Inhoud blog
  • 3/05
  • 10/03
  • 21/02
  • 05/12
  • 20/12
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Feliz in Peru
    Tumbes
    07-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.05/12

    Eerst en vooral voor iedereen nog een te late vrolijke kerst en een gelukkig nieuwjaar  (we zijn al aangepast op de Peruaanse mentaliteit en dan duurt da allemaal ietske langer e).

    De kerstdagen waren eigenlijk heel moeilijke dagen met veel gemis naar Belgie en de familie, de kerfstsfeer in Peru is ver te zoeken doordat het hier zo’n warm weer is. Ook zijn de tradities vrij verschillend da die van Belgie. Zeker  toen ik ontdekte dat  we wat familieleden voor enkele dagen over de vloer gingen krijgen. Ge moet weten mijn huis(je) is echt minipini da is een woonkamer, keukentje, 2 kleine slaapkamers en een kleine badkamer. Als iedereen van het gezin aanwezig is zit da hier dus al goe vol en is er eigenlijk geen ruimte meer. Nu 3 dagen voor kerstmis is daar nog is 4man bijgekomen namelijk mijn oma, opa en 2 nonkels. Mijn huis lag letterlijk VOL. Mijn mama heeft 3 nachten op een matras in de living geslapen en mijn papa daarnaast in de zetel, de rest van de gezinsleden lagen allemaal op elkaar gepropt in 2 bedden in de slaapkamer, en het ergste van al was dat ik helemaal alleen in mijn slaapkamer lag en er gerust daar nog mensen konde liggen. Ik heb het mijn mama voorgesteld maar aangezien ik vorige keer niet kon slapen van haar gesnurk (wat we beter geBROM kunne noemen) heeft ze mijn aanbod afgewezen uit angst dat ik geen oog ging toe doen. Kerstavond zelf was helemaal anders dan verwacht. De 24e kwam mijn nonkel, Coco,  binnen met een kalkoen die s’avonds bereid op mijn bord lag. De hele dag heeft mijn huis naar gebrade vlees en andere gerechten geroken want een dampkap kennen ze hier nog ni :D maardus back to the point: Kerstavond. Jonas en zijn gezin zijn kerst bij mij thuis komen vieren. We hebben eigenlijk een hele avond zitten wachten tot het 12u was, wat best lang duurt als ge er op aant wachten zijt. Mijn mama en papa zijn zelfs om 10u effe een dutje gaan doen (uit verveling denk ik). Jonas en ik hebben de hele avond buite gezeten en uiteindelijk uit pure wanhoop spellekes beginne spelen, niet echt wa ik in gedachte heb om op ne kerstavond te doen :D Maar dan ging het ineens heel snel. Het was 5 voor 12 en iedereen werd naar binnen geroepen om een glas champagne in ontvangst te nemen. Ook werd kinneke Jezus boven gehaald (die tot toen toe nog niet in de kerststal te vinden was) en moesten we die allemaal ne kus op zijn voorhoofd geven, Dan werd die dus in zijn stalleke gestopt en was het 12u. Kerstmis hier kunt ge een beetje vergelijken met Nieuwjaar in Belgie. Om 12u pakt iedereen elkaar vast geeft ge elkaar kussen en is er vuurwerk in de straten. Daarna wordt de kalkoen aangesneden en werd er gegeten, de kalkoen was heel lekker maar smaakte wel minder omdat het al zo laat was. Na het eten werden er op speedtempo cadeau’s uitgewisseld en daarna waren ik en Jonas stikkapot van al dat niets doen en zijn we maar gaan slapen. Ik ben blij da ik da hier is heb meegemaakt maar tis goe voor ene keer geweest :P

    Dan Nieuwjaar was een heel ander verhaal. Lorien, een AFS’er uit Piura, is overgekomen naar Tumbes samen met haar zus om met ons Nieuwjaar te vieren in Sunset. Sunset is een beachclub waar ieder jaar een groot nieuwjaarsfeest wordt gehouden en alle jeugd uit Tumbes komt daar op af, wij ook dus. Eerst was het een heel gedoe met een overnachtingsplaats te vinden voor den 31e want alle hotels waren al volboekt en uiteindelijk hebben we maar gewoon besloten om een hele nacht te feesten en de volgende dag wat uit te rusten op het strand. Dees doel is met glans bereikt :D We hadden met alle AFS’ers afgesproke om eerst samen naar het strand te gaan om daar te eten  en wat Champagne enzo drinken rond een kampvuur, daar merkte we al dat ne goeie avond ging worden want iedereen was uiteraard in de sfeer om te feesten en daar hebbe we al zotte toeren uitgespookt. Eens aangekomen in Sunset was het echt een feestje. We zijn daar aangekomen om 10.30pm en drect op den dansvloer gesprongen en om 5.30am kon je ons er nog altijd vinden. Nog een heel positief punt aan de manier waarop ze hier in Peru bier drinken. Dus iedereen staat zowa in cirkeltjes met ne bak bier en 1 glas dan word da glas heel den tijd doorgegeve me een fles en drinkt ge om te beurt. Superhandig als ge zelf geen bier wilt gaan kopen, gewoon afwisselend in cirkeltjes afgaan :D niet da ik hier zelf bier zou moeten kopen ik knipper is me mijn ogen en der zal wel ne Peruaan een pintje aanbieden, 1 van de enige voordelen aan gringa zijn. Maar dus Sunset, het was echt super leuk en ik denk da iedereen zich geweldig heft geamuseerd. Tegen half 6 zijn we daar allemaal in slaap gevallen op het strand en tege 7u terug wakker geworde van de zon. Dan hebben we sunset maar verlaten om te gaan rusten op een ander strand iets verderop. Toen we daar aankwamen kwam ik daar verbasend genoeg mijn gezin tegen die blijkbaar ook de nacht hadden doorgebracht op het strand. Den 1e januari was dus ne hele luie dag die we allemaal me ne kater hebben doorgebracht. Ook waren we op een bepaalde moment Jolien kwijtgeraakt. Komen we die s’morgens tegen helemaal verbrand en verbaast. Bleek da die 2uur van Sunset naar Caleta Grau heeft gestapt :D ochtendwandelingetje.

    AFS = another frustrated student is der een goei betekenis voor. Maar man die maken mijn leven hier moeilijk! Ik ga binnekort same me nog andere AFS vriendinnen reizen en wij hebben toestemming van AFS om 15 dagen te reizen (Wat echt belachlijk weinig is en bijna onmogelijk aangezien Peru verschrikkelijk groot is en het al 2dage duurt om aan de andere kant van het land te gerake ma bon) Wij hadden dan ook een reisplan van 22 dagen, we hadden al op voorhand moete weten da da ni ging pakken en inderdaad: mailtje van AFS da het plan niet is goe gekeurd. Oke wij allemaal een nieuw plan opstellen, eentje van 17 dagen, ja natuurlijk WEER afgekeurd. Oke nieuwtje opgesteld, eentje van 15 dagen WEER afgekeurd want ineens geld uwe vertrekdag ook mee. Dusja ikke ne mail na AFS Lima gestuurd da het nooit goe is en dat da onrechtvaardig is en blabla. Uiteraard drect ne mail terug me alle regels nog is onderstreept en uitgelgd in. Ik raad het u nooit aan om met AFS weg te gaan. Die verwachte da wij maar alles pikke maar zelf doen ze nooit is water bij de wijn. Heel moeilijk om me zo’n mense te onderhandele zenne. Uiteidnelijk verplichten z eons dus eigenlijk om te liegen over onze reis want anders word het toch allemaal ni goe gekeurd. Ik ga dus een paar dage langer als toegelaten reizen en ik hoop dat da ni ontdekt word anders kan ik wel is wa vroeger als Juli terug in Belgie staan want ze beginnen nu al te dreigen met ons terug naar huis te sturen, HEEL FLAUW.  Maarja als nu alles goe gaat vertrek ik den 10e januari naar Piura om dan door te reizen naar Puno, Nasca, Arequipa, Lima, Iquitos en terug naar Tumbes. Ik kijk enorm uit naar die reis dat ik eindelijk eff weg ben uit Tumbes en op zoek kan gaan naar Alpaca’s en panfluiten voor de liefhebbers.

    Deze week was wel tof want heel de week ben ik alleen thuis geweest, echt eff zalig om in een rustig huis zonder wenende kinderen te wonen. Deze keer hebben we het wel proper gehouden en zijn er geen zotte feestjes in mijn huisje gebeurt. Khebbet toch ni zo voor den opruim dus hebben we het maar gehouden met een avondje filosoferen met Robbe en Tijl op de trappen aan mijn huis en een nachtje water scheppen. Da laatste zal ik eff nader verklaren. We hebben hier zonne jongen genaamd Robbe Nouwen zitten. Tis ne Helen toffe enzo ma soms heeft hem zo zijn momentjes :D (but still love you e Robbe) Het zit zo, vloeibare producten kunde best uit die zijn buurt houden want de kans is groot da ge er ni droog van onderuit geraakt. Zo was er bv op een avond geen water in mijn huis en Robbe wou zijn handen gaan wassen maarja er kwam geen water uit de kraan. Wel was het ni in zich opgekomen om de kraan terug dicht te draaien zodat als er terug water was, niet heel mijn badkamer onderloopt. Niet veel later zit ik in de zetel en hoor ik water stromen, ik dacht bij mijzelf. Ooh de buren hebben water de gelukzakken ik wil ook ne douche pakken. Maar na 15min hoorde in nog altijd water dus ik dacht toch eens een kijkje te gaan nemen in mijn badkamer. Jai k ben nog ni in de badkamer en mijn voeten zijn al kletsnat, ik kom die badkamer binnen en khaddet vlaggen e, Heel die badkamer onder water. Daar was het jammer genoeg ni bij gebleven het water was ook al in mijn kamer gestroomd EN in mijn mama haar kamer. Ik heb nog nooit zoveel water in een huis gezien. Mijn voetjes stonde half onder water en ik had hier geen vodden of niks om da mee op te kuisen. Al chance is Jolien mij te hulp gekomen en hebben we er samen een avondje waterscheppen van gemaakt. Echt alles is eraan moete geloven om da zwembad te doen verdwijnen, hierbij heb ik het over handdoeken, kleren, bekers, blousjes, matten. De mat in mijn kamer is nog altijd ni opgedroogd.  

     

    07-01-2012 om 03:24 geschreven door Feliz  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    20-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.20/12

    Oke de tijd vliegt vooruit want ik heb gisteren ontdekt dat het vrijdag al kerstmis is. Een echt kerstgevoel heb ik hier wel ni in die warme zon in Tumbes.

