaal laat 2315 Vuurzee
zaterdag 2000 de aarde vanuit de hemel 2030 FC de kampioenen 2110 FILM (2225 Tour 2009) 2245 Het journaal laat 2310 Film
zondag 1900 het journaal 1920 sportweekend 1945 1000 zonnen 2005 het weer 2010 Beste vrienden 2105 Katarakt 2155 Villa Vanthilt / tour 2009 2245 Het journaal laat
13-05-2009
De zomer van vtm
We gaan u niet langer laten wachten, hier is ze :
JUNI ----- maandag tot en met vrijdag 1755 Border security (herhaling) 1825 de kotmadam (herhaling) 1859 nieuws 19u vtm 1940 het weer 1945 Louislouise (enkel in juni) 2020 familie (enkel in juni)
Maandag 2100 Zorgen voor Later 2210 Aspe (herhaling)
dinsdag 2100 Je Bent wat je eet (herhaling) 2150 Telefacts Zomer 2235 Ghost Whisperer (herhaling)
woensdag 2100 Jes 2200 Babyboom (herhaling)
donderdag 2055 Planckaerts (herhaling) 2145 Telefacts Zomer 2230 All Saints
vrijdag 2100 Films (herhaling)
zaterdag 2045 Grappa (herhaling) 2125 films (herhaling)
zondag 2005 Twee straten verder (eerst resterende afl, daarna herhalingen) 2040 Te bepalen (herhaling) 2115 LouisLouise (herhaling)
JULI & AUGUSTUS maandag tot en met vrijdag (va. juli) 1755 border security (herhaling) 1825 de kotmadam (herhaling) 1900 nieuws 19u vtm 1930 in het wiel van de tour (tijdens tour ) / Sketch Up
maandag 2005 Te Bepalen (herhaling) 2040 De nieuwe mama (herhaling) 2155 Aspe (herhaling)
dinsdag 2005 Chef vs. Vlaanderen 2040 Je bent wat je eet (herhaling) 2135 Telefacts zomer 2215 Ghost Whisperer (herhaling)
woensdag 2005 101 vragen aan vtm (herhaling) 2045 Muziek in de stad 2205 Satisfaction (r 2)
donderdag 2005 De zware voet (herhaling) 2040 De Planckaerts (herhaling) 2125 Telefacts Zomer 2205 All Saints (herhaling)
vrijdag 2005 Vinger aan de poot (herhaling) 2040 Films (herhaling)
zaterdag 2010 Lili en marleen (herhaling) 2050 Grappa (herhaling) 2130 Films (herhaling)
zondag 2010 Lili en Marleen (herhaling) 2050 Twee straten verder (herhaling) 2125 films (herhaling)
12-05-2009
vtm pikt beelden van VRT
VRT steekt klacht tegen vtm over Boonen-interview in de koelkast
afgelopen zaterdag lapte vtm de regels in verband met de journalistieke deontologie aan zijn laars.
De klacht die de VRT wou indienen tegen vtm bij de Raad voor de Journalistiek blijft voorlopig in de koelkast. Dinsdag spraken de zenders af dat beide nieuwsredacties eerst het dispuut over de uitzending van een VRT-interview met Tom Boonen door vtm zullen bespreken, meldt vtm-woordvoerder Mark Vanlombeek, na onderling overleg met de VRT.
'Vandaag (dinsdag) is er de afspraak gemaakt dat beide redacties rond de tafel gaan zitten om de zaak te bespreken. Die vergadering komt er op zeer korte termijn', aldus Vanlombeek. 'In afwachting daarvan worden er geen stappen gezet. Voor de vergadering komt de klacht er niet.'
Inhoudelijk wou Vanlombeek geen commentaar kwijt. De woordvoerster van de VRT kan voorlopig niet bereikt worden.
Eerder op de dag raakte bekend dat de hoofdredacties van VRT Nieuws en VRT Sport een klacht wilden indienen bij de Raad voor de Journalistiek. Een exclusief VRT-interview met Tom Boonen over zijn recente cocaïnegebruik werd door "Het Nieuws" van vtm overgenomen, maar daarbij werden volgens de openbare omroep een aantal basisbeginselen van de journalistieke deontologie met de voeten getreden.
Tegen afspraken met de VRT in, zond vtm het interview zaterdag uit aan het begin van "Het Nieuws" van 19 uur, luidde het. De bronvermelding gebeurde laattijdig en was nauwelijks herkenbaar voor de kijker. Het Eén-logo bij de beelden werd verwijderd, aldus de hoofdredacties van VRT Nieuws en VRT Sport. Toen werd gemeld dat ze de samenwerking met vtm zullen herbekijken.
rechten Europa League voor VRT
PERSBERICHT Sporza heeft de rechten binnengehaald voor de komende drie seizoenen van de Europa League, de nieuwe competitie die vanaf het seizoen 2009-2010 de UEFA Cup opvolgt. Omdat Sporza het recht op de first pick heeft verworven, mag het van elke speeldag vrij een match kiezen om uit te zenden. In totaal zal Sporza dus vijftien wedstrijden live uitzenden, één voor elk van de vijftien speeldagen. De finale, die over precies een jaar gespeeld wordt in de HSH Nordbank Arena in Hamburg, is er daar eentje van. Ten slotte mag Sporza ook samenvattingen uitzenden en livestreaming aanbieden via Sporza.be.
Luc Van Langenhove, de productiehuismanager VRT Sport, is in zijn nopjes: "De openbare omroep heeft tientallen jaren ervaring in het coveren van belangrijke Europese sportcompetities en we zijn trots dat we aan die lange lijst nu ook de gloednieuwe UEFA Europa League mogen toevoegen. De Vlaamse televisiekijker mag zich verheugen op vijftien avonden topvoetbal met commentaar van zijn favoriete verslaggevers."