    Vorige week heft de post van Peru mij de gelukkigste gringa gemaakt, mijn postpakket was eindelijk gearriveerd waar nog eens verse nieuwe kleren inzaten. Maar man da is toch verschrikkelijk zo elke dag hetzelfde moete aandoen. Ik heb al afgesproken dat op het einde van het jaar mijn broeken, die ge hier eerder afgeslete vodde kunt noemen, met veel liefde op een kampvuur gegooid gaan worde. Ik wil die nooit van mijn leve meer aandoen of zien! Vandaar da het postpakket dus met open arme werd ontvange en mijn kleerkast toch een inimini beetje herleefd is. Kleren kopen in Tumbes is dus gewoon echt ONMOGELIJK en shoppen me ne peuaan is zowel fysiek als mental onhaalbaar. Jullie kenne mij, shoppen ik ken er alles van en ik ben er goe in om veel geld uit te geven, maar hier lukt het mij gewoon niet!  Zo ben ik vorige week me mijn mama in ‘La Fronterra’ (Ecuador dus) op jacht gegaan naar een kleedje voor een Promotion (eindejaarsbal waar ik door de gastbroer van Janton was naar meegevraagd) ik denk da ik op +/- 1uur alle winkels van Ecuador ben doorgekrost om telkens teleurgesteld weer buite te komen zonder enige aanwinsten.  Ze staan hier gewoon zo verschrikkelijk achter op vlak van mode, de kleedjes zijn hier allemaal heel strak en kort me diamantjes en vreselijke kleurecombinaties. Het was ook een vreselijk warme dag en mijn fysiek liet mij een beetje in de steek want mijn mama is een klein , laten we zeggen, gezette madam, maar amai die heeft een fameus tempo ze. Uiteindelijk naar een werkelijke marteling in Ecuador en niets gevonde te hebben heb ik maar beslist om het simplest zwarte kleedje uit mijn kleerkast te plukken en gewoon op zijn Westers te gaan.

    Ik ben dus samen met Carlos den 1000ste (echt iedereen noemt hier Carlos/Carlitos, das volgens mij ne naam da standaard wordt overgedragen van vader op zoon) naar zijn Promotion geweest wa best een chique bedoeling was. Eerst moeste we zo, arm in arm, in rijtjes binnenkomen en allemaal in ne cirkel gaan staan. Dan werden er in mijn oren nog steeds onverstaanbare speechen gegeven, daarna werd er nen toast uitgebracht met het traditionele drankje Pisco, en opt einde een klein helmomentje. Ik en Carlos moeste der ne Wals gaan dansen. Ja ik had da nog nooit gedaan en hij kende de Coreografie ni dus wij zijn daar vrij hard afgegaan. Als iedereen rond zijne partner draaide had ik da pas door als de cirkel al gemaakt was en dan liep ik nog snel effkes rond de Carlos,  ja en danstalentje zal ik ook nooit worde. Voor de rest was het ne vrij cava avond, ik ben wel op het einde loei gedashed door Carlos doordat zijn vriendinneke naart schijnt een babbeltje me hem wou doen waarom ik derbij was en zij ni was uitgenodigd dus ben ik maar naar huis gegaan, kwil mij ni moeien in relatieproblemen en ik was toch stikkapot van de avond daarvoor want mijn ouders zijn een heel weekend ni thuis geweest en wie ben ik om een leegstaand huis ni te gebruiken om een ‘homeparty’ in te geven. Ik ga daar ni te hard over uitbreiden. Het was ne plezante avond en kzalt zo zeggen, ik ben blij da mijn huis iet of wa heel is gebleven want we waren niet meer in een nuchtere toestand.

    Ik en Jolien zijn nogmaals met onze neus op de feiten gedrukt toen we samen in het postkantoor stonden om Jolien haar ‘Sinterklaas postpakket uit Belgie’ te gaan halen. Wij stonden dus rustig bij de post waar alles fameus opt gemakske gebeurt te wachten en ineens sluiten alle winkels rondom da postkantoor en beginne de mensen zich te verwijderen uit de straten. Ik begin nogal onbezorgd rond te kijken terwijl  Jolien iets meer op haar hoede zegt da er zowiso overvallers zijn of dieven die Tumbes kome leegroven. Ik geloofde da natuurlijk ni want da klinkt nog altijd extreem onwaarschijnlijk in mijn oren, dus lachte da wa weg. Maar niets was minder waar. Blijkbaar waren er dus inderdaad stakers die door de straten van Tumbes trokken om mensen wa rammel te geven en hun te overvallen enzo en twas precies vrij serieus want de vrouw van de post wou Jolien haar pakket ni meegeven of niks en na 5min kreeg ik telefoon van mijn mama om te vragen waar we waren  en dat Tumbes gevaarlijk was nu en blablabla. Dus zijn wij zo snel mogelijk naar het dichtsbijzijnde plein gelope waar de mense zich allemaal begonnen te verzamelen. Ook zaten de taxis stampvol omdat de mensen Tumbes zo snel mogelijk woude verlaten, toch de eerste keer geweest da ik zelf ook schrik heb gehad. Uiteindelijk zijn we nog rustig iets gaan drinke en was er eigenlijk gewoon niemand meer te bespeuren in de straten dus zo onveilig leek het mij ni.

    Over gevaar gesproken, mijn mama en Betty kwamen vorige keer met een,in mijn ogen ,Vrij ongeloofwaardig verhaal over ne gast da u kont eraf snijd als ge aant wandelen zijt, kvond da eerder lachwekkend dan verondrustend, vooral omdat deze misdaad met een zakmes zou gebeuren. Maak het ma mee e, rustig een wandelingeske aant doen en BAF ineens u kont eraf. Ik en Jonas vonden het dus vrij lachwekkend maar mijn mama en Betty waren heel serieus bezig. Tis te hope da we die gast me zijn zakmeske dus ni moete tegekome :D

    Onze hoofdactiviteit is toch nog altijd naar het strand gaan. De jongens surfen dan en ik en Jolien liggen wa te zonnen ofzo, ik heb blijkbaar al enkele aanboden gekregen van surfleraars om mij da ook te leren maar ik ben voorlopig toch nog ni volledig overtuigd. Ik zie mijzelf ni echt op een surfboard staan (als ik trugblik op mijn snowboard talenten durf ik zelf ni op een surfboard te gaan staan, da kan ni goe komen). Wa wij ook daar allemaal tege komen op da strand, vorige keer 1 dode zeehond, 1 dood zeepaardje, 4 ‘out of the blue’ kippenkoppen, en 2 grote dode zeeschilpadden. Eerder een mortuarium dan een strand :D

    Dan nog een paar stomme dingeskes zoals mijn zusje van 4 heeft hier echt al ne uitgebreidde woordenschat, zo kwam der is ne keer uit: ‘Ja Carlitos is ne homo want die heeft zijn kip ni helemaal opgegeten.’ Ook geloven ze hier da ge homo wordt als ge te veel eieren eet.

    En betty heeft hier in onze living een bescheiden kerststal ineen geknutseld. Laten we zeggen da de stal bekan een halve living in beslag neemt en da der ne hele dierentuin rond Jozef en Maria staat ipv ne ezel en een koe, Jezus zelf is ook ni aanwezig misschien word die der pas bijgehaald me Kerstmis zelf ofzo :D Geen idee.

    En dan tot slot, vandaag is Jonas Ryvers (mijne onderbuur) jarig dus langs deze ook al een Gelukkige verjaardag! En aangezien de kleren in Tumbes zo verschrikkelijk zijn vertrek ik same me jolien morgevroeg naar Piura om ons daar ne nieuwe gardarobe aan te schaffen en kerstcadeautjes te kopen !


    20-12-2011 om 16:06 geschreven door Feliz  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
    05-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.5/12
    De laatste tijd begin ik echt steeds luier en luier te worden om die blog bij te houden maar ik zal mij er nog is achter zetten.
    Ik weet ni goe waar ik ergens moet beginnen dus ik ga gewoon beginne vertelle in willekeurige volgorde.

    We zulle beginne met eigenlijk de bron van frustratie, AFS, een organisatie die in Belgie misschien heel goe in elkaar zit enzo maar hier in Zuid Amerika? Hier trekt die nu is echt op niks. Hoeveel keer da wij al bijeenkomsten hebbe gehad waarbij wij ne preek van anderhalfuur krijgen over da wij ni mogen uitgaan en ni mogen drinken en geen foto's met alcoholische dranken op facebook mogen verschijne want da zorgt voor een slecht imago van AFS, en allemaal andere zever. (Nu zal ik is zorge da mijne blog een slecht imago over AFS weergeeft) Frank is hier onze AFS'president' en da is eigenlijk gewoon ne echte Pussy. Die gast zou ons nog het liefst van al opsluite en vastbinde aan de zetel of aan de tafel ofzo. Die is zelf volgens mij NIKS gewoon enja dan lijke wij ineens zotte rebelle die graag 'Plezier maken', Ohneeh alles behalve Plezier maken, zie da ge da zeker ni doet in u AFSjaar ge zou het hier nog is plezant vinde, steldu da voor. Ook is Frank al bij iedere AFS'er thuis geweest gewoon om alles wa op te volge, en bij mij was dus het probleem: 'Feliz gaat te veel uit en heeft een slechte invloed op Jolien en Robbe.' Hahaha was da voor zever, slaagt echt totaal op niks. Nu volgende week komt Frank nog is naar mij thuis om me mijn papa te praten (omda mijn mama mij kei hard heeft zitte verdedige tegenover Frank en beetje heeft zitte liegen voor mij) en nu heeft mijn mama beslist da we volgend weekend naar Piura gaan en mijn papa dus ni beinvloed kan worde door Frank zijn pastoorwoorde :D. Danku Reyna!
    AFS houd zich ook nog altijd bezig met af en toe wat dingetjes te organiseren, ik weet ni goe waarom ze da doen maja, zo was er deze week een AIDSparade (aangezien in Tumbes AIDS een groot probleem is en veel voorkomt) en we ginge dus me ne hele hoop van Puyango naar Tumbes stappe me van die aansprekende Affiches enzo, nu voor de mensen die de afstand van Puyango naar Tumbes ni kenne (wss iedereen dus) da was best wel een eindje stappe. Zelf heb ik uiteraard ook totaal geen idee hoeveel Km da is ma we zijn toch een schoon anderhalfuur onderweg geweest. Er zijn ook nog een paar AFS verjaardagsfeestjes geweest enzo maar die zijn eig ni zo spectaculair om over te vertellen.

    Vorige week hebben we hier toevallig nog een Belgisch meisje lere kennen nl Els. Ze komt van de Kempen dus eindelijk iemand die in de buurt komt van het Antwerps accent en is hier naar Tumbes gekomen is 2007-2008 met AFS. Nu is ze hier terug voor een jaar en logeert trug in hetzelfde gastgezin maar gaat werken in Chiklayo. Wij hebbe der zowa me staan prate en da was een hele toffe dus hebbe we is afgesproke om same te gaan feesten enzo en ook heeft ze ons ne nacht meegevraagd naar haar strandhuis is Zorritos. Man da was echt zalig! Robbe, Janton, Tijl, Els en ik zijn er naartoe geweest en het was echt super gezellig, een kampvuur maken op het strand en daar ne hele nacht blijve zitte tot het trug licht is, Tijl die op zijn gitaar muziek zit te spelen, Allemaal snachts nog gaan zwemmen in een kei warme zee, dan zo 1 of andere frisse die zijn zwembroek, ik verbeter Onderbroek, in de zee verliest (vraag me ni hoe da gebeurt) ik zal ook geen name noeme :D. En dan de volgende dag gewoon wa uitruste opt strand of in de hangmatten, echt zalig.

    Een paar weken geleden zijn we dans door een meisje uit mijn klas uitgenodigd op hare Babyborrel, Angy is 17 en pakt 8 maanden zwanger ofzo. Ik en Robbe komen daar dus aan in haar huis, man zo kitch echt zalig :D da was daar ALLEMAAL roos gemaakt me roze slingers, roze balonnen, roze ooievaars, roze taarten, koekskes, echt Alles! Hier is het ook blijkbaar de gewoonte van de naam en het geslacht van u kindje al op voorhand te zeggen. Het is een meisje (da verklaard als da roos) en de naam hong der ook int groot op ma die ben ik al vergeten :D Dan me Hora Loca kwame der zowa mensen dansen en werden er 2 mensen naar voor gevraagd en moesten die op de grond gaan liggen en moesten om ter snelst opdrachtjes uitvoeren, ze moest der ne grote pamper worde aangedaan, moesten ze aangekleed worde, om ter snelst een papfles me bier leegdrinken, en op zich was da eigenlijk allemaal nog wel grappig om te zien.

    Mijn mama was vorige week ook jarig en daar werd uiteraard een feest bij mij thuis voor gehouden, mijn mama is ne hele dag druk bezig geweest me koken en kuisen (volgens mij de eerste keer da da in mijn huis gebeurde). Jammer genoeg ware alle AFS'ers net de Tumbes uit dus alleen Jolien is kunne komen naar mijn feestje :P. Al onze zetels ware ergens anders gestockeerd, ook de tafel was verdwene en de stoelen waren allemaal aan de kant gezet, natuurlijk dus drect ne dansvloer gecreerd. Het feest was eigenlijk vrij tot zeer saai dus ik en Jolien hebben ons een paar pintjes gaan 'moed indrinken' want tijdens Hora Loca werden wij natuurlijk ook drect op den dansvloer gevraagd. Mijn mama werd door 2 manne in gaypakskes wa gesandwiched en hoogtepunt van heel de avond was de OVERHEERLIJKE taart die Betty had gemaakt en waarvan ik en Jolien veel te veel hebben gegeten.

    dan voor de muziekliefhebber zal ik nog een paar linke van typische liedjes van hier posten.
    Maar verwacht maar geen te zware inhouden want de meeste muziek gaat hier ofwel over liefdesverdriet, ofwel seks, ofwel alcohol. 
    en dees is het mooiste liedje vanal 
    Mijne naam is hier zoals ge kunt horen vrij populair in liedjes.

    Dan nog een paar stomme dingeskes:
    - Onze kerstboom staat hier al van midden november en hij doet zeer aan u ogen als ge der naar kijkt, echt iets superkitch.
    - ik was vorige week ziek en mijn mama ging de 'boze geest' uit mij drijven en da was me een heel ritueel hoor. Ik moest gaan liggen en dan ging die me een gazet drukke op mijn hoofd, arme bene, mijne buik. en daarna moest die krant verbrand worde om de boze geest te verbranden :D Jaja...
    - Ook zijn we is naar Ecuador gerede me 7 man in 1e auto voor gewoon te gaan TANKEN, ik dacht dak zot ging worde. 3uur diep in Ecuador gerede, gaan tanke, en terug naar Tumbes. Ik snap ook ni waarom Betty en hare zoon derbij moeste zijn ma ik kwam me koppijn uit dien auto mijn broertje en zusje zijn ni bepaald rustige klein manne.
    - gistere zijn de jongens nog is gaan surfe en hebbe Allemaal rechtgestaan op hun bord. Dus applausje voor Tijl De Vis, Jonas Reyvers, Janton De Peuter, Reykvi kanrjrklni (Das iets van de ferreur eilande? ofzo iet), en Robbe Nouwen. Jullie maakte me fier daar op het strand :D 
    - Ik heb vorige week een paar dage zonder water gezete en da wil ik nooit meer meemake want na drie dage was ns toilet verstopt echt da was echt het ranzigste ooit.
    - Gistere was ik in de badkamer en ik ga jullie even illustreren en bewijzen hoe klein de appartamente hier zijn, hoe dicht ze op elkaar staan en de muren hier blijkbaar van karton zijn WANT ik was rustig mijn tande aant poetse, hoor ik ineens rare geluide, Denk ik na? Hoor ik nu een bed krake en gekreun? VUIL Ik heb gewoon gezellig mijn bure bezig gehoord, ik hoop da ik da nooit meer moet meemaken. Want da was ranzig! 

    Wa hier wel zalig is, ge kunt hier in de week ook uitgaan want school of in mijn geval unif maakt hier toch niks uit of ge nu gaat of ni, en ik welke toestand ge der zit. Dus de laatste tijd gaan we wel regelmatig feeste en da maakt het leve hier al wel wa boeiender. De dirtydancing moves begin ik ook wa onder de knie te krijgen dus ik val al iets minder uit den toon :D een hele opluchting!
     

    05-12-2011 om 16:38 geschreven door Feliz  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    09-11-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.9/11

    Mijn nieuwe familie is echt super! Ik heb heel veel geluk dat ik zo goe terecht ben gekomen. Ten eerste woon ik boven een andere AFS'er waarvan zijn mama de beste vriendin is van mijn mama. En die 2 samen zijn echt grappig om samen bezig te zien. Betty, de mama van Jonas, en mijn mama schillen denk ik 20 jaar van leeftijd en die hebben allebij echt een super verschillend karakter en toch liggen die heel den tijd strijk me elkaar, en ik me hen. Zo ben ik is op een nacht om 12uur wakker geworden terwijl zun 2 op mijn bed zaten met een anti-allergie creme ofzo tegen mijn muggenbeten, en zaten ze samen mijn voeten in te smeren en te bekijken weet ik veel, ik vond het wel een grappig zicht. Ik heb mij is omgedraaid en gewoon verder geslapen en 's morgens had ik pas door dat da eigenlijk wel raar was. en zo zijn er eigenlijk gewoon heel den tijd van die maffe situaties. En ten twede nu mag ik echt alles, ik mag weggaan wanneer ik wil en tot hoe laat ik wil. Dus in da opzicht lijkt mijn nieuwe mama heel hard op mijn mama van Belgie :D.

    Mijn papa werkt nu in Piura en die woont dus praktisch gezien daar. Die komt enkel in het weekend overhuis. Vorig weekend ben ik samen met mijn gezin naar Piura geweest en da was echt leuk. Piura is zoo anders als Tumbes. Praktisch gezien ziet het er hetzelfde uit maar er is zoveel meer te beleven! Ge hebt er supermarkten, cinema's mooie klerenwinkels, ja ik kwam echt eff terug in de bewoonde wereld :D Heel raar miste ik Tumbes wel, maar da is gewoon omda wij zonne super leuke AFS-groep hebben. In Piura heb ik samen met Lorien, een andere AFS'er van Antwerpen, kunnen afspreken en zijn we samen gaan feesten en da was echt kei leuk. Lorien had er nog een Hollandse vriend zitten, op zich een figuur, maar die heeft ons wel binnen gekregen in de VIP ruimte van Queens, 1 of andere discotheek. En daar hadden ze gewoon Belgisch bier :D Stella! Mijn 2 neven waren ook mee gaan feesten met ons maar 1 neef is vrij vroeg doorgegaan om een onverstaanbare reden dus ik bleef nog alleen over met de oudste, da was nogal een figuur want naarmate het bier vloeide begon die ganse liefdesverklaringen aan mij af te leggen, dattem naar Belgie overkomt volgend jaar voor mij en zo van die zaken, in het begin was ik da aant negeren maar op den duur begon die vrij hard aan te dringen, wat ge eigenlijk kunt beschouwen als incest, da heb ik hem proberen uitleggen int Spaans maar het woord incest kende in nog ni dus ik denk ni da hij het heeft gesnapt :D

    31 Oktober was dus het ‘groots’ Halloweenfeest da AFS georganiseerd had. Heel spectaculair was da nu ni echt, het hoogtepunt van de avond was ons Festejo dansje. In mijn ogen echt Genant aangezien ge ons allemaal moet inbeelde me ne hele grote rode satijne rok me van die fronsen in die lekker flaterend zijn voor u dijen en daarboven een wit satijnen topje, en dan tussen borsthoogte en navel zag ge een stuk blote buik (die ik liever hier nimeer laat zien aangezien rijst blijkbaar toch niet zo goe is voor de lijn) Na dan ons optreden was ere en feestje voorzien voor ons en onze families. Op een gegeven begint dan zo ineens ‘hora loca’ en dan mag iedereen is ‘goe zot’ doen :D. Wat houd dit in? 2 latina’s en ne latino die iedereen wa den dansvloer proberen op te krijgen mbv balonnen toeters slingers enzo, allemaal heel leuk tot ge ineens in een lege zaal staat en ge da allemaal moet opkuisen.

    Ook ben ik ng een dagje samen met mijn familie Jonas en Robbe naar Mancora geweest. Het populairste strand van hier in de buurt om te gaan surfen en waar alle 'gringos' zich bevinden, alle toeristen dus. Da was wel grappig om nog is ergens te zijn waar ge den ene na den andere toerist tege komt. Daar hebben we op het strand gegeten en zijn Jonas en Robbe gaan surfen. In de auto zat ik naast mijn papa samen de Beatles te luisteren :D da was 1 van de eerste keren da ik echt Engelse muziek op de radio hoorde. 

    Voor de rest is er eigenlijk nimeer echt iets spectaculairs gebeurt ik ben nog naar verjaardagsfeestjes geweest, ik ben nog een paar keer naar het strand geweest met mijn ouders en de AFS'ers en mijn mama heeft haar huis in Zorritos mij laten zien. Hahahaha, een 'huis' was daar ni echt de juiste naam voor. Da waren 4 bakstenen muren zonder dak, vloer en kheb zelfs de voordeur ni gevonden dus da sloeg wel wa tegen, niet echt het huis da ik in gedachten had, ik had natuurlijk wel al op voorhand moeten weten da ik hier ni in een zotte villa met zwembad, grote kamers, palmbomen en weet ik veel wa nog terecht ging komen. Maar khad toch op zijn minst gehoopt op een leefbare ruimte. Helaas :P ik dacht eerst da ze een mopje maakte toen we eraan kwamen, ze zeiden zo tegen mij: "Kijk Feliz dees is ons strandhuis." En ik Reageer zo jaja hahaha, en dan mijn mama: Ja we moeten er nog wa aan werken. Oepsie... (en dan te bedenken da ons 'huis' naast een groot huis staat me zwembad enal beetje tegenstreidig.)