Vijftien speeldagen In totaal zullen 160 clubs van 53 verschillende UEFA-associaties via de voorrondes meedingen naar een plekje in de Europa League. In de eerste ronde nemen 48 clubs het tegen elkaar op in twaalf poules van vier teams. Elk team speelt een uit- en een thuismatch tegen de andere drie leden van zijn groep, zodat er in totaal zes speeldagen zijn.
In de tweede ronde, de achtste finales, de kwartfinales en de halve finales speelt elke club een uit- en een thuismatch tegen een ander team. Dat levert opnieuw acht speeldagen op.
De vijftiende speeldag staat helemaal in het teken van de finale van de eerste Europa League, die op 12 mei 2010 gespeeld wordt in het Duitse Hamburg.
UEFA Europa League De UEFA Europa League neemt vanaf 2009-2010 de plaats in van de UEFA Cup. Niet alleen de naam en het logo van de league verandert, ook de competitie zelf ondergaat enkele ingrijpende wijzigingen. De Europa League krijgt, in tegenstelling tot de vroegere UEFA Cup, een gecentraliseerde groepsfase met 48 ploegen die thuis- en uitmatchen spelen. Het moet de Europa League de kans geven om net als de populaire Champions League uit te groeien tot een belangrijke voetbalcompetitie.
De nieuwe Europa League moet teams van groeiende voetballanden en minder bekende regio's ook stimuleren om de oude voetbalorde uit te dagen en een nieuwe wind door het Europese clubvoetbal te laten waaien.
09-05-2009
Eurovisiesongfestival 2009
Het Eurovisiesongfestival zie je live op Eén en Eén HD: de halve finales op dinsdag 12 en donderdag 14 mei, de finale op zaterdag 16 mei. Voor de commentaar zorgen André Vermeulen en Anja Daems. > zo kijk je Eén HD > de officiële website: www.eurovision.tv
De rode loper specials
Zowel op 12 als op 14 mei zorgt De rode loper voor een special. Vooraleer de eerste halve finale van start gaat, loopt De rode loper langs bij de drie 'Belgische' inzendingen: Copycat, Hadise en Marc Paelinck. En voor de tweede halve finale focust De rode loper op de grote namen. Zo stuurt Frankrijk Patricia Kaas, zingt Noa voor Israël een vredesduet met de Arabische zangeres Mira Awad en schreef musicalcomponist Andrew Lloyd Webber de Britse inzending.
dinsdag 12 mei: eerste halve finale
1. Montenegro Andrea Demirovic: Just get out of my life
2. Tsjechië Gypsy.cz: Aven romale
3. België Patrick Ouchène: Copycat
4. Wit-Rusland Peter Elfimov: Eyes that never lie
5. Zweden Malena Ernman: La voix
6. Armenië Inga & Anush: Jan Jan
7. Andorra Susanna Georgi: La teva decisió
8. Zwiterland Lovebugs: The highest heights
9. Turkije Hadise: Düm tek tek
10. Israël Noa & Mira Awad: Einaiych
11.Bulgarije Krassimir Avramov: Illusion
12. IJsland Jóhanna Gudrún: Is it true
13. VJR Macedonië Nesto Sto le Ostane: Next time
14. Roemenië Elena Gheorghe: The Balkan girls
15. Finland Waldo's people: Lose control
16. Portugal Flor-de-Lis: Todas as Ruas do Amor
17. Malta Chiara: What if we
18. Bosnië en Herzegovina Regina: Bistra voda
online
De rode loper biedt je een hele waaier aan Songfestivalnieuws. En ook deredactie.be houdt de vinger aan de pols. Je kan er alle inzendingen bekijken en de blog van André Vermeulen volgen. > www.een.be/derodeloper > deredactie.be
overzicht 'Rode loper extra', dinsdag om 20.40 op Eén 'Eurovisiesongfestival 1e halve finale', dinsdag om 21.00 op Eén 'Rode loper extra (2)', donderdag om 20.40 op Eén 'Eurovisisongfestival 2e halve finale, donderdag om 21.00 op Eén 'Eurosvisiesongestival, finale, zaterdag om 21.00 op Eén
Copycat
De Belgische eer wordt verdedigd door een gelegenheidsgroep met zanger Patrick Ouchène. Met Copycat zorgen ze voor de swingende noot in Moskou. De song gaat over een rock-'n-rollartiest die merkt dat er in Memphis een man rondloopt die er net hetzelfde uitziet als hijzelf. En bovendien dezelfde muziek maakt.
Zanger Patrick Ouchène is bezeten door rockabilly en de lifestyle van de jaren vijftig. Hij draagt fier een vetkuif en lijkt volgens sommigen op Elvis Presley, maar vindt zijn inspiratie als auteur, componist en gitarist vooral bij Buddy Holly.
Als de Belgische inzending ons land wil verdedigen in de finale, moet ze in de eerste halve finale bij de eerste tien eindigen.
Hadise werd in België geboren als kind van Turkse ouders. Na enkele succesvolle singles is Hadise zowel in België als in Turkije een gevestigde naam. Het hoeft dus niet te verbazen dat Turkije haar naar Moskou stuurt. Hadise brengt er het uptempo Düm tek tek, dat intussen al de Ultratop binnendook.
De Belgische songwriter Marc Paelinck leverde dit jaar het nummer What if we, waarmee de Maltese Chiara Siracusa haar land zal vertegenwoordigen. Dat is dan de derde keer dat Chiara voor Malta naar het Eurovisiesongfestival trekt. Ook voor Paelinck is het de derde keer. Eerder zongen Sergio en Xandee nummers van zijn hand.
Rondvraag / Poll
Baantjer-Kijkers, welke aflevering van het derde seizoen vinden jullie het beste?