    En dan het Beste deze week, Ik heb mijn postpakket uit Belgie aangekregen, Danku mama voor de chocotoffe, chocolade, snoepjes, Alle afleveringe van Sex and the city, Flair en Cosmopolitan en voor de kleren. Jammer genoeg viel mijn chocolade ook goe in de smaak bij mijn familie dus daar schiet al nimeer veel van over :(

     

    09-11-2011 om 23:29 geschreven door Feliz  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    27-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.26/10
    Waar moet ik beginnen...
    Toen ik thuis kwam van Rica playa was dus niemand thuis, iedereen zat in Piura en die hebben daar nog 3 dagen extra gezeten, dus ik was alleen in huis, zonder te weten waar mijn familie uithong, uiteindelijk zijn ze op een avond plots thuis gekomen en was mijn mama kwaad op mij omdat ik hen geen bericht had gestuurd. (terwijl ik da wel had gedaan maar zun da gewoon negeerde) dus heb ik nog eens met Frank gepraat en zijn we tot de beslissing gekomen dat het misschien toch beter was om van familie te veranderen.

    bon op ne dag ik kom s'avonds thuis, zegt mijn mama mij ineens uit het niets, 'ja Feliz morgen verandert ge van familie.' Okee raar vooral omdat ik geen idee had waar ik terecht zou komen, maar inderdaad de volgende dag stond Frank mij thuis op te wachten. Toen ik afscheid had genomen van mijn eerste familie vertrokken we dus, ik wist nog altijd ni hoe het nu in elkaar zat dus ik vroeg erachter bij Frank en die vertelde mij da er eigenlijk helemaal nog geen nieuw gezin voor mij gevonden was. Ik moest dus 2 nachten bij Jonas, een andere AFS'er, slapen en dan zouden ze naar een oplossing zoeken. Uiteindelijk toen ik bij Jonas aankwam werd ik drect mee naar zijn bovenburen genomen en bleken die mijn nieuwe familie te zijn, ja allemaal wel goe en wel maar waarom word ik ni op de hoogte gebracht. Ik zat precies in ne ruilhandel: Wie krijgt Feliz? Allemaal zeer verwarrend en dat waren echt rotte dagen. Uiteindelijk is alles wel duidelijk geworden en ben ik nu dus de bovenbuur van Jonas. Mijn familie bestaat uit mama, papa, nonkel (ge moogt hem ook Coco noemen), Zusje van 4 en broertje van 6. Mijn papa woont in Piura door de week omdat hij daar werkt dus die zie ik alleen af en toe in het weekend, mijn mama is volgens mij echt een super toffe madam die er alles aandoet da ik mij welkom voel in haar gezin en heel geîntresseerd is over de gewoontes van Belgiê. Mijn zusje is super schattig als ze moe is of als ze slaapt, jammer genoeg gebeurt da ni vaak, echt een levendig kind. Die volgt mij overal en wilt alles van mijn spullen wel is aanraken. Mijn broertje daarintege is echt een schattig manneke :P. Mijn huis en slaapkamer is wel vrij rommelig maar ik ben al blij dat ik een slaapkamer voor mij alleen heb. Ook heb ik een sleutel van het huis gekregen ( iets waar ze mij in mijn vorig gezin me uitlachte toen ik nog maar de vraag stelde ) dus das toch een teken dat ze mij vertrouwen. 

    Eigenlijk doe ik niet zoveel in de week, ik slaap graag, ik ga heel weinig naar school, en als we dan is moeite doen om naar de les te gaan is het geen les of hebben we de foute uren, zo ging ik maandag samen met robbe naar onze eerste les transport (geen idee wa da inhoud) Maar bon ze hadde gezegd da die les om 15.30u begon dus wij helemaal speciaal naar de unif gegaan, komen we eraan, zette we ons in de klas (die verdacht genoeg al vol zat) zitten er nog geen 2 min. en is de les gedaan, ja dan kunde er natuurlijk ni veel aandoen da ge nooit les hebt e, als ge de foute uren krijgt :D Zijn we maar weer door gegaan. 

    Wat er hier ook jammer genoeg, heel regelmatig, gebeurt is dat de elektrictiteit uitvalt. Maar man een huis kan saai zijn als ge geen electriciteit hebt ze. De enige optie da ge dan hebt is gaan slape, echt waar. Er is geen tv, radio, computer, ge kunt ni koken want ons vuur werkt dan ni en het ergste van al, ge hebt geen licht dus het is pikkedonker. den Elentric valt ook altijd uit als het donker aant worde is dus dan moet ge maar gaan slapen e. 

    Over het algemeen amuseer ik mij hier wel, ik ben echt blij met de andere AFS'ers want iedereen komt goe overeen met elkaar en ik heb heel veel aan hen, we zien elkaar dan ook elke dag. Wat niet zo moeilijk is, het gaat meestal zo: Ik en Robbe hebben les, we zijn van plan om te gaan maar beslissen dan uiteindelijk om toch ni te gaan of we gaan maar 1 lesuur ofzo, daarna gaan we naar de Plaza, The place to be in Tumbes, daar komen we dan toevallig Janton en Tijl tegen die een sandwich de pollo aant eten zijn in Si señor, bescheiden 'barretje' op de plaza, wij zien die natuurlijk van ver al zitten en vergezelle die :P en pakt da da zo een beetje elke dag gebeurt. 

    In mijn vorig gezin kreeg ik commentaar da ik mij ni integreerde in de Peruaanse gewoontes en cultuur (pure zever natuurlijk) maar daar kunne ze nu toch geen commentaar op geven hoor! Vandaag zei mijn mama me dat ze naar de manicuur en pedicuur ging en vroeg of ik meekwam, ik dacht dak meemoest om mijn zusje daar wa int oog te houden maar nee, we gingen speciaal voor mij naar de pedicuur, nu zit ik hier te typpen met versgelakte, kitch roze, met bloemetjes beschilderde nageltjes. ook mijn tenen konden niet ontsnappen aan deze bloemenprint. Vreselijk lelijk gewoon. Maar ik had geen keuze tot nee zeggen aangezien mijn mama trakteerde op deze prachtige NailArt. Zeg nog is da ik mij ni integreer mijn tene zien der al hetzelfde uit als al de andere peruanen! Precies ne kleurboek. Ook ben ik met Jonas gisterenavond, houd u vast, Koeienhart gaan eten. Oke ik weet het, het klinkt ni smakelijk maar raar maar waar het was echt heel lekker, das zo een sate waar 2 stukjes 'hart' opzitten en dan wordt da geroosterd ofzoiets. Ik vond da het proefde naar lamsvlees en het was onverwachts lekker. Das wel eff verstand op nul zette!

    Vanavond kwam ik thuis van de fitnes en mijn mama zit zo samen met wat vriendinnen buiten voor een klein kapelachtig ding (gewoon een mariabeeldje me wa bloemen rond, en vraagt of ik er bij wou komen zitten. Ik dacht ja cava die zulle gewoon wa vragen willen stellen. Nee seg, bleek da hier 1 of andere heiligen dag te zijn en zijn wij 2uur aant bidden ofzo geweest. Er kwam altijd maar meer en meer volk bijzitten en ik dacht ja gezellig en ineens halen die hunne paternoster boven en bijbel en zijn die HEEL DIE PATERNOSTER afgegaan en bij elk bolleke een heel gebed seg! Ik weet ni hoeveel bollekes der aanhangen maar da heeft enooorm lang geduurt, en dan begonnen die ineens zo 5minuten lang een liedje te zingen en dan dacht ik, ja da zijn nu wel een paar bollekes waart e da was een lang liedje, nee zenne. Just geen enkel bolleke verder, op een gegeven moment vroegen ze ook aan mij een gebed in het nederlands te zeggen, kon ik der toch wel nimeer opkomen zeker. Ik heb maar gedaan of ik ze ni verstond. Terwijl wij der dan allemaal nogal sekteachtig in ne kring rond da mariabeeld stonde waren der allemaal kinderen op de achtergrond bommekes aant afschiete en tikkertje aant spelen, ´me zo van die sandalen da als ge loopt der lichtjes branden, zorge voor een beetje afleiding van mijn heilig bestaan. Na het bidden kregen we allemaal ne sandwich de pollo me koffie (peruaanse versie voor ne hoste en wijn ofzo)

    Vorige week was het weer zover e, ik zat in de taxi, zit er zo'n vrouw naast mij ik hoor iets, kijk opzij, heeft die zonne rotte papegaai op hare schoot zitte. Ik heb het al ni voor vogels zeker ni als die op minder dan ne halve meter van mij verwijdert mij dreigend zitte aan te staren. da beest stond precies op aanvallen. Haha en in mijn vorig gezin hadde we ook ne papegaai, ik ging ne appel halen en zag da beest liggen in zijn kotje, ik vroeg dan op die aant slape was. Bleek die dood te zijn. Mijn broer zo kei droog naar da kot, die papegaai deruit gepakt en gewoon los in de vuilbak gegooit! Hygienisch is anders. 

    31 Oktober hebben we een halloween feest en daar zijn we nu al veel te lang een dansje voor aant oefenen, bij da dansen hoort ook ne bijpassende tenue HELP :D Ne lange satijne rode brede lelijke rok, me een kei kort topje me sneewwitjemouwen. Aantrekkelijk is anders!
    Ik zie der dan ook natuurlijk enorm naar uit om da te mogen aandoen!

    27-10-2011 om 00:00 geschreven door Feliz  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
    10-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.10/10

    Dit weekend ben ik met de unif naar rica playa geweest,  daar gingen we raften en wandelen en bleven we 1 nacht overnachten in tentjes, ik had er natuurlijk niet bij stil gestaan da ge dus ook een tent moest meenemen, en ik dacht ook dat er eten en drinken aanwezig ging zijn , niets is minder waar, we komen er aan (ik, Robbe, Tijl en Janton uiteraard :D) en ontdekken dat je dus voor alles zelf moest zorgen en wij dus eigenlijk zonder eten en drinken zaten en zonder slaapplaats…  Omdat raften ‘gevaarlijk’ kan zijn moesten we van AFS een papier invullen dat alle verantwoordelijkheid bij ons lag voor de verzekering enzo,  algoe hebbe we da gedaan want da was nogal ne wilde rivier, NIET DUS, da was echt gewoon ne rivier zonder enige stroming waar we 2uur op hebben zitten roeien in de vlakke zon. Heel  vermoeiend allemaal maar je had er wel een prachtig uitzicht! Uiteindelijk hebben we toch eten kunnen bemachtigen, Arroz con pollo, we doen is zot:D, en hebben we ons nog goed geamuseerd. ‘ S avonds werd een groot kampvuur aangestoken en was er voldoende drank aanwezig. Op een gegeven moment komen ze zeggen dat ze nog bakken bier gingen halen, iedereen blij, bleek da ge 1.5uur onderweg waart naar een bewoond stuk land waar ne winkel was, dus zijn een paar jongen 3uur onderweg geweest om wa bier te gaan kope :D (te voet uiteraard want auto’s rijden er daar ni echt) ook lopen daar de ezels gewoon los rond dus er stonden geregeld al is ne ezel aan de tenten te snuffelen ofzo. Eigenlijk wel zot hoor, we hadden geen tent dus hebben we ons maar rond het kampvuur gelegd en hebben gewoon buiten kunnen slapen, iets wa ge u in Belgie ni kunt voorstellen, iets wat ik waarschijnlijk in Belgie ook nooit zou proberen :D na een korte nacht en 100.000 muggenbeten zijn we dan terug naar Tumbes gegaan.

    De natuur hier is eigenlijk echt zel super knap, als we zo buiten lagen en ge keek is rond u kon ik eigenlijk ni beseffen da ik daar echt was op die moment, ge ligt dus op een soort van strandje, aan een rivier, waar ge allemaal palmbomen rondom u zie staan en er is allemaal bos rond u, s’avonds wordt het hier vrij vroeg donker dus ge zit dan lekker warm rond da kampvuur. En s’nachts is er ne prachtige sterrenhemel, echt Chique.

    Met mijn accent wordt door mijn Limburgse en aalse vrienden toch ook wa afgelachen hoor, ik snap ni  wat er zo grappig is aan een Antwerps accent, want in mijn oren klinkt Aalsts of Limburgs vele grappiger maarja…  Om het op zijn Tijls te zeggen: “Ge krijgt Feliz wel uit t’stad, maar t’stad ni uit Feliz.” Ik ben in ieder gevaal heel blij da ik mijn drie grote vrienden hier heb (letterlijk) want met hen heb ik mij voorlopig echt al super goe geamuseerd! Ik voel mij hier al helemaal on of the guys!

    Ik begin wel meer en meer respect te krijgen voor het land en voor Tumbes, eigenlijk gewoon het feit da mensen hier echt heel hun leven kunnen leven, hier besef ik nog maar eens hoe goed België is en hoeveel  luxe wij thuis hebben! Ook al vind ik het een bangelijke ervaring om zo 10 maanden te leven, ge bent echt gelukkig met kleine dingen, zoals smorgens ne lauwe douche ipv ne ijskoude! Stromend water is eigenlijk luxe op zich.

    Ahja enkele dingen waar ze hier nog hard mee verschillen, ne maximumsnelheid op auto’s is hier ni, rijd gewoon zo hard als uwe auto aankan en tis cava (wat meestal ni super veel is) ook moogt ge nog bellen in de auto, roken is nog toegestaan in de cafés, restaurants en discotheken,  ze komen nooit op tijd maar dat is typisch Zuid-Amerika denk ik, ze eten hier meestal alleen maar met ne lepel of ne vork en eten kippenpoten in hun soep (iets wat ik voorlopig nog niet heb opgegeten omdat da er gewoon echt ni smakelijk uitziet) en de meeste jongeren hebben hier ipv  1 vriend of vriendin meerdere liefkes. Ook wordt alles hier gedeeld, eten, drinken, eigenlijk echt alles Peruvianen zijn super gastvrije mensen, de mama’s zijn (voor zover ik tot nu toe al heb ondervonden) den baas in huis, en de kinderen hebben super veel respect voor hun ouders en hun familie en doen daar dan ook echt alles voor. Ik heb thuis ook respect voor mijn ouders maar hier ligt dat totaal anders, wat mij ook al is opgevallen (en dat kan aan mijn gezin liggen) maar de woorden astublieft en dankuwel worden bij mij thuis niet gebruikt, en daar heb ik het eigenlijk heel moeilijk mee, ik zeg altijd uit automatisme astublieft of dankuwel en ge krijgt da nooit trug, ze trekken het gewoon uit u handen, maar ik zal da misschien binne een paar maand ook doen, daar gaan mijn goede manieren :D

     

    10-10-2011 om 15:33 geschreven door Feliz  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    06-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.6/10

    vandaag ben ik precies 4 weken gelede vertrokken vanuit België, en ik moet eerlijk zijn het lijkt of ik hier al vele langer dan 1 maand zit...
    ik blkijf thuis echt heel hard missen, maar al chance heb ik mijne gastboek die ik s'avonds is kan lezen en dan is het wel super leuk om iedereen zijn tekstje te zien :D da helpt meestal wel (een heel klein beetje)

    Er is eigenlijk niet veel meer gebeurt, hoe langer ik hier ben hoe meer ik ontdek hoe klein Tumbes wel niet is en hoe weinig hier eigenlijk te zien is, voorlopig is het toppunt van de dag ne Sandwich de Pollo gaan eten met Robbe Janton en Tijl en daar blijft het dan meestal ook bij :D Het is hier te gevaarlijk om eff een wandelingetje te maken dus da zit er ook al ni in en veel is er eigenlijk ni te zien :S maar Plaza de Armas, het grootste plein van Tumbes, is wel super chique en gezellig!

    Zaterdag ben ik samen met Robbe naar 'El campo' geweest met de mensen van onze klas, we gingen vertrekken om 9u s'morgens dus ik en Robbe zoals echte belgen beamen, staan om 9 u s'morgens aan de afgesproken plaats te wachten, er was natuurlijk niemand te bekennen dus hadden we ons maar ergens op een bankje gezet op een klein pleintje, komt er ineens een bommatje naar ons toe om te zeggen da het gevaarlijk is waar we zitten en da er ne 'onbekende motortaxi' staat die ons zou kunne beroven dus moesten we aan haar huis gaan zitten en daar wachten :D Echt een schattig madammeke, uiteindelijk zijn we om 11u15 vertrokken naar 'el campo' (wa dus 2uur te laat is). Ik had verwacht el campo da ga een soort van plaats zijn waar vanalles te doen is en blabla, was da gewoon de spaanse benaming voor het platteland en zijn we naar het huis van 1 van mijn klas geweest omm daar (uiteraard) Arroz con pollo (kip met rijst) klaar te maken en bier te drinken en gwn der wa te gaan zitten :P

    S'avonds was het dan de verjaardag van de mama van Tijl, (die begon om 19u en uiteindelijk pas ECHT begon om 20.30u) en ze vieren hier echt op een lache manier ne verjaardag, der komt kei veel man naar u huis die heel de tijd zitte te dansen en te zingen en te eten en bier te drinken, ook zetten ze de muziek SUPER luid dus converseren is eigenlijk nimeer mogelijk.

    Zondag zijn we naar de rijstteeltding van mijn papa geweest (ik weete cht ni hoe daik da moet noemen) boerderij met wat rijst, varkens, en paarden. betere omschrijving is niet mogelijk, echt heel heel saai daar! Kheb wel iets cool geproefd, kheb ontdekt dat cacaobonen van een cacaoplant komen en dat da eigenlijk een stuk fruit is da best wel lekker is, daar hebbe we denk ik een uur cacaobonen aant plukken geweest en opensnijden om die te laten droge in de zon, echt ni de leukste bezigheid da er bestaat maja, ook zijn we nog even naar het strand geweest om een kleine strandwandeling te maken, ook al hebben we niet echt gewandelt, we zijn gewoon met de jeep op het strand gereden en hebbe er een kwartiertje rond gereden (Die strand zijn hier zo inmens groot en onbevolkt da dus allemaal geen probleem is)

    Maandag heb ik samen met Jolien (andere AFS'er) een poging gedaan om chocomousse te maken, die pòging is dus Fataaaal mislukt, eieren opkloppen met ne fruitblender was geen goei plan dus het eiwit hebben we niet echt stijf geregen, twas dus eerder een chocoladesaus dan mousse maar we hebbe ons der toch eff mee bezig kunne houden :D

    Ik ben mij gisteren ook gaan inschrijven in de reposterellia ofzo iets, (een mooi spaans woord voor taartenbakschool) ik ga dus taarten gaan bakken, eigenlijk een verplichting van mijn mama want welke vrouw kan er nu geen taarten bakken? Ja ik dus, bij deze gaan we er iets aan doen en moet ik 2 of  3 maal naar de taartenles, kben is benieuwd of da gaat lukken maar ik vrees een beetje voor mijn eigen kookkunsten, ook heb ik de fitness en full body work out ontdekt, een Overgay leerkracht die wa salsa staat te dansen in een spannend broekske, allemaal Peruviaanse vrouwen van middelbare leeftijd, en dan zo een paar belgische meisjes die totaal ni kunne volgen :D da ga ik dus ook iedere week een paar keer proberen doen, want eten doe ik hier dus echt wel Veel te veel (deels uit verveling denk ik). 

    Zaterdag gaan we normaal met Unif Alas Peruanas naar het strand en blijve we er en nacht slapene nda zou super bonne worden enzo en ik mocht normaal van mijn mama, ik daar al 40 sol voor betaald (de volledige 10 euro :D) en nu ineens mag ik nimeer om 1 of andere verdachte reden, dus zit ik dit weekend nog maar eens thuis, echt super belachlijk, ik krijg hier wel het gevoel da meisjes hier heel streng worden behandeld of toch vrij kort worden gehouden, want mijn mama heeft mij ook al een paar keer duidelijk gemaakt da veel feesten er niet in zit en da ik ni veel mag drinken en zo van die dingen. Dingen die ik van thuis uit ni gewoon ben en ik eigenlijk ook niet veel zin in heb om daar gewoon aan te worden. Ik denk ook niet da da is elk gezin het geval is maar hier dus duidelijk wel.

    ook ben ik op een avond meegesleurd naar de 'pensologia' ik had geen flauw idee wat da was, bleek da een soort van bekeringsuurtje te zijn waarbij ze allemaal u handen op u hoofd leggen en door u haar begonnen te wrijven en ademhalingoefeninge da ge moest doen, echt heel raar. Mijn broer en zus gaan er blijkbaar elke maandag en elke donderdag naartoe maar ik ben precies toch ni van plan om altijd mee te gaan :D






    06-10-2011 om 00:00 geschreven door Feliz  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    28-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.28/09

    Eindelijk begin ik mij hier een beetje thuis en op mijn gemak te voelen, iedere dag spreek ik wat beter spaans dus iedere vlot het ook wat beter met mijn familie (zeker in verband met communicatie). Mijn mama begint zich ook veel opener tegenover mij te gedragen en laat meer toe zonder 100.000 vragen te stellen als wie? Wat? Waar?Wanneer?Waarom?... Dus das een hele opluchting!

    Goed wat is er nog gebeurt?... Zaterdagavond ben ik samen met Nisa (een duitse AFS'er die hier is voor vrijwillegerswerk) en haar broer weg geweest, eerst zijn we naar een ordinaire karaokebar geweest wat op zich nog wel grappig was want alle liedjes (en dan heb ik het over muziek à la Robby Williams - She's the one) is gedupt in het Spaans en dan denkt ge ja Yes ik kan eindelijk is meezinge en dan begint er ineens een andere sem spaans te zingen dus heb ik heel de avond wel een goeie reden gehad om niet te hoeven zingen voor heel de bar :D. De gewoonte is hier dus met 20 man naar 1 of andere bar te gaan 3 vazen bier te bestellen en vanaf dan gewoon heel de avond drinken drinken drinken, da ga ik hier nog goe gewoon kunnen worden dus :D After het karaokegebeuren zijn we naar Señor Chop geweest en daar ben ik precies beland in een scène van Dirty Dancing, iedereen die er opeen manier (at ik totaal niet kan) staat te dansen en elkaar staat te versieren enzo, heel leuk om te zien tot er om de 5 min Peruvianen aan u tafel staan om u ten dans te vragen.

    Zondag is het hier dus blijkbaar familiedag, dan mag je niet me u vrienden ofzo afspreken en wordt er verwacht dat ge thuis blijft en iets me u familie gaat doen, dus zondag zijn we eerst smiddags ergens gaan eten (is denk dat er 8 grote borden met eten op tafel zijn gepasseerd) allemaal super lekker maar ik heb geen idee waar die al dat eten steken :P, en na het eten zijn we naar mijn Oma gegaan en heb ik daar de Spaanse versie van Ice Age 3 gezien, kheb er ni veel van verstaan maar het was wel grappig :D

    Vandaag in de klas hebben we EINDELIJK vrienden gemaakt, er kwamen wat meisjes naar mij toe om te vragen of ik (samen met Robbe) mee wouden gaan naar een verjaardag samen met de andere van de klas dus zijn we meegegaan naar een meisje, van 17 die zwanger is, haar thuis en hebben we daar eten gekregen en bier gedronken enzo, ik denk wel eerder dat het een soort van babyborrel was in plaats van verjaardag, wat op zich al niet uitmaakt we hebben connecties gelegd en da is al een begin :P

    Mijne naam is hier ook interessant op zich, als ze vroegen hoe ik noem zeg ik Feliz, de eerst daarop volgende vraag is met een 's' of een 'z' als ik dan met een 'z' zeg beginnen ze allemaal te lachen, mijne naam 100.000 keer door de klas te roepen allemaal in koor en dan in gebrekkig engels 'Happy, happy' te zeggen tege mij, ik ben toch aant overwegen om naamsverandering aan te vragen...

    Vanavond heb ik dan het Verjaardagsfeestje van Nisa waar we weer een grote taart voorgeschoteld zullen krijgen (ze gaan mij naar huis kunnen rollen in juli) en mogen gaan we nog eens een dagje naa het strand, vervelen doe ik me met de dag minder wat het gemis naar thuis toch een beetje doet afnemen, Maar ik denk nog elke dag aan jullie hoor :D

    28-09-2011 om 00:00 geschreven door Feliz  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    24-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.24/09

    Deze week is op zich nog vrij snel gegaan eigenlijk,
    ik ben dus wel een paar dagen goe ziek geweest, mijn mama hier maakte zich wat ongerust omdat ik nogal hoge koorts had, dat we naar de dokter zijn gegaan en die daar bled heeft getrokken (op zijn peruaans). Ze kennen hier geen spreekkamer, nee da is een wachtzaal waar da ne stoel staat waar iedereen m de beurt moet komen en waar da ge dan uwe uitleg moet doen en ze bloed trekken waar iedereen ops taat te zien, heel vreemd allemaal. Daar hebben ze dus bloed getrokken en bleek ik helemaal geen gevaarlijke ziekte ofzo te hebben dus moest ik gewoon wat uitzieken en had ik wss gewoon een voedselvergiftiging ofzo, tot daar mijn doktersavonturen.

    Ik heb HET shoppingparadeis van Tumbes en omstreken gezien, ik moet toegeven ... Ik ben Zwaaaaar teleurgesteld! Om even een beeld te schetsen van de laatste nieuwe trend hier: Leggingen die gaan van babyroos bezet met pailletjes tot girgroen met geborduurde bloemetjes, topjes topjes met alle mogelijke prints en tekeningen op (hondjes van diamantjes, bloemetjes van diamantjes, gewoon allemaal diamantjes bijelkaar) Niks voor mij dus, ofwel topjes die ge eve goe kunt uitlaten want aangezien de vrouwen hier nogal ne fameuze boezem hebben komen de V-halsjes zo goed als op mijne navel wat niet echt een zicht is... Hoe ik da hier een jaar ga volhouden? Heel simpel, ofwel verleg ik mijn grenzen en wring ik mij in een gifgroene legging (iets wa ik ni zie gebeuren) Ofwel draag ik hier gewoon 1 jaar elke dag hetzelde :D (ook niet echt een optie), een oplossing heb ik nog ni gevonden...

    Ik heb het gevoel dat mijn ouders hier met de dag toch wat losser beginnen te worden want ik mag toch wel vrij veel weggaan, zo ben k gisteren samen met Janton Tijl en Robbe naar Zorritos (het strand) geweest. Je kan dus gewoon een busje nemen in een Tumbes waar dan een 10 man wordt ingepropt en dan rij je voor 2 sol helemaal naar zorritos (wat toch wel een half uur rijden is). Daar hebben de jongens besloten een surfbord te huren en de surfmanne uit te hange (wat in mijn oge ni echt goed is gelukt) :D Maaar ze hebben zeker hun best gedaan dus dikke duim hiervoor. Het lag ook grotendeels aan de golven (die er eigenlijk zo goed als niet waren) Dus surfen zat er niet echt in. Wel zijn we allemaal goed verbrand want insmeren hadden we ons niet fatsoendleijk gedaan wat in mijn geval heel dom is en bij deze nog maar eens bewezen want mijn schouders zijn superrood!

    Ook ben ik naar een plaatselijk college feestje geweest en wat wa me dat seg! Het was in een discotheek te doen en ik mopcht tot 23uur blijven ( oke da is gene vette maar beter iets dan niets ) + ik was al blij da ik weg mocht. Wij komen er aan op de feestje zijn da er allemaal meisjes en jongens van 15-16 jaar, die balonnen waren aan het opblazen enzo, ook was er een groot podium waar zo een soort van miss verkiezing werd gehouden en dan zo'n 6 meisjes zichzelf wat waren aan het verkopen met een dansje en zo'n kitch balkleed aan. het was allemaal wel grappig om is te zien maar niet echt het feestje dat ik in gedachten had :D

    Vandaag zijn we met AFS een boottochtje gaan maken naar puerto pizarro. Dat was wel leuk om te doen. Onderweg zijn we gestopt bij een plaatselijke zoo waar allemaal krokodillen zaten (de eerste krokodil dat je zag was wel cool ma 20 krokodille later was het al wat minder spectaculair) en dan zijn we verder gevaren naar een gezellig strand. Toen we onderweg naar huis waren en nog iets gingen drinken is er iets gebeurt dat ik niet had verwacht dat zo snel ging voorvallen. We liepen met een 10-tal man op straat waarvan 3 meisjes (allemaal met een handtas) en ineens hoor ik een kei harde gil achter mij, ik draai mij om kijk naar Jolien (een andere AFS'er) en zie een jongen haar handtas, die ze IN haar handen vast had EN rond zich had hangen, kapottrekken en supersnel weglopen, dit gebeurde allemaal op zo'n 5 seconde en voor je het wist zat die jongen in een motortaxi weg met Jolien haar handtas op zijn schoot! Al chance zat er alleen maar geld in dat tasje en geen fototoestel of GSM ofz maar toch zijn we er allemaal heel hard van verschoten (bij deze heb ik ook beslist om geen handtas meer mee te nemen over straat) Zelf niet om 12 uur smiddags wanneer je met veel mensen bent want die mannen zijn echt getrained en weten wie wat of wanneer ze moeten toeslaan!

    Lachmoment van de week: Mijn broer die de Titanic probeert mee te spelen op de pamfluit. Hi La Risch vooral omda da in de verste verte er nog ni op leek!
    Liedje van de week: La melodia - Joe Montana (echt een TOPnummer)

    Da was zo een beetje het belangrijkste denk ik :D

    24-09-2011 om 00:00 geschreven door Feliz  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    20-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.19/09
    Vandaag werd ik wakker met superharde hoofdpijn maar ik dacht dat het doorheen de dag wel zou weggaan (niet dus). Ik ben naar school gegaan en daar kwam ik samen met Robbe in een klas van 30 of 40 man terecht en hebben we onze eerste les communicatie gerkegen, Vraag me niet wat we hebben besproken ofzo want ik begreep er echtg een letter van maar er waren wel veel mensen dus da is goe voor eventueel eens wat peruaanse vrienden te maken (iets wat voorlopignog niet is gebeurt :D) De les duurde van 10 na 9 tot 10 voor 11 en dan zat onze schooldag er weer op, of ik van dit jaar slimmer ga terugkomen weet ik toch ni zo zeker...

    Na school ben ik met Robbe naar Tumbes gegaan voor een cadeau te kopen voor Janton, en heb ik voor de eerste keer naar huis gebelt, dat was heel emotioneel eigenlijk ik blijf iedereen hard missen hopelijk mindert dat nog doorheen het jaar, Toen ik terug thuis kwam van Tumbes ontdekte is dat ik 39 grade koorts had en dus goe ziek was. Mijn mama heeft mij dan een paardemiddeltje gegeven want het isnu 2uur later en ik ben weer helemaal beter, nog wel een lichte hoofdpijn maar lang leven dafalghan :D Vanmiddag is Janton, een andere AFS'er, jarig en gaan we dat vieren bij iemand thuis. Algoed dat ik me wat beter voel want anders had ik er niet naartoe kunnen gaan.

    Ik heb gisteren wel creapy nieuws van de Frank (AFS-vrijwilleger va Tumbes) gehoord. Het blijkt dat Tumbes dus echt wel een heel gevaarlijke stad is en dat de mensen snachts worden overvallen met grote mensen en pistolen en als je geen geld hebt of ni wilt afgeven doen ze u gewoon dood, ik hoop dat hij een beetje overdreven heeft om ons extra voorzichtig te doen zijn want anders kom ik hier nimeer graag buiten na 18u (aangezien het hier dan al donker wordt)

    ook de taxi's rijden hier op een hilarische manier, er staan geen lijnen op de weg dus ze rijden waar en wanneer ze willen. Da zijn dan allemaal van die oude kleine autotjes waar ge ma 5man ingepropt zit, pinkers hebben de auto' wel maar worden niet gebruikt. Als ze moeten afslagen steken ze hun hand uit hun raam in de richting naar waar ze moeten en dan moeten de andere 100 motortaxi's en taxi's maar zien da ze er niet tegen rijden. In het begin was da wel eng om mee mee te rijden maar nu ben je dat al gewoon en vind ik zo'n goeikope taxis (je betaald namelijk maar 1 sol of 25cent in euro) toch wel heel handig :D

    Ik denk dat we morgen terug naar Ecuador gaan voor wat kleren voor mij te kopen want hier in Tumbes zijn er allemaal maar rommelwinkeltjes of van die 'dure winkels' met 'mooie kleren' die ern og altijd enorm ordinair en goeikoop uitzien :D. Dus laat ons hopen dat ik mij morgen wat nieuwe kleren kan aanschaffen want ik ben dekleren die ik bij heb al kotsbeu!

    Ahja hoei k foto's moet opluaden op mijne blog is mij nog altijd ni zoduidelijk maar aangezien dat alle foto's op facebook staan moet je daar maar op gaan kijken :D

    20-09-2011 om 22:21 geschreven door Feliz  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    19-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.19/09
    19/09

    Ik zal beginnen waar ik vorige keer ben geeindigd, De chocoladetaart hebben we niet gebakken in plaats daarvan kwam er een REUZE taart (zo eentje als uit de filñkes) uit de winkel dus heb nog altijd geen idee hoe de chocolade hier smaakt :D. Vrijdag zat ik dus rustig op de computer toen mijn mama weer riep: "FELIIIIZ VAMOOOOOOOS". Dan moet ik ALLES laten liggen waarmee ik bezig ben en naar beneden gaan, meestal wordt ik dan in de auto geduwt en rijden we naar een (voor mij) onbekende plaats. Deze keer dusnet hetzelfde ik kom naar beneden stap in de auto en daar verteld ze me dat we naar Ecuador gaan, ik had geen geld of geen camera bij dus heb geen foto's ofzo kunnen nemen. Maar hier gaan ze dus schoenen kopen in Ecuador zoals wij dat doen in Shopping center. S'avonds was er een familiefeestje bij mij thuis omdat mijn papa jarig was. en we hebben varken gegeten. En daarmee bedoel dat er echt een heel varken in mijn living in een ovenschotel lag (dood uiteraard :D) en dan krege iedereen der een stukje afgesneden, wel echt heel lekker :P.

    Ontdekking vd week: Ik eet WEL s'avonds. alleen pas om 21.30u en dan slapa ik hier meestal al omdat er s'avonds tot nu toe ni veel te doen is :D.

    Zaterdag moest ik dus naar de universiteit, een hele opgave aangezien ze u daar aangapen alsof ge geen kleren aanhebt. Daarbij was Robbe nog eens ziek dus stond ik er alleen voorme mijn gebrekkig Spaans. De els begon om 11u en tege kwart na 11 was er 5 man, (van de 15). Tijdens deles kreeg ik telefoon van een ander meisje die hier zit en die was bij mij thuis en wou iets gaan den dus vroeg ik aan de leerkracht of ik naar huis mocht en dat was allemaal geen probleem :D Dus heb ik mijn boeltje gepakt en ben naar huis gegaan. Dan ben ik samen met Zaphena en Gene (een Thaise) naar Tumbes gegaan en een poging gedaan tot fatsoendelijke klerewinkels te vinden (poging mislukt) en zijn we de stad wat gaan verkennen :). Zaterdag avond was er dan een feestje van AFS maar mijn mama had er denk ik ni veel zin in dus we zijn daar een uur te laat aangekomen en nar een uurtje terug doorgegaan dus daar was niet zo veel aan...

    Zondag ben ik samen met de familie van Robbe naar het strand geweest en dat was daar echt zoo mooi! Witte stranden met palbomen echt prachtig. Mijn gezicht is wel zot hard verbrand want da ben ik vergeten insmeren ma het was echt een leuke dag :)

    Voor alle mensen die vroegen om te skypen, ik heb hier geen skype op die pc staan en mijn laptop werkt hier ni want der is geen draadloos internet maar ik kan wel a good old fashioned ideogesprek doen op msn :D

    19-09-2011 om 16:03 geschreven door Feliz  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (4 Stemmen)
    15-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Ik ben nu officieel 1 week weg uit België en het lijkt dat ik hier al een maand ben,
    ik begin het hier wel met de dag meer te apprecieren, ik heb echt heel veel geluk met mijn huis biljkbaar want ik heb een douche met stromend water enzo en er zijn er ni veel dat da hebben, wel heb ik een hele strenge mama die zeer duidelijke regels heeft waar je u aan moet houden (iets wat ik van thuis niet gewoon ben :D) Ook heb ik nu al ervaring met Zuid Amerikaanse afspreken op vlak van tijd. Al je afspreekt om 15u moet je er niet van verschieten dat er nog niemand is om 17u of het ineens uit het niets niet meer doorgaat, zo gingen we normaal gisteren een dagje naar ecuador (Wat +/- een uurtje rijden is) we zouden om 14u vertrekken, ik maak mij dus helemaal klaar om te vertrekken, om 17u zit ik nog altijd thuis en ga ik toch maar eens vragen wanneer we nu vertrekken, krijg ik te horen dat we toch niet meer gaan want de papa ging naar de bank, Logisch? :D S'avonds zijn we wel naar Tumbes city geweest en daar heb ik ontdekt dat Tumbes pas tot leven komt om 21u s'avonds, dan staan er allerlij kraampjes en komen alle mensen buiten op straat. Ook heb ik ondervnden dat er is Peru ook marginale peruanen bestaan, het waren 3 straatdansers (dansen konden ze zeker heel goed). Ze vallen te beschrijven in een paar woorden, peruaans bruin, blonde meches in hun haar, nektapijtje, turcooise t-shirt met wit en zilvere dobbelstenen op en ceinturen id vorm vn een kroon bezet met diamantjes :D Vandaag was mijn eerste dag school. De school begon om 8u (onze les startte tegen 9u) en we hebben van 9u tot 13u non-stop gekookt. we hebben dire gerechten gemaakt (waarvan ik de namen al en vergeten) maar ze waren lekker :D de mentaliteit in dek lassen is ook helemaal anders al bij ons. Als je dorst hebt ga je dirnken kopen, als je wilt bellen, bel je, eigenlijk doe je wat je wilt. Ik zit samen met Robbe, een andere AFS'er in de klas en daar ben ik wel blij voor want je krijgt vanalle vragen waarvan je niets verstaat en op die manier kan je elkaar toch wat maken, vanmiddag gai k samen met mijn zusje een chocoladetaart maken voor mijn papa zijn verjaardag, ben eens benieuwd hoe die chocolade hier proeft :P Ik laat het nog weten!

    15-09-2011 om 20:42 geschreven door Feliz  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    13-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 5
    DAG 5
    Ik vroeg aan mijn mama om aar el supermercado te gaan dus ik dacht wij gaan hier in ne grote supermarkt terecht komen waar ik mij nog wa shampoo enzo kan aanschaffen, niets is minder waar, we kmen uit op een plaatselijke markt waar ze ALLES verkochten, van kippe naar planten naar schoenen naar wasmiddel en kruiden en fruit en ALLES, het was zo'n typische zuiderse markt waar iedereen door elkaar roept en je gewoon uwe neus moet volgen en dan uitkomt waar ge moet zijn. daar hebben we dan wat fruit gekocht en plantjes en melk enzo van die zaken die we vervolgens op zo'n brommerke met een wagentje achter hebben achtergelaten en die brommerde da dan naar het huis. Daarna zijn we ne GSM gaan kopen en nu heb ik dus een peruaanse nummer, ene da ik nooit ga kunne onthoude. S'avonds werd ik door mijn mama naar allerlei mensen meegesleurd op zoek naar iemand die Engels kon praten omdat ze mij dringend iets moest uitleggen, uiteindelijk hebben we niemand gevonde die Engels sprak en wee ik nog altijd niet wat ze wou zeggen of vragen. Ik heb gistere wel weer geen avondeten gekregen (eergisteren ook niet). Dus ik heb zo een beetje het gevoel da die mensen hier geen avondeten eten :) we zullen zien of ik de komende dagen dat wel krijg :)

    13-09-2011 om 19:09 geschreven door Feliz  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
    12-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aankomst Peru
    Hallo allemaal,
    eindelijk heb ik internet en kan ik wat blogberichtjes plaatsen.
    Ik zal gewoon beginnen bij dag 1

    HET VERTREK
    Eerst en vooral Hanna, Yasmine, Thomas, Margot, Sebastiaan, Marjolein, Niña dankuwel da jullie er bij waren en mij mee kwamen afzetten. het was echt super moeilijk om jullie achter te laten maar was wel super blij da jullie er stonden! Tegen 8u steeg ons vliegtuig richting Madrid op. Daar hebben we zo'n 3uur ingezeten. Het was een heel klein vliegtuigje en ik en lieselotte hadden de chance om helemaal vanachter aan de staart te zitten zodat je elke schokske voelde in het vliegtuig, maar algoe was het maar voor eventjes, niets in vergelijking met van Madrid naar Peru vliegen, eens aangekomen in Madrid komen we daar op een GIGA luchthaven terecht waar we Doodleuk 25min moesten stappen naar onze gate! Chanceke hebben ze er ondergronde tramsporen gelegd zodat je geen 25min me u bagage moest sleuren maar het bleef ver :D. Na een vliegreis van 12uur kwamen we aan in Peru. Daar gingen we met zijn alle op een busje waar in de bagageruimte 5 koffers oknden ( te bedenken dat we met 30 man waren ) dus de rest mocht de koffer mee in de bus op de schoot nemen, eigenlijk nog wel een grappig zicht. De buschauffeur zei dat het een busritje van 1 uurtje ging worden. Iedereen was doodop van in het vliegtuig dus we hadden niet meer zin om lang id bus te zitten. uiteindelijk hebben we er 3 uur ingezeten. Na die drie uur kwamen we aan in een gezellig jeugdhotel met een mooi zwembad en een leuke tuin, daar was alles heel leuk en gezellig :)

    DAG 2
    We moesten opstaan ten laatste om 8uur, wij allemaal flink om 8uur uit ons bed naar het ontbijt, kwamen we meteen in contqct met de Zuid Amerikaanse cultuur want de tafels waren zelfs nog niet gedekt :D. Tegen de middag hebben we kennis gemaakt met wat plaatselijke bevolking, naast ons hotel was er een school waar de kinderen L.O hadden buiten en ze vroegen meteen of wij mee wouden voetballen, aangezien dat ik niet wou opscheppen met mijn geweldige voetbaltalenten heb ik vriendelijk gepast en samen met wat andere AFS'ers met wat meisjes (die heel goed Engels praatte) een gesprekje gehuoden, toen ze terug naar school moesten werden we door alle meisjes gekust en geknuffeld, ze waren heel schattig allemaal :D

    DAG3
    Dit was de laatste dag met de AFS groep in Lima. Ik vond het heel erg om Lieselotte, Charlotte en Laurien achter te laten omdat we allen naar onze eigen stad moesten reizen. eerst hebben we een uurtje op een bs gezeten terug richtig Lima en daarna hebben we 23uur non-stop een bus gezeten richting Tumbes, ik heb wel super goed op die bus geslapen want het waren enorm confortabele en grote bussen! Wat wel echt rot was dat iedereen van AFS beneden in de bus zat en ik al enige boven in de bus werd gezet en aangezien er beneden geen plaats meer was heb ik dus 23uur allen daar boven gezeten :) Maarja je sliep toch voornamelijk dus dat maakte nu niet zooveel uit.

    DAG 4
    Eindelijk aangekomen in Tumbes. Het was meteen heel warm toen we uit die bus stapte en daar stond iedereen zijn familie dan zijn gastkindje op te wachten. Bij mij stond alleen mijn broer er mij op te wachten. Na nog een paar foto's genomen te hebben zijn we in de taxi gestapt naar het huis. Het huis is niet zo mooi, wel super groot ik heb een eigen kamer en er zijn 2 badkamers, ik heb 1 gastbroer (Sergio) van 16, 1 gastzus (Lenda) van 11 en een gastbroertje (Hugo) van 1 jaar. Het zijn wel schattige en lieve kindjes maar de ouders doen niet veel moeite om met mij te praten enzo, ook omdat ik eingelijk nog niet veel versta of kan antwoordden, dus dat maakt het allemaal wel heel moeilijk. Na ik in het huis was aangekomen en een (ijskoude) douche had gepakt (warm water hebben ze niet ma das ni zo erg want tis hier toch kei warm). Zijn we terug in een taxi gestapt richting een stuk grond waar wat straathonden zaten een paar paarden en een varken achter tralies stond en heb ik daar 3 uu gezeten. De 'musquitos' waren er heel gevaarlijk dus ik werd al meteen ingesprayd met een muggenspray die een uur in de wind stond :D maar bo ik was beschermd. Dan heb ik met mijn mooiste gebaren vanalles proberen uitleggen waar ze volgend mij totaal NIKS van verstonden maar ze lachten en knikte wel (Volgens mij gewoon aant uitlachen maarja :P) Ik heb al kunnen duidelijk maken dat ik 1 zus heb en dat ik in antwerpen woon en da ik 18 ben. Da was al een hele opgave :D Tegen 17uur zijn we dan terug met heel de familie in een taxi gestapt (er zaten een paar mesen in de koffer) en tijdens onze txirit stapte er doodleuk een man in met een levende kip in ne zak op zijne schoot. Toen moest ik toch eff mijne lach inhouden, da is hier dus de normaalste zaak van de wereld da geh ier samen me u kip den taxi pakt :)

    De foto's volgens nog maar ik heb hier nog ni gevonden waar ik mijn SD-kaartje ergens in de coñputer krijg dus da wordt wachten tot ik dat kan vragen in het Spàans :D En sorry voor de vele typfouten maar dat is hier een ander toetsenbord dan wij thuis gewend zijn dus de letterkes staan hier anders :)




    12-09-2011 om 15:52 geschreven door Feliz  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
    03-08-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Proficiat!
    Proficiat!

    Uw blog is correct aangemaakt en u kan nu onmiddellijk starten! 

    U kan uw blog bekijken op http://www.bloggen.be/felizinperu

    We hebben om te starten ook al een reeks extra's toegevoegd aan uw blog, zodat u dit zelf niet meer hoeft te doen.  Zo is er een archief, gastenboek, zoekfunctie, enz. toegevoegd geworden. U kan ze nu op uw blog zien langs de linker en rechter kant.

    U kan dit zelf helemaal aanpassen.  Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens daar in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Klik vervolgens op 'personaliseer'.  Daar kan u zien welke functies reeds toegevoegd zijn, ze van volgorde wijzigen, aanpassen, ze verwijderen en nog een hele reeks andere mogelijkheden toevoegen.

    Om berichten toe te voegen, doet u dit als volgt.  Surf naar http://www.bloggen.be/  en log vervolgens in met uw gebruikersnaam en wachtwoord.  Druk vervolgens op 'Toevoegen'.  U kan nu de titel en het bericht ingeven.

    Om een bericht te verwijderen, zoals dit bericht (dit bericht hoeft hier niet op te blijven staan), klikt u in plaats van op 'Toevoegen' op 'Wijzigen'.  Vervolgens klikt u op de knop 'Verwijderen' die achter dit bericht staat (achter de titel 'Proficiat!').  Nog even bevestigen dat u dit bericht wenst te verwijderen en het bericht is verwijderd.  U kan dit op dezelfde manier in de toekomst berichten wijzigen of verwijderen.

    Er zijn nog een hele reeks extra mogelijkheden en functionaliteiten die u kan gebruiken voor uw blog. Log in op http://www.bloggen.be/ en geef uw gebruikersnaam en wachtwoord op.  Klik vervolgens op 'Instellingen'.  Daar kan u een hele reeks zaken aanpassen, extra functies toevoegen, enz.

    WAT IS CONCREET DE BEDOELING??
    De bedoeling is dat u op regelmatige basis een bericht toevoegt op uw blog. U kan hierin zetten wat u zelf wenst.
    - Bijvoorbeeld: u heeft een blog gemaakt voor gedichten. Dan kan u bvb. elke dag een gedicht toevoegen op uw blog. U geeft de titel in van het gedicht en daaronder in het bericht het gedicht zelf. Zo kunnen uw bezoekers dagelijks terugkomen om uw laatste nieuw gedicht te lezen. Indien u meerdere gedichten wenst toe te voegen op eenzelfde dag, voegt u deze toe als afzonderlijke berichten, dus niet in één bericht.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken over de actualiteit. Dan kan u bvb. dagelijks een bericht plaatsen met uw mening over iets uit de actualiteit. Bvb. over een bepaalde ramp, ongeval, uitspraak, voorval,... U geeft bvb. in de titel het onderwerp waarover u het gaat hebben en in het bericht plaatst u uw mening over dat onderwerp. Zo kan u bvb. meedelen dat de media voor de zoveelste keer het fout heeft, of waarom ze nu dat weer in de actualiteit brengen,... Of u kan ook meer diepgaande artikels plaatsen en meer informatie over een bepaald onderwerp opzoeken en dit op uw blog plaatsen. Indien u over meerdere zaken iets wil zeggen op die dag, plaatst u deze als afzonderlijke berichten, zo is dit het meest duidelijk voor uw bezoekers.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken als dagboek. Dagelijks maakt u een bericht aan met wat u er wenst in te plaatsen, zoals u anders in een dagboek zou plaatsen. Dit kan zijn over wat u vandaag hebt gedaan, wat u vandaag heeft gehoord, wat u van plan bent, enz. Maak een titel en typ het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks naar uw blog komen om uw laatste nieuwe bericht te lezen en mee uw dagboek te lezen.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met plaatselijk nieuws. Met uw eigen blog kan u zo zelfs journalist zijn. U kan op uw blog het plaatselijk nieuws vertellen. Telkens u iets nieuw hebt, plaats u een bericht: u geeft een titel op en typt wat u weet over het nieuws. Dit kan zijn over een feest in de buurt, een verkeersongeval in de streek, een nieuwe baan die men gaat aanleggen, een nieuwe regeling, verkiezingen, een staking, een nieuwe winkel, enz. Afhankelijk van het nieuws plaatst u iedere keer een nieuw bericht. Indien u veel nieuws heeft, kan u zo dagelijks vele berichten plaatsen met wat u te weten bent gekomen over uw regio. Zorg ervoor dat u telkens een nieuw bericht ingeeft per onderwerp, en niet zaken samen plaatst. Indien u wat minder nieuws kan bijeen sprokkelen is uiteraard 1 bericht per dag of 2 berichten per week ook goed. Probeer op een regelmatige basis een berichtje te plaatsen, zo komen uw bezoekers telkens terug.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met een reisverslag. U kan een bericht aanmaken per dag van uw reis. Zo kan u in de titel opgeven over welke dag u het gaat hebben, en in het bericht plaatst u dan het verslag van die dag. Zo komen alle berichten onder elkaar te staan, netjes gescheiden per dag. U kan dus op éénzelfde dag meerdere berichten ingeven van uw reisverslag.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met tips op. Dan maakt u telkens u een tip heeft een nieuw bericht aan. In de titel zet u waarover uw tip zal gaan. In het bericht geeft u dan de hele tip in. Probeer zo op regelmatige basis nieuwe tips toe te voegen, zodat bezoekers telkens terug komen naar uw blog. Probeer bvb. 1 keer per dag, of 2 keer per week een nieuwe tip zo toe te voegen. Indien u heel enthousiast bent, kan u natuurlijk ook meerdere tips op een dag ingeven. Let er dan op dat het meest duidelijk is indien u pér tip een nieuw bericht aanmaakt. Zo kan u dus bvb. wel 20 berichten aanmaken op een dag indien u 20 tips heeft voor uw bezoekers.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken dat uw activiteiten weerspiegelt. U bent bvb. actief in een bedrijf, vereniging of organisatie en maakt elke dag wel eens iets mee. Dan kan je al deze belevenissen op uw blog plaatsen. Het komt dan neer op een soort van dagboek. Dan kan u dagelijks, of eventueel meerdere keren per dag, een bericht plaatsen op uw blog om uw belevenissen te vertellen. Geef een titel op dat zeer kort uw belevenis beschrijft en typ daarna alles in wat u maar wenst in het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks of meermaals per dag terugkomen naar uw blog om uw laatste belevenissen te lezen.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken uw hobby. U kan dan op regelmatige basis, bvb. dagelijks, een bericht toevoegen op uw blog over uw hobby. Dit kan gaan dat u vandaag een nieuwe postzegel bij uw verzameling heeft, een nieuwe bierkaart, een grote vis heeft gevangen, enz. Vertel erover en misschien kan je er zelfs een foto bij plaatsen. Zo kunnen anderen die ook dezelfde hobby hebben dagelijks mee lezen. Als u bvb. zeer actief bent in uw hobby, kan u dagelijks uiteraard meerdere berichtjes plaatsen, met bvb. de laatste nieuwtjes. Zo trek je veel bezoekers aan.

    WAT ZIJN DIE "REACTIES"?
    Een bezoeker kan op een bericht van u een reactie plaatsen. Een bezoeker kan dus zelf géén bericht plaatsen op uw blog zelf, wel een reactie. Het verschil is dat de reactie niet komt op de beginpagina, maar enkel bij een bericht hoort. Het is dus zo dat een reactie enkel gaat over een reactie bij een bericht. Indien u bvb. een gedicht heeft geschreven, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze het heel mooi vond. Of bvb. indien u plaatselijk nieuws brengt, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze nog iets meer over de feiten weet (bvb. exacte uur van het ongeval, het juiste locatie van het evenement,...). Of bvb. indien uw blog een dagboek is, kan men reageren op het bericht van die dag, zo kan men meeleven met u, u een vraag stellen, enz. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.

    WAT IS DE "WAARDERING"?
    Een bezoeker kan een bepaald bericht een waardering geven. Dit is om aan te geven of men dit bericht goed vindt of niet. Het kan bvb. gaan over een bericht, hoe goed men dat vond. Het kan ook gaan over een ander bericht, bvb. een tip, die men wel of niet bruikbaar vond. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.


    Het Bloggen.be-team wenst u veel succes met uw gloednieuwe blog!

    Met vriendelijke groeten,
    Bloggen.be-team

    03-08-2011 om 20:24 geschreven door  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - ( Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Over mezelf
    Hallo allemaal,
    8 september vertrek ik voor 10 maanden naar Peru en op deze blog kan je samen met mij al mijn avonturen mee beleven.
    Ik zal eerst wat over mezelf vertellen, ik ben Feliz en ben 18 jaar, in september 2010 heb ik beslist om 10 maanden het AFS progamma mee te doen. Een beslissing die ze niet van me hadden verwacht omdat ik niet zo'n avontuurlijk persoon ben maarja je moet je grenzen eens kunnen verleggen e :D
    Ik heb 4 jaar Mode en Creatie gestudeerd en na mijn AFS jaar ga ik voor juweelontwerp. Mijn vrienden en vriendinnen zijn het belangrijkste in mijn leven en die beschouw ik dan ook als mijn 'hobby' want echt sportief ben ik niet aangelegd en buiten mijn vrienden zien en gaan winkelen heb ik niet echt hobby's :P. Deze blog maak ik eigenlijk speciaal voor mijn mama aan omdat ze het heel belangrijk vond dat ze me, als ik in Peru zit, kan volgen via internet om te zien wat ik allemaal beleef daar in Tumbes.
    Dus aub mama een blog speciaaal voor jouw :P 
    x

    03-08-2011 om 00:00 geschreven door Feliz  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (6 Stemmen)

    Archief per week
  • 30/04-06/05 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 01/08-07/08 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